ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. td Zaterdag 14 Juli 1894. Bóeren-Inspan, Eerste Blad. RECLAMES. Algemeen Overzicht NIEUWSTIJDINGEN. ADVERTENTIËN. 6 Werkpaarden, diverse Veldvruchten, 2 Paarden, diverse Veldvruchten, B. J. Bij de Vate L. Padmos. TIENDVERHURING De Tarwe, Rogge, Winter en Chevaliergerst, De opstal van een Woonhuis Yerachijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaalIndië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6484. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen, van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzee&che Nieuwsbode' Dit nummer bestaat uit twee bladen. 1 5 regels Cts. Elke regel meer 1£> Cts Bij de kindervoeding heeft men het meeste succes met DP. LANGEN'S MELKSUIKER, in bussen van '/j kilo inhoud a 90 en kilo 25 cts., uit de Nederlandsche Alburainefabriek, Leiden. Verkrijgbaar-te Zierikzee bij den heer A. Constatdse. Bruinisse A. J. Gideonsb. der vorige week. Be tragische gebeurtenis, die in Frankrijk plaats greep en die voor de Republiek zulke belangrijke gevolgen heeft gehad, heeft in de vorige week aller aandacht in beslag genomen, zoodat de gebeurtenissen in andere Europeesche Staten slechts met een enkel woord werden vermeld. Toch zijn er onder die gebeurtenissen enkele, die van groot belang zijn, en het is noodzakelijk die even te bespreken. In Tngelaisd is Sir William Harcourt er in geslaagd de kracht der oppositie tegen het budget te breken en de aanneming ervan door het Lagerhuis te verzekeren. De hervorming der successie-belasting is door Gladstone eens een der meest gewettigde eischen der Engelsche democratie genoemd, en indien die waardeering juist is, heeft Sir William Harcourt aan het democratisch beginsel een grooten en niet genoeg te waardeeren dienst bewezen. Want on danks de luide jammerklachten van 'schatrijke grondeigenaars, zooals de Hertogen van Westminsteren van Devonshire, die er zich maarniet in kunnen schik ken dat hunne nakomelingen 8 pCt. successierechten zullen moeten betalen, heeft de Kanselier der Schatkist deze progressieve successie-belasting ver dedigd en weten te doen aannemen, zoowel als de verhooging der belastingen op bier en sterken drank, waartegen alle brouwers, branders, tappers en slijters van het vereenigd Koninkrijk met hun geheelen aanhang zich verzetten. En nu de begrooting door het Lagerhuis is goedgekeurd, moeten de Lords, ondanks hun afkeer van de daarin vast gestelde beginselen, die wet ook wel aannemen. Het Engelsche Hoogerhuis toch heeft geen recht financiëele wetten te amendeeren, en dus zou het de geheels begrooting moeten verwerpen, waardoor groote verwarring in het huishouden vau den Staat zou ontstaan. De verantwoordelijkheid daarvoor durven zij niet aanvaarden, en dus zijn zij wel genoodzaakt zich erbij neer te leggen. Niet on belangrijk, met het oog op eventueel te nemen internationale maatregelen tegen de anarchisten, is wat Lord Rosebery in het Hoogerhuis tot Lord Salisbury zeide, bij gelegenheid van de indiening van diens wetsontwerp tot uitwijzing van vreemde lingen. Het eerste deel van het ontwerp betreft idioten, waanzinnigen en totaal verarmden, die ten laste zouden komen van den