zierïkzeesche nieuwsbode. Zaterdag 23 Maart 1895. Koeren-Inspan, Het Pakhuis en Erf Twee Huizen en Erf, Eerste Blad. RECLAMES. op Woensdag 27 Maart 1895, 2 Merriepaarden, 5 Melkkoeien, 111, MIDDELBURG -ZIERIKZEE. De levering van de navolgende hoe veelheden GRINT, te weten: Zijne onroerende Goederen Een kapitaal Woonhuis en Erf; en den daarachter gelegen Tuin. Een Schuur en Erf EEN WOONHUIS EN ERF Yerschünt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6592. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar flaatsruimte berekend Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierïkzeesche Nieuwsbode" Dit nummer bestaat uit twee bladen. 15 regels Cts. Elke regel meer IS Cts. J. DE OR.A.AF CZ. Mr. HLEEBMKHEB POSTSTRAAT C 103, Zierikzee. DRANK. IVET. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee berinneren de belanghebbenden, die wenschen, dat de hun verleende vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein zal worden geacht wederom voor één jaar te zijn verlengd, dat zü vóór dou 1 April ii.s. daarvan aan hen behooren kennis "to geven. Zierikzee, den 7 Maart 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN." Indië. Volgens telegram d.d. 16 Februari aan de Loc. zou de gezondheidstoestand der troepen op Lombok zeer ongunstig zijn. Dagelijks komen verscheidene sterfgevallen voor. Er zijn vele zieken, die voor evacuatie in aanmerking komen. Zij kunnen echter niet aan boord van het stoomschip >Amboina" gebracht worden, wegens het verbreken der gemeen schap met de reede, tengevolge van het aanhoudende zware weder. De toestand der van Lombok af komstige zieken, die te Ampenan in het hospitaal verpleegd worden, is eveneens ongunstig. Ook onder hen komen eiken dag sterfgevallen voor. In het bijzonder zijn het de lijders aan buikziekte, die het leven laten. De zeven krijgsgevangen Baliërs, die naar Lombok teruggestuurd werden, zijn te Ampenan met levens gevaar ontscheept. Van daar werden zy door den controleur naar Tjakra-Negara gevoerd en vervolgens op vrije voeten gesteld. De bevolking van Tjakra-Negara is druk bezig met nieuwe woningen te bouwen. Te Ampenan worden de levensbehoeften schaar- scher door gebrek aan aanvoer, omdat de gemeenschap met de reede verbroken is. De voeding der troepen wordt echter uitstekend genoemd. Amerika. De buitengewone commissie, die gedurende twee maanden bezig is geweest met een onderzoek naar de omkooperijen onder de politie te New-York, heeft 25 personen in staat van beschuldiging gesteld. Vele der hoogste ambtenaren worden beschuldigd van omkooping; zij zullen voor de crimineele recht bank terechtstaan. Spanje. Men heeft thans de treurige zekerheid dat de >Reina Regente" verloren is. De kruiser »Alphonso XII" heeft haar terug gevonden. Het schip was gezonken te Accitunas-Bajos, nabij bet strand van Conil, aan den ingang der zeeëngte van Undes. De masten steken een balven meter boven het water uit. De «Alpbonso XII" vertrok opnieuw met duikers naar de plaats, waar de «Reina Regente" ge zonken is. De tijding dezer schipbreuk veroorzaakt in Spanje eene onbeschrijfelijke ontroering. Van de «Reina Regente" zijn dertig lijken aan wal gebracht. De kust bij Conil is bezaaid met overblijfselen van dit Spaansche oorlogsschip. Italië. Een zeldzaam wonderkind werd onlangs op Creta geborenhet heeft namelijk twee tongen, verder aan iedere hand zes vingers en aan iederen voet zes teenen. Gelukkig