Haagsche Brieven. doch zonder resultaat. De schoenen zijn aan het politiebureau iu de Witte-de-Withstraat gedeponeerd. Als een eigenaardig staaltje van veiligheid op de wegen onder Rotterdam, op klaarlichten dag nog weldieneZondagnamiddag werden twee dames en twee heeren, die uit rijden waren op den Burgweg, yóór de Hillegondastraat waar nog niet zoo lang geleden ook op klaarlichten dag een vrouw werd, vermoord aangevallen door lieden uit den Zwaan hals, die de twee heeren zoo toetakelden, dat zij met hun dames de vlucht moesten nemen. Het rijtuigje werd totaal vernield en de rijkspolitie kwam ter plaatse toen er niets meer te zien was. Gelukkig zijn de geweldenaars bekend. Te Rotterdam is een dronken sjouwer, die den toegang tot de zweminrichting geweigerd werd in den Schiedamschensingel gesprongen. De man zonk weg en de zwemmeester word te hulp geroepen. Deze verscheen terstond en sprong don drenkeling na, doch door het vele kroos raakte kg daarin vast on zon zeker zijne mensohlievendheid met zijn leven hebben geboet, als niet iemand den zwemmeester was te hulp gekomen. Met vereende krachten werd nu de drenkeling op den kant gehaald, waar door de politie en burgers gedurende een uur alles werd in 't werk gesteld om bet leven weder op te wekkenecbter te vergeefs. De verdronken man was 35 jaar oud en laat eene weduwe met 6 hulp behoevende kinderen achter. Eeu paar werklieden zjjn naar bet politiebureau iu do Pauwensteeg gebracht., omdat zij den agent, die aan den beschonkeno den toegang tot de zweminrichting had geweigerd, voor moordenaar scholden. Zij zullen wegens laster ver volgd worden. middelburg* 18 Juni. In de zomer vergadering der Prov. Staten van Zeeland, welke Dinsdag 2 Juli a.s. geopend wordt, is bet volgende aan de orde gesteld: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden. 2. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van de besluiten der Staten: a. tot wijziging der begrooting van enkel Prov. en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1894 b. als voren voor 1895. 3. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van bet besluit der Staten tot vaststelling eener regeling voor de pensionneering van weduwen en weezen van ambtenaren bg den Prov. Waterstaat. 4. Koninklijk besluit, houdendo goedkeuring van het besluit der Staten tot wijziging van bet Reglement voor de calamiteuze polders of water schappen. 5. Brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, bevattende mededeeling van de definitief vastgestelde kosten van het Prov. bestuur, voor zooveel het Rijksbestuur is, dienst 1895. 6. Brief van de Ingenieurs van den Prov. Waterstaat Lambrechtsen on Van Elzelingen, houdende dankbetuiging voor de rogeling der pen- sionneoring van weduwen en weezen van ambtenaren van den Prov. Waterstaat. 7. Mededeeling omtrent den post, voorkomende onder Hoofdstuk IX der Uitgaven op do Prov. on huishoudelijke begrootingen van 1894 en 1895, ter bestrijding van behoeften, welke hare omsckrjjviug niet vinden in de artikelen dier bogrootingen. 8. Mededeeling omtrent den uitslag van het rechtsgeding, gevoerd inzake bet slooploon voor do stoomboot „Walcheren". 9. Mededeeling van het ontslag en de benoeming van ambtenaren van den Prov. Waterstaat. 10. Mededeeling omtrent onderbandscbe aan bestedingen 11. Het verslag van Gedep. Staten omtrent den toestand dor provincie over 1894. 