ZIERIKZEESCIIË NIEUWSBODE. Dinsdag 23 April 1895. Directeur-Uitgever J. WAALE. RECLAMES. KENNISGEVING. BEKENDMAKING. Eenige kantteekeningen. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6604. Ad verten tienvan 13 rogels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote Utter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" 15 regels Cts. Elke regel meer IS Cts. J. DE OR.A.A.F1 C2S., nr. KLEEBfflAHEH, POSTSTRAAT O 103, Zierikzee. Plaatsing van Hinderen op de School 11. Zitting van Commissarissen dier school, in het schoollokaal aan het Kerkhof (Hoofd de onderwijzer P. van der Have), op Doudei'dag clou Öo April 1895, des avonds te 7 ure, tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school. De toelating geschiedt slechts ééns in het jaar. Om als leerlingen op de school te worden toegelaten moeten de kinderen in 4889 of vroeger geboren zijn. Plaatsing van Hinderen op de School A. Zitting van Commissarissen dier school, in het schoollokaal in den Wevershoek (Hoofd de onderwijzer J. Th. Oosterman), op Vr\j<lag clou SD April 1805, des avonds te 7 ure, tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school. De toelating geschiedt slechts ééns in het jaar. Om als leerlingen op de school te worden toegelaten, moeten de kinderen in 4889 of vroeger geboren zijn. Kohier van den Hoofdelijken Omslag over 1895. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzhi maken bekend, dat het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente, over het dienstjaar 4895, op den 42 April 1.1. door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd, en van heden af gedurende vyf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder in afschrift ter lezing ligt; dat binnen twee maanden na de goedkeuring van het kohier de aanslagbiljetten worden uitgereikt, en binnen drie maanden na die uitreiking de aangeslagenen tegen hun aanslag bij den Raad bezwaren kunnen inbrengen, by ver zoekschrift op ongezegeld papier. Zierikzee, den 20 April 4895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Beschrijving der Personeele Belasting over het dienstjaar 1895/96. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zierikzee, Gezien de circulaire van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie van den 3 dezer (Prov. blad No. 37), Brengen by deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat met het primitief beschryvingswerk voor de Personeele Belasting, over het dienstjaar 4895/96, een aan vang zal worden gemaakt op Dinsdag den 7 Mei aanstaande en de beschryvingsbiljetten op of nh den 18 Mei daaraan volgend e, door of vanwege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald. Zij bevelen hen aan om die biljetten nauwkeurig in te vullen, om zich te vrijwaren voor schade en onaangenaam heden, en verzoeken aan hen, die by de beschryving geen biljet mochten ontvangen, om zich ter verkrijging daarvan ten spoedigste by genoemden Ontvanger aan te melden, ten einde dit vóór 31 Mei ten zijnen kantore, volgens art 30 4 der Wet van 29 Maart 4833 (Staatsblad No. 4), ingevuld te kunnen bezorgen. Tot Tegenschatlers voor deze gemeente, om aan de zyde der belastingschuldigen te dienen, zijn benoemd de heeren J. VAN DER LINDEN, J. VAN DUKE HzJ. H. C. VAN RAAMD en P. BODT Sr. Zy maken de ingezetenen nog opmerkzaam op de ver plichting, om by hunne bezwaarschriften, ingevolge art. 4 der Wet van den 4 April 4870 (Staatsblad No. 60), over te leggen een duplicaat van hun aanslagbiljet, tegen betaling van 5 Cent bij den Rijks-Ontvanger verkrijgbaar gesteld. Zierikzee, den 22 April 4895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Het Dagblad van Zuid-Uolland bevat een zonderling artikeltje, dat