ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. 25 Augustas 1894. AFKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f d,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6502. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cta. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter tvordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-géiden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Directeur der Directe Belastingen te Middelburg is executoir verklaard het kohier voor de belasting op het Personeel dezer gemeente, dienstjaar Ï8»*/«5 (eerste kwartaal), dat op heden aan den heer Ont vanger der Directe Belastingen alhier wordt ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 24 Augustus 1804. CH. W. VERMEIJS. AlgemeenJJverzicht. Wat wij in ons vorig Overzicht als onze vrees uitspraken is gebeurd. Het Hoogerhuis in luml heeft de wet tot herstel der Iersche pachters verworpen met 249 stemmen tegen en 30 stemmen vóór de wet. In de anders zoo deftige vergadering ging het ditmaal vrij rumoerig toe; de redevoeringen, in den regel daar fatsoenlijk vervelend en deftig bezadigd, waren thans hartstochtelijk. De hertog van Devonshiregewoonlijk een slaapwekkend spreker, werd vuur en vlam toen hij sprak over de gedwongen toelating der uitgezette pachters. Lord Ashbourne, de vroegere Lord-Kanselier van Ierland, begon letterlijk te schreeuwen in zijne woede over de schandelijke voorstellen der Eegeering. Even warm maakte zich de tegenwoordige Lord- Kanselier, Lord Horschell. Het kwam tot merk waardige tooneelende pairs van het Koningrijk sprongen op hun zetels, zwaaiden met de armen en balden de vuisten. Lord Spencer was een van de heftigsten; de lange mouwen van zijn ambts gewaad vlogen als molenwieken door de lucht. De bjj val van zijne weinige liberale vrienden werd geheel overstemd door de honende kreten dei- oppositie, en uitgeput moest hij den strijd tegen het rumoer der Tories opgeven. Eindelijk kwamen de twee hoofdkarapioencn aan de beurt: Lord Rosebery en Lord Salisbury. De laatste ver klaarde, dat Lord Hcrschell voor zijne rede het bekende tu quoque tot model had gekozen, doch daarmedo werd niets bewezen. Het ontwerp zou, als het aangenomen werd, noodlottige gevolgon hebben, hij noemde het cene premie op het niet betalen der pacht. Op deze wijze kon de agrarische quaestie in Ierland niet worden opgelost. De zitting duurde acht uren, een verbazenden langen tijd voor het Hoogerhuis. Toch kon het er ook ditmaal niet toe besluiten concessies aan Ierland te doen. In het Lagerhuis deelde de Minister van Ierland, John Merley, mede, dat de Regeering de verwerping van het wetsvoorstel betreffende de schadeloosstelling der Iersche pachters door het Hoogerhuis ten zeerste betreurt. Tengevolge van de verwerping dezer wet zullen naar alle waarschijnlijkheid de sociale en administratieve moeielijkbeden in Ierland vermeer deren. Derhalve rust op do Regeering de verplichting, om, gelijk zij ook voornemens is, deze quaestie in de volgende parlementszitting weer ter sprake te bren gen. Het Hoogerhuis heeft bij tweede lezing het wetsontwerp aangenomen betreffende de regeling van 't plaatselijk bestuur in Schotland. Door den Minister Sir Edward Rey werden in het Lagerhuis eenige mededeelingen over koloniale aangelegenheden gedaan. Betreffende de overeenkomst, welke tusschen de Regeeringen van Frankrijk en den Congo-Staat is gesloten, zeide de Minister: Wij hebben bericht ontvangen, dat tusschen de Fransche on de Belgische Regeering betreffende het grens-geschil aan den Congo cene schikking is getroffen. Wij hebben ons niet verzet tegen het verlangen van den Koning van België om deze overeenkomst te onderteekenen, maar wij zijn volstrekt niet voornemens ons door deze schikking in eenig opzicht als gebonden to beschouwen. Het