12. Het verslag van de Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegen over 1894. 13. Benoeming van drie leden van Gedep. Staten tengevolge van de periodieke aftreding van de heeren Mr. J. C. R. v. d. Bilt, J. P. I. Boteux en G. J. J. A. van Teijlingen (zittingstjjd 1895 tot 1901), en van één lid van dat college voor de buitengewone vacature, ontstaande door het aftreden van den heer J. H. 0. Heijse als lid van de Prov. Staten (zittingstijd 1895 tot 1898). 14. Benoeming van een lid der Staten, bedoeld bg art. 89 der Prov. wet. 15. Brief van do voorzitters van particuliere arbeidsraden te Leiden, 's Hage en Amsterdam, houdende verzoek om voor de werken, welke ten behoeve der provincie worden aanbesteed, bepalingen betreffende minimum-loon en maximum-werktijd in do bestekken op te nemen. 16. Adres van het bestuur van het waterschap Oranje-Dierentjjd om een renteloos voorschot voor wegs-verbetering. 17. Voorstel van Gedep. Staten om machtiging tot bet aangaan met J. A. Neoteson c.s. van eene nadere overeenkomst tot verbetering dor akte van verkoop van een gedeelte sloot langs den weg van Schoondjjke naar IJzendjjke. 18. Voorstel van Gedep. Staten tot verkoop van boomen langs de wegen wederzijds Sluis en van Schoondijke naar IJzendijke. 19. Voorstel van Gedep. Staten tot het in dienst stellen, rechtstreeks door de provincie, van vaste arbeiders op de wegen in onderhoud bij de provincie. 20. Voorstel van Gedep. Staten tot het vorleenen aan de gemeente Zaamslag van een subsidie voor bet aanleggen van een havendam aan de gemeente lijke los- en laadplaats aan den Kleine Huissons- polder, het uitdiepen der ligplaats en hot vergvooten der losplaats. 21. Voorstel van Gedep. Staten tot het verleenen aan de gemeenten Dreischor en Nieuwerkerk van een renteloos voorschot ter 'verbetering dor ver binding tusschen de eilanden Schouwen en Duiveland. 22. Voorstel van Gedep. Staten tot afwijzing nader verzoek van hot bestuur van den Margarethapolder om een renteloos voorschot voor wegs-verbetering. 23. Voorstel van Gedep. Staten tot aanvulling van bet Reglement op de wogen en voetpaden. 24. Voorstel van Gedep. Staten tot wijziging van bet Reglement op het bobeer der uitwatering van de vereenigde polders der Sluis tegen den Magdalenapolder. 25. Voorstel van Gedep. Staten tot wijziging: a. van het bijzonder Reglement voor het bestuur en beheer der waterkeering van den calamitenzen Anna Frisopolder, met eeno nota; b. der grenzen van de werken tot zeeworing en oovorverdediging van den cal. Anua Frisopolder; c. van het Reglement op het beheer der uit watering van de polders Willem c. a. in Noord- Beveland. 26. Voorstel van Gedep. Staten tot staking vau do door den stoombootdienst op do Wester-Scbelde beproefde vaart op Hoofdplaat. 27. Voorstel van Gedep. Staton naar aanleiding der aan huu college gedane opdracht omtrent de exploitatie van den stoombootdienst op de Wester- Schelde door particulieren. 28. Voorstel van Gedep. Staten tot toekenning van een subsidie aan de ambachtschool te Goes, gedurende 5 jaar, ad 1050 's jaars, 29. Voorstel van Gedep. Staten tot inwilliging van een adres van den raad van Rilland-Batb om subsidie uit de Prov. fondsen voor verloskundige hulp. 30. Voorstel van Gedep. Staten tot inwilliging van het verzoek van het Hoofdbestuur der Maat schappij tot bevordering van landbouw on veeteelt in Zeeland, om een subsidie uit de Prov. kas teu behoeve van een cursus in het hoefbeslag. 