ZIEBIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 6 November 1894. KENNISGEVING. SS. RECLAMES. Handelaar in Wijnen en Gedistilleerd. VEEMARKT NIEUWSTIJDINGEN. Schroefstoomschip „SCHELDE". ADVERTENTIËN. Het kantoor van Ihr. W. M. H. DE JONGE te Zierikzee is van af Maandag 5 November 1894 her opend. Veiling van WINTERPEREN, Inboedel Eenige Meubelaire en huis houdelijke GOEDEREN, BROODwaesNawG. Een Aftands-Werkpaard EEN VAAP.SKALF Yerachijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6534. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kannen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesehe Nieuwsbode" 1—5 ïegels 7^5 Cts. Elke regel meer IS Cts. Hl. C. van der Vliet, Zierikzee, lluveuplciu A 38». Opgericht in 1763. T E ZIERIKZEE op ettan DQNJttJUiUAG tot de eerste helft van December a.s., op de Schuithaven. Rusland. St. Petersburg, 2 Nov. De Regeerings- bode maakt een manifest van Keizer Nicolaas II openbaar. Na mededeeling van het afsterven des vorigen Keizers wordt daarin gezegd: Moge ons het bewustzijn troosten, dat onze droef heid ook de droefheid is van ons geheele geliefde volk. Moge het volk niet vergeten, dat de kracht en vastheid van het Heilige Rusland ligt in zijne eenheid met ons en in zijn onbegrensde aanhanke lijkheid aan ons Huis. Wjj evenwel brengen ons, in deze plechtige, maar treurige ure, waarin wij den oud-vaderlijken troon des Russischen Rijks bestijgen en van het daaraan onafscheidelijk verbonden Polen en Finland, voor den geest, wat onze ontslapen vader ons heeft na gelaten en als plicht steeds getrouwelijk door hem werd vervuld, en wij leggen voor het aangezicht des Allerhoogsten de heilige gelofte af: steeds als eenig doel van ons streven de vreedzame ontwikke ling van den roem en de macht van ons dierbaar Rnsiand, en het geluk van al onze dierbare onder danen te zullen beschouwen. Het manifest eindigt met het bevel, dat de eed van trouw gezworen worde, zoowel aan Z. M. den Keizei', als aan diens troonsopvolger, Grootvorst Georg Alexandrowitsch ('s Keizers broeder), die zoolang dezen titel zal voeren >tot God mijn, met Prinses Alice van Hessen te sluiten huwelijk met e»nen zoon zegent. Het stoffelijk overschot van den overleden Czaar zal worden bijgezet in den dom der Peter- Paulsvesting, die thans alleen als begraafplaats des Keizers dient. Het zal met groote praal naar Odessa worden overgebracht. De vloot in de Zwarte Zee en het legercorps in de Krim zullen militaire eer bewijzen. Van Odessa zal het lijk per extra-trein naar Moskou en verder naar Petersburg vervoerd worden. Te Moskou en te Petersburg zal het 8 dagen tentoon gesteld zjjn. Italië. Emile Zola, die zich thans te Rome bevindt, en eene audiëntie bij den paus heeft aangevraagd, heeft, naar wij vermeld vinden, daarop een weige rend antwoord ontvangen. F r a n k r ij k. Het Noorden van Frankrijk wordt, tengevolge van aanhoudende regensdoor overstroomingen zwaar geteisterd. Hier en daar staat bet water meer dan 1 meter hoog. In verscheidene fabrieken te Roubaix en te Tourcoing moest het werk worden gestaakt. Meer dan 100.000 werklieden zijn werkeloos. Vele treinen konden niet loopen en er hebben tal van ongelukken plaats. En de regen houdt aan. Nederland. i%IllSterf]aiKl, 8 Nov. In eene openbare zitting der rechtbank alhier greep hedenmorgen het volgende plaats: Er werd een vonnis gelezen, waarbij een zekere D. veroordeeld werd tot eene gevangenisstraf van drie maanden wegens een vergrijp tegen de goede