ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 21 Mei 1895. NATIONALE MILITgr PASPOORTEN. RECLAMES. Inschrijving Schutterij. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6616. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" 15 rei 5"ö Cts. Elke regel meer 15 Cts. J. DE GRAAF Cz., Mr. KLEEBMAHEU, POSTSTRAAT O 103, Zierikzee. Oproeping wan verlofgangers der lichtingen 1899 en 1893. De burgemeester van Zieeukzee brengt ter kennis van Je belanghebbenden: dat bij Koninklijk besluit van 9 April 1895 No. 25 is bepaald, dat, krachtens artikel 125 der militie wet, dit jaar in werkelijken dienst moeten worden opgeroepen de verlof gangers, behoorende tot de hierna te vermelden lichtingen en korpsen, te weten: a. van de lichting van 1892 de militieplichtigen, behoorende tot de regimenten infanterie, de compagniën hospitaal soldaten, het le en 3e regiment veld-artillerie, met uitzondering van de trein-compagniën dier regimenten, het 2e regiment veld-artillerie, met uitzondering van hen, die van het wapen der cavalerie bij treincompagniën van dat regiment zyn overgeplaatst, het korps rydende artillerie, het korps pontonniers, het korps torpedisten en het korps genietroepen, met uitzondering van de vesting-telegrafisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklyk besluit van 29 Februari 1884 No. 11; b. van de lichting van 1893 de militieplichtigen, behoorende tot de regimenten vesting-artillerie, het korps pantserfort- artillerie en het korps genietroepen een en ander zooals breeder hieronder is aangewezen. Infanterie van 9 Augustus tot 12 September de verlofgangers der lichting 1892 van het regiment grenadiers en jagers, van het le, 2e, 4e en 5e bataljon en van 28 Augustus tot 30 September die van het 3e bataljon; van 20 Augustus tot 23 September, die der lichting 1892 van het le, 2e, 3e en 8e regiment infanterie van 9 Augustus tot 12 September, die der lichting 1892 van het 4e, 5e en 7e regiment; van 20 Augustus tot 23 September het le, 2e, 3e en 4e bataljon en van 28 Augustus tot 30 September het 5e bataljon van het 6e regiment der lichting 1892; Artillerie: a. Veld-artillerie: van 10 Juli tot 13 Augustus de verlofgangers der lichting 1892, die behooren tot de le, 3e en 5e battery van het le regiment; van 14 Augustus tot 17 September, die der lichting 1892 van de 6e batterij en van 28 Augustus tot 1 October, die der lichting 1892 van de 2e en 4e batterij van dat regiment; van 14 Augustus tot 17 September, die der lichting 1892, behoorende tot de le, 3e en 6e battery, alsmede de le trein-compagnie van het 2e regiment (roet uitzondering van hen, die van het wapen der cavalerie daarby zyn overgeplaatst); van 26 Juni tot 30 Juli, die der lichting 1892 van de 2e, 4e en 5e batterij, alsmede de 2e trein-compagnie van dat regiment, met gelijke uitzondering; van 23 Juli tot 26 Augustus de 2e, 4e en 5e battery en van 28 Augustus tot 1 October de le, 3e en 6e battery van het 3e regiment; b. Rydende artillerie: van 14 Augustus tot 17 September de verlofgangers der lichting 1892, behoorende tot de le batterij en van 17 Juni tot 20 Juli, die der 2e batterij van dit korps; c. Vesting-ar til Ier ie: van 4 Juni tot 6 Juli de verlofgangers der lichting van 1893, behoorende tot de 5e, 6e. 7e en 8e compagnie van het le regiment; van 3 September tot 5 October, die der lichting 1893 van de 1e, 2e, 3e en 4e compagnie van dat regiment; van 28 Mei tot 29 Juni, die der lichting van 1893 van de 9e compagnie van dat regiment; van 20 Augustus tot 21 September, die der lichting van 1893 van de 10e compagnie van dat regiment; van 20 Augustus tot 21 Septemberdie der lichting 1893 van de 2e, 4e, 6e, 7e en 10e compagnie