ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 11 Mei 1895. Eerste Blad. ~RÊCLAMËST Verkiezing voor leden van de Provinciale Staten van Zeeland op Dinsdag 14 Mei e.k., van des morgens 9- tot 's namiddags 5 uur. J. H. C. Heijse, M. Bolle Lz., Mr. J. A. Bolle. Jhr. Mr. E. A. 0. de Casembroot. W. F. K. Lenshoek, I. D. Fransen van de Putte, J. G. P. Timans en W. F. J. Wagtho. NIEUWSTIJDINGEN. MIDDEL BURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Wmmmmmimmm dankbetuiging! Sociëteit „Tot Nut en Genoegen" een Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij, Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië en*, verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6612. Directeur-Uitgever J. WAALE, Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnement»- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. 15 reeels 'T'5 Cts. Elke regel meer 15 Cts. jTüE CZL, air. HLEEBntKKB, POSTSTRAAT O 103. Zierikzee. 't Zal onnoodig zijn veel woorden te bezigen om de kiezers op het hart te drukken, dat het zaak is trouw ter stembus te komen. Misschien wordt er gedacht, nu, blijkens een nieuwsbericht in de dagbladenvan anti-revolutionaire zjjde geen candidaten worden gesteld, komt het er zoo niet op aan, is het niet zoo dringend noodig, om voor deze verkiezing zich erg te interesseeren. Zij, die zoo redeneeren, verkeeren in dwaling, 'tis immers van te voren niet te zeggen, welke verrassingen ons nog worden bereid, 't is meer gebeurd, dat men ter elfder ure nog met een stel voor den dag kwam. Doch afgescheiden hiervan, behoort ieder kiezer zijn plicht te doen. Het liberale Zierikzee behoort, ook bij deze verkiezing, zijn naam als zoodanig te handhaven. Het geve den aftredenden het bewijs, het doe aan de andere districten in Zeeland zien, dat wjj pal blijven staan voor onze beginselen, en dat waar vermoedelijk hier geen strijd zal wezen, wij toch in grooten getale onze stemmen uitbrengen op de candidaten der centrale liberale kiesvereeniging, de heeren: Even vóór het afdrukken dezes, worden wij werkelijk verrast het is of wij er een voor gevoel van hadden met een stel anti-revo lutionaire candidaten. Dit feit alleen doe den klemera icaakwaam wijn, en wij roepen alle liberalen in ons district op, om toch vooral niet te ver zuimen hun stembiljet in te leveren. Voor het kiesdistrict Tholen bevelen wij ten zeerste aan: Is er iemand, die op de hoogte der zaken van dat district is, dan is het voorzeker de heer DE CASEMBROOT. Men zal dus algemeen zijne herverkiezing verwachten en ook wij hopen dat, doch wij raden den kiezers, die genoemden heer willen stemmen, getrouw op te komen, daar door de stillen in den lande ook daar wel eens eene verrassing kon worden voorbereid. Voor het kies distr iet Goes zij aanbevolen Dit district, waarop bij verkiezingen in Zeeland aller oogen gevestigd zjjn, heeft thans voor de liberale partjj uitnemende candidaten, terwijl de verdeeling der vier candidaten over het geheele kiesdistrict van dien aard is, dat de een hier, de ander daar uiterst gunstig bij de bevolking staat aangeschreven. Laat ons dit bewijzen De heer EEIMISHOER is onder don arbeiders stand te Goes goed bekend als werkverschaffer gedurende de wintermaanden, terwijl hij te 's Heer Arendskerke, op Noord-Beveland en in het oosten van Zuid-Beveland uitgestrekte bezittingen heeft, waar hg, zoowel bij pachters als bij arbeiders, een goeden naam heeft. De