Britschen Staat; het tweede deel richt zich tegen de anarchisten. Lord Salisbury wil de Regeering de bevoegdheid verleenen alle vreemdelingen, die hij gevaarlijk acht voor de openbare orde of die het begaan van een misdaad in Engeland of elders in de hand zouden kunnen werken, uit het land te laten zetten, terwijl de weigering om het land te verlaten met hechtenis zal worden gestraft. Had Lord Rosebery niet veel tegen het eerste deel van het voorstel in te brengen, zooveel te meer bezwaren opperde hij tegen het tweede. Ten zeerste betreurde hij het, dat Lord Salisbury door zijn voorstel en de gegeven toelichtingen voedsel gaf tot de meening, dat Engeland bet broeinest der rampzalige samenzweringen in het buitenland was. Hiermede versterkte de ex-Premier de meening, dat Engeland het land is, dat vooral de anarchistische aanslagen op vreemde bevriende souvereinen bevordert. Ook in de pers vindt het wetsontwerp van Lord Salisbury een zeer uiteen- loopende ontvangst. Wat de bijeenkomst eener internationale conferentie betreft ter beraadslaging over de tegen de auarchisten te nemen maat regelen, waarover nog altijd sprake is, zoo wordt gemeld, dat Zwitserland vermoedelijk geen deel zal nemen aan een internationale overeenkomst tegen de anarchisten, omdat het bang is, dat zulk eene overeenkomst licht door groote Staten als Duitschland en Rusland tegenover een klein land, als Zwitserland, kan worden misbruikt. In de Italian niS(*Ite Kamer heeft Crispi verschillende voorstellen gedaan tot vervolging van hen, die tot misdaad ophitsen en dcu moord ver heerlijken. Hij verzocht de behandeling der voor stellen dringend te verklaren en de Kamer stond dit toe, in weerwil van den tegenstand der uiterste linkerzijde. Tevens was nog ingediend een voorstel tot aanwijzing van een bepaald verblijf aan anarchisten, een soort verbanning. De oppositie kantte zich erg tegen dit laatste voorstel en deed al het mogelijke om het voorstel op de lange baan te schuivendit gelukte evenwel niet, en beide voorstellen werden aaogenomen. Zooals wij reeds kort in ons vorig Overzicht melddenheeft Crispi een belangrijke overwinning behaald dqor de aanneming zijner financiëele wetten. Gesteund door de populariteit, die de mislukte aanslag van Piëtro Leg a hem verschaft heeft, wist hij de Kamer er toe te brengen zijne financiëele voorstellen aan te nemen. Dien tengevolge is thans in Italië het alcohol-monopolie ingevoerd, dat door een Engelsche maatschappjj is gepacht, en de zoutbelasting verhoogd, hetgeen waarschijnlijk op den duur groote ontevredenheid zal wekken en is eene belasting toegestaan op sommige Italiaansche fondsen, die feitelijk met een conversie van 5 pCt. tot 4 pCt. gelijk staat. In T'Vmikrijk beeft de nieuwe President zijne functie aanvaard met de gebruikelijke bood schap, die reeds bekend is, en een zeer goeden indruk maakte. Tegen de verwachting in, is het Ministerie aangebleven en is de heer Bardeau als Voorzitter der Kamer gekozen. De Regeering heeft ook een nieuw wetsontwerp tegen de anarchisten voorbereid, dat zij nog vóór het einde der zitting wenscht te zien behandeld. Volgons dit voorstel zouden niet meer naar do gezworenen, maar recht streeks naar de