ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 19 Februari 1895. RECLAMES. Handelaar in Wijnen en Gedistilleerd. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6578. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regelB 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" 1—5 regels T'S Cts. Elke regel meer 15 Cts. M. C. van der Vliet, Zierikzee, llaveu|>lohi A J«9, Opgericht in 1763. Algemeen Overzicht. Gelijk in alle landen, waar de werkzaamheden der Volksvertegenwoordiging door of naraeus het hoofd van den staat met eene troonrede worden geopend, die 'i'conredó met een adres van antwoord wordt beantwoord, zoo ook in Fngeland, waar thans het Lagerhuis reeds een week bezig is mot daarover te praten. Van alles en nog wat wordt er ter sprake gebracht en we hebben geen plan om onzen lezers te vermoeien met het opsommen van al de onderwerpen, waarover de Engelsche heeren hunne welsprekendheid luchten. Slechts een paar punten willen wij aanstippen. Door den afgevaar digde Jeffreys was een amendement voorgesteld, strekkende om vrees te kennen te geven, dat het met den landbouw, die zich in betreurenswaardigen toestand bevindt, verkeerd zal loopen, gelijk mede met de nijverheid der katoen-industrie, die evenals meerdere andere takken van industrie steeds achter uitgaande is, waaraan ook het groot getal werkloozen is toe te schrijven. De afgevaardigde betwijfelde of de Regeering den ernst van den toestand op dat gebied wel voldoende inzag. Het amendement werd verworpen met 273 tegen 261 stemmen dus slechts eene meerderheid van twaalf stemmen ten gunste der Regeering. Bij de beraadslaging, die voorafging, heeft de conservatieve leider en oud-Minister Balfour verklaard, dat, naar zijne meening, Engeland eene crisis op het gebied van den landbouw en handel tegemoet gaat, wat een ernstig onderzoek naar al de omstandigheden, in verband staande met de maatschappelijke toestanden, dringend noodig maakte. Hij verklaarde geen voorstander te zijn van het beschermend stelsel, en erkende de juistheid der bewijsmiddelen, aangevoerd voor het stelsel van den vryen handel. Maar toch erkende hij, dat, wanneer ten gevolge der algemeene daling op landbouw gebied, de landbouw-arbeiders naar de steden gedreven worden, hjj zich gedwongen achtte, zich met andere overwegingen, dan die van zuiver economischen aard bezig te honden. Op nog een ander deel van het debat willen wij even wijzen. Door den leider der met de Regeering niet medegaande Ieren, die zich nog steeds Parnellisten noemen, den heer John Redinond, was een amendement voorgesteld, waarin verklaard werd, hoe de tijd gekomen was om tot ontbinding van het Parlement over te gaan, opdat in de qnaestie over home-rule, eigen beheer voor Ierland, door de kiezers uitspraak zou kunnen worden gedaan. Met eene meerderheid van twintig stemmen werd dit voorstel verworpen. Zooals men ziet is de meerderheid, waarover de Regeering be schikt, zeer kleinmaar zoo lang die aaneengesloten blijft, is de Regeering zeker. Nog altijd is het den Czaar van Rusland niet gelukt een opvolger te vinden voor het Minister schap van Buitenlandsche Zaken, veroorzaakt door den dood van Von Giers. Zoowel baron Von Staal, de gezant te Londen, als Prins Lobanoff, de pas benoemde gezant te Berlijn, moeten hebben verzocht niet in aanmerking te komenthans moet er sprake wezen van den gezant te Constantinopel, den he kenden baron Nelicloff. Eene beslissing is echter nog niet genomen en voorloopig zal de heer Schischkin het beheer over het departement blijven voeren. Te St. Petersburg blijft men nog steeds hopen, dat baron Yon Staal ten slotte nog den hem aangeboden post zal aanvaarden, want met het oog op de toe nadering tusschen Rusland en Engeland, welke zich sedert het uitbreken