ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Donderdag 17 Mei 1894. PAARDENMARKT en WEEKMARKT. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per £ost f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6460. Directeur-Uitgever .1. WAALE. Advertentiënvan 1—3 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot de? Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Ahonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesclie Nieuwsbode" Lijst vau brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden uit Zierikzee gedurende de 2e helft der maand April 1894. 1. C. de Vos, Burgh. 2. Van der Bom, Oudenbosch. 3. H. C. Noijen, Rotterdam. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de PAARDENMAltKT in dit jaar zal plaats hebben op Woonsduif <l«m ti *Tuui e.k.en dat op dien dag tevens de gewone MAltKTDAG tal tvcrda»; -gehouden, Ju phials van op I^mriortluf? daaraanvolgende. Zierikzee, den 16 Mei 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch. W. VERMEUS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Oostenrijk. Uit Weenen wordt bet volgende uitvoerige telegram aan de Duitsclie bladen geseind over een bloedbad dat Woensdag te Poolsch-Troppau aan gericht is. Een klein aantal werklieden wilde Woensdag ochtend in de groeve der Heilige Drieëenheid af dalen. De werkstakers rotten toen onmiddellijk samen aan den ingang van de schacht en dreigden het gebouw, waar men naar beneden daalt, te be stormen. Hier waren 10 gendarmen opgesteld, die met groote inspanning de aanvallers trachtten terug te drijven, maar eindelijk zoozeer opgedrongen werden, dat zij vuur moesten geven om zich ruimte te verschaffen. Toen bleven er 22 man op de plaats liggen, waarvan er 9 onmiddellijk dood waren, terwijl er nog een i gen bij het vervoer naar het gasthuis overleden. De gevallenen waren meest opgeschoten jongens. Er waren reeds te voren troepen naar de plaats der werkstaking ontboden, welke Donderdag aankwamen, helaas echter te laat om de bloedige ongeregeldheden van Woensdag te voorkomen. Nu is onmiddellijk om nieuwe versterkingen gevraagd, zoodat er weldra drie bataillons in de Silezische mijndistricten gelegerd zullen zijn. Ondanks de troepenmacht breidt echter de beweging zich voortdurend uit en omvat zij nu reeds 13,000 arbeiders, die het werk hebben neder- De mijn, waar de bloedige hotsing van Woensdag voorgevallen is, behoort aan graaf Hans Wilzcez, en ligt dicht bij de Moravisch-Silezische grenzen. De arbeiders oischen de invoering van den acht uur-werkdag, terwijl de werktijd, met inbegrip der afdaling en opstijging nu 10 uren bedraagt. Boven dien wenschen zij een opslag van 20 percent op de loonen, die nu op 1 fl, 80 kr. a 2 11. 30 kr. gesteld zijn. Frankrijk. ■»ariis. 12 Mei. Een anarchistische aanslag met dynamiet had gisteren avond ten 11 l/a ure plaats op het huis No. 42 iu de Avenue Kleber. De bom barstte uit tegen de deur, die toegang geeft tot een particulier hotel, bewoond door den heer Massing, een fabrikant van fluweel. Massing was afwezig. Er is alleen stoffelijke schade aangericht. Slechts de deur en de vensterruiten zijn verbrijzeld. Te Parijs is een jong meisje in een parfumerie winkel in de rue Etienne Marcel geworgd gevonden. Het is nog niet zeker, of diefstal dan wel minnenijd de drijfveer was. De dader is nog niet gevonden. Duitschland. Een afschuwelijke misdaad is te Ludwigsbafen gepleegdeen van haar man gescheiden vrouw heeft haar twee kinderen op een bed van sprokkelhout te slapen gelegd en 't hout in brand