ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Zaterdag 1 September 1894. Directeur-Uitgever J. WAALE. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6506. Advertenticnvan 43 regels 30 Cts. meerdere regels 40 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Grooie letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnement$- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zieriltzeesche Nieuwsbode". Amerika. Gelezen in een blad van Philadelphia. Kolonel Henry Howard en rare. Howard hebben (le eer u konnis te geven van het verbreken van hun huwolijk, heden door het Hoogo Gerechtshof afgekondigd. Mrs. Howard zal weer haar meisjesnaam Peabody aannemen. Door een deel der jongo dames te Ncw-Yersey is cene vereeniging van »niet kussende meisjes" opgericht. De leden moeten de gelofto a/leggen, dat zij zich nooit zullen laten kussen, ook niet door haren verloofde, of later door haren man, omdat het kussen »o. a. in strijd is met de regelen dei- gezondheidsleer". Engeland. Men schrijft uit Londen: Verleden week arriveerde te Southampton bet Amerikaansche stoomschip «Paris" met 67 IC colli ooft uit California, waaronder peren, perziken, druiven, pruimen. Deze bezending vertrok den 8en Augustus uit Sacramento in een bijzondcren trein van koelwagens. 1 Den 15en ging het ooft aan boord van de Paris", waar het weder in koelkamers geplaatst werd. Den 23en Augustus kwam het to Southampton en 5 uren later op de Convent Gardenmarkt te Londen aan. Dit is oen proefzending die, als zij" slaagt en de vruchten waren in den besten toestand tot groote ontwikkeling van dezen tak van handel leiden zal. Frankrijk. In de straten van Atrecht merkte men verleden week sedert eenige dagen een bijna tachtig-jarigen bedelaar op. De arme drommel bracht den nacht door onder den blooten hemel op de treden van een kerk. De commissaris van politie knoopte een gesprek met hem aan, en hij verklaarde Lewis Francois te heeten, herder geweest te zijn en 79 jaar te tellen. Uit medelijden bracht men hem naar het Gasthuis, waar het hoog noodig bleek den oude een zwavelbad te doen gebruiken. Terwijl hij in de badkuip zat, onderzocht do commissaris de vodden van den grijsaard. Met een stok een lap oplichtende, die hem tot gordel diende, ontdekte hij tot zijne verbazing, dat deze vol schuldbrieven was, naar behooren op den naam des bedelaars ingeschreven. In de broekzakken vond men bovendien goud en zilver; het geheel had een waarde van 35000 francs en was stukje bij beetje in zijn lang leven door den ouden vrek bijeengeschraapt. Toen de bedelaar zag dat men zijn schat ontdekt had, voor hij ge weldig tegen den commissaris uit, en schold hem voor een roover, een dief enz. Met groote moeito beduidde men den gierigaard, dat het in zijn eigen belang was in het Gasthuis te blijven, waar hij nu, door een klein gedeelte van zijn vermogen af te staan, rustig zijn ouden dag kan sljjten. Duitschland. Niemand kan, volgens het spreekwoord, »vijf pooten vergen aan een schaap". En zes pooien aan een kalf is iets zoo overdrevens, dat het niet geduld mag worden. Te Dreihausen (distr. Marburg) althans heeft men een kalf, dat met zes pooten, (twee voor- en vier achterpooton) geboren werd, door een welgeslaagde operatie bevrijd van de twee overtollige steunsels. De thans viervoetige patient is zeer welvarend. Nederland. HeerenveCÜ, 28 Aug. Zooals voor cenigen tijd gemeld is, hebben in de jongste zitting van den gemeenteraad van Schoteriand drie leden, de heeren H. L. de Jong, L. S. ton Cato en J. P. Smit, het voorstel gedaan om de politieverordening in dien geest te wijzigen, dat bet sluitingsuur van koffiehuizen en sociëteiten bepaald wordt op 11 uur; de opening zal mogen plaats hebben 's zomers te 6 uur 's morgens's winters bij