van den Chineesch-Japanschen oorlog vertoont, blijft zeker baron Yon Staal de meest geschikte man om de leiding der buiten landsche politiek van Rusland onder de tegenwoordige omstandigheden op zich te nemen. Ook in Hoorwegen is de ministeriëele crisis nog steeds niet opgelost. Koning Oscar houdt nog steeds conferentie's met de leiders der verschillende partyen, maar tot nu toe zonder gunstigon uitslag; het laatst had de Koning een bijeenkomst met den voorzitter van het Storthing en men verwacht nu, dat de Koning dezer dagen een besluit zal nemen. De verkiezingen voor eene Nieuwe Kamer van afgevaardigden in Italië zullen waarschijnlijk eerst tegen Mei worden uitgeschreven, daar de herziening der kiezerslijsten van Regeeringswege veel tijd vordert. Er moet nu sprake zijn, dat de oude Kamer weder bijeengeroepen zal worden en haar dan mede te deelen, dat zij ontbonden is, na van haar de goed keuring der begrooting zonder beraadslaging daar over, by wjjze van administratieven maatregel, te te hebben verkregen. Of de Kamer daartoe bereid zal worden bevonden, betwijfelen wij zeer. In de Fransche Kamer vordert de behandeling der begrooting nu goed. Minister-President Ribot, tevens Minister van Financiën, zal nu hoofdstuk financiën gaan verdedigen, dat bijna onveranderd weder is ingediend; maar de successie-belasting is er uitgelicht, zoodat ze in ontvangst 17 millioen minder aanwijst, wat met de inmiddels noodig gewordene meerdere uitgaven, een tekort van 25 millioen doet ontstaan. De Minister hoopt dit echter zonder nieuwe belastingen of leeningen te dekken. In den JOuitschen Rijksdag heeft de Minister Von Berlepich verklaard, dat het niet in de bedoeling der Regeering ligt om de sociale hervormingen te staken, waarmede door haar vroeger een aanvang was gemaakt. Deze verklaring was noodig, omdat de Minister zich in eene vorige zitting daarover had uitgelaten. Het vergaan van het stoomschip »Elbe" is ook in den Rijksdag ter sprake gebracht. Er werd aangedrongen op strenger toezicht by den scheepsbouw en op de scheepvaart. De Rijkskanselier verklaarde, dat dit reeds geschiedde. Zoowel op de zeewaardigheid als op de verlangde veiligheids maatregelen werd gelet. Keizer Wilhelm heeft weder een militaire voordracht gehouden, die ander half uur duurde, over de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen leger en vloot, yooral met het oog op den tegenwoordigen Chineesch-Japanschen oorlog. Ongeveer 500 personen waren tegenwoordig; de Keizer sprak, evenals de vorige maal, vlug en uit het hoofd, (en eindigde met andermaal aan te dr ingen op uitbreiding der vloot. HIEUWSTIJPIIIGEIir Italië. Het ongunstige weder moot, volgens berichtei^ uit Rome, slechten invloed uitoefenen op de gezond heid van den Paus. Hem is geraden zich van allen inspannenden arbeid te onthouden. Hongarije. In een hotel te Presburg logeerde onlangs een jong koopmansbediende, die een groote som gelds bij zich had. Vóór hij ging slapen lag hij nog wat te rooken in bed. Daar viel opeens zijn brandende sigaar op den vloer. Hij boog zich al voorover, om haar uit te dooven, toen hij een hand onder het bed van daan zag komen, die dat al deed. De jonkman gevoelde zich niet op zijn gemak maar hy bleef rnstig liggen. Na een poosje zij hij, vrij luid: »Wat is het kond! Ik zal mijn pels aan doen". Meteen sprong hij uit bed, snelde de kamer uit en riep om hulp. De man onder het bed was nu spoedig gevangen. Hy bekende voornemens te zijn geweest, als de jonkman sliep, het geld, dat deze bij zich had, te stelen. Hij was vroeger brandweerman, zei hjj, on toen hij de brandende sigaar zog vallen, kon hij den aandrang om die uit te dooven niet weerstaan. België. Door de politie werd dezor dagen aangebonden een anarchist, die thans gebleken is