is het geen meisje, anders zou er naderhand geen huis mee te houden zijn, zegt een Belgisch blad, waaraan dit bericht is ontleend. Oostenrijk. Eene naaister, die voor een Weener handelaar in witte goederen werkt, had ten nadeele van dezen goederen ter waarde van 155 fl. verduisterd. Voor den rechter voerde zij te barer verdediging aan, dat zij in geldverlegenheid was geraakt, doordat zjj voor het afgeleverde werk niet onmiddellijk betaald kreeg, maar wachten moest totdat een geheele partij gereed was. Zij onderhield hare ouders, die bij haar inwoonden en kon van hare verdiensten moeielijk rondkomen. Wel was zij van plan geweest de goederen, welke zij verpand had, in te lossen, doch dit was baar onmogelijk geweest. Voorzitter der rechtbank: Hoeveel verdient gij?" Beklaagde: »Voor een dozijn hemden 60 Termeer(Ongeveer 60 cts.) V.: «Ge meent zeker, dat ge voor een hemd zooveel krijgt?" B.«Neen, voor het dozijobij hetero hoedanigheid wordt mij 90 kreuzer betaald". V.«En hoe lang werkte ge aan een dozijn B.«Als ik zeer vlijtig ben en mij geen minuut tijd gun van zeven uur des morgens tot zeven uur des avonds". De bediende van den handelaar, waarvoor be klaagde werkte, merkte op, dat de firma het meisje niet bad willen vervolgen. De politie, wier toe stemming zij noodig had om de verpande goederen in te lossen, had echter de zaak in banden genomen. De substituut-officier van justitie betoogde, dat dit geval raakte aan de grens van den nooddwang. De beklaagde moest veroordeeld worden, doch bij beval den rechters aan het vonnis zoo licht mogelijk te maken. Het ongelukkige meisje kreeg een week ge- De vreemde gezanten aan het hof te Weenen behoeven, evenals overal elders, geen inkomende rechten te betalen van de voorwerpen, dienende tot eigen gebruik. In het jaar 1893 viel het echter den Oostenrijkschen minister van financiën op, dat een der gezanten een enorme hoeveelheid wijn had gebruikt; in één jaar 36.000 flesschen, die natuurlijk onbelast door de douanen aan het gezantschap werden afgeleverd. Tot zijn verbazing zag de minister, dat dit getal in 1894 gestegen was tot 60.000 flesschen, terwijl de douanen mededeelden dat de gezant nu reeds 100.000 flesschen had ontvaugen. De regeering besloot na zoo voorzichtig mogelijk de zaak te onderzoeken en ter gelegenheid maakte de minister tegenover den gezant eens een zinspeling op de groote hoeveelheid wijn, dien deze dronk. De gezant begreep de aardigheid niet, vroeg opheldering, welke gegeven werd en de gezant, ten zeerste verbaasd, eischte nu zelf ook een onderzoek. Daardoor is aan 't licht gekomen, dat de kanselier van het gezantschap vertegenwoordiger van een wjjnhandelaar was en aldns de wijnen binnen smokkelde, zonder de rechten te betalen. De wijn handelaar verdiende daardoor natuurljjk een vrij aanzienlijk bedrag; doch de kanselier heeft zijn ontslag gekregen. Engeland. Een slager te Londen, die bedorven vleesch in zijn winkel had, werd tot twee maanden dwang arbeid veroordeeld. Te Londen wordt thans eene katten-tentoon stelling gehouden, waar 700 van die dieren bijeen gebracht zijn. Er zjjn ook Russische, Siameesche en Perzische bij. De hoogste prijs, die uitgeloofd is, bedraagt f 12000. Do Britsche gezant te Parjjs heeft een reusachtige witte poes ingezonden. Nederland. Lohitli. 