correctioneels rechtbank worden verwezen all9 vergrijpen, aangewezen in de wet van 13 Dec. j.l., d. w. z. aanhitsing tot diefstal, moord, plundering, brandstichting, aanslag door ontploffingstoffen, vergrijpen tegen het hoofd van den Staat en de verheerlijking van al die misdaden door woord en geschrift. Het nieuwe wetsontwerp verzwaart de straffen, ontzegt de veroordeelden het recht op verblijf en spreekt in zekere geyallen de verbanning uit naar een bepaalde plaats. Ook zullen de gedingen in anarchistische processen niet meer openbaar zijn en publicatie ervan wordt gestraft. Amerika. Amerikaansch. Voor den Senaat van den Staat New-York is verleden maand een onderzoek ingesteld naar de misbruikeu bij de politie. Daarbij bleek dat elke politie-agent gewoon zijn postje koopt. De man geeft daarvoor 300 ds. aan den commissaris; aangezien de vier commissarissen ongeveer 100 agenten in een jaar benoemen, maken zij op die wijze een winstje van 30.000 ds. of f 75.000. Die politie-agenten moeten zich weer schadeloos stellen en verhalen het geld vooral op koffiehuishouders enz. voor het ontduiken van de Zondagswet. De koffiehuishouders moesten de politie daarvoor 100 ds. iu de maand geven; later ver klaarden de agenten 't beneden 125 ds. in de maand niet langer te kunnen doen. De koffiehuishouders gingen toen dio schade verhalen op de bier fabrikanten. En zoo gaat 't altijd voort in Amerika. De autoriteiten doen niets tegen die misbruiken, troosten zich dat 't nog erger kon zijn en denken maar «leven en laten leven". Chicago, 12 Juli. De algemeene werkstaking valt in het water. Het personen- en goederentreinen- verkeer gaat langzamerhand zijnen gang. Te Sacramento wordt den troepen geenerlei wederstand geboden en de houding der werkstakers is er minder dreigend. Een trein op weg naar San Francisco is ontspoord en in de rivier gestort. Dit was het werk der werkstakers, die bovendien don stoker en drie Soldaten doodschoten. Te Washington houden ambtelijke personen de werkstaking bepaaldelijk voor mislukt. De Senaat heeft bjj resolutie do houding van Cleveland goedgekeurd. Engeland. Koningin Victoria heeft aan haar jongsten achter kleinzoon, den erfprins, eeu wieg ten geschenke gegeven. Hot is dezelfde wieg, die reeds voor haar eersteling had gediend, voor de tegenwoordige keizerin Frederik, dus van het jaar 1840. Al de kinderen van Victoria hebben or later hun eerste levensjaar in doorgebracht. Thans is het meubel echter wat gemoderniseerd voor den nieuwen bewoner. In het kleederraakersvak iu Engeland dreigt een reusachtige werkstaking uit te breken, waaraan volgens den algemeenen secretaris der internationale vakvereeniging ongeveer 500,000 personen van beiderlei kunne zullen deelnemen. Het hoofddoel der beweging zal zijn een hetero regeling van den arbeid te verkrijgen. De secretaris heeft verklaard, dat het oogenblik nu zeer gunstig is om den strijd te beginuen. Rusland. De stand van het winterkoren en ook van het zomerkoren, behalve gierst en maïs, was in het midden van Juni, behoudens enkele uitzonderingen, bevredigend, in vele gouvernementen zelfs goed. Gemiddeld wordt een meer dan middelmatige oogst verwacht. Het regenachtige koele weder van de