ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 16 Maart 1895. S. Klimmerboom. Tweede blad. NIEUWSTIJDINGEN. ADVERTENTIEN. Gevestigd als Muziekdirecteur ie Zierikzee: LIBERALE KIESVEREENIGING benevens staand en loopend Want. 44 LUIKEN, Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6589. Directeur-Uitgever J. WA ALE, Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- ol Advertentie-gelden gelieve men te zentien aan de Administratie Zierikzeesehe Nieuwsbode" Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door bet postkantoor te Zierikzee, j_ dnrende de 2e helft der maand Februari 1895: 1. S. Visser, Worknm. Amerika. 2. W. Meerman. Duitschland. 3. M. Heinen, Aken. ii t:h t:i) ifiAKii\ G. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken b« fceml, dat de jaarlyktche IX n 11 vaste «»- mark C op Donde.Jaj den 21 Maart c.k. alhier rah gehouden worden, en dat de standplaats voor Kramen zal zijn op het Kraanplein en het Havenplein. ie, den 13 Maart 1895. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Nederland. Zeist, 13 Maart. Gisterenavond vervoegde zich zekere M. ten huize van den heer S. alhier en ver zocht genoemden heer te mogen spreken. Na even met dezen gesproken te hebben, haalde M. onver wachts een revolver voor den dag en loste op den heer S. drie schoten, waarvan een op de horloge ketting afstuitte en de andere twee door de kleeren heendrongen en in de borst twee onbeduidende wonden veroorzaakten, waarna hij het wapen tegen zich keerde en een schot in den mond loste. De politie, die onmiddellijk ter plaatse verscheen, vervoerde M. naar het bureau van politie, alwaar dr. S. geneeskundige hulp verleende; op diens last werd M. naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Gelnkkig was het wapen, hetwelk hij had geleend (natuurlijk voor een audor doel) een klein kaliher en van zeer slechte constructie. Door de politie, die terstond een nauwkeurig onderzoek heeft inge steld, is van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Naar men verneemt, is de toestand van M. niet buiten gevaar. 'sGravenhage, 14 Maart. D9 Tweede Kamer heeft het wetsontwerp betreffende den aan koop van nieuwe geweren naugenuinen met 54 tegen 31 stemmen. De Minister heeft bij zijne uitvoerige verdediging ~d, dat onderzoekingen in het buiten land hebben bewezen, dat thans geen beter kaliber kan worden aangenomen; terwijl hij zich tevens Bereid verklaarde nog tot 1 Augustus aan de binnen- Jandsche industrie de gelegenheid te geven mede te dingen op gelijke voorwaarden als de buitcnlandsche. De rede van den Minister heeft vele tegenstanders bekeerd. Naar De Telegraaf nit goede bron verneemt, bestaat bij de Regeering het voornemen, om binuen zeer korten tijd de verhouding tusschen de inschrij vingen in bet Grootboek der 2 Va pG't. nationale schuld en bet kapitaal, dat strekken moet tot zekerheid der Rijks-rekenplichtigeu, te brengen van 70 op 80 pCt. Een gevolg hiervan zal wezen, dat voor elke 100 gulden inschrijving, in stede van zooals tot dusverre 70 gulden, in het vervolg 80 gulden zal worden berekend. De nieuwe regeling zal ook van terugwerkende kracht wezen en diensvolgeus den borgscbuldigen, die reeds hun zekerheid hebben verschaft bij do invoereng der nieuwe regeling, het voorrecht te beurt vallen, ook voor hun borgtochten dien voordeeligen grondslag te mogen inroepen. Rotterdam, 14 Maart. Dat de influenza te dezer stede sterk heerscht, moet ook het post kantoor ondervinden, waar niet minder dan 24 bestellers hun dienst op geneeskundig advies moesten opgeven. Een droevig ongeluk had gisteren in de Oranjehoomstraat plaats. Eene vrouw, op de eerste verdieping van een pand in die straat woonachtig, was uitgegaan, haar 5-jarig zoontje alleen achter latende. Do moeder bleef