ZIlBIKZrJSCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 2 October 1894. Directeur-Uitgever J. WAALE. BEKENDMAKING. AANBESTEDING VEEMARKT NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6519. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zieriltzcesche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS .an ZifJIikzee maken bekend, dat «lo Comiuiiosie vim bolioer vun het Kii/erneinentstomls rekening en verantwoording zal doen van haar beheer over het jaar 1803, op Woensdag <len ÏBen October o.lc., te 2 uur des namiddags, in een der lokalen van het Raadhuis dezer gemeente, en roepen alle gerechtigden tot dit fonds op, daarbij tegenwoordig te zijn. ïe, den 28 September 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. op Maniulngf «Ion 8 October 189 1des namiddags 12ure, ten Randhuize van Ziemk/ee, van: Het AFBREKEN en opnieuw weder OPBOUWEN van den bovenbouw dei- ophaalbrug over de Oude Ilaven te ZlERlKZEE. Aanwijzing op Doiulcrilng: 4 October o.l£., 's middags 12 ure, ter plaatse bovengenoemd, terwijl in lichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Gemeente bouwmeester, op eiken werkdag, 's voormiddags van 9 tot 11 ure. Bestekken zijn verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie en bij den Gemeentebouwmeester ad S3 cent. ZlERlKZEE op eiken DONDERDAG tot de eerste helft van December a.s., op de Schuithaven. Australië. Onlangs is te Londen eene proefzending van levend vee uit Australië aangekomen. De resul taten daarvan konden geen maatstaf geven voor verdero zendingen, omdat het getal te klein was. Thans echter hebben een aantal veehouders in het district Muswelbrook, New South Wales, het plan opgevat voor eene proefneming op veel grooter schaal. Als zij van do veefokkers in Queensland 1000 ossen bunnen krijgen, zullen zij die vetmesten en met een groot stoomschip naar Engeland zenden. Ook op andere punten in Australia denkt men aan zulke proefnemingen, en er bestaat derhalve voor uitzicht, dat Australië spoedig een ernstig concur rent van Amerika zal worden in den handel in levend vee. Japan en China. Shanghai, 27 Sept. De Chineesche officieven werpen wederkeorig op elkander de verantwoordelijk heid voor den slag, aan hunne vloot bij de aioe rivier toegebracht. Het onderzoek wordt voortgezet. Een kapitein is reeds terechtgesteld wegens lafhartigheid. Men gelooft, dat ook nog andere officieren ter dood gebracht zullen worden. Admiraal Ting, die zich te Port Arthur bevindt, brengt zware beschuldigingen in tegen eenige zijner officieren en verklaart, dat zeven schepen zich op de Jaloo-rivier schuil hielden gedurende den zeeslag. De avondbladen maken eene depGcho aan den New-York Herakl uit Shangai openbaar, waarin gezegd wordt, dat het Chineesche leger, aan do Jaloe-rivier opgesteld, om de Japanners tegen te houden, aan het muiten is geslagen. De soldaten wierpen hunne wapenen weg. Te Peking heerscht eene paniek. De toestand der Chineezen is hopeloos. Rusland. St. Petersburg, 29 Sept. De Regeerings- bode meldt het volgende: »De gezondheidstoestand des Keizers is, na den in Januari doorstanen aanval van influenza, nooit weder geheel verbeterd. In den zomer vertoonde zich eene nierziekte (nephritis), die voor den Keizer verandering van klimaat vereischte. Op raad der hoogleeraren Sacharjin en Leyden, gaat de Keizer nu naar Livadia. Duitschland. Uit Kiel wordt de volgende grap verteld, welke Keizer Wilhelm zich onlangs veroorloofde met een matroos van zjjn jacht, Jörg genaamd. Terwijl de keizer op het dek kwam, ontmoette hij Jörg, die een glas bier in de hand hield, dat hij naar de officiers-kajuit moest brengen. Do keizer wendde zich tot den matroos, die van verlegenheid niet wist, hoe hij zich moest houden en die eindelijk den keizer salueerde, terwijl hij krampachtig het glas bier tegen den naad van zijn broek drukte. De keizer trad nu op den man toe cn zei horn: Ziet ge, Jörg, dat heb je dom gedaan. Ik zal je