31. Voorstel van Gedep. Staten tot wijziging der begrooting van de enkel Prov. en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1895. 32. De verantwoording van Gedep. Staten wegens de enkel Prov. en huishoudelijke inkomsten en uit gaven van 1893. 33. De begrooting der kosten van het Prov. bestuur voor zooveel liet Rijksbestuur is, voor 1896. eu 34. De begrooting der enkel Prov. en huis houdelijke inkomsten ou uitgaven voor 1896, met een voorstel betreffende de heffing Yan opcenten op de grond- en de porsoneele belasting ten behoeve der provincie. Toelichting omtrent de opgegeven punten ter behandeling in de a. s. zomervergadering van de Prov. Staten, waaromtrent reeds stukken verschenen zijn, enz. Onder: 1. Voor het eerst doen hunne intrede als leden der Staten de heeren W. Maas te Serooskerke, H. M. Kloppers te Vlissingen, J. Erasmus te Cadzand en F. Hombach te Hulst, terwijl de heer D. J. Oggel te Axel, oud-lid, opnieuw een zetel inneemt 20. In de jongste najaarszitting der 8taten werd het Gedep. College diligent verklaard ten aanzien van een adres vau den gemeenteraad van Zaamslag, om een subsidie uit de Prov. fondsen voor het aanleggen van een havendam, enz. De financieele toestand der gemeente laat niet toe, de kosten van aanleg geheel voor hare rekening te nemen. Die kosten Kunnen ovenmin gevonden worden door verhooging der havenrechten, daar deze dan zóó hoog zonden moeten worden opgevoerd, dat vermindering van bet gebruik der haven daarvan het gevolg zou zijn. De gemeenteraad heeft zich bereid verklaard de helft der kosten van aanleg, welke op f 14.800 worden geraamd, voor rekening te nemen van de gemeente, welke bovendien do verhooging der kosten van onderhoud zal hebben te bestrijden. Gedep. Staten achten do verbetering der haven van meer dan lokaal belang en eene bijdrage uit do Prov. fondsen van een vierde der kosten gerechtvaardigd; wanneer de provincie voorgaat is de Minister van Waterstaat, Handel en Njjvorheid bereid eeno Rjjksbjjdrago tot geljjk bedrag te be- vorderon. Mitsdien stellen ze voor, aan de gemeente Zaamslag, voor bet aanloggen van een havendam aan do gemeentelijke los- en laadplaats aan den Kleine Huissenspoldcr, bet uitdiepen der ligplaats en het vorgrooten der losplaats, een sub sidie te vorleenen tot een vierde der kosten en ten hoogste van f 3700 (onder eenigc voorwaarden). 23. Gedep. Staten wenschen 4 van art 82 van het Reglement der wegen on voetpaden, welk art. handelt over hot verbod van het rijden'met beladen voertaigen op de kunstwegen bij invallend dooiweder, aan te vullon met de bepaling dat de geleiders verplicht zjjn bjj de ontlading en weging, die van hen kannen govorderd wordeD, de behulp zame hand te bieden on dat de kosten voor hunne rekening zijn, indien bij do woging van overtreding blijkt, doch dat zjj in bot tegenovergestelde geval door de provincie gedragen worden. 