wat lang weg, toen het kind, verlangend naar hare thuiskomst, op een stoel klom om door 't venster te zien of zij nog niet terugkwam. Ongelukkig verloor het kind het even wicht, waardoor hij door het raam viel en op de straat terecht kwam. Inwendig gekneusd word het kind opgenomen en in huis gedragen. Toen de moeder, eindelijk nitgebabbeld, thuis kwam, vond zij haar kind onder geneeskundige behandeling, kermend van pijn. Er bestaat groot levensgevaar. Te Rotterdam heeft de vorige Zaterdagavond een slagersknecht in den winkel van gebr. Moser op de Gedempte Botersloot, bij het opmaken van een stuk vleesch, zich zoodanig verwond dat hij Zondag aan de gevolgen daarvan in het Ziekenhuis is overleden. Hij laat eene vrouw en zes kinderen achter. De eerste vrucht, welke de annexatie van Charlois voor zijn ingezetenen zal opleveren, is een verhooging der opcenten op de personeele belasting van 65 op 80. In de nieuwe ontwerp-verordening betreffende de heffing dier opcenten, thans bij den Rotterdaraschen Gemeenteraad ingediend, is dit punt geregeld. Ternctizeil, 13 Maart. Aan boord van de Russische bark »Ellel", kapitein Erikson, liggende op de reede alhier, is muiterij ontstaan. De equipage was onwillig aan de bevelen van den kapitein to gehoorzamen en nam zelfs een dreigende houding aan, zoodat de kapitein de hulp der politie inriep. Der gemeente-politie, die daarna aan boord ver scheen, mocht het na veel moeite gelukken de orde te herstellen. De bootsman, die de aanvoerder was, werd evenwel naar het huis van arrest overgebracht. lerseke, 14 Maart. Op het request, door vele oesterhandelaars onderteekend, inhoudende een verzoek om uitstel der pachtsbetaling, is door den Minister goedgunstig beschikt. In plaats van 15 Maart moeten nu de pachtpenningen eerst 31 Maart betaald zijn. Staveilisse, 14 Maart. In eer alhier gehouden vergadering van de Liberale Kies- vereeniging te dezer plaatse werd behandeld de missive van de Liberale Unie d.d. 2 Januari van dit jaar. De vergadering kon zich zeer goed ver- j eenigen met de vraagstukken op sociaal gebied, vervat in het program van 1891. Bij de zaak: leerplicht" werd de wensch uitgesproken, dat, mocht de Regeering tot eene invoering besluiten, deze zeer geleidelijk zal zijn. Bij de beantwoording der gestelde vragen verklaarde de vergadering zich voor eenige dezer vooralsnog onbevoegd hierover eene meening uit te spreken. Op het gebied van huwelijks- wetgeving werd het gemakkelijker maken van echt scheidingen wel gewenscht, terwijl by het punt j belastingen ten zeerste de verwachting werd uit gesproken, dat, by eene eveutueele wijziging dier wet, ook elders wonende, voornamelijk bnitenlandsche eigenaren, aangeslagen kunnen werden in de plaats, waar hunne eigendommen liggen. Staande de vergadering traden nog een paar ingezetenen als lid dezer vereeniging, afdeeling der Liberale Unie te Amsterdam, toe. Meldden wij voor een paar weken, als eene bijzonderheid, dat in enkele jaren alhier 6 gouden bruiloften gevierd waren, nog sterker is het, nu gisteren door het echtpaar C. Tuijnman alhier weder een dergelijk feest is herdacht. Zoo geeno omstandig heden zulks beletten, hopen 2 paartjes alhier dit jaar ook nog hun 50-jarige echtvereeniging te her denken, zoodat men dan in enkele jaren 9 gouden bruiloften alhier gehad zal hebben. A oord go uwe, 14 Maart. In hare vergadering vau gisteren besloot de liberale kiesvereeniging Noordgouwe en Kerkwervo" instemming te betuigen met de missive van de Liberale Unie, d.d. 2 Januari 1895. Ook de meeste vraagpunten, behoorende bjj die missive, mochten de goedkeuring der vergaderden erlangen. Zij waren echter van oordooi, dat de overheid, direct of indirect als werkgeefster op tredende, geene bepalingen behoort te maken omtrent