zeden op den openbaren weg. De veroordeelde had blijkbaar het vonnis niet goed verstaan of niet goed begrepen. Toen de president hem echter op de gebruikelijke wijze mededeelde welke weg hem nog openstond, zoo hij zich bij het vonnis der rechtbank niet wenschte neder te leggen, greep de veroordeelde plotseling tusschen den band van zijne broek, bracht een ponjaard in ivoren scbeede te voorschijn, en stak zich schijnbaar vier tot vjjf malen achtereen met kracht in de borst. Onmiddellijk schoten rijksveldwachters toe om den man te ontwapenen en weg te brengen. Hij verzette zich daartegen met zooveel kracht, dat een advocaat, ter zitting aanwezig, en zelfs de president zich verplicht zagen hulp te bieden. Toen de pon jaard bij de rechters werd gebracht, bleek deze evenwel nog in de scheede te steken. De veroordeelde had te vergeefs gepoogd het lemmet te ontblooten en toen, in zijn waanzin van het oogenblik, niettemin het wapen met scheede en al in de borst willen drukken. De zitting werd voor den tijd van een kwartier geschorst. De veroordeelde bleef natuurlijk onder bewaking. De man had reeds meermalen doen bljjken dat hij het plan koesterde zich van het leven te berooven, zoo de rechtbank hem veroordeelde. Reeds vroeger, toen zijne zaak werd behandeld en zjjn advocaat hem verdedigde, bad hij te kennen gegeven, dat hij een revolver bij zich droeg, waarop de verdediger schorsing der zitting vroeg en tevens verklaarde, den beklaagde verder slechts te willen verdedigen, zoo deze telkens vóór zijn verschijnen gefouilleerd werd. Dit geschiedde, maar de man wist de veld wachters te verschalken. Een vorig maal was er niets bij hem gevonden en bleek het desniettemin in de rechtszaal, dat hij weder een revolver bij zich had; bij het fouilleeren had hij dit wapen n.l. in de vouw van zijn vilten hoed verborgen gehouden, en nu, hedenmorgen, vond men wel een fleschje met verdachten inhoud, maar wist hij den ponjaard aan het oog der veldwachters te onttrekken. De man moet zelfs een brief aan den president der rechtbank geschreven hebben, waarin hij mede deelde dat hij, indien de rechters hem vonnisden, de hand aan zich zelf zou slaan, na eerst nog een ander slachtoffer'te hebben gemaakt. Het spreekt van zelf, dat het voorval sensatie op de publieke tribune verwekte. Echter ging alles zóó snel, dat men daar niet goed kon zien wat er eigenlijk gebeurde, en buitendien werd het publiek aanstonds gelast zich te verwijderen en de zitting geschorst. 'S Gravenbage, 3 Nov. Als de Tweede Kamer 13 Nov. bijeenkomt zij is thans tegen dien dag 3 uur opgeroepen zal zjj Woensdag den 14n eenige wetsontwerpen in de afdeelïhgen onderzoeken en den daarop volgenden dag ver schillende kleinere ontwerpen in openbare behandeling nemen. Misschien des Vrijdags, maar waarschijnlijker Dinsdag 20 November, zal de behandeling der Indische begrooting een aanvang nemen. Naar wjj ujt goede bron vernemep, zal d« Kieswet vóór het eind des jaars nog bjj den Raad van State inkomen. Goes, 3 Nov. De commissie voor bedeeling gedurende den winter van warme spijzen aan behoeftige ingezetenen heeft circulaires verspreid tot het bekomen van bijdragen voor die hoogst nuttige instelling. Zoo er eene vereeniging in Goes is, die sympathie bezit en verdient, dan is het de bovengenoemde. In 1883/94 werden 25458 portie's warm eten uitgereikt, een zeker respectabel c jjfer. De uitgaven daarvoor hebben belöopen 1657,17. Dit jaar zal do behoefte zeker niet minder zijn, en het