Schroefstoomschip „SCHELDE". iu het publiek optredende eu als Koningin oen handeling to verrichten hebbende, nog kinderlijk beschroomd, telkens vragende om een aanmoedi genden blik Harer Moeder, de indruk, wolken zij maakt, is alles behalve die van een doetje". In zooverre verloochent zij haar afkomst niet, dat hetgeen ze zich in het hoofd stelt, er niet gemak kelijk wordt uitgeredeneerd. Bij het sluiten van ons verslag mogen wij een woord van lof niet onthouden voor de hier ge vestigde stoomboot-maatschappijen, die alle hebben medegewerkt om het dagelijksch vorkoor naar en van Walcheren zoo goedkoop en gemakkelijk mogelijk te maken. Slechts één enkele klacht is er gehoord die evenwel niet tot de stoomboot-directie mag worden gericht en wel deze, dat op Dinsdag een der stoombooten met ongeveer 300 passagiers aan boord niet uit de sluis werd gelaten, dan na meer dan een uur te hebben moeten wachten op een der Middelburgsche stoombooten, die dien morgen ver wacht werd. Wij veroorloven ons de meening, dat een beter toezicht aan de sluis te Yeere zeer nood zakelijk zoude zijn ter voorkoming dat de geregelde vaart worde opgeofferd aan ongeoorloofde bevoor rechting of aan het gemak van het sluispersoneel. Ons is geen voorschrift bekend, dat passagiersbooten in de kom der sluis moeten verzameld worden om na lang wachten tegelijk te worden doorgeschut. Wij meenden, dat ieder op zijn beurt, naar mate van aankomst, aanspraak heeft om doorgelaten te worden. MOORD TE SCHAGEN. Van het huis waar de moord is gepleegd en dat van Boes loopen de erven in elkander. Het had reeds lang de aandacht der justitie ge trokken, dat Klaas voorgaf den avond, waarop do moord geschiedde, in een achterkamer, grenzende aan die waar de moord is gepleegd, te hebben zitten lezen, en wel iets meendo gehoord te hebben, maar niet aan moord gedacht had. De kamer, waar hij zat, was alleen gescheiden door een muur van de kamer, waar de moord is gepleegd. Bovendien heeft hij den morgen na den moord andere kleeren aangetrokken en die, welke hij gedurende den moord aan heeft gehad, zijn niet meer to vinden. Ook was het oog op hem gevestigd, omdat hij met hot meisje verkeering gehad heeft; ofschoon het meisje niets meer van hem wilde weten, bleef zij nog met bcm gaan, omdat zij bang voor hem was. Zij heeft aan een vriendin van haar verteld, dat zij hem zoo ge vaarlijk vond en wel in staat een moord te doen. Wat de verhouding der beklaagden betreft, wordt medegedeeld, dat Boes reeds geruimen tijd bevriend was met Alot. Deze kwam veel bij Boes aan hnis. Den 13en en 14en is hij op de Haarlcmsche kermis geweest, waarvoor hij van zijn moeder te Sehagen f 2,50 ontvangen beeft en terugkwam mot veel geld in zijn zak, niettegenstaande hij zonder werk was. Hij vertelde dat hij Maandag te Uitgeest weer werk had en daarheen zou gaan. Naar de Haarl. Ct. verneemt, is een derde slacht offer door een toeval gespaard. Het gebeurde nl. veel, vooral op Zaterdagnacht, dat er nog een tweede meisje in huis was, die 's avonds behulpzaam was in den winkel en zorgde voor het wegbrengen van de bestelde waren. Dit meisje bleef dan veeltijds over. Dezen nacht echter was zij toevallig niet in huis, daar zij 's avonds nog per laatste gelegenheid naar Haarlem vertrokken was. De moordenaars wisten dit waarschijnlijk niet, daar afdrukken van bloedige handen aan het bedgordijn en op de kussens