zonsopgang. Dat voorstel heeft hier ter plaatse heel wat gisting ver oorzaakt, en thans circuleert een adres aan den gemeenteraad, dat druk geteekend wordt door hou ders van koffiehuizen, leden van sociëteiten en andere belangstellenden en waarin verwerping van dat voorBtel dringend wordt verzocht. Adressanten wijzen op de grove onbillijkheid, die bij aanneming van het voorstel begaan zou worden tegenover do koffiehuis- en societeithouders in Heerenveen en Schoteriand. Immers zooals men weet, behoort de grootste helft van deze plaats tot de gemeente Schoteriand, de kleinste helft tot de gemeenten Has- kerland en Aengwirden. Waar nu in de beide laatste gemeenten een later sluitingsuur bestaat, zou het eenig gevolg van dezen maatregel zijn, dat de bezoekers van koffiehuizen in Schoteriand naar Haskerland on Aengwirden werden gelokt. Niet zonder spanning wordt de eerstvolgende gemeenteraadszitting tegemoet gezien, daar in deze vermoedelijk eene beslissing zal vallen. ÜKwollc, 30 Aug. De nieuwe sociaal-demo cratische partij in Nederland is Zondag alhier tot stand gekomen. De volgende resolutie werd met algemeene stemmen aangenomen: „De conferentie van den 26 Augustus 1894 te Zwolle a. constitueerende een nieuwe sociaal-democrat. partij, op den grondslag der internationale socialis tische beweging; b. betreurende, dat de houding van den ouden, zich nog altijd noemenden Soc.-Democrat. Bond, de werkelijke sociaal-democraten dwingt zijn gelederen te verlaten, door bet officiëel verketteren van al wat als sociaal-democratisch op den voorgrond treedt; c. protesteerende tegen elke poging, om bare trouw aan het socialistische vaandel in verdenking te brengen, alsmede om haar revolutionair karakter to doen betwijfelen i d. zich er juist van bewust zijnde, dat de arbei ders in den klassenstrijd alle middelen moeten aangrijpen om het kapitalisme ten val to brengen, roept de arbeiders van Nederland op, om met terzijdestelling van alle sympathieën of antipathieën jegens personen, mede te werken tot den bloei eener nieuwe, verjongde sociaal-democr. arbeiders- partij, die op elk gebied haar invloed wil doen gelden, derhalve zoowel op politiek als op econo misch terrein wil strijden en met vasten tred wil voorwaarts gaan om do zegepraal der sociaal democratische ideeën te bewerkstelligen". De partij zal heeten: »De sociaal-democratische partij in Nederland". De nieuwe sociaal-democratische partij, wier tot stand komen wij hier boven meldden, koos als bestuurders: Schaper met 53, Cohen met 32, Israels met 40, mr. Troelstra niet 48, Hclsdingen met 58, Fortuijn met 41 en Vliegen met 57 stemmen. De gekozenen zullen onderling de functies ver- deelen. De vergadering van Zondag word gepresideerd door Vliegen, terwijl Fortuijn als secretaris fan- geerde. In de commissie van redactie voor het program werden gekozen Van der Goes, mr. Troelstra, Helsdingon, Van Kol en Vliegen. Medegedeeld werd, dat van het plan, om een blad uit te geven, was afgezien, uit gebrek aan geld. Men zon eebter locale blaadjes steunen en van tijd tot tijd een klein blaadje uitgeven om tegenover de anarchisten de partij te verdedigen. Besloten werd weldra een groote meeting te Amsterdam te houden, waarvan aan de buiten- landsche partijen kennis zal worden gegeven. (JraveilIia^O, 29 Aug. Het Departement van Koloniën werd heden ochtend letterlijk bestormd door familiebetrekkingen omtrent het lot hunner verwanten, die deelnemen aan de Lomboksche expeditie. Do vestibule was stampvol personen, waaronder vele vrouwen nit alle standen. De ontsteltenis is groot. Verscheiden Indische officieren met verlof hebben zich bij Koloniën aangemeld, om zoo noodig vóór bet eindigen van bun verlof terug te mogen keeron naar Iudië. Heden in den laten namiddag is er wederom een buitengewone ministerraad gehouden. 