ZIMIKZEESCHU NIEUWSBODE. Dinsdag 14 Augustus 1894. Directeur-Uitgever J. VVAALE. KENNISGEVING. NOG EENS HET MUNTVRAAGSTUK. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post f 1,00. Noord-AmerikaTransvaalIndië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6497. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesehe Nieuwsbode" ILohier van <lcn H««rdelökcn Oinslng; over U94. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran ZKRK7.fE maken bekend, dat het primitief kohier van den Hoofde» lijken Omslag dezer gemeente, over het dienstjaar 1894, op den 10 dezer maand door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd, en van heden af gedurende vijf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder in afschrift ter lezing ligt. Binnen twee maanden na de goedkeuring van het kohier worden de aanslagbiljetten uitgereikt, en binnen drie maanden na die uitreiking kunnen de aangeslagenen tegen hun aan slag bij den Raad bezwaren inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. Zierik7.ee, den 13 Augustus 189*. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Onveiligheid Vaarwater. De BURGEMEESTER van Zierjkzee brengt ter kennis van zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben, dat van '20 Augustus tot 29 September e.k. oefeningen zullen plaats hebben in het leggen van ongeladen torpedo's: et, in het Schulpcngatzeegat van Texel, buiten het betonde vaarwater, ter hoogte van tuin, waarbij het onveilige terrein door spitse tonnen zal zijn aangegeven, en b. in den Nieuwen Rotterdamschoii Waterweg, bez. de rootle tonnenlijn, ongeveer ter hoogte van het fort aan den Hoeli vuil Hol land, waarbij het onveilige terrein zal zijn aangewezen door roode spitse tonnen op den N.-kant en groene spitse tonnen op den Z.-kant. Zif.rikzee, den 13 Augustus 1894. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VF.RMEIJS. De bimetallisten verdedigen de stelling, dat, wanneer bij internationale overeenkomst tusschen alle, of althans tusschen een voldoend aantal der voornaamste handeldrijvende volken, eene bepaalde verhouding tusschen goud en zilver werd vastgesteld, die verhouding zich zelve zou handhaven door de werking van de wet van vraag en aanbod. En, daar de verstoorde waardeverhouding aanleiding heeft gegeven tot groote bezwaren, zal de herstelde verhouding h. i. deze bezwaren doen ophouden. De monometallisten voeren hiertegen aan, dat, als tengevolge eener internationale overeenkomst goud en zilver weder evenals vroeger over een zeer uitgestrekt gebied door elkander als geld gebruikt werden, een tamelijk vaste verhouding, oveuals vroeger, zich wel weer vormen en hand haven zou, maar dat toch tegen het stelsel ver schillende bedenkingen rijzen, en wel vooral deze twee: 1°. Is het h. i. in beginsel verkeerd, als waarde meter, als ruilmiddel twee metalen to nemen, die ondei-ling in waarde verschillen kunnen, en, door welke oorzaken dan ook, soms belangrijk verschillen zullen. De ervaring, opgedaan met den overgang van sommige staten tot den enkelen gouden stand aard, en de daardoor ontstane gevolgen, moeten juist eene waarschuwing zijn tegen de aanneming van een stelsel, dat de kiem voor zulke stoornissen in zich bevat. 