van het bed, waar anders dit meisje sliep, waren te zien. Behalve eenige lijfsieraden, werd een pakje met gouden tientjes, ter waarde van f 1000, in den tuin van Boes begraven gevonden. Volgens Boes moet Alot hem hebben voorgesteld den moord te plegen, waarbij hij o. a. zeide: »Ik heb dien te Haarlem ook gepleegd, als wij maar wat overleg gebruiken, dan komt het niet uit". Na het bekend worden van de arrestatie van de daders van de hier gepleegde misdaad, werd in die gemeente den dag, met het oog op de te verwachten nieuwe onthullingen omtrent de misdaad, in span ning doorgebracht; op vreeseljjke wijze werd op die verwachtingen het antwoord gegeven. Nadat de ouders van den gearresteerden K. Boes, des middags een verhoor van meer dan twee uren bij den burge meester van Sehagen, den heer J. Berman, hadden ondergaan, en zij in hunne woning waren terug gekeerd, welke door de politie den geheelen dag werd bewaakt, deed, des avonds te half acht ongeveer, eensklaps de verschrikkelijke mare de ronde, dat de vrouw van Boes, zich door bet afsnijden van den hals met een scheermes, van het leven had beroofd. Het bleek namelijk, dat twee bezoekers in min of meer beschonken toestand, in het koffiehuis van Boes, aan diens vrouw, die zich in de gelagkamer bevond, waar tevens geschoren wordt, de opmerking maakten: Vrouw Boes, je zult wel meer van den moord weten, je weet toch wel waar het bebloede goed van je zoon is?" waarop vrouw Boes gezegd zou hebben: »Dan zou Alot onschuldig wezen en heeft Klaas het misschien alleen gedaan; als jelui dat denken, dan is mijn tijd gekomen". Zij ging daarop naar de achter de gelagkamer gelegen woon kamer, vanwaar zij terstond met een scheermes in do band terngkeerde en eer het verhinderd kon worden, gaf zij zich daarmede een diepe snede in den hals. Hoewel de plaatselijke geneesheer, dr. Melcbior, oogenblikkelijk ter plaatse was, kon geneeskundige hulp echter niet meer baten en stierf zij binnen weinige oogenblikken. Het is te hopen dat uit de verbooren, welke vrouw Boes heeft ondergaan, zal kunnen blijken in hoeverre zij medeplichtig is aan de misdaad zelve. Simon Alot, omtrent wien K. Boes gewichtige mededeelingen aan de justitie moet hebben gedaan, heeft weinig of in het geheel niet met anderen over do gepleegde misdaad gesproken. Hij bewoog zich trouwens steeds zeer eenzelvig en bemoeide zich met niemand. Dikwijls elders wonende, is hij voor velen in deze gemeente, waar hg slechts van tijd tot tijd kwam, vrij wel een onbekende. Eon schijnbare kleinigheid moet aanleiding geweest zijn, dat vermoeden tegen hem werd opgevat. Toen namelijk Zondagmorgen de moord in de gemeente bekend was geworden en bijna iedereen naar het huis snelde, waar de gruweldaad was gepleegd, stond Alot te ongeveer negen uren vóór de woning zijner ouders, waar hij een jongentje vroeg of er veel menschen vóór het huis van de wed. Bute stonden, hoeveel en welke politieagenton er waren, enz. Hij ging er echter niet heen; ook was hij bij de begrafenis niet tegenwoordig, hoewel hij bjj zijne oudere thuis was. De voorwerpen van waarde en het geld, werden, naar men zegt, op aanwijzing van K. Boes, gevonden tusschen twee gebouwtjes, welke van achteren het erf van Boes begrenzen, bestopt in bet steegje tusschen de gebouwtjes, dat niet wijder is dan 29 centimeter. Uit verschillende mededeelingen blykt, hoe do jeugdige misdadigor