gestoken. Zwaar gebrand, werden de kinderen nog levend gered. De ontaarde moeder is in handen der justitie. Te Neisse fprov. Silezië) is een bruid op den terugweg van het stadhuis door de politie van den arm haars bruidegoms weggehaald, omdat zij gedurende de voltrekking van het huwelijk een der getuigen zijn horloge had ontrold. Nederland. Aniftferdaill, 15 Mei. De politie alhier heeft dezer dagen, op verzoek van de justitie te Luik, naar een anarchist gezocht, die bij den dynamiet- aanslag te Luik betrokken zou zijn en zicb alhier moest schuilhouden. Onze rechercheurs vonden in een der slaaphuizen alhier werkeljjk een anarchist, die, toen men hem 's ochtends plotseling wekte, antwoord gaf op den naam van hem, dien men zocht, en bovendien in het bezit was van papieren ten diens name, anar chistische bladen en verschillende geschriften, welke aantoonden, dat hij in briefwisseling stond met be kende anarchisten hier te lande. Toch moot, volgens den Luikschen correspondent van de Indépendance de gearresteerde niet de man zijn, dien de Luiksche justitie op het oog heeft. Een der justitieele auto riteiten zou uit Luik hierheen zijn gekomen en reeds een telegram, waarin de dwaling werd gemeld, ver zonden hobben. Ook de gearresteerde houdt vol, dat hij niet de man is, voor wien men hem houdt, al ontkent hij niet dat hij tot de anarchistische partij behoort. Oredtt. Woensdag tegen den avond is hier eene schandelijke daad gepleegd, die de schromelijkste gevolgen had kunnen hebben. In de kathedraal heeft men namelijk een der altaren, de communiebank en de toetseu van het orgel met vet besmeerd, de gaskranen opengezet op het altaar, en op de orgel- toetsen een altaardoek gelegd en dezen in brand gestoken. De doeken hebben echter niet doorgebrand, slechts een stuk ervan werd verbrand. Het gesmolten vet is tusschen de toetsen van het orgel geloopen, zoodat dit tijdelijk onbruikbaar is. Vele altaarkaarsen waren gebroken. Ook in de St. Antoniuskerk waren de gaskranen opengezeten versieringen van het altaar omgeworpen. Ili*c»keiis, 14 Mei. De ontvangsten dei- stoomtram Breskens-Maldeghem over de maand April 1894 bedroegen 4293,581/2, tegenover 5521,06 over dezelfde maand in 1893, dus in dit jaar f 1227,47minder. Het totaal bedrag der ont vangsten gedurende de eerste 4 maanden in 1894 bedroeg 17,626,64en over dit tijdvak van 1893 f 19,031,46, dus in dit jaar in het geheel 1404,81 l/a minder. ÜMttiiigtMi, 14 Mei. Begunstigd door prachtig zomerweder werd heden het eerste van de reeks concerten gegeven, die dit jaar op het Grand Hotel des Bains zullen gegeven worden. Het was ditmaal het muziekkorps der dA schutterjj uit Middelburg, welk korps onder de bekwame leiding van den heer Jan Morks, steeds en meer beantwoord aau de verwachtingen, die aan een goed korps gesteld mogen worden. Zoowel op het terras als daar buiten waren velen die met dezen sclioonen zomeravond genoten van de muziek. Middelhui»#;, 15 Mei. Het vervoer ge durende de twee laatste Pinksterdagen met de trani en barge was zoo druk als zelden het geval is geweest. Reeds in den morgen reden de trams van - en naar Vlissingen ieder met vijf wagens, die iedere drie kwartier meer dan propvol waren. Als men nu weet dat de tram 19 maal van - en 19 maal naar Vlissingen is vertrokken, en bij iedere reis 250 300 passagiers medeneemt, lean men begrijpen hoe groot het vervoer was. Op iedere tram deden dan ook 3 conducteurs dienst, die hun handen nog meer dan vol hadden. Ook de barge heeft goede zaken gemaakt, ook die waren