heer I. O. FRANSEN FAN BE PUTTE is in alle opzichten een waardig zoon van den vader. Als deze, is ook hij een der popu lairste mannen onder allo rangen en standen op Zuid-Beveland. Hoeveel honderdeD personen op de beide eilanden komen niet dikwijls in aanraking met den heer v. d. Putte in zjjne verschillende betrekkingen? Humaniteit staat bij hem steeds op den voorgrond. De heer J. Ci. P. TIMANS staat in 's Heorenhoek, Heinkenszand, Ovezande en 's Heer Arendskerke gunstig aangeschreven. In hem zou de zuid-westhoek van Zuid-Beveland, die tot dusver altijd vergeten was, een uitmuntend vertegen woordiger vinden. En ten laatste: door wien kan Noord-Beveland beter vertegenwoordigd worden dan door den heer WAGTHO', Burgemeester vau Colijnsplaat, Cats en Cortgene; wie is beter op de hoogte der zaken in dat eiland dan hij? Met den meesten aandrang bevelen wij alzoo aan de kiezers voor de Provinciale Staten van Zeeland hunne stemmen op bovengenoemde heeren uit te brengen. Het gewicht dezer verkiezing is groot! Men°weet het: bijna zjjn de Provinciale Staten om, dat wil zeg gende meerderheid is bjjna eene andere richting toegedaan, en dat heeft allen invloed op het College van Gedep. Staten en de Eerste Kamer. Elk liberaal kiezer doe dus zijn plicht I China. Sjanghai, 8 Mei. Naar luid van een telegram, heden uit Tsjifoe ontvangen, zijn de ratificatiën van het vredesverdrag heden tusschen de. Chineesche en Japansche gezanten uitgewisseld. Indië. Den 8 Maart jl. ontving de gouverneur van Ned. Indië het officiëele bericht, dat de Leenvorstin van Boni, Fatimo Banri Aroe Timoroeng was overleden. Het gebruik brengt mede, dat bij zulk een gelegen heid bij het doen van rouwbeklag aan de bloed verwanten tevens geschenken worden aangeboden. De gouverneur liet daarom koopen twee stuks fijn wit linnen van 20, 17 ellen zwart satijn van f 17, twee fleschjes saffraan van f 5, twee flescbjes Peru balsem van f 10, twee flesschen kamfer van f 4, vijf pond noten-muskaat van f 2 en vjjf pond kruid nagelen van f 8, totaal f 61. De gouverneur pakte er nog f 80 aan zilveren munt bij in en deed een en ander door een zendeling aan de bloedverwanten van de overledene overhandigen, die er uitermate mede ingenomen waren. Engeland. Jack the Ripper. Men weet, dat de Londensche politie nog altjjd zoekt naar den bedrjjver der moorden die van 16 Mei 1888 tot 80 Januari 1891 in een schrikbarende reeks plaats ronden. In Maart jl. nam zij een man, zekeren Grainger, gevangen, die een vrouw had vermoord onder indentieke omstandigheden als waaronder de »Ripping-murders" plaats vonden. Nu is evenwel stellig gebleken, dat op verschillende data, waarop de moorden plaats vonden, Grainger, een oud-artillerist, niet te Londen vertoefde. Duitschland. Toen keizer Wilhelm Dinsdag morgen, komende van Potsdam, aan het station Grossgörschenstrasse te paard steeg om naar het Tempelhoferveld te rjjden, werd hg gegroet door een arbeider, die een knaapje van vier jaar ongeveer, met twee houten beenen, aan de hand leidde; het kind kon slechts met moeite vooruit komen. De keizer kreeg mede lijden met het kind en zond zgn adjudant graaf Moltke naar den arbeider, om inlichtingen in te winnen omtrent de omstandigheden, waarin de man leefde en de oorzaak van de misvorming van den knaap. Nadat de adjudant aan dit bevel had voldaan, liet de keizer den werkman verzoeken na het einde der parade op het Tempelhoferveld