'S 30 Ang. Het diner ten Hove, op morgen, verjaardag van do Koningin, bepaald, waarvoor waren genoodigd alle loden van het civiele en militaire Huis der Koningin en do voorzitter van don Raad van Voogdij, zal niet doorgaan. Op last van H. M. is den genoodigden daarvan telegraphisch kennis gegeven. Do Garden-party, welke was bepaald op 3 Sep tember, gaat voorloopig niet door. Bij gelegenheid van don veijaardag van de Koningin zijn door den kommandant van hot rcg. grenadiers en jagers alle lichte straffen kwijt- De onderofficieren en minderen van hot regiment grenadiers en jag9rs ontvangen morgen een gelde lijke uitkeering, terwijl de korporaals cn minderen een extra maaltijd zullen genieten. Woensdagmiddag had op de Koningskado alhier een droevig ongeluk plaats. Een vrachtwagen van den ondernemer Maezeric, bespannen met twee paarden, werd door dc stoomtram van Schoveningen van achteren gegrepen en opgestuwd. De paarden, die begonnen te steigeren, sleurden den wagon voort en kwamen met het voertuig terecht tegen een tweetal dienstmannen van don Christelijkeu Volks bond, die, tegen hun handkar geleund, stonden to rusten. De ongelukkigon geraakten door den voortrennendeu wagen letterlijk in beknelling, zoo dat één van hen, G., voor dood in don Dierentuin werd binnengedragen, on de andere, K., ernstig aan arm en hoofd werd gekneusd. Nadat hun door de dokters Noordaa en Léon de eerste hulp was ver leend, werden de gekwetsten per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Een hunner, de ongelukkigo G., die het zwaarst werd verwond, overleed kort na zijn overbrenging. De toestand van den anderen man levert gelukkig geen ernstig gevaar op. VlissiiljgCli, 29 Aug. I-Icden is een der op de »Stier" verwonde vuurstokers overleden. Tusschen Vlissingen en Souburg werd heden drijvende gevonden het lijk van J. M. uit N. en St. Joosland, do vorige week in het kanaal verdronken. WliSiSingClI, 30 Aug. Wij vernemen dat ongeveer half September het op de Kon. Maatsch. «De Schelde" in aanbouw zijnde ram torenschip voor de Ned. Marine, >Evertsen" genaamd, te water zal worden gelaten. Nog vernemen wij, dat het volgend jaar aan deze Maatschappij weer de bouw zal worden op gedragen van oen nieuw oorlogsschip. Wij achten het gelukkig dat men thans gaat inzien dat men niet naar den vreemde behoeft te gaan om degelijk werk afgeleverd te zien. Vooral do Maatsch. »De Schelde" heeft toch reeds meermalen bewezen voor niets op het gebied der scbeopsbouw terug te deinzen. Aan doze fabriek werken thans bjjna 1000 man en nog moet tot 's avonds 10 uur gewerkt worden, wegens de kolossale drukte. Het nieuwe havenstation, dit prachtstuk van bouwwerk, zal binnenkort gedeeltelijk voor liet publiek in gebruik worden geuomen. Tengevolge van dc gebeurtenissen op Lombok had de voorgenomen optocht te Vlissingen heden niet plaats. 30 Aug. Nu de feestelijkheden achter den rug zijn, zal binnenkort worden begonnen met de nieuwe bestrating van de Groote Markt, waarvan wij destijds een beschrijving gaven. De kosten zijn geraamd op 14000. 31 Aug. Heden had de pleehtigcinstallaticplaats van den heer Jhr. Nahuys als officier der d.d. schutterij. De luitenant-kolonel, commandant van de schutterij, de heer F. G. Sprenger, hield tevens cene inspectie over liet bataljon. Goes, 30 Aug. 't Is met de kermis als met de menschen: bombarie, gesehieeuw, oorrerdoovend geraas moet het gemis aan degelijlheid vergoeden; hoe meer geschreeuw, hoe minder wol. Er is ditmaal dan ook een oorverdoovend geraas; 't lijkt wel of de houders van tenten, draaimolens enz. de meening lijn toegedaan, dat de Goese- naars trommelvliezen hebben van blik. liet artikel Turksche trommel is sterk vertegenwoordigd; men beukt op dat instrument of 't geen geld kost. Dat oorverdoovend instrument doet werkelyk opgeld. Naar de menschen zeggen, is de kermis van weinig be- teekenis. 