te zjjn zekere Hendriks, te Utrecht thuis bohoorende en sigaren maker van beroep. Men vond bij hem een notitie boekje met de noodige gegevens voor de fabrikatie en het doen ontploffen van bommen. Mevrouw Jopiaux is tegenwoordig zeer kalm op geregelde tijden ontvangt zjj het bezoek harer familieleden. Haar beroep in cassatie stountopdrie middelen, gegrond op gebreken in den vorm en oogenschijnlijk van weinig beteekenis. De heer Joniaux heeft zjjn ontslag gekregen, met behoud van hot recht op pensioen. Hij had het gevraagd in een onderhond met den Minister van Openbare Werken, die den zwaar beproefden man met groote welwillendheid behandeldo. Te Brussel vond een schoonmaakster, toen zij in een huis van de Rue dn Trogies aan het work wilde gaan, den bewoner dood te bed. Hjj lag geheel gekleed en in een versleten laken gewikkeld, en was volgens de geneesheeren, die de ljjkschouwing deden, van kou en gebrek gestorven. Men zegt, dat men in zjjn huis een beurs met 500 frs., een andere met 375 vijffrankstukken, zilverwerk, goud, bankpapier, enz. enz. vond, ter waarde van 20,000 fr. Het huis dat hjj bewoonde was het zijne en verder vond men nog andere eigendomstitels ten bedrage van meer dan 100,000 fr. De oude vrek hjj telde 71 jaren was >in der minne" van zjjn vrouw gescheiden. Deze laatste is per telegraaf verwittigd van het ongeluk dat haar treft. Nederland. Haarlem. 16 Febr. Hedennacht te 1uur is alhier een hevige brand uitgebroken bij den winkelier in schoenen en laarzen J. H. van Deursen, aan de Zijlstraat, hoek Zoetestraat no. 53, boven bewoond door don heer M. O. de Kanter, wethouder dezer gemeente. In don tijd van eenige minuten stond het perceel in lichte laaie, zoodat de bewoners zoowel beneden als boven zich slechts met moeite hebben kunnen redden. De heer De Kanter heeft zich aan beide voeten gebrand en is ter verpleging naar het St. Elizabeths-gasthuis overgebracht. Het geheele perceel is uitgebrand, de belendende zjjn behouden, maar hebben veel waterschade bekomen. Nadat de wethouder Do Kanter en zijne beide dienstboden zich met levensgevaar langs de trap hadden weten te redden, keerde de eerste nog eens in het brandende gebouw terug, om een kistje te redden. Dit gelukte, doch ten koste van hevigo brandwonden aan de beide beenen en het gelaat. Om de boenen te kunnen verbinden moesten de schoenen van de voeten wordon gesneden. Een schat van aantcekeningen omtrent gemeente zaken, door den heer De K. sedert jaren met groote moeite verzameld, een schat die hem door zijn mederaadsleden vaak werd benjjd en waaruit door hen menigmaal werd geput, ging verloren. Zyn toestand is op het oogenblik vrij bevredigend. Uit een perceel op den anderen hoek van de Zoetestraat gelegen, dat door den brand werd aan getast, moesten drie kinderen en twee vrouwen door de ramen worden gered. De vrouw was door den schrik verbijsterd en wilde zich laten verbranden. De heer K. moest haar met geweld losrukken van het bed, waaraan zij zich had vastgeklampt. Opdat hij zelf niet verbrandde, moest hy voort durend worden natgespoten. Nieuwe Ton ge. Evenals op vele plaatsen in ons land hadden de vorige week eenige personen zich alhier vereenigd, om een ysfeestjo te geven, dat tot hoofddoel had de armen der gemeente een extra bedeeling te verschaffen. Wij hadden niet gedacht, dat zoo'n ysfeestje in ons streng Calvinistisch dorpje zoo'n medewerking zoude hebben. De lijst, die door 't dorp gecirculeerd had, was van ruime bijdragen voorzien, zoodat de commissie een rijk programma kon opstellen. Te ruim half twee ure begon do hardvjjderjj op priksleden, vele liefhebbers waren er, die allen een prjjsje ont vingen in den vorm van een mud kolen of 5 pond spek. Daarna had er hardrijderij op schaatsen plaats en tot slot