ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 29 Mei 1894. RECLAMES. Handelaar in Wijnen en Gedistilleerd. Fatent bladen. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. Yerechijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaalIndië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6465. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 4 0 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar ■plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advei-tmtie-geldm gelieve men te zeilden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" 15 regels TS Cts, Elke regel meer IC» Cts. M. C. van dep Vliet, Zierikzee, lIUTCnpleiii v sen. BEKENDMAKING. Da BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee. Gezien het besluit van den Commissaris der Koningin in deze provincie van den 12 dezer (Provinciaal blad No. 18); brengen ter kennis der Verlofgangers van de Militie te land, die zich in deze gemeente bevinden onverschillig tot welke lichting zij behooren, voor zoover zy vóór den eersten April jongstleden in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, dat het onderzoek van die Verlofgangers door den Militie-Commissaris alhier zal plaats hebben op É>iiiK<lUË? tltsii 15-i Juni o.W., des voormiddags te 9 ure, voor het Stadhuis en roepen hen mitsdien op, om op gezegden dag en uur ter aangewezen plaats tegenwoordig te zijn met herinnering aan de volgende bepalingen der wet op de Nationale Militie van 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72) lo. de Verlofganger meldt zich binnen dertig dagen na den dag, waarop hem de verlofpas is uitgereikt, bij den Burgemeester zijner woonplaats aan, ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. (Art. 133); 2o. de Verlofganger, die zich in eene andere gemeente gaat vestigen, geeft daarvan kennis aan den Burgemeester zyner woonplaats. Binnen dertig dagen na den dag, waarop hy komt in de gemeente, waarin hij zich vestigt, meldt hy xich aan bij den Burgemeester dier gemeente, ten einde deze zyn verlofpas voor gezien teekene. (Art. 134); 3o» de Verlofganger van de Militie te land mag zich zonder toestemming van den Minister van Uorlog niet langer dan gedurende vier weken buiten 's lands begeven. (Art. 136); 4o. de Verlofganger, die artt. 133,134 en 136 niet naleelt, wordt in werkelijken dienst geroepen en gedurende 3 maanden gehouden. (Art. 137); 5o. de Verlofganger van de Militie te land, die bij open bare kennisgeving is opgeroepen om door den Militie Commis saris te worden onderzocht, verschynt bij het onderzoek in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting stukken, hem bij zijn vertrek ruet verlof medegegeven, van zyn zakboekje en van zijn verlofpas. (Artt. 138, 139 en 140); 6o. de Verlofganger van de Militie te land is aan de militaire rechtspleging en tucht onderworpen, onder anderen gedurende den tijd, dien het ondeizoek voor de Mditie- Coinraisearis duurt, en in het algemeen wanneer hij in uniform gekleed is. (Art 130); 7o. behoudens het bepaalde bij art. 130 kan een airest van twee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest door den Militie-Commissaris worden opgelegd aan den Verlofganger: lo. die zonder geldige reden met by liet onderzoek verschijnt; 2o. die daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de bij art. 140 vermelde voorwei pen; 3o. wiens kleeding- en uitrustingstukken bij liet onder zoek niet in voldoenden staat worden bevonden; 4o. die kleeding- of uitrustingstukken aan een ander behoorende, als de zijne vertoont. (Art. 141); 8o. onverminderd de straf, in het voorgaande artikel vermeld, is de Verlofganger verplicht, op den daartoe dooi den Militie-Commissaris te bepalen tijd en plaats, en op de in art. 140 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen om te worden onderzocht. (Art. 143); 9o. de Verlofganger, die zich bij herhaling