tooneu hoe men zich in zulk een positie moet gedragen. Ga naar boven en stel je voor, dat gij den keizer zijt eu dan zal ik de matroos Jörg zijn". Do matroos pruttelde natuurlijk niet tegen, hij moest langs de keizerlijke trap op het dek komen, en keizer Wilhelm trad hem benedon aan de trap met het bierglas tegemoet. Toon hij Jörg zag, hield de keizer zich alsof hij wat verlegen was, zette echter het glas aan de lippen, dronk het geheel leeg, zette het leege glas op de verschansing en maakte toen hot saluut. »Ziet go, Jörg, zoo doet men het! Onthoud dat! Ga nu naar beneden, haai een ander glas bier en neem er zelf ook een. Wanneer ze je iets vragen, moet je maar zeggen, dat ik het gezegd heb en zij moeten er niet boos om zijn, want het was heerlijk frisch en heeft mij heel goed gesmaakt". Nederland. Harderwijk, 28 Sept. Tengevolge der buitengewone werving neemt de drukte bi) het koloniaal werfdepot alhier met den dag toe; ge middeld worden bij dit depót iederen dag 35 40 personen aangenomen, hetgeen aan het vaste kader, dat gering in aantal is, veel te doen geeft. Er wordt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en zelfs 's nachts gewerkt, om tjjdig klaar te zjjn met wat verricht moet worden. Ofschoon vele der aangenomen militairen, althans voor zoover Nederlanders, met verlof gaan, is toch de kazerne reeds overvol. Op de chambrées worden reeds meor personen gehuisvest dan in gewone tijdon het geval is; scherm- en gymnastiekzaal en andere lokalen zijn reeds tot logies ingericht, terwjjl bovendien door gebrek aan ruimte in de kazerne door het gemeentebestuur van Harderwijk tjjdeljjk het gymnastieklokaal in een der openbare lagere scholen tot nachtverblijf is afgestaan. .'liustcrduill, 29 Sept. Ten gevolge van de werkstaking in de drukkerij waar De 1 'ijd gedrukt wordt, is er heden slechts Gén blad daarvan ver schenen, en moesten de effectenbeurs en do handels berichten en een aantal advertentiën achterwege blijven. Uit een der beruchte huizen aan den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam kwam dezer dagen in hoogst opgewonden toestand een meisje de stoep afhollen. In de haast had zij haar mantel achter gelaten, dien zij nictzonder moeite en door bemiddeling van een voorbijganger terugkreeg. Bedoeld meisje was te Amsterdam gekomen om een dionst te zoeken. Van het station komende, had een hoer eou gesprek met haar aangeknoopt en haar verteld, dat hij haar juist uitstekend helpen kou, daar zijn tante wel een dienst voor haar had. Zij liet zich bepraten om met hem mede te gaan, om hot eens te onderzoeken. Hij bracht haar op den N. Z. Voorburgwal in een der beruchte huizen, dat er uitwendig geheel als een nette burgerwoning uitziet. Daar binnengekomen, begreep zij spoedig, dat zij bedrogen was, heeft zich mot alle macht geweerd en is er por slot van rekening nog on gedeerd uitgekomen. RoMci'tlaill, 26 Sopt. Een bekend dronkaard alhier, bijgenaamd de >looden pijp", eergisteron uit de Rijkswerkinrichting te Hoorn ontslagen, werd gisteronochtend te half 8 wegens dronkenschap dooi de politie opgebracht. Te 10 uur ontslagen, werd hij des namiddags to half Gén uur andermaal aldaar gebracht, thans geboeid, omdat hij zich verzotte. De Rottcrdamsche suikerrafinadorij, bestaande in heorenhuis, arbeiderswoningen, fabrieksgebouwen, open terreinen, water, erven enz., gelegen aan don Westzeedijk No. 496, is voor f 221,912 door de gemeente gekocht. Rottei'dMill. 