ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 13 Juli 1895. VERKIEZING Mr. C. Moolenbui'gh, W. ten Haaf, J. A. Legemaat, Mr. S. J. M. van Gemis, Joli. Verseput, Joli. Verseput, Eerste Blad. vier leden in den Gemeenteraad Mr. H. C. MOOLENBURGH, W. TEN HAAF, J. A. LEGEMAAT en Mr. S. J. M. VAN GEUNS. NIEUWSTIJDINGEN. MIDDEL BURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Aankondiging. De Liberale Kiesvereeniging te Zierikzee Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging Kiezers te Oud-Vosmeer. Verschgnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6638. Directeur-Uitgever J. WAALE, Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regelt 10 Cts., kunnen uiterlijk tot dee Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend Betalingen van Abonnements- o/ Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. van van Zierikzee* Op de gronden, in ons vorig No. eenigszins ontwikkeld, bevelen wij bij deze verkiezing aan de H.H.: De Kiezers zullen het belang dezer verkiezing wel begrijpen en alzoo hunne stemmen eenparig uitbrengen op boven genoemde Heeren. Veeartsenij kundige dienst en politie. De GEDEPUTEERDE STATEN van Zeeland, gelet op het ambtsbericht van den Provincialen veearts der le klasse van 29 Juni 11., no. 9, en op de besluiten van 24 December 1872 (Provinciaal blad no. 130), 10/18 April 1873 (Provinciaal blad No. 47) en 14 December 1883 (Pro vinciaal blad no, 92); Be sluiten: den steiger te Borssele en de haven van Elle- woutsdijk aan te wijzen als plaatsen van invoer van rundvee, dat binnen de Provincie wordt vervoerdop den voet als is voorgeschreven in de artt. 20 en 21 van het Reglement betreffende de veeartsenjjkundige dienst en politie in Zeeland. Dit besluit zal door de zorg van Burgemeester en Wet houders in al de gemeenten der Provincie worden afgekon digd en aangeplakt. Gedaan te Middelburg, 5 Juli 1895. De Gedeputeerde Staten voornoemd, DE BRAUW. Voorzitter. W. POLMAN KRUSEMAN, Griffier. Indië. Batavia, 6 Juni. Bjj de ontvangst van een telegram betreffende de hulde aan Generaal Vetter, toen hij in de eerste dagen van Jnni in Nederland kwam, heeft het Bat. Nil. de conclusie getrokken, welke aan het blad pertinent" bevestigd werd, dat een expeditie naar Bali wordt voorbereid. »Of het waar is, weten wij niet, zegt de redactie maar wèl weten wjj dat op allerlei militair terrein bijzondere werkzaamheid wordt ontwikkeld". 11 a I i De buitengewone hitte, die thans in Italië heerscht, heeft te Palermo reeds slachtoffers geSischt. Te Rome heeft de thermometer reeds 110 graden Fahr. in de schaduw aangewezen. F p a n k p ij k. Te Saint Omer is dezer dagen een oud-kurassier teruggekomen, die in 1870 meegevochten had tegen de Pruisen en in den oorlog verdwenen was. Volgens hem zijn er nog vele Franschen in Dnitsche vestingen. Medepland. Utrecht, 9 Juli. De Dnitsche beer die gisterenochtend deze stad in rep en roer bracht en de rustige rust der burgerij door revolverschoten verstoorde, is goed en wel opgeborgen en zal zich over zijn zonderling gedrag hebben te verantwoorden. De arrestatie was te danken aan den agent van politie Edenburg en den rijksveldwachter Blikslager, uit IJselstein. In den Laag Ravenscben polder had de man zich een oogenblik nedergelegd om uit te rusten met de revolver in de hand. De beide beambten slopen nader, doch konden hem niet gemakkelijk bereiken, daar zij door een vrij diepe sloot van hem gescheiden waren. Na kort beraad sprong de agent Edenburg over de sloot en viel plotseling op den Duitscher neer, dien bij het vuurwapen uit de band rukte, hetwelk hij daarna een eind weegs weg wierp. De rijksveldwachter Blikslager hield zich inmiddels gereed om zoo noodig met zijn karabijn op den Duitscher te schieten. De agent bad bero eebter onmiddellijk geheel in zijn macht en toen wierp de veldwachter