arbeidsduur en loon. Geen oordeel wenschten zij nit te spreken over de herziening van het pacht- contract noch over de uitbreiding van de rechten van den Staat op nalatenschappen. In de departementale vergadering van het Nnt werd de heer Ch. Groeneveld de Kater gekozen om het departement Noordgonwe op de aanstaande algemeene vergadering te vertegenwoordigen. Als zijn plaatsvervanger werd aangewezen de heer M. W. van de Garde. Tot leden van hot Hoofdbestuur werden gekozen de heeren dr. J. W. K. Tilanus, oud-hoogleoraar te Amsterdam en Jhr. Mr. A. J, Retbaan Macaré, officier van justitie te Haarlem. De aftredende leden van het dep.-bestuur, n.l. do heer Ch. Groeneveld de Katei', Voorzitter en do heer C. Schikker, Penningmeester, zagen hun mandaat weer hernieuwd. Aan de school voor handenarbeid, die nit gebrek aan de noodige fondsen in den afgeloopen winter niet is geopend en op wier voortbestaan echter hoogen prijs wordt gesteld zal uit de departementale kas eene subsidie worden verleend, terwijl bij het Hoofdbestuur om steun zal worden aangeklopt. De nog aanwezige voorwerpen slöjdartikelen vervaardigd in den cursus 1893—'94, zullen met Paschen ten bate der school tentoongesteld en verloot worden. De volksbibliotheek, waarvan dezen winter eon buitengewoon druk gebruik is gemaakt, zal geheel worden opgeknapt en met eenige nieuwe degelijke werken worden aangevuld. Het departement hoopt daardoor den leeslust nog meer op te wekken, want hoe druk het gebruik was, het moei nog drukker worden. Voor personen, wien de contributie te hoog voorkomt om als Nutslid toe te treden, zal de gelegenheid opengesteld worden om tegen halve contributie de leesavonden te mogen bezoeken. Dat velen van die gelegenheid gebruik maken! Xicrlkzec, 15 Maart. Men schrijft ons: Sedert Donderdag is het werk te Strijen weer in vollen gang. Dinsdag zijn er vijf en Donderdag vijftien ploegen aan den arbeid getogen. Zonder tegenspoed boopt de aannemer binnen veertien dagen met de voltooiing van den Zuiddijk gereed te zijn. Zoolang de dijkbreuk niet dicht is, schijnt er voor rekening van het polderbestuur geen werk gedaan to zullen wordendaarna kan men volle dagen laten arbeiden, wat voordeeliger is, dan het werken op het tij. De dichting van do doorbraak is thans zoover gevorderd, dat het bovenvlak van den gefun- deerden dam in het weggeslagen dijkvak nu bij laag water met het niveau van de zee gelijk is, zoodat er bij dien waterstand geen gemeenschap meer is tnsschen den polder en do zee. Maar daarmede is men ook tot op een zeer moeilijke hoogte gekomen. Met de meeste zorg heeft men beproefd de ver hooging van den dam verder voort te zetten, doch de vloed nam twee dagen daarna alles weg, wat men te voren verricht bad. Men zal nu den volgendeu weg inslaan: Als zee en lucht kalm zijn en men buiten de gierstroomen is, zal men, zoodra de nog verwachte materialen zijn aangekomen, de rest van de opening in één tij pogen dicht te makendaartoe worden dan alle arbeiders van het gansche werk gerequireerd pl. m. 300, want slechts over enkele uren heeft men te beschikken. Gelukt deze onderneming, dau is de grootste overwinning behaald en de polder blijft van het zeewater vrij; mislukt zij, dan moet het waagstuk eenigen tijd later andermaal beproefd worden. Dat de kracht van den stroom, die men bier te overwinnen heeft, nogal groot is, bleek nog in deze week, toen plotseling een zinkstok in tweeön gebroken, uit de diepte opdook en met den stroom een eind in zee wegdreef. Een sleepboot heeft het achterhaald en aan den dijk gebracht, waar het afgebroken en opnieuw gemaakt zal worden. Ten behoeve van den landbouwer J. Schouwen burg te Strijen, die door den stormvloed van 22/23 December j.l. zoo geteisterd is geworden, is in het geheel ruim f 4000 bijeengebracht, waaronder een halve pacht van f 750, die hem door zijn landheer ia kwptgescholden en f 1000 van de algemeene vereenigde watersnood-commissie te Amsterdam zijn Ten behoeve van do noodlijdenden door den waters nood van Januari j.l. to Strijensas is door dezelfde commissie een bedrag van f 300 beschikbaar gestold. De lnit.