reeds van den morgen af overvol en menige reis met de Pinksterdagen werden 300 en meer passagiers vervoerd. Zondag werd onze gemeente bezocht door oen groot aantal Belgen, die vergezeld waren van een harmonie-korps van 85 werkende leden, staande onder leiding van den heer Jules Platkan. Dit korps heeft in het Schuttershof, Zondagavond, een artistiek concert gegeven, waarop een programma werd uitgevoerd als nog zelden word te hooren gegeven. Met de moeilijkste stukken voor harmonie korps werd door de leden gespot. Maandag kwam weer een pleizierboot aan uit Gent met een groot aantal reizigers, die de drukte en levendigheid, die toch reeds dien dag in onze stad heerschte, op aangename wijze verhoogde. (■OOM, 15 Mei. Heden werd alhier de 48ste jaarljjksche algemeene vergadering gehouden der gewestelijke vereeniging Zeeland van het Nederl. Onderwijzers-genootschap. De voorzitter, de heer Ph. v. d. Manden, opende de bijeenkomst met een kort woord; kort, omdat de vergadoring voor een omvangrijk programma stond. Officiëel vertegenwoordigd waren de afdeelingon Westelijk en Oostelijk Schouwen, Goes, Noordbeve- land, Tholen, Walcheren, 's Gravenpolder, Ter Neu zen, Hontenisse en Krabbendjjko27 leden waren opgekomen. De penningmeester maakte bekend, dat de reke ning een batig slot oplevert van ruim f 250. Do Zeeuwen, onderwijzers en niet-ondorwijzers, hebben in het afgeloopen jaar f 227,25 gecontribueerd aan het ondersteuningsfonds, dat den noodlijdenden be trekkingen van overleden onderwijzers ten goede komt. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van het genootschap te Deventer is benoemd de heer C. J. Reisinger, hoofd der school te Haamstede; tot zijn plaatsvervanger do heer A. Polderman to Ellemeet. In den loop van 1893 is eene nieuwe afdceling opgericht, n.l. te Hontenisse. De vereeniging telt thans 241 gewone en 4 honoraire leden, benevens 18 begunstigers. Het getal gewone leden is met 15 vermeerderd, dat der voorstanders met 1 ver minderd. Vervolgens werden uitvoerig besproken de punten van beschrijving voor de algemeene vergadering, waarbij het voorstel van de afd. Amsterdam I, om van overheidswege kleeding en voedsel te verschaffen aan zulke kinderen, die daarvoor in aanmerking komen, met bijna algemeene stemmen verworpen werd. Veel zorg werd besteed aan de herziening van het reglement, die wel veel discussie uitlokte, maar toch in hoofdzaak volgens de wenschen van het bestuur tot stand kwam. Meer en meer ontaardt de tweede Pinksterdag in een kermisdag. In den loop van den dag was het uithoofde van het festival te Kruiningen be trekkelijk rastig, maar de avond deed niet onder voor een kermisavond. Er kan evenwel gezegd worden dat er een opgeruimde stemming heerschte, zonder baldadigheid. De- politie had eene niet al te zware taak. - De commies derposterijen Oldenborg, met 1 Mei jl. van Leeuwarden naar Goes verplaatst, is nu reeds weder naar Breda vèrplaatst. Heden avoiid geeft het muziekgezelschap „Euphonia" zijn eerste volksconcert in de tent op de Groote Markt. Het prachtige weder en de derde Pinksterdag zijn oorzaak dat een over tal rijk publiek het concert bijwoont. Benoemd tot onder wijzer aan de openbare school de heer J. C. de Witte alhier. &elierpcilift£C, 13 Mei. Zaterdagavond 1.1. bracht het muziekgezelschap V. I. O. S. eene serenade aan den heer Janvier, staande op de kermis alhier. Deze hulde was een blijk van dankbaarheid voor oen cornet a. piston, door genoemden heer in den loop van den zomer aan het muziekgezelschap ten geschenke