't Kan zijn, maar 't komt ons voor dat de kermis van 1894 niet beter of slechter is dan die van voorgaande jaren. Evenals andere jaren is er zoetekoek, kleingoed en andere joetigheid te bekomen, dat van alle zijden door vliegen en wespen is bevuild, kan 't lekkerder? Met of zonder stoorn, op houten ol levende paarden kan men zich laten ronddraaien; de firma Xaftlaire biedt de elegenheid aan om voor 15 cent op een heusch paard te zitten. Kan het goedkooper? Voor 15 centen geld op een levend paard met vier pooten 11 Voorts kan men zich laten waarzeggen. Dat is ook wat waardvoor de kleinigheid van één kwartje verneemt men hoeveel kinderen men krijgen zaL Of men getrouwd is, of niet -- daar vraagt men niet naar; Rooie Chris leest liet uit de kaartjes, i raison van één kwartje maar! Dan kan men zich laten wegen en bovendien zijne krachten meten voor 2 centen. God betere het, voor 2 centen zien wat men met zijne spieren vermag. Voor een polderjongen om van te watertanden. En zich laten wegen. Welke boerenknecht laat zich niet wegen rnet zyn meisje; alleen dat is geen aardigheid, met zijn meisje 200 kilo voor één stuiver. Een os word t niet zoo goedkoop gewogen. En dan zoo'n panorama op de kermis. Daar is van alles te zien. Dezelfde plaat, die het voorgaande jaar tot opschrift had »De uitbarsting van Krakatauheet nu »De moord op president Carnot". liet papier is geduldig, weet u. De prent met het onderschrift »De Zulu's", heet nu »De moord te Schagen". De houder van zulk een panorama is bovenal practisch. Mjju hoofd durf ik er onder verwedden dat hy ïEen gezicht in den Sint-Pietersberg" verdoopt in »De revue voor Tessel". En oliebollen, met of zonder krenten, in petroleum of lampolie gebakken, altijd even lekker en smakelijk. Oliebollen met augurkjes, poifertjes met kroten, wafels met sjalotten met de kermis is de maag zeer gastvrij. Als naar gewoonte kan men op de kermis bekomen: gebakken paling met nogat, ijs met sjalotten, enz. Elk wat wils is ook in het jaar 1894 dc leus der kennis, en wat wil men meer 7! De kermis is dit jaar begonnen met eene voorstelling in de witte mat/ie door professor Prosper. In de «Prins van Oranje" zal een Vlaamsch gezelschap twee vertooningen geven, cn in de sociëteit »V. O. V." de heer Kievits wel drie. Durft men r.u nog zeggen, dat dc kermis niets beteckent? Zekere P. P. is reeds het slachtoffer geworden van zijne onvoorzichtigheid in de stoomcaroussel van Tewe, en M. G. is in de tent van Xafflaire van een paard getuimeld. tave de kermis met al haar moois, haar lekkers cn haar kunstgenot! Op dc vergadering van ingelanden in het waterschap »de Brccde Watering" bewesten Yersekewaren tegen woordig 33 personen, die 54 stemmen uitbrachten. De rekening over 18M/#» werd vastgesteld in ontvang op 127882,78, in uitgaaf op f 113068,95s, zoodat er een batig saldo is van f 14813,82s. in de geldleening groot 287000 werden uitgeloot negen obligatit'ii a 1000. In verband met vroegere aflossingen bedraagt deze leening nog 228000. lerseke, 30 Aug. In de beden gehouden raadsvergadering werden de rekening 1893 on de begrooting 1895 van het Burgerl. Armbestuur den Raad aangoboden. Eveneens de gemeente-begrooting 1895, welke 14 dagen ter visie werd gelegd. Do gemeente-rekening werd met onveranderde cjjfers voorloopig vastgesteld op 31485,97s in ontvang, f 29043,52 in uitgaaf, f 2442,45s goed slot. Een ovorscbot, 140, van het rijks-subsidie tot vorgrooting dor scholen zal, blijkens een ingekomen missive van den Minister van Binncnlandsche Zaken, overeenkomstig hot advies van Gedop. Staten aan de gemeente blgven. Dit overschot is