26. Ter toelichting van dit voorstel leggen Gedep. Staten oono opgavo over van het aantal vervoerdo personen, van de opbrengst van bet personen- en goedorenvorvoor, alsmede van de kosten dor exploitatie over een Ijjdvak van 10 maanden (Augustus 1894 tot Mei 1895). Bljjkens deze opgave is het vervoor onbeduidend en zijn do kosten voor de provincie niet onaanzienlijk, zonder dat naar bet oordeel van Gedep. Staten do nitgaaf door het belang dor zaak gewettigd wordt, waarom ze voorstellen genoemden dienst met 1 Augustus a.s. (dus na een jaar bestaan) op te heffen. Volgens den staat werden van en naar Hoofdplaat vervoerd in 't geheel 184 personen lo kajuit en 628 personeu 2e kajuit, 't geen resp. opbracht aan passagiersgeld 138,80 en 333,20 of samen 472, terwijl wegens het vervoer van goederen ontvangen werd 33,95. Samen ontvangen 505,95. De uitgaven gedurende genoemd tgdvak (steen kolen, smeermiddelen, kostgeld voor de équipage der boot enz.) bedroegen gezamenlijk de som van 1115,75. Zoodat meer uitgegeven is dan ont vangen 609,80. 30. Het Hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland weudde reeds meermalen pogingen aan om een rijkssubsidie te erlangen voor zoodanigen cursus. Niettegenstaande bet gunstig advies van Gedep. Staten, werd door de Regeering steeds op zoodanig verzoek afwijzend beschikt. Thans heeft het Hoofd bestuur zich opnieuw tot do Rogeering gewend en verzoekt eveneens bij adres aan do Staten om een Prov. subsidie van 700 als bijdrage in de kosten van oen ambulanten-cursus in het hoefbeslag. Het komt Gedep. Staten voor, dat, indien de Maatschappij haar plan kau volbrengen, er in dat opzicht zeer veel verbetering kau worden verwacht, waarom ze voorstellen om aan baar voor 1896 een subsidie te verleenen onder voorwaarde: dat een subsidie van tenminste 700 vanwege het Rijk worde verstrekt; dat door de Maatschappij eon minimum-bodrag van 400 tot dit doel worde beschikbaar gesteld dat na afloop van don cursus aan Gedep. Staton worden ingezonden rekening en verantwoording van alle ter zake ontvangen en uitgegeven gelden, onder bgvoeging van een verslag omtrent den cursus. 32. Het bedrag der ontv. inkomsten is f 463,052,50het bedrag der gemand, uitgaven is 371,092,97"; zoodat het dienstjaar 1893 een goed slot oplevert van ƒ91,959,525. 33. Het totaal bedrag dor geraamde koston van bet Provinciaal Rijksbestuur van Zeeland, voor den dienst 1896, is f 75,165,00. 34. De begrooting dor enkele Provinciale en huishoudelijke inkomsten on uitgaven voor 1896 wijst het volgende bedrag aan in uitgaven zoowel als ontvangston: 430,219,79. Gedep. Staten, stellen voor ter voorzioning in de behoeften en uitgaven van enkel Provincialen en huishoudelykou aard voor het dienstjaar 1896 op centen te heffen ten behoeve der provincie op de hoofdsommen der grond- en personeele belastingen en wel tot een bedrag van ƒ257,000 als volgt: Acht en twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde en twee en dertig op centen op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen; en achttien opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, dienst 1896/97. Middelburg, 18 Juni. Commissarissen van du Begrafenis-Maatschappij »Uit Voorzorg" alhier hebben ter vervulling der ontstane vacature vau Directeur dier Maatschappij eene voordracht opgemaakt van 3 personen, bestaande uit de heeren J. F. Fak Brouwer Mz., steen fabrikant, J. A. Bour- drez, winkelior eu M. J. van Wijck, kantoorbediende, allen alhier. De deelhebbers der Maatschappij zullen uit deze voordracht eeno keuze doen op eene 1 Juli a.s. te houden buitengewone vergadering. De heer J. Jongepier, thans boekhouder ten kantore van deu arrond.