IERIKZEESCHE MlUVSIIODE. I )on derdag 0 Juni 1895. RECLAMES. Keuring der Rijtuigen. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post f 4,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 40,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6622. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 42 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" 15 regels 75 Cts. Elke regel meer 15 Cts. ar. DB GR A AF Cz., Mr. HLEEBlllKËtt, POSTSTRAAT 0 103, Zierikzee. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS rail Zierikzee, Gelet op art. 47 der Algemeene Politie-Verordening voor deze gemeente: Hebben goedgevonden te bepalen: dat op Zaterdag- de» IS Juni e.k., des namiddags te 3 uur, aan de Balie, eene Keuring zal worden gehouden der verhuurd wordende R ij - en Voertuigen "en Sleden. Mitsdien worden alle Rijtuigverhuurders opgeroepen om alsdan al hunne voertuigen op de daarvoor bestemde plaats b\jeen te brengen, ten einde de noodige keuring te ondergaan, ter voorkoming van de by de Algemeene Politie-Verordening bedreigde boete. Zierikzee, den 27 Mei 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth. l.o-Burgem. JAN SNELLEN, Secretaris. ISËKEND MAKING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zierdczeb maken bekend: dat op de Secretarie dier gemeente ter visie is gelegd een verzoekschrift met bijlagen van L. PH. H O RNEM A N N, wonende in deze gemeente, waarbij vergunning wordt ge vraagd tot oprichting van eene Vetsmelterij op het erf achter het huis staande op het Havenplein, plaatselijk gemerkt w\jk D no. 382, kadastraal bekend sectie B no. 192 dat op Woensdag den 19 Jnni a.s., te 12 uur des middags, op het Raadhuis dezer gemeente in de Vergaderkamer van het Bestuur, gelegenheid zal worden gegeven tot het inbrengen van bezwaren tegen de oprichting van bedoelde inrichting; en dat zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór dien tyd, op de Secretarie dezer gemeente kunnen kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Zierikzee, den 5 Juni 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth., L®-Burgem. JAN SNELLEN, Secretaris. Duitschland. De brand in de petroleum-tanks te Harburg is gebluscht. Het geheele reservoir met de daarbij behoorende machines en loodsen zijn vernield, zoodat de geheele schade op 2.000.000 Mark wordt geschat. De naburige fabrieken en woonhuizen bleven allen gespaard, dank zij den voorzorgsmaatregel, dien men had genomen om de tanks met hooge aarden wallen te omringen. Daarbij was ook de wind gunstig. In de tanks is het vuur nog niet geheel uit, maar toch is het gevaar nu geheel geweken. De tanks waren door de Bremer Trading Comp. verhuurd aan de firma's Rassow, Jung Co. te Bremen en Phil. Both te Mannheim. België. Aan de activiteit der Brusselsche politie is het mogen gelukken de hand te leggen op een bende valsche munters. Keeds sedert verscheidene maanden circuleeren te Brussel talrijke valsche geldstukken van een franc en 50 centimes met den beeldenaar van Leopold II en het jaartal 1886, zonder dat men kon ontdekken van waar het valsche geld afkomstig was. Met lofwaardigen ijver was de politie dag en nacht in de weer om de valsche munters op te sporen, totdat de rechercheur Niclot vernam, dat de valsche-muntersbende haar werkplaats had in de rue aux Fleurs No. 19 te Brussel. Op de eerste verdieping der aangewezen woning woonde een jong meisje, Mathilde Destoffe genaamd, die reeds eenigen tijd den argwaan der politie had opgewekt door hare geheimzinnige handelwijze en de manier, waarop zij somtjjds verdacht uitziende personen ten harent ontving. Met de grootste behoedzaamheid ging de politie te werk om de bende te bemachtigen en een geheele politiemacht