-kol. kommandant der d.d. schutterij te Middelburg, de heer F. G. Sprenger, heeft zijn eervol ontslag aangevraagd. Maandag-middag vertrokken van Vlissingen per dagboot eenige personen, o. a. de dicecteur en een ambtenaar van het postkantoor, de inspecteur van politie, enz. naar Londen, om aldaar te getuigen in eene voor het gerecht behandeld wordende zaak wegens bedrog, vermoedelijk door eenige, den laatsten zomer aldaar vertoefd hebbende Engelscben gepleegd in de uitbetaling der bij de wedrennen gewonnen prijzen, waarvan de bookmakers de dupe waren. De heer L. Boumau Az., arts te Nieuw- Beierland, heeft de beuoeming tot 2n geneesheer aan het gesticht tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen te Loosdninen aangenomen. De Duitsche kolqpie te Amsterdam zal aan Prins Bismarck op zijn tachtigsten veijaardag een hulde-adres doen toekomen. In 1894 is te Delft aangifte gedaan van 46 ongelukken, overkomen ter zake van den arbeid, waarvan 4 met doodelijkea afloop. In 1893 bedroeg dit 31 met geen doodelyken afloop. Als eene bijzonderheid dient vermeld, dat Maandagmiddag een veerman en zijne gezellen midden op de Waal, onder het genot van een glaasje gerstenat, een partytje hebben gekruisjast Het weder was toen zóó lief, dat zjj er de jassen by uittrokken! Te Voorburg viel een 11-jarg meisje, dat zich door touwtjespringen te veel vermoeid had, dood neder. Volgens de Nijm. Ct. zonden HH. MM. de Koninginnen by Haar bezoek aan Noord-Brabant te Nymegen logeeren, waar Zjj appartementen zonden nemen in hot Keizer Karei-Hotel". Men meldt uit 's Hertogenbosch dat de dokters aldaar niet minder dan 1100 patiënten bezoeken, die ljjdende zijn aan influenza of de gevolgen daarvan. Te Breda heerscht de influenza in zeer sterko mate. Een concert van het muziekkorps der schut terij is niet kunnen doorgaan, omdat meer dan der muzikanten ziek was. Maandag ontdekte te Apeldoorn mej. G. E., van de markt teruggekeerd zijnde, dat tijdens haar afwezigheid de pendule was ontvreemd, en toen alle nasporingen vruchteloos waren, werd aangifte gedaan bjj de maréchaussee. Op den laten avond van dien dag echter vernam G. een geweldig gebons aan de voordeur en buiten gekomen, zag bjj do pendule voor do deur staan, vergezeld van een brief, de mededeeling inhoudende, dat de dief zich bezwaard" gevoelde en daarom het gestolen voorwerp op doze manier terug bezorgde. Omtrent de zaak van het Fejjtenhof te Elburg deelon de hh. W. Hoins en A van Loo Gz. in De Stand, hot resultaat roede van een persoonlijk door hen ingesteld onderzoek. Daaruit bleek o. a.: Altjjd zjjn, naar de bedoeling van het testament der stichteres, uitslaitend Hervormden in de stich- ting opgenomen. Ook Dokter en zjjno echtgenoot legden bij hunne plaatsing op 10 Februari 1881 het bewijs van lidmaatschap der Horv. kerk over; later kwam aan den dag, dat Dokter, toen hij nog te Epo woonde, tot ae Chr. Gereformeerden be hoorde. Dokter on zijne vrouw bezochten trouw de Hervormde kerk. Gedurondo eene langdurige vacature te Elburg bezochten velen de Gerefor meerde-kerk B. Ongeregeldheden, daardoor ontstaan, maakten het den provisoren noodzakelijk zich geheel op testa mentair standpant te plaatsen. Verschil van ge voelen in den boezem vau het college van provisoren deed als modus vivendi aannemen, dat de proveniers de godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk ten minste moesten bijwonen, wanneer een der provi soren