gegeven. Welwillend bood de heer Janvier den muzikanten de noodige plaatsen inden molen aan en nu kreeg men de eigenaardige uit voering van enkele muziekstukken in de draaiende caroussel; het spreekt van zelf dat het orgel nu zweeg. Bij het verlaten van den molen stelde de heer Janvier de muzikanten nog in de gelegenheid de noodige kruikjes bier to drinken. Men begrijpt dat deze dankbaar werden aanvaard. Hriiinisse, 14 Mei. Heden vergaderde in de Cbr. School alhier, de Ring Jongelings-Vereeni- ging »Zierikzee en Omstreken". Na vaststelling vau het Reglement werd een definitief bestuur gekozen, bestaande uit de heeren, A. Boot, le Voorzitter, en J. C. Bilius, 2e Voor zitter, beiden van Zjerikzce, S, Hage, secretaris, van Bruinisse, en J. van Strien, penningmeester, van Arma-Jacoha-poldor. Daarna werden eenige vragen over Zondagsarheid en hoe een Jongelings-Vereeniging het nuttigst werkzaam kan ziju, besproken, terwijl ten slotte in behandeling kwam: »de gelden der Jongelings- Vereeniging", inleider de heer Boot. De volgende September-vergadering zal te Anna- Jacoba-polder en de daaraanvolgende te »Scharendgke gehouden worden. lKriiiiiigwe, 15 Mei. Van de 16 paarden, die in de vorige week uit deze gemeente te Nieuwer- kerk ter keuring werden aangeboden, werden or slechts twee voor militair gebruik goedgekeurd. j£iei*ik.zoe, 15 Mei. In de heden avond ge- honden raadsvergadering, als spoedeischend bijeen geroepen, waren afwezig de heeren Boojje, Ochtman eu Franse, laatstgenoemde met kennisgeving wegens uitstedigheid. (1 vacature). Nadat de Voorzitter in herinnering had gebracht, dat de zaak aan de openbaarmaking van zaken in besloten raadszittingen besproken, in onderzoek bij de Justitie is en dat het niet onmogelijk zou kunnen zjjn, dat, hetzij de Voorzitter, hetzij de Secretaris of iemand der raadsleden werd opgeroepen om getuigenis af te leggen, het in verhand daarmede wenschelijk is om de geheimhouding voor de Justitie op te heffen, en stelt aan den Raad, namens Burgem. en Weth. voor, oin de bedoelde opheffing te verleeneu. De heer Fokker kan zich niet met het voorstel vereenigen; hij acht dit in strijd met de wet; zoo doende zou men heden voor de rechterlijke macht, morgen b. v. voor den Commissaris der Koningin en een andermaal voor een ander de geheimhouding kunnen opheffen. De in besloten zitting behandelde zaken zijn voor iedereen geheim en nu gaat het niet aan om die gchoirahouding partiëel op te heffen; spreker zal dan ook tegen het voorstel stemmen. De Voorzitter zegt hierop, dat bij het niet eens is met den vorigen spreker; hot voorstel is in geenorlei opzicht in strijd met de wet. Burgem. en Weth. hebben te voren een grondig onderzoek in gesteld of iets hun voorstel in den weg stond, maar noch in de Gemeentewet, noch in de Memorie van Toelichting daarop, noch in do Handelingen der Staten-Gonoraal komt iets voor dat het voorstel in den weg staat; er is geen enkele uitspraak die het verbiedt. Het voorstel is niet gedaan om de geheele opheffing der geheimhouding te verkrijgen, maar omdat ieder daarbij betrokkeno do macht zou hebben om, des gevraagd, voor den rechter te openbaren wat noodig zal zijn. Bovendien is spreker van oordeel, dat de Raad de geheimhouding kan op leggen en opheffen, geheel of partiëel, wat met niets in strijd is. De heer de Vos wenscht te motiveeren waarom hij de vergadering zal verlaten. Spreker zegt, dat het bekend is dat de Justitie con onderzoek instelt naar het openhaar ronken van het behandelde in besloten raadsvergaderingenals