ZlllllkZIIMIII NIEUWSBODE. Dinsdag 11 September 1891. Directeur-Uitgever J. WAALE. AANBESTEDING BEKENDMAKING. KENNISGEVING. NIEUWSTIJDINGEN. Lomtooli. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 4,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 51ste JAARGANG. No. 6510. Advertentiënvan 43 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot deB Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 42 ure bezorgd worden. Groote letter wordt tiaar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnernents- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zieriltzeexche Nieuwsbode" l)e mandaten ten behoeve van de deelgerechtigdeu in bet iaarUiksch legaat der Stichting van wijlen Vrouwe CLAKA JANSDOCHTER VAN SPARWOUDE, kunnen ter Gemeente secretarie worden afgehaald. van het leveren der benoodigde Steenkolen, ten behoeve van enkele gemeente-inrichtingen voor het winterseizoen van 18°P Zutcrdag; <lon 1£» Septomhor «d.k., 's namiddags 12'/i ure, ten Raadhuize. De voorwaarden liggen ter lezing op de Secretarie der De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat zij aan WILHELMUS CORNEL IS LE1J- DEKKERS, wonende in deze gemeente, en zijne recht verkrijgenden, vergunning hebben verleend tot bet oprichten van eene Bcwaarpluats voor Petroleum op het erf achter het perceel, staande in de Venkelstraat, plaatselijk, gemerkt Wijk D, No. 177, kad. bekend Sectie B, No. 553. Ziejuk7.ee, den 7 September 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. van Benoembaren bij <len dienst der Brandweer. ne BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZlEHKZF.K, Gelet op art. 38 der Verordening tot voorkoming en blussching van brand, van den 4 April 1892 maken bekend: dat door hen voorloopig is opgemaakt de lijst van bij de Brandweer benoembare ingezetenen, welke lijst van af den 10 September a.s. gedurende veertien dagen ter Secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd Zij, die meenen niet benoembaar te zijn, op grond van de bepalingen, voorkomende in art. 36 der vorenbedoelde Verordening, kunnen hunne bezwaren binnen een en twintig dagen ni den 10 September a.s. schriftelijk indienen aau Burgemeester en Wethouders. Artikel 36 luidt als volgt: Benoembaar zijn alle mannelijke ingezetenen, die op den eersten September hun vijf-en-twintigste jaar hebben vol bracht en hun vijf-en-vijftigste nog niet hebben bereikt, met uitzondering van: 1». de door het openbaar gezag aangestelde ambtenaren en beambten, die, ingevolge hunne instructie, bij brand zich op eene bepaalde plaats bevinden moeten of in de waarneming hunner betrekking, ter plaatse van den brand, ambtsplichten te vervullen hebben 2°. de schippers en varensgezellen, die door hun beroep het grootste gedeelte van het jaar buiten de gemeente verblijf houden, en hen, die wonen op een afstand van meer dan duizend meter hemelsbreedte buiten de be bouwde kom der gemeente; 3®. de militairen en schutters in werkelijken dienst; 4». het personeel aangesteld tot bediening der gemeente- vloedplanken; en 5®. hen, die volgens eene schriftelijke verklaring van een der plaatselijke geneesheeren, op grond van liehaams- of zielsgebreken, ongeschikt zijn voor den dienst bij de brandweer. Zierikzee, den 7 September 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinwcliiu: «Ion 11 September e.U., des namiddags te l'/t uur, op het Raadhuis, eene openbare Vergadering van den Gemeente raad zal gehouden worden. Zierikzee, den 8 September 1894. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. ZAKEN TER TAFEL TE BRENGEN: Beëediging en installatie van het verkozen Raadslid, den heer W. ten Haaf. Voorstel van Burgem. en Weth. tot het voeren van een rechtsgeding tegen enkele eigenaren van erven, grenzende aan de openbare wandeling, voor het herstellen van een hekwerk. Voorstel van Burgem. en Weth. tot verhooging der jaarwedde van den leeraar in het handteekenen aan de Hoogere Burgerschool en Burger avondschool. Opmaken nadere voordracht van Zetters voor 's Rijks Directe belastingen. Voorstel van Burgem. en Weth. tot herstelling van de brug aan het eind der Oude Haven. Benoemingen van een leeraar in de Ned. taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool en Burger avondschool, van eene onderwijzeres aan de school A, van een onderwijzer aan de school B enz. Engeland. LoiMlcil, 7 Sept. De Canadeesche robhen- vangers hebben besloten genoegen te nemen met de schadevergoeding van 425 duizend dollar hun door de regeering der Vereenigde Staten aangeboden voor de opbrengingen in de Bebringzee. Londen, 8 Sept. De Graaf van Parijs is heden op «Buckingham" overleden. Louis Philippe d'Orleans, is in 1838 te Parijs geboren en dus thans 56 jaren oud. Het grootste deel van zijn levn heeft hij buiten Frankrijk doorgebracht. Bij het uitbreken van den oorlog tegen Duitschland bood de graaf de Fransche regeering zijn diensten aan er werd evenwel geen gebruik gemaakt van dit aanbod. Na de intrekking van de verbanningsvvet keerde hij naar Frankrijk terug en leefde daar in betrekkelijk stille afzondering. In 1886 werd by de Fransche Kamer een wets ontwerp ingediend, dat ten doel had den prinsen der vorstenhuizen, die over Frankrijk hadden geregeerd, het verblijf in Frankrijk te verbieden. Deze wet is 11 Juni 1886 aangenomen en de prinsen verlieten onmiddellijk hun vaderland. Wel protesteerde de graaf van Parijs en bracht hij in herinnering, welke diensten hij den lande had bewezen, doch het baatte hem niet. Ook zijn latere manifesten hebben weinig uitgewerkt Sedert hem het verblijf in Frankrijk werd ontzegd, vestigde de graaf van Parijs zijn hoofdverblijf op Stowe- house in Buckinghamshire. Het geheele leven van dezen vorstelijken balling was eene aaneenschakeling van rampen en tegenspoed. Steeds verminderde het aantal der royalisten in Frankrijk en bij de jongste Kamer verkiezingen bleek ten duidelijkste, dat de meerderheid van het Fransche volk tevreden is met de republiek en het herstel van het clericale koningschap niet begeert. Een ernstig ongeval is gobeurd in het kamp der Engelsche soldaten te Aldershot. Toen de hortogin Connaught, met haar gemaal, een nieuwen luchtballon bezichtigden, bestemd voor het leger, werd de ballon door den bliksem getroffen eu I geheel vernield. De drie soldaten, die de touwen vasthielden, werden zoo ernstig gewond, dat zjj in hopeloozen toestand naar het hospitaal vervoerd moesten worden. Nederland. 'tt Ol-uveilliuxe, 8 Sept. Voor dienst- neming bij het Indische leger meldden zich dezer dagen tal van personen hier aan. Gisteren o. a. waron er ruim 40 en vandaag ongeveer 30 jonge mannen, die ter keuring kwamen om naar IndiK te vertrekken. Onder hen zijn vele manschappen van het reg. gren. en jagers. l)or«lr4kcllt, 7 Sept. De quaestie van den aanleg eenor haven heneden de spoorbrug, een zaak die al zoo veel van zich heeft doen spreken, maakt hot onderwerp uit van eene medcdeeling in de memorie van toelichting bjj de gemeente-begrooting. «Sedert de vorige begrooting aldus Burgem. en Weth. kwam een onderwep voor onze gemeente van groot belang en waaraan dientengevolge eon omvangrijke voorbereiding en overleg moesten voorafgaan, als voorstel ter behandeling in de open bare vergadering van den gemeenteraad, namelijk het verkrijgen vau een nieuwe haven beneden de spoorwegbrug, met dien verstande, dat indien do als bet ware voor Dordrecht bestemde waterweg uit en naar zeo langs Brouwershaven door het rijk in behoorlijken staat wordt gebracht en gehouden, Dordrecht het tot stand komen dor haven voor hare