29 Sept. Heden morgen te half elf kwam hier aan hot Maasstation weer een detachement aanvullingstroopen aan uit Harderwjjk, sterk tien onderofficieren en tweohondord twintig minderen, onder bevel van don van verlof terug keerenden kapitein der infanterio W. Hamerster, bostemd om met de »Lawoo" van do Rotterdamsche Lloyd naar Indië te vertrekken. Evenals veertien dagen geleden was weer een zeer groote menigte op de beeu. Op het perron werd de troop opgewacht door de muziekcorpsen van de schutterij en van do Koninklijke scherpschutters on door tal van officieren. Kapitein C. H. I'ilaar, commandant van het bataljon mariniers, alhier in garnizoen, verwelkomde den majoor Roorscb, van het koloniaal werfdepöt, die met het detachement was meegekomen, den commandnut van het deta chement en do overige mcdegcleiders. Daarna werden de mannen weer ingescheept op zes stoombootjes van de firma P. Smit Jr. Op hun tocht langs de Maasoevers werden zij herhaaldelijk luide toegejuicht, vooral van do Willemsbrug waar honderden stonden geschaard. Do jongens van het opleidingsschip paradeerden in het wand, or werd gewuifd uit do vensters der huizon, ou dapper zongen de soldaten aan boord mee op de maat van de muziek. Op de »Lawoe" zelf was het ook bijzonder vol. Weer werden de mannen baksgewijzo opgesteld op het tusschendek, on toen dat gereed was sprak de garnizoenscommandant, luitenant kolonel J. L. Cadet, hen toe. Na het appél namen de vertrekkonden afscheid van familie en vrienden. Te ruim één uur stoomde de »Lawoe" wog, vergezeld van de «Sumatra VI", met de muziek. Zoolang Rotterdam in het gezicht was hoorde men het gejuich van het publiek. 'rerneuzen, 27 Sept. Gistermorgen vroeg is alhier een losse tjalk, geladen met suikerpeeën, komende van Zierikzee, in de Oostbinnenhaven vol water goloopen en gezonken. Hot schip heeft waarschijnlijk met. do cono zijde te veel den grond geraakt, zoodat de andere kant, bij het lager worden van 't water en door den grooten deklast, als 't ware moet gekanteld zijn. De opvarenden zijn behouden. De losse havo tracht men zooveel mogelijk te redden. Niets is verzekerd. Door den Minister van Financiën zijn met 1 November a.s. verplaatst do verificateur M. B. Schummelketcl van Terneuzen naar Hoek van Holland en de commies-verificateur J. L. Ex, vau Gennep naar Terneuzen. Tci'dCIUSCn, 28 Sopt. In de gisteren ge houden zitting van den gemeenteraad waren aan wezig 12 leden; do heer C. v. d. Hooft was weer afwezig. Na de lezing der notulen van do vorige vergadering werd het nieuw benoorade raadslid J. L. v. d. Moer, nadat bij de vereischte ceden had afgelegd, als lid toegelaten. Daarna werd overgegaan tot benoeming van een Wethouder, waartoe na een paar stemmingen de hoer van IJsselsteijn met 5 tegen 4 stemmen (drie leden onthielden zich) werd gekozen, die dezo benoeming aannam. Ingekomen was ceu adres van G. v. d. Peijl, waarin deze te kennen gaf, dat hij cenige huiden heeft, staande op grond behooronde aan de gemeentedat de grond vroeger door de gemeente in erfpacht is uitgegeven en dat die erfpacht door aankoop aan hem is overgegaandoch dat do titels der vroegere uitgave niet te vinden zijn, waarom hij den raad verzoekt bedoelden grond aan bem in erfpacht uit te geven bij notariöele acte, waarvan hij de kosten natuurlijk dragen zou. Terecht merkte de voor zitter op, dat het hier alleen geld eene quaestie van vorm; adressant heeft werkelijk de erfpacht overgenomen, maar er bestaat geen bewjjs van; hjj stelt dus voor den grond aan adressant in erfpacht te geven, overeenkomstig den aangenomen canon voor dien grond, ten bedrage van 8 CL per M2. Edoch, al was die canon aangenomen, genotuleerd was zo niet en dus was het noodig dat nu te doen. De verhoogde prijzen werden voorgelezen en na eeno opmerking van den heer van der Moer, dat het eigenljjk niet aangaat, de erfpacht van grond, waarop reeds huizen staan, te verhoogen, de ver hooging aangenomen. Burgom. en Weth. zullen de zaak mot v. d. Peijl afdoen. Besloten werd tot he-rvuten der Slijkstraat over te gaan, welk werk 1273 zal kosten, ook al is de heer Grenu nog niet gereed met hot bestraten vau zijn gedeelte. Verder werd besloten het straatje bij den heer van H'jjck te bestraten, geheel voor rekening der gemeente. De heer van Hijck had aangeboden in de kosten f 25 bij te dragen, doch verschillende leden hadden bezwaar die gratificatie aan te nemen. Waren de heeren 'v. IJsselsteijn en v. d. Moer