mastklimmen. Wij voor ons gelooven, dat mastklimmen niet op het programma moest staan van wintervermakelyk- hedeu. Zoo iets is beter voor den zomer. Ondanks den feilen kouden Noordenwind heerschte er onder de vele toeschouwers een opgewekte stem ming, en wanneer de commissie de verheugde gezichten van de armen gezien heeft bij do prjjs- uitdeeling, toen zjj een bon voor spek of kolen of dekens uitgavenzal zij zich zeker ruimschoots beloond achten voor de moeite, die zij zich heeft getroost. VliSMiilgeil. Op de Donderdagavond van hier vertrokken nachtmailboot ^Elizabeth" brak des nachts, terwjjl zjj aan de pier te Qneenbourgh geankerd lag, brand uit in het logies der matrozen en ander personeel (het zoogenaamde volkslogies), zulks door het omvallen eener brandende lamp. Om de vlammen te dooven gebruikte men een matras, doch zonder gevolg. Doordien de vlammen zich verspreiddenvluchtten vier man van het scheepsvolk; doch twee hunner bleven, n.l. de matrozen 8. Geluk uit Middelburg en A. Sweeris uit Vlissingen en kwamen in de vlammen om. De eerste is man en vader, de laatste ongehuwd en 23 jaren oud. De bemanning van in de nabjjbeid liggende schepen verleende hulp. De Elizabeth" (commandant Buskop) kon door deze ramp niet afvaren. Het voorschip en do messroom zijn uitgebrand. Het vervoer ondervond echter geene vertraging, want de dagmailboot, >Nederland" nam den dienst over en kwam Vrjjdagmorgen te ongeveer half 8 alhier aan De Koninkljjke maatschappij Schelde" te Vlissingen is thans overstelpt mot werk. Met kracht wordt gearbeid aan de voltooiing van Hr. Ms. ram- schip »Evortsen", verder moet het stoomschip tSoerabaya" van de Rotterdamscbe Lloyd 23 voet verlengd worden en geheel worden ingericht als de >Salak"; het stoomschip Drenthe", mede van de Rotterdamsche Lloyd, moet van nieuwe machines worden voorzienvoor het departement van koloniën moeten 1000 stalen vlampjjpen worden vervaardigd; voor de maatschappij Nederland moet een nieuw mailstoomschip voor de vaart op Nederl.-Indië op stapel worden gezet, terwjjl do mogolykheid bestaat dat door het departement van marine den bouw van een nieuw oorlogsschip zal worden opgedragen. Do vaart van Vlissingen op Antwerpen is weer heropend voor allo stoomschepen, die over een vaste plaats aan de Scheldekaai beschikken, alsmedo voor die, welke een diepgang hebben van minder dan 19 voet. Do overige schepen moeten wachten tot een plaats aan do k aai wordt disponibel 'gesteld. Wederom zyn tweo klassianen uit Vlissingen door den Krjjgsraad te 's Hage voroordeeld, ieder tot drie jaar militaire gevangenisstraf mot vervallen verklaring van den militairen stand wegens insubor dinatie door het slaan van hun meerdere in rang, t. w. W. v. d. R., van het reg. gren. en jagers, en S. J. S., van het 8e reg. inf. llanMWecrd, 16 Febr. Gedurende de maand Januari zijn alhier gepasseerd 739 schepen, waarvan 397 met bestemming naar Nederlana en 342 met bestemming naar België. Ilocdekeiigkerke, 16 Febr. Op uit- noodiging van de liberale kiesvereeniging »Wel- begrepen Eigenbelang", zal de heer D. Stigter uit Goes, Woensdag a.s. een politieke rode houden over het onderwerp >Thorbccke en zijn arbeid". C«<OC0, 16 Febr. In de zitting van den gemeente raad is medegedeeld, dat de nieuwjaarscollecte f 287,32 heeft opgebracht, waaruit aan 336 gezinnen en personen bedeeling van brood en spek is verstrekt. De onderwijzer P. A. v. Bloppoel en de onder- wjjzcres S. v. BloppoelBlanken worden op hun verzoek eervol ontslagen tegen 1 Maart e.k. De raad bonoemde tot onderwijzeres mej. A. J. Nyland te Hazerswoude. Aan den heer G. A. Weide, eervol ontslagen directeur der opgeheven leenbank, wordt over 1895 nog een wachtgeld toegelegd van f 50 per drie maanden. De rekening der gasfabriek over 1894 