ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dinsdag 5 Juni 1894. NIEUWSTIJDINGEN. Schroefstoomschip „SCHELDE". ADVERTENTIËN. Polder Oester- en Sir-Jansland, Gemengde Zangvereniging „Euterpe", IC lia afloop BAL. H.H. Landbouwers, Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6468. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kannen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesehe Nieuwsbode" Amerika. Een tienjarig Amerikaansch meisje, Jennie Carey, van Muckford, Indianapolis, is door President Carnot begiftigd met de orde van het Legioen van Eer. De kleine meid heeft verleden jaar een spoortrein met 700 passagiers gered. Zij zag dat een houten brug over een bergkloof, waar de trein overheen moest, in brand stond. Zij trok toen haar jakje uit en liep, daarmee wuivend, den trein tegemoet, om den machinist te waarschuwen voor het gevaar. Onder de passagiers voor het meerendeel bezoekers van de wereld-ten toonstelling to Chicago waren vele Franschen, en het is op hun verzoek dat de kleine Jennie geridderd werd. Engeland. Een bekende Engelsche firma van handelaars in vleesch-extract vervolgde een man, die verteld had dat hij daarvoor oude paarden leverde. Die be wering werd lasterlijk bevonden en de man tot een boete van f 2400 veroordeeld. Uit het proces bleek echter dat de meeste afgeleefde paarden uit Engeland naar Antwerpen werden gezonden waar van hun vleesch saucysjes worden gemaakt. Oostenrijk. Vreemde Advertentie. In do Thierfreundhet orgaan der Weener maatschappij ter bescherming van dieren, las men dezer dagen de volgende adver tentie: >Men verlangt een grooten kater, liefst zwart, als kind aan t^ nemen. Goede behandeling, aangenaam gezelschap en verblijf op het land wordt verzekerd". Frankrijk. In de aanstaande algemeene vergadering van de Suez-Maatscbappij zal Lesseps wegens zijn hoogen leeftijd en ziekte zijn ontslag indienen. Het bestuur zal voorstellen hem tot eerevoorzitter, Guichard tot voorzitter en De Rouville tot directeur te be noemen bovendien zal het bestuur voorstellen, tot waardeering van Lesseps' diensten 60.000 frs. pensioen te geven aan zijn dertien kinderen, en evenveel aan zijn vrouw dit laatste bedrag na Lesseps' dood te verminderen tot 40.000 frs. Te Aix beeft een jongen van zestien jaar terecht gestaan, die een ouden man gedood had op zijn verzoek. Hij vertelde met groote kalmte, wat bij gedaan had. De oude man had tegen hem ge klaagd over zijn zwakte en zijn treurigen toestand, en smeekte hem van zjjn lijden te verlossen. Voor een zelfmoord had hij geen moed en ook gods dienstige bezwaren. Hij liad den jongen 1800 francs beloofd, wanneer hij hem vermoordde. Daarop liet hij den jongen een mes koopeu, gaf hem in een café eenige glazen absinth te drinken en raadde hem aan (de man had zeker Tolstoi's Warum die Menschen sich betüuben gelezen) veel te rookendat ver doofde zijn gevoel. Bij een brug zei de oude man >Hier is een goede plaats, hier kunnen we het heelemaal op ons gemak doen". Zij gingen samen op een pad onder de brug, de oude man kleedde zich uit en blinddoekte zich. Daarop bracht de jongen hem vier messteken toe, zooals do oude man hem gezegd had aan de slapen en bij de hals slagader. De man stierf dadelijk. Op de vraag of hij geen wroeging, geen schrik voelde, antwoordde de jongen: »Ja wel een beetje." De jury sprak den jongen vrij, omdat hij blijkbaar gehandeld had zonder te weten, dat hij een misdaad pleegde, maar de rechtbank liet hem tot zijn 20ste jaar naar een verbeteringsgesticht zenden. België. Twee glasblazers, die