19 Maart. Met een enkel woord is reeds mededeeling gedaan van de dynamietontploffing, welke gisteren-avond half zes te Salmort even boren Lobith heeft plaats gehad. Op dit oogonblik valt er omtrent de oorzaak daarvan nog niets met zekerheid te zeggenalleen weet men dat de gevolgen verschrik kelijk zjjn, daar reeds van vele dooden gesproken wordt, terwijl nog telkens hulpkreten uit de bran dende schepen worden gehoord. Ongeveer 28 Januari kwamen te Lobith aan zes schepen, te zamen in houdende 150.000 kilogram dynamiet, bestemd voor Antwerpen om aldaar overgeladen te worden met verdere bestemming naar Australië. Geheel onverwachts viel toen einde Januari de strenge vorst in, waardoor de schepen hier door het ijs werden opgehouden en eene veilige schuil plaats zochten in het zoogenaamde Yossegat, een kanaaltje, dat even beneden Lobith in den Rjjn uit loopt. Toen een veertien dagen later de Rijn zich vastzette en met het oog op eventueel gevaar bij het losgaan der rivier werden do schepen gelost en het dynamiet in een daarvoor ingericht magazjjn opgeslagen. Mon wachtte op open water om weder met de overlading te beginnen en daar de rivier thans geheel ijsvrij is, werd dan ook eergisteren reeds een aanvang met het work genomen, dat gis teren geregeld werd voortgezet. Wijl bij die overlading, die hier meermalen voor komt, steeds de uiterste voorzichtigheid in acht wordt genomen, duchtte dan ook niemand eenig gevaar, totdat ongeveer half zes de bewoners van Tolkamer en Lobith werden opgeschrikt door twee onmiddellijk op elkander volgende zware schokken, die de menscben, welke nog in staat waren te denken, deden uitroepen »dynamietontploffing" en waarop zich toen'een ieder op hot ergste voorbereidde. Ge lukkig zijn echter te Lobith zelf geen menschen- lovens te betreuren; alleen de materiëele schade is nog al belangrijkeen huis is geheel ingestort, terwijl van enkele huizen de daken zjjn weggeslagen en van de meeste de glasruiten gesprongen zijn. Van de zes schepen is één schip behouden gebleven, terwijl twee geheel verbrand en drie gezonken zijn de namen der betrokken schippers en schepen zjjn: J. van Meekeren, Maria Ódelia"; P. Vermaas, »Vier Gebroeders"; H. Gerritsen, «De Hoop"; Th. Drevers, «De Duif"; H. Reymer, «Elisabeth", en W. Leenders, »Gesina". Nader meldt men: Dertien personen zijn gedood en vijf gewond. Het schip »De Hoop" van schipper Gerritsen is geheel verbrand. Onder de gedooden bevinden zich gobr. Reymer, schipper Vermaas met zoon en dochter, vrouw Van Meekeren met haar knecht, de schippersknecht Gerritsen, benevens vijf Duitscbe fabrieksarbeiders. Gewond zyn Van Meekeren, Leenders, vronw Ver maas en twee fabrieksarbeiders. In den omtrek van Lobith hebben vele huizen ernstig geleden. Aan de bekomen wonden zijn gisteren overleden: Van Meekeren, vrouw Vermaas en de knecht van Leenders, verpleegd zjjnde in het ziekenhuis te Kleef. De toestand van schipper Leenders is bevredigend. Volgens deskundigen is het gevaar voor eene tweede ontploffing nog zeer groot: daarom wordt thans strenger toezicht gehouden dan bij de eerste overlading. Eene onvergeeflijke roekeloosheid mag thans als naaste oorzaak van het onheil worden aangenomen. Nog altijd komen uit verschillende plaatsen nu ook uit Groningen berichten, dat daar de schok der ontploffing werd waargenomen. Leiden, 20 Maart. Het was Zaterdag 1.1. voor een oud Lcidsch bekende in de studentenwereld een 50-jarig jubileum. Mie Dop heeft dat gevierd. En wie van Mie Dop spreekt, roept een welbekend