zijn karabijn over de sloot, sprong er daarna zelf over en toen gelukte het hun beiden weldra, hem te boeien en mede te voeren. Met behulp van nog andere agenten werd hij later per as naar het hoofdbureau gebracht, waar hij goed gebonden en opgesloten werd; terwijl zijn kleeren, waarmede hij te water wa9 gesprongen, op de plaats te drogen gehangen werden. Bij hem werden o. a. voorwerpen ook nog een photographie gevonden, waarop zijn portret met dat van een vrouw (hótelhoudster) uit Amsterdam voorkomt. Sedert eenigen tijd houdt hij eebter met die vrouw alhier verblijf en deze was dan ook hedenmiddag reeds eenige oogenblikken op het politiebureau aanwezig. De man moet een deserteur van het Duitsche leger zijn, maar op het oogenblik zjjn nog geen nadere bijzonderheden omtrent hem bekend. 'S Qraverthage, 11 Juli. Eerste Kamer). De heeren Schimmelpenninck van der Oje en Van Marle, nieuwbenoemde leden voor Gelderland en Overijsel, hebben zitting genomen. Onder de behandelde wetsontwerpen zijn aan- Senomen: de onderwerping aan arbitrage van het osta Rica Packet-geschil; de grensregeling tusschen Nederlandsch en Britsch Guinea; maatregelen tot behoud der vicariegoederende wjjziging van de begrooting voor binnenl. zaken, waarbij de Minister vermeerdering van het aantal distvicts-veeartsen on- noodig oordeelde, in tegenstelling met den heer Fokker, die het afkeurde, dat de districts-veearts voor Zeeland woont te Dordrecht. Voorts werden aangenomen de ontwerpen betref fende de grensregeling tusschen Boskoop en Waddingsveen; de regeling van de marine-reserve; de subsidie voor den locaalspoorweg Schoonhoven Gouda; onteigening voor den spoorweg Alkmaar Heerbugowaard—Hoorn; goedkeuring een er leening voor het Surinaamsche immigratiefonds, door den Minister van Koloniën verdedigd ten behoeve ook van den kleinen landbouw, welks bloei de Regeering ook zal bevorderen door aanleg van productieve werken. Zij zal zorgen voor een goede behandeling der immigranten. De wijziging der Indische comptabiliteitswet werd door den heer Pjjnacker Hordjjk als een practische ver betering begroet. De heer v. d. Putte herinnerde, dat hierop reeds in 1873 door de toenmalige Regeering is aangedrongen, en de Minister van Financiën sprak met lof over de comptabiliteitswet, die bij invoering door de publieke opinio als een slechte wet werd veroordeeld. Het ontwerp werd aangenomen, geljjk mede dat omtrent de verveningen. Bij het wetsontwerp tot uitvoering van art. 191 der Grondwet, achtte de heer Vlielander Hein het strijdig met de nieuwe Grondwet om de bevoegd heid van waterschapsbesturen tot bet maken van keeren over te laten aan de beslissing van de Provinciale Staten. Ook maakt Spr. verschillende andere opmerkingen. De heer Fokker maakt bezwaar, dat niet geregeld is de wijze van transactie bij schikking van besturen en bekeurden. De heer Van Lijnden maakte ook tal van op merkingen. Op voorstel van den heer Van de Putte werd besloten de behandeling tot naderen dag te ver dagen, in de hoop dat de Regeering bij memorie zal antwoorden en de Ministers van Justitie ea Buitenlandsche Zaken dan tegenwoordig zullen wezen. Do zitting is daarop verdaagd tot Donderdag 18 Juli 2'/2 uur. Omtrent de plechtigheid in het Malieveld op 6 Juli zjju nog de navolgende bijzonderheden bekend geworden Toen H. M, de Regentes Zaterdag jl. in hare toespraak tot de met het ©erekruis begiftigde militairen ook met diep bewogen stem bad gesproken van de in Lombok gevallen dapperen, hield H. M. een oogenblik op en drukte bartelgk de hand aan generaal Van der Hegden, die een zoon onder de op Lombok gesneuvelde officieren betreurt. Tjjdens de plechtigheid ontving mevr. de weduwe Van Ham een schrijven van deelneming, waarin H. M. de Koningin Weduwe Regentes, naar aan leiding van de plechtigheid balde deed brengen aan de verdiensten on aan de nagedachtenis van haren echtgenoot, den op Lombok gesneuvelden generaal. Na afloop zond H. M. een telegram aan den Gouv.