grondgebied ten Noorden van Lado en het Westelijk Nijl-gebied blijven wjj beschouwen als behoorende tot streken, welke onder Engelands gezag staan. Wat betreft do aansprakendie Turkije deed gelden op dit gebied, en zooverre het tot Egypte behoort, zijn de onderhandelingen nog niet geëindigd. De Engelsche gezant, Lord Dufforin, zal eorstdaags naar Parijs terugkeeren, ten einde deze besprekingen voort te zetten. Do Regeering verwacht, dat dan eene oplossing zal worden verkregen van de moeilijkheden, welke nu nog bestaan tusschen Frankrijk en Engeland. Met de financiën van Italic schijnt het nog treuriger gesteld te zijn, dan men aanvankelijk ver moedde. De Minister van Financiën, Boselli, had oen onderhoud met den heer Crispi. Dezen deelde hij mede, dat hjj nog 50,000,000 Lire noodig heeft, want dat het tekort op de begrooting dreigt grooter te worden dan men het geraamd had, ten gevolge van de vermindering van de opbrengst der douane rechten. Crispi hoeft geantwoord, dat hij van de beloften, den Koning gedaan, om geone meerdere belastingen op te leggen, niet kan afwijken. Eerder dan dat te doen, zou bij zich uit bet politieke levon terugtrekken. Naar men verneemt zijn de Ministers bijeengeroepen, ten einde te beraadslagen welke bezuinigingen op de verschillende begroo tingen kunnen worden aangebracht. Het blijkt meer en meer, dat het nieuwe Kabinet in Ilencmarkcn bij geen enkele partij, behalve bjj de uiterste recbterzjjde, steun vindt. De gematigde linkerzijde spreekt openljjk hare veront waardiging uit over het feit, dat men haar geen enkele ministerieele portefeuille heeft toebedeeld en men vermoedt, dat het Ministerie tengevolge van zijne samenstelling bij geen der groepen van de linkerzijde steun zal vinden. Do radicale linkerzijde verkoert in volkomen ontbinding, nu Edward Brandes zijn mandaat heeft neergelegd. Brandes verklaart geen lust meer te hebben, ora zich met de politiek te bemoeien, daar de reactie voorloopig in Denemarken de heerschappij zal voeren. Ook do andere leider der radicale linkerzijde, de heer Hörup, wil zich niet meer verkiesbaar stellen. Hot compromis heeft dus geen revolutie-ministerie tot stand gebracht, maar alleen geleid tot versterking van de reactie en van do sociaal-democraten. In de laatste dagen kwamen er weer allerlei be lichten omtrent eene verzoening tusschen Itum- luiifl en Hiilgarlic. Dat deze niet zoo gemakkelijk zal tot stand komen, blijkt wel uit de jongste uitlatingen der Russische pers. Daaruit toch ziot men, dat Rusland niets meer eischt dan do beschikking over het Bnlgaarsche leger en over de havensteden Varna en Boergas. Terecht vraagt naar aanleiding van dezen eisch het orgaan der Bulgaarsche regeeringspartij of de Russen de Bul garen houden voor Afrikanen, die zich aan de Russische handelaars verkoopen, om als slachtdieren gevoerd te worden naar Constantinopel, ten einde den Czaar in staat te stellen over de beenderen der Bulgaren heen Constantinopel binnen te rukken. Rusland heeft geen belang bij eene verzoening en Bulgarije heeft die niet noodig. Do Bulgaren zjju onderdanen van den Sultan en maken deel uit van het Turksche rijk. Volkenrechtelijk zijn zij dus niet bevoegd, om iemand een deel van hun gebied af te staan of zich met iemand te verzoenen. In Russische bladen wordt opnieuw melding go- maakt van het geheime verdrag tusschen Sei'Vië en Oostenrjjk-Hongarije, hoewel de Servische Re geering het bestaan er van hardnekkig ontkend. Volgens een der bladen zou dit verdrag in 1882 zijn gesloten en 12 jaar van kracht zijn en do volgende bepalingen bevatten: Oostenrijk zou de dynastie in Servië steunen; het zou de uitbreiding van Servië in het Zuiden, voornamelijk in Mace donië, beschermen; Servië verbindt zich geen moeielijkheden te doen ontstaan tegen Oostenrijk in de Horzogowina en