er niet tegen de snbsidie te aanvaarden, de heeren Tazelaar, Nolemans en Wieland meenden, dat het niet aanging een publieke straat gedeeltelijk door een particulier te doen bestraten cn tevens, dat men zich, dit aanbod aanvaardende, op glad jjs zoude wagen, daar er dan wel meer aanvragen zouden komen om iets te bestraten, met gedeelte lijke vergoeding door particulieren. Met 7 tegen 5 stemmen werd dan ook do bijdrage van do baud gewezen. Na medcdeeling van den uitslag van eenigo reclames voor den boofdeljjken omslag bij Gedep. Staten en hot behandelen vau eenigo soortgelijke reclames in geheime zitting, wordt nog ter sprake gebracht het benoemen van eenigo straten, het betere verlichten der Axelsche brug en het groote aantal inrichtingen, waarin, zeer ten nadeelo der noringdoenden, weder bij de laatstgehouden kermis werd getapt. Al dezo opmerkingen bloven echter zonder besluit en zullen worden in overwoging genomen. Yllgftlilgeil, 19 Aug. Heden middag ten 3 ure werd op do Koninklijke Maatschappij »Dc Schelde" te water gelaten het voor het departement van Marine gebouwde pantsordokschip »E?ertsen", zijnde een zusterschip vau de in aanbonw zijnde schepen >Kortenaer", op do marinewerf te Amster dam, en »Piet Hein" te Feijenoord. Behalve de directie en commissarissen der maat schappij waren doarbjj tegenwoordig de directeur van scheepsbouw, C. L. Loder, do ingeniour dor marino J. 't Hooft, bolastmet hel dagelijksch toezicht bjj don bouw, en do officier-machinist 2o klasso f. J. Knotter. Bovendien werd de tewaterlating bijgewoond door een aantal genoodigden en belangstellenden, waar onder de oud-Ministers Tak van Poortvüot en J. C. Jansen en eenigo Kamerleden. Het schip liep in eeno wieg (cradle) van do holling, waarvoor de laatste beletselen werden weggenomen door freule 0. B. do Moy van Alkc- made, aanstaande eebtgenooto van den heer J. 't Hooft. Aan haar werd als herinnering aan dit feit een prachtig gebeeldhouwde hamer in etui met daarop toopassclijko inscriptie aangeboden. De werktuigen en stoomketels, die mode aan de maatschappij »Do Schelde" worden vervaardigd, zullen na de voltooiing iu het schip worden geplaatst. Do pantsering van het schip zal oorst in het volgende jaar plaats vinden. De le luitenant H. Koster van het 4o bat. 3e regiment infanterie to Vlissingen wordt godota- cheord bjj het algemeen depot van discipline en zulks ter vervanging vau den Ion luitenant G. Snollen, die een cursus volgt aan de Iloogcrc Krijgs school. Icrsekc, 30 Sopt. Vrijdagnacht omstreeks 1 uur worden do bewoners uit hunnen slaap ge wekt door het geroep van »brandl brand 1" Eene schuur in de kom dor gemeente was door oen onbekende oorzaak in brand geraakt. Twee paarden, een os en drie rijtuigen, bonevens hooi en graan zijn een prooi dor vlammen geworden. Gelukkig was de schuur tegen brandschade verzekerd. Onder deze gemeente bemerkto een land bouwer Zaterdagmorgen dat een schaap uit do weide is vermist. Tot heden weet men niet, waar het dier is gebleven; men vormoedt dat het ge stolen is. Zaterdagavond geraakte een ijzeren aak, mot metselstcenen goladon, komende van Antwerpen en bostemd voor Holland, op de slikken voor den poldor »Moggershil" onder dezo gemeente, bij afgaand water, omhoog. Do noodvlag werd geheschen. De schippers O. Boomsluiter van hier ou G. v. d. Borg van Viano waren or spoedig met hun vaartuig bij. Een gedeelte der lading word over boord go worpen. Met het volgende tij geraakte hot vaartuig, waarvan 't dek eenigszins opengebarsten was, weder vlot en kon de reis voortzetten, maar in »het Kecten" kwam het evenwel weer ten anker. Volgens den alhier vanwege het K. N. Meteorologisch Instituut, te Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Septembor 1.1. 