Dinsdag j 1. van een glas hut te Charleroi naar huis terugkeerden, werden onderweg door een onweersbui overvallen. Toen de bui over hun hoofd dreef, werden beiden door een bliksemstraal getrofFeu. De een werd doodgeslagen, de ander verblind. Nederland. Leiden, 1 Juni. De hoogleeraar Fruin, die wegens 70-jarigen leeftijd op grond van de wet op bet Hooger Onderwijs van zijn betrekking is ontheven, nam beden afscheid van zijn leerlingen met het uit spreken eener rede in het Groot Auditorium, dat de toe hoorders nauwelijks kon bevatten. In zijn rede wierp de hoogleeraar een terugblik op betgeen op bet gebied der geschiedschrijving bier en elders sinds zijn optreden als hoogleeraar was verricht. Daarna gaf hij een schets zijner eigen ontwikkeling, van zijn jeugd af; hoe hij gebracht was tot de studie der vaderlandsche geschiedenis; hoe hij zijn taak als hoogleeraar had opgevat; hoe hij de studie der historie had beoefend, trouw aan zijn devies om noch te verheerlijken, noch te verguizen, maar te begrijpen. De aftredende hoogleeraar werd hierop toegesprokeu door de professoren Kern, Muller en Paul Frédéricq (uit Gent). Prof. Mnller over handigde hem een bundel met historische bijdragen van een tiental Nederlandsche historici. Prof. Frédéricq stelde er een in uitzicht van zijn Zuid- Nederlandsche leerlingen. Van de vele belangstellenden waren zeer velen van buiten Leiden opgekomen. (»ravenluig;('. 2 Juni. Op last van Hare Majesteit de Koningin-Weduwe, Regentes, brengt de referendaris, tijdelijk belast met het be heer van het Kabinet der Koningin, ter algemeene kennis, dat, gedurende Hoogstderzelver verblijf in het buitenland, alle aan het adres van Hare Majesteit gerichte brieven moeten bezorgd worden aan het Kabinet der Koningin, alwaar voor eene geregelde opzending dier stukken aan Hare Majesteit zal worden zorg gedragen. lül'OCfle, 2 Juni. Tot gemeente-geneesheer alhier is benoemd de heer J. Prins Mellema. Vlissingcii2 Juni. Het zoogenaamde »eiland", gelegen tegenover de binnenhavens, dat verleden jaar door de stad van het Rijk is gekocht, is thans reeds gedeeltelijk bebouwd, terwijl men nog met andere huizen bezig is. Het is best mogelijk dat deze geheele strook grond, ongeveer 3 Hectaren, met der tjjd geheel bebouwd zal komen. Alleen is het te bejammeren, dat de buizen om zoo te zeggen maar »neergeplakt" worden, daar er volstrekt geen bouworde in de huizen onderling valt op te merkendan het front van het eene hnis rechts, van het andere weer links is, terwijl een derde het front heeft naar de land- en een vierde weer naar de zeezijde. Middelburg. 2 Juni. Daar binnenkort bier 2 nieuwe stadsscholen zullen geopend worden, zijn dus in deze gemeente 16 lagere scholen, te weten 9 stadsscholen, de Rijksleerschool, de bijzondere school van den heer Van Linschoten, 2 scholen van de Ned. Herv. Gem., één bijzondere meisjes school, 1 school van de Chr. Geref. en 1 katholieke school. De officieren van de d.d. schutterij alhier zullen heden (Maandag) in de sociteit »St. Joris" een diner aaubieden aan den heer J. M. Booue, sedert 30 jaren officier bij de schutterij, die zjjn eervol ontslag als zoodanig heeft aangevraagd. fsUCS, 2 Juni. Het was eene indrukwekkende plechtigheid, de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. G. Hartman Jz., in leven secretaris dezer gemeente. De kist was met verscheidene kransen getooid, o. a. van do onderlinge begrafenis-vereeniging, van het personeel der griffie, van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen op Noord- en Zuid-Beveland. De