in Bosnië en Servië ver bindt zich geene politieke conventie te sluiten zonder goedkeuring van Oostenrijk. Er zouden thans weer pogingen worden aangewend dit verdrag te hernieuwen. Italië. Een bemiddeld koopman te Alessandria nabij Milaan speelde dezer dogen vier loten in do Turijnsclie loterij, Nos. 36, 20, 45 en 17, dio hom te zamen 4 lires kostten. Bij hot nazien van de trekkinglijst bemerkto hij dat 20, 45 en 17 er uit gekomen waren, maar de hoofdprjjs was gevallen op G, in plaats van op 36. Vol woedo noemt hij het briefje uit den zak en scheurt het in stukken. Daar valt evenwel zijn oog op de verbetering van drukfouten, waarin vermeld staat, dat niet G maar 3G de hoofdprijs te beurt valt. Kort daarop komt de loterij-agent hem ook zijn geluk mcdedeelen, maar do hoofdprijs zal ook hom toch ontgaan, want hij heeft zijn lot vorscheurd. In koortsachtige haast doorzoekt hij zijn zakken, zijn portemonnaic, portefeuille en ziedaar, het kostbare stukje papier komt nog ongeschonden te voorschjjn. In zijn ver blinde drift had hij een oud, uitgetrokken No. verscheurd. De gelukkige stervoling heeft nu met zijn 4 lire er 240,000 binnengehaald. Frankrijk. Geen dag gaat er tegenwoordig voorbij zonder dat een anarchist wegens het verheerlijken van den moord van Carnot of wegens gewelddadigheden voor het gerecht verschijnt. Dinsdag stond te Parijs weer een anarchist, als werkman gekleed, terecht, die nabij de prefectuur der politie een gardicn de la paix met een mes aanviel on tot driemalen too naar hem stak in de richting van de borst, roepende: «Ziedaar, dit heeft Emile Henry mij opgedragon u te gevenDe gardien de la paix werd gelukkig niet getroffen. De stooten zijn afgestuit op zijne kleedij. Voor do rechtbauk verklaarde de geweldenaar anarchist te zijn, maar hjj weigerde zijn naam op te geven. «Ik dacht", zcide hij, Poisson to dooden, die Emile Henry heeft gearresteerd. Het doet mij leed mijn doel niet bereikt te hebbenmaar Poisson, Casimir Perier en Dupuy zullen hun lot niet ont gaan want anderen zullen doen wat mij niet gelukt is". Het is gebleken dat hij Albert Dodey heet. Een ander, Leprinco genaamd, dio reeds her haaldelijk veroordeeld was cn op den dag dei- begrafenis van Carnot geroepen hadHet is goed dat hij gedood is. Wij zullen nog wel anderen van kant makonenz., is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het hof van gezworenen heeft verzachtende omstandigheden in aanmerking ge nomen. Hjj verklaarde beschonken te zijn geweest. uitschljind. Van uit hot stadje Labischin (provincie Posen) wordt do volgende verschrikkelijke moord gemold, die de inwoners met ontsteltenis vervulde. In de eerste dagen der afgeloopon week verdween hot ongeveer vijfjarig zoontje van den metselaar Kuniszewski. Wijl hot kind vroeger dikwijls door zijn ouders org was mishandeld, ontstond al spoodig het vermoeden, dat misschien ook nu weder cene ergerlijke mishandeling had plaats gehad, waardoor hot gestorven en uit den weg geruimd zou zijn. Gepasseerden Donderdagavond, toen een paal mannen in het naburige bosch aan 't hout sprokkelen waren, zagen ze iets boven den grond uitsteken, dat op een vinger geleek. Bij 't opgraven van den grond vonden zij het lijkje van 't verdwenen kind. Terstond werd do politie hiervan in kennis gesteld, dio het lijkjo liet halen. Bij onderzoek zag men tal van wonden, ontstaan door mishandelingen, benevens diepe verwondingen, van messteken afkomstig. De verdenking, het kind mishandeld, gedood en uit den weg geruimd te hebben viel natuurlijk terstond op do ouders. Zij werden dadelijk in hechtenis genomen, en na een voorloopig verhoor, geboeid naar do gevangenis overgobracht onder de ver- wenschingen der ingezetenen. Den volgenden dag verscheen do officier van justitie uit Bromberg, met dc doktoren. Het onder zoek van 't