2°. Is het in de practijk bijna ondoenlijk te achten om eene waardeverhouding hij overeenkomst te bepalen, die met de werkelijke zal gelijk staan. En is de overeengekomen verhouding, waaraan dan alle staten (althans alle toegetreden staten) gebonden zijn, eene andere dan die, welke zich uit do natuur lijke verhoudingen in den nieuwen toestand ont wikkelen zal, wie overziet dan de bezwaren, welke daaruit weder zullen voortvloeien? Met het oog op het gezag der mannon, die ook ten onzent het bimetallisme voorstaan, zal men wellicht aan deze bezwaren der monometallisten geen overwegend belang willen toekennen. Er is echter een andere zaak, een bezwaar, dat ook voor de bimetallisten geldt: de toepassing van het stelsel is afhankelijk van eene voorwaarde, welker ver vulling zich tot dusver liet wachten en in de toekomst niet te voorzien is. Die voorwaarde is eene toetreding der zoogenaamde goudlanden tot het bimetallisme. Alle pogingen, tot dusver aan gewend om hen daartoe te bewegen, waren vruchteloos en er is geen grond om te verwachten, dat zij binnen een afzienbaren tijd zullen slagen. Zegt men tot de monometallisten: »Gij echter geeft toe, dat de verstoring der verhoudingen scbadelijko gevolgen heeft gehad, moet het dan maar zoo blijven?" dan antwoorden zij: »het blijft zoo niet". Dit ook is de werking van de wet van vraag en aanbod, dat zij overal, waar het evenwicht verstoord is, dadelijk aan het werk trekt om het te herstellen. Waar de artikelen met markt waarde dadelijk elke wijziging volgen, döen de op overeenkomsten berustende, of door gewoonte geregelde betalingen dit slechts geleidelijk, maar zij doen het toch ook. Dit is wel moeielijk in cijfers aan te toonen, omdat de maatschappelijke verhoudingen steed9 van meer dan éénen factor afhankelijk zijn en het daarom niet aangaat allen aan éónen factor toe te schrijven, maar zeker is hot, dat de veranderde verhoudingen hier eene rijzing tegenhouden, die anders wellicht zou plaats hebben (bijv. van werk- loonen), daar eene daling bevorderen, die anders niet., of niet in die mate zich zou hebben voorgedaan. Voor 20 jaren konden soliede openbare leeningen ternauwernood tegen 5 pCt. geplaatst worden en nu vragen openbare besturen reeds lang geld tegen 31/ pCt. en worden zelfs lecningen t.egon 3 pCt. aangekondigd I Het scbjjnt niet twijfelachtig, dat de "waardevermeerdering van het goud met die vermindering van den rentevoet in rechtstreeksch verband staat. Deze beschouwing kan tot practische gevolgen leiden: als de pachter, die in zijn bedrijf schade lijdt, dit enkel aan het muntstelsel toeschrijft, dan zal hij bij de pakken neerzitten en zuchten och, kwam de dubbele standaard maar; zoo hij echter de zaken inziet zooals wij, dan zal hij met zijn landheer gaan praten on zeggenik krijg voor de opbrengst van liet land minder dan vroegergij kunt voor hetzelfde geld meer koopen dan vroeger, gij moest mij dus de pacht wat afslaan. En ziet de landheer de zaken ook zoo in, dan zal hij daarin toestemmen en als hij ze niet zoo inziet, dan zal ook hem de wet van vraag en aanbod wel op het goede pad brengen". Deze overweging leidt, van het standpunt der monometallisten, tot eene tweede. Is nu reeds 20 jaar eonc wijziging van allo maatschappelijke ver houdingen naar de veranderde waardeverhouding van het goud in gang, dan zou, zoo nu eenvoudig de vroegere verhouding hersteld werd, onmiddellijk" eeiio beweging in tegonovergostelden zin beginnen. Men zou voor hetzelfde gold minder waren bekomen en dat zou dadelijk ingaan, maar de overeenkomsten en gewoonten zouden slechts langzaam volgen. Was de eerste schok, om een voorbeeld to noemen, nadeelig voor den landbouwenden stand, de tweede schok zou in het nadeel zijn van de werkmansklasse, wier loon slechts langzaam stijgen zou, terwijl zij dadelijk voor hare levensbehoeften meer zou moeten betalen. Ziehier enkele opmerkingen, die de monometal listen tegen de beschouwingen der bimetallisten plegen te maken. Zonder ons partij te willen stellen meen en wij, dat het onzen lezers aangenaam zou zijn, de zaak van twee kanten te kunnen bezien. Maar, afgescheiden daarvan, gelooven wjj eene opmerking van algoracenen aard aan het boven staande te mogen toevoegen. Het werd reeds gezegdde maatschappelijke ver houdingen