rekening neemt, terwijl, mocht dit niot hot geval zijn, de nieuwe haven voor rekening van het rijk zal worden daargesteld". Dit is niet veel meer dan eene paraphrase van het door den Raad aan de Kouingin-llegontes ge zonden adres. De voorkeur, die B. on W. geven aan don weg door het Brouwershavonscho Gat boven dien door het Goereescho, wordt in de Moinorio van Toelichting evenwel nog nader gemotiveerd «Hoezeer ook volkomen waardeereude do resul taten door den tegenwoordigen waterweg langs Hellevoetsluis verkregen, moet het, naar onze meening, door ieder deskundige vaststaan, dat alieon de waterweg langs Brouwershaven, na de verbete ring van het Hellegat, voldoende waarborgen voor de gemeente kan opleveren om zich mot do daar- stelling van eene nieuwe haven te belasten, die door de inrichting on hot druk gebruik der spoor wegbrug hoogst noodzakelijk is geworden". Tot zoover de raedodeolingen uit de Memorio van Toelichting. Van de plannen zelf verneemt men tot nog toe weinig; de grensregclingsvoorstellcn, die er onaf scheidelijk van zijn, zijn volgens de Memorie in onderzoek bij Gedeputeerde Staten. In groote trekkon schjjnt het ontwerp hierop neer te komen, dat als plaats voor de aan te leggen haven is gekozen hot torrein, aan drie zijden in gesloten door den 's Gravendeclschen dijk, den Weeskinderdijk en den Zuiderdjjk, onder Dubbel dam terwijl de vierde, open zijde zou worden afgesloten door een dijk of kade evonwijdig aan den Spuiweg en den Paters weg. Dit polderterrein biedt door zijne lage ligging zekere voordeeleu aan voor het aanloggen van eene haven. Den ingang schijnt men te willen tor hoogte van de Handelskade. Het op deze wijze verkregen watervlak zou het groote voordeel aanbieden, dat het uitnemend be schut is tegen de noordwestenwinden, die do Handels- kado, welke vlak op het noordwesten ligt, in de practijk onbruikbaar maken. Het beschreven terrein ligt op circa 5 minuten gaans beneden de spoorwegbrug en in de nabijheid van onderscheidene industrieele ondernemingen, die, hoewel gedreven door Dordtsche firma's, ge legen zijn onder de aan Dordrecht grenzende gemeente Dubbeldam. Komt het ontwerp tot uitvoering, dan is, afgezien van de uitzetting der Dortsche grens in oostelijke richting, ook naar deze zijde eene belangrijke uit breiding van 't gemeentelijk territoir noodzakelijk. De publieke opinie houdt zich, hoe weinig tot nog toe met juistheid aangaande de plannen publiek is geworden, reeds lang met deze belangrijke quaestie bezig. Terwijl aan de zijde der tegenstanders het financieel argument op den voorgrond treedt en de meening wordt verdedigd, dat bij de booogde kostbare werken slechts enkele firma's zouden profiteeren, verwacht men aan de andere zijde uit het tot stand komen van dit werk een vernieuwden bloei van den Dordtschen handel, waarvoor geen prjjs te hoog mag zijn. Oude ToilgC. Den 20sten van deze maand hebben we hier kermis. Daar het de laatste kermis is op het eiland, wordt ze gewoonlijk bij goed weer erg druk bezocht, zoodat er geen dorp op het eiland is of het levert zijn contingent kermisgasten en vooral als er een comedie is, want van die gelegen heid wordt vooral door de getrouwde lui gaarne gebruik gemaakt om zich een paar avonden van de kermis te vermaken. Zoover als we weten heeft zich echter nog geen theater-directeur voor een standplaats aangemeld. Het is erg jammer, want ook voor verscheidene jongelui is het een geschikte ontspanningsplaats en wat meer zegt, het houdt hen voor een goed deel van den avond uit de kroeg. Daar er zich ook weinig kramers hebben aan gemeld, is het te betreuren, dat niet meer nering doenden van die gelegenheid gebruik maken om hunne waren te verkoopen door met een kraam of uitstalling te gaan staan. Het geld bleef dan meer in