is dus gewenscht dat ruime bijdragen inkomen. En nu moge men al zeggenvoor de soep is altijd geld te krjjgen, voor eene commissie is hetgewenBcht dat zij weet over welk bedrag zij heeft te be schikken. Er wordt tegenwoordig veel gevraagd, zeer veel zelfs, toch hopen wij dat het verzoek der commissie voor spjjsbedeeling niet vruchteloos zjjn zal. Moge in andere plaatsen de seance van den heer Charles Wolton zijn mislukt, te Goes had zjj een onverwacht succes. Hjj deed werkeljjk sterke toeren als hypnotiseur. Een paar sujetten werden zoo onder zijn invloed gebracht, dat ze hem door de geheele zaal volgden. Een jongmensch kon b.v. een stukje papier niet van den grond oprapen, in den waan als hjj was, dat het een ijzeren staaf was. Na afloop der seance verkeerden alle sujetten in normalen toestand. Tiiolen, 3 Nov. De pogingen, in het werk gesteld om de gasfabriek te koopen, zjjn, naar wjj vernomen, totaal mislukt. Men zal binnenkort verplicht zijn tot algomeene petroleum-verlichting over te gaan. Scherpciiisse, 5 Nov. De muziekvereni ging V. I. O. S. heeft de gelukkige gedachte gekregen om voor een bedrag van 5 in te schrjjven op eene ljjst, die,ten bate van een behoeftig land bouwer, dio zijn eenigst paard had verloren, werd aangeboden. Ilriiinisse, 3 Nov. Als eeno bijzonderheid mag vermeld worden, dat deze week bjj het uitdoen van snikerbieten een 20 franc stuk word gevonden. Genoemd geldstuk is waarschijnljjk met eene lading mest uit België op het land terecht gekomen. Noortlgoiiwe, 3 Nov. Volgens den alhier vanwege het Kon. Met. Instituut te Utrecht geplaatsten regenmeter, heeft de maand October 15 regendagen gehad en is er 88,4 m.M. water gevallen. Zierikzee, 5 Nov. Bjj kon. besluit is aan A. J. Knaap, landmeter le kl. van het kadaster, verleend een pensioen van f 1467. Den 21 of 22 November zal de inrichting »Ons Huis" te Middelburg geopend worden. Door een aantal Middelburgsche typografen is een verzoek aan de patroons verzonden, waarin zij wijzen op hun slechten ünancieelen toestand en waarin wordt verzocht te besluiten tot loons- verhooging, daar zij bij den tegenwoordigen loons- standaard onmogelijk in de behoeften van zich en hun gezinnen kannen voorzien. Hr. Ms. fregat »Joban Willem Friso", dat op de Harssens heeft vastgezeten, heeft, zooals bjj een door duikers ingesteld onderzoek is gebleken, geen schade bekomen, zoodat het niet behoeft te dokken. Het schip vervolgt zijn reis naar Indië. Aan de Stand, wordt uit Schiedam o.a. Naar men verneemt, bestaat het voornomen, den nu afgetreden burgemeester voor het tekort aan te spreken, dat hij door het we geloovtn in goed vertrouwen klakkeloos teokenen van onware rekeningen, en schijnbare kasopnemingen, tot zulk eene bedenkelijke hoogte heeft laten aangroeien. Zekere B. S. te Tiel erfde vóór 2 jaren f 1700- Hij leidde een vroolijk leventje en de vorige week scheen hij den bodem van zijn schatkist te kunnen zien. Voor zjjn laatste geld Schiedammer gekocht en onder den invloed daarvan te water gesprongen De koude scheen hem tot bezinning te brengen. Op zijn hulpgeroep schoot men toe, maar te laat: men haalde hem op als lijk. De effecten, ontvreemd ten nadeele van de weduwe Van G. te Arnhem en door den commissaris van politie aldaar bij extra-politieblad gesignaleerd, zijn bij een bankier te Venloo te gelde gemaakt, waarna de verdachten naar het buitenland de wijk hebben genomen. Een 35-tal metselaarsknechts te Leiden enz., die Donderdagavond op »panneubier" waren