schuldig maakt aan het feit, sub. 4o. van art. 141 bedoeld, of niet over eenkomstig art. 143 voor den Militie-Commissaris verschijnt, of aldaar verschenen zynde, in het geval verkeert sub. 2o. en 3o. van art. 141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. (Art. 141); lOo. de Verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor de werkelijke dienst, wordt als deserteur behandeld. (Art. 145); Ho. elk, die voor de militie is ingeschreven, en ieder, die daarbij is ingelijfd, kan, overeenkomstig de daaromtrent bestaande voorschriften, tot eene vrijwillige verbintenis, voor den tijd van zes jaren of langer worden toegelaten by de zeemacht, het korps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk in 's Rijks over- zeesche bezittingen, plaatsvervangers echter niet bij de zeemacht of het korps mariniers gedurende het eerste jaar van hunnen diensttijd. (Artt. 9 en 74); 12o. aan de bij de militie te land ingelijlden, die ver langen na volbrachten oefeningstijd, minstens voor zes maan den onder de wapenen te blijven of te komen zonder zich als vrijwilliger te verbinden, wordt zulks vergund, (Art. 126). Zierikzee, den 22 Mei 1894. De Burgemeester en Wethoudere voornoemd, Ch. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de PATENT BLADEN over het 4e kwartaal van het dienstjaar 'l883/»> ter Secretarie der gemeente ingevuld gereed liggen, en van Maandag den 28en Mei tot en met Zaterdag den 2en Juni e.k. aldaar door belanghebbenden in persoon kunnen worden afgehaald. De niet afgehaalde Patentbladen zullen daarna door den Deurwaarder der Directe Belastingen aan de huizen der belanghebbenden worden rondgebracht, welke beambte voor elk rondgebracht Patent van de Patentplichtigen tien cent mag vorderen. Zierikzee, den 26 Mei 1894. CH. W. VERMEIJS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: lo. dat door den Raad, inzyne vergadering van 26 dezer, tot Wethouder is benoemd de heer IVlf. II. O. MOOLENBURGH, die deze betrekking heeft aanvaard, en 2o. dat in diezelfde vergadering tot Ambtenaar van den Burgerlyken Stand is benoemd de heer Mr*. A. J. IT. FOKKER. Zierikzee, den 28 Mei 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de heer IWUi*. H. C. MOOJLEiV- BURGH, benoemd Wethouder dezer gemeente, door hen Is aangewezen tot Voorzitter van de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting, en van de Commissie voor de uitgraving en aflevering der Zelkasch, alsmede tot plaatsvervangend Voorzitter van de Commissie voor de Fabricage. Zierikzee, den 28 Mei 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Palestina. Belangwekkendo bijzonderheden deelt de Briteche consul te Jeruzalem mede aangaande den tegen- woordigen toestand der heilige stad. Gebouwen van allerlei Soort worden in hare nabijheid opgetrokken, en de stad breidt zich aanmerkelijk buiten hare voormalige grenzen uit. Aan den westelijken kant is het bouweu van huizen zóó snel in zijn werk gegaan in de laatste jaren, dat thans eene groote vooi-stad ontstaan is, waar meu vroeger velden en wijnbergen vond. Ieder beschikbaar stuk grond wordt door bijzondere per sonen of liefdadige maatschappijen en zendingsver- eenigingen opgekocht, en reeds draagt de nieuwe wijk den naam van het >nieuwe Jeruzalem". Verleden jaar werd de eerste openbare tuin buiten de poort van Jaffa aangelegd, en de handel in het algemeen breidt er zich uit, vooral in Jaffa-oranje- appeleu, snuisterijen van olijfboomenhout en olijfolie. De uitvoer vau coloquint verminderde tengevolge van een daarop ingesteld uitvoerrecht. Het wordt door Arabieren ingezameld in de omstreken van Gaza, waar het in het wild groeit. In den' laatsten tijd is een belangrijke industrie ontstaan uit het opzamelen van het aardpek, dat in de Doode Zee naar do oppervlakte stijgt en daar ronddrijft. Daarvoor zijn onlangs twee zeilbooten por spoor van Jaffa naar