-Generaal van N.-I., waarin Hare Majesteiten bij de uitreiking der eereteekenen aan de Indische dapperen hulde en dank brengen aan het goheele Indische leger. In de lijsten der gedecoreerden ontbreekt de kapitein der infanterie J. Koch. Men wist dat hjj eerlang naar Nederland zou komen, maar deed tevergeefs moeite om door informatiën bij de Stoomvaartmaatschappij te weten te komen wanneer en waar bij zou debarkeereu. Derhalve kon hjj niet op de ljjsten vermeld worden. Maar zie, Zaterdag 6 Juli om elf uur, meldde hij zich in persoon bij het Departement van Koloniën, met de mededceling, dat hij nacht en dag door reizende, 's nachts om 12 unr de residentie had bereikt. Eerst was goede raad dnnr, maar na bedaard overleg gelakte het nog hem op de lijsten te brengen, die reeds in handen waren van do ver schillende leiders der plechtigheid, zoodat nog aan zijn zeer begrijpelijk verlangen kon worden voldaan. De militairen, die 's ochtends op het Dep. van Koloniën bijeen waren, zijn 's namiddags onthaald in een met bloemen en met de nationale kleoren versierde afzonderlijke zaal, alwaar hun o. a. de eer te beurt viel door de generaals Van der Heijden en Vetter te worden bezocht, die hen met een beker champagne verder welzijn toewenschten. Zierlkzee, 11 Juli. Ten vervolge op ons vorig bericht betreffende het hier gehouden Congres der Maatschappij tot bevordering van Nijverheid, kunnen wij nog mededeelen dat aan het officieel diner in bet Hotel van Oppen" een 60-tal ge- noodigden deelnamen. Er heerschte gulle vroolijk- heid en verschillende uitgebrachte toosten bewezen, j dat men zich in Zierikzee goed amuseerde. Nu, wat het diner enz. betreft, daarin heeft de heer I van de Ven wederom zijn roem gehandhaafd en I menig openljjk woord mocht hij daarvoor ontvangen. I Na afloop van het diner begaven zich de gasten i naar het Concert in den tuin der sociëteit »Ons Genoegen", dat door die Sociëteit aan de leden van het Congres was aangeboden. Een talrijk publiek j was in den tuin aanwezig. Toen het Bestuur en de Leden van het Congres binnenkwamen, worden l zij ontvangen door den President der Sociëteit, de heer H. C. v. d. Ende, die hen in hartelijke be woordingen welkom heette, den wensch uitsprekende dat ook dit bezoek mocht strekken tot verhnoging van het genot van Bestuur en Afgevaardigden. De Voorzitter der Maatschappij, de heer Conrad, dankte namens de genoodigden voor het genoegen hen ook hier aangeboden; hg gaf de verzekering dat het kortstondig verblijf in Zierikzee bij allen langen tijd in herinnering zal blijven. Hij had Zeeland meermalen bezocht en daarom bad hij zijne mede-leden, die nimmer hier waren geweeBt, reeds te voren verzekerd dat zij hier eene aangename ontvangst zouden genieten. Daarom was hij dan ook dubbel tevreden en riep uit volle borst: »lang leve Zierikzee", wat door allen werd gevolgd. Het concert werd gegeven door ons Harmonie gezelschap Kunst en Eer", onder directie van den heer S. Klimmerboom. De verschillende Nos. werden uitstekend uitgevoerd, zóó zelfs dat de heer Conrad zich gedrongen gevoelde een woord van hulde te brengen aan dit Muziekgezelschap, dat zóó werkt als zelden in kleine plaatsen wordt gezien. Hjj hoopte dan ook dat de tegenwoordige Directeur mocht voortgaan in de voetstappen zijns voorgangers, die het gezelschap tot deze hoogte had gebracht. De tuin was smaakvol geïllumineerd en leverde ook daardoor met de groote menschenmassa een prachtig gezicht op. Heerlijk weór begunstigde dit concert, de bediening was uitstekend en alzoo was het niet te verwonderen dat velen zich nog ge- ruimen tijd amuseerden, ook na afloop van het concert. Heden vertrokken het Bestuur der Maatschappij, de elders wonende afgevaardigden en vele genoodigden. De kranige" serg.