Klaas Boes, als een verstokte booswicht, zich gedurende den tijd, die er tusschen den moord eu zijne arrestatie is vorloopen, heeft godragen. Zoo heeft hij o. a. als buurjongen de ongelukkige Anna Beijers helpen begraven, van het hek van het kerkhof tot aan het graf haar lijkbaar medegedragen en een der touwen vastgehouden, waarmede do dragers de kist in het graf lieten neerdalen. Ook vrouw Boes was bij de teraarde bestelling en stond naast het graf; zij was toen, evenals haar zoon, tijdens de redevoering van den heer ds. Van Kluijve, zeer bedroefd. Zondag heeft hij, zonder zich in het minst te verraden, met andere jongelui, die ook dragers waren geweest, een bezoek aan het graf gebracht om de kransen nog eens te bezichtigen, welke het graf dekken. Hij was ook de eerste, die bij don photograaf Niestadt de portretten der vermoorde vrouwen kocht; terwijl hij aan zijn patroon, de portretten latende zien, tot dezen gezegd heeft, dat het hem zoo begrootte, dat Anna (Beyers) zoo ongelukkig aan haar einde gekomen was, en dat hij een lystje om haar portret zou maken. Zoo ook zeide hij, met andere jongens over den moord sprekende, met verontwaardiging, den moordenaar als hij hem had, wel in riemen te kunnen snijden, enz. Het schijnt, dat hij voor Anna Beijers eenige genegenheid had opgevat; hij had haar met St. Nicolaas, het vorig jaar, een door hem zelf gemaakte naaidoos (hij is meubelmaker), als St. Nicolaas- cadeau gegeven. Meer uit vrees want, naar zij wol eens bad verklaard, hield zij niet van hem en was zij bang van hem had zy hem wederkeerig een cadeautje gegeven, on, naar beweord wordt, ook wol eens eonig geld, om hem maar te vrind te houden. Zijne moedor (vrouw Boes) was Zondag in do kerk onder het gehoor van ds. van Kluijve, waar dien morgen het H. Avondmaal werd gehouden. Toen de predikant de vrecselijke gebeurtenissen dor laatste dagen in deze gemeente in zijne rede aan roerde, trok het de aandacht der aanwezigen, dat vrouw Boes hevig was aangedaan, zonder dat men toen daarbij eonig kwaad vermoedde. Koelbloedig liet zij do bezoekers van haar koffiehuis, Zondag morgen, den eersten dag na den moord, over de schutting, welke haar achterplaats van die van de wed. Bute scheidt, kijken naar het lijk van de weduwe, dat toen nog, vóór do komst der justitie, te twaalf uren, uit Alkmaar, in zittende houding in den stool van hare achterplaats zichtbaar was, en ver klaarde later een goeden dag daaraan to hebben gehad. Hoewel, zooals men nu vindt, eenigszins weifelend, toekende zij toch ook op do ljjst, welke haar werd aangeboden, ter verkrijging van de gelden voor de nit te loven premie voor hot ont dekken van de moordenaars. Algemeen heeft mon innig medelijden met Anthonie Boes, den man en vader, die to Sehagen gedurende 38 jaar het barbiorsvak heeft uitgeoefoud, en die door ieder, die hem kende, steeds geacht werd. Men is dan ook algemeen vau mooning, dat alles wat de misdaad betreft of daarmede in betrekking staat, buiten zijn weten ia geschied. Zaterdagmorgen liep het gorucht dat thans ook gebleken zou zijn dat de inbraak in Maart van dit jaar in het huis van mr. Asser, aldaar, mede dooi den gearresteerden Klaas Boes is gepleegd. Het bij die gelegenheid vermiste zilveren dames-horloge van het dienstmeisje moet toen, zooals nn gebleken ist door hem verkocht zijn aan een moubelmakors- knecht dien hij kende, doch dien toen