Jeruzalem vervoerd en vandaar op karren naar den Jordaanoever gebracht, om daar te water te worden gelaten en de rivier verder af te zakken naar de Doode Zee. Daar houdt de bemanning zich thans bezig met het opvisschen van het aardpek of jodenlijm, eene zelfstandigheid, die tegenwoordig in Europa zeer gezocht is. De Brikche consul aebt het eene zeer voordeelige zaak, handelsbetrekkingen aan te knoopen met het binnenland, in geval men slechts op de Doode Zee eene sleepboot en eenige lichtervaartuigen bracht, ten einde de producten over te brengen van Moab, een land, dat zeer rjjk is aan granen, vruchten en vee. Nu wordt dat vervoor nog bezorgd door kara vanen, die daartoe de Doode Zee ten noordon of ten zuiden omtrokken, waarmede oen reis vau vier of vijf dagen gemoeid is. Kerak, de hoofdstad van Moab, heeft tegenwoordig een Tnrksch garnizoen, zoodat daar nu wet en orde heersohen. Indien er nu slechts voor snelle middelen van vervoer wordt gezorgd, kan de geheele productie van het land van Moab geraakkeljjk zijn weg vindon naar Jeruzalem en de Middellandsche Zee. Wie bad dat alles gedacht, b.v. in de dagen der „verspieders". Amerika. Betrekkelijk het faillissement van den hier te lande zoo bekenden L. Pincoffs, thans handelaar in bladtabak to Chicago, ontleencn wij het volgende aan de Edrjerton Tobacco Reporter •Door bet faillissement van de export-firma L. Pincoffs te Chicago zijn tal van locale handelaren te Jamesville, Stoughton cn elders er ingeloopen voor een bedrag dat waarschijnlijk 50,000 dollars te boven gaat, met het endorse van wissels, die hun als betaling voor van hun gekochte goederen waren afgegeven. De firma L. Pincoffs, gaat het Amerikaanscbo blad voort, was een van de voornaamste van de huizen die tabak exporteerden van het Oosten en Westen. Twaalf jaren lang had zij een agentschap in Jamesville, cn hare promptheid in het voldoen- van wissels had haar een goedon naam doen ver-, werven. In al die twaalf jaren heeft zij nooit een. wissel laten protesteeren en nooit de minste quaestie over eene rekening opgeworpen. Zij deed groote. aankoopen en vérzond reusachtige hoeveelheden blad naar Duitschland. De meeste dier zendingen waren bestemd voor Reinhart Baedeker te Bremen, als agent, die bij dit faillissomenfc zware verliezen lijdt. Baedeker stelde het meest onbeperkte ver trouwen in zijn vertegenwoordiger te Chicago en gaf aau die firma een doorloopend crediet vau 100,000 dollars op de Eerste Nationale Bank te Chicago". Verder beschrijft de E. T. li. boe Pincoffs, gebruik makende van den stilstand in den handel, groote aankoopen deed tegen prijzen, die op dat oogenblik buitensporig konden genoemd worden en waarvan andere exporteurs verklaren in Europa niet te kunnen maken, die Pincoffs aan do plaaters besteedde. Enkel in Jamesville en Edgerton waren op die wijze 10.000 vaten bijeengebracht, die op eenmaal naar het Oosten werden verzouden en naar Europa verscheept. Hiervoor werden op den dag dat zij in het schip geladen werden reeds wissels geschreven. Alles zag er naar uit, zegt het blad, alsof de oude en zijn zoon zooveel gereed geld wilden maken als maar mogelijk was. Na het noemen van eene lijst van firma's te Jamesville en de bedragen, waarvoor zij in het faillissement betrokken zijn, zegt de E. T. R. Er bestaat maar weinig kans dat zij betaling zullen krijgen, want de Eerste Nationale Bank to Chicago heeft stappen gedaan om zich voor 62.000 dollars te dekken en Bernhardt Baedeker to Bremen eischt 70.000 dollars. Nog slechter moeten de zaken te Stroughton staande lijst van crediteuren te dier stede, welke bet Edgertonscho blad opgeeft, is nog grooter dan die te Jamesville en de bedragen zijn veel aan zienlijker, terwijl nog daarbij wordt gevoegd, dat van velen de naam nog niet kan opgegeven worden. Verscheidene firma's daar zijn geruïneerd. Ia een volgend nummer zegt