ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 23 Maart 1895. P. JANSM, VEEMARKT STIERENK ÉURING Meubilaire Goederen, Directeur-Uitgever J. WAALE, Tweede Blad. KENNISGEVING. NIEUWSTIJDINGEN. ADVERTENTIEN. Oog- en Ooplijders, Gevestigd te Tholen: REQUIEM van CHERUBINI. Roomboterfabriek Poortvliet. Openbare Verkooping. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 5fsfe JAARGANG. No. 6592. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regel» 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 *re bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de „Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenendat er op Maandag* don S5 Munrt e.k., des namiddags te l'/i Uur, op het Raadhuis, eene openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden Zierikzee, den 22 Maart 1895. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. TAKEN TER TA EEL TE BRENGEN: Mededeelmg van ingekomen stukken. Voorstellen van Burgcm. en Weth. tot verkoop van gemeentegrond aan J. Fokker te Nieuwerkerk, tot uitgifte van gemeentegrond in erfpacht aan Mevr. de wed. Dr. H. Goemans en den heer "W. C. de Crane, tot aankoop van grond voor de gemeente van het Waterschap Schouwen, tot onderhandsche verhuring van de Scheepstimmerwerf, genaamd »de Kleine Werf", aan D. van Duivend\jk te Tholen; enz. Nederland. Rotterdam, 20 Maart. Door de justitie is, in vereeniging met de politie, onverwacht een inval gedaan ten huize van een winkelier in tabak en sigaren op den Schiedamschen dijk alhier, die sedert lang verdacht werd van het verkoopen van onzedelijke plaatjes, geschriften en houtsnijwerk, voornamelijk aan zeevolk. Bij de huiszoeking werd haast een handwagen vol dergelijke artikelen in beslag genomen. De Koninginnen hebben den heer Voormolen hoofdcommissaris van politie, respectievelijk een gift van f 200 en een van f 100 doen toekomen als blijken van belangstelling van HEL MM. in het Rott. Politiefonds. Middelburg, 21 Maart. Hier ter stede heeft zich een commissie gevormd, door wier be middeling op het laatst der volgende maand een uitvoering zal plaats hebben van de cantate voor vrouwen en kinderen Vrede op Aarde", woorden van W. H. Hasselbach, muziek van A. Lijsen, beiden alhier. De zuivere opbrengst zal strekken ten voordeele van de afdeeling werkverschaffing van den Christelijken Volksbond. Zij, die met de Koninginnenfeesten een bezoek aan de provinciale hoofdstad hebben gebracht, zullen wel bemerkt hebben dat op de Balans een rots-fontein geplaatst was. Thans is men van gemeentewege bezig daaromheen bloemperken als anderszins aan te leggen, waardoor het geheel een meer oogelijk aanzien zal verkrijgen. Het geheel zal worden afgesloten door een ijzeren hek, ten einde de bloemen te beschermen voor de schendende hand der lieve jeugd". Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Bicnenlandsche Zaken, de gemeentebesturen in deze provincie mededeeüng verzocht, of er te hunnent voorschriften bestaan betreffende het onbewoonbaar verklaren van woningen, en, zoo ja, of aan de toe passing dier voorschriften behoorlijk de hand wordt gehouden, met verzoek om opgave tevens van het aantal woningen, over elk van de laatst verloopen tien jaar onbewoonbaar verklaard. Aan de besturen der waterkeeringen van de calamiteuse polders of waterschappen in deze pro vincie is door Gedep. Staten een afdruk gezonden van de door hen vastgestelde »AIgemeene bepalingen voor de aanbesteding, de uitvoering en het onder houd der werken van de zeewering en oeververde- diging der calamiteuse polders of waterschappen in Zeeland", strekkende ter vervanging van die, vast gesteld 13 Maart 1874 en gewijzigd 12 Aug. 1887. Verder hebben Gedep. Staten daarbij gevoegd nieuwe modellen voor de inrichting der staten, bedoeld in paragr. 