ons aanleiding geeft tot het maken van eenige kantteekeningen betreffende een paar puntendie tot misverstand aanleiding zouden kunnen geven. Kantteekeningen slechts, want voor eene geheele wederlegging haalt het stukje te veel dingen door elkaar en is de redeneertrant al te zonderling. Het artikel gaat uit van eene opmerking, door den heer Beukers in den gemeenteraad te Enschedé gemaakt en door het Handelsblad overgenomen, betreffende het nadeel, aan de gemeenten toegebracht door het fixeeren van het 4/s der personeele be lasting. Op grond van dit nadeel dringt het Handelsblad op spoed aan bij de regeling der gemeente- financiën en het Haagsche Dagblad&xxü, zich daarbij aan Nu, daar is niet veel tegen te zeggen, behalve, dat het niets is dan eene variatie op een zeer oud thema, dat o.a. door ons bij verschillende gelegen heden in allerlei vorm reeds is behandeld. Maar en dit is onze eerste kantteekening het Haagsche blad »herinnert" bij dezen aandrang »boe zij de gemeenten zeer hebben gedupeerd, die door hun stembus-bedrijf het kabinet-Mackay in de minderheid brachten. Had men dat bewind nog eenigen tyd aan 't roer gelaten, dan zouden de gemeenten reeds lang afdoende geholpen zijn het wetsontwerp-Godin de Beaufort vormde een voortreffelijken grondslag om er eene verbeterde wet op te bouwen en dus eene groote weldaad aan een tal van gemeenten zijn bewezen". Men moet korter van geheugen zjjn dan wij, om zich zoo iets te laten diets maken. Of het wets ontwerp van genoemden Minister, minder of meer gewjjzigd, zelfs bij aanblijven van het kabinet wet had kunnen worden, is zeer de vraag. Maar dat het nooit een voortreffelijke, niet eens een dragelijke wet kon worden, staat vast. Behalve vele andere nadoelen zon het dit groote gehad hebben, dat du reeds hopelooze verwarring tnsschen rjjks- en gemeente- financiën nog in hooge mate zoude verergerd zijn. Had men de gemeenten een dienst willen bewijzen, dan had het Haagsche blad met zijne vrienden en geestverwanten het Ministerie-Tak niet over de kieswet moeten laten struikelen. Dan ware niet alleen do kiesrecht-quaestie van de baan geweest, maar had ook dit Ministerie zijne zeker voor treffelijke plannon voor de gemeenten knnnen ver- wezenlijkon. Het zal zeer te bezien staan, of de tegenwoordige Minister van Financiën de gemeenten even afdoende zal helpen als zyn voorganger van plan was te doen. Wat omtrent zijne plannen van de regeeringstafel verluidde, is niet geschikt om do verwachtingen in deze hoog te stemmen. De heer Beukers had verder de opmerking gemaakt, dat do accynsan van jaar tot jaar meer opbrachten en dat het personeel vóór het fixeeren ervan voor de gemeenten insgelijks van jaar tot jaar eene hoogere opbrengst gaf. Dit ontlokt aan het Haagsche blad de verzuchting »dat er wel eenige wijsheid school in die accijns-wetten". Inderdaad ziehier onze tweede kantteekening wel eenige wijsheidDeze n.l., dat men door de accynsen den zwaarsten last kon laten drukken op de zwakste schouders en dus hen, die het beste betalen knnnen, niet zoozeer aan den tand behoefde te voelen als na de afschaffing der accijnsen het geval moest zijn. Een redeneering van anderen aard, die door het Haagsche blad aan de beschouwing van het Handels blad wordt vastgeknoopt, is, dat de regeling der gemeentefinanciën aan de indiening der kieswet zou moeten voorafgaan. Wij hebben dat indertijd ook gemeend en wel op denzelfden grond, dien het blad ervoor aanvoert: dat n.l. de nieuwe regeling der belastingen bij het gemeente-kiesrecht in aan merking zou moeten genomen worden. Maar ook hier (derde kantteekening) moeten wy het geheugen van het blad te hulp komen. De Regeering zelve heeft