hetzelfde blad: >Hoe meer men van bet falliasement-Piucoffs verneemt, hoe meer bet er uitziet naar een woldoor dacht plan om de argelooze kleinhandelaren voor een groote som gelds op te lichten. Het tjjdstip I was gunstig om zulk een misdadig plan ten uit- voer te brengen en de tabakslui waren daarvoor i rijp. De moeilijke tijden maakten de bezitters van tabak verlangend hunne waar af te zetten en met eene winst in het vooruitzicht, vergaten zij hunne gewone voorzichtigheid om zich te dekken. In jaren is er geen tijd geweest, dat zij zoo ge makkelijk in den kuil zouden geloopen zijn enz. J Echter voegt het blad daarbij, dat door de meer onder vindingrijke kooplieden de val voorzien werd eu het hun reeds maanden lang bekend was, dat te Bremen tabak voor rekening van Pincoffs werd verkocht voor lagere prijzen dan het de New- Yorker exporteurs mogelijk was, terwjjl hot algeraeeu bekend was, dat de waar duurder ingekocht was dan andere kooplieden konden doen. Pincofls, zeide men, stal zijn tabak of er was iets niet in den haak. Thans nu het geheim is opgeheven is het duide lijk te zien hoe het den financieelen Napoleon van Chicago mogelijk was duizenden pakken Wisconsin- tabak naar het buitenland te verzenden binnen zestig dagen. De menschen, die de goederen leverden, werden opgelicht. De naam Pincoffs zal nog jaren lang een vlek blijven in sommige deelen van het land. Men schrijft ons uit Grand-Rapids (N.-A.) het volgende, d.d. 8 dezer: Gisteren hield onze nieuwe Gemeenteraad zijne eerste zitting onder voorzitterschap van den nieuwen burgemeester Fisher. De zaal was voor deze gelegenheid zeer net ge decoreerd met planten en bloemen. Nadat de verschillende commission waren benoemd, hield de burgemeester zijn intreó-redo. Hij wees daarin er op, dat het meest belangrijke onderwerp voor den Raad de financieele toestand en de vooruit zichten van de stad zijn. Had de vorige Raad getoond, dat het gestreefd had do uitgaven te regelen naar de inkomsten der gemeente, ook thans drong de toestand van zaken er toe om niet alleen binnen de inkomsten te leven, maar moesten do salarissen der ambtenaren, van af den burgemeester tot den geringsten ambtenaar, verlaagd en allo on- noodige beambten ontslagen worden. Nadat bij nog gewezen had op de noodzakelijk- hoid eener verandering in do verdeeling der stad en do raadsleden had aangemaand voorzichtig te zijn in het aanbevelen van openbare verbeteringen, met het oog op den tegenwoordige» toestand der getueento-finaiiciön, sloot hij met een bemoedigend woord. Adriaan van de Panne on Cornelia van de Panne, geb. v. d. Noot, die in Mei 1873 hier kwamen uit de gemeente Ellemeot, herdachten op 29 April hunne 30-jarige eebtvereeniging. Rusland. Een samenzwering tegen den Ozaar. De corres pondenten van de Times en Köln. Zeit. melden, dat de talrijke arrestaties in den laatsten tijd in verband staau met do ontdekking dat het kasteel, waar de Czaar inet de manoeuvres te Smolensk zou logeereu, geheel ondermijnd was. Slot en kerk wilden de samenzweerders tijdens dc aanwezigheid des Keizers in de lucht laten springen, waartoe reeds do mjjnen waren gegravon. Vooral vele ambtenaren van den Vitebsk-Orelspoorweg, onder welke een aantal inge nieurs dozer lijn, vele orthodoxe Russen, tot welke ook een neef van Popedonoszew behoort, worden als waarschijnlijk bij het voornemen betrokken in Orel cn Vitebsk gevangen genomen ou naar Peters burg getransporteerd. Een ingenieur schoot zich bij zijn inhechtenisneming dood. Omtrent de medegedeelde arrestatie van een zoon en ecu dochter der generaals-weduwe Androjew te Petersburg, kan nader gemeld worden, dat do oudste zoon der weduwe, tot voor eenigen tijd student aan liet Technologisch Instituut, onlangs om do prnctijk te leeren naar het binnenland vertrokken was cn daar gevangen genomen werd. Vóór zijn vertrek had hij aan zijn zuster