de gemeente, want ieder koopt toch liever bij zijn vrienden en kennissen dan bij vreemdelingen. Er zit toch niets vernederends in, een winkel is eon winkel in een kraam of in een huis. Daarbij komt nog dat er genoeg geschikte personen in de gemeente zijn, die zich voor een behoorlijk daggeld met het opzicht in zoo'n kraam zouden willen be lasten. Ook was het eon goede gelegenheid om opruiming te houden van voorwerpen, die men in gewone tijden zoo niet verkoopt. WUssiilgoii, 8 Sept. De Noorsche bark «Soes hommeren" van Gent naar Denemarken, geladen mot zemelen, is gisteren namiddag tijdens den N.W. storm, alhier op de reede van zijn ankers geslagen en door de sleepboot «Klampt" te Ter Neuzen binnengesleept. l)e gemeenteraad heeft de geraeenterekening van 1893 bedragende iu ontvang f 274726,34'/, en uitgaaf 269357,69, alzoo sluitende met een batig saldo van f 5368,65'/,, voorloopig goedgekeurd. Bij Kon. besluit is H. P. J. Tutein Noltbenius herbenoemd tot burgemeester van Vlissingen. «liflriclhurg, 8 Sept. Vrijdagmiddag te half zes uur werd alhier door twee rijksveldwachters, komende uit de tramgearresteerd J. H. C. NV., muziekonderwijzer alhier, beschuldigd van 't plegen van Onzedelijke handelingen met een zeer jeugdig meisje. Nador kunnen wij mededeolen dat dit feit reeds heeft plaats gehad oven vóór de Koninginnen- feesten, doch dat er niets van aan het licht is ge komen voor een geneeskundig onderzoek. De toe stand van het meisje is verre van gunstig; het kind was slechts 13 jaren oud. Aangezien W. tot een zeer respectabele, oud-Middelburgsche familie behoort, verwekt deze arrestatie heel wat sensatie en is het onderwerp van alle gesprekken. 8 Sept. In weiden in den Kraaiers- polder, gemeente 's H. Areudskerke, zjjn bjj paarden van vier verschillende landbouwers de staarten De hoeren Mr. J. G. de Witt Hamer, Z. D. v. d. Bilt La Motthe, M. A. Stioger, J. de Hoogh on J. Fransen v. d. Putto hebbeu zich tot eene commissie vereenigd om voor de land- en zeemacht op Lombok bijdragen in te zamelen, welke gelden gezonden zullen worden aan hot hoofd-comité van het Itoode Kruis. De Floralia-tentoonstelling heeft plaats Dinsdag on Woensdag a.s. Den laatsten avond geeft »Eu- phonia" concert tegen een miniinum-entrée of wel geheel kosteloos voor de inzenders. Als altjjd voor ieder goed doel heeft do directie den tuin on de zalen der sociëteit «V. O. V." kosteloos daarvoor afgestaan. /JerikzCI', 10 Sept. Pltizierig kennisberichtje Bij do begrooting dezer gemeente voor 1895 zjju de opcenten op do pereoneele belasting van 55 op 70 gebracht eu de hoofdclyke omslag verhoogd met 3000 en alzoo voorgedragen op f 29,000. Zaterdag 1.1., des namiddags ten 2 nur, had te Anna-Jacobapolder do 3o openbare vergadering plaats van den verbondsring «Zierikzee en Omstreken dor Goreformeerdo Jongelings-Voreenigingen. Vertegenwoordigd waron de Vereouigingen van Zierikzee, Bruini&se, Scharcndjjko ou Anna-Jaooba- polder. Na lozing der notulen en afdoening van huis houdelijke zaken, werden een 3tal referaten ge houden. I®. «De werkzaamheden op do Geref. Jongelings-Voreenigingen"; 2°. «De noodzakelijkheid van hot anti-revolutionair zjjn" en 3°. «Schaduw zijden der hervorming", door drie Bestuursleden der Gereformeerde Jongelings-Vereeniging «In Gods woord zij onze kracht" te Zierikzee. Een leerzame discussie volgde hierop. Voorts werden eenige vragen van Bruinisse, toegelicht door den heer Krijger, ringcorrespondent behandeld, waarna om 6 uur de vergadering werd gesloten door den heer Krijger van Bruinisse met dankgebed, na het zingen van Psalm 119 5, die door den hoer A. Boot van Zierikzee was geopend met gebed, na het zingen van Psalm 66 5 en 6. Geconstateerd mag worden, dat deze vergadering tot een der degelijkste en leerzaamste mag worden gerekend, die op 't gebied der Jongel.