gemeenteboden in ambtscostuum gingen den stoet vooraf; tien leden der begrafenis-vereeniging droegen de kist naar het graf. Op het kerkhof bevonden zich Burgem. en Weth., vele raadsleden en gemeente-ambtenaren. Aan de geopende groeve schetste de burgemeester in diepgevoelde woorden de bekwaamheden en de groote werkzaamheid van den overledene, die als met de wapenen in de hand op het veld van eer is gesneuveld. Hoe de overledene gaarne iedereen van dienst wilde zijn, is genoeg bekend. De oudste zoon dankte uit naam der familie voor de eer den overledene bewezen. SI. i1IanrlenMil||k. Benoemd tot onder wijzer aan de oponbare school alhier de heer C. Elsakker, van Tholen. Seherpeilisse, 3 Juni. Do feestviering ter heriunering aan het 300-jarig bestaan van het cloveniersgilde alhier is thans definitief vastgesteld op 20 Juni a.s. De feestdag zal des morgons te 10 ure door het muziekgezelschap V. I. O. S. worden geopend mot het uitvoeren van eonige muziek nummers in eene voor dat doel opgeslagen en versierde muziektent. Vervolgens wordt er gedurende den voormiddag op een afgezet terrein, even buiton de gemeente, een ringrijdery om prijzen gehouden, waaraan alle paarden op het eiland Tholen zullen kunnen deelnemen. In den namiddag worden er binnen do kom der gemeente volksspelen, tegelijker tijd wedstrijden gehouden, in verschillende vormen. Al deze werkzaamheden worden door muziek op geluisterd. De broeders van het gilde houden op dien dag eene buitengewone feestelijke samenkomst. Verder zal de gemeen to met groen worden versierd en des avonds geïllumineerd. De onkosten voor de feestviering zullen door de gildekas zelf worden bestreden, zoodat er in geen geval een aanslag op de beurs van de ingezetenen zal worden gedaan. Alle burgers worden opgewekt aan de opluistering van bet feest, door het versieren van bun hnis, het uitsteken van vlaggen enz., het hnnne bij te brengen, opdat er een feest worde gevierd, ceno vereeniging waardig, die om hare oudheid, het doel van de oprichting (verdedigiug van de vrijheid) en de gedachtenis aan de oprichteres Maria van Nassau) en haar geslacht, aanspraak heeft op onze sym pathie. ItniiilisiSC, 2 Juni. In de gisteren gehouden vergaderiug van den gemeenteraad word de hoofde lijke omslag vastgesteld. Op een desbetreffend ver zoek van Verwijs om zijn doofstom kind op een of andere school te plaatsen, werd gunstig beschikt. De armenrekening over 1893 werd overeenkomstig het rapport der commissie van onderzoek goed gekeurd. Af- en overschrijving werd goedgekeurd: 1893 van f 15 op art. onderhoud wegen en voetpaden en 1894 aanvulling jaarwedde gemeentegeneesheer ad f 166,67. Besloten werd tot verplaatsing der heining in de Poststraat. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan den heer M. F. van Staalen, onderwijzer aan de open bare school. Voorts werd besloten het oude lijken huis af te breken en naar de nieuwe begraafplaats over te brengen. 4 Juni. In de maand Mei werden op het telegraafkantoor alhier verzonden 138, ontvaugen 168, doorgezonden 80 telegrammen, totaal 386 telegrammen. Op liet telephoonkantoor te Ooster- land verzond men 30, en ontving men 24 telegr., totaal 54, Te Sir-Jansland werden 9 telegrammen verzonden, 18 ontvangen, totaal 27 telegrammen. Gisteren geraakte een schip met suiker ge laden vast in 't Mastgat. De voorbijkomende stoomboot «Koophandel" en een vaartuig uit deze gemeente verleenden door overneming der lading assistentie, waardoor het vaartuig weder vlot kwam en te Zierikzee is binnengesleept. De verpachting op 2 Juni van