volstrekt niet vermoedde dat het door klaas Boes gestolen was. HOOItl» 'IE Itl SHI ll. Het stoffelijk overschot van Jansjo Meynders, het twaalfjarig meisje, dat Zondagavond te Bussuni op zoo gruweljjke wijze werd vermoord, is Vrjjdag namiddag uit hot huis van haren oom, don hoor Oosten op den Nieuwendyk, op de begraafplaats •Zorgvliet" aan den Amstel bijgozet. Do Daaste en overburen hadden als blijk van deelnoming iu don rouw hunne winkols gesloten of do gordijnen voor de ramen laten vallen. Een zevental kransen, waaraan witte linten met opschriften afhingen, waren aan de lijkkist bevestigd. De naaste familie volgde in twee rouwkoetsen, terwijl oene groote menigte nieuwsgierigen den treurigen stoet een groot deel van den weg, ja zelfs tot de verre begraafplaats vergezelde. Toen de lijkkist aan de aarde was toevertrouwd, werd de vader van het meisje zoozeer door droefheid bevangen, dat bjj zicb niet meer staande kon houden, en door de bloedverwanten ondersteund moest worden. Een oom van het meisje, do lieer Dam uit Gouda, sprak eenige gevoelvolle woorden aan het geopendo graf. Vrijdagmiddag heeft de politie te Bussum de plaats der misdaad nogmaals bezocht, om nauwkeurig vast te stellen, in welk gedcelto dor woning de moord moet hebben plaats gevonden. Uit die onderzoekingen is gebleken, dat het kind moet zijn gedood in de gang boven, die grenst aan de slaap kamer in v. d. Scheer's woning, waar, zooals men weet, het gegil van het ongelukkige kind is gehoord. Maakte men in een der andere vertrokken van Meinder's hnis gedruisch, dan drong dit niet tot die slaapkamer door, zoodat mag worden aangenomen, dat het kind uit do bovcnvoorkamer in de gang is gesleurd en daar in do duisternis om hot leven is gebracht, nadat de deur der kamer was dicht geslagen, opdat de kleine jongen, die te bed lag, niets zou hooren. Over Bezuiniging! Het Kanton Oosterhout wijst op don voortdurenden achteruitgang der algemeene welvaart en de hooge noodzakelijkheid om den belastingdruk voor beu, die slechts met moeite het hoofd boven water houden, te verminderen. Do vraagwaarop bezuinigd beantwoord 't blad als volgt: In de eerste plaats op de pensioenen. Niet op de pensioenen van de onderwyzers en kleine amb tenaars, die veertig dienstjaren en meer achter den mg hebben, en na al dien tijd veel werk te hebben gedaan voor een bescheiden salaris een daaraan get'venredigd pensioen ontvangen. Neen, maar op de pensioenen van Ministers, generaals en hoofd ambtenaren, zou dunkt ons wel te bezuinigen zijn. Zoo heeft men dezer dagen in de Staatscourant kunnen lezen, dat de oud-Ministers van Waterstaat en Kolonilin, de heeren Lely en Van Dcdcm, elk een pensioen hebben gekregen van ruim f 2700. Die hoeren ontvangen dus zoolang zij leven jaarlijks de som van f 2700 voor een Ministerschap van 2Vt jaar. De heer Tak, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken, moet zich met wat minder tevreden stellen hij krijgt maar f 2000, met behoud evenwel van de f 2000 pensioen, die hem vroeger al voor vroeger Ministerschap zijn toegekend. Tak kan dus met gerust hart zijn ouden dag tegemoet zien, eu wordt hij later nog eens Minister, dan komt er idem weer zooveel bij. Ook wat de pensioenen onzer hoofd- en opper- officieren betreft, wordt met het geld der belasting schuldigen wel wat te kwistig omgesprongen. Wij zijn op hot oogenblik een honderd ge- pensionneerde