van het 2e regiment; van 21 Mei tot 22 Juni, die der lichting 1893 van de le, 3e, 5e, 8e en 9e compagnie van dat regiment; van 9 Augustus tot 10 September, die der lichting 1893 van de le, 2e, 3e, 4e en 5e compagnie van het 3e regiment; van 12 September tot 12 October, die der lichting 1893 van de 6e, 7e, 8e, 9e en 10e compagnie van dat regiment; van 6 Augustus tot 7 September, die der lichtiDg 1893 van de 3e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e compagnie van het 4e regiment; van 18 Juni tot 20 Juli, die der lichting 1893 van de 2e en 4e compagnie van dat regiment; van 25 Juni tot 27 Juli, die der lichting 1893 van de le en 5e compagnie van dat regiment; d. Korps Pantserfort-artillerie: van 16 Juli tot 17 Augustus de verlofgangers der lichting 1893, behoorende tot de le compagnie van dat korps; van 18 Juni tot 20 Juli, die der lichting 1893 van de 2e compagnie van dat korps; van 28 Mei tot 29 Juni, die der lichting 1893 van de 3e compagnie van dat korps; van 23 Juli tot 24 Augustus, die der lichting 1893 van de 4e compagnie van dat korps; Korps Pontonniers: van 4 Juli tot 6 Augustus de le compagnie en van 22 Juli tot 24 Augustus de 2e compagnie van dat korp9, behoorende tot de lichting van 1892; Korps Torpedisten: van 21 Augustus tot 24 September de verlofgangers der lichting 1892 van het le peloton, de le compagnie van dat korps (plaats van opkomst fort de Ruyter) en die der lichting 1892 van het 2e peloton de le compagnie van dat korps (plaats van opkomst Uellevoetsluis); van 3 Juli tot 6 Augustus, die der lichting 1892 van het le peloton de 2e compagnie van dat korps (plaats van opkomst fort aan den Hoek van Holland) en die der lichting 1892 van het 2e peloton de 2e compagnie van dat korps (plaats van opkomst den Helder); Korps Genietroepen: van 24 Juli tot 27 Augustus de verlofgangers der lichting 1892 van dit korps (uitgezonderd de vesting-telegrafisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklyk besluit van 29 Februari 1884 No. 13); van 29 Mei tot 2 Juli, die der lichting 1893 van dit korps, met uitzondering als boven; van 6 Mei tot 15 Mei de vesting-telegrafisten voren vermeld, le serie, en van 16 Mei tot 25 Mei de 2e serie, verlofgangers zynde der lichting 1893; Hospitaal-soldaten van 9 Augustus tot 12 September de verlofgangers der lichting 1892, behoorende tot de le compagnie en van 20 Augustus tot 23 September, die der 2e en 3e compagnie Gezien de daartoe betrekkelijke circulaire van den Commisara der Koningin in deze provincie van den 22 April j.l., A, No. 1026, 3e afdeeling N. M. (Provinciaal blad No. 41); Roept bij dezen op de in deze gemeente wonende milicien verlofgangers der lichtingen 1892 en 1893 hierboven genoemd, om overeenkomstig het bepaalde op den tijd en de plaats als in de aan hen uit te reiken orders is vermeld, tegen woordig te zijn, voorzien van al de voorwerpen van kleeaing en uitrusting, door hen by hun vertrek inet groot verlof medegenomen, benevens van hun verlofpas, ten einde rechtstreeks naar hun korps te vertrekken. Voorts wordt te hunner kennis gebracht, dat zy, die in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij hunne latere opkomst zooveel langer in dienst zullen worden gehouden, en die niet aan de oproeping voldoen, volgens artikel 145 der militiewet, als deserteur zullen worden behandeld, tenzij tij, om andere reden dan ziekte buiten staat zijnde aan hunne oproeping te voldoen, overleggen een deugdelijk bewijs of deugdelijke verklaring tot staving der redenen van het achterblijven, terwijl zij die wegens ziekte niet op den bepaalden tijd onder de wapenen komen, verplicht zyn over te leggen een gelegaliseerd, op zegel geschreven geneeskundig getuigschrift en zollen die, zoowel in het algemeen belang van den dienst als om misbruik tegen te gaan, te dier zake niet voor diligent worden gehouden, maar verplicht zijn zich na hunne her stelling bij hun korps te vervoegen, ten einde daarby in den wapenhandel geoefend te worden. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, te den 10 Mei 1895. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. De MILICIEN-VERLOFGANGERS der lichting 1888 kunnen, voor zoover zij tot op heden werden gepasporteerd, hunne pfispoorteil ter Gemeente- Secretarie komen afhalen. De in het jaar 1870 geborenen worden herinnerd aan hnnne verplichting tot inschrijving voor de Schutterijwaartoe dagelijks ter Gemeente-Secretarie gelegen heid bestaat. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Secretarie der gemeente op den J23 Mol o.lf. (Hemelvaartsdag), zal zyn ifoeilotou, met uitzondering van des middags lii uur tot 's namiddags lJ0'/i uur, voor het doen van aangiften, den Burgerlyken Stand betreffende. Zierikzee, den 20 Mei 1895. De Burgemeester voornoemd, D. VAN DER VLIET, Weth. L«-Burgem. Amerika. Twee jonge echtgenooten, Hale en Belle Hammond te Midland (Michigan)zijn den nacht na do bruiloft in hun huis verbrand. Tegen den ochtend ontdekte men, dat er vlammen uit do vensters sloegen, maar het brandde toen al zoo fel, dat er geen denken was aan redden van de jongelui daar binnen. Toen de brandweer de vlammen had gebluscht, vond men hen beiden geheel verkoold. Later ontdekte men, dat de brand aan boos opzet te wijten moest zjjn. Do trappen en zolderingen waren met petroleum gedrenkt, en onder do tapijten waren vettige lappen gelegd, om alles goed te laten vlammen. Een jonkman, John Allen genaamd, die mot de 21-jarige Belle Hammond verloofd was vóór zij Hale leerde kennen, is in hechtenis genomen, onder verdenking van deze afschuwelijke misdaad gepleegd te hebben. Ook al tekort! Het tekort der schatkist dor Vereenigde Staten bedraagt voor het loopend dienstjaar tot nn toe 50 millioen dollars en zal voor het geheele jaar waarschijnlijk stijgen tot 55 millioen dollars of 1371/9 millioen gulden. Zwitserland. In verscheiden Zwitsersche kantons is, naar uit Bern gemeld wordt, tengevolge van hevige sneeuw stormen, het verkeer gestremd. Duitschland. Men zegt, dat er in het Noord-Oostzee-kanaal afschuivingen hebben plaats gehad en dat er flink gebaggerd moet worden, om dat weder te herstellen vóór de opening. Een mooi begin! Herlijn, 18 Mei. Het Pruisisch Huis van Afgevaardigden verwierp een door het Centrum ingediend voorstel, om het in 1875 uit de grondwet gelichte artikel betreffende de christelijke kerken te herstellen. Alleen de Polen ondersteunden dit voorstel; de overige partijen bestreden het met enkele woorden, en verzetten zich tegen de door het Centrum verlangde uitvoeriger beraadslagingen. Als waarschuwend voorbeeld voor rookers kan dienen, dat de zoon van den rechter Scherer te Kempen, dezer dagen overleden is aan nicotine- vergiftiging, welke vergiftiging hjj zich op den hals had gehaald door te rooken, terwjjl hjj een wonde had aan de tong. België. Koning Leopold heeft het decreet geteekend, waarbij het doodvonnis, door de jury te Antwerpen uitgesproken tegen mevr. Joniaux, wordt veranderd in levenslange gevangenisstraf. Donderdag 1.1. gebeurde er een vreeseljjk ongeluk in den trein, die te 2 nnr 40 minuten van Valenciennes naar Brussel vertrekt. Een jongmensch, dat zich in den trein bevond, wilde zijne ouders, die dicht bij Quiévrain wonen, een groet toewuiven hjj boog zich te ver uit het portier en werd door den in volle vaart zjjnden trein met hot hoofd tegen een jjzeren stijl van een brug geslagen, zoodat hjj onmiddelljjk dood was. Men kan zich den schrik der reizigers voorstellen, toen zij het bjjna ont hoofde lichaam van den ongelukkige in de coupó zagen in elkander zakken. Het slachtoffer, dat door zjjne zusters werd vergezeld, zag ér vreeseljjk uit. De arme meisjes waren krankzinnig van smart. Nederland. .