figuur voor menig Leidsch studenteubart in de herinnering op. Toen 16 Maart 1845, een heerljjken voorjaarsdag, de studenten op de stoep van de kroeg zaten en de meisjes met fruit 'tal te lastig maakten, kwam de commissaris van politie en joeg ze allen weg, behalve Hiltien Jannetje Zitman, die in de gunst van de studenten mocht deelen en sinds eiken middag in de studentensociëteit verscheen, om de studenten te bedienen. Vijftig jaar lang! Nu nog, strompelende, per tram, geholpen door een kleindochter, vervulde Mie Dop haar taak l Zij heeft geslachten van studenten voorbij zien gaan I Andere tijden beleefd dan de tegenwoor dige! En van dat alles weet zij te vertellen, die goede oudel Amsterdam. 19 Maart. In verband met het bezoek van Generaal Booth aan Nederland, heeft het Leger des Heils alhier besloten, 500 van de armsten van Amsterdam den Generaal te laten verwelkomen, Zaterdag a.s., des nam. ten 1 ure iu het Paleis voor Volksvlijt, bij welke gelegenheid aan deze 500 armen een flink, warm middagmaal zal worden verstrekt. De generaal zal hen na afloop van dezen maaltijd toespreken. Voor een snoer paarlen werd Woensdag op een te Amsterdam gehouden veiling f 10780 besteed. De receptie, door Judels ter gelegenheid van zijn 80en verjaardag gegeven in «Mille-Colonnes", was zeer druk bezocht. Menschen van allen rang en stand kwamen den vrooljjken en nog jeugdigen ouden beer de hand drukken. Judels zat, stralend van geluk, tusschen^.de bloemen, omringd door kinderenkleinkinderen en achterkleinkinderen. Tooneelisten uit onzen en uit vroeger tjjd brachten hom hun gelukwenschen. De oude Bamberg, »78,/s jaar asjeblief, m'nheer, en nog lees ik de krant zonder bril", hield een toespraak en bracht alle rollen van Judels in herinnering, nu en dan met een gelegenheidstoespeling. Een zeekapitein bood den jubilaris een gedicht aan, Boele uit Kampen 10 kistjes sigaren met bet merk «Judels". Er heerschte een hoogst aangename stemming. De toespraak van prof. Van Hamel te Groningen tot Judels eindigde met de geestige woorden: «Gij hebt in uw leven veel verraden, maar nooit uw kunst!". 'h («ravenhage, 21 Maart. Tweede Kamer. De heer Dobbelman, na te hebben gewezen op de wenschelijkheid eener speciale commissie van vak mannen tot onderzoek van den toestand van handel, njjverheid en landbouw, beantwoordde uitvoerig de bedenkingen tegen zijne motie. Daaruit valt aan te stippen, dat hij de bezwaren tegen verhooging dor broodprjjzen volstrekt niet deelde en daartegenover stelde de stijgende loonen. Overigens ontzegde hij aan zjjn motie elke politieke strekking. Zjj betoogt, afgescheiden van elke politiek van vrijhandel, den noodlijdenden landbouw te heipon. Met genoegen constateerde hij verder, dat de Regeering erkent, dat ons tarief herziening eisebt en hij hoopt, dat de verbeteringen, die ook de Regeering in do land- bouwtoe6tanden wil, zich ook tot den graanbouw zullen uitstrekken. Spreker meende reeds zjjn plicht te hebben gedaan met de aandacht voor deze be langen in te roepen. Nadat de hoeren Zjjlma, voorstander en De Boer, tegenstander van landbouwprotectie, hunne conclusion hadden gehandhaafd, legde de heer Lieftinck namens zjjn meae-Tweutscbo afgevaardigden, uitgezonderd den heer Heemskerk, de verklaring af, dat zij tegen de motie zullen stemmen. De heer Cremer constateerde hierop nog, dat de voorsteller de bezwaren Tan de industrie tegen de bescherming niet