generaals rijk, die, elk gemiddeld op f 3000 pensioen geschat, ons jaarlijks op niet minder dan drie ton te staan komen. Dit zijn nu nog maar de generaals alleendan hebben wij nog de kolonels, de luitenant-kolonels, majoors enz., die bij honderden te tellen zijn en ons budget aan pensioenen met honderdduizenden verzwaren. Door hoeveel andere bezuinigingen kon men »het arrem ezelkijn", waarvan Vondel spreekt, al lasten maecken quijt". Allereerst op de begrooting van Oorlog een waar Danaïden-vat. De levende en doode strijdkrachten verslinden millioenen, die voor olk ander doel, onverschillig welk, beter zouden besteed zijn. Vooral die fameuze doode strijdkrachten! Of fluistert men niet, dat de nieuwe Minister van Oorlog 100,000 nieuwe geweren wil bestellen, die maar even 10 millioen zouden moeten kosten? »Ick raes vau ongeduld", zeggen wy Vondel nogmaals na. Of is daar geen reden toe bij de gedachte alleen aan een uitgaaf van 10 millioen, die letterlijk in het water gegooid zou zjjn en dat terwijl alles kwijnt, alles achteruit gaat! Wat baat het, of wij al een voor onzen doen sterk leger hebben, (maar dat toch altijd onmachtig zal zijn en blijven om een buitenlandschon vyand het hoofd te bieden) met mooie uniformen, als het volk zelf ten slotte niet meer zal weten, hoe aan den kost te komen! Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bij publieke veiling is de bcetwortolsoiker- fabriek Laane Rogier, DavervelUt Co. te Bcrgen- op-Zoom ingezet voor f 116,000. L I !V U O II W. Mav«»i»is*M\ 25 Aug. Omtrent den toe stand van den alhier gedceltelyk nog te velde staandon oogst kan het volgende gemeld worden: Het vlas, waarmede bctrekkolyk veel land bo- zaaid was, liep zeer in kwaliteit en dionteugovolge in prjjs uiteen. Een groot gedeelte van het hooi moest als het ware binnengesmokkeld worden. De quantiteit is goed. Do gerst werd ovor het algomecn good binnengehaald, wat van allo tarwe niet gezegd mag worden. Het zoozeer gevreesde kwaad in ile aardappels vertoont zich sterk, voor namelijk in de vroege soorten en op de laag gelegen landen, maar ook de late of wintersoorten zijn er in het geheel niet vry van. Eenige velden, be sproeid met de Bouillie Bordelaise, toonen een duideljjk verschil aan met de niet besproeide. De besprooido planten blovon zeker 10 12 dagen langer groen dan de andere. Uien zyu er zeer veel en van goede kwaliteit. De suikerbieten, waarmede natuurlyk zeer veel land is bezet, beloven nog niet veel. Warmte en droogte zullen dat gewas niet onwelkom zyu. Van ceno vervroegde levoring der bieten tegen verhoogden prjjs zal in deze omgoving wel gcon sprake zjjn. Vele van de schoono verwachtingen, die men vóór conigo maanden van den oogst koesterde, zijn voorzeker door de vole regens van den laatsten tijd verijdeld. Persvoeder. Onbekend maakt onbemind, zegt het spreekwoord, en dit is wel in hooge mate bot geval met pers- voeder, te meer nog daar hior zooals op land bouwkundig gebied maar al to veel voorkomt dikwijLs geoordeeld wordt door niet der zake kundigen, of wel door hen die het persen van groenvocdor niet naar de eischen hebben uitgevoerd. Wanneer de boereu toch allen wisten welk lieerljjk persvoeder met weinig moeite van gras, enz. te verkrijgen is waarvan de voedingswaarde zelfs grooter is dan van het best gewonnen hooi en waarvan men bovendien langer voedert dan zou men thans niet allcrwege