laatste twee weken heeft aan het graan in vele stroken van het zuiden en westen geen goed gedaan. Frankrijk. Caserio Santo, de moordenaar van Carnot, heeft aan Casimir Perier eon brief geschreven, waarin j bij hem geld vraagt, om zich wat fijneren kost en eenige ontspanning to verschaffen, daar hem «'tgevangenisstelsol een weinig streng toeschijnt! Ik word zeer slecht gevoed," schrjjft do moordenaar, «en gij zijt mij ook wel eenigen steun verschuldigd aan mij toch dankt gij 't, dat gij nu President der Republiek zijt". België. Sedert Maandag is de goheele Brusselsche politie op de been, om de daders te ontdekken van eeu stoutraoedigen diefstal, in de Bank Balser, Arem- bergstraat. te Brussel gepleegd. Twee inkasseerders der bank hadden voor 200,000 fr. opgehaald en kwamen bij den kassier hun geld afgeven. Terwijl zij hot zilver telden, verdweneu eensklaps 183 bankbiljetten van 1000 fr. Men zocht ea zocht opnieuw de 183,000 francs waren verdwenen. Een onderzoek bij de bedienden leidde tot niets. Dc twee inkasseerders, die het slachtoffer zijn van dezen diefstal, zijn eerlijke bedienden. Men heeft vermoeden op twee deftig gekleede heeren, die daar rondslenterden, terwijl de bedien den hun geld telden. De nummers der bankbiljetten zjjn niet bekend. Vervolg der Nieuwstijdingen in het Tweede Blad. Mijn bescheiden meening. Ik rijmde in lang niet, dat weet iedereen, Die altijd den Nieuwsbode leest, Daarom ga 'k probeeren of ik het nog kan, Want zie, ik kan er niet precies meer op an, En 'k ben er zeer hard voor bevreesd. Ik wil dan berichten dat eerstdaags alhier Een schouwing geschiedt als elk jaar, Een schouwing op slooten en wegen en dan, Beschouwing van 'k durf 't haast niet zeggen waarvan, Als ik 't zeg, kijk dan maar niet zoo raar. En wat wordt er dan wel het ernstigst geschouwd, 'k Zal 't zeggen, dat zijn de café's, De wegen en slooten, dat 's bijzaak, maar hoor, Café's te beschouwen, daar is elkeen voor, 'k Vraag, helpt men een polder daarmee? Van 't Kroontje zoo eens by de Vlieger gepoosd, Van daar nog eens zoo naar de Laai, Dan koflie met broodjes bij Boekhoven nog, Vooraf nog een halfje, want zie, anders toch Was het toertje toch wel wat te saai. En dan wéér naar 't dorp, waar een maaltyd dan wacht. Zoo piekfijn en netjes als 't kan. Zoo lekker, zoo geurig en wijn bij de vleet, Dat weet men nu ook als men 'tsoms nog niet weet, Dus 't zit er warempel goed an. En waarom ik alles zoo haarfijn vertel, Wat men op zoo'a schouwing al doet, Dat zal ik je zeggen ronduit, franche man, Voluit zonder liegen, daar kun je op an, Dan zelfs vindt uiijn vijand hel goed. Men moet dau begrijpen dat «Landbouwbelang" Onlangs ook &>n rijtoertja aCPJ, En hoewel van overvloed geen sprake was, Vond menige toch zoo een toertje te kras, Omdat er de beurs maar doof leed. Dat was er niet mooi, want het was toch niet waar, De beurzen, ze leden zoo-min Als dat door het schouwen, dat men wéér gaat doen, Een weg of een slootje geraakt in fatsoen, De slik blijft er op of er in. En als nu het geld van dien toer bleef gespaard, En men maakt' eens een potje daarvan, En bracht met dat geld eens verbetering aan, Dat was toch zoo slecht niet als men 't won verstaan, 'k