heeft weerlegd en ontkende, dat Engeland een protectionistisch tarief heeft. De voor stelling, alsof slechts matige bescherming werd ver langd, noemde spr. in strgd met de jammerkreten in Brabant en Limbnrg over de bescherming in het buitenland. Een motie die bescherming eisebt is niet vaag, maar kras. De heer Heldt bestreed nogmaals de motie met het oog op den toestand der arbeiders ten platte- lande en in andere iudastrieelo bedrijven en het algemeen de kleine lujjden. De heer Donner verklaarde zich vóór de motie, omdat als de Regeering het oogonblik voor do bescherming wel gekomen acht, bet dan te laat kan zjjn. Na repliek van den Minister Roell, die verklaarde, dat de Regeering niets anders bad toegezegd, omtrent herzieniug van het tarief dan de Minister van Financiën in zijn antwoord op het ontwerp der invoerrechten, werd de motie-Dobbel man verworpen met 52 tegen 33 stemmen. Onder de voor-stemmers was ook de heer Van Kerkwjjk. Bij de behandeling van het wetsontwerp, hou dende aanvulling der militiewet, heeft de Kamer het voorstel van den heer Heldt. om de verplichting tot het deeluemen aan de herhalingsoefeningen eerst in te voeren voor de lichting 1896, met 49 tegen 23 stemmen verworpen en vervolgens het wetsont werp aangenomen. Alissillgcn, 21 Maart. Hier ter stede is opgericht een Christelijke zangvereoniging voor gemengd koor, bestaande uit personen uit den arbeidenden stand. De Vereeuiging, die de scboon- klinkenden naam van «Hallelujah" heeft verkregen, telt reeds 70 werkende leden en staat onder leiding van den heer H. de Graaf. Zierikzee, 22 Maart. Zooals wij in ons vorig No. korteljjk meldden, werd in de Maandag avond gehouden vergadering der Liberale Kies- vereeniging alhier behandeld en verworpen een voorstel van het Bestuur tot wijziging ook van art. 1 van het reglement. Thans geven wij hiervan een meer uitvoerig verslag. Het voorstel van het Bestuur luidde om uit art. 1 te schrappeu de woordenVan den Gemeenteraad van Zierikzee. De Voorzitter, Mr. A. J. F. Fokker, licht dit voorstel nader toe. Die wijziging had volgens Z.Ed. ten doel, de verkiezing van candidaten voor het lidmaatschap van den raad uit het reglement te nemen, op grond dat de ervaring gedurende 10 jaar heeft geleerd, dat bij gemeenteraads-verkieziDgon meer de personen dan de beginselen der candidaten op den voorgrond treden, tengevolge waarvan bij iedero gemeenteraads-verkiezing het aantal leden der Vereeuiging verminderde en zij alzoo, ook bij de overige verkiezingen, haren invloed zou kunnen zien afnemen. Hetzelfde als nu wordt voorgesteld ziet men ook in andere plaatsen, en hij vertrouwt dat dit voorstel bevorderlijk zal zijn tot den bloei der Vereeniging. De heer L. Koopman betwijfelt het of door dit middel de Vereeniging in bloei zal toenemun. De Voorzitter meent, dat de Vereeniging, als poli tieke Kiesvereeniging, versterkt zal worden wanneer do gemeenteraads-verkiezing uit haar program wordt genomen. Hij meent, dat hier plaats genoeg is voor twee Kiesvereonigingen. De h.h. Olivier en Van Os betreuren, dat dit onderdeel uit het reglement wordt geschrapt. De Voorzitter wijst er nog op, dat de ondervinding heeft geleerd, dat een groot gedeelte der leden van de kiesvereeniging zich niet stoort aan het i besluit der vergadering omtrent het stellen van een candidaat. De heer Olivier erkent de droevige resultaten bij eenige der laatste gemeenterapds-verkiezingenhij