-Vereenigingen worden gehouden. Benoemd tot ontvanger der registratie en successie te Middelburg, A. Westra, thans te Zutfen; tot ontvanger der registratie en domeinen te Hulst, A. Tukker, thans te Oss. In een Vrijdag te Honlenisse gehouden raads vergadering werd met 8 van de 9 stemmen tot arts voor het Znidelijk deel der gemeente benoemd, op eene jaarwedde van f 1200, de heer A. H. Vossenaar te Utrecht. Betreffende den te Bergen-op-Zoom gepleegden diefstal wordt het volgende bericht: Woensdagnacht werd bij de dames Van Overstraten, den architect Van Genk en den gemeente-archivaris Mes, wonende in verschillende ver van elkaar liggende huizen, op brutale wjjze ingebroken en diefstal gepleegd. Aanzienlijke partijen zilveren lepels, vorken, messen, oud porselein, taartscheppers, enz. enz., worden vermist. Door de politie is met lofwaardigen ijver on middellijk een onderzoek ingesteld, doch tot nog toe zonder gewenscht gevolg. Men vermoedt dat do dieven naar Belgifi zijn gevlucht en aldaar in veiligheid zijn. Men heeft namelijk eenige vernielde voorwerpenwaarvan het zilver is afgebroken gevonden in een veld aan den straatweg naar Antwerpen. Nader meldt men aan Het Vaderlanddat het de luit. ter zee Pompe van Meerdervoort was, wiens trommelvliezen sprongen bij het ongeluk op de «Guinea". De milicien L. Lap werd aau het gezicht verwond cn naar het ziekenhuis overgebracht. - Aan de revue op 12 September a.s. te Nieu- wediep zullen de navolgende oorlogsschepen deel nemen: De Ruyter, Koningin Wilhelmina, Atjeh, Guinea, Stier, Luipaard, Matador, Heiligerlee, Rei- nier Claeszen, Cerebus, Sommelsdijk, Zeehond, Nau tilus, Argus, Bellona, Braga, Heimdall, Geep, Lynx en de Torpedobooten Krakatau, Habang, Dempo, Hecla, VII, VIII, IX, XIII, XV en XVI. Aangezien het vervoer van de Rotterdamsche veemarkt groote belemmering ondervindt tengevolge van de ligging der gemeente Rotterdam in den door mond- en klauwzeer besmetten kring, heeft het bestuur van de afdeeling Dordrecht en Om streken van Landbouw aanleiding gevonden op Maandag a.s. en volgende Maandagen op den Sta tionsweg en don Burgemeester de Raadtsingol te Dordrecht eene veemarkt te houden. Als wegwijzers zullen Maandag aan booten en spoor kosteloos veedrijvers worden gestationeerd. Bij Kon. besluit is tot Voorzitter der Eerste Kamer, gedurende de zitting die aanvangt 18 Sept. a.s., (her)benoemd Mr. A. v. Naamen van - Klaas Boes, de moordenaar uit Behagen, weigert in de gevangenis te Alkmaar voedsel to gebruiken. De Staatscourant bevat do statuten der coöpe ratieve roomboterfabriek «Poortvliet" te Poortvliet. Het doel der vereeniging is gemeenschappelijke boterbereiding, door de exploitatie eener roomboter fabriek eu den verkoop van do te verkrijgen pro ducten. Op Zondagen en erkende Christelijke feestdagen wordt aan de fabriek geen melk ontvangen noch teruggegeven. In de vorige week kwam, zooals gemeld is, ds. H., uit Dronryp, op eene noodlottige wijze om het leven. Do omstandigheden, onder welke het lijk in het vaarwater tusschen Menaldum en Leeuwarden word gevonden, gaven grond van waarschijnlijkheid aan het vermoeden, dat hier minder aan een ongeluk dan aan opzet was te denken. In do Leeuw. Courant werd bericht, dat volgens gerucht do dood van den ongelukkigo met oenen onzedeljjken levenswandel in verband zou staan. In het jongste nummer der I. C. wordt nu de waarheid dezer geruchten door den kerkeraod van Dronrjjp pertinent tegengesproken en eene zeer gunstige verklaring afgelegd van den levenswandel van den overledene. De geruchten, die ten onware omtrent hem waren verspreid, moeten hem zoo zwaar hebben gedrukt, dat kjj tot de noodlottige daad is overgegaan. HOOR» TL VIJ8SUAV. Iu zake den onlangs