11 en 12 der A. B. (staten van meer en minder werk en van herstelling Tan schade), met uitnoodiging die modellen voortaan te volgen, en eindelijk een overzicht van hetgeen vroeger in verschillende circulaires is opgenomen met betrek king tot de aanbesteding van werken, de bestekken, de processen-verbaal enz. en de vorderingen der aannemers. Goes, 20 Maart. Een pleizierige logée hadden een paar menschen te Borsele. Neef had daar eenigen tijd bij oom en tante doorgebracht, en na zijn vertrek ontdekte men dat twee gouden ringen verdwenen waren. Na lang zoeken vond de politie die voorwerpen bij een goudsmid te Goes, waar neefje ze had verkocht. Bovendien kwam men tot de ontdekking, dat neefje in een winkel snoeperijen had gehaald op rekening van oom en tante. Onder begeleiding met het orgel door den organist, den heer J. Kooiman, gaf het zangkoor Dinsdag een goed geslaagd concert in de Groote Kerk. Ds. van Lelyveld dankte de uitvoerders voor het gesmaakte genot. lerseke. In de Dinsdag 1.1. gehouden raads vergadering ontving de raad de toezegging van Gedep. Staten, dat zij zullen meewerken tot het verkrijgen van een rijkssubsidie voor de vergrooting der haven, ten bedrage van 2/s der kosten en van een provinciaal subsidie groot mits de gemeente het overblijvende Vr, voor hare rekening neme. De raad besloot met algemeene stemmen aan deze voorwaarde te voldoen. Omdat in 1893 f 325 te veel genoten is aan rijkssubsidie voor onderwijs, werd de begrooting 1895 gewijzigd. Voor de sollicitanten naar de vacante betrekking van gemeente-arbeider werden de volgende be palingen vastgesteldde te benoemene zal dit jaar zoo noodig den dienst van grafdelver moeten ver richten en dan f 7 's weeks genieten, later wordt hij tevens voor goed grafdelver en geniet dan f 7,50. Als maximum van leeftijd werd 35 jaar vastgesteld. In geheime vergadering werden de kohieren voor den hoofdei, omslag en de hondenbelastig opgemaakt. Itrulnisse, 21 Maart. Na onderzoek op de Zeeuwsche stroomen blijkt, dat aan den mossel- handel in deze gemeente door het ijs voor duizenden guldens schade is toegebracht. Vooral het mossel zaad, dat gereed staat om met Paschen op de mosselperken te worden uitgezaaid, heeft veel ge leden. Zierikzee, 22 Maart. Vanwege het Britsch Departement van Landbouw is de landing van vee uit bijna alle Europeesche landen, met inbegrip van Nederland, verboden. Naar men uit Zierikzee aan de N. R. Grt. meldt is op het request tot invoering van graan rechten, in de vorige week in de aldaar gevestigde afdeeling der maatschappij van landbouw aangenomen, slechts door der leden geteekendwel een bewijs dat nog lang niet alle landbouwers in bescherming heil zien. Trouwens in die vergadering, waar, wegens den weinig beschikbaren tijd en de be- handeling van andere zaken, het debat niet tot zijn recht kon komen, bleek toch duidelijk, dat lang j niet allen in de voorgestelde hulpmiddelen voordeel zagen. De schokkers van Moerdijk zijn dezer dagen naar buiten gebracht om ter spieringvangst te gaan. Tot heden is deze echter zoo schraal, dat de op brengst de moeiten en kosten niet loont. Dit is vooral to betreuren, omdat met April de gesloten tijd begint en dan de verdiensten van de toch reeds meer en meer verarmende visschersbavolking voor eenige weken weder geheel ophouden. Jhr. Clifford, Hofmaarschalk van H. M. de Koningin, is naar Londen vertrokken in verband met het voorgenomen bezoek der Koninginnen aan genoemde stad. Hare Majesteiten zullen den overtocht, die ver moedelijk via Viissingen zal plaats hebben, per stoomschip »Valk" doen. De heeren Prinsen, Vlasveld en V. Loenen, gemeente-secretarissen te Wormerveer, Enkhuizon en Beverwijk, zijn dezer dagen bij den Minister van Binnenlandscbe Zaken op audiëntie geweest, ter nadere aanbeveling van het adres aan H. M. de Koningin-Regentes, waarin zy met