zich op een ander standpunt gesteld en acht zich in staat beide onderwerpen onafhankelijk van elkander af te doen. En nu dat het geval is, is er geen reden voor den uitroep: Gelijktijdige indiening en behandeling der beide wetsvoorstellen kan toch zeker niet in ae bedoeling van het Handelsblad liggen". Wat omtrent de plannen der Regcering ten deze hekend werd, doet weliswaar geene gelyktydige indiening verwachten; maar in stryd mot wat hot Haagsche blad verlangt, zal de indiening van het kiesrecht-ontwerp aan dat der gemeenteHnanciën voorafgaan. Deze vertraging moge voor de gemeente financiën te betreuren zyn, voor de afdoening van beide zaken is daarin hoegenaamd geen bezwaar gelegen. Niemand zal zich kannen voorstellen, dat de behandeling van het kiesrecht-ontwerp niet oen zeer geruimen tijd zal vorderen. En in den tijd, die tnsschen de indiening der verschillende stukken (wetsontwerp, voorloopig verslag, memorie van ant woord, en wat er verder volgen zal) verloopen moet, is er gelegenheid in overvloed voor do schrifte lijke voorbereiding en openbare behandeling van het ontwerp betreffende de gemeentefinanciën. Er is das in den nood der gemeenten geen enkele grond te vinden om de indiening van het kiesrecht-ontwerp te vertragen. Doch nu komt do aap nit den mouw. Haast is er volstrekt niet" bij een Dienw kiesrecht. Geldnood bij zeer vele gemeenten", zegt het Haagsche blad met eene vernuftige (1) woordspeling, »is werkelijk heid; kiezersnood bestaat alleen in de verbeelding der leidende democraten". Dit zelfde motief wordt wat vroeger aldus be handeld: Behalve door eenige clubjes van radicalen en socialen waarbij zich voegen de democraten van onderscheiden naam wordt er een volkomen onverschilligheid tegenover de kieswet getoond". Al wederom schiet en dit zal onze laatste kantteekening zijn het geheugen van het Haagsche blad te kort. Het vergeet ten eenemale, dat de stem busstrijd na de Kamer-ontbinding uitsluitend over het kiesrechtvraagstuk gevoerd is en dat de anti- Takkianen er alleen in geslaagd zijn eene meerder heid van zeer gemengden aard te bekomen door met de diepste verontwaardiging de verdenking van zich af te werpen, dat zij niet zijn zouden voor standers van eene zeer ruime uitbreiding van het kiesrecht. En van onverschilligheid spreekt menl Dit is niets dan eene kwaadaardige misduiding van de kalmte, waarmede de aanhangers van het vorige ministerie afwachten, wat de tegenwoordige Regeering ter tafel zal brengeneene kalmte, die waardeering verdient en geen miskenning. >Van eene nationale beweging in de richting van het democratiseeren van het kiesrecht neemt het Haagsche blad nergens iets waar". Waartoe toch zou zulk eene beweging dienen, nu er eene kieswet is te verwachten van een Minister, die verklaard heeft, dat z ij n stelsel ons meer kiezers nog brengen zou dan het stelsel van den Minister Tak, en nu de Regeering niet alleen de oplossing van het kiesrecht-vraagstuk als hare voor naamste taak heeft vooropgesteld, maar ook wat zij mededeelt van hare plannen grond geeft om te verwachten, dat haar ontwerp zonder vertraging zal worden ingediend. Had men wellicht straat rumoer en geweldige demonstraties verwacht, gewenBcht misschien Om te kunnen betoogen, dat de nieuwe kiezers zich het hun toegedachte kies recht onwaardig toonden?! Wij kunnen ons voorstellen, dat die kalmte, die waardige houding van het volk eene teleurstelling is voor hen, die zich alleslei schrikbeelden maakten van de nieuwe kiezers. Voor ons is zij een ver blijdend bewijs, dat wij ons volk beter kenden, toen wij de verwachting uitspraken, dat het zich rijp zou toonen voor een zeer uitgebreid kiesrecht. Een volk, dat eene