meent, dat het altijd een groot zwak was dat op I de vergaderingen wordt gezwegen en daarbuiten geopposeerd, en hoopt dat dit in het vervolg beter zal zijn. Tot stemming overgaande, wordt het voorstel van het Bestuur verworpen met 22 tegen 11 stemmen. De Voorzitter hoopt, dat na de verwerping van dit voorstel later zal blijken, dat bij de verkiezing van een lid van den gemeenteraad de candidaat der Vereeniging zooveel Stemmen zal hebben als er leden zijn. De overige voorstellen tot reglementsherziening van minder belangrijken aard worden daarop aangenomen. Bij kon. besluit is benoemd tot ontvanger der rjjks directe belastingen enz. de heer A. van der Vliet, thans te Nieuwersluis. In de Zuiderzee bevinden zich nog ijsbergen, dio 4 meter boven het water uitsteken. Te Dinteloord verdronk het eenige kind van W. S Het knaapje, oud 16 maanden, was even naar den tuin geloopen en werd levenloos opgehaald uit deu ziukput. Te Oldehove was de post van barbier of «baardschrapper" door overlijden vacant. Tenplatten- lande stelt men aan die kunst geen hooge eischen en aanstonds vatten dan ook drie personen het handwerk van den overledene op. Een hunner beveelt zich op do volgende wijze bij zijn dorpsgenooteu aan Wie ijjn baard wil verkoopen. Moet naar F. Wiegers heen loopen. Het scheren, dat kon hy reeds lang, Wees daarvoor dus maar niet bang; En om het haarknippen te lecren, Wil ik het eerst eens zes weken probeereu; Daarvoor hoeft men niet te betalen, En kan men «en pijp tabak toe halen. Vervolg der Nieuwstijdingen in het Tweede Blad. ^mïkT KKII I »T¥iv Zierikzee, 21 Maart Het aanbod van granen was nog van weinig beteekenis, doch bestond voor de meeste artikelen ook weinig of geen vraag. Puike Tarwe 1 4,50 a f 4,75 Goede en mindere f 4,a f 4,50 Rogge f 3.25 a f 3.35 Zomergerst f 2 75 a f 3.25 Wintergerst r 2,75 s f 3.25 Chevaliergerst f 3— i 3,75 Erwten f 55U I 7,— Bruinoboon«»n f 10,a f 13, Witteboonei. f 7,a f 10. Paardenbooiicu f 5,a f 5,25 Haver f'1,- a f 2.25 Lijnzaad f 7.a f 9,— Koolzaad f 0,a f 0,— Mevrouw Douairière DE JONGE—de Jonge betuigt haren b«rtelijken dank voor de bewijzen van deelneming, bij gelegenheid van het huwelijk harer dochter ondervonden. Zierikzee, 22 Maart 1895. Mr. B. VAN EETEN en Mevrouw VAN EETENPels Rijcken betuigen hunnen dank. voor de bewijzen van deelnemingontvangen bij het overlijden van hunnen Vader en Behuwdvader, den heer Dr. J. C. VAN EETEN. J Zierikzee, 22 Maart 1895. I De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ val. ten verzoeke i en op de Hofstede van den heer A.HOEK te Stavenisse, des voorm. 10 ure, publiek verkoopen: ES 331ST bestaande in: een Vaars, 2 Kalveren, 80 Kippen, Karn hond en Hok, benevens een Polderkar met Huif, 2 Boerenwagens met ijzeren assen, een Sax ploeg, Eggen, Sleper, Slede, Vleesch- blok, Bascule en Gewichten, Windmolen, Zeeften, Schoppen, Rieken, Stalgereèd- schap, Paardentuig, Voederbak, 3 Kippen rennen, Karn, Melkgereedschappen, Tol- houten en Palen, Hooi, Stroo, Aardhoop, Mestput, eenig Huisraad enz. Koopen tot f 3 moeten contant betaald worden. Koopors, aan den Notaris niet bekend, moeten borgtocht stellen. Breeder bij biljetten omschreven. II A Weekmarkt te Zierikzee, 21 Maart 1895. Boterprjjzen: De Boter is verkocht voor 45, 50, 55 en 60 Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor f 0,50, f 0,55, 0,70 en f 0,75 per 25 stuks. Eend-oieren: De Eend-eieren zijn verkocht voor f 0,50 en f 0,90 per 25 stuks. 