Vraag, was dat bejpot'fyk, zoo'n plan? En wilde men ryden een toertje door 't land, Wel rijdt dan als «Lanbouwbelang", Elk neemt zijn gerij maar en koopt zijn glas bier, Ea wil men wat eten, welnu met pleizier, Voor veel verteer ben ik niet bang. Als men er eens deed zooals ik het wel wou, En «Landbouwbelang" reed dan weèr, Dan ja zou men rijden zooals over grint, En 'i wagentje trekken kon dan wel een kind, En zie je, men schouwde niet meer. Wissenkerke, Juli '94. WITTE HAGE. v t: i ii n i: it. Honderd jaar geleden en thans. Juni 1794Juni 1894! Welk een schrikbarende overeenkomst is er tusschen die twee tijden«Toen, evenals nu" aldus merkt de N. Rott. Ct. op «had in Frankrjjk eene volstrekte verachting voor het menschehjke leven zich van sommige hoofden meester gemaakt. Honderd jaren geledon werden eiken dag eenige tientallen «verdachten", na een schijnproces, waarvan zelfs do vormen ten laatste achterwege bleven, naar het schavot gevoerd. Zij, die deze gerechtelijke moorden deden plegen, waroa er volkomen op voorbereid om, wanneer de beurt aan hen zou komen, om onder de verdachten plaats te nemen, hun leven ten offer te brengen. In denzelfden trant hebben Vaillant, Ravachol, Honry tal van onschuldige mensuheu aan hunnen waanzin opgeofferd. Evenmin als do mannen van 1794 heeft de zekerheid, dat zjj hunne daad mot den dood zouden boeten, hen teruggehouden. Evenals het schrikbewind zijn toppunt bereikte iu de karrovruebten geguillotincerden van Juni 1794, zoo heeft de moordzucht dor anarchisten den 24en Juni 1894 hare geweldigste uiting gevonden. Mochten wij ons maar vleien, dat gelijk op Prairial een Thermidor gevolgd is, die het schrikbewind heeft doen ophouden, zoo ook de misdaad van Lyon het begin van het einde der anarchisten-misdaden wezen zal. Er is nóg eene overeenstemming. Evenals in 1794 geheel Europa zich betrokken voelde bij de gebeur tenissen in Frankrijk, zoo heeft ook de moord op president Carnot door de wereld oen schok doen gaan, te heviger dewijl het anarchisme nog méér internationaal is dan de Fransche Revolutie destijds was, en dewijl het, niet onderdrukt wordende, onze beschaving haren ondergang tegemoet voert". Burgerlijke Stand van Brouwershaven. 3 April. 19 23 27 2 Mei. it 16 30 Juni. 11 April. 18 18 12 Mei. 14 23 13 Juni, 9 April. 17 3 Mei. 11 25 3 Juni. 3 23 27 2e kwartaal 189 4. geboorten: n zoon van Mar. Padmos en J. H. van Boven, dochter C. Ilaane Gast en M. A. Wright. zoon Joh. Verreken en M. Strayer. dochter i O. Ringelbcrg en C. A. Kleijn. zoon C. J. de Oude cn M. v. d. Wekken. C. v. Beveren Bz. en M. W. Dartels. J. T. Arnold en M. Toijten. A. Duinhouwer en S. E. Eggebecn. dochter hu wel ij ken: A. C. Hordijk, jm. en M. van Sluis, jd. Matth. Slager, jm. en J. van de Linde, jd. Jac. de Nooijer, jra. en Maatje Slager, jd. Jan van de Velde Lz,, jm. en Lena Ivorbyn, jd. M. L. van der Weel, jtn. en Kaatje van 't Hof. Mar. Kristalijn, jm. en Jac. van den Hamer. Jan van Sluis, jm. en Janna Duinhouwer. overlijden: (Te Noordgouwe) M. C. Fontcijne, oud 26 j., zoon. Lena Klompe, oud 72 j., vrouw van C. Gast Johz. Lena Ringelberg, oud 6 d., dochter. Lena Ringelberg, oud 79 j., wed. van Mar. Klaasse. Anth. van Loon, oud 14 