bittere teleurstelling met zooveel berusting weet te dragen en de vervulling van eene nieuwe belofte zoo geduldig weet af te wachten, verdient niet het verwyt van onverschilligheid, maar bewjjst zyne aanspraken beter en krachtiger dan het door ijdele demonstraties zou vermogen te doen» Indië. Hatavla, 22 Maart. In zijn »Mail-Overzicht" wgst de Jambode er op, dat Lombok in minder tijd onderworpen is dan de regeering noodig heeft om tot een beslissing te komen omtrent hetgeen zjj met dat eiland en de gevangengenomen vorstelijke familie zal doen. Intusschen verwacht het blad, dat de regeering na spoedig den knoop, eenigszins door haar zelve gelegd, zal doorhakken en dat dan tevens Lombok onder ons rechtstreeksch bestuur zal worden gebracht, eene regeling, waarin zich zelfs de Roomsch-Katholieke Kamerleden en de hwr Cremer onder de gegeven omstandigheden wel zullen schikken. In één opzicht heeft het overige deel van den Archipel reeds nu reden om op Lombok naijverig te zjjn: er wordt daar toch, voorloopig ten minste, geene particuliere landbouw nijverheid toegelaten. Heden is het juist 21 jaren geleden, dat de eerste expeditie naar Atjeh onder generaal-majoor Köhler van hier vertrok. Aldus het Bat. Nbl. van 22 Maart. Engeland. loonden, 20 April. De Time» verneemt uit Peking van gisteren, dat China alle vredesvoor waarden heeft aangenomen, behalve de verklaring van Peking tot open haven. Duitschland. Te Koningsbergen is een zekere Springstein in hechtenis genomen onder do verdenking zyn vrouw vergiftigd te hebben. Bjj een onderzoek, naar 's mans verleden ingesteld, is aan het licht gekomen dat men hier hoogstwaarschijnlijk te doen heeft mot een man, die reeds meer dan zes jaren geleden in kort tijdsbestek zyn vader, zyne moeder, een bediende, een commensaal en den echtgenoot zjjner zuster vergiftigd heeft. De rechter heeft de opgravingen der lyken bevolen, ten einde ze te laten schouwen. België. Het zal nog een veertion dagen duren, wegens het vervullen van allerlei formaliteiten, alvorens mevr. Jonianx ovorgebracht wordt naar de gevangenis, waar zij haar straf zal ondergaan. Stappen zyn gedaan om to verkrjjgen dat mevr. Jonianx niet naar Brngge maar naar Gent zal overgebracht worden, opdat haar echtgenoot in do gelegenheid zal zijn haar zoo dikwerf te bezoeken als het gevangenisreglement het toelaat. Men verzekert dank zjj machtigen invloedon, dat de veroordeelde naar Gent zal worden getransporteerd. Nederland. AniMtcrclain, 20 April. Mot zekerheid kan thans worden bericht, dat de openingsdag der tentoonstelling bepaald is op Zaterdag 11 Mei voor genoodigden en op 12 Mei voor het publiek. Het comité ontving dezer dagen namens H. M. do Koningin-Regentes het bericht, dat Hare Majesteiten tot Haar groot leedwezen onmogeljjk bij de opening kannen tegenwoordig zjjn, doch zich bjj die gelegen heid officieel znllen doen vertegenwoordigen door Mr. M. W. Baron du Tour van Bellinchave, opper- ceremoniemeester. Tegenover veler oppervlakkige meening dat de expositie-gebouwen bjj do opening niet gereed zullen wezen, meent het uitvoerend comité, dat, indiende inzenders en zjj die op de terreinen eigen gebouwen doon oprichten, voldoenden voortgang maken, het geheel zonder twijfel op den vastgestelden datara gereed zal komen. In de Franscho afdeeling wordt vanwege het Fransche comité reeds druk goarbeid met het op stellen en nrrangeoren der inzendingen, terwjjl voor de andere afdeelingen de inzendingen zeer spoedig kunnen worden verwacht. De schade door het jongste ongeval aan het hoofdgebouw veroorzaakt, heeft wel eenige belemmering teweeg gebracht, doch dit zal op den voortgang der werk zaamheden niet van merkbaren invloed wezen. De