brieven en ecu sleutel tot cijferschrift gegeven met do dringende vermaning, dat alles steeds verborgen bij zich te dragen. De jonge dame kende den gevaarlijken inhoud dezer papieren niet; zij zal dan ook, naar men verneemt, thans weer uit haar hechtenis ont slagen worden. Haar beide broeders echter, en in het bijzonder de oudste, staan onder zware verden king. De politie werd door den sleutel tot het cijferschrift in de mogelijkheid gesteld, vele in beslag genomen brieven te ontcijferen, tengevolge waarvan een groot aantal studenten en andcro porsonen in hechtenis worden genomen. Ook is in een dorp nabij de Finsche grens een geheime drukkerij ontdekt. Tengevolge daarvan houdt de politie een scherp toezicht op alle uit Finland komende personen en loert zij vooral op eenige vrouwen, wier komst in de brieven der samonzweerders werd aangekondigd. Frankrijk. In do, in de vorige week, te Parjjs gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging tot be scherming van dieven, werden niet minder dan 719 prijzen en premiön uitgereikt. De grootste eer van den dag viel echter ongetwijfeld to beurt aan een prachtigen Newfoundlanderhond, Sultan" goheeten, die door het genootschap met een >eore-halsband" werd bedacht. Sultan is ongeveer vier jaar oud, buitengewoon raak en de speelkameraad van de kinderen der buurt. Met buitengewone lichaamskracht bedeeld en door zijn baas op bewonderenswaardige wijze gedresseerd, verricht by, op diens bevel, daden van zelfopoffe ring en moed. Hij heeft een dief aangehouden en een anderen keer er toe bijgedragen dat een moor denaar werd gearresteerdin 1898 redde hij een elfjarig kind, dat op het punt stond in do rivier de Marne te verdrinken; den 9en April 1894 redde hij een man, die, met het doel om zelfmoord te pïegou, te Parijs in de rivier de Seine was gesprongen. »De eere-halsband, die Sultan zal worden om gedaan", zeide de president, »zal in deze vergadering, waarin zoovele menschen beloond werden, omdat zij zich verdienstelijk tegenover de dieren hebben gemaakt, doen zien hoe Sultan zich verdienstelijk tegenover de menschen maakte". Toen echter de voorzitter den bekroonde den halsband wilde omdoen, bleek Sultan verdwenen te zyn. >Hij is als alle helden", merkte de president op, »zoo bescheiden als maar eenigszins mogelijk is". Duitschland. Men schrijft aan de Köln. Ztg. uit Berlijn Het bericht uit Kiel, volgens hetwelk Keizer Wilhelm tegen het einde van Juni een reis naar Nederland en Engeland zou maken, blijkt onjuist te zijn. De Keizer zal waarschijnlijk in het laatst van Juni'don zeilwedstrijd te Kiel bijwonen en in het begin van Juli met de Keizerin een tocht maken naar Noor wegen, met de //Hobenzollem"; in het begin van Aug. zal de Keizer den zeilwedstrijd bij Cowes bijwonen en in het begin van September de groote manoeuvres. Nederland. Zwolle, 25 Mei. Een kind, dat dezer dagen alhier in een hoedendoos op de stoep van een aan zienlijk heerenhuis werd te vondeling gelegd, is bijna het slachtoffer geworden der anarchisten. Een politie-agent toch, die dc doos zag staau, waar schuwde den bewoner van het huis. Deze wilde het pakje natuurlijk niet in huis hebben, zoodat de agent de doos, ongeopend, zeer voorzichtig naar het bureau droeg. Daar werd hem de raad gegeven het eerst maar eens duchtig onder water to dom pelen. Men kon nooit weten of er niet een bom in zat. Gelukkig was de agent zoo voorzichtig dit niet te doen en bij de opening vond men een pas geboren kind. Allen kwamen dus met deu schrik vrij, behalve de vader, tegen wien, wegens de te vondeling leg ging, voor de Rechtbank te Zwolle 3 maanden ge vangenisstraf is getfischt. kuilmlHir^;. 