-betaalmeester alhier, is in gelijke betrekking benoemd te 's Gravenbago. €j«oeS, 18 Juni. Hedenavond, Waterloodag, geeft de harmonie >Euphonia" concert in de tent op do Groote Markt. Een oud man uit Ovezande, van een bezoek bij zijn broedor terugkeerende, geraakte in eene hoestbui, waarin bg stikte. Men vond hem dood op den weg liggen. Een prettige Zaterdagavond beleefde de brievengaarder B. Klooster te Ellewoutsdjjkhg ontving n.l. bericht dat zjjne jaarwedde van 325 gebracht was op f 400. llor&cle. Zaterdagavond hadden een paar aankomende jongens alhier de onvoorzichtigheid eeu vierjarig jongetje met een jjzerdra&d aan een balk in het vischhuis vast te binden, om hem daaraan te schommelen. Onder de beweging geraakte het kind met den hals zoodanig in het ijzerdraad ver ward dat het dreigde te stikken, terwgl de jongens de vlucht namen. Toevallig kwam een ingezetene, L. K., voorbjj, die den jongen losmaakte en zoo van eeu wissen dood redde. Sclierpcnigge, 18 Juni. De heer W. van Putten, lid van den Gemeenteraad alhier, heeft verklaard dat hg bg de aanstaande stemming niet herkozen wenscht te worden. llroiltverfthaveil, .17 Juni. Op een voudige doch plechtige wijze had heden voormiddag de begrafenis plaats van den heer C. H. Smits, in leven onderwijzer alhier. Niet alleen werd de lijkstoet door vele belang stellenden gevolgd, maar ook op de begraafplaats waren velen aanwezig, om getuige te zijn van de laateto eer, den overledene bewezen. Aan de groeve stonden de leerlingen der scbool geschaard, die van hem onderwjjs haddon genoten, voorzien van een grafkrans, verkregen door kleine bgdragen van de leerlingen van alle klassen, daartoe met do meeste bereidwilligheid gegeven. Na aankomst bij het graf werd deze krans door een der leerlingen met eenigo toepasselijke woorden op de ljjkkist gelegd, naast eene door de familie daarop geplaatst bij hot verlaten der woning. Daarna werden door het hoofd der school en den burgemeester eenige toepasselijke en waardeerende woorden gesproken ter nagodachtenis van den over ledene en dankte do oudste zoon allen voor de laatste eer zijnen vader bewezen. Xicrikzcc. Benoemd tot tijdelijk ambte naar ter gemeente-secretario, alhier de heer A. F. Hanssens, thans ambtenaar ter secretarie te Kloe- tinge. De door do stooruvaart-M|j. >Zoeland" in 1894 behaalde zuivere winst ad 104.419 is bestemd voor afscbrgving op het materieel. Uit Vlissingen wordt gemeld, dat, als een gevolg van het bezoek van generaal HennuB, de klossiaucn niet meer de wacht aan hunne kazerne zullen betrekken. Dit is thans opgedragen aan bet aldaar liggend bataljon infanterie. Zalig zjjn de bezitters 1 Een inwoner van Dubbeldam beeft aangifte gedaan van de geboorte van zjjn 29ste kind. Klcrikzec, ld Juni. Programma van het Tweedo Zomer-Concert in Parklust op Vrijdag 21 Juni a.s., 's avonds 8 uur 1. Hocb Habsbnrg. Pas-rodoublé. Krul. 2. LuBtspiel-Ouverturo Keler-Béla. 3. Le jour de VictoireJoh. Coenen. 4. Rose mousscusoKcsscls. 5. MarschVan de Maele. 6. Attila, FantaisioDe Brandt. (a. Frühling8erwachen. E. Bach. \b. MéditationMontague. 