gepleegden moord te Bussum heeft de officier van justitie te Amsterdam opnieuw eene oproeping gedaan, met dringend verzoek om inlichtingen van allen, die op den avond der misdaad (Zondag 19 Augustus j.l.) ongeveer half negen uur of daarna, het dochtertje mot do dienstbode hotzjj alleen, vergezeld, voorafgegaan of gevolgd door één of meer militairen te Bnssum mochten hebben opgemorkt, zich bewegende langs de Vlietlaan in de richting van hot spoorwegstation naar het dorp, of wel op hot terrein van de zoogenaamde roorts wordt evenzeer dringend om mededeeling verzocht, voor het geval iemand op dien avond tegen den voorgeschreven tjjd of wellicht vroeger één of meer militairen mocht hebhen waargenomen, zich ophoudende in de Veerlaan te Bussum, tor hoogte van het ijzeren hek, dienende tot afscheiding van dien weg en hot terrein van dea heer Minnigh. Do Kermis is dan in werkelijkheid aangevangen en van een en ander kannen wjj reeds wat meaedeelen. Het Grand Spectacle Concert Varió, in de ('on- eerlzaal op Zondag avond gegeven, was als fowoonlyk zeer druk bezocht. En waarljjk het ver- iendc het! De heer Stroober heeft dit jaar een uitmuntend gezelschap voor Zierikzee samengesteld, dat het pnbliek weet te boeien. Fraulein Emmy Hansende Coupletzangeres, beviel uitstekend, de Duettisten Momarts Dorc mochten herhaaldelijk een daverend applaus behalen, terwijl de jeugdige Gymnasten Herman en Elsa zeer net werkten. De Acrobatische Aapmenschen op 't ijzerdraad wekten elks bewondering, terwijl do heer Henri/ Straus zich voor het eerst alhier als een geestig komiek deed kennen. Mej. Anna Slouderof onthaalde het publiek op eenigo geestige coupletten, die over het algemeen zeer in den smaak vielen. Wjj zouden haar echter aanraden niet te personeel to worden, één enkel oogenblik mag dit wel met kermis, doch indien dit bij herhaling voorkomt, word4 het minder gepast. Zooals wij in den aanvang hebben ge zegd: het geheel gaf een amusantcn avond en wij zijn er van verzekerd dat de Concertzaal volgende avonden druk zal worden bezocht. Tevens vestigen wij de aandacht onzer lezers op de extra-matinée, die Dinsdagmiddag te 12 ure in de Concertzaal zal aanvangen, waarin al de specia liteiten zullen optreden. Elk naar zijne krachten 1 Indien wij dit ook op dit gebied van toepassing brengen, dan vestigen wij de aandacht op de Café-Chantants in het Huis van Nassau en het Duivclandsch Koffiehuis. In beidon zijn nette gezelschappen werkzaam, die voorzeker ook daar een druk bezoek zullen uitlokken. De openings-voorstelling in het 4*raiul TIlCHtre van den heer Spriet, op j.l. Zater dagavond, was zeer druk bezocht. Het publiek amuseerde zich blijkbaar, en dit kon ook niet anders, daar het programma een ïijko verscheiden heid aanbiedt. De werkzaamheden der Athleten en Acrobaten mogen in naam oud schijnen, in werke lijkheid zijn ze nieuw en wekken de bewondering van het publiek in hooge mate op. Iets nieuws is hierin voorzeker het optreden van den wereld- beroemden Kunstschilder Loprint, dat werkelijk interessant te noemen is. Hier is vooreik wat wils en dat zal dan ook blijken bjj de volgende voors tellingen. De Schouwburg van de LrClir. vail Llci* wordt heden avond geopend; op deze eerste voor stelling vestigden wij reeds in ons voiig No. de aandacht. Men weet het: Mej. Cuypers blijft slechts hier tot en met Woensdagavond en voor de op Dinsdag en Woensdagavond op te voeren stukken verwijzen wij naar achterstaande advertentie. In die beide stukken zal zij de hoofdrollen vervullen en dit zegt genoeg om ons van alle verdere op wekking te onthouden. Van den gouverneur-generaal van Ncdorlandsch- Indiö is, onder dagteekening van 7 dezer, per telegraaf het navolgende bericht ontvangen: I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1