zijn niet afhankelijk van eenen enkelen factorop dat ingewikkeld raderwerk doen tal van krachten hun invloed gelden. Nu eens heft de werking der eene kracht die dor andere op. Zoo kan bijv. eene stijging der geldwaarde samenvallen met eene neiging tot verhooging der loonen. .Schijnbaar blijft dan de laatste achterwege, omdat zij haar tegenwicht vond in do eerste. Soms echter versterkt de eene kracht do andere. Zoo is de daling der graanprijzen voor een deel een gevolg van de stijging der goud- waarde, maar daarvan niet alleen; zij is in niet mindere mate veroorzaakt door de buitengewone graanaanvoeren uit Amerika en Achter-Indië. Do daling der prijzen van boter en kaas is toe te schrijven aan de stijging der goud waarde, ja, maai- niet minder aan den vooruitgang der zuivel bereiding in andere Janden. En wie nu alleen verbetering verwacht van hot bimetallisme, dat in ieder goval nog niet spoedig komen zal, verzuimt daardoor heel licht, te letten op die andere factoren en daardoor op hetgeen op zijn eigen weg ligt om verbetering in zijn toestand te brengendoor wijziging van zijn bedrijf, door toepassing van nienwo verbeteringen, kortom, door inspanning van eigen krachten, waardoor bij slot van rekening alle vooruitgang steeds het krachtigst bevorderd wordt. Erratum: In het vorige artikel over dit onderwerp kwam een schrijflout voor, die wel aan het betoog geen afbreuk doet, maar die toch verbetering behoeft: »Natuurlyk" staat er «want als liet eene metaal duurder werd enz. Dien zin leze men aldus: «Natuurlijk, want als het eene metaal duurder werd tegenover het andere, dan waren er dadolijk speculanten, die van het gocdkoopcrc metaal geld lieten slaan, waardoor dan echter de vraag toenam en de waarde steeg". Engeland. Lomll'll, 10 Aug. Volgens een officil'ol telegram uit Hongkong zijn aan de pest 2504 menschen bezweken. Japan en China bestollen in Noord-Amerika op groote schaal krijgsbehoeften. Japan heeft onder anderon besteld een millioen nieuw uitgevonden bouilloncap9ulcs, waarvan elk boet gelijk te staan met een pond vleosch; 7,00 zon ieder soldaat in staat zijn gesteld voor ettelijke maanden proviand mee te dragen. Inmiddels openen de Amerikanen inschrijvingen ten bate van de hongerlijdende Korean en. De gezant van Korea to Washington heeft daartoe aangespoord. Een zendelingblad wil duizend ton meel zendon, mits de regeering der Yereonigde Staten vrijheid van vracht van San Francisco af toezegt. Volgens bericht uit Sjanghai zendt Japan voort durend ontzaglijke versterkingen naar Korea. Volgens bericht uit Tientsin heeft de Chinoesche keizer aan do onderkoningen bevolen bijzondere oorlogs schattingen te heffen. Ook is de Chineesclie regeering in onderhandeling over een buitenlandsche leoning. De ongeregelde Chineesclie troepen, die indertijd tegon de Franschon hebben gevochten, bieden zich in menigte aan om dienst te nemen tegon de Japanners. De Chineescbo soldaten, die de Japanners van het Britseh estoomscbip Chung King" hebben ontvoerd, zijn gegeeseld. De correspondent van do Times te Tientsin spreekt pertinent tegen dat Li-Hoeng-Tsjang in ongenade is gevallen. Uit do brandkast in liet kantoor van een zilversmid te Londen waren in den nacht van den 29en op den BOen JuJi j.J. vier blokken zilver ter waarde van 1200 f 144000) gestolen. De nachtwaker White, wiens taak liet was door de werkplaatsen de ronde te doen, werd in hechtenis genomen onder verdenking de misdaad gepleegd te hebben met 5 medeplichtigen, die eveneens achter slot en grendel zijn. Een knoop, die voor de brandkast word ge vonden, heeft tot, de ontdekking van den schuldige geleid. De detective merkte n.I. bij de onder vraging van den nachtwaker tijdens het onderzoek op, dat aan diens jas twee knoopen