%llister<laiii, 18 Mei. De Vetter-commissie zal Maandagmiddag 3 nur ten Stadhuize ver gaderen. Generaal Vetter heeft, onder voorbehoud dat de Unlde geeno persoonljjke hulde aan hem zal zjjn, maar aan het Indische leger en de y&n Lombok teruggekeerde soldaten, de nitnoodiging der com missie aangenomen. De generaal zal 7 Juli te Amsterdam komen, dus na de uitreiking der Willemsorden te 's Graven- hage, die half Juni plaats heeft. Rotterdam, 18 Mei. Zekere Wiegman, een der medeplichtigen van defl deze week bjj een firma op het Westnienwland gepleegden diefstal van dekens, doch na verhoor op vrjje voeten gelaten, wierp zich hedenmiddag omstreeks 5 uren in de Pottêbakkeresteeg onder een sleeperswagen, met het doel zich te laten overrijden. Zijn voornemen werd verijdeld door eenige burgers, die hem onder don wagen vandaan haalden. Terstond daarop ging de man naar de Boompjes, greep een paard om den hals en trapte het dier met geweld tegen de voorbeenen, om hot te nood zaken op de straat boven op hem te vallen. Nu kwamen eon paar politie-agenten aanloopen, doch zjj vermochten luttel tegen Wiegman uit te richten, want deze had zich allengs zoo opgewonden, dat hjj in een staat van volslagen razernjj verkeerde. Burgers schoten de agenten te hulp, maar nog kon men den razende niet baas. Vechtende en sleepende ging het de Leuvehaven op en do Wjjde Nionwsteeg in. De politie-agenten waren tot een tiental aangegroeid en nog bleek men onmachtig tegen den woesteling. Drie agonten waren door zjjn schoppen en trappen onmachtig iets meer uit te richten. Verschillende agenten ontdeden zich daarop van de lastige regenmantels, en jjverig bij gestaan door tal van burgers kon men den dolleman op een handwagen leggen en hem vastbinden. Op den handwagen werd hij den ganscheu Schiedamsche- djjk over vervoerd, door een sterk politie-eecorte omringd en omstuwd door een ontzagljjke volks menigte, naar hot politiebureau in de Pauwensteeg. Daar in de wacht deed Wiegman allerlei pogingen om zich van kant te maken. Hjj liep met het hoofd tegen den muur, sloeg zich met al wat in zjjn handen kwam enz., zoodat mon wel genood zaakt was hem te boeien. De politie-genoeeheer werd daarop ontboden on op diens advies is hjj ten laatste naar hot Ziokenhuis overgebracht. De agenten Kriekaart en Van der Lngt, in don buik gewond, zjjn buiten dienBt gesteld en naar hun woningen gebracht. Gedurende drie dagon van de afgeloopen week is te Rotterdam eene veiling gehouden van post zegels en verdere poststukken, waarbjj een belang- rjjke collectie van Nederland on Koloniën, Transvaal enz. Vooral den eersten veilingsdag werden goede prjjzen besteed. Daar er echter onder de koopors nogal deskundigen waren, werden er geen buiten sporige prijzen betaald. Toch gingen er nog enkele exemplaren voor hoogen prijs weg, o. a. 1 van Suriname 1892, met 2overgedrukt op een van 50 cent, wegens een tijdelijk gebrek aan 2'/, cents postzegels, voor 25 gulden. Een ongebruikte Nederlandsche briefkaart van 1876, blauw met bruinen rand, voor/"80. Een Nederlandscho briefkaart met foutief opschrift voor 45 gulden. 