8TOOIHBOOTHIKIV8T Maart 1895. Amsierdamsche tijd» Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: 's morg. 's midd. 's morg. 's midd. Zaterd. 23 7,40 3,— Zaterd. 23 7,50 8,80 Zondag 24 7,40 Zondag 24 11,30 Maand. 25 7,40 3,— Maand. 25 6,- 3,30 Dinsdag 26 7,40 8,Dinsdag 26 7,3,30 Woensd.27 7,40 3,Woensd.27 7,50 3,30 Dond. 28 7,40 3,— Dond. 28 6,30 3,30 Vrijdag 29 7,40 3,Vrijdag 29 7,50 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 unr) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. VAN DER HUCHT vertrekt YYrOCn$clilg van Zierikzee naar Mid delburg en des Y i*|J <1a^;-n tl llli «1 (1 tl £9 van Middelburg naar Zierikzee. ADVERTENTIEN. V Getrouwd: Ds. B. VAN SCHELVEN, vau Amsterdam, weduwnaar van Vrouwe L. D. van Tetjlingen, en Jonkvrouwe S. W. DE JONGE. Zierikzee, 22 Maart 1895. Heden overleed na een langdurig lijden, in den ouderdom van 74 jaar en 4 maanden, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de heer Berntiardne Gunltherun Friderlchs, in leven lid van den Gemeenteraad te Oüd-Vosmeer. Tholen. M. W. GELUKFriderichs. J. M. GELUK. Dinteloord. J. J. W. BIERENS—Friderichs. G. A. BIERENS. Rilland. N. L. VAN GORSEL—Friderichs. J. J. VAN GORSEL. Oud-Vosmeer. Wed. A. A. DOUW - Friderichs. W. N. FRIDERICHS. J. J. FRIDERICHS. L. M. FRIDERICHS. J. A. FRIDERICHS-SONKB. Odd-Vosmeer, 19 Maart 1895. De Heer en Mevrouw VAN SCHELVEN— de Jonge betuigen hunnen hitrt«*iijken dank voor de bewijzen van deelneming, by gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 22 Maart 1895. Op Vrijdag 29 Maart 1895, dos voormiddags 11 uur, zal ten Gemeentehuize te 1 Colijnsplaat, bij afzonderlijke inschrijving voor elk perceel(biljetten op zegel), worden aanbesteed: voor de gemeente Colijnsplaat 530 M3., in de haven aldaar voor de gemeente Cats 125 M3., in de haven aldaar; voor den polder Oud-Noordbeveland 668 M3., waar van aangebracht moeten worden in de haven te Colijnsplaat 510 M\;in die te Cats 125 M8. en in de westelijke knip van den polder (Glas- jesnol) 28 Ms. voor den calamiteusen Leendert Abrahampolder 70 M3., te leveren in de haven te Cats. Onkosten zijn voor de bestedingen niet verschul digd, terwijl ook havengelden, meet- en losloonen niet voor rekening van de aannemers zijn. Bestekken ad f 0,50 per stuk, te bekomen ter Secretarie der gemeente Colijnsplaat, alwaar ook het monster te bezichtigen is. - De Notaris J. FRANSE zal, Vrgdag 29 Maart 1895, 's middags ure, in het hötel «De Weerd" te Zierikzee, publiek verkoopen: Voor WILLEM GILDEN aan het Kerkhof en de Koraal- en Minnebroerstraten te Zierikzee, als: Een Pakhuis en Epf De Tuin iu 5 perceelen, die op het terrein zijn afgebakend. Voor den heer F. C. VAN DER VLIET c. b.: bij de Meekrapfabriek te Zierikzee, wijk B 166167, kadaster sectie A No. 249, groot Al'CO of ruim 50 Schouwscho roeden. Voor den rechthebbende: aan de Zuidhavenpoort te Zierikzee, sectie B 1734, groot OS Aren O© C.A., laatst gebruikt door Jacobus Anker Az. en door dezen ingericht tot smederij. ingericht tot Winkel en Broo«lbi*kker|J, in de Nieuwstad en een P A k II U 1 S in de Hoofdpoortstraat te Zierikzee, sectie B 912, 913 en 1804, laatst bewoond en gebruikt door K. Hillebregt. Voor de eigenaren: in de Ravenstraat te Zierikzee (onverhuurd) laatst bewoond geweest door Berrevoets, wijk O No. 421.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1