zich naar de kazerne der garde-dragonders in de Bellealliance- straat te begeven, om daar aan den keizer te worden voorgesteld en met dezen te bespreken op welke wjjze de arbeider, die zonder werk is, het best kan worden geholpen. België. Dinsdag heeft de jnstitie te Brnssel, zoowel alB te Schaerbeek, tal van huiszoekingen gedaan nadat ze Zondagavond drie lang gezochte anarchisten machtig geworden was. Ondanks de handigste ondervragingen bewaren twee van de drie een hardnekkig stilzwijgen. Wan neer bun een vraag gedaan wordt, antwoorden zjj als bij afspraak op een sarcostischen toon: >0, maak je niet dik, meneer de commissaris; wjj zeggen toch niets. Wij hebben gespeeld, wjj hebben verloren, we zullen het gelag betalenMaar spreken dat doen we niet! Geloof ons, geef u maar geen moeite; het zou toch tevergeefs zgnI" Heel anders is de honding van madame Schonppe, het kleine vrouwtje van een der gearresteerde anarchisten. Zij beeft een eerljjk en open gelaat, van een allersympatiekst voorkomen. Slechte acht maanden is zij getrouwd en sedert Zondag heeft zij alle illusies verloren; steeds had zjj haar echt genoot beschouwd als een fatsoenljjk man, die door kwaadwilligen vervolgd werd. Zjj heeft reeds een eisch tot echtscheiding ingesteld. Mazzucki, schoenmaker van beroep, heeft bekend. Zaterdagavond werd afgesproken, een slag te slaan. Om 5 uur 's Zondags bevonden de inbrekers zich in een café van den boulevard Anspach, op den hoek van de straat des Teinturiers, op ongeveer 100 pas van het te plunderen huis. Schonppe had zgn vrouw bij zich, maar 's avonds toen het werk" zou beginnen, had hg haar naar de kerk gezonden. De zaak werd echter ontdekt, en de drie inbrekers, gevangen genomen, bleken drie lang gezochte anar chisten te zijn. Vervolg der Nieuwstijdingen in het Tweede Blad. LANDBOU W. Wij ontvingen het programma van de algemeene vergadering der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en "Veeteelt in Zeeland", te honden te Zierikzee op Woensdag 26, en van de tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, varkens enz., op Donderdag 27 Juni a.s., door de afd. Zierikzee" van bovengenoemde maatschappij, op eene weide van den heer L. ten Haaf aan den Grachtweg te Zierikzee. Woensdag te 10 uren wordt de algemeene ver gadering gehouden, waarop zullen worden besproken de volgende onderwerpen: »Bimetallisme", in te leiden door den heer jhr. mr. W. F. Rochussen, en »De Tiendheffing". Na de vergadering wordt de gewone rijtoer ge maakt. Donderdag van 11 tot 4 nren is de tentoonstelling geopend, op het terrein waarvan door de stafmaziek van het 3e regiment infanterie uit Bergen-op-Zoom een muziekuitvoering wordt gegeven. 's Middags van dien dag heeft de gewone gemeen schappelijke maaltijd plaats. Zoowel Woensdag- als Donderdagavond zullen in »Parklust" concerten gegeven worden. Behalve voor paarden, rundvee, schapen, varkens, geiten enz., worden ook prijzen uitgeloofd voor paardentuig, hoefbeslag en voor werktuigen. 