66,5 in.M. regen (in 11 aftappingen) tegen 99 in 1893, 146 in 1892, 44,5 in 1891 en 58,5 in 1890. Do hoogste barometerstand in do laatste maand was 772, de laagste 753 m.M. Door het Rijkstelefoonkantoor alhier zijn in het laatste kwartaal verhandeld 297 telegrammen, n.l. 140 ontvangen on 157 verzouden. Het vorige jaar bedroegen deze cijfers respectievelijk 341, 176 cn 165. ItciieSSC, 30 Sept. Zaterdagavond hielden de leden van het alhier bestaande Toelaagfonds voor werklieden" ceue buitengowone vergadering in de zaal van L. J. Kappers. De voorzitter, de heer L. H. Dormaar, opende do bijeenkomst en gaf een kort en duidelijk over zicht van de geschiedenis on working vau het fonds, gedurende do 10 jaren van zijn bestaan. Uit het verslag bleek dat sedert de oprichting in 1884 aan de leden, die door ziekte verhinderd waren te werken, een bedrag van f 692 was uitgekeerd en een batig saldo van f 341,82* aanwezig is. Het ledental vermeerderde elk jaar, zoodat het fonds thans 39 leden en 4 begunstigers telt. Eén lid ïb overleden. Verder werd in die vergadering besloten geen leden meer aan te nemen boven de 40 jaar, en de bepaling te handhaven dat bij overlijden van een lid de weduwe nog vier weken een bedrag van f 4 's weeks zal worden uitgekeerd. 't Kan gezegd worden, dat de stichting van het fonds flinke resultaten heeft opgeleverd. Do heer Dormaar, op wiens initiatief de vcreeniging tot stand kwam, verdient dan ook lof en dank van de betrokken personon. 't Was den "heer J. Berkhout zeker een aangename taak uit naam van de leden, den voorzitter, onder hartelijke dankbetuiging voor do bewezen diensten en uitstekende leiding, een bewijs van erkentelijkheid te overhandigen. Met dankzegging werd het cadeau, bestaande uit een fraai met zilver gemonteerd inktstel, aanvaard. ^'oortlgoiMVC, 1 Oct. Volgens den van wege het Kon. Ned. Met. lust. geplaatsten regenmeter is alhier in do afgeloopen maand 75,6 m.M. water gevallen, welke hoeveelheid verkregen is in 9 aftappingen. Zierilizee, 29 Sept Heden had alhier, onder voor zitterschap van Mr. A. J. F. Fokker, de 8te Algemeene Vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouwen plaats. Afwezig waren met kennisgeving de II.II.: Mr. II. C. Moolenburgh, Mr. J. C. v. d. Lek de Clercq en F. C. v. d. Vliet. De Voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofs brieven van de onlangs herkozen Hoofdingelanden, en va* den nieuw benoemden Hoofdingeland mr. II. C. Moolenburgh. De vergadering wordt voor enkele oogenblikken geschorst. Na heropening wordt rapport uitgebracht en besloten tot toelating van allen. De vergadering zich hiermede verecnigcnde, wenscht de Voorzitter de aanwezige heeren geluk met dit vernieuwde blijk van vertrouwen; hij acht het overbodig hen te wijzen op hunne verplichtingen en hoopt dat hun voortdurend lust en krachten mogen geschonken worden tot het gemeenscliappelijk werken in het belang des polders. De notulen der beide vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd. Op verzoek des Voorzitters wordt voorlezing gedaan van: 1*. Een sclirijven aan Mr. J. C. v. d. Lek de Clercq, verzoekende opgave der redenen voor de niet-bijwoning van vjjf achtereenvolgendo vergaderingen 2°. het antwoord van genoemden heer, waarin dezo bericht door ambtsbezigheden verhinderd to zijn geweest; 3°. een schrijven van den heer Mr. J. P. Cau, berichtende dat h(j als hoofdingeland zijn ontslag neemt. De Voorzitter betrourt het, dat genoemde heer wegens gezondheidsredenen zich genoodzaakt heeft gezien zijn ont slag te nemen, daar hjj zooveel voor het Waterschap had kunnen zjjn. 4°. Een schrjiven ran het polderbestuur van den Oosterenban, dat het Dijkgeschot voor 18»»/is bepaald is op f 8,50 per gegoed Hectare. Voorts worden modedeelingen gedaan betreffende den uitslag dor bestedingen, de gesloten geld leening bjj het Gemeente-Crediet ad 97'/, r>Ct. en de assurantie van den kleinen watermolen ad f 1Ü0Ó. Bij deze laatste post vraagt de heer de Kater of dc assurantie van den watermolen aan de Houten Poppen wel noodzakelijk is. De Voorzitter geeft hierop eenige inlichtingen. Hierna wordt met algemeene stemmen