-majoor onzer d.d. Schutterjj, de heer M. L. Voorloop, herdacht gisteren zjjn 70sten geboortedag. Talrijke bewijzen van belang stelling mocht hij ondervinden, zoo van wege de Schutterg, de Sociëteit »Tot Nut en Genoegen", als van vele particuliere.Toen Jhij gisteren avond bjj het concert de tuin van den beer Verwer binnen kwam, werd hij met fanfares begroet. Het kader der d.d. Schntterij schonk hem in eene groep hun portret, zoodat hij thans al zjjne >jongens steeds bij zich heeft. Nog eenige jaren in denzelfden toestand zij hem toegewenseht.' Bjj kon. besluit is een pensioen verleend van f 346 aan F. J. Maas, onderwijzer aan de openbare lagere school te Tholenen van f 187 aan H. Koolwjjk, amanuensis der R. H. B. S. te Middelburg. Een Middelburgsche juffrouw is Dinsdagavond in de wachtkamer der 2e kl. van het station aan de Delftsche poort te Rotterdam een portemonnaie met f 4,50 en een 6poorwegkaartje naar Haarlem ontrold. Oudt-Hollandt, op de Amsterdamsche tentoon stelling, is volgens de Nieuslijdinghe tot nu toe bezocht geworden door 267,916 personen. Maandagnacht heeft te Genemuidcn een hevige brand gewoed. Verscheidene huizen en hooibergen stonden in een oogwenk in lichtelaaie. Des morgens was men den brand meester. Er zjjn 40 woningen verbrand, benevens 15 hooibergen; bjj de laatste waren er, die ruim 100 duizend halve kilo's hooi bevatten. Vele inboedels waren niet verzekerd. Geljjk men zich herinnert was in 1868 insgeljjks een groot gedeelte van dit stadje in de asch gelegd. In den Gemeenteraad to St. Oedearode (N.-Br.) was de oproeping van een hoofd der school aan de orde. Burgem. en Weth. wenschten de jaarwedde voor dien ambtenaar op f 1100 vast te stellen. De voorzitter zegt; >Wjj moeten een flink hoofd dor school hebben, die reeds in zoo'n betrekking is geweest; een die commandeeren kan en do onder wijzers, die hjj onder zich heeft, leiden". Hot lid W. meent dat f 1000 salaris voldoende is. Het lid Wouters vindt dat f 900 wel zou kunnen. Het lid v. d. H. houdt op f 700 aan en vindt f 1100 veel te veel. Het lid M. A. zegt dat f 1000 genoeg is, maar niet genoeg om den heer te spelen. Het lid v. d. H. vraagt of het hoofd der school een heer moet zijn. De voorzitter geeft het antwoord en zegt: >Dat moet hg zeker en als de pastoor bij hem komt, don moet hjj een glas wijn kunnen schenken". Ten slotte wordt de jaarwedde voor bet te be noemen hoofd, voor wien acten Fransch en Duitsch verplicht gesteld worden, bepaald op f 1000. Vervolg der Nieuwstijdingen in het Tweede Blad. L A IV D B O U W. Nederlandsch Rundvee-Stamboek. De heer E. van den Bosch, secretaris van de Afdeeling Zeeland, de meest bloeiende van alle provinciale Afdeelingen, meldt ons dat op Woensdag 17 Juli de Zomervergadering zal worden gehouden te Kloosterzande, en dat als gewoon daarbjj het nuttige aan het aangename zich paren zal. Zoo zal oen bezoek aan de boterfabriek gebracht worden, terwijl de Afdeeling Hulst hunnen gasten een rijtoer aanbiedt. Van Zierikzee zal een extra-boot varen en te Hausweert de leden uit Walcheren, Zuid- en Noord- Beveland en Tholen opnemen en deze des avonds bjjtijds voor de verschillende treinen te Vlake afzetten. In Schouwen en Doiveland zijn 14 nieuwe leden toegetreden. I n se zo i» «I c Stukken. Den Heer WITTE HAGE te Wissenkerke. Amiee! Bn zoo zijn wij dan weör genaderd aan den tijd der gemeenteraadsverkiezingen, die op sommige plaatsen zoo'n hevige beweging kunnen teweeg brengen. Naar ik uit de Bode vernam wenscht »éón namens vele" een paar nieuwe leden in den Raad V3n jou gemeente te brengen en daar ik toe vallig de heeren Dieleman en D. de Regt, die nu moeten aftreden, ken, zoo wil ik wel eens een poosje met u praten en kan mijn brief ook door de vele kiezers bij u gerust gelezen worden. Ik wil u zooals altijd