de slikken, bekooreude tot de ambachtsheerlijkheid Bruinisse, heeft 2020,50 opgebracht, ongeveer f 1000 meer dan de vorige keer. KBerikxec, 4 Juni. Bij het te Antwerpen febouden Internationale Scbiet-Concours, aangeboden oor de Garde Civique aldaar, heeft eene afdeeling der d.d. Schutterij alhier, bestaande uit 6 schutters en 1 officier, den 3den prijs behaald, zijnde 200 francs en 7 bronzen medailles. Tien Nederl. scbutterscorpsen namen aan dezen wedstrijd deel, die bestond uit peleton-vuur op 300 M. Met ingang van 16 Juni a.s. is verplaatst de kommies der 3e klasse bij 's rijks belastingen W. C. van de Putte van Terneuzen naar Vlissingen (haven) en de kommies der 4e klasse A. G. Rooze van Vlissingen (haven) naar Terneuzen. De Gouverneur van Suriname, jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, is te Utrecht aangekomen. Ook een feest! Te Amsterdam werd Dinsdagavond en nacht een gouden bruiloft gevierd in de open lucht. Een echtpaar, dat in de Jonkerstraat woont, vierde zijn vijftigjarige echtvereeniging. Daar de financiën niet toelieten een zaal te huren, hadden zij besloten het feest maar op straat te doen plaats hebben. De buren hadden onderling iets bijeengebracht voor muziek, en nu draaide een orgelman er lustig op los, terwijl verscheidene paren, de vrouwen in jakjes en de mannen in hun boezeroen, een dansje pakten. Dit feest duurde tot Woensdagochtend half vier, toen ieder voldaan zijn trap opklom. Xierikzee, 4 Juni. De tegen heden na middag belegde Raadsvergadering, waarin afwezig waren de heeren Moolenburgh, de Vos, de Clercq, van den Bout, do Crane, de Looze, Boeije, Fokker en Ochtuian, kon wegens onvoltalligheid niet ge houden worden. De vergadering is verdaagd tot Dinsdag namiddag te 1% uur. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijksku6tverlichting ie Westenschouwen gedurende Mei 1894. Mei verschafte meer water dan April, n.I. 63,8 m.M. in 17 regendagen en in 15 aftappingen, zoodat de bannen 1,186,680 Ms. zullen ontvangen hebben; toch was de groeikracht gering, want de noodige warmte ontbrak er viel zelfs 2 maal hagel. De gesteldheid der lucht was; 25 maal nevel achtig, 3 maul mistig, 11 maal helder, 13 maal lichtbewolkt19 maal bewolkt, 13 maal zwaar bewolkt, 13 maal betrokken, 16 maal buiig. Weerlicht werd 1 maal, donder 2 maal, formeel onweder 1 maal waargenomen1 maal zag men een kring om de zon, 5 maal kringen en kransen rond de maan, beide verschijnselen welke bet bewjjs leverden, het in den dampkring vinnig koud was, iets wat we trouwens toch helaas! maar al te zeer gevoelden. Regenbogen kwamen 4 maal voor, dauw zag men 3 maal. De windrichting was: 15 maal Noord, 10 maal N.O., 7 maal Oost, 2 maal Z.O., 9 maal Zuid, 9 maal Z.W., 14 maal West, 2 maal N.W. De windkracht: 14 maal vrij krachtig (marszeilskoclte) 1 maal stormachtig. De waterstand daalde 0,02 M. Het diploma A voor de zuivere toepassing van het correspondentieschrift en vertrouwdheid met het systeem »Stolze-Wéry" is verstrekt aan: Mcj. A. P. E. Th. Voskuil, zonder beroep, 'sGru- venhage en aan den heer C. F. H. Tückermann, Luitenant der Genie Tan hot Ned. O.-I. Leger, '8 Gravenhage, en diploma B tot het geven van onderwijs in de stenographic volgens het stelsel »Stolze-Wéry" aan de heeren M. Agema, boek houder, Amsterdam en E. A, Lieuwons, zonder beroep, Oudega (by Drachten). Over de proefschrifton van een candidaat voor diploma A en een voor diploma B moest afwjjiend worden beschikt. Zondag j.l. word in de bovenzaal van het »Hotel du Passage" te 's Hage, de derde Algemeene Vergadering der Nodorir.ndscho Stenografen-Ver- eeuiging »Stolze-Wéry" gehouden. De 25,000 loten van de bekende jaarlijksche Haarlemsche verloting van paarden, rijtuigen enz. zijn ruim 17-maal geplaatst, zoodat er eene ponds pondsgewijze verdecling heeft plaats gehad. Uit de omstreken van Bndel (N.