omsingelde het huis. Toen op herhaald kloppen niet werd opengedaan, werd de buitendeur geforceerd en men verrastte de valsche munters, die juist aan den arbeid waren. In werkcostuum waren zjj bezig met het aanmunten der valsche geldstukken, een hunner smolt het metaalmengsel in een steencn melkkroes, de ander goot het in de vormen. De jonge dame was bezig met een scberp werktuig de gekartelde randen in de geldstukken te snijden. De valsche munters trachtten eerst te vluchten, doch overal was hun den weg versperd, zoodat zij spoedig de handboeien omhadden. Het waardige drietal werd naar het commissariaat van politie gebracht. In de werkplaats vond men een groote verzameling werktuigen tot het vervaardigen van valsche munt en cenige volle zakken met geldstukken. De beide valsche munters heeten fathieu Decombe en J. B. van den Eijnde en hadden een innige vriendschap gesloten in de straf gevangenis te Gent, waar zij het plan vormden om valsch geld te maken. De medeplichtige Mathilde DeBtoffe was de beminde van Decombe, het hoofd der bende. Zjj zijn ter beschikking van het parket te Brussel gesteld. Nederland. /%m*tcr«lam, 4 Juni. Op het tentoon stellingsterrein is het tijdens de Pinksterdagen kolossaal druk geweest. Vooral in Oud-Holland heerschte groote bedrijvigheid, die des avonds haar toppunt bereikte. De ommegang der Pinksterbloem had veel succes. Het aantal betalende bezoekers was op Zondag 20.500 en op Maandag 20.650, zoodat men er nu reeds dubbel zooveel heeft als in '83 om dezen tijd. Zondagmiddag werd én over het algemeen en op Oud-Holland de 100.000 bereikt. Op Oud-Holland gaf dit aanleiding tot een kleine feestelijkheid. De 100.000ste was een dame en toen zjj de poort binnenkwam, bood haar de heer Pabius, in gezel schap van den heer Calisch, eon ruiker aan. De dame dacht eerst bljjkbaar aan een grap en wilde doorgaan, maar begreep het aldra en werd toen nog een oogenblik met haar geleider in de bestuurs kamer van Oud-Holland gecomplimenteerd. 31 klei. Gisteren zjjn met het stoomschip «Bromo, van de >Kotterdamsche Lloyd" gerepatrieerd 17 militairen, die op Lombok aan de krijgsverrichtingen hebben deelgenomen. Zjj werden bij hunne aankomst, evenals hunne voorgangers, feestelijk met muziek ontvangen en door den gar nizoenscommandant, luit.-kolonel J. B. Verhey, harteljjk welkom geheeten, waarna de kapitein commandant H. J. J. Bos, als gedelegeerdo van het »Roode Kruis", hun een gift in geld overhandigde. Onder hen bevonden zich de fuselier H. G. Dirks, die op Lombok de Militaire Willemsorde verwierf, de fuselier J. B. Maroten, die tengevolge van een schot door het linker onderbeen op krukken rond springt, en de fuselier P. L. Njjpels, die tengovolge van een schot een stijven arm bohiold. Allen waren ten zeerste voldaan over de hartelijke ontvangst. Rotterdam, 4 Juni. Als oen bewijs van het drukke verkeer in onze stad gedurende de Pinksterdagen kan worden gemeld, dat aan het station Delftsche Poort pl. m. 17000 personen aan kwamen, d. i. 50 pCt. meer dan ten vorigen jare; door de stoomboot-reederjj Pop Smit werden vervoerd 22519 personen, terwijl de tramweg-maat schappij vervoerde 68670 personen in de stad, met de stoomtram 12144 en naar Overschie 1261 personon. Rergni op Xoom, 3 Jnni. Bij gelegenheid van het 12Va-jarig bestaan der harmonie Eondracht maakt Macht" werd hier op de beide Pinksterdagen een groot internationaal festival gehouden. Op drie onzer marktpleinen waren kiosken opgo- richt; allerwege waren de vlaggen uitgestoken en de geheele stad had een feestelijk aanzion. Te 7uur Zondagavond werd het feest geopend door de harmonie «Eendracht maakt macht" in de feesteljjk versierde kiosk op de Groote Markt. Daarna volgden eenige nommers