mijn onpartijdig oordeel zeggen. Volgens mijn gevoelen Witte, hebben de heeren Dieleman en D. de Regt wol kans om herkozen te worden, omdat ja, Witte, omdat er niets van te zeggen valt in 't burgerlijk leven, en omdat men dan bier gewoon is om den ouden sleur te volgen. Maar dat is niet goed Witte, dat is zeer slecht zelfsvoor zoover ik die aftredenden ken, zgn 't doodgoeie menschen, die geen vlieg kwaad zullen doen, doch zie je daar zit het hem juist 1 als Burgem. en Weth. wat voorstellen dan tal dat wel goed zijn, doch dat is daarom niet altgd goed en het is mijn vaste overtuiging dat zulke menschen Diet zijn van het hout, waaruit men raadsleden snijdt. Altijd en altijd oppositie te voeren is zeker zeer verkeerd, doch altijd en altijd te zwijgen en nimmer zelfs geen opheldering van dit of dat te vragen, ieder kiezer kan begrijpen dat dit de roeping niet is van iemand die als raadslid fungeert; 't behoeft immers geen betoog en zie Witte, zoolang je raadsverslagen in de Bode voor komen, heb ik nog nimmer iets gelezen van do heeren Dieleman en De Regt, noch goed, noch kwaad en ah 't nu Dinsdag stemmen is zal men er toch nog kunnen zien komen b.v. van Camperland en Geersdjjk die stemmen voor menschen waarvan ze zelf overtuigd zijn dat ze voor raadslid niet deugen, omdat ze niets doen dan ja of neen zeggen, al naar mate het voorstel luidt van Burgem. en Weth. Zie Witte, zoo iets is niet goed, want op die manier is er geen Raad meer noodig. Ik schrijf u dezen enkel en alleen in 't waarachtig belang uwer gemeente en verblijf na groete Uw vriend, CIRtlIUOL. Noord-Beveland, 10 Juli 1895. P. S. Vele groeten van mijn kraai, 't beestje kwelt Burgerlijke Stand van Noordgouwe. 2e kwartaal 1895. geboren: 13 April. Cornelia, nat. d. van Kaatje van der Meer. 19 dito. Hendrik», d. van A. v. d. Cingel en M. Bakker. 20 dito. Nei.ltje Dtoa, d. ren P. Panrekock en J« 1. v. d, Linde. 1 Mei. Jakob Jan, z~ van K. v. d. Kasteele en W. Adriaanse. gehuwd: 24 Mei, CL de Ruyter, 25 j, j.m. en Janna Mannie, 24 j, j.d. overleden: 3 April. P. Keeleman, 79 jweduwn. van Elis. Buskop. 13 dito. Marinus, 3 m., z. van M. de Vrieze en A. H&ndpoote. 9 Mei. Hendrik Giljatn, 16 m., z. van A. v. d. Velde en J. Gilijamse. Weekuiarkt te Zierikzee, 11 Juli 1895. Boterprgzen: De Boter is verkocht voor 40, 47 ya en 55 Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zgn verkocht voor f 0,50, f 0,75 en f 0,80 per 25 stuks. STOoianooTm ËNST Juli 1895. Amsterdamsche tijd. Van Middelburg: '8 morg. 's midd. Zaterd. 13 7,40 Zondag 14 7,40 Maand. 15 7,40 Dinsdag 16 7,40 Woensd.17 7,40 Dond. 18 7,40 Vrijdag 19 7,40 5,— 6,— 5,— 5,— 5,— 5,— 5, Van Zierikzee 's morg. 's midd. 3,45 6,— 8,45 3,45 Zaterd. 13 7,50 Zondag 14 6, Maand. 15 7,50 Dinsdag 16 7,50 Woensd.17 7,50 Woensd. 17 11,80 Dond. 18 6, Vrijdag 19 7,50 8,45 3,45 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij don Agent te Zierikzee, vóór bet vertrek der Boot, (tjjdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche v^er, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Des Zondags worden Dvlourblljettci» afgegeven, geldig voor do terugreis op denzelfden dag. Middelburg-Zierikzee v.v. Ie kL f 1,50, 2e kl. f 1, Tusscbenveren v.v. le - 1,20, 2e - 0,80. Schipper A. VAN DER HUCHT vertrekt VlrOC*lltt<lag van Zierikzee naar Mid delburg en des Trydag-namiddags van Middelburg naar Zierikzee. Ondertrouwd E. HAZELHOF 8. BEUMEE. Zierikzee, Groningen, Volstrekt eenige kennisgeving. 9 Juli 1895. Ondertrouwd A. M. VAN DRIEL Amsterdam, Goes, ANNA O. RIJKAARD. 