8. La Pervenche. Valse Kroll. J.l. Woensdag vertrok per stoomschip »Prius Hendrik" naar Indië de heer v. d. Made, ingenieur, tou einde aldaar op te treden als uitsluitend verte genwoordiger van de firma Rogicr-Nerinckx-Ricbter, ijzer-, metaal- eu machinefabriek te Bergen-op-Zoom, en de exploitatie te bevorderen van do nieuw uit gevonden koffiedrogors (travaille contenue), waarvan de firma in alle landen patent beeft genomen, en verder voor de gebeelo inrichting der machinerieën voor suikerfabrieken. Te Kapelle a/d. IJsel is bij eeu 50jarigo vrouw een geval van cholera voorgekomen. Uit Markeloo meldt men dat daar in de laatste dagen enkele gevallen van cholera nostras voorkomen bjj lieden, die geen goed drinkwater hebben; althans de geneesheer schrijft do ziekte daaraan toe. Zaterdagochtend is een der aanzienlijkste ingezetenen va» Leeuwarden, de heer B,, in hechtenis genomen, beschuldigd van het plegen van oneerbare handelingen mot een minderjarige. De beschuldigde beeft reeds bekend. Van een koopman, die Maandag op de paarden markt te Utrecht twist had gekregen, werd een som van 140 in bankpapier afhandig gemaakt. De man kreeg daarbij nog een wond aan den neus, die verbonden moest worden. Een gemakkelijke manier om zich vau een gevaarlijken patiënt té ontdoen gebruikte de vorige week de burgemeester eener gemoente in Limburg. Deze zond een poklijder naar Maastricht, om daar in het algemeen ziekenhuis te worden verpleegd. Do aangetaste was por spoor naar Maastricht ge komen on had waavschijnl(jk tusschen andere reizigers gezeten. Of de gemeente Maastricht met zulke zendingen is ingenomen en of de wjjze van vervoer wel van voorzichtigheid getuigt, kau betwijfeld worden. De zieken die de gezonden verdrijven Naar aanleiding van het bericht uit Ginneken (bij Breda) aan het Nieuws, dat de Kneippbad- inrichting aldaar oorzaak zou zijn, dat de gezonden het lieve plaatsje mijden, schrijft men het volgende: De zomer is er, doch met hem komen dit jaar weinig logés. Ik beweer zelfs, dat het nimmer zoo Btil was als nu. Dat de oprichting der badinrichting de oudergang zou zijn voor Ginniken, daar de ge zonden het dorp mijden, is van het begin af voor speld en wordt, helaas, ook bewaarheid. Het aantal badpatiënten neemt gaandeweg af en bet is te voorzien, dat Ginniken na verloop van een paar jaren noch zieke, noch gezonde vreemdelingen meer tellen zal. Of zullen de laatsten dan tot ons weder- keeren? 'tls te hopen! Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Zes kersenboomgaarden, te Kapelle verpacht ten overstaan van den Notaris Gallis Merens, brachten 632 op, plus 10 procent onkosten. Men rekent dat er 8 cent per Kilo aan de boomen is besteed. Men heeft dus geen goedkoope kersen te verwachten. Door den polder Borsele is aanbesteed de levering van 100 stóre grint. Inschrijvers C. Bakker voor f 1,75 per stóre in de haven en P. A. v. d. Velde te Terneuzen voor 2, vry op den wal. Aan laatstgenoemde gegund. Dinsdag 18 Juni is te Goes aanbesteed bet verboogen van 2030 M. zeedjjk aan de Noordzijde van den polder De Breede Watering. Inschrijvers: L. Brand te Giesendam f 16065, W. H. Swets te Hardinxveld f 15840, J. de Rijke te Middelburg 15760, J. L. Geluk te Tholen 14630, J. Hack te Oud-Gastel 14600, B. den Erter v. d. Brink te Krabbendjjke f 14600, L. Moer land te Stavenisse 14420 en C. de Wilde te Kattendjjke 13988. Onder goedkeuring van Ged. Staten zal laatst genoemde het werk uitvoeren. Maandag 17 Juni is door Burgem en Weth. van Krabbendijke aanbesteed het maken van een klinkerstraat met straatgoten. Inschrijvers: J. v. d. San de te Krabben djjke 975, P. Dronkers te Kapelle 983, J. v. d. Sande te Rilland-Bath 990, J. P. Panny te Krabben dijke 990, G. A. Breker te id. 1000 en A. Goede- mond te Hansweerd 1020. Het werk is gegund aan J. v. d. Sande. Het Bestuur van bet Waterschap Poortvliet heeft aanbesteed het jaarljjksch