ontbraken en dat de gevonden knoop geheel overeenstemde met de knoopen, dio nog aanwezig waren. Italië. Sedert een maand werd de Siciliaansche provincie Messina door eene stoutmoedige rooverbende geteisterd. De bende bestond uit twaalf man en had tot hoofdman zekeren Cantini, een brutaal en gevreesd bandiet. Overal werden alleenstaande woningen overvallen, brandbrieven en doods bedreigingen rondgezonden en vee weggesleept. Tevergeefs stelde de overheid hier en daar posten soldaten op. Als dezen heden hier aankwamen, werd morgen ginds een rooversstuk uitgehaald. Zoo overvielen de roo'vers de vorige week het dorpje Cesar0. Daar bekwam het hun echter slecht. De boeren, moedige kerels, grepen naar ganzenroer en oude geweren, wachtten de komst van soldaten niet af, maar trokken zeiven tegen de roovers op. Keu lievig gevecht ontstond. Vjjf roovers werden doodgeschoten; eeu zesde, die gekwetst neerviel, werd met messen afgemaakt. Toen sloeg Cantini met zijne vijf overgebleven mannen op de vlucht, geweren, wapenen, paarden en een grooten buit in de overijling achterlatende. Do regeering zal onder de boeren, die zich zoo moedig gedroegen, eene som van 20,000 lire uit de kas ter bestrijding van bet rooverwezen schenken. Daarenboven zijn ouder de gesneuvelde roovers verso-heidenen, op wier hoofd eene premie van 8000 lire was gesteld. De zes boeren, die de roovers doodden, hebben dus ook hierop recht. Rusland. PclcrabllPg, 11 Aug. Do stand van bet graan was in het midden van Juli zeer bevredigend, alleen gerst en boekweit waren bijna overal onbe vredigend. In het znidon is de oogst van hot wintergraan cn do gerst zeer gunstig uitgevallen. De proef- dorsch loverdo 50 pCt. boven den gemiddelden oogst op. Frankrijk. Durnof, do luchtreiziger, dio 1870 het eerst hot belegerd Parijs in gemeenschap stolde met de buitenwereld, ligt thans op sterven in een armen- zaal van een dor Parijsche gasthuizen. Ook aan hem is het spreekwoord bewaarheid, dat «ondank is 's werelds loon". Toen hij in September 1870 door de autoriteiten zijn aanbod aangenomen zag en met een bezending brieven en postduiven opsteeg met zijn ballon >Neptuno", verzekerde men hom, dat hij schitterend beloond zou worden voor zijn moed en toewijding. Hij volbracht zijn taak maar hij heeft 22 jaren tevergeefs op zijn belooning gewacht. Zelfs ontving liij geen schadevergoeding voor zijn ballon, die na don tocht niet meer to gebruiken was. Hot eenige wat hij kreeg was een paar jaren geleden oen maande]ijksche toolaag, jnist groot gonoeg om hem voor dcu hongerdood to bowaven. België. Zooals bekend is zijn er reeds herhaaldelijk plannon beraamd om do stad Brussel tot een zee haven te maken. Naijverig op don uitgebreiden handel van Antwerpen, wil de hoofdstad trachten een deel daarvan aan zich te trekken. De Minister van Oponbaro Werken hoeft thans een nieuw plan ter inzage gekregen van den heer M. J. Redout»;. Volgens dat ontwerp zou 't kanaal van Charleroi geleid worden achter 't, Westerstation om en vallen in 't kanaal van Willebroeck, dat Brussel met de Schelde verbindt. De zeehaven zou komen te liggen bij 't station van Scbaerbeek. De Koning heeft den ontworper nitgonoodigd hem zijn plannen te komen uitleggen. Nederland. ï\'icilW4krsllli3, 10 Aug. Naar wij ver nomen, beeft H. M. do Koningin-Regentes het voor nemen, vóór de opheffing dor pupillenschool, eene stichting van wijlen H. D. gemaal, deze inrichting met een bezoek tc voreeren. .llllStOIMlillll, 11 Aug. De timmcrlicden- boweging, die tot heden een zeer ordelijk karakter droeg, gaf dezen morgen aanleiding voor rust verstoring te vrcezen. Ruim 300 timmerlieden begaven zich naar het terrein in de Roemer Visserstraat, alwaar cone niet bij de nienwo regeling aangesloten firma een