het kostbare gras zien liggen rotten op het land. En zelfs van dit reeds onaangenaam riekend gras is nog prachtig pers- voeder tc bereiden. Om nu het persen van groen voeder nog beter en spoediger ingang tc doen vinden en daardoor het kostbare gras hij dit natte weder voor bederf te vrijwaren, zullen door ondergeteekende aan belang hebbenden op aanvrage monsters persvoeder ge zonden worden, en wel: 1°. opdat men zich dan kan overtuigen welk prachtig persvoeder, riekend als versch roggebrood, zonder eenige kosten te bereiden is en dat koeien ou paarden hieraan verre de voorkeur geven boven hooi, ja zelfs boven versch gras; 2°. om de dikwijls onware voorstelling van in het geheel niet, of slechts ten halve der zake kundigen te breidelen en het nadeel daardoor aan den landbouw toegebracht door lichtvaardige oordeelvellingen als anderszins, waartoe velen zich soms ongeroepen genoopt gevoelen tot een mini mam te herleiden. B. H. BERTELS. Landgoed: »De Biezen", bij Barneveld, 24/8 '94. It E II T IKAK E IV De arrondissoments-rcclitbank te Amsterdam deed Donderdag 1.1. uitspraak in de zaak van P. J. van dor Linde, 21 jaar oud, die op 20 Mei gepoogd heeft zijne moeder en zijnen oom door middel van arseni cum te vergiftigen. De rechtbank veroordeelde Van der Linde tot eene gevangenisstraf van 15 jaren; door bet O. M. was slechts 10 jaren geöischt. MEIKMIVIEDIV^ De beroepen leeroar bij do Herv. Gem. to Kerkworve, de cand. H. J. Couvéo, hoopt a.s. Zondagnamiddag zijne intreö-redc te houden, na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. A. J. van 't Hooft, pred. te Nootdorp. Do godsdienstoefeningen zullen alsdan aanvangen 's morgens half 10 en 's namiddags half 3 ure. WolftiarJsdlik, 27 Aug. Nadat het Kerkorgel bij do Hervormde gemeente alhier eono belangrijke rostanratio behoefde, waardoor de ge meente gedurende 5 Zondagen van deszelfs leiding verstoken is geweest, werd intusschen dit instrument van wege de flrma L. van Dam Zoon, orgelmakers te Leeuwarden, zoodanig hersteld en in orde ge- bracht, dat bet nn gisteren namiddag bij de openbare godsdienstoefening, voor het eerst weder bespeeld, naar wensch in gebruik kan gesteld worden. Na den afloop bleven verschillende kerkgangers nog in de kerk, om h^t orgelspel van den bewerker aan te hooren. 15 Aug. herdacht de zeereerwaarde heer J. F. G. Baede, pastoor der parochie to Edam, den dag waarop hij vóór 25 jaren tot priester werd gewijd. De geachte jubilaris stond achtereenvolgens als kapelaan te 'sHeerenhoek (Sopt. 1869Oct. 1870), Zaandam (1870—Nov. 1871), 's Gravenhago, Sint Jozef-Parochie (Nov. 1871Mei 1872), Leiden, St. Petrus (1872—Oct. 1874), Amsterdam, O. L. V. Onbevl. Ontv. Posthoorn (1874—1877), Gouda, O. L. V. Hemelvaart (1877—1878), Amsterdam, St. Willebrord buiten de Veste (18781883), Middel burg (1883—1885). Op den 5 December van laatstgemeld jaar werd de eerw. heer Baede benoemd tot pastoor te Schoorl. Van daar werd by verplaatst naar Edam, waar bij sedert 8 Dec. 1898 zijn herderlijk werk verricht. Talrijk waren do blijken van belangstelling, die de jubilaris ondervond ook van Protestanten, van wie velen ter zijner eer de vlag hadden uitgestoken en den heer Baede kwamen complimenteeren. De feestrede in de kerk werd uitgesproken dooi den eerw. heer J. M. J. Baede, pastoor te Zierik- zee, broeder van den jubilaris. Het kerkelyk jubilé van den heer