m., zoon. Jacob v. d. Melt, oud 61 j., man van K. v. d. Noot. Joh. Huibregtse van Terveere, 62 j., vrouw van Jan Ringelberg. Chatarina Westerweel, oud 78 j., dochter. Hendrika Huisman, oud 8 j., dochter. ALlllkVBillKICIIT 12 N. Zierikzee, 12 Juli. Bij onbeduidend aanbod en zeer flauwe stemming ging er weinig om. Tarwe niet dan lager te verknopen. Puike Tarwe f 5,40 a f 5,60 Goede en mindere f 4,75 a f 5,25 Rogge f 4,25 a f 4,50 Chevaliergerst f 0,a f 0, Zomergerst f 0,a f 0, Wintergerst f 0,a 1 0, Groene Erwten f 0,a f 0, Kroon-erwten f 0,a f 0, Bruineboonen f 0,— a f 0, Witteboonen f 0,a f 0<— Paardenboonen f 0,a f 0, Haver f 2,50 a f 3,— Lijnzaad f O,a i 0, Weekmarkt te Zierikzee, 12 Juli 1894. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 65 en 67*/, Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-cieren zijn verkocht voor f 0,75, f 0,77'/a en f 0,80 per 25 stuks. STOOM BOOTOl ESST MIDDELBURG -ZIERIKZEE. Juli 1S9*. Amsterdamsche tijd. Van MIDDELBURG^ Van ZIERIKZEE: 's morg. 'b midd. Zaterd. 14 7,40 Zondag 15 7,40 Maand. 16 7,40 Dinsdag 17 7,40 Woonsd. 18 7,40 Dond. 19 7,40 Vrijdag 20 7,40 j 5, 6, 5, 5 5,— 5,— 5, 's morg. 's midd. Zaterd. 14 7,50 Zondag 15 6, Maand. 16 7,50 Dinsdag 17 7, Woensd. 18 Woensd. 18 Dond. 19 6,30 Vrijdag 20 7,50 4,— 4 12,— 4,— 4,— 4,— Des Zondags zullen Betourbilfetteii worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzelfden dag Middelburg, Zierikzee v.v. Ie kl. f 1,502e kl. f 1, Tusschenveren v.v. Ie kl. - 1,20; 2e kl.-0,80. Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. VAN DER HUCHT vertrekt Woensdag van Zierikzee naar Mid delburg en des Ai'tjdng-namiddagS van Middelburg naar Zierikzee. Op den 19 Juli a.s. hopen, zoo defc ^Heer wil, onze geliefde Ouders en Groot- 3 ouders L. BROUWERS en KATALIJNA AKKERDAAS, jGoudscho weg, No. 72 te Rotterdam, hunne ^450'J»rife Echlvereeolgiiif te ber-j «^denken. Maassluis, Juli 1894. Hunne dankbare kinderen en kleinkinderen, N. BOONSTRA. C. A. BOONSTRABrouwers. K. BOONSTRA. G. BOONSTRA. SS C. BOONSTRA. T. BOONSTRA. V Ondertrouwd CORNELIS ROMBOUDUS LEMSOM Fz. Bruinisse, Kruiningen, ADRIANA BLOK Dd. - 12 Juli 1894. De Notaris J. M. PILAAR te Goes zal. Maandag 16 Juli 1894, des voormiddags te 10 uren, in de gemeente Wol- faartsdijkvoor den Eerz. DAVID REMLJNSE, in den Zuidvlietpolderverkoopon: JKKjV KAPITAiES bestaande o.a. in oud 314 jaar, 3 Melkkoeien, 10 kalf- dragende Vaarzen, 1 driejarige Vaars, 1 twee en een halfjarigen Os, Varkens, Kippen en eene groote partij Landbouw-, Melk- en Stal- gereedschappen. Met deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis tc geven van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwdvader Izatik C» na Leer P.zoon, in den ouderdom van 74 jaar en ruim 7 maanden. St.-Maartessdijk, 11 Juli 1894. Wed. Iz. GAAKEER, Kinderen en Behuwdkinderen. Strekkende deze tot kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden. De Notaris Mr. J. A. BOLLE te snesse zal, op Maandag 16 Juli 1894, des voormiddags ten 11 ure, ten verzoeke van den heer A. KRIJNSE LOKKER te Noordwelle, in de Herberg van Joh. Reijnen aldaar, publiek verkoopen: EE\E PARTIJ als 1 Heet. 92 Aren 30 Cent. Tarwe 0 29 40 Zomerrogge 1 83 40 Gerst; 0 89 30 Haver 0 31 30 Erwten 0 45 90 Paardeboonen 0 29 20 Mangelwortelsen 0 22 90 Lucernklaver. Een en ander staande bij de Hofstede, aan het Groeneweegje en in «de Reuver". NoiarisTwAÏTSETERS te St.