ont haald, kwam te ongeveer halftwaalf in halfbeschonken toestand al schreeuwende langs de Breedstraat en had de vaardigheid" de studenten-societeit binnen te dringen. Toen hun dit door een politie-agent, wiens hulp inmiddels was ingeroepen, werd verboden, werd deze geslagen, waardoor hij onder den voet raakte, waarna een groote vechtpartij ontstond tusschen studenten en de werklieden. Toen kort daarop eenige politie-agenten ter hulp kwamen, mocht het hun, na een hevig verzet, waarbij zij de sabel moesten trekken, gelukken don belhamel, zekere J. R. S., opperman, in arrest te nemen, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt. Tuinenburg's aanhouding te Monte-Carlo moet in hoofdzaak te danken zijn aan brieven van Therèse Wakée, de gewezen buffetjuffrouw uit het Palais Royal te Amsterdam, die, hoewel zij met Tuinenburg er van door was gegaan, haar kind niet kon vergeten en dus nu en dan schreef aan de familie, waar het wordt verpleegd. Zoodra het verbljjf van Tuinenburg te Monte-Carlo bekend was, was het niet moeielijk zjjn portret te zenden en hem, hoewel hij een valschen naam had aangenomen, te arresteeren. Zoodra Tuinenburg van de woud, die hjj zichzelf bij de poging tot zelfmoord heeft toegebracht, hersteld zal zjjn, en aan de formaliteiten van uit levering zal zjjn voldaan, zal hij waarschijnlijk worden gehaald door den majoor van de rjjksvsldwacht Van de Wetering uit Medemblik, welke beambte met de route bekend is, daar hjj reeds eenmaal uit Monte-Carlo twee jeugdige gevangenen naar Neder land bracht, die zich met 1500 van een der gemeente-ontvangers uit de voeten hadden gemaakt. Omtrent de gevangenneming van Tuinenburg Wordt nog medegedeeld, üat uitlevering is aan gevraagd. Er is evenwel bericht ontvangen dat de toestand van den arrestant levensgevaarljjk is en dat op dit oogenblik in geen geval aan vervoer gedacht kan worden. Tuinenburg schoot zich bij zijne arrestatie in den mond, met het gevolg dat de kogel ter zijde in den hals drong, en wel op eene zoo lastige plaats, dat de geneesheeren nog niet tot bet uithalen van den kogel durven overgaan. LomUoteL. Uit Batavia wordt d.d. 2 Nov. geseind: Een tweede kruitmagazijn ton Oosten van het paleis te Tjakranegara is in de lucht gevlogen tengevolge van een schot uit onze batterjj te Pagasangan. Geljjk men weet, is in het laatst van September eveneens een kraitmagazjjn te Tjakranegara door een schot uit Pagasangan iu de lucht gevlogen. Op de derde ljjst van giften tot het bijeen brengen van een nationaal fonds ter ondersteuning van do nagelaten betrekkingen vau militairen van leger en vloot, in of door den dienst in Indië gesneuveld of overleden, komen o. a. voor: Haam stede en Bnrgh f 24,34; Terneuzen 205; Zaamslag 92,15; Philippine ƒ5,40; Dirksland 90,47'/,; Middelharais 75,74'/a en Noordwelle 6. Bjj de Amsterdamscho Lombok-commissie voor het Nationaal Fonds is tot 2 Nov. 1.1. ontvangen 119,254,10. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Ten behoeve der cellulaire gevangenis te Goes werden de volgende artikelen aangenomen: roggebrood voor 9 cent en tarwebrood 12 cent per kilo door J. den Herder; rundvleesch 79 en kalfsvleosch 1 per kilo door J. Banuet; spek 90 cent per kilo door J. Schneider; rijst 11,75, zout f 3,25 por 100 kilo, wjjnazjjn 2,25 per 40 L., patentolie 82 cent, waskaarsen 45 cont, groene zeop 20 cent, cichöMi 20 cent per kilo door J. Geonse; bezems 4,80 per dozjjn, brandhout 2,90 per kwartvaam, poper 62 cent, witte