24 verschillende briefkaarten en cou verts van 187193 werden voor f 85 verkocht. Een 12-tal Nederlandsch-Indische postzegels van het jaar 1874 werden tegen de som van f 260 van de hand gedaan, Versoheidene koopers uit Amsterdam, ja zelfs een uit Parjjs, woonden de veiling bij. Rotterdam, 18 Mei. Een origineel middel om van iemand die lastig is, af te komen, werd gisteren door eene vrouw uit de Zevenhuissteeg in praktijk gebracht. Na gernimon tijd met een man door de stad gezworven en hem aardig wat geld afhandig gemaakt te hebben, was zo zjjn gezelschap moede. Aan de Nieuwe Haven gekomen, wendde ze zich plotseling van den halfbeschonken man tot een surveilleerenden politie-agent. »Ach, mjjnhoer! zou u hem willen meenemen, want hij maakt zoo'n kabaal in onze steeg", waarop de agent, ziende den toestand waarin de man verkeerde, het voor dezen veiliger vond hem zijn geleide aan te bieden. De vrouw keerde met blijdschap en met de centen van den man op haren weg terug. Vrijdag vertrokken eenige torpedobooten nit Rotterdam. Een der opvarenden, wiens meisje aan het Oude Hoofd het vertrek gadesloeg, sprong over boord en zwom naar haar toe. Vóór hjj den vasten wal bereikt had, werd hij echter opgepikt". Rrcskeitg. Naar wij vernemen is op een verzoek der tram maatschappij BreskensMaldoghem, om do op den Prov. stoombootdienst sedert November j.l. gestaakte reizen, des Zondags 9,40 n. van Vlissingen naar bier en 10,10 u. van hier naar Vlissingen, gedurende de a.s. zomermaanden weder in te voeren, door Ged. Staten gunstig beschikt. Vllgsinjgeil, 19 Mei. Wjj vernemen dat bjj de Kon. Maatschappij de Schelde" het voornemen bestaat, een zeer groote uitbreiding aan hare inrichtingen te geven. Men is thans n.l. aan het onderhandelen over den aankoop van gebouwen, gelegen aan don Peperdijk, den Vrjjgang en een gedeelte der Walstraat, allen gelegen in de on middellijke nabjjheid van de fabriek. Mocht deze koop niet gelukken, dan wordt de geheele scheep- makerjj overgebracht naar het zoogenaamd eiland", gelegen in de onmiddellijke nabjjheid van de havenwerken, terwjjl voor de gieterjj do voormalige Oostkerk zou worden in orde gebracht. De kermis alhier zal dit jaar aanvangen Maandag 15 Juli en eindigen Zaterdag 20 Juli. Gisterenmiddag zyn met de dagmailboot Engeland" van de Maatschappij Zeeland van hier naar Londen vertrokken, 60 leden van den Archi tecten - en Ingenieurs-Verein filr Niederrhein und Westfalen. De opening der zeebaden alhier zal plaats hebben op Zaterdag 1 Juni. Middelburg. 19 Mei. De toestand van den predikant der Ned. Herv. Gemeente, ds. den Boer van Doeticbem, die Zondag tegen het einde der preek door eene beroerte getroffen werd, is naar omstandigheden redeljjk. ZEd. wordt verpleegd ten huize van zyn ambtebroeder, Ds. Roscam Abbing, voor wien hjj was opgetreden. Te Middelburg is in ondertrouw opgenomen een weduwnaar van 76 jaar met een jongedochter van 23 jaar. Goes, 19 Mei. Die lieve MeimaandUitgelokt door het ongewoon schoone weder der eerste dagen van Mei, heeft een liefhebber van bloemen zich laten verleiden, zjjne geraniums enz., die hjj met zooveel zorg door den winter had geholpen, op de perkjes in zyn tuin te plaatsen. De vorige week zijn al zjjne fraaie bloemen verhageld en bevroren. De hoer Huvers heeft Middelburg aangenomen en voor Goes bedankt. Toch heette het vóór 14 Mei, dat de heer Huvers er niet over dacht voor Goes te bedanken! We hebben dus de ge noegens van een nieuwen verkiezingsstrijd te door worstelen. Men zegt, dat van antirevolutionaire zijde zal worden gec&ndideerd de heer Joh. Oele te Kapelle. Door de benoeming van den heer C. L. M. Lambrechtsen tot chef der afd. openbare werken te Amsterdam, ontstaat alhier eene vacature in den gemeenteraad. lerseke, 17 Mei. In de gisteren avond go- honden Raadsvergadering werden meegedeeld de voorwaarden, waaronder door Gedep. Staten aan do heeren Bergman c.s. concessie is verleend