's Morgens van den dag der tentoonstelling is er eene vergadering van de afd. »Zeeland" van het >Ned. Paarden-Stamboek", welke afdeeling dien dag op bet terrein der tentoonstelling een keuring zal honden. Aan de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, die 27 Juni a.s. hare landbouw-tentoonstelling zal honden, is door Gedep. Staten ten behoeve van het vervoer van vee en landbouwgereedschappenkostelooze overtocht toegestaan met de booten van den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde. Ingezonden stukken. Brieven uit Zeeuwsch-Vlaanderen. XVII. Waarde Redacteur! De Belgische regeering heeft de grenzen voor ons rundvee gesloten. Alsof wjj ^at niet weten endoor de daling der veeprijzen' al met ondervinden" hoor ik u en den landbouwer uwer omgeving reeds uit roepen. »Waartoe die sluiting" wil ik n vragen en men zal niet zoo grif met het antwoord gereed zgn. Ons land is thans vrij wel bevrjjd van besmette lijke veeziekten, en mocht er in dit gewest hoogstens af en toe één geval voorkomen, toch bleef deze grensstreek gelijk nu gevrijwaard. In Belgiö daaren tegen komen alle weken gevallen voorBelgië kan ons vee niet missen en toch sluit deze vriend schappelijke natie hare grenzen; eerstens ter wille van de bezittere van vet vee, ten einde dit tegen goeden prjjs van de hand te zetten, dan om het fokvee van den Vlaamschen boer op Hinken prijs te houden. Go ziet, 't is louter protectie in België. Die protectie eindigt zoodra het vet vee verbruikt of de voorraad fokvee ten einde loopt. De sluiting der Belgische grenzen is dus van tijdelijken aard, maar roept toch een onzekeren toestand in 't leven, die onze veeboeren en alle Zeenwsche en Nederlandsche veeboeren in erge mate benadeelt. Die benadeeling wordt door ons gouvernement veel te weinig ingezien. Onze Hollandsche regeering is veel te zoetsappig en denkt aan geen weerwraak, die in zulke gevallen zoo op hare plaats zou zgn. Evengoed als thans reeds de invoer uit Belgiö van het Belgische rnndvee verboden is (oorzaak gebrekkig sanitair toezicht in België) even goed moest de invoer van alle Belgische waren naar ons land verboden zgn. Wjj kunnen beter België, dan België ons land missen. Hier, voornamolgk langs do grenzen, zonden de neringdoende ingezetenen en de ambachtslieden profiteeren van oog om oog en tand om tand. De Belgische grondeigenaars betalen in ons land geen belastingen, geven ons Belgische rentmeesters, Belgische bouwmaterialen, Belgisch werkvolk onder Belgische opzichtore of architecten en zoo kaapt men 't beetje werk, dat er nog is, van onder den neus onzer eigen ambachtslui weg. Wjj hebben van Bulgië veel ongemak en vee^nadeel en onze regeering doet te weinig om de voördeelen onbetwist to laten genieten. Onbetwist bljjven ook de zetels der aftredende Staten-leden tegen de aanstaande verkiezing. Ten oosten van den Braakman is do roomsche partij oppermachtig. Zij steldo de drie roomsche aftredendo beeren opnieuw candidaat en no. 4, de anti-revolutionaire heer Moes van Ternenzen, vond ook genade in haar oogen. Ten westen van den Braakman bljjft de vrij zinnige partij nog steeds de heerschende. De heeren Hammacher en De Bate vinden geen bestrijding. Beide heeren waren aan de beurt van aftreding. Voor den heer Van der Bilt zal de heer J. Erasmus, burgemeester van Gadzand, in do plaats treden. Aan door talent uitblinkende personen is het kies district Sluis al heel arm. Zg, die een goed figuur in OQ3 provinciaal college zonden knnnen innemen, begeeren geen Statenlid te worden. Anderen, die o zoo gaarne zitting zouden nemen, worden door de kiezers niet gewild. Do heer Clement Carpreau is wel lid der liberale kiesvereeniging, onverdacht liberaal, technicus, goed spreker en zou een sieraad onder de Staten-leden worden en de vraagbaak op gebied van polderzaken kannen zijn, doch zgn