zeep 40 cent, soda 5 cent, koffieboonen 1,30 per kilo door B. Janse; ruhrkolen 95 cent en kokes 1,10 per 100 kilo, zand 90 cent per H.L., boenders 36 cent aan C. Duvokot; zoetemelk 7,34 cent per L., roggestroo f 12,50 de 500 kilo door A. J. Hendrikse; New-Castlekolon 1,75 per 100 kilo, lange turf 1,15 per 100 stuks door de firma wed. v. d. Reit; aardappelen 2,48 per 50 kilo en groenten 7 cent per kilo door J. Visser. Te Kapolle werden door den notaris Gallis Merons de wisschen (teenen) in de bosschen van verschillende eigenaars publiek verkocht. Niet tegenstaande de mindere kwaliteit tengevolge van de aanhoudende regens en de luis, viel ae opbrengst niet tegen. De opbrengst was 2374 tegen f 1096 het vorige jaar, waarbij ovenwei 4 nieuwe bosschen voor het eerst verkocht werden. Deze bosschen brachten 718 op, zoodat de oude bosschen toch nog 560 meer opbrachten dan in 1893. De notarissen Pilaar en Liebort verkochten in dezelfde gomoente 9 perceelen wisschen voor ƒ867. Itrilinissc, 3 Nov. Bij de gehouden aan besteding van enkele leverautiün voor de gemeente waren de minste inschrijvers: voor 200 H.L. steenkolen voor de school, Joh. IJzelenberg 63 Ct. per H.L. voor 40 H.L. stukken voor de secretarie, dezelfde 68 Ct. de H.L. voor 1150 L. petroleum de Wed. A. Jumelot 4/5,85 de 100 L.; voor goederen voor het handwerksonderwys aan de openbaro school, A. Chr. van den Berg voor 94,49. ÜGIlMÜIEDWi. Zierikzee, 5 Nov. We vernemen, dat de Ger. J. V. alhier als naar gewoonte eenige bekende sprekers tegen a.s. winter uitgenoodigd heeft tot het behandelen van verschillende onderwerpen. De eerste spreker is ds. v. d. Linden van 's Gravenhage, die in den loop dezer maaud eene zeer belangrijke rede houden zal. Verdere bjjzonderheden zullen per advertentie hekend gemaakt worden. Men schrijft ons uit Vlissingen: Naar wij vernemen is het getal dergenen, die alhier pogingen in het werk stelden, tot oprichting van een Chr. Geref. gemeente, zoodanig verminderd, dat voorloopig hiertoe wel niet zal kunnen worden overgegaan. O M»GR W 1.1 De heer A. de Priester vierde 1 Nov. zijn 25-jarig jubilé als hoofd der school te Borsele. Vau alle zijden, leerlingen en oud-leerlingen, gemeente- en kerkbesturen, jongelings-vereeniging en ambachts heer ontving bij de meest hartelijke bewijzen van warme toegenegenheid. Ook de beide schoolopzieners waren tegenwoordig. Wisse»kerke. In de raadszitting van 29 Oct. werd tegen 15 Jan. a.s. eervol ontslag ver leend aan den heer Eversdjjk als onderwijzer aan de openbare school alhier. Nog werd gemeld dat voor een vacature van onderwijzer aan de openbare school zich slechts één sollicitant had opgedaah, zoodat tot eene her oproeping besloten werd. Voor onderwijzers zijn er dus op 't oogenblik in deze gemeente twee vacatures. INGEZONDEN STEKKEN. BEZUINIGING. Twee jaren geleden, toen er hier ter stede eene vacature van commissaris van politie ontstond, is ook in den Raad de wenschelijkheid uitgesproken, genoemde betrekking te laten vervallen en den politiedienst alhier xoodanig te wij zigen, dat het gernis van een commissaris niet van invloed was op den goeden gang van zaken; tevens ware dan jaarljjlcs de niet onaardige som van pl. m. 1000 gulden aan de stad ten goedy r,.,Laaien. Het denkbeeld der afschaffing vond echter bij den burge meester. als hoofd der gemeente-poli tie, geen goed onthaal, de Raad geloofde nog aan de toen aangevoerde redenen en een nieuwe commissaris verscheen in onze rustige, steeds stiller