-Br.) gaan elk jaar nog al veel personen buitenslands om daar met een ambacht of met het boerenbedrijf den kost te verdienen. Een paar jaar geleden ging eene boerendochter uit Bndel naar Dnitschland bij een landbouwer in dienst. Nn is in Pruisen iedere dienstbode, die langer da» zes weken dient, verplicht tot een zoogenaamd Bcrufsgenossenschaft" toe te treden en een maandelyksche bijdrage te storten, waardoor men dan bij een ongeluk in en door den dienst recht krijgt op een jaarlijksch pensioen, alles gegarandeerd door den Staat. De bedoelde dienstbode kwatn nu met een dorsch- machine in aanraking, waardoor zy met gebroken arm en heen in het gasthuis verpleegd moest worden. Van totale genezing was geen sprake, zoodat zij na eenigen tijd Daar Budel terugkeerde, mot recht op pensioen. Reeds kort daarna kreeg zg kennis van het besluit, waarbij haar de keuze werd gelaten tusschon een pensioen van 221 Mark 's jaars of eene uit- keering in eens van 1800 Mark. Zij koos het laatste, wegens de lastige formaliteiten, welke aan de jaarlijksche invordering van het pensioen ver bonden zouden zijn. Te Groningen concurreeren in de laatste dagen de broodbakkers zóó scherp, dat enkelen het bakken van «klein goed" gestaakt hebben en, om hunne klanten te bedienen, het verlangde van de broodfabrieken nomen. Door de lage meelprijzen is het tarwebrood van 8, 12 en 16 cts. verlaagd tot 6, 9 en 12, het mik- of Zwitserbrood van 21, 14 en 7 tot 15, 10 en 5 cents. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. LAMUBOII W. C^olUnsplaat, 2 Juni. Heden werd alhier op de hofstede van den heer A. N. van Langeraad keuring gehouden van vee, vanwege dé afdeeling •Zeeland" van het »Ned. Rundvee-Stamboek". Voor inschrgving werden goedgekeurd: I stier van den heer H. J. Leendertse te Camperland, 1 stier van den heer P. Maas Lz., alhier, 1 stier be nevens een koe van den heer A. N. van Langeraad en 1 koe van den heer W. Duclaux te Wissenkerke. De groote boterhandelaar J. B. Eilers te Londen heeft aan de Friesche boeren een schrijven gericht, waarin hij wjjst op de onzindelijke wijze, waarop de boter te Londen ter markt wordt ge bracht. Hg vond onlangs met het steken van de Friesche boter in verscheiden vaten vreemde voor werpen, als: haar, - stukjes graa. staan lrnnl, asnh, madeliefjes, enz. Door de groote concurrentie in boter van de omliggende landen en van de Engelsche koloniën is het te begrijpen, dat, indien men in Friesland niet oppast, hare boter van de markt te Londen zal verbannen worden. Voor tafelgebrnik zal men toegeven, dat boter met een koehaartje, een vlieg of bakkerstor door het huisgezin minder gewenscht wordt, en dat daarom aan boter, welke zindelijk bereid is, zooals die van elk ander land, de voorkeur gegeven worden. StAVCillssc, 1 Juni. Heden werd alhier door het Bestuur der waterkeering van het calam. waterschap «Stavenisse" aanbesteed: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1895 van de aarde-, kram-, rjjs- en steenglooiingswerkcn aan genoemde waterkeering. Begrooting f 4581,58. Inschrijvers de heeren: P. J. Visser Pz., Hans- weert, f 5090; J. de Rijke Jr., Middelburg, f 5080; P. Bezuijen, Duivendijke, f 5010; W. Ringelberg, Duivendijke, f 5000; J. F. A. Polfliet, Walsoorden, f 4993; A. van