ruim 355 ambfc- genooten verbetering van hun positie verzoeken. Omtrent hun wedervaren op het torentje publi- ceeren deze afgevaardigden thans het volgende: »De heer Prinsen: Excellentie, wij voldoen aan een opdracht van 855 gemeente-secretarissen in ons rijk om het aan H. M. de Koningin-Regentes gericht request ia zake verbetering van de positie van den gemeente-secretaris bij Uwe Excellentie aan te bevelen. De Minister: Zijn in dat request de argumenten genoemd De heer Prinsen: Ja Excellentie. De MinisterIk heb er met belangstelling kennis van genomen, maar dan mogen wy nog wel eens een vermogens- en bedrijfsbelasting invoeren. De heer PrinsenOns verzoek is drieledig 1°. wenschen wy eene betere regeling onzer be zoldiging; 2U. pensioen ook voor weduwen en weezen; 3°. geen ontslag dan met goedkeuring van hooger gezag. De Minister: Men beklaagt zich over het vele werk, dat ten behoeve van het Rijk moet worden verricht, maar den gemeente-secretaris wordt dat niet opgedragen, wel den gemeentebesturen. De heer Prinsen: Ongetwijfeld worden ter ge meente secretarie de meeste werkzaamheden ten behoeve van het Rijk verricht en zeer zeker worden die werkzaamheden aan de gemeentebesturen opgedragen, maar de gemeente-secretaris doet het werk. De MinisterDan moet de secretaris zich daarover bij het gemeentebestuur beklagen, niet hier. De heer Prinsen: Wat kan het gemeentebestuur dan doen De Minister: Die moet dan maar klerken aan stellen. De heer Vlasveld: Dat kunnen de gemeente besturen niet; daarvoor ontbreken de financiën. Op het platteland zjjn de gemeenten noodlijdend. In Enkhuizen b.v De Minister: Ik heb hier de audiëntie-lyst voor mij liggen, 't Zijn meest allen volontairs, die snakken oin een baantje en als ze wat hebben, gaan zij zich beklagen. Ge kunt ze voor niets krijgen. Den gemeentebesturen behoeft het werk niets meer te kosten. De beer Prinsen: Excellentie, ik weet niet wat ik U daarop moet antwoorden, doch de beweging in 't Rijk onder de gemeente-secretarissen is groot. De MinisterIk wou, dat ik een groote buil met geld naast me had en daaruit maar kou geven, geven, geven (Z.E. trekt aan de bel). De heer Prinsen: Wij blijven onze zaak bij Uwe Excellentie beleefd aanbevelen. De Minister: Er zijn nog zoo'n hoop rijks ambtenaren, wier positie is te verbeteren en daarmee heb ik in do eerste plaats te doen". Met deze boodschap aftrekkende, hebben de heeren er zeker mekaar wel eens op aangekeken, of zij wel hun hoed op het hoofd hadden en niet soms een ander kleedingstuk, dat beter aan de voeten past. Mr. L. Haffmans schrijft in het Venloosch Weekblad: Het ideaal eener club is de plattelandsclub, gelijk die zich voor hot eerst op Woensdag den 6 Maart als een schitterende meteoor aan den parlementairen hemel vertoonde. Zij heeft alle voordeelen eener gewone club, zonder eenig nadeel. Er wordt b.v. niet gevraagd tot welke politieke richting Gij behoort en nog veel minder verlangt dat Gij U aan het besluit der meerderheid in de club zult onderwerpen. Neen vrijheid blijheid" is de leus der plattelandsclub. Ieder volgt bij het uitbrengen van zijn stem de uitspraak van zijn hart en behoeft niet te vreezen, er zuur op aangekeken te worden, wauneer hij niet meedoet. Dikwijls toch is het twijfelachtig of de plattelandsbelangen op het spel staan. Dit was b.v. het geval verleden Dinsdag bij de motie A. Smit, strekkende het behoud van het kantongerecht te Ridderkerk, dat de minister wilde doen vervallen. Wel is waar verzuimde de heer Smit niet de platte landssnaar te tokkelen maar er waren toch veel plattelanders die daar niet naar luisterden. Ten minste vindt men onder de tegenstanders meerdere leden die voor den locaalspoorweg in het oostelijk deel van Drente, Groningen en Orerijsel gestemd hadden. Dit belette echter niet dat de motie van