lijkje in het bijzijn van de beschuldigden bracht onder meer aan het licht, dat 't kind bjj 't begraven nog geleefd had. De moordenaars hebben het dus levend onder den grond gestopt. Het vorder onderzoek zal uitmaken of de ouders van het kind werkelijk deze misdaad hebben begaan. IKi-rlUii, 23 Aug. In een hoofdartikel in de Voitciirts, het officieele orgaan onzer socialistische partjj, geeft heden een Nederlandsche socialist een beschrijving van de tweespalt in de sociaal-demo cratische partij van Nederland. Hij voorspelt dat met het congres van aanstaanden Zondag een nieuw tijdperk voor do werkliedenbeweging in Nederland zal aanbreken. Het artikel begint aldus«Goddank, eindelijk hebben de Nederlandsche sociaal-democraten er genoeg van te bljjven in een genootschap dat voer onder de valsche vlag der sociaal-democratie, hoewel de meerderheid zijner leden anarchistisch was gezind". Het eigenaardigste van de zaak is, dat do Vorwürts de beschrijving als hoofdartikel opneemt België. Te Luik stortte de vorige week, terwjjl men do brug, leidende over het kanaal Luik-Maastricht neerliet, deze met donderend geraas naar beneden. Het ijzerwerk geraakte hierdoor los en viel tusschen het volk, dat ter weerszijden der brog stond te wachten. Het zoontje van den brugwachter werd onmiddelljjk gedood, terwjjl drie personen, onder welken de slnisknecht, zoo deerljjk gewond werden, dat men voor het behoud van hun leven vroest. De scheepvaart is voorloopig gestremd, tot groot ongerief der talrijke schepen, die thans het kanaal bevaren, aangezien het Kempensche kanaal eerst sedert 8 dagen heropend is. Men meldt uit St. Nicolaas-Waas Woensdagochtend in de vroegte vond men aan den openbaren weg aan een wilgentak twee lijken hangen. Het waren een jongen uit de volksklasse van 19 en eene fabrieksarbeidster van 17 jaar, die zelfmoord hadden gepleegd. Eén koord hield in zijn strop do twee gelieven in eene laatste doodelijke omhelzing to zamen. Nederland. Zlltplieil, 22 Aug. In een boerenschuur te Bathcm bjj deze stad, hoorden do arbeiders een vreemd, klagend geluid. Mon zag niemand on dus nam men aan, dat bet er spookte. Een politie agent word gehaald, die het geluid ook hoorde on oordeelde, dat hier naar een meer natuurljjke oplossing moest worden gezocht. Er zit bepaald een man onder die 20 vimmen rogge bedolven, zei hij. Men kon 't niet golooven, maar begon toch de rogge weg te scheppen en vond ten laatste een geheel uitgeput persoon. Hjj zei, daar acht dagen laag lovend begraven te zjja geweest en zich voor den hongerdood te hebben gevrjjwaard, door roggenaron te eten. De man bleek een Duitsch landloopcr to zjjn, die zich ongovrangd on onopgemerkt in een donkoren hoek in de schuur te slapen had gelegd on zoo bjj het binneubrengen dor rogge daaronder -bedolven was goraakt. liiiMtcnluni. 22 Ang. Het stoffelijk om- halsol van wijlen den politie-commissaris Stork werd heden, door vele verwanten, vrienden cn arabtgenooton begeleid, op «Zorgvlied" begraven. Een tiontal kransen dekte de lijkkist. Aan het geopend graf huldigde dr. Wallburgh Schmidt, voorzitter der logo «Charite", den overledene als een ijverig cn nauwgezet man en legde een witten handschoen op do lijkkist als symbool van de reine en verbeven beginselon der vrijmetselarij. Een bloedverwant dankte voor do deelneming. Te Amsterdam is een geacht ingezetene over leden, volgens verklaring van don geneesheer aan dc gevolgen van loodvergiftiging, veroorzaakt door het verven van het hoofdhaar met een verfstof welke loodbestanddeelen bevatte. Uit de medcdeoling in het Hbld., dat de commissaris van politie Stork aan loodvergiftiging is overleden, zou men opmaken, dat deze de geachte ingezetene is, die in bovenstaand bericht wordt bedoeld. Hc!lcvOC<sllli&, 22 Aug. De polder onder de gemeente Nieuwenhoorn verdrinkt