Popering, Bruinisse, f 4975; C. Bolier Cz., Bruinisse, f 4970; B. Reinhoud, Ouwer- kerk, f 4928G. M. Larooy, Scherpenisse, f 4819 L. Moerland, Stavenisse, f 4789. (Reeds kortelijk in ons vorig nummer vermeld). Cortgenc. Ten overstaan van Notaris H. Roelof alhier werd ten verzoeke van den heer J. J. de Koster geveild: Zijne hofstede, zijnde schuur, huis en erf, ter grootte van H. 0,33,75 (243 oude voeden). Kooper werd de heer C. Groonewegen van St. Maartensdgk, voor f 2490. Onkosten 10%. Vllsslnsen, 2 Juni. Door het bestuur der Vlissingsche Uuinwaterleiding-maatschappy werd heden raiddag te 2 ure aanbesteed: het bouwen van een nieuwen watertoren op den Badhuisweg. Minste inschrijver was de heer H. Wienhoven te Schiedam, voor f 18,800. UECHfIKAKËN. De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde Zater dag J. Barger, voormalig predikant te Harliugen, wegens moord tot levenslange gevangenisstraf. De beschuldigde luisterde in onverschillige houding naar de voorlezing van het vonnis en keek daarby van tgd tot tyd rechts en links in de zaal; hg zag zeer bleek. Valsehe llankbfljelteii. Het O. M. achtte beklaagden allen schuldig aan het feit van valsch crediet-papier vervaardigd en uitgegeven te hebben, en eischte voor: Krausse 9 jaren en 4 maanden, Suzanna Toebaerts 7 jaren, Thum 7 jaren, Van Liemt 6 jaren, Frey 5 jaren en 6 maanden, Sinnige 5 jaren, Arntzt 5 jaren, Reinpt 5 jaren en 6 maanden, Keese 5 jaren en Loo6che 4 jaren gevangenisstraf en zulks op grond der artt. 225, 226, 232, 248, 255, 256 en 257, Wetb. van Strafr. in verhand met artt. 88 en 89 Wetb. van Strafvord. De verdedigers kwamen nu aan het woord. Allereerst mr. D. Simons voor Krausse. Pleiter drong voor Krausse aan op vermindering van straf omdat hekl. geen deel had aan de uit gifte der nagemaakte biljetten, terwijl by betoogde dat het namaken van het bedoelde credietpapier op zichzelf niet strafbaar was volgens de Nederl. wet. Mr. Benjamins, die Suzanne Toebaerts verdedigde, trachtte aan te toonen dat rechtens niet bewezen was dat zyn cliënte kennis droeg van het plan tot het maken der valsche bankbiljetten. Hij concludeerde tot baar vrijspraak. kERkMlLIJlV». Do heer H. G. Oldemau, candidaat in de heilige dienst, beeft toezegging van beroep aangenomen naar Ouwerkerk (Zeeland). Bedankt voor het beroep by de Ger. gem. te Kolijnsplaat door J. Gideonse te Broek op Langendijk. Beroepen by de Ned. Herv. gem. te Sluis, ds. P. J. van Melle te Renswoude. Ds. A. de Joode te Oostzaan, vroeger te Elker- zeo, heeft het beroep naar Nieuwenhoorn aangenomen. 34-5ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Vijfde klasse. Trekkingen van 1 en 2 Juni 1894. Prys van f ÏOOO, No. 9459. Prijzen van f T'O. 9416 9433 9458 16846 17609 17613 NIETEN. 4398 4421 5722 9417 9436 9745 16824 16825 16858 18699 i s I' Zierikzee-Rotlerdam en TUSSCHENGELEGEN PLAATSEN. Juni. tmslerd. I||d. Van ZIERIKZEE: Dinsdag 5 'sm. 7,u, Wocimd.B'snin. 8,30 Vrijdag 8 Zondag 10 7,30» 8,30» Van ROTTERDAM Woensdag O 's morgens circa Z.30 uur. Donderd. 7 'sm. 11,u. Zaterd. 9 11, Maand. 