candidatuur, waarvan wel al eens sprake was, door te drijven, zou gevaarljjk knnnen zijn voor de eenheid der liberale partjj. Met de candidatuur Gerritsen gaat het ook niet. De meerderheid, ruim tweederden, der kiesvereeniging, is niet op zijn hand, en het Cadzandsche kiezers- volkje nog al minder. De vrienden van dien heer bewijzen dezen geen dienst met die onophoudelijke candidaatetelling. Al behaalde hij de meerderheid in de kiesvereeniging, zoodat Z.Ed. als hare candi daat kon optreden, dan zou nog zijn verkiezing niet heel zeker zijn. De heer G. is niet populair, en mannen als Van Houte en Erasmus, degelijke landbouwers en vrienden van hunsgelijken en welwillend jegens minderen, telt het kiesdistrict nog adspirant-Staten leden bjj dozijnen. Voor de eer van ons gewest valt het te betreuren, dat de liberale partjj in de vertegenwoordiging in de minderheid zal komen. Alleen de kiesdistricten Sluis en Zierikzee blijven liberaal. In het Goesche district slikken de platte- landsche kiezers alle mogelijke spijs, mits uit de Dordsche keuken voorgediend, eu de strijd, dio de vrijzinnige Goesche krant aanbindt, is eigenlijk bluf. In Walcheren krijgen de calvinisten de overhand en in Tholen mogen de vrijzinnigen wel wakker zijn. 't Zal me een gedeputeerd college van wat ben je me worden, zoodra de clericalen te Middelburg heerschen I In het kiesdistrict Hulst heeft papa Hombach jaren lang zitting gehad. Zijn meegaan met een voorstel tot verplicht gebruik der kruislijnen bracht hem in ongenade en senior werd uitgeworpen. De heer Hombach junior strijdt voor do rechten op de granen. Die graanrechten maakten hem gewild bij de Hulster kiezers en de protectionist Hombach heeft voor goed zitting in de provinciale vertegen woordiging, indien althans zjjn vrijzinnige denk beelden den roomschen vertegenwoordiger geen parten speelt. Evenals nu de heer Hu vers in het anti-revo lutionaire kamp oppermachtig den schepter zwaait en zijn wil bij zijn mede-afgevaardigden zijner kleur wet is, zoo was de voormalige Hulster afgevaardigde Mr. Stevens de aanvoerder der tweede groep cleri calen. Evenmin als ik geloof, dat, Mr. Stevens het op den duur met Huvers zou vinden, evenmin denk ik, dat de Hulster afdeeling aan den leiband zal willen loopen. Heeren als Fruitier, Hombach, Moerdijk en zelfs Moes zijn te weinig dom om voortdurend bevolen te moeten worden. En roomsche leden geljjk de drie eerstgenoemden om van de andere roomsche leden als Rompu, IJse- baert enz. niet te spreken, stellen den maatschappe- lijken omgang met het vrijzinnige Staten-deel op hoogeren prijs, dan het verkeer met hunne zoo genaamde broeders. Ontvang mijn vriendschappelijke groete. ZEEL AMD1CUS. Mijnheer de Redacteur! Met groot genoegen las ik in uw nummer van 4 dezer het uitvoerig verslag van den beer Hage betreffende de Zaterdags te voren gehouden ver gadering der extra-bedeelingscommissie alhier en de daarop gevolgde besprekingen over de nieuw gestichte vereeniging, waarin bedeeling" en •werk verschaffing" zullen samenwerken. Het spijt mg daarom dat de juistheid van dat verslag geen gelijken tred houdt met de uitvoerigheid, zoodat ik mij verplicht zie uw verslaggever op een paar onnauwkeurigheden te wjj zen, onnauwkeurigheden, die, bleven ze onweersproken, op sommige punten tot onjniste voorstellingen zouden aanleiding geven. Weinig ter zake doende vergissingen of misstellingen ga ik voorbij, terwijl ik