van Bergen-op-Zoom's Mannenkoor en ten slotte werd ten 10 ure een groote fakkeloptocht gehouden. Duizenden bewogen zich op het ruime marktplein en genoten van de prettige drukte, de opgewekte muziek en den schoonen zomeravond. Tot laat werd overal oen echt feestelijke stemming waargenomen. Heden stroomde van alle zjjden het landvolk der omliggende gemeenten de stad binnen, hotzjj te voot of por as. De stoomtrams uit Tholen en Antwerpen, de treinen uit do richting Rozendaal en Zeeland waren overvol geladen en brachten onophoudeljjk duizenden Zeouwen, Brabantors en Belgen binnen de stad dor oude Markiezen. Er hoorscht groote drukte en opgewektheid in de straten. TerilClizen, l,Juni. Aan de loskado van het spoor alhier werden heden do werkzaamheden hervat, tengevolge een bericht dat de oude voor waarden, nl. 34 ct. per ton en werken mot 57 personen, als vroeger, worden toegestaan. lliddelliurg. De stoomwalsenmcelfabriek van de firma wedT J. H. O. Kakebeeke en Zoon alhiervermaalde in 1894 niet mindor dan 35,200,000 K.G. tarwe, dat is ongeveer 100,000 (zegge honderdduizend) K.G. daags. Er word per spoor, met tjalken en stoombooten voor deze firma aangevoerd 37,240,000 K.G. of iets meer dan gemiddeld 100,000 K.G. por dag. llidflcllHirg, 1 Juni. Als een bijzonderheid, vooral voor oudheidkundigen van belang, mag zeker wel gemold worden dat op de dezer dagen door de boekhandelaars Van Benthem en Jutting alhier ge houden verkooping van boeken, nagelaten door den heer mr. J. P. N. Ermerins, een eigenhandige brief van den hoogleeraar Boerhave te Leiden, dt. 30 Juni 1733, aan den hoogleeraar Albinus te Utrecht over diens ziekte, met eigenhandig geschreven recepten van Boerhave, de aanzienlijke som van f 26 opbracht. lliddelhlirg, 4 Juni. Met de Pinksterdagen viel hier ter stede een drukte en gezelligheid waar te nemen, zooals slechts zelden het goval is. Dit kwam door het groot aantal Belgen dat een bezoek aan Walcheren bracht en natuurlijk niet minder door het heerlijke zomerweder, wat prettig op ieders gemoed stemde. Reeds Zondagmiddag kwart voor één kwam met de stoombarge een groot getal excursienisten, w. o. ook het muziekkorps der artillerie van de burgerwacht uit Charleroi, dat al spelende, voorafgegaan door vier hoornblazers en omstuwd door een groote menschenmassa, door een gedeelte der stad naar het Schuttershof ging. In middels was te Ylissingen weer een pleizierboot aangekomen, n.l. de «Excelsior" uit Gent met 400 toeristen aan boord. Deze verspreidden zich de geheele stad door, terwijl een groot gedeelte zich naar strand en duinen begaf. Des avonds werd door het muziekkorps uit Charleroi een artistiek concert gegeven in den tuin van het Schuttershof, werwaarts velen waren op gegaan om te genieten van het schoono muzikaal genot dat men te smaken kreeg. Maandag morgen werd door het geheele korps een rijtoer door Walcheren gemaakt, en des middags een matinée gegeven op het Grand Hotel des Bains te Vlissingen, dat zeer druk bezocht was. Dien middag was het op strand en duinen zoo druk als zelden het geval was. Met alle middelen van ver voer werden de honderden en nog eens bonderden aangebracht. De stoomtrammen reden de eene met 7 en de andere met 5 wagens, elke drie kwartier van en naar Middelburg en Vlissingen. De stoom- barges konden de vele passagiers moeiljjk bergen. Op den Badhuisweg te Vlissingen was het den geheelcn dag een woelende menschenmassa en voor de trap die geleidt naar de duinen, werd den geheelen dag queu gemaakt. Kortom het was er druk, zooals nog zelden aanschouwd werd. Ook des avonds van dien dag was hot op de duinen weer buitengewoon gezellig en levendig. Het muziekkorps der d.d. Schutterij uit Middelburg gaf op het Groot