wordende en achteruitgaande stad. Dat spoedig daarop nog eene persoonlijke toelage van 200 het vrij hooge tracteraent tot 1400 deed stijgen, was, hoewel voor den betrokken ambtenaar zeer aangenaam, door geen enkele reden gewettigd. We schrijven nu 1894 en de commissaris van politie, tot drukker werkkring geroepen, vertrekt naar eene andere plaats. Wederom dus eene vacature! Nu vallen met deze vacature twee zaken samen, waarop o. i. gelet dient te worden: 1°. de vóór twee jaren uitgesproken wenschelijkheid om de betrekking te doen vervallen en de by de jongste be handeling der begrooting door de Commissie ad hoe uit gesproken wensch, om bij voorkomende vacature, alvorens door den burgemeester verdere stappen worden gedaan eerst den Raad over dit punt te hoor enen 2®. de verlwoging van den hoofdelxjken omslag met f 5000. Nu ligt het voor de hand, dat de leden van onzen Gemeenteraad niet anders verwachten, dan zeer spoedig door den burgemeester bijeengeroepen en hun gevoelen gevraagd te worden over de wenschel|jkheid om al dan niet een nieuwen commissaris aan te schallen, ten einde, bij een ontkennend antwoord, de dreigende verhooging van den hoofdelijken omslag met 5000 (dus 31000 of ongeveer f 4,50 per hoofd!!), althans voor '/s af te wenden en f 1000 te besparen, eene besparing, die, met het oog op de gemeente-flnanciën, een onafwijsbare plicht is. Laat ons dus hopen, dat de vóór 2 jaren en nu pas weder gegeven wenken door den burgemeester worden ter harte genomen, een hoop, die wij te geruster uiten, omdat we weten, dat ZEd.Acbtb. een verklaarde vy&nd is van alle autocratie en nimmer, 'txjj op eigen hand, 't rij in 't openbaar, 'tzjj in 't verborgen, de goede bedoelingen van den Raad by den Commissaris des Konings of by den Minister van Justitie zal tegenwerken. Zierikzee. EEN NAPLUIZER. V E U II E T E li I N G. In de advertentie 25-jarige Echtvereeniging, onderteekend door Janna. Dambruinb, (zie ons vorig No.), staat »onze" geliefde ouders, dit moet zjjn „ui (Ine'. DIËIVST Zierikzee--Rotterdam en TÜSSCHENGELEGEN PLAATSEN. Vlï. Amsterd. *||<1. Vm ZIEBIKZEE: Van BOTTERDAM Dinsd. 6'smorg. 7,n. Dond. 8 'smrg. 8,80u. VrUdaff 9 7,|®»terd. 10 9,30 Zondag 11 8,30 [Maandag 12 9,30 Passagiersvracht ZierikzeeDordtRotterdam Enkele reisRetour 3 maanden geldig lste Klasse 1,25. 2, 2de Klasse ,50. ,75. De Directeur, A. WAN GASTEE. Ondertrouwd JAN VAN DER KLOOSTER Adrz. en JOZINA HAGE Dd. St.-Annaland, StT-MaartknsdtjkT 3 1894. Get rouw'd MAARTEN BERREVOET en CHRISTINA WILHELMINA JACOBA v. STRIEN, diemede namens wederzydscho familie, dank zeggen voor de ondervonden blijken van belang stelling. Ellemket, 2 Nov. 1894. 's Hf.er-Arendskerke, Bevallen van een Xoonde HoogWel- geboren Vrouwe J. P. C. VAN KINSCHOT Moolenburgh. Aardenburb, 4 November 1894. Bevallen van een llcisjc, &-■ VAN DER MAAS—van Lang er a ad. Zierikzee, 4 November 1894. Bevallen van een II e I S j CJ.' DE JONGEvan den Bout. Zierikzee, 4 November 1894. Voor de talrijke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van den Heer JOHAN KORNELIS LETTEbetuigt de Familie haren liarteltfken dank. Zwartewaal, 1 November 1894. Namens allen, K. J. LETTE. Zij, bij wie L. VAN DA MME liorg is gebleven voor J. HOO- GENBOOM, koopman te Kerkwervegelieven opgave van liet hun toekomende te doen met overlegging hunner titels, ten kantore van Mr. A. J. F. FOKKER te Zierikzee. Oordeelt niet opdat gij niet veroordeeld worde. De ondergetoekende maakt bekend, dat de praatjes omtrent zijn persoon in omloop gebracht, op een groote dwaling berusten en totaal niets niet zijn persoon te maken hebben, en tart verder iedereen, zoowel voor- als napraters, het tegendeel te bewijzen. Enschedé, 8 November 1894. M. FERNABUK, Hoofdconducteur Staatsspoorwegen. De ondergeteekende zal wegens do vergadering der Staten, op Donder dag 8 November geen zitdag in Zierikzee houden. 