voor opname dezes bij voorbaat mijnen dank betuig; 1°. dan, opperde ik het idóe, om het lidmaatschap niet te verbinden aan één gulden, maar aan een onbepaald bedrag, b.v. zooals was voorgesteld van f 1 tot f 5, omdat ik meende dat men zich enkel langs dien weg de noodige fondsen wilde verschaffen. Nadat mg echter gebleken was, dat men daartoe een anderen weg wensebte in te slaan, waarop ik zeer goed kon méégaan, bestond er voor mijn voor stel geen grond meer. Het verslag geeft echter te verstaan, dat ik desondanks van meening bleef als zou de opbrengst van een lijst voor lidmaatschap voldoende fondsen verschaffen, een meening zoo naïef, dat ik ze noodzakelijk als de mjjne moet afwjjzen 2°. de heer Be Regt sprak geen grief uit over het publiceeren van hetgeen in vergaderingen werd besproken, maar hg noemde het laag, dat in anonieme stukjes de gaven en gevers voor eene goede zaak werden verdacht gemaakt, waarvan het noodzakelijk gevolg moest wezen, dat het publiek huiverig werd oen zaak van algemeen belang te steunen. Uw ver slaggever was tjjdens dit deel der vergadering bljjkbaar eenigszins vermoeid, want zoo nauwkeurig de namen en cjjfers zgn in 't eerste deel van zijn verslag, zoo onnauwkeurig wordt het laatst. Zoo b.v., en dit is mijn 8°., verklaarde niet de heer De Regt, maar de commissie, hij monde van ds. Snoep en den heer Boone, dat de ondeugdelijkheid van 't brood niet aan de tarwe maar aan een paar bakkers lag, daar van dezelfde tarwe door andere bakkers goed brood geleverd was. (Het zal natuurlijk don anonymus, door den heer De Regt bedoeld, genoegen doen, dit getuigenis der commissie te vernemen. Hg zal nn gewis rectificatie van zgn vroeger geschrjjf verzoeken, want niemand toch maakt zich immers gaarne opzettelijk aan laster schuldig?) 4°. niet ik, maar de Voorzitter verklaarde, dat aan zulke insinuaties, indien de bladen zegeliefden op te nemen, niets te doen was, waarmee de ver gadering instemde. Wel was ik het die te kennen gaf, het schrijven van zulke ongeteekende hatelijk heden te betreuren en in 't licht poogde te stellen, dat van zulk geschrjjf niet de gever, die zich door onttrekking aan de zaak daartegen kan vrjjwaren, maar wel do begiftigde, wiens partjj men zoogenaamd opneemt, de dupe wordt. Ten slotte is 't mij niet duideljjk op welken grond uw verslaggever spreken kan van een onverkwikkelijk debat. Debat is volstrekt niet 't juiste woord voor de gehouden bespreking dier zaak en al moge daarbij wellicht harde waarheden zijn gezegd, harde woorden vielen er in 't geheel niet en noch uw verslaggever, noch de andere aanwezige couranten- schrijrers behoefden er zich iets van aan te trekken, daar allen gewoon zgn hnnne meening met hun naam to onderschrijven, 't zjj dan als Witte Hage, 't zij als C. N. v. d. HEIJDE. Wissbnkerkb, 7 Mei '95. Burgerljjke Stand van Zierikzee. geboren: 3 Mei. Een zoon van G. Labruijère en M. Botbjjl. Eene dochter van M. van den Houten en C. Plantefeber. Eene dochter van E. Kooijman en J. van Neuren, 8 dito. Een toon van A. van As en C. Brouwer. gehuwd: 8 Mei. H. Tuinder, 25 j., j.m. en M. P. van Veldhoven, 27 j., j.d. A. van den Hoek, 34 j., j.m. en W. Slager, 28 j., j.d. overleden: 3 Mei. L. de Munnik, 5 m., z. STOOM BOOTD lENëT Mei 1895. Amsterdamsche tijd. Van Middelburg: *8 morg. 's midd. Zaterd. 11 7,40 Zondag 12 7,40 Maand. 13 7,40 Dinsdag 14 7,40 Woensd.15 7,40 Dond. 16 7,40 Vrijdag 17 7,40 5,— Van Zierikzee 's morg. |'b midd. Zaterd. 