Badhuis een concert, wat door vele Middelburgers werd bjjgewoond. De laatste tram van het Badhuis, die 10,45 vertrok, kwam met zes wagens, waaronder drie groote, aan, doch nog konden de reizigers niet allen een plaats vinden. Op het Betje Wolfeplein stonden nog vele passa giers te wachten, zoodat toen op last van den directeur nog een wagen werd aangehaakt en zoo vertrok de laatste tram met zeven propvolle wagens, meer dan 400 personen vervoerende, naar Middel burg en dat getrokken door slechts één locomotief. Niettegenstaande dat groot vervoer reed de tram toch in een half uur naar Middelburg. Laat ik nog melden dat alleen Maandag de tram ongeveer 4000 personen verroerde. jl«oe8, 4 Juni. Zaterdagmorgen raakte een span paarden voor een boerenwagen, afkomstig oil 's Gravenpolder, op de Groote Markt op hol. In vliegende vaart ging het door de Lange Kerkstraat, en passant een stoephek omverwerpende, tot zo een bezoek brachten aan het kantoor van Van Heel A Co. op het eind dier straat. De kantoordeur werd uit de hengsels gelicht en viel op een oud moedertje dat achter de deur stond. De arme ziel werd in het huis der firma Van Heel tot zichzelf gebracht en tegelijkertijd was de drift der hollende paarden bekoeld. De voerman was van den wagen gesprongen. Aan het programma voor de viering van het 40-jarig bestaan der kolfsocieteit «De Prins van Oranje'op Maandag 10 Juni, is het volgende ontleend 's Morgens 9 uur opening van den nationalen kolfwedstr jjd'«namiddags 2 uur biljartwedstrijd om 5 uur gemeenschappelijke maaltijd; 'savonds 7 uur uitreiking der prijzen. De harmonie «Euphonia", directeur J. Kooiman, geeft om 8 uur een feestconccrt, waarbij zullen worden uitgevoerd: 1. Kolversmarsch, van Mantor- nach2. Un jour de föle, van Krein3. Le Trouvóro fantaisie, van Keesels; 4. Pontaisie sur Gemma di Verge, van Donizetti; 5. Ouverture joyeuse, van Kessels6. Marche do procession, van Benoidt 7. Sweat dreamsvan Asch8. Serenades dos Mandolines, van Désormes; 9. Kaiserparade, van Eilenberg. Na afloop van het concert bal cbampétre in den tuin van het café «De Prins van Oranje". De liefhebberij tot deelneming aan het concours is niet bijzonder groot. Op de 300 uitnoodigingen zijn nog slochts 2 antwoorden ingekomen. Vanwege het Leger des Hei ls was op den tweeden Pinksterdag oono wandeling met muziek korps georganiseerd naar hot nabijgelegen 's Heer- Hendrikskinderen. Op den terugtocht werden do heilsoldaten plotseling door oen 50-tal halfdronken en quasi-dronken lummels aangevallen. Over den geheelen djjjk wordon do feestgangers bemoeilijkt, tot eindeljjk dicht bjj do stad de politie tnsschen- beide kwam. Waarom gnnt men toch aan ecu ander niot de vrjjheid, die men voor zichzelf noodig acht? IerSCl&C, 3 Juni. In do raadsvergadering van Vrijdagavond 31 Mei, die door den burgemeester, den heer J. A. P. Geill, werd gepresideerd, werd deze met 8 van de 9 st. tot ambtenaar van den burgerl. stand benoemd, en de heer J. de Schipper (geen raadslid) tot lid van 't Algcm. Armbost. De lieer Geill verklaarde de benoeming aan te nemen. Tot leden van het stembureau voor 5 Juni werden benoemd de heeren Saner en Spruit. Aan het verzoek tot het houden eener collecte voor het Ponds van den Ge wapenden Dienst zal voldaan worden en de godsdienstleraren zullen tot aanbeveling der collecte wordon uitgenoodigd. Een verzoek van J. J. Kroon, carrouselhouaer te Bergen op Zoom, om kwijtschelding eener schuld van f 21.75, zjjndo een gedeelte van het voor 1894 verschuldigde staangeld, werd van de baud ge wezen. Van het bestuur der Breede Watering bewesten, Ierseko was een acte ter teekening ingekomen, houdende do voorwaarden waaronder van do ge meente de onderhoudsplicht wordt