5 November 1894. UE1J§E, Ten Kantore van Mr. H. C. Moolbïtbgbgh te Zierikzee zijn gelden op hypotheek beschikbaar. LIJST der nummers, waarop pry zen gevallen zijn in de TEMjÖTÉNG van voorwerpen door Zeeuwscke blinden vervaardigd. 202 233 243 263 305 331 875 448 472 511 207 234 244 276 312 338 393 453 483 518 210 239 246 287 813 363 401 456 484 521 219 240 247 299 325 865 421 459 491 523 231 241 250 302 327 871 439 461 502 525 op Woensdag 9 Hovcnibcr 1894, des avonds G.30 uur, in de Consistorie kamer te Hoordgomve, om contant geld. HET BESTUUR. Notaris VAN NOUHUYS te Brouwershaven zal, Vrijdag O Novem ber 1894, des voormiddags te 11 uren, in het Logement Kloet" aldaar, openbaar verkoopen: (Voor de Erfgenamen van wijlen de Echtgenooten BRAAM—Kooreman) 1. Het perceel llouwlaild in den Kijkuit- polder te Zonnemaire, Sectie C No. 36, groot 61 Aren 40 Centiaren. 2. Het perceel Iloinvlaild aldaar, Sectie C No. 288, groot 51 Aren. Deze perceelen zijn samen verhuurd voor f 72,80 's jaars tot 1 Nov. 1898. 3. Het perceel lloil avlail tl aldaar, Sectie C No. 51ów, groot 10 Aren 56 Centiaren. Verhuurd voor 5,'sjaars. 4. Het Huis met Ei-r en daarachter gelegen Tuingrond te Brouwershaven, aan de HavenA 64, Sectie C Nos. 832 en ged. 834. Het Huis is in eigen gebruik tot 1 Mei 1895. 5. Het Huis met Err en daarachter gelogen Tuingrond, naast het voorgaande, A 65, Sectie C No. 833 en ged. 834. Het Huis is verhuurd tot 1 Mei a.8. voor f -|90 Per week. 6. Het perceel Tuingrond, achter Nos. 4 en 5, Sectie C Nos. 117 en 1235, groot 9 Aren 20 Centiaren. In eigen gebruik tot 1 Januari 1895. 7. Het Huis en Erf aldaar aan de Molenstraat, Sectie C No. 666, groot 41 Centiaren. Verhuurd tot 1 Mei a.s. voor -,60 p. week. Deurwaarder L. M. VAN KOGELEN- BERG te Zierikzee zal, op Vrijdag O November 1894, des namiddags ten één ure, aan het woonhuis en ten verzoeke van MAARTEN VAN DIJKE Cz., te Ouwerkerk, veilen en verkoopen, diens als: Kabinet, Kasten, Tafels, Stoelen, Kachel, Bed met toebehooren, Handnaaimachine, Vloer kleed, Glas- en Aardewerk enz. Voorts: Arbeiders- gereedschappen, 14 Kippen met Haan en Hok, 1 Loopvarken, 1 vet Varken, wegende ongeveer 175 K.G., enz. enz. Koopen tot en met 1,contant. De deurwaarder L. M. VAN KOGE- LENBERG te Zierikzee zal, op Dins dag 13 Ufo vein ber 1891, des namiddags ten 9 ure. aan het woonhuis - en ten verzoeke van Mejuffrouw Houbaer, aan het Havenplein te Zie rikzee, veilen en verkoopen: als: Kasten, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Kisten, eenig Beddegoed, Koukengerief, enz. enz. Te zien daags vóór den verkoopdag. TER OVERNAME AANGEBODEN Ben beste WATKBSTOKEB1J op netten stand, verhuring van stampkuipen, trapleeren, verkoop van zeep, soda, olie en handel in brandstoffen. Huur 6,—, overnemingssom ƒ4150,-. waarvan ƒ100,- tl ƒ150,- op de zaak kan gevestigd blijven. Adres fr. brieven of in persoon bij L. VERTON, Goudsche Rijweg 104 te Rotterdam. te koop- Adres boekh. DE MOOIJ. Te koop: van den stier »ABEL" en eenejfrooto stoep koemest, by M. BA Zierikzee. i,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1