schier in het water. Nu wil het geval, dat de 'ketels van het stoomgemaal niet gebruikt kunnen worden. Eerst heeft toon do sleepboot «Zeeland", van L. Smit Co., getracht het land droog tc maken de kosten liepen echter te hoog. Thans zal het beproefd worden door de sleepboot «Antoinette", van de firma C. Bos Az. Clioes, 23 Aug. Bljjkens mededeeling van den Burgemeester heeft het lichten der sasdeuren in eigen beheer gekost f 300, terwjjl bij gehouden aanbesteding de laagste inschrijver 671 eischto. Burgera. eu Weth. van Goes zjjn namens do gemeente hij H.H. M.M. op audiëntie geweest. Do Regentes heeft aan den Burgemeester haren spijt te kennen gogeven, dat zij slechts eenigo oogen- blikken te Goes kon vertoeven, doch dat zij hoopte binnen een niet al te lang tijdstip met hare dochter een langduriger bezoek nan Goes te brengen. In do eerste helft der volgende maand zal de uieuwbenoomde Secretaris, de heer Van Reigersberg Veraluys, zijne functie aanvaarden. De begrooting der schutterij over 1895 bedraagt f 605,75 met een subsidie uit de gemeente-kas van f 518,38'-. Op de voordi-acht ter benoeming van twee zetters voor de personeele belasting zijn geplnatst: lo. de hcoren J. .T. Ramondt en G. II. v. d. Meer Mohr; 2o. P. A. de Ligny en A. Dekker. Tot bestuursder der Blaubeenbeurs in plaats van wijlen den beer B. van Aspcren Vervcnno werd gekozen de heer J. J. Ochtman. Over 1893 toont de rekening der gemeente f 161821,93s in ontvangst en f 147619,61s in uit gaaf, dus een goed slot van f 14201,97, waarvan evenwel voor 1894 reeds f 8430 is gebruikt. Voor 1895 bedraagt de begrooting in ontvang en uitgaaf f 102882,10 met f 1082,25 voor on voorziene uitgaven. De hoofdelijke omslag is daarbjj tot een gelijk bedrag uitgetrokken als over 1894 n.l. 27000 gulden. $tavcili$$C, 23 Aug. Dezer dagen werd alhier het nieuwe eu het vernieuwde schoolgebouw in gebruik genomen. Door eene buitengewone rijks subsidie werd de gemeente in staat gestold om de sehool, dio reeds jaren lang gebleken was te klein te zjjn voor het aantal schoolgaande kinderen, met één lokaal te vergrooten. Ook aan de bestaande school werden de noodige veranderingen en ver beteringen aangebracht. Op kosten van de gemeente werd het gansche meubilair en bet inwendige der oude school netjes opgeschilderd, terwijl het verven van het uitwendige nog moet geschieden. In één woord, alles ziet er netjes uit en het gemeentebestuur komt in deze een woord van lof toe. Xicrikzee, 28 Aug. We ontvingen een exemplaar van het jaarverslag der Maatschappij van Weldadigheid, directeur de heer Job v. d. Have. We vestigen gaarne de bijzondere aandacht op deze zoo nuttige instelling, omdat zich het treurig feit voordoet, dat haar ledental voortdurend vermiudei-t. Zal de Maatschappij aan hare schoone roeping kunnen beantwoorden, dan is het noodig, dat velen zich bereid verklaren als lid toe te treden. De contributie bedraagt f 2,60 'sjaars. Gedep. Staten van Zeeland hebben op een adres van de provinciale waterbouwkundige ambte naren in die provincie tot het verkrijgen van pen sioenen voor nun weduwen en weezen aan Prov. Staten eon voorstel gezonden tot wijziging van het reglement voor de calamiteuse polders of water schappen, in dien zin, dat dijkraden bovenbedoeld pensioen kunnen verleenen. De oesterberiebten Jniden gunstig, zoodat do liefhebbers zich kunnen verheugen. De berichten omtrent den broedval op do pannen van de oester- perceelen zoo wordt uit Bergen-op-Zoom gemeld zijn alle zeer gunstig. Het blijkt, dat dio nog nooit zoo goed is geweest als dit jaar. Er zijn pannen, waarop men tot 1200 stuks beeft waar genomen. Xlerlkzee, 24 Aug. Programma van bet vierde Zomer-Concert, te geven door het Harmonie- Gezelschap «Kunst en Eer", op Zondag 26 Aug. 1894, des avonds ten half acht, in de Sociëteit «Ons Genoegen": 1. Les Excursionnistes, Marche Militaire, Bern- hard. 2. Norma, Jos. Kesscls. 