overgenomen van een weg over den Breedschen dijk. In het begeleidend schrijven komt het bestuur terug op het in de vorige raadsvergadering geopperde be zwaar, als zouden do dijkgraaf en ontvanger-griffier het polderbestuur niet wettig vertegenwoordigen. Het bestuur heeft steeds op dezelfde wijze als in bet onderhavige geval gehandeld, en Ged. Staten hebben nooit aanmerking gemaakt. De beer Spruit releveerde, dat art. 57 van het polderreglement de uitvoering der besluiten van ingelanden aan het polderbestuur opdraagt en dit bestaat niet uit djjkgraaf en ontv.-griff., maar uit dijkgraaf en gezworenen. In zijn kwaliteit van ontv.-griff. van den Molenpoldor is hem indertijd door een rechtsgeleerde geadviseerd, dat een acte op bedoelden grond kon vernietigd worden. De voorz. meende, dat in de zaak kon berust worden, waarmede de raad en ten slotte ook de beer Spruit zich vereenigden. C'oi'tgcne, 4 Juni. Zooals gisteren ons dorpje feestvierde, heeft het zeker nog nooit gedaan. Ons fanfaren-gezelschap «Eendracht maakt Macht" gaf bij gelegenheid van zijn 15-jarig bestaan een festival, waaraan werd deelgenomen door de fanfaren-gezelschappen van Hansweerd, Wolfertsdjjk, Heinkenszand, Ierseke, Kruiningen, Wemeldinge en Wissenkerke, en door znnggczelschappen van Krui ningen, Middelburg en Koljjnsplaat. Het prachtige weder zal zeker ook wel een oorzaak zijn geweest dat er zooveel meer publiek was dan men in 't gunstigste geval had gewachtde weide van don boer Verburg, die voor deze gelegenheid door >E. M. M." was afgehunrd, leende zich uitstekend voor de uitvoering en werd bezocht door 950 betalendo personen, zoodat bet aan te nemen is dat ongeveer 1500 porsonen aanwezig waren op bet terrein. De straat van ons dorp, waar een nette muziek tent was opgericht, word 's avonds la giorno verlicht, wat een prachtig gezicht opleverde. Geen enkele wanklank werd gehoord en het is wel als zeker aan te nemen dat het feost op iederen bezoeker een gnnstigen indruk gemaakt beeft, terwijl het bestuur der feestcommissie een woord van hulde ten volle beeft verdiend voor de wel geslaagde poging om bonderden een aongenamen dag te verschaffen. St. llaartenstlUk, 31 Mei. Gisteren avond ontstond alhier een begin van brand in den verfwinkel van den schilder P. van Splunter. Door spoedig aangebrachte hulp bleef men den brand meester; de aangerichte schade is niet groot. St. llaartcnsclUk, 4 Een hevig onweder barstte j.l. Zaterdag over deze gemeente los. Behalve 2 boomen in de nabyheid van de kom der gemeente werd ook het gemeentehuis getroffen. Van dit gebouw werd een zygevel be schadigd, een schoorsteen verbrijzeld, die in zjjn val tevens enkele dakpannen vernielde; verder heeft de bliksem zjjn weg genomen naar de raadzaal, waar een zolderbalk, waaraan de schelgeleiding verbonden is, gehavend werd, terwyl de ijzeren Slaat vóór de schoorsteenopening uitgeweken is. >e schade was echter gering en brand werd niet veroorzaakt. Hriiiniftge, 1 Juni. Heden avond ontlastte zich boven deze gemeente eon hevig onweder, dat met zware regens vergezeld ging. De bliksem sloeg in den schoorsteen eener woning, doch ver oorzaakte gelukkig weinig of geen schade. rVooi'dgOUIYC, 4 Jnni. De maand Mei was nog armer in regen dan April. Er is nu slechts 21,5 m.M. water gevallen, dat verkregen werd in vier aftappingen. Van 1 tot 17 Mei en van 22 tot 31 Mei viel er geen regen. Zierikzee, b Jnni. Het was beden in onze anders zoo rustige gemeente een aangename drukte, tengevolge de gehouden Paardenmarkt. Deze markt, slechts enkele jaren geleden opgericht, trekt reeds een druk bezoek en geeft voor deze gemeonte een goeden dag. Ja! een goeden dag voor elkeen, want de Commissie der Verloting, die toch al hare inkoopen