aangenomen do verordening tot verkoop van schelpen en zand. Een voorstel van het Dag. Bestuur tot het geven eener gratificatie van 150 aan den dijkbaas L v. d. Klippe wegens verricht toezicht in een ander district, waar de dijkbaas was geschorst, wordt door Mr. J. A. Bolle bestreden, terwijl de Voorzitter het op verschillende gronden verdedigt Ten slotte wordt het voorstel van Mr. Bolle, om do gratificatie op f 100 te bepalen, aangenomen. Ingekomen is oen verzoek van den heer C. Gr. de Kater te Noordgouwe, om remis op de erfpacht van een perceel poldergrond in dc gemeente Kerkwerve, daar hij bij de pachting volgens verkregen inlichtingen van het toenmalige Waterschapsbestuur, meende, dat daarop geen lasten drukten. De Voorzitter stelt voor, daarop afwijzend te beschikken; echter zou men, daar hier een misverstand schijnt te bestaan, den pachter met 31 Dcc. 1895 kunnen ontslaan cn het perceel opnemen in de alsdan plaats hebbende verpachting. De heer do Kater meent, dat de dwaling niet aan hem heeft gelegen, maar wel aan het destjjds fungcercnde Bestuur; hij heeft reeds vele kosten aan dat perceel gemaakt, dus is tegen verbreking der pacht. De heer Hocke stelt voor, om gedurende 10 jaar een remis van f 10 per jaar te verlcencn. Nadat de Voorzitter zich hiertegen heeft verklaard, wordt op het verzoek van den heer de Kater afwijzend beschikt. Voorts is ingekomen een verzoek van M. van Damme, te Kerkwerve, om vermindering zjjner pachtsomwegens wateroverlast. Op voorstel van den Voorzitter en na eenige inlichtingen, wordt ook hierop afwijzend beschikt. Alsnu komt in behandeling een adres van eenige in gelanden tot verbetering van den waterafvoer in het district Zuidhoek, met voorstel van het Dag. Bestuur. Adressanten wijzen er op, dat zjj moeten helpen betalen aan de kosten van het Stoomgemaal, waarvan zij volstrekt geen nut hebben. De Voorzitter wijst er op, dat deze zaak meermalen in behandeling is geweest, reeds in 1882. De toestand in den Zuidhoek is niet goed te noemen. Verbetering van water afvoer is wenschelijk, doch het daarstellen van een stoom gemaal, «lat f 24000 zou kosten, is voor den tegenwoordigen toestand dor financiën van Schouwen te bezwarend. Het Bestuur is echter overtuigd van dc noodzakelijkheid om verbetering te brengen en ofschoon dit direct niet mogelijk is, hij kan de verzekering geven, dat deze zaak niet uit het oog zal worden verloren. Nadat de II.II. ten Haaf en de Kater nogmaals op ver betering in deze hadden aangedrongen, en ook de heer O. I. van den Bout de noodzakelijkheid daarvan had uitgesproken, wordt de vergadering voor een half uur geschorst. Heropend zijnde, wordt aangenomen een voorstel van het Dag. Bestuur "tot wijziging der begrooting voor 1894. De rekening van het Waterschap over 1893 wordt goed gekeurd met een batig saldo van f 15780,15'/t, die van het Reservefonds, mede over 1893, met een goed slot van f 2058,99V,. De stand van het Reservefonds op 1 Oct. a.s. bedraagt f 23890,50. De voorstellen tot machtiging tot onderhandschc besteding van gecreosoteerd hout en basalt in 1895, benevens de vast stelling van het Dijkgeschot over 1895 (voor Schouwen de zelfde bedragen als vorige jaren) worden goedgekeurd, zoomede het besluit tot machtiging tot verpachting van alle poldereigendommen. Herbenoemd werd tot lid der Commissie tot onderzoek der begrooting en rekening de heer C. Gr. de Kater, terwijl tot leden van het stembureau voor 1895 worden benoemd de II.II. Mr. A. J. F. Fokker, J. Schalkwijk en J. M. Locker de Brujjne. Als plaatsverv. sleutelbewaarder wordt, in plaats van Mr. Cau, benoemd de heer W. ten Haaf. Na afloop der agenda van werkzaamheden voor deze ver gadering, deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een verzoek van S. Berrevoets onder deze gemeente, om in erf pacht te verkrijgen 27 Aren weiland in Borrend&mme a 10 per jaar. Dit verzoek wordt toegestaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1