ontstaan uit don verkoop van 2 huizon, vroeger door dc gemeente voor de school vergrooting aangekocht. In de vorige vergadering werd de toelating van leerlingen voor school 1 gewijzigd. Gcdep. Staten hadden daartegen geen bezwaar, maar zij wcnschten dat de eind-leeftijd der leerlingen voor beide scholen van 13 op 15 jaar werd gesteld. De heer Sinke was daartegen, omdat dc 15 op 13 jaar gebracht waren met het oog op leerlingen van 14 eu 15 jaar, die door veel schoolverzuim achter raken cn daardoor het onderwijs der trouwe schoolbezoekers konden benadeelen. Er werd toen uitdrukkelijk bij bepaald, dat do beperking niet zon toegepast worden op trouwe schoolbezoekers. Do lieer Cupéry zou het met den heer Sinko eons zijn, als cr veel leerlingen van 14 en 15 jaar school gingen, maar dit is het geval niet. En hij wenschte verzekerd te zijn, dat ook geen trouwe schoolbezoekers op lmn 13de jaar verwijderd werden. Do Voorzitter (de Burgemeester) prees het voor- stol van Godep. Staten zeer aan, dat dan ook met 5 tegen 2 stemmen word aangenomen. Nu kwam weder do haveuvergrooting aan de orde. De Voorzitter zeide, dat hij den heer Hieftie niht. van zijn eiscb tot vrijdom van havengeld voor zijn vaartuigen had kunnen afbrengen, waarom dc heer Cupéry het nu aanhangige plan als onuit voerbaar beschouwde. De verdere besproking had met gesloten deuren plaats. (■CCI'Mll j|k. Door velen zal voorzeker met genoegen vernomen worden dat de koopers van de meestoof «De Roos", do heeren L. J. en A. Boone, besloten zijn om bij genoegzame medewerking hot gebouw als stoof to bljjveu bezigen. Het is te hopen dat heeren meede-verbouwors dc eigenaren in hun plan zullen steunen, wat in een tijd waarop andere weinig te verdienen valt, aan eenige menschen weer werk verschaffen kan. Xiorikxcc, 31 Aug. De 14e verjaardag van H. M. de Koningin werd heden gevierd door bet uitsteken der vlag van alle openbare en zéér vele particuliere gebouwen. Ten 12 ure hield de d.d. Schutterij eene parade, gevolgd door cene wandeling door een gedeelte der stad, waarbij zich het muziek corps deed hooren, onder directie van den heer Joh. F. A. Theowis. Tevens werden bjj deze gelegenheid de medailles door den Kommandant der Schutterij, Mr. J. C. van dor Lok de Clercq uitgereikt aan de afdeoling, die deelgenomen heeft aan den internationalen schietwedstrijd, dezen zomer gehouden te Antwerpen. De gedecoreerden zijn: 2e luit. P. F. van dei- Vliet, serg. J. Wiltson Mz., A. Adriaanse en M. T. Jacobi, J. H. Appel en de korp. J. B. Geluk en J. H. Ocbtman Sz. Heden avond wordt een Concert gegeven in «Parklust", waarbij het Kader der d.d. Schutterij is genoodigd. De ingelanden van het Waterschap Oud- Wolphaartsdijk herkozen met algemeene stemmen den heer C. van Dammo als afgevaardigde naar het waterschap Sluis Oosterlaad en die van den polder Oost-Nieuwland plaatsten op de voordracht voor een dijkgraaf, vacature J. J. van Woel, de hoeren J. Goetheer, P. Koeman on C. van Damme. Bij herstemming is tot lid van den raad te Torncnzen gekozen de heer L. J. van der Moer (liberaal) met 211 van de 400 geldig uitgebrachte stemmen. Op den heer J. P. van Herp (anti-revolutionnair) waren er 189 uitgebracht. In het geheel stemden er 410 van de 503 kiezers; tegen 296 bij de eerste stemming. De raad telt thans 7 liberalen en 6 anti-rcvolu- tionnairen. Bij kon. besluit is o. a. benoemd tot groot- officier in de orde van Oranje-Nassau, de hoer H. A. Gillot, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te St. Petereburg, vroeger te Zierikzee; tot ridder in de orde van don Nederl. Leeuw, J. J. T. Evers, dir. der bol. en ace. te Middelburg. Ilerik/,CC, 31 Aug. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad alhier waren afwezig de heeren Moolenburgh, van den Bout, Ocbtman, do Looze, Houwer en Fokker; de beido eerst- geuoemden met kennisgeving. De Voorzitter zegt, dat, nu de Raad toevallig vergadert op den jaardag van Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, lig voorstelt om een telegram van gelukwenscbing te verzonden. De heer do Clercq vraagt of dit de gewoonte is, daar hij bang is voor ostentatie. De Voorzitter antwoordt, dat hij zeker is dat het ditmaal in meer gomeonten van Zeeland zal gedaan worden. Daarna wordt zonder hoofdelijke stemming het voorstel aangenomen. De Voorzitter brengt in behandeling de Rekening van de Inkomsten en Uitgaven dezer gemeente over het jaar 1893 en stelt voor, om het rapport van de Commissie, belast geweest met het onderzoek dier Rekening, punt voor punt te doen voorlezen on stuksgewijze too to lichten. Hiertoe wordt besloten. De bedenkingen, dio Öe Commissie tegen sommige posten der Rekening heeft, en hoofdzakelijk ten doel hebbende om tot bezuiniging aan te sporen, worden door den Voorzitter toegelicht en tot genoegen der Commissie beantwoord. Waarna de Commissie, hij monde van don heer Franse, adviseert tot goed keuring der Rekening. De Raad besluit dienovereenkomstig en stelt do Rekening voorloopig vast in ontvang op f 124257,09 uitgaaf 122165,11s en met een goed slot van f 2091,97s De Voorzitter biedt, namens Burgem. en Wetb., aan den Raad aan, de Begrooting van de Inkom sten en Uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1895, met de Memorie van Toelichting, bedragendo in ontvang en uitgaaf f 128161,82, alsmede de bogrootingen voor hetzelfde dienstjaar van do Schutterij cn het Burgerlijk Armbestuur, welke begrootingen ten fine van onderzoek on rapport worden gesteld in handen van de heeren Franse, Legomaat en de Crane. Voorts wordt opgemaakt een staat, houdende voordracht ter benoeming van 2 zettere voor 's Rijks directe belastingen alhier, tengevolge dor perio dieke aftreding van de heeren .T. van der Linden en A. Bujj'ze Mz. De Voorzitter deelt mode, dat do heer J. van der Linden verzocht heeft niet meer in aanmerking to komen. Daarna worden successievelijk bij verschillende stemmingen als candidaten op do voordracht ge plaatst de heeren F. C. van der Vliet, J. Koog man, C. J. van den Bout en H. C. van den Ende. Eindelijk wordt benoemd eeno Commissie tot onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw gekozen raadslid, den heer W. ten Haaf, welko Commissie bestaat uit de heeren de Vos, do Clercq en de Crane. Do vergadering wordt daarop geschorst. Heropend zijnde, adviseert genoemde Commissie bij monde van den lieer de Vos, tot toelating van den heer ten Haaf als raadslid. Hiortoe wordt zonder hoofdelijko stemming be sloten. De behandeling der overige op dc agenda voor komende zaken wordt aangehouden tot eene volgende vergadering. Waarna de Voorzitter na omvraag dc vergadering sluit. Do bataljons uit Zeeland, die aan de najaare oefeningen in Noord-Brabant zullen deelnemen, verblijven van 6 tot, cn met 12 September a. s. te Bergen-op-Zoom en betrekken aldaar oen kamp bij wachthuis no. 13. Op den 13en d. a. v. vertrekken de vier veld- bataljons van daar naar het oosten van Noord-Brabant. De extra-trein, die de bataljons van Vlissingen naar Beïgen-op-Zoom zal vervoeren, vertrekt van Middelburg 8 uur v.m. In de maand October e.k. zal ecu vergelijkend onderzoek gehouden worden van adspiranten voor de betrekking van. klerk der posterijen en telegraphic, om, naarmate van do behoefte, te worden benoemd. Aan die betrekking is verbonden een jaarwedde van f 400, welke tot ƒ1200 kan klimmen. Zij, dio zich aan dit onderzoek verlangen te onderwerpen, moeten zich vóór den 20 September a.s. aanmelden bij hot hoofdbestuur der postergen en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1