werk uitvoert. Do straat werd aan weerszijden afgezet, zoodat het werkvolk, toon het omstreeks 6 uur kwam opdagen om zich naar bet werk te begeven, den doortocht versperd vond. Na korte deliberatie met een gedelegeerde dor werkstakers gaf de patroonsfirma zich ge wonnen en willigde de nieuwe oischcn in, waarna de arbeid werd voortgezet. Hadden de firma op haar stuk gestaan, de zaak had misschien een verkeerde wending genomen, tot schade, natuurlijk, der beweging zelve. Eenige bekende leiders dor sociaal-democratische partij, die zich niet kunnen vereenigen met de revolutionaire richting die de Bond volgt, waren Zaterdag in Utrecht vergaderd. Zij besloten de volgende week een manifest uit te vaardigen, waarbij zij zich officiüel afscheiden, om een nieuwe organisatie te vormen in parlementairen geest. Eenige afdeelingen zullen volgen. 11 Aug. De Minister van Financiën heeft bij aanschrijving aan den prov. inspecteur der directe belastingen gelast, de execu toriale vevkoopingen alhier tot nader order te staken. De marktmeester van do fruit- en groente markt alhier, die door Burgem. en Weth. om door hem gepleegde onregelmatigheden in het beheer der marktgelden, onlangs uit den dienst ontslagen werd, is op bevel van den officier van justitie in arrest genomen, 10 Aug. Sedert, eenige maanden loopt het gerucht, dat onderscheidene personen, tot één familie behoorende, golden te vorderen hadden van het protestantsche weeshuis alhier cn wol, naar beweerd werd, tot een bedrag van ongeveer 17 millioen gulden, hetgeen zou voortspruiten uiteen aan dat gesticht in 1774 gedane leening van f 100,000, door een haver voorvaderen. Dat gerucht werd nog versterkt, toen aan die familieleden hetzij per post, hetzij door wees jongens brieven werden gebracht, waarin hunne rechten zouden beschreven zijn, terwijl bij die brieven, met den gelijkklinkenden naam van den vader vein hot gesticht, ook eene oproeping was om tot ontvangst der gelden in Den Haag tc komen bij een notaris, met woonplaats aangeduid, doch die niet was te vinden. Toen die personen, in het vaste geloof op hunne rechten, ten laatste meer zakelijk tegen regenten en den vader van bet gesticht optraden en het hun zelfs lastig maakten, werd de zaak in handen der politie gesteld. Hot bleek al spoedig dat een werk zaam aandeel in de geheele zaak had de 17-jarige weesburger Jacobus Filippo, die, door de politie ondervraagd, in tegenwoordigheid van zijn familie leden en den weesvader, volhield dot do werkelijk handelende persoon, van wien de gegevens waren uitgegaan, in dezen was de weesvader zelf. Hij ver haalde 0. a. dat deze hem op een nacht uit zijn bed gehaald en in de regentenkamer gebracht had, waar hij bem eene schilderij had aangewezen met oene inscriptie, doelende op de erfenis. Aau het politiebureel liet men bem schrijven, en bet bleek dat zijn schrift overeenkwam met de schrifture, door de familieleden ontvangen, welke brieven zoodanig waren gesteld, dat niemand ze zon hebben beschouwd anders dan als van een eenigs- /.ins ontwikkeld persoon afkomstig. Toch bleef de jongen nog ontkennen de schrijver of verdichter der zaak te zijn, tot ton laatste wees jongetjes werden opgespoord, die een brief ter be zorging van hem ontvangen hadden. Ook daardoor iu liet nanw gebracht, bekende hij ten laatste in tegenwoordigheid zijner familieleden en van den weesvader, dat de geheele zaak door hem was ver zonnen, waarvoor hjj echter geene reden wist op te geven. 