te Elbnrg sprak, doch de verpleegden werden overigens èn 's avonds èn in de week geheel vrij gelaten. De doleerendgezinden hadden hiertegen geen bezwaren alleen Dokter wilde zijn eigen gang gaan. Volgens de letter der reglementen zou den provisoren Dokter en zijne vrouw uit de stichting hebben kunnen verwijderen doch zij meenden er zich toe te moeten bepalen hen op de bekende wijze te straffen, daar de vrienden van Dokter hem in zijn verzet steunden en provisoren meenden dat dezen dan ook voor hem moesten zorgen. Lomtooü. Men seint uit Batavia: aan het IV. v. d. D.: De Radja van Lombok is gevaarlijk ziek. Deze tijding zal wel niet veel verwondering op wekken. Na al wat de Radja in de laatste maanden heeft moeten ondervinden, na de diepe venedering, dio bij onderging, is het begrijpelijk dat hem niet veel levens meer was toebedeeld. Een inlander van meer dan tachtig jaar is trouwens een groote zeld zaamheid. Ratoe Agoeng Agoeng G'Dé Ngoerab Karang Asem, de oude despoot, zal nu zijn dagen wel eindigen in het huis op Tanag Abang, onder toezicht van den schout van Batavia. Zijn bloedverwanten en poenggawa's zullen dan alleen naar Pading in ballinschap ver trekken. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Toea stelde de heer J. M. Klouipe, gesteund door den vice- president, voor, om de f 22,50, door het bestuur der afdeeling Zeeland van tiet Nederlandsch Rundvee-stamboek aangevraagd voor het slaan van medailles, toe te staan. Deie aanvraag was door het bestuur deter afdeeling ge weigerd, omdat dit meende dat de kas geen extra-uitgaven vóór de tentoonstelling lijden kon. Het voorstel van den heer Klorape werd zonder hoofdelijke stemming aangeuomen. Vervolgens werden tot afgevaardigden voor de hoofdbestuurs- vergaderirjgen gekozen de heeren M. G. Mulock Houwer en B. Giljam en werd de lijst voorgelezen der schenkingen, door versch diende personen gedaan voor prijzen bij de a. s. ten- topris telling Toen werd nog een voorstel gedaan om een lid te schrappen dat later bleek reeds zelf bedankt te hebben en nadat de heer Mr. Bolle nog een aanval ran den Voorzitter had te doorstaan, over de wijze waarop hij het Hoofdbestuur iri de vorige vergadering had aangetast, een aanval die door de tusscbenkomst van den heer Hocke Hoogen boom zonder ernstige gevolgen bleef; kwam het voornaamste punt van de agenda aan de orde. Het adres aan Hare Majesteit de Koningin-Reger.Us, door het Bestuur opgemaakt, werd voorgelezen en door den Voorzitter nog met een enkel woord toegelicht, terwijl een artikel over bimet&llisme uit het jongste nummer van het Landbouwweekblad door hem werd voorgelezen. De heer A. der Weduwen rekende de vergadering voor, dat op een bedrijf van 100 gemeten ten gevolge van een invoerrecht op tarwe van f 2 per H.L., door den boer meer zou ontvangen worden f 300, waarvan door de stijging d«-r broodprijzen f 200 aan de arbeiders zou moeten betaald worden, om van de hoogere loonen die door ambachtslieden zoudeo moeten gevonden worden, niet te spreken; een zeer gering voordeel dus, dat lichtelijk in een nadeel zou kunnen veranderen, wanneer de suikerindustrie ook weer oin rneor bescherming vroeg en de suikeraccijns daardoor verhoogd werd. De heer M. B<dle kon de bezwareu van den heer der Weduwen niet deelen en meende uit de geschiedenis te moeten afleiden, dat de loonen door hoogere graanprijzen niet zouden stijgen. Ook zou, volgens hem, ten gevolge van de opbrengst der graanrechten, de accijns op vleesch, vet en suiker afgeschaft of verlaagd kunnen worden. De heer L. Koopman Ct. voerde nog het woord over de zilverkwestie en hare gevolgen op den uitvoer van tarwe in Argentinië en Britsch-l!nii<" maar verdere discussies werden afgesneden door den Voomtter, die van opinie was, dat de vergadering