onderhoud en de vernieuwing van het aardo-, kram-, rijs- en rieen- werk aan den zeedgk. De inschrgving was als v<)l»L: J. Hack, Oud-Gastel, 4795; J. L. Geluk, Tholen, 4845; M. Kleppe, Scherpenisse, 4859; G. M. Larooij, id., ƒ4873; L. Moerland, Stavenisse, f 4980; G. Bolier Gz., Scherpenisse, 5150. L A B O D W. In de vorige week werd te Goes weder eene vergadering gehouden van de commissie ter voor bereiding eener Zeeuwsch-Noordbrabantsche suiker fabriek. Naar wij voorloopig vernemen zjjn de statuten thans in hun geheel vastgesteld en zullen zij zoo spoedig mogelijk in afdruk gezonden worden aan de verschillende kringen om door de deelnemers behandeld en zoo mogelijk goedgekeurd te worden. li i: in w ia. k S. De gepens. kapitein vau het O. I. leger Van V. beeft cassatie aangeteekend tegen zijne veroor deeling, door het Gerechtshof te 's Gravenhage, tot twee jaar gevangenisstraf, wegens diefstal. kEBkWIEDHS. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te Schoonhoven door ds. M. Keulemans te Zierikzee. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Beotsterzwaag door ds. C. G. Menzel te Zaandijk. Ds. J. Vonk te Oldebroek heeft voor het be roep naar Waarde op Z.-B. bedankt. Ds. G. Post te Wolvega heeft het beroep naar de Vrije Evang. Gem. te Ierseke aangenomen. Ds. Timmerman, van die gemeente te Ierseke, preekte Zondag zijn afscheid naar aanleiding van 1 Thess. 3 vs. 12 en 13. Slechts twee en een half jaar was ds. T. te Ierseke werkzaam. De heer S. Wessel te Weenen heeft het beroep als rabbijn te Rotterdam aangenomen. MaarteitsdUk, 18 Juni. Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier werd gisteren tot voorlezer en voorzanger benoemd de heer J: Hage Dz., met 4 van de 7 stemmen; op don heer S. Muller waren 3 stemmen uitgebracht. Onder vele blijken van belangstelling en waar deering, herdacht de heer W. Cannenburg vau Ingen. pred. te Urmond, zijne 40-jarige ambtsver vulling. Hij was ruim 24 jaar te Borsele, l jaar te Oostorend op Texel en bijna 15 jaar in zjjne tegenwoordige gemeente werkzaam. O M O E II W J 3. Voor het examen van apothekers-bediende is te Breda geslaagd de heer A. A. Poerstamper te Middelburg. $1. MnariciisdUk, 18 Juni. In de heden alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad is op verzoek eervol ontslag verleend aan den keer L. van Langeraad, met ingang van 1 Nov. a.s., als hoofd der school, welke betrekking door hem sedert December 1863 alhier werd waargenomen. 's Ghavenhage 18 Juni 1895. Waterloodag is het, waarop ik u dezeschrjjf, de dag vormaard in de wereldgeschiedenis, eene beroemdheid waartoe ons voorgeslacht een klein boetje heeft bijgedragen. En we teren daarop nog en, indien onze Indische krijgsbedrijven ons niet nu en dan wat deden opfleuren, zou onze roem al lang zjjn uitgeteerd. Waarop zouden wij toch roem mogen dragen? Op onze defensieve krachten? Och hemel! Om nu niet van ons leger te spreken, let dan maar alleen op het pover figuur dat wjj te Kiel zullen maken. Op een paar natiën na, zooals Turkije en Rumenië, komen wij er met de oudste oorlogBSohepen, wij, de tweede zeevarende natie der wereld! 't Is wat moois! Wat zullen do groote zeevarende natiën, te Kiel vertegenwoordigd, lachen om Holland, dat zooveel te bestellen heeft en ton slotte zoo aohterlgk is? En dat, ofschoon de militaire uitgaven b$ ona

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 2