11 Juli 1895. Heden ontsliep tot mijne innige droefheid, mjjn geliefde Echtgenoot, Cornells Douw §ni|dcr, in den leeftjjd van ruim 63 jaren. Leiden, 7 Juli 1895. Zoeterwoudsche Singel 55. Wed. O. DOUW SNIJDER—Kroon. Eenige en algemeene kennisgeving. Onzen dank. voor de bewijzen van achting en vriendschap, zoo ruimschoots ondervonden op 10 Juli j.l., mijn 70sten geboortedag. Gaarne geef ik U de verzekering, dat ook ik van harte hoop, dat al uwe wenschen vervuld mogen worden, opdat ik nog lang moge blijven in het middeu mijner vrienden, die mij zoo lief en dierbaar zgn. Zierikzee, 12 Jnli 1895, M. L. VOORLOOP en Familie. Batik aan allen, die ons blijken van belangstelling gaven op 8 dezer. Dreischor, 12 Juli 1895. J. KLOMPE. A. KLOMPEKostense. Het DAGELIJ KSCH BESTUUR van het Waterschap SCHOUWEN vestigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat de aan vragen voor vergunning tot het rootcil van Vlas in 's polders waterleidingen, zullen moeten worden gedaan v6ÓI* deil f8 JllH van dit jaar, door hen zei ven in persoon of schriftelijk bij het Bestuur en dat niet meer zooals vroeger zulks door tusschenkomst der Dijkbazen zal ge schieden. Aanvragen na 19 Juli inkomende worden zonder uitzondering geweigerd. Zierikzee, 5 Juli 1895. Het Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontvanger-Griffier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Tholen breDgen ter algemeene kennis, dat overeenkomstig 1 van art. 28 juncto art. 14 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zee land, Provinciaal blad no, 2 van 1887, van 22 Jnli tot en met 22 Augustus 1895, dagelijks op de werkuren ten gemeentebuize voor ieder kosteloos ter inzage ligt een door Burgemeester en Wethouders opgemaakt ontwerp van wijziging van den ligger der wegen en voetpaden in de voornoemde gemeente, met de kaart, alsmede dat gedurende dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Raad. Tholen, den 13 Juli 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. J. DE VUL DER VAN NOORDEN. De Wethouder, M. G. VAN STAPELE. Herhalendewat reeds te voren door mij is ver klaard, zal ik eene candldatnnr voor den Gemeenteraad aanvaarden. Zierikzee, 11 Jnli 1895. J. M. W. van Elzelingen. heeft in hare vergadering van 5 dezer tot candidaten gesteld voor leden van den Gemeenteraad, de heeren die deze candidatuur hebben aangenomen en den kiezers dringend worden aanbevolen. Zierikzee, 8 Jnli 1895. Het BeBtuur der Kiesvereeniging voornoemd, Mr. A. J. F. FOKKER. J. FRANSE. M. C. MULOCK HOUWER. te Bruintje. Bovengenoemde Vereeniging beeft in hare ver gadering van heden tot candidaten gesteld voor leden van den Gemeenteraad, de beide Aftre dende leden» de 1 D. van den Berg Dz. Sr. en Jacob Goudzwaard die deze candidatunr hebben aangenomen en den kiezers beleefd worden aanbevolen. Bruinissb, 8 Juli 1895. Het Bestuur der Kiesvereeniging voornoemd, N. J. BASTMEIJER, Voorzitter. O. HAGE, Secretaris. Kiezers te Kortgene. Met aandrang wordt u aanbevolen op aanst. Dinsdag met ons te kiezen tot leden van den Ge meenteraad de heeren Beide mannen van wie we overtuigd zjjn, zg ons aller belangen zullen behartigen. Een Kiezer namens velen. Voor de aanstaande Raadsverkiezing worden dringend aanbevolen, de heeren Jac. Aarnoudse, (aftr. lid) en voor de vacature J. L. Lindhout Jzn. Senior. Daar de Raad reeds ruim voorzien is van Land bouwers, was thans een Ambachtsman, met gezond verstand en scherp oordeel, juist gewenscht, die ook de financiëele en zedelijke belangen, voor zoover dit te pas komt, wel zal weten te behartigen. Namens vele Kiezers. Als opvolger van zgn vaderals lid van den Raad dezer gemeente, wiens bedanken gewettigd is en aan wien de gemeente voor langdurig bewezen diensten dank verschuldigd is, wordt aanbevolen den heer volkomen onafhnnkellJK van ieder, dus ook van den Burgemeestereen open oog voor het vele dat in de gemeente dikwijls te lang te vergeefs op voorziening wacht, zeer goed in staat om op gepaste wijze zijn meening te zeggen. Wanneer hij zich dus beschikbaar wil stellen, wordt aanbevolen, den heer Xonnciualre.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1