11 Zondag 12 Maand. 13 Dinsdag 14 Woensd. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 11,30 8,45 3,45 3,45 3,45 3,45 3,45 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. EBEN-HAËZFR. Schipper A. VAN DER HUCHT vertrekt Woensdag van Zierikzee naar Mid delburg en des Frt|dag-uaiiilddagf§l van Middelburg naar Zierikzee. Zoo de Heer wil hopen onze geliefde Oudere HENDRIK PIETERSE, Brigadier der Rijksveldwacht, en ALEIDA JOZEPHINA JACOBS den 16d" Mei hunne SS-jarlge Echtvereeniging te gedenken. Rotterdam, Middelburg, l 11 Mei 1895. Zierikzee, J Hunne dankbare Kinderen, Aanbehuwd- zoon en Kleindochter. Dinsdag 14 Mei hopen onze ge liefde Ouders: JACOB VAN ZUIEN en CORNELIA BOLIER hnnne &t5-jarige JEchtvereeniging te herdenken. Stavenisse. Ondertrouwd J. P. HAGE Jz. en J. J. NOOM Pd. St. Maartensdijk, den 9 Mei 1895. Bevallen van een Meisje, J. A. ELENBAASde Jonge. St. Maartensdijk, 7 Mei 1895. 0 Heden overleed onze geliefde Echtgenoote en Zuster, Mevr. E. H. Tobias—BoeUc. Ceebibon, 6 April 1895. Mr. J. H. TOBIAS. J. W. D. BOEIJE. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed ons jongste Zoontje HENDRIK GILJAII, in den ouderdom van ruim 16 maanden. Noordgouwe, 9 Mei 1895. A. v. d. VELDE. J. v. d. VELDEGilijaksk. Strékkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden. Voor de talrjjke bewijzen van belangstelling en deelneming, getoond gedurende de ziekte en bjj het overljjden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader WILLEM OKKERSE Pz., betuigen wij onzen innigen dank. Bruinisse, 9 Mei 1895. Wed. W. OKKERSEMeerman. P. OKKER8E Wz. H. OKKERSE Wz. Mart elfj ken dank voor de talrjjke bewjjzen van belangstelling en deelneming, onder vonden gedurende de ziekte en bjj het overigden van mgnen geliefden Echtgenoot, den heer L. KRIJGER. Zonnkmaire, 9 Mei 1895. Wed. L. KRIJGERHendriksb. De POORTVLIETSCHE en THOOLSCHE COM- MISSIËN tot ondersteuning van do noodlijdenden van Strjjenbam betuigen haren hartelijken dank voor de milde bijdragen, die zij van zoovel* zjjden hebben ontvangen. Daardoor was het haar mogelijk, van den beginne af, in den nood te voorzien en beschikken zij thans nog over voldoende middelen, om het gehucht Strgenham in bewoonbaren staat te brengen. Poortvliet, 9 Mei 1895. Namens de Commissiën, E. C. W. A. GEUZE. C. A. H. WAGTHO. L. t. ROOI JEN. Allen, die iets te vorderen hebben van - of verschuldigd zjjn aan de Wed. K. TIBOUT te Serooskerke, worden dringend verzocht daarvan vóór of op 18 Mei opjr*ve of betaling te doen, aan bovengenoemde of ten kantore van Mr. J. A. BOLLE te Renesse. te Zierikzee. Zij, die zich vóór 1 Juni a. s. aanmelden als UilD, betalen eene contributie ad f 1.50, terwijl na dien datum de contributie wordt verhoogd tot f 2.50. Namens het Bestuur, F. C. VAN DER VLIET, Secretaris. De ondergeteekende bericht door deze aan zijne geachte Stadgenooten, dat hij in de Nieuwstad geopend heeft, met haildel In Koloniale Waren. Hopende door eene vlugge en nette bediening en het verkoopen van goede waar, zich hot vertrouwen waardig te maken. Zieribzeb. W. f OGElLAAR Ce. Diegenen, welke zich willen ontdoen van oud Porcelein, oude Meu belen of oud Zilverwerk, kunnen daarvoor hooge prjjzen ontvangen van een liefhebber, di* dezer dagen deze stad zal bezoeken. Adres Bureau dezer Courant, onder lett. L. J2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1