commissie voor Oud-Holland heeft zich in den laatsten tjjd zeer druk geweerd en daaraan is het te danken, dat nog slechts een zeer klein ge deelte der huisjes onverhuurd zjjn. In vereeniging met eenige Nederlandsche kantwerksters zal de vrouwenvereeniging >Tesselschade" op Oud-Holland een beeld van de oude kantwerk-industrie geven. Met het oog op het feit, dat oudtjjds ook de Oostersche volken hunne producten naar de alom bekende Hollandsche markten zonden, is het zeker niet onaardig te noemen, dat in eenige der huisjes Arabieren en Turken hun intrek zullen nemen om hun Oostersche schatten, gelijk eertijds, den bezoekers van Amsterdam te koop te bicden. Als een eigenaardigheid kan ook vermeld worden dat do commissie voor Oud-Holland dezer dagen een bericht heeft ontvangen, dat de vereoniging Bogaers" te Koog-Zaandijk, die onlangs aldaar een ouderwet9che bruilofts-plechtigheid te zien gaf, zich bereid heeft verklaard om tot het welslagen dier afdeeling op de Tentoonstelling haar mede werking te verleenen, In het algemeen vorderen alle toebereidselen ook voor Oud-Holland zeer flink. Met toestemming van het gemeentebestuur worden de gymnasten, bestemd om het Oud-Hollandsche vendel te vormen, op de Beurs geoefend. De firma Helmhout zorgt voor de costumes. Toen de expresse-trein, begeleid door inspec teurs van vervoer en beweging der H. IJ. 8., te 8.05 hier binnenstoomde, waren, behalve de burge meester, vele andere militaire en civiele autoriteiten aanwezig, om HH. MM. het welkom in de hoofd stad toe te roepen. In de Koninklijke wachtkamer, die als gewoonljjk rjjk met bloemen, groen en draperieën versierd was, werden enkele autoriteiten aan HH. MM. voorge steld, waarna de vorstinnen in open hofrytuigen, gevolgd door de talrijke hofhouding, eveneens in open rijtuigen, en geëscorteerd door cavalerie en politie, zich naar 't Paleis begaven. Langs den geheelen weg werden de hooge bezoeksters met toejuichingen begroet. Bij aankomst van HH. MM. aan het paleis speelde de stafmuziek van het 7e regiment de volksliederen. Onbeschrijfelijk veel menschen waren, dank zy ook 't weder, op de been. Er wordt zeer veel allerwegen gevlagd en het enthousiasme is groot. Van die geestdrift bleek vooral toen de Vorstinnen enkele oogenblikken, nadat zij de bekende Mozes- zaal in 't Paleis hadden bereikt, op 't balkon verschenenzjj werden met zeldzame warmte toe gejuicht. De jonge Koningin, die in 't groen gekleed was, zag er allerliefst uit en het viel iedereen op hoe voordeelig zjj in de twee jaren, dat men haar niet zag, is opgegroeid. Herhaaldeljjk verscheen H. M. nog aan 't voorraam- Damzjjde en werd onafgebroken door de duizenden met juichkreten en zakdoekgewnif begroet. Hedennamiddag is er diner ten Hove, waaraan deelnemen de Commissaris der Koningin in N.-H., de bnrg. van Amsterdam, de heer Ven in g Meinesz, de weth., de kommandanten van stad en marine enz., en enkele leden der hofhonding. Even vóór de aankomst der Koninginnen hebben een aantal socialisten opstootjes verwekt. Vier hunner, waarvan een paar maskers en blonde pruiken droegen en een derde als politie-agent was ver kleed, reden rond, doch werden voor de politiepost bjj de Ondebrug door een aantal agenten tot staan gebracht en gearresteerd. Ook ontstond een groote volksoploop voor de drukkery van Recht voor Allen. Domela Nieuwenhuis c. s. wierpen er honderden strooibiljetten tnsschen de menigte. Hier moest de politie mot stok en sabel de orde hand haven, waarby geduchte slagen vielen. Velen werden gearresteerd. Van dezo pogingen, om schandaal te verwekken, hebben de Vorstinnen niets bespeurd, aangezien de socialisten voorbarig hnn beweging aanvingen. (Zie telegram). 