3. Mosaique de l'Opéra Nabuchodonosor, M. J. Kcsscls. Paraphrase iiber das lied «Wie schön bist Du", Nesvadla. 5. Tou- jours Gai, Polka pour deux pistons, Kesseh. 6. La Reine d'Été, Ouverture, Ch. Panne. 7. Lc Songe d'Amour, Fantaisie, JI. Kling. 8. Oh! rendez moi mon cielCantilene, Belfjens. 9. A l'opéra comique, Mosaique, 10. Donau-Wellen, Walzer, J. Ivanovici. Met 1 Oct. a.s. is op verzoek eorvol ontslagen de brievengaarder M. J. Berm an te Za&mslag. De VIÏ8S. Ct. bevat van een Antwerpenaar een «Groot aan Do Ruyter". Het slot luidt aldus: «Geest van Do Ruyter, zie op ons neerzie neer, niet alleen op dio talrijke vaderlanders in wrieme lende drommen rond uw bronzen afbeeldsel vergaderd, maar vergeet ook niet den groet te ontvangen van de gulle Vlamingen, die zich ook beroemen afstammelingen van groote mannen te zjjn. «Gegroet, fiere held, schrik der zeeën, minnaar der vrijheid! Zie op hen neer, die zwoegen en werken om den Zuidergeest, die verbastering- en ontaarding aanbrengt, uit hun dierbaar land te verjagen; en zjjn zij misschien met oen zeer klein getal, die strijders voor de vrijheid,gedenk hen tochgjj, die ook met een klein hoopke den Vier- daagschen Zeeslag wont, en daar «do maat sloeg in do muziek van duizenden kartouwen". «Ontvang den groot dor Vlamingen!" Omtrent hot bezoek der Koninginnen aan Den Helder wordt aan de Held. Crl. van vertrouw bare zijde gemeld, dat de Vorstinnen er nóch dinoeren, nóch overnachten zullen. Door de Israëlieten in Den Heldor is het plan gevormd om bjj do a.s. komst van de Koninginnon aldaar de 12 stammen Israëls te rertoonen. Verder hebben zij aan H.H. M.M. kenbaar gemaakt, dat, als het haar mocht behagen hun synagoge te pas- seeren, do gemeente zich in haar bedehuis zal vereenigen om door een plechtig gebed den zegen van den Allerhoogste voor de Vorstinnen af te smeeken. Zondagavond met den trein nifc Antwerpen te Rozendaal aankomende, vermiste eene oude vrouw uit die gemeente liaro portemonnaie met ruim fr. 150, welke door den besteller K. was gevonden en aan den stationschef afgedragen. Toen haar die werd teruggegeven, ontving de eerlijke vinder eeno belooning van twee dubbeltjes! Ik moord tc ttdia^cii. In verband met den moord te Scbagen is de volgende oproeping van den officier van justitie te Alkmaar bekend gemaakt: In de woning van Jansje Stool, weduwe van Gorrit Bute of Beutc, die in den nacht, van 11 op 12 Augustus tc Scbagen, tegelijk met Anna Boijcrs werd vermoord, zijn niet aangetroffen de navolgende voorwerpen, die tjjdens den moord vermoedelijk in die woning aanwezig waren: twee gladgouden zijnaaldon, 18 karaats, 2 cantille kapspclden, 18 karaats, 1 paar ouderwetsche oorbellen of oor knoppen met. haar achter glas; 1 balsketting met zwarte koralen (één streng) on gouden tonnetje1 halsketting (vier strengen) van zwarte koralen mot gouden slotje; vier gouden vingerringen, waaronder I met een wit steentjeongeveer twaalf zilveren thee- of likeurlepeltjes, aan bet smalle gedeelte gedraaid en aan het breede gedeelte van den steel met een gegraveerd takje of bloempje. De officier van justitie tc. Alkmaar verzoekt op sporing, inbeslagneming en opzending dier voor werpen, alsmede draadbericht. Tevens wordt draadbericht verzocht van de adres sen van twee mannen, de een ongeveer 45 jaren, lange donkere bakkebaarden, bovenlip cn kin glad geschoren, gewone gelaatskleur, helder uit groote oogen ziende, zwart zijden pet: de ander van jeug diger uiterlijk, welke personen in den avond van II Augustus te Uitgeest waren gezeten in waggon 3e klasse van trein 121, vertrekkende van Uitgeest 9,6 uur 's namiddags en te Schagen (aankomst 10.10 unr 's namidd zijn uitgestapt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1