-Maartensdijk zal aldaar, ten verzoeke en aan de Schuur van JACOBUS VAN DEN BERGE, Dinsdag 17 Juli 1891 voormiddags 10 uren, publiek verkoopen: -.-w.(zwarte Ruin van 9 en zwarte Merrie van 11 jaren), 2 Boerenwagens, Kapkar met ijzeren as, Eegden, Sleepers, Paardentuigen, Snijmachine, eene party droge Mustaard, eene party Tarwestroo en hetgeen verder te voorschijn wordt gebracht. Koopen tot en met f 5,contant. Do Notaris Mr. J. A. BOLLE te Renesse zal, op Dinsdag 17 Juli des voormiddags ten 11 ure, ten verzoeke do Erven van wijlen den Heer M. J. KOSTEN en Mej. L.' DE OUDE te Ellemeet, in de Herberg van L. Padmos te Serooskerke, publiek verkoopen EEXE PARTIJ in «Polshoek" en «de IJleput" onder Noordwelle, als 1 Heet. 11 Aren 20 Cent. Tarwe; 2 96 65 Gerst 0 71 70 Haver; 0 86 00 Erwtenen 0 52 15 Mangelwortels. Heden overleed, na voorzien te zijn geweest van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze Tante, Weduwe J. TICHGOM, geboren Pieternella Bezaans, in den ouderdom van ruim 93 jaren. Zierikzee, 12 Juli 1894. Namens de FamUie, A. RIKMAN. H. AXER. Dienende deze tot algemeene kennisgeving zoo binnen als buiten de stad. Heden overleed, na een smartelijk lijden van vele weken, onze geliefde Zoon en Broeder •I A C O R II A Cl E, in don ouderdom van 27 jaren en 11 maanden. Bruinisse, Uit aller naam, 12 Juli 1 8 94. A. HAGE. Eenige en algemeene kennisgeving. Kiezers van Duivendijke Kiest met ons a.s. Dinsdag voor Leden van den Gemeenteraad en Eenige Kiezers. tc St.-Amialaml IIA AND AG 23 JULI 1894, des voormiddags 10 uren Mi 111M A IIE IJ It O E IK. VAN SETERS, Notaris. Te koop te Rotterdam voor 800, Een drukke WINKELZAAK in Gelderscbe Waren, Boter, Kaas en Eieren. Gemiddelde winst per week f 40, Huur 11,por week. Franco brieven onder letters N Z, aan hot Bureau van dit Blad. De Notaris J. FRANSE zal, Zater dag 21 Juli 1894, 's morgens 11 ure, xn de Herberg van D. van Bloois te Drijschor, voor den Heer A. POMPOENE aldaar, publiek verkoopen: Hofstede, iu perceelen wassende op de landen zijner bij de veiling op te geven. De 'Notaris P. WAIJ zal, op HauiK- (liifi; O Augustus 1894, des middags ten 12 ure, iu de Sociëteit van Mejuffrouw de Wed. Bouwer te Zierikzeein het opcubnnr verkoopen De navolgende in den Sint-Joost- polder te Schuddebeurs, gemeente Noordgouwe, aan elkander liggende tiendvrije Goederen, te weten: 1°. Krachtens onherroepelijke machtiging ver leend door SAMUEL VAN DE VELDE met as SCIirUEIV, benevens het erfpachtsrccht tot 11 Novem ber 1920 van den tiBOND, samen uit makende het kadastraal perceel, sectie D, No. 112, groot 8 Aren 32 Centiaren, (63'A BI. R.) Erfpacht f 12,—, Grondl. f 9,20, Polderl. f -,16. 2°» Namens zijn principaal: De grondeigendom der voor melde 8 Aren 32 Centiaren. b. 42 Aren 38 Centiaren BOUWLAND, (1 G. 24 R.), sectie D, No. 98. Grondl. f 2,35Polderl. f -,85 c. Een Hectare 33 Aren BOUWLAND, (3 G. 116'/, sectie D, No. 77. Grondl. f 7,92Polderl. f 2,66.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1