'flGravenhag;C, 20 April. Gisteren had op Eyk-en-Dninen ae begrafenis plaats van het stoffeljjk overschot van jhr. De Casembroot, vice- admiraal. Zy kenmerkte zich door deftigen eenvond en groote belangstelling van burgerlyke en militaire autoriteiten. In den stoet was o.a. een hofrytnig, waarin ge zeten was de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin-Regentes, baron van Hogendorp en de vertegenwoordiger van Wilhelm II. Op den doodenakker werden opgemerkt de vice- president van den Raad van State, vele vlag-, hoofd en verdere officieren der Marine, de gouverneur der residentie en 4 officieren, die onder bevel van den ontslapene op de >Medasa" in Japan hebben ge diend. Verder een deputatie van de vereeniging »Moed, Beleid en Trouw": de heeren Karei v. d. Heyden, Verspyck, Romswinckel, Braam, Houck- goest, Rahusen, majoor De Wjjs, en ook een deputatie van de vereeniging »Het Eereteeken" uit Den Haag cn te Rotterdam. De vertegenwoordiger van Wil helm II legde aan het graf op de kist een bloemen krans met linten, waarop het naamcyfer van den Keizer. De hofprediker, behoorende tot de Waalsche ge meente, sprak aan de groeve een godsdienstig woord, waarin by den zegen uitsprak over het volk, dat door De Casembroot met zooveel toewyding en vaderlandsliefde was gediend. Do zoon bedankte den aanwezigen voor de belang stelling. In de eerste plaats zei hy dank den ver tegenwoordigers van den Duitschon Keizer en van de Regentes. Ou«I-Beicrlancl, 19 April. De gemeente raad heeft besloten aan den minister van waterstaat een tegen-adres te zenden in zake de uit sommige gemeenten vau Voorne en Putten opgezonden adres sen betreffende de afsluiting van de Noordgenl. Sluis, 20 April. Naar wy uit goede bron vernemen zal binnenkort een aanvang worden ge maakt met de restauratie van het aloude stadhuis alhier. Deze restauratie wordt bekostigd door het Ryk en de Gemeente en ons land wordt hierdoor verrykt mot een der schoonste oude gebouwen. Vllgsfiigcil, 20 April. De heer C. J. Bekker, sedert 60 jaren stads-muziekmeestor alhier, heeft wegens hoogen leeftyd besloten die taak eerstdaags neder te leggen. Met de verlenging met 24 voet van het stoomschip »Sineroe" van de Rott. Lloyd, in het droogdok Prins Hendrik" te Middelburg, is men reeds zoover gevorderd dat het schip in het begin van de volgendo maand het dok zal kunnen ver laten. Het zal dan ongeveer 6 weken daarin hebben I gelegen en aan de Kon. Maatschappy »De Schelde" alhier verder worden afgewerkt. Wegens de vele en buitengewoon drukke werkzaamheden aan de werf »De Schelde" is het aantal werklieden opgevoerd tot ruim duizend, terwyl nog enkele ploegen tot des avonds 10 uur moeten werken. Wee re, 19 April. Heden avond kwam een vreemdeling van omstreeks 20 jaar ons stadje binnen, die al spoedig de aandacht trok door zijn zonderlinge houding. Hy betoonde zich uitermate vreesachtig eu zette het telkens by de nadering van eenige personen op een loopen. De inlichtingen, die hy in het Engel6cb, Duitsch en Hollandsch gaf, waren zoo verward mogelijk. De ongelukkige, die zeer uet gekleed is, schijnt krankzinnig te zyn, en is nog heden naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. De politie heeft by hem een retourkaart vau de mailboot gevonden, waaruit blykt dat hy nog heden van Londen gekomen is. Rrullllssc, 20 April. In de gisteren ge houden vergadering van den gemeenteraad werd besloten, de benoeming van een onderwyzer met hoofdakte aan te honden. Besloten wordt tot- twee af- en overschrijvingen op de begrooting van 1895, resp. groot 50 en f 7.77, en tot eene op de begrooting van 1894, groot f 25.90.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1