25 Mei. Een hoogst treurig ongeval bad hedenmorgen half twaalf plaats aan de stoomlioutzagerij van den heer V. alhier. Terwijl men een boom te wafer rolde, om gezaagd te worden, kwam een tweede tevens narollon. O. K., meesterknecht van de fabriek, vóór dezen laatsten staande en de beweging hiervan niet bijtijds opmer kende, werd met het hout meegenomen, zoodat hij met zijn borst op den eersten boom, die reeds te water lag, terechtkwam eu do tweede hem op den rug viel, waardoor hij als het ware verpletterd werd en de dood onmiddellijk volgde. Twee andore werklieden zagen liet gevaar en wisten zich gelukkig te redden, door in het water te springen. 'H f.raveiill«£<k. 26 Mei. De belangstelling op het stadhuis bij de opening van de stembiljetten voor de bei-stemming ter verkiezing van een lid der Tweede Kamer was heden buitengewoon groot. Den ganschon ochtend verdrong zich eene talrijke menigte iu dc gang van het raadhuis of in de sterabureaux, pratende over den mogelijken uitslag, en naarmate het einde van de stemming naderde, steeg de agitatie en werden do gesprekken levendiger. Nauwelijks was dc stemming afgeloopen cn had men de eindcijfers der bureaux saamgesteld, of een daverend hoera ging op voor den vrijzinnigen can- didaat Pijnacker Hordijk, omdat diéns stem mental hooger was dan dat van den tegeu-candidaat. Teleurstelling wekte het dus, toen men vernam dat in een dor bureaux eeno fout iu de opteeke- ning was begaan, en de biljetten opnieuw moesten worden goteld. Do heer Hordijk bleef echter ge kozen, hoera's weerklonken, 011 de beweging nam op hot stadhuis gaandeweg toe, zoodat eene sterke politie-afdeoliug moest ontboden worden om onder de bedrijvige, doch vredelievende menigte de kalmte te bewaren. Toen het bureau gereed was, stroomde het volk binnen. Eerst moest de Kamer ontruimd worden en na een kwartier wachtens werd dc officiilele uitslag bekend gemaakt. Itottcrilnill, 26 Mei. Heden nacht gaf een burger twee -politieagenten kennis, dat hij drie ver dachte personen, waarvan er twee een gevulden zak droegen, een buis in de Oranjeboomstraat had zien binnengaan. De agenten traden daarop dit huis binnen, doorzochten het, alsook een hofje waar het aan de achterzijde op uitkomt, doch vonden niets. Van het hofje komende zagen zij de bewuste drie personen, tbaus zonder zakken, iu de Oranjeboom straat loopen eu maanden ben aan mede naar het politiebureau te gaan. Eeu hunner ging daarop terstond aan deu haal, waarop de beide anderen gegrepen werden. Een liunucr wist zich los te rukken en te ontkomen, waarop beide agenten den over geblevene beet vatten. Hierop kwam bij die zich losgerukt had terug en gaf een dor agenten van achteren een zoo lievigen slag op het hoofd, dat hij tegen den grond tuimelde, terwijl hij hij de daarop ontstane worsteling ook zijn kameraad be vrijdde. Van dezen laatst ontkomene werden in do worsteling de kleedorcn van het lichaam gescheurd, welke, uit een blauw boezeroen, licht gestreept Engelsch hemd, witten knapzak, roode zakdoek en douker bruine pet met rechte klep bestaande, dooi de beide agenten vervolgens aan het politiebureau aan de Nassaukade zijn gedeponeerd. Ondanks het ingestelde onderzoek is men tot dusverre niet tot de ontdekking van de drie ontkomenen en de beide gevulde zakken, met vermoedelijk gestolen waar, gekomen. Alleen in do Nassauhaven is nog eene onbeheerde roeiboot gevonden, waarin drie jassen, waarschijnlijk aan dit drietal toebehoorende. De 57-javige bierhuishouder C. B. A. te Rotterdam was do vorige week met een dogcar op den Boezemsingel aan het rjjden, toen hij met. zyn rijtuig in aanraking kwam met een kruiwagen, doof gemeente-werklieden ter afsluiting van eeu straatopening aldaar geplaatst. Door den schok, hierdoor veroorzaakt, viol het voertuig omver en kwam genoemde persoon zoo hevig met het hoofd tegen de straatsteen en terecht, dat hij onmiddellijk dood was. WoIfanrtMlIik, 25 Mei. Het besluit vau den gemeenteraad, op 17 dezer genomen, om aan Kerkvoogden der Hervormde Gemeente alhier te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1