J. A. Everstein, pastoor-deken te Goes, die van 26 Aug. 1864 tot 26 Aug. 1894, dus gedurende 30 jaren alhier pastoor was, werd door de parochianen niet vergeten. Het altaar was keurig net met bloemen en planten, afkomstig uit de bloemkwoekerij vau den boer T. Reijerse te Goes, versierd. Aan stoffelijke blijken van sympathie ontbrak het den bij ieder hooggeachten geestelijke niet. o i: a IV IJ tt. De heer P. D. Koning heeft eervol ontslag gevraagd als lecraar aan de Rjjks Hoogerc Burgerschool te Middelburg. KHIIIEKPO^IIEÜ'flE. Het ingezonden stnk van den heer B. G. v- d. Have zal in het volgend No. worden opgenomen. V E B B E T E K 1 In ons vorig No. wordt vermeld i voor de boofd-acte J. P. v. d. Ploeg to St. Maartens dijk, dit moet zjjn te St. Maartensbrug. T E I, E U It A ill 11 E IV ■H («raveilllUtfC, 27 Augustus. Volgens een particulier telegram zijn onze troepen op Lombok verraderlijk aangevallen, is onze eavallerie verslagen en de gemeenschap verbroken. Ilotierdani, 27 Augustus. GRAANMARKT. Tnrwo, meerondeels wak, f4 a f4,75 per Heet. mecrendeels onvoldoende droog, 3 a f 4,25, naar kwaliteit. Wintereer*! ƒ2,50 A /"3.50. Cheva- llerftCrMt f 3,25 per Heet. Nieuwe Ern - Ion, op do kook, 6 a f 8,50. IllHMlrren 72, 66 en CO Cts. feaho- ren 80, 70 en 60 Cts. Ne lm fieri 04 en 58 Cts. Varken* 42, 41 en 40 Cts. JVen erker middel om Kragen, Manchetten, rn*., «o© fraai als nieuic te stijven. Tengevolge van de al grooter wordende eischen, die men tegenwoordig aan het wasschon stelt, vooral wat betreft het stijven en glanzen, tracht men de eenvoudige rijst-stijfsel meermalen door byvoeging van verschillende bcstanddeelen als gekookton borax, gom, was, enz. te verbeteren, doch gelukt dit alleen door eenige oefening en ondervinding op het gebied van bet bijeenvoegen dier bestanddeelen. Daaraan is bet toe te schrijven, dat menige huisvrouw, niet tegenstaande al bare moeite, met teleurstellingen beeft te kampen en naar uitkomst verlangt. Deze verkrijgt men alleen en met zekerheid door hel. gebruik van Mack's Dubbel Stijfsel, oen absoluut vertrouwbare en geheel voor het gebruik gereed gemaakt stijfend middel, dat al do noodige bestand deelen, ook die welke voor het gladstrijken, op do juiste gehalte bezit, en waarmee kragen, manchetten, enz., in den koristen tijd zoo fraai als nieuw kunnen worden gestreken. Het gebruik van dit stijfmiddel is buitengewoon eenvoudig; nadere bijzonderheden hieromtrent kan men vinden in een klein leerrijk vlugschrift, getiteld: »Mack's voorschriften bij het strijken", die de fabrikant van Mack's dubbel stjjfcl (Heinrich Mack, te Ulm a/d. Donau), tegen toezending van 15 cents in postzegels allorwege franco doel. toekomen. I» II, MSI Zierikzee-Roiterdam eu TUSSCHENGELBOBN PLAATSEN. Aug.—Sept* Anisfcnl HM Van Z1ERIKZEE: Van ROTTERDAM Dtimd. 28'smorg.4,30uJlHnsd.28 'smorg.ll,u, Woonsd.29 9,(Dond. 30 11, Vrljd. 31 6,30 Vrljd. 31 'snain. 1, Zaterd. 1 6,30 |Maand. 3'smorg. 11, Passagiersvracht ZierikzeeDordtRotterdam Enkele reisRetour 3 maauden geldig lsto Klasse 1,25. 2,—. 2de Klasso - -,50. - -,75. Do Directeur, A. WAN GASTEI* ADVERTEIiTIËii. Getrouwd JACOB JAN STEUR Rz. en ADRIANA WILHELMINA BOOT BD., die, mede naincBS wederzijdsckeFamilie, dunk betui gen voor de talrijke bewijzen van belangstelling bij bun Huwelijk ondervonden. Renesse, 24 Augustus 1894.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 3