voor den aanleg van een paardentram tusschen Ierseke en 't station Kruiningen, Den lsten Januari 1896 moet met do exploitatie een aanvang zjjn gemaakt. Uit een voordracht van 2 personen, beiden raads leden, tot benoeming van oen lid van 't Algemeen Armbestuur, werd benoemd de heer D. Schipper, doch deze bedankte. Do heer Sinke stolde voor niet tot eene tweede stemming over te gaan, maar het Armbestuur eene nieuwe voordracht te verzoeken, niet uit raads leden bestaande. Hij kenrde het af, dat bjjna uit sluitend raadsleden in dat bestuur zitting hebben, daar er zoodoende van de rekenplichtigheid van het Armbestuur aan den Raad weinig overbleef. Zyn voorstel werd met algemeeno stemmen aan genomen. Door bet Polderbestuur der Breed© Watering bewesten Ierseke was de mededeeling ingezonden, dat de ingelanden hebben goedgekeurd de voor- loopige overeenkomst tot overname van den onder houdsplicht van den weg over den Breodscben djjk, voor welke ontlasting do gemeente heeft aangenomen eene som van f 300 to betalen. De nadere voor waarden, bjj concept-acte omschreven, werden door den Raad aanvaard. Hetzelfde geschiedde met de voorwaarden, waar onder door den Minister van Financiën op verzoek van den Raad aan de gemeente tot wederopzeggens toe werd afgestaan het beheer en het onderhoud van een smalle strook van bet binnenbeloop van den zeedjjk, tusschen de Kaaistraat en het Schut tershof, ten einde daarvan eon openbaren weg te maken. Iersekc, 18 Mei. Reeds vroeg in den mor gen was alles in feestdosch. Van bjjna alle woningen wapperde de driekleur en op de voornaamste plaatsen waren eerepoorten geplaatst. Het was heden de dag, waarop onze nieuwe burgemeester zjjn intocht in de gemeento zon doen en al was de regen wel een groote belemmering voor het vele groen, dat aan verscheidene woningen was aangebracht, toch kon ze de vrooljjke stemming niet wegnemen. Om streeks half drie kwam do burgemeester aan het station Kruiningen—Ierseke aan, afgehaald door een rijtuig van de feestcommissie. Op de grens der gemeente was alles opgesteld om den burge meester te ontvangen. Hier was bet dat de Voor zitter der Commissie hem harteljjk gelukwenschte met zjjne benoeming en de hoop uitsprak, dat hij de belangon der gemeente met al zjjne krachten zon behartigen. Inmiddels was de geheele stoet, die hem begeleidde, in de volgende orde opgesteld 1. Eerewacht te paard2. Praalwagen3. Muziek gezelschap »Mozart"; 4. Rijtuig voor den burge meester; 5. Twee rjjtuigen voor Commissieleden; 6. Handboogschutterij »St. Bastiaan"; 7. Loterij- vereeniging; 8. Werkmansvereeniging; 9. Gymnas- tiekvereeniging10. Wagen met oestervisschers 11. Wagen met drukkerij 12. Wagon met smederij; 13. Wagen van het bakkersgilde14. Wagen met Landbouw en Veeteelt; 15. Eene afdeeling ruiterjj. Omstreeks 3 uur was de Btoet aan school I genaderd, waar twee meisjes in het wit gekleed den burgemeester met bloemen bestrooiden en ver volgens twee anderennamens al hunne mede leerlingen hem een fraai bouquet aanboden. By bet gemeentehuis stapte de burgemeester uit, waar hjj geïnstalleerd werd. Van 7—8 nur was voor de ingezetenen de ge legenheid gegeven om met den burgemeester en zijne familie, op eene receptie, kennis te maken. Van 8—9 is muziek gegeven op de Paardemarkt. Den geheelen avond was men in vroolijke stemming bijeen en geen oogenblik do orde verstoord. Illsseilkcrkc, 16 Mei. In de heden gehouden vergadering van Ingelanden van den Vlietepolder, werden de altredende leden van den Djjkraad, de heeren P. do Regt en P. H. de Koster, herkozen als zoodanig cn gekozen de heer J. van Leeuwen, allen met algemeene stemmen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1