hier ter stede deed, heeft (naar wjj vernemen) meer dan 4000 gld. bjj verschillende winkeliers te dezer stede betaald. Dit, wat het plaatseljjk belang betreft, doch een algemeen belang is toch ook aan deze Paardenmarkt ver bonden, n.l. verbetering van bet paardenras. Er waren aan do lijn 158 paarden, natuurlijk van verschillende qualiteit, doch de opmerking was toch wederom to maken, dat men tot veredeling streeft. Do markt was ook bezocht door Bel- giscbo cn Duitscho kooplieden; do prijzen liepen tot f 400; voor con tweojarig paard word f 270 besteedt. Naar wij vernemen zijn 50 paarden verkocht. Afgescheiden van de Paardenmarkt, was do Varro- markt druk gevnld met allerlei koopwarenglos- en aardewerk, galanterii-n, kanten, dasjes, enz. enz., terwjjl als een reddende engel in dop-costuum verscheen, iemand die dor lijdende monscbheid bet Volta-kruis ten verkoop aanboodt. Velen maakten vau deze gelegenheid gebruik om hunne kwalon te verdrijven. Voor do op heden avond te houden Loterij zyn 13 paarden, een tentwagon, oen boerenwagen en vole andere prachtige cadoaux aangekocht. In bet volgend No. wordt de uitslag dezer Ver loting medegedeeld. De beor Van der Lek de Clercq te Zierikzee hoeft op do hondententoonstelling van «Cynophilia" den eerebeker, door den beer Dobbelman uitgeloofd, behaald. Men scliryft ons uit westeljjk Schouwen: Tijdens het hevige onweder, dat Zaterdag over dit gedeelte van bet eiland losbarstte, sloeg do bliksom in een boom aan den Hoogenzoom cn werd van den landbouwer M. Jonker te Renesse een kalkoen, die onder een boom op 22 eieren zat to broeden, door bet hemelvuur getroffen eu gedood. Te Noordwelle werd bjj den opzichter W. Pieterse tot driomaal toe de telepkoongeleiding in zijne woning stukgeslagen. Van eenige telegraafpalen vlogen de splinters tot op grooten afstand. Te Serooskerke moot een koe van den landbouwer C. Hanse getroffen en gedood zyn iu eene weide. Ter herdonking van het vijf-en-twintigjarig bestaan van het schoolverbond te Kerkwerve, een vereeniging tot bestrjjding van schoolverzuim, werd Vrijdag con rijtoer gehouden, waaraan bijna alle schoolkinderen deelnamen. De meeste landbouwers in de gemeente waren zoo welwillend geweest, hiervoor hunne paarden, rytuigen en voerlieden gratis beschikbaar te stellen. Do rit ging van Kerkwerve over Nieuwerkerk in Schouwen, den zeedjjk langs den Scbelpboek, den Plompentoron, Haamstede, Renesse, Scharendyko en weder terng. Hier en daar werd even gepauseerd en den kinderen oen kleine versnapering verstrekt, terwyl zij op Renesse, het hoofddoel, voorzien werden van do noodige chocolademelk en broodjes. Van hier werd onder gezang nog een wandeling gedaan naar do duineu en bet strand, waar zy zich uitstekend vermaakten. Prachtig weder begunstigde den geheelen tocht. M. Ct. Verplaatst de brievengaarder D. C. Zeijler van Strjjen naar Haamstede. Bjj Kon. besluit is, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend aan M. Dieleman Wz., als dijkgraaf van den Nieuw Othenepolder, prov. Zeeland. Door don minister van financiiiu zjjn bij de administratie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, met ingang van 15 Juni a.s., verplaatst: de verificateur 3e categorie J. L. P. Overvoordo van Vlissingen (haven) naar Rotterdamde kommies verificateur 2e categorie W. C. Heleenders van Middelburg naar Rotterdam en die der 3e categorie J. H. L. Versteeg van Brouwershaven naar Middel burg. Voorts is benoemd tot kom mies-verificateur 3o categorie te Vlissingen (haven) C. den Braber, thans komin. 3e. kl. te Roosendaal, on tot komm. vorif. 3e categorie te Brouwershaven H. J. de Rujjter, thans kommies 3e klasse te Schiedam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1