den heer A. Smit tegen aller verwachting met 41 tegen 27 stemmen werd aangenomen. Terwijl de leden uit de groote steden zich vroolijk maakten over de quasi-verschijning der plattelands- eJub, op Woensdag den 6 Maart stond die hun Dinsdag 12 Maart plotseling weer voor de verbaasde oogeu. Als een bliksem was zij daar, als een bliksem was zij weg. Maar niet zonder vooraf de intrekking van bet wetsontwerpVestiging van het derde kantongerecht te Rotterdam, met opheffing van het kantongerecht te Ridderkerk noodzakelijk hebben gemaakt, 't Is bijna een wonder. De aarden pot was met den ijzeren pot onder den arm uit wandelen gegaan, maar in de plaats van aan stukken gestooten te worden, kwam zy er ongedeerd af En dat heeft de plattelandsclub gedaan. Ridderkerk behoudt zijn kantongerecht. En dat ondanks de opheffing daarvan was vastgekoppeld aan de vestiging van het derde kantongerecht te Rotterdam. De zaak moet nu op andere wijze gevonden worden. Het derde kantongerecht te Rotter dam mag er komen, maar het moet Ridderkerk ongedeerd laten. Zietdaar een desperatJk *aak gered. De Ridder kerkers zijn gelukskinderen evenals de bewoners van het platteland in het Noord-Oosten. Welk weer Krijgen wij dezen zomer? Die vraag tot professor Vincent aan het obser- vatorinm te Brnssel gericht, is door hem beantwoord in dezer voege: Sedert honderd jaar zijn gegevens verzameld om uit het weer van den winter dat van den zomer te voorspellen, doch hoe men de aanteekeningen wendt of keert, de conclnsie is en blijft; wij weten er niett van.' Op de 10 koudste winters na 1833 waren de zomers in 6 gevallen te warm, in drie gevallen te koud en in één geval gewoon. En zoo gaat het met al onze gegevens, peil is er niet op te trekken voor de toekomst Een humorist gaf o.a. de volgende profetiën: Gelijk het weder in de Januari-maand is Zoo in Juli: droevig, zonnig, buiig of frisch! Als de zon in 't water schjjnt en de vaart is weer open Zoo zal er geen paard op het ijs meer gaau loopen. Is de maand Maart nat Zoo vult zjj der boeren regenvat. Maartsche sneeuw, wees daarvan zeker Maakt de laarzen harder, maar niet weeker. Kraait in Maart de haan op den mest in den mist Zoo zal het weer veranderen of hetzelfde blijven: [zoo is 'tl Aanbestedingen, Verknopingen enz. Voor mej. de wed. J. A. Snyder te Stavenisse zijn op don 20 Maart 1895 in het openbaar ver kocht: Paarden van f 183 tot f 350, koeien van f 165 tot f 212, 2-jarige vaarzen van f 106 tot f 125, een jarige os 141, een jarige vaara f 111, jong rundvee van f 22 tot f 72, enz. neCIITKZAkEN. Door het kantongerecht to Goes werden weder 9 personen veroordeeld wegens overtreding der jachtwet. Zou het nu zelfs voor de Btroopers niet raadzaam worden de hazen eenigen tjjd met rust te laten? Tegen den heer J. A. van H., burgemeester van Sliedrecht, is door de rechtbank te Dordrecht een bevel tot voorloopige aanhouding verleend, wegens valschheid in geschrifte. De Rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de beide Wethouders der gemeente Wijk en Aalburg vrijgesproken van hot hun ten laste gelegde in zake het niet voldoen van het bij art. 184 Wet- j boek van Strafhoek bepaalde. Kiesvereeniging, voorkomende in het nummer uwer Courant van heden. Volgens dat verslag zou ik in die vergadering de noodzakeljjkheid van algemeen kiesrecht hebben uitgesproken en tevenB hebben gezegd, dat dit ook zal komen. Een en ander nn is niet jaist. Sprekende van de aanstaande kiesrechtsuitbreiding heb ik alleen betoogd, dat, hetzij deze verder, hetzij minder ver moge gaanin ieder geval een nieuw programma der liberale party noodig is, opdat de aanstaande kiezers weten, wat die party thans wil. Overtuigd dat u deze opmerking niet aan vitzucht zult toeschrijven, maar enkel aan mjjnen wensch, dat ten aanzien van mijne gevoelens omtrent een gewichtig punt geen misverstand besta, teeken ik my met vriendelyken dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend Uw dienstwillige, VAN GEUNS. Men meldt ons uit dat door ratten een briefje was weggesleept uit een hoedendoos. Wij verzoeken voortaan van dergelijke belangrijke berichten verschoond te blijven. Burgerlijke Stand van Zierikzee. gcborjcn: 16 Maart Een zoon van C. van der Welle en A. Fluijt Een zoon van J. F. Smits en A. C. G. Wijtenburg. Een zoon van E. Smit en J. M. van der Plank. 