Officier van Justitie is hjj bij deze zaak betrokken en alleen om gecue stagnatie te veroorzaken is hij ter vergadering ver schenen. Uit den aard der zaak, zegt spreker, meer inlichtingen in deze te kunnen verschaffen dan een ander, daarom is het hem moeielijk om ter ver gadering te blijven; hij zon toch hier niet mogen repliceeren op oventuëele onwaarheden of onjuist heden en zal daarom de vergadering verlaten. De heer de Vos verlaat hierop de vergadering. De heer de Clercq vraagt of het de bedoeling van het voorstel is om aan alle raadsleden of alleen aan Burgem. en Weth. opheffing der geheimhouding te verleenen. De Voorzitter antwoordt, dat het voorstel gedaan is om aan den Burgemeoster, den Secretaris en aan de raadsleden, indien één of meer lmnner voor den rechter mochten geroepen worden, do macht te geven om het geheim te openbaren. Iu stemming gebracht, wordt het voorstel aan genomen met 6 van de 8 stemmen. Tegen steraden de heeren Fokker en do Looze. De Voorzitter stelt hierop voor, heden avond geene verdere zaken meer te behandelen, maar die uit te stellen tot a.s. Maandag, tegen welken dag de Raad zou worden bijeengeroepen. Bij de rondvraag van den Voorzitter, vraagt de heer de Looze het woord voor een persoonlijk feit en zegt, dat, toen hij ingevolge de oproeping, Donderdagavond ter raadsvergadering kwam, het hom ten hoogste bevreemdde alleen aanwezig te zijndie bevreemding nam nog toe na de voorlezing van den ingekomen brief der 9 raadsleden, waar van hij geen kennis droeg. Spreker wil het woord, waarmede zoodanige handelwijze te betitelen is, niet uiten, omdat hij parlementair wil blijven. Zooals aan do toen aanwezige raadsleden bekend is, heeft hij in de besloten vergadering evenals ieder ander lid zijne verklaring afgelegdbij zal niet zeggen welke, daar dit geheim is en spreker was dus ten hoogste verwonderd over dien brief, en houdt het er voor dat de Voorzitter daarin de hand heeft gehad. De Voorzitter zegt, dat hij spreker niet kan ver gunnen op deze wijze voort to gaan; de brief is van de raadsleden en niet van den Voorzitter, die er ook volstrekt de hand niet in heeft gehad; hij verzoekt alle personaliteiten achterwege te laten, daar hij anders verplicht zou zijn spreker het woord te ontnemen. De heer de Looze neemt hierop zijne woorden terug eu zegt verder, dat, als hem de brief was aangeboden, hij evenals de andere raadsleden daarop gaarne zjjne handteekening zou gezet hebbenals we hier gezeten zijn als raadsleden dan zij we allen gelijk; of men Jonkheer, Baron Hier ontneemt de Voorzitter aau spreker het woord. De heer de Crane geeft te kennen, dat hij den besproken brief gaarne onderteekend heeft, maar dat hij niet heeft geweten, dat die niet aan alle raadsleden ter teekening was aangeboden. De beer de Looze zegt dien spreker voor zijne opmerking dank. De Voorzitter sluit hierop de vergadering. Onzen kunstliefhebbers wacht, zooals uit achterstaande advertentie te zieu is, het genot van een groot Opera-Concert. Maandag 28 Mei zal de welbekende zanger, de heer Johan Schmier, met eenige dames en heeren van de Nederlandsche Opera te Amsterdam, alhier in de Concertzaal optreden. De roep, die van de dames mevr. van Engelen Sewing en mevr. TijssenBremerkamp uitgaat, en de groote verdiensten van den heer Schmier waar- horgen ons dat wij iets goeds ten geboore zullen krijgen. Ook do naturalistisch-muzikale composi- tiön van den heer Schmier, o. a. de bekende aPruime- boom", zal zeker menig bezoeker lokken. Ljjsten circuleeren ter