lang genoeg geduurd had, en niet meer van het geduld der aanwezigen gevergd kon worden. Zoomin in deze als in de vorige bijeenkomst werd door stemming uitgemaakt, welke conclusie door de vergadering werd genomen. De gelegenheid om het adres te teekenen werd nu gegeven. Eene vraag van Mr. Bolleof ook door niet-leden der Afdeeling kon worden geteekend, werd door den Voorzitter in bevestigenden, doch door den Secretaris, die op zijn getij wist te visschen, in ontkennenden zin beantwoord, zoodat ten slotte geen andere Damen dan die van leden onder het adres kunnen voorkomen. Wy vernemen dat door ongeveer 100 leden, uitmakende een derde gedeelte van het ledental der Afdeeling. doch zeker de groote meerderheid van de vergadering, geteekend is. By hot openen der kuilen, waarin de aardappelen den winter overgebracht worden, ondervindt men op Zuid-Beveland eene groote teleurstelling, omdat veel zetgoed en niet minder aardappelen voor den handel zyn bevroren en verrot. Met de jnin is het even treurig gesteld. Te Bergen-op-Zoom is de algemeeue ver- gaderiug p-houden van de 18o afdeeling der Noord- Brabantscho Maatschappij van Landbouw. Aan de orde wasbespreking van het Bertels: het inkuilen van groenvoeder voor den winter. Er werd besloten do hoeren De Wit en Knook af te vaardigen daar den beer Bertels, ten einde de resultaten van het inkuilen na te gaan en daarvan verslag te geven in de volgende alge meene vergadering. Vervolgens werd besloten instemming te betuigen mot de motie-Dobbel man: bet heffen van invoer rechten op buitenlandsche producten en zoodoende den gedrnkten toestand van den landbouw te helpen verbeteren. »i ii k a i i t; h. Beroepen bij de Herv. Gem. te Elkorzee ds. H. G. ïtozeboom te Anloo. De Schiedamsche afdeeling van den »Neder- landschen Protestantenbond" heeft tot ds. F. W. N. Hugenboltz, thans te Grand-Rapids (N.-Am.), do nitnoodiging gericht, zich met de leiding van het modern-godsdienstige leven te Schiedam te belasten. Dinsdag werd te Middelburg eene kiesvergadering gehouden van afgevaardigden uit de verschillende Hervormde gemeenten in Zeeland, ter benoeming van een lid en een secundus in het dubbel algemeen college en van drie leden in het provinciaal college vau toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Zeeland. Tot lid van het dobbel algemeen college werd benoemd de heer J. D. van Spankeren te Hein- kenszand en tot secundus jhr. Röell te Zierikzee. Tot leden in het provinciaal college werden, ter voorziening in de door periodieke aftreding der heeren J. P. I. Buteux, mr. Ph. J. Callenfels en A. de Roo te ontstane vacatures, opnieuw dezelfde heeren* gekozen. O m P E K W IJ K. Bij het op 14 dezer te 's Hage gehouden examen 1 voor nuttige handwerken, is o. a. geslaagd Mej. J. P. Buyterse van Zierikzee. DrUsellOi*, 13 Maart. Door den Notaris J. Franse werden heden alhier verkocht: voor do familie Verjaal een huis, schuur en erf met 4 H.A. 52 Aren 30 c.A. bouwland voor f 795; 60 Aren 65 c.A. bouwland en bosch voor f526; 1 H.A. 41 Aren wei- en onderland voor f 755. Alles per gemet, behalve toebedingen en onkosten. I, I A ÏTBÖTj IV. ZioriL/.oe, 14 Maart, Vervolg en Slot zou men kunnen zeggen van de vergadering van de afdeeling Zierikzee der Zceuwsche Landbouwmaatschappij, die hedenmiddag ge houden werd. Was de vergadering fan voor acht dagen en die ran Maandag II., (in vereeniging met het departement der maat schappij van Nijverheid) druk bezocht, deze was 't niet minder. liet geduld van hen die voornamelijk gekomen waren voor de behandeling van de kwestie der graanrechten, werd op een zware proef gesteld. Eerst toch kregen zij, na de lange notulen, de rekening aan te hooren, die sloot met een batig saldo van f 551,97 waarby moest gevoegd worden f 394,20 vror de opbrengst van het uit de paardenlotery getrokken paard. 348ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland, lo klasse. Pryzen van f %ïO. 2707 2737 2794 2830 2844 7887 20292 2712 2768 2805 2835 5452 7888 20597 2716 2776 2810 2838 5465 8905 2722 2791 2812 2843 7857 20255 Burgerlijke Stand v-tn Zierikzee. qk boren: 7 Maart. Eene dochter van J. M. Plaum en C- Appels. 8 dito. Een zoon van J. den Boer en E. de Graaf. 9 dito. Een zoon van J. de Vos en H van der Vliet. Een zoon van W. den Herder en C. de Graaf. Een zoon van M. Kristalijn en J. van den Hamer. 10 dito. Eene dochter van M. Berrevoets en K. Saaman. Een zoou van J. van den Hamer en J. Stammen 11 dito Eene dochter van J. Hodde en P. Landman. 15 dito. Een zoon van C. Douw en E. Elscot. Eene dochter van M. van der Ploeg en T. Goedegebuure. okhowb: 13 Maart C. Neerhout, 32 j., jm. en E. Goudzwaard, 33j., jd. 13 dito. C. Herkemy, 21 j., jm. en J. 11. Legemate, 28 j., jil. overleden: 8 Maart. D. G. C. Timmerman, ruim 2 j., z. 11 dito. A. Höf, 70 j., vrouw van W. Katb. 13 dito. A. Hendrikse, 70 j., vrouw van W. van Westen. Eiitrtdsche Granen- en V k-eschmarkt. In den Londeuschen granenhandel is het stil ge bleven; de pryzen zyn niet veel veranderd. Voor tarwe waren de prijzen minder vastmeel lusteloos en eerder flauwermaïs in loco vaster en eenigszins hooger geslotengerst in loco vast en willigerop levering eveneens vast, maar met niet veel handel; haver 3 a 6 d. hooger by kleinen aanvoer. De markt van geslacht vee was vast, alles werd verkocht. Ondertrouwd Dr. P. ZEEMAN Leiden, Dordrecht, J. E. LEBRET. 15 Maait 1895. Bevallen van een Jongen, E. W. G. BEEKMANVUUBMANS. Brouwershaven, 15 Maart 1895. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt zijn linrtelifkeil dank. voor de ontvangen blijken van belang stelling op zijn 85sten Verjaardag. P.-H. Polder, Texel, 13 Maart 1895. G. LAMMEES en Familie. Wij betuigen onzen liarteltikcn dank voor de gunst en het vertrouwen, die Vader gedurende den tijd van vijftig jaren als METSELAAR heeft mogen genieten; daar wij de zaak op denzelfden voet blijven voortzetten, hopen wij ons ook het vertrouwen waardig te maken. Bubgh, 16 Maart 1895. GEBRs. BIJKERK. Wegens ongesteldheid rum een der Bestuursleden der BTedm Herv. Jong el.- Were en ig ing „84 jHTlBIi", is de feestelijke herdenking van haar 5-jarig bestaan uitgesteld tot nadere aankondiging. ZierikzeeMIKT BMi&TUl'B. Aanzuivering van Ilijk- geschot, Pachten, Erf pachten enz., over 1894 wordt dringen <1 verzocht. Zierikzee, 15 Maart 1895. De Ontvanger-Griffier van het Waterschap Schouwen, P. YAH PER 1L1ET. Voorloopig adres P. BöCKLING, Schuithaven. te Zierikzee. LI na op Maandag 18 Maart 1895, des avonds 8 uur, ten huize van Mej. de Wed. KANAAR alhier. De Secretaris, M. C. MULOCK HOUWER. Agenda: 1°. Behandeling der vraagpunten van de Liberale Unie; 2°. Wijziging van het Reglement enz. De Deurwaarder L. M. VAN KOGE- iWy LENBERG te Zierikzee zal, op Don derdag 21 Maart 1895, des voormiddags ten elf nrc, op het Havenplein te Zierikzee, veilen en verkoopen: Een© partij De BURGEMEESTER van Sint- Maartensdijk zal, op Donderdag den 21 Maart a.s., des voormiddags ten half 12 ure, op het plein der Bewaarschool, publiek verkoopen, contant, de navolgende strandgoederen: 30 Merkels, 12 Flanken, 4 Steekboomen, 1 Dweilstok, 1 Kastdeur, 2 Bankjes, 2 Roelschildeu, 2 Roefdeurtjes, 1 Giekgaffel, 3 Gebindten, 2 Gangplanken, 2 Bokke- pooten, 1 Hondenhokje, 1 Ankertje, 1 Hoosvat en 1 Dweil. St.-Maartensdijk, 13 Maart 1895. De Burgemeester-Strandvonder, N. POLDERMAN. De verkooping der goederen iu het faillissement van J. ANKER Az. te Zierikzee, is U.i"t- gesteld tot 2 7 Maart a.s. De Deurwaarder, W. TIMMERMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 3