20 dito. Een toon van L. Uijl en P. Bax. gehuwd: 20 Maart B. Joppe, 55 j., wedn. en M. van Gilst, 43 j., jd. 22 dito. B. van Schelven, 47 jwedn. en Jkvr. S. W. de Jonge, 36 j., j.d. overleden: 15 Maart. P. Q. Timmerman, 16 m. t. A. Kelder, 60 j., man van A. C. Paterik. 17 dito. B. van Vessem, 9 j, t. k E II K !V I E U W Dinsdag, derdon Paaschdag, vergadert de Zeeuwsche Jongelingsbond te Goes. De heer ds. Schuurmans uit Alfuu en ds. van Lummel uit Delft zullen als sprekers optreden. Op het drietal van predikanten by de Herv. Gem. te Aalten komt voor, ds. P. J. Kromsigt te Scherpenisse. Biervliet, 21 Maart. Gisteren heeft de kerkeraad der Nederl. Herv. Gem. alhier een pre dikant beroepen, nl. den hoer E. J. W. Posthumes Meyjes, candidaat te Amsterdam. Het uitbrengen van dit beroep is in zooverre een bijzonderheid, dat het juist een jaar geleden is, toen onze kerkeraad voor de laatste keer een beroep uitbracht. I'UssingCll, 21 Maart. Ds. A. S. Talma, pred. bij de Ned. Herv. gemeente alhier, die het beroep naar Arnhem heeft aangenomen, zal Zondag 5 Mei zijn afscheidspreek houden. Den 12 Mei zal hij te Arnhem bevestigd worden. Bijna 4 jaar was de heer Talma alhier werkzaam. O m B E R W IJ s. Bij het toelatings-examen voor de rijks-normaal lessen te Zierikzee, zijn toegelaten tot de eerste klasse 16, waarvan 7 meisjes en 9 jongens; tot de tweede klasse 3 vrouwel. cand., afgewezen 2 vrouwel.tot de derde klasse 1 mannel. en 1 vrouwel. cand. De heer P. G. de Jager te Middelburg beeft bedankt voor de benoeming als deskundige voor het afnemen der akte-exameus in Zeeland. In zijne plaats is benoemd de heer D. Mooijen, onderwijzer bij de ryks-normaallessen te Goes. Benoemd tot onderwijzer te Ameide de heer J. L. de Witte, laatst onderwijzer te Poortugaal, Voor den nieuwen cursus aan de Rijkskweek scholen hebben zich in het geheel aangegeven 557 candidaten, als: Groningen 123, Haarlem 112, Deventer 113, Nymegen 92, Maastricht 75, Middel burg 72. Het getal beschikbare plaatsen bedraagt 125. liHGE^O.\OEil S'I IJKKEV Zierikzee, 21 Maart 1895. Aan de Redactie der Zierikzeesche Nieuwsbode. Geachte Redacteur! Veroorloof mij ééne opmerking naar aanleiding van uw verslag omtrent de vergadering der Liberale V Verloofd: IMAN J. VAN DER HAVE en KUNDRINA A. VISSER. Oostbrland, Sliidrecht, 23 Maart 1895. V Ondertrouwd: U. H. E. HUBER NOODT en TTENRIÊTTE F. KONING. Zierikzee, "Itofr.RD.i7 21 rt '95- Receptie 7 April Villa »Jeruzalem", Oudendijk, Kralingen. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw FRANCINA VAN DEN BOUT, Wed. den Heer L. Krepel, in den ouderdom van 85 jaar en 11 maanden. Zierikzee, 20 Maart 1895. Uit aller naam, 8. KREPEL. Nog treurende over bet verlies van mijn geliefden Vadertrof my heden een niet minder gevoelige slag door het afsterven mijner geliefde Moeder, mejuffrouw PIETERNELLA ADRIANA GAST, weduwe van den heer Cornblis Masten broek, na een lijden van 14jaron, in den ouderdom van 53 jaren en 2 maanden. Elkerzee, 21 Maart 1895. HENDRIKA MARIA MASTENBROEK. Algemeene kennisgeving. 