11 11,30» Passagiersvracht ZierikzeeDordtRotterdam Enkele reisRetour 3 maanden geldig lste Klasse 1,25. ƒ2, 2de Klasse - -,50. ,75. De Directeur VAi\ OASTEEi. Heden viert AN DRIES WESDORP, oudste ingezetene van Stavenisse, tevens oudste bewoner van het, eiland Tolen, zijn ©8en verjaardag. In de hoop dat aan dien jaardag door velen ge dacht moge worden, daar de eerbiedwaardige grijs aard altijd eerlijk en vlijtig heeft gewerkt, en toch nog in behoeftige omstandigheden verkeert. Stavenisse, 4 Juni 1894. V Getrouwd JACOB KOOPMAN TRIJNTJE MARIA VAN DIJK, die, tevens namens wederzijdsche Familie, hunnen hartell)kcn dank betuigen voor de belang stelling by hun Huwelijk ondervonden. wllhelminadorp, I Juni 1894. V Getrouwd A. KRIJNSE LOCKER Az. en MAATJE BEIJE Nd., die ook namens wederzijdsche familie hunnen dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling bij hun huwelyk ondervonden. Noordwelle, 1on. T12 Juni 1894. Renesse, De ondergeteekenden betuigen hunnen kar tel ijken dank aan allen, die blgken van belang stelling gaven op 2 dezer ter gelegenheid van hunne 35-jarige Echtvereeniging. Renesse, 5 Juni 1894. N. BEIJE. P. B EI JE—Bienrpeij. Geboren Cornells itoudcwQn, zoon van B. KODDE en C. C. HAGE. St. Ann aland, 1 Juni 1894. Heden nacht overleed al t veelgeliefde oudste Dochter en Zuster Meeltje, in den ouderdom van 13% jaar. Bruitfisse, 30 Mei 1894. A. C. HAECK. P. J. HAECK—de Kok en Kinderen. Heden overleedna een langdurig doch geduldig lpden, onze geliefde jongste Dochter en Zuster I^ena C'alltariiui Verhuist. in den ouderdom van ruim achttien jaren. Wissenkerke, 31 Mei 1894. I. M. VERHULST en Kinderen. Heden overleed ons jongste Kind GERARDUS, in den ouderdom van ruim 6 maanden. Zierikzee, JACOBUS VAN SCHENDEL. 1 Juni 1894. M. v. SCHENDEL—v. d. Velde. Heden ontsliep, na een smartelyk lijden, myne geliefde Echtgenoote en der kinderen Moeder Johanna Hubreet«e van ter Veete, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Brouwershaven, 3 Juni 1894. Uit aller naam, J. RINGELBERG. Voor de vele bewijzen van deelneming hg het overlijden oozer geliefde Behuwdmoeder, Vrouwe W. BADON GHIJBEN, Douairière Jhr. W. D. de JONGE, betuigen de ondergeteekenden, ook namens de Kleinkinderen, hun warmen dank. Zierikzee Hees, Douairière DE JONGEvan Rappard. Douairière DE JONGE—Blom. Douairière DE JONGE de Jonge. Jhr. Mr. M. J. SCHUURBEQUE BOEIJE. De Heer en Mevrouw VAN DER VEGT v. Konijnenburg betuigen hun hnrtelijken dank voor de talrijke bewijzen van deelneming bij het overlijden van hun Vader en Behuwdvader, den Heer W. VAN KONIJNENBURG ondervonden. Zierikzee, 4 Juni 1894. 4 Juni 1894. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond bg het overigden van onzen geliefden Vader, betuigen wy hiermede onzen hartelUken dank. Duivendijke, 5 Juni 1894. IMAN ADRIAAN PADMOS. ADRIAAN JACOB PADMOS. (Provincie Zeeland.) Het POLDERBESTUUR bericht bij dezen aan de houder» der 4'/s Obligation laste den Polder Ooster- en Sir-Jansland (provincie Zeeland) dat alle nog uitstaaude Obligatiën, rentende 4% van de geldloeningen van de jaren 1878 Coupon Juli en November (Zwart en Blauw) en 1884, zullen worden afgelost van af ifaandag tien Z «liili f SOI. alle werkdagen van 10—12 uur; dat daarbij zullen worden betaald de Coupons (en renten) verschuldigd sedert de laatste verschijn dagen dat deze Obligatiën houden op renten te dragen van af den 1°. Juli 1894 en dat de aflossingen enz. geschieden te Zierikzee ten kantore van den Ontvanger-Griffier Jhr. W. M. H. DE JONGE. Oosterland, 1 Juni 1894. Het Polderbestuur voornoemd, ADR. VAN DER HAVE, Dijkgraaf. DE JONGE, Ontv.-Griffier. rriTvoKFaivo der Directeur de heer Jon. F. A. Theewis, met medewerking van 't Strijkorkest van „Kunst en Eer", op IIIIJD4G 8 J(IÜI nansG des avonds te 8 ure. Plaatsbespreking op den dag der Uitvoering van 12»/,—1% ure. die nog «lek- of VCllleilgelfl verschuldigd zyn, worden verzocht dit te komen voldoen bg den ondergeteekende, Nieuwe Haven D 135. J.b VAN BURGff.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1