teekening en de prijs hij inteekening is slechts f 0,99. Onnoodig zal het wel zijn tot flinke inteekening op de lijsten aan te moedigen. Bij de keuring van paarden voor den krijgs dienst te Zierikzee werden Zaterdag goedgekeurd voor de gemeente Zierikzee van de 12 rijpaarden 2 en van do 16 trekpaarden 2voor Noordgouwe van de 4 rijpaarden geene en van de 12 trekpaarden 1 voor Dreischor van de 8 rijpaarden 2 en 1 tijdelijk vrijgesteld en van do 16 trekpaarden geene; voor Kcrkwerve van de 12 trekpaarden geene en voor Zonncmaire van de 4 rijpaarden en 16 trekpaarden geene. Uitslag keuring paarden voor den krijgsdienst Gemeente Haamstede: Aantal paarden, die aan de keuring hebben deeli genomen: 12 trekpaarden; goedgekeurd 1. Gemeente Burgh: Aantal paarden, die aan de keuring hebben deel genomen: 4 trekpaarden; goedgekeurd 1. Te Burgh is het aantal eventueel to lerereu paarden aanwezig; voor Haamstede is het aantal te leveren paarden 3. METEOROLOGISCHE WAARNEMINGEN te Westerschouwen (kustlicht), gedurende April 1894. April was niet mild in regengeven, zjj schonk ons slechts 22,3 m.M.de Bannen ontvingen dus slechts 414780 M3., iu 12 aftappingen en 14 regen dagen. De waterstand daalde dan ook 0,14 c.M. Nachtvorsten kwamen nog achtmaal voor. Nevel achtig was hot 25-maal, mistig 8-maal. Dat. wij den zomer tegemoot gam, bleek uit do electrisehe spanning in den dampkring, want men zag 4-maal weerlicht, hoorde 3-moal donder en had eenmaal een onweder in den omtrek. Kransen en ringen om de maan zag men 2-maal, I-maal een regenboog, 8-maal dauwde het. De lucht was 20-maal helder, 5-maal licht bewolkt, II-maal bewolkt, 18-raaal zwaar bewolkt, buiig, 15-maal betrokken; de windkracht was over het, algemeen niot sterk; do windrichting 11-maal N., 10-maal N.O., 10-maalO., 11-maalZ.O., 15-maal Z., 5-maal Z.W., 11-maal W. en 4-maal N.W. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is ge promoveerd tot Doctor in de Nederlandsche Letter kunde, de heer Jan Alblas, geboren te Schermerhorn, vroeger lecraar aan de II. B. School tc Zierikzee. Benoemd tot onderwijzeres aan do openbare school te Domburg, raej. E. Korsten te Middelburg en, met ingang van 16 dezer, tot onderwijzeres aau de R.-K. bijzondere school to 's Heerenhock, mej. J. van der Swaluw te Heinkcnszand. Maandag omstreeks zeven uur had te Krabben - dijke een treurig ongeluk plaats. De zoon van een landbouwer wilde op kraaien schieten en trof zijn vader zoodanig in zijn heen, dat deze na eenige oogenblikken aan de gevolgen overleed. Bij koninklijk besluit is bepaald: de buitengewone zitting van de Staten-Generaal wordt op Woensdag 16 Mei 1894, des namiddags te één uur, in eene vereenigde vergadering dei- beide Kamers, in naam van Hare Majesteit de Koningin, geopend door eene commissie, waartoe worden benoemd de Ministers, hoofden van ministe- rieele departementen. Zie telegram.) De politie te Weesp heeft Zaterdag ter be schikking van de politie te Amsterdam een man gesteld, die den avond te voren een valsch bank biljet van f 100 gewisseld had. Deze persoon, zekere J. Bos, 30 jaar oud, wonende aan den 's Gravelaudschen weg onder Weesper-Carspel, had zich met. dit doel, in gezelschap van den 17jarigen idioot II. Frank dien hij als werktuig gebruikte voor zijn handeling eerst vervoegd bij S. Pronk, die het verzoek weigerde en toen bij D. Pronk, beiden wonende aan den 's Gravelaudschen weg aldaar. Vrouw Pronk, die alleen thuis was, wisselde het biljet en gaf in mil 5 muntbiljetten A f 10 en 20 rijksdaalders. Frank gaf dit