0 Nog treurende over het verlies van mijnen geliefden heer en vriend Corns. Mastenbroek, trof mij heden een niet minder gevoelige slag door het overlijden zijner Echtgenooto, mejuffrouw PIETER NELLA ADRIANA GAST, by wie ik bijna 25 jaar als knecht heb gediendin den ouderdom van 58 jaar en 2 maanden. Elkerzee, 21 Maart 1895. M. DE JONGE. Ondergeteekende betuigt, ook namens ver dere familie, zijn' hitrtclijken dunk voor de vele bewijzen van deelnemingontvangen bij het overlijden van zijne geliefde Moeder. Uit aller naam, W. KUIJPER Hz. Ouwerkerk, 22 Maart 1895. V Bank aan allen, welke blijken van be langstelling bij het overlijden van onze jongste lieveling hebben betoond. Elkerzee, 22 Maart 1895. St. GAANDERSE. P. J. GAANDERSE—Beijb. De ondergeteekende betuigt zijn liarte- I ff ken «la lik aan de leden van de op te richten Boterfabriek alhier voor zijne benoeming als Direc teur en verder allen voor de belangstelling, bij deze gelegenheid ondervonden. Stavenisse, 22 Maart 1895. M. P. TAZELAAR. K.XiIISTIEK. voor van Dr. BI.¥I,81*I\ te Middelburg. Brugstraat 968. Polder Ooster- en Sir-Jansland. (Provincie Zeeland). Obligation No. 11 en 12, groot f 250, 41/, der Geldleening van 1878 (Blauw), zijn sedert 1°. Juli 1894 ajloshaar met in te leveren talons en coupons 1 November 1894, ten kantore van Jhr. W. M. H. DE JONGE, OntvaDger- Griffier te Zierikzee. Spreekurendagelijks - uitgezonderd Maandag - van MO - tot 3 uur. Zitdag te ChOCS (hotel »De Zoutkeet"), den len en 3en Maandag van ieder» maand van MM - tot 3 uur. maatschappij Tot Bevordering der Toonkunst. Afdeeling zierikzee. Het BESTUUR maakt bekend dat: 1°. tot Directeur der Zangvereeniging voorloopig is aangesteld de heer S. KLIMMERBOOM, benoemd muziek-directeur te Zierikzee; 2°. de Oefeningen der Zangvereeniging zullen worden hervat op Woensdag 2? Maart a.s. te 8 ure en alsdan opnieuw in studio zal worden genomen: Het Bestuur vleit zich met eene getrouwe opkomst der Leden. Zij, die lid der Zangvereeniging wenschen te worden, gelieven zich te wenden tot den Afdeelings-Secretaris. Het Bestuur voornoemd, HELDER, Voorzitter. DE JONGE v. ELLEMEET, Secretaris. DE JONGE, Penningmeester. Vereeniging „Bevordering van den Veehandel en Veredeling van den Veestapel". en Woensdag 10 April te St.-Maartensdijk, Donderdag 11 April te Tholen. C. D. BOLIER, Voorzitter. M. KIEVIT Mz., Secretaris. ITIarkt der Boter 55 Cent per Kilo. Kistjes ad 4 Kilo franco. De Deurwaarder J. VAN ELS&CKER zal, X? .f/ op Maandag den 25 Maart 1895, IfcgjC» des namiddags om twee uur, vóór het huis, door den heer F. J. MAAS be woond geweest, aan de Markt te Tholen, publiek presenteeren te verkoopen: EEN ICiE als een eikenhouten Kabinet, Tafels, Stoelen, SpiegelsSchilderijen Kachels, Lessenaar, Latafel, Keuken- gerief, Glas- en Aardewerk en hetgeen meer zal worden geveild. De Deurwaarder W. TIMMERMAN te X .{y Zierikzee zal, op Woensdag den 27 Maart 1895, voor den WelEd. Gestr. Heer Mr. D. J. WOLFSON, als Curator in het faillissement van Jacobus Anker Az., smid en koopman te Zierikzee, om contant geld, publiek verkoopen: De tot gezegd faillissement behoorende ROERENDE GOEDEREN, I. des voormiddags 1© ure, vóór de woning van den gefailleerde in de Nieuwe Boogerdstraat te Zierikzee, 1 eiken Chiffonière, 1 dito Secretaire, 1 Mahonie Kastje, 1 dito Wasehtafel, 1 dito Penanttafel, Kanapé, Pendule, Kachels, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schil derijen, Lampen, Vloerkleeden, Kar petten, Glazenkast met Boeken, Naai machine met Kast, Kinderwagen enz. II. des namiddags ure, vóór de smederij van den gefailleerde aau de Nieuwe Haven te Zierikzee, 6 Snij-ijzers, Aambeelden en Aam beeldhamers, 5 Jaagkachels, Vijlen, Raspen, Polijst-ijzers, Ijzerzaag, Ma- chinehamers, Kettingboor, Ratelboor, Passers, Klinksleutels, Bascule, eene partij koperen en ijzeren Staven, Band- en Plaatijzer, 1 groote oude Stoomketel, 1 Slijpsteen, Machine-olie, Vaten, Kisten, enz. enz. Murwe Lijnkoeken en Meel, J. W. ROMEIJN, Ouwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 3