'S CMi'avciikagC, 11 Aug. Togen 10 per sonen die bij de begrafenis van den socialist v. V. tegenwoordig waren, is proces-verbaal opgemaakt wegens verzet tegen bedienende beambten (rebellie) en het deelnemen aan eeu verboden optocht. Daar onder behoort zekere Snijder, vroeger president van het comité der werkloozen; maar niet Domela Nieuwenhuis, omdat deze tijdens de politie-cbarge in hot volgrijtuig bleef zitten. Tegen heden avond is door socialistische ver- eenigingen eene protest-vergadering belegd. Tci'iicuzcil, 10 Aug. Na bijna twee uur te hebben gepraat, werd in de raadsvergadering van gisteren besloten liet voorstel van den heer Moes om den minister tc verzoeken een nieuwe brug te laten maken in plaats van de thans pas gelegde, met algemeeno stemmen op één na aangenomen. Dio ééno stem tegen was van den beer Nelemans, ingcbietff*Vfih "s rijks waterstaat alhier. Allo land bouwers, die in don raad zitten, spreken oenpai ig als bun oordeel uit, dat do niouwgelcgdo brug ondoel matig is en de toestand er door geschept onhoudbaar is. Reeds vroeger heb ik als mijn meening uit gesproken, dat. ook m. i. de brug wel wat kon worden verlaagd, maar als niet-deskundige kan ik daarover geen bepaald oordeel vellen. Of de minister nu inaar 7.00 dadolijk bereid zal worden gevonden om weer een nienwo brug te leggen en dat nog wel buiten de vesting, zou ik een beetje betwijfelen. Genoeg, hot verzoek is gedaan en wc zullen wachten. Vorder werd op voorstel van den hoer v. IJssclstoiu besloten den burgemeester en twee raadsleden af te vaardigen, ten einde gedurende het verblijf van onze koninginnen in Middelburg, ben hunne op wachting te maken. Als afgevaardigden weiden benoemd de heeren Joz. do Feijter cn Ario H. Donzc, zijnde liet oudste en het jongste lid van onzen Raad. Hot bekende adres tot invoering van beschermende rechten werd na een langdurig debat voor kennis geving aangenomen. Nadat nog do reclames tegen den hoofdelijken omslag in geheime zitting waren behandeld, werd de vergadering gesloten. II Aug. We staan hier aan den vooravond der verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, ten gevolge de ontslagname van Mr. J. P. Dronkcrs. Scheen het eerst alsof er aan het aantal candidaten geen einde komen zou, thans is het door het be danken van de bh. Grenu, Romper, van Boven, van de Ree, P. J. Schccle, H. Ribbons, H. Wolfert cn G. Standaert teruggebracht tot drie, n.I. L. J. v. d. Moer, notaris, J. P. v. Herp, winkelier en S. v. d. Hooft, werkman. De liberale partij hoeft in den beer v. d. Moor een uitstekenden candidaat en daarom zou het erg te betreuren zijn, indien de geruchten zich bewaar heiden, dat een deel der partij nog altijd de nederlaag van den heer van Hoek niet kunnende vergeten, thans op den auti-revolutionairen candidaat J. P. v. Herp stemmen zal. Want, hoewel de heer v. Herp iemand van het woord mag hcetcn en men erkennen moet, dat hij zich door eigen studio zeer heeft ontwikkeld, toch kan hij nit. den aard der zaak zich niet met den lieer v. d. Moer meten. Do derdo candidaat, de heer S. v. d. Hooft, is voorzitter der afdeeling van don Ncderi. Werkliedenbond alhier en wordt door de werklieden gesteld, dio meenen dat het tijd wordt dAt ook hier een werkman in den raad zit om hunpc belangen te behartigen. Naar alle waarschijnlijkheid zal ccuc herstemming tusschen de hh. v. d. Moor en v. Herp de uitslag dezer verkiezing zijn. Bij Kon. besluit is aan Mr. J. P. Dronkers, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kanton- recbter-plaatsvorvanger en notaris te Terneuzen. Do tjalk „La jeune Charlotte", schipper Schepous, van Moerbekc, geladen met vlas, is Vrijdag avond in zinkonden Staat op do haven van Ter- neuzen gekomen. Binnen korten tijd liep het schip vol water, zoodat de opvarenden, schipper, vrouw en knecht, het hebben verlaten. %lissiilgCii, 11 Aug. De Belgische Regeering heeft 900 francs beschikbaar gesteld om het kantoor van do sociëteit van het Belgisch loodswezen bij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1