bedraagt in ontvang f 68899.63 en in uitgaaf f 66374.96, alzoo met een goed slot van f 2524,67. Voor aflossing wordt besteed 3947.90, voor rente f 2691.27s en voor vergoeding voor gebruik van den grond f 1000. Uit de behaalde winst zullen de kosten bestreden worden voor den nieuwen oven, terwjjl aan den directeur f 150 zal worden uit gekeerd voor plannen, teeken ingen en toezicht bij het bouwen der nieuwe stokerij. De gascomtnissie ontving den dank van den raad voor hare goede zorgen. De begrooting voor 1895 bedraagt in ontvang en uitgaaf ruim 26000; do gasprjjs werd bepaald op 8 cent per kubieke Meter of gelijk aan dien te Middelburg. De liberale kiesvereeniging »Goes" zal ten aanzien van het manifest der Liberale Unie eene afwachtende houding aannemen. De kieswet dient voor te gaan. Omtrent het geval van zelfmoord te Goes vernemen wij nader, dat de 21-jarige B. zich Dinsdag avond in eene kamer achter den winkel door een revolverschot het leven heeft henomen, nadat een oogenblik tevoren een geneesheeer was ontboden by de vrouwelijke winkelbediende. Deze, den volgenden morgen naar het gasthuis vervoerd, heeft daar aan de verpleegster bokend den vorigen dag te zijn bevallen en het kind in een doos, ten huize van haar patroon, in een kast te hebben verborgen, wat hy onderzoek gebleken is juist te zjjn. Nadat de justitie uit Middelburg was overgekomen, is het kinderlijkje door twee doctoren geschouwd en ge constateerd, dat het kind geleefd heeft en daarna van het leven moet zijn beroofd. Wat het einde van deze treurige geschiedenis zjjn zal, is moeilijk te zeggen, omdat een der ver moedelijk schuldigen de hand aan zichzelf heeft geslagen. - Ter aanvulling van het zeer korte telegrafisch bericht omtrent den uitslag van de verschilleude wedstryden op schaatsen, uitgeschreven door de gymnastiekvereeniging Sparta, dient het volgende: I. Wedstrijd door de leden van Sparta: hoofdprijs een verguld zilveren medaille, de heer H. Wieringa, 2e prijs, een zilveren medaille, de heer P. Laban. IL Schoonryden voor parenle prijs, een bloemen- standaard, de heer en mej. v. Altena, 2e, 3e en 4e prjjs aan drie andere paren. III. Hardrijderij voor heeren hoofdprijs de heer H. Wieringa. IV. Ringryderij: le prijs de heer M. Bliek. V. Hardry derij voor paren le prys de heer Elzinga en mej. Blauw. - Ruim veertig personen woonden Zaterdagavond in het cafó »De Prins van Oranje" de lezing by van dr. F. van Qheel GildemeesUir, predikant to 's Gravenhage, over werkverschaffing. Met gloed en overtuiging betoogde hy het nut van deze vereeni- ging, die niet alleen personen van verschillenden maatschappeljjken stand, maar ook van uiteenloo- pende richting tot elkander brengt. Voor den werk man vormt zij een tegenwicht tegen de socialistische ophitsingen en inblazingen. Bezwaren tegen de vereeniging ingebracht, inzon derheid dat zjj schoenmakers en kleermakers con currentie aandoet, werden afdoende weerlegd. Spreker deelde rond het verslag der afdeeling 's Gravenhage, een zeer net werkje met tal van illustraties versierd. Daaraan ontleenen wij dat daar in een jaar tjjds ten behoeve van de werkverschaffing is ontvangen en uitgegeven ƒ23261. Voorzeker een respectabel cjjfer. Te Wilhelminadorp zjjn tweeFransch-sprekendo inbrekers gearresteerd. Op het geschreeuw eener dienstbode snelden een paar personen toe, en met hunne hulp werden zij door de politie naar Goes gebracht, vanwaar zij geboeid naar Middelburg zjjn gevoerd. Men vermoedt dat het de beruchte personen zyn, die uit de bedelaars-kolonie te Antwerpen zjjn ontvlucht, en die onder Herenthals inbraak en brandstichting hebben geploegd. Caiuperland, 16 Febr. Bijna ieder is hier in geestdrift wat betreft do festiviteiten, die op touw gezet zjjn voor de aanstaande installatie van den heer Holdorman, die als burgemeester van Wissenkerke benoemd werd. 't Is daarom, natuurlijk in de eerste plaats voor de betrokkene landbonwersdoch in de tweede plaats ook voor do eerewacht, die zich voor die gelegenheid vormde, niet prettig dat door de sterf gevallen van paardenwelke ziekte algemeen als besmettel ijk hier wordt beschouwd, verschillende hoeren uit vrees daarvan hun dieren liolst niet van 't stal zien, zoodat er kans bestaat dat op den dag der installatie, die tot nn toe nog onbekend is, om bovengenoemde reden do ruiters ten minste van Camporland zullen worden gemist. Cortgene, 16 Febr. Niettegenstaande de moeilijkheden, door het jjs, slaagt onze wakkere veerschipper 0. 8chippers er steeds in om do post en passagiersvoor zoover zulks mogelyk is, veilig over te brengen. In zulko barre tjjden moet iedereen don moed en de kordaatheid bewon deren van iemand, die, soms ook met gevaar, bijna de eenige is, die door zijn kordate houding de ge meenschap met Zuidbeveland nog gaande houdt. Velen beginnen de waaghalzerjj om beneden en boven ons veor over te loopen; moge dit ook al gelukken, toch kan zoo iets, op zyn zachtst geno men, niet dan onvoorzichtig genoemd wordon. Tholen, 17 Febr. Het ijs hoeft zich in den Eendracht zoodanig vastgezet, dat de overtocht naar Noordbrabant to voet plaats heeft. NtavenlSNC, 17 Febr. Zaterdagmorgen 1.1. had alhier eene vergadering plaats van personen, belangstellenden in do oprichting van eene coöpe ratieve Boterfabriek alhier. Er werd besloten, dat zij, die binnen de kom der gemeente wonende melk voor eigen rekening aan de fabriek moeten leveren, terwjjl zij, die builen de kom of minstens een kwartier afstand van de te plaatsen fabriek wonen, een vergoeding van 1/4 cent per Liter zullen ontvangen voor hot vervoer der melk naar de fabriek. Personennog niet toegetreden, kunnen zich zie achterstaande advertentie tot 1 Maart aanmelden bij den Secretaris der Vereeniging, den heer L. G. Tnynman. Staande de vergadering, die niet druk bezocht was, werden 40 koeien op bovengenoemde voorwaarden definitief aangegeven. Bruin 18 Febr. Als een bewijs welk een groote kracht de ijsgang uitoefent, moge dienen, dat do gasboei, die anders in het Noordergat ligt, nu naar don dijk van den Stoofpolder gestuwd is. Genoemde gasboei is met veertig vaam ketting verbonden aan een zwaren steen, doch niettegen staande dit groote gewicht heeft het jjs de boei zoover van hare ligplaats voortgedreven. - Bjj het gemeentebestuur alhier is bericht ont vangen van de koninklijke goedkeuring op het voor stel van Gedep. Staten, om de jaarwedde van den gemeente-ontvanger alhier met f 50 te verhoogen. Burgh, 16 Febr. Tot deelname aan de door het Bestnur der IJsclnb Haamstede en Burgh" tegen Vrjjdag j.l. uitgeschreven hardrijderij op schaatsen, haddon zich 15 personen aangemeld. Het weör was niet zeer gunstig; een stevige wind uit het N.O. vermeerderde de heerschendo koude; nochtans woonden velen de feestelijkheid bjj. De rit bestond in het afleggen van den geheolen omtrek der ijsbaan, 489 M. lengte. De prijs werd behaald door J. den Boer te Burgh, die de baan rondreed in 67 seconden. Om de premie te bemachtigen, moesten na den eersten rit C. Moelyker en J. J. de Koster van Haamstede, benevens C. W. Boot van Burgh, overrjjden. Deze drie personen toch hadden den eersten keer 74 seconden noodig. De uitslag was dat de premie werd behaald door Clement Moelijker, een 17-jarige jengeling, die de baan toen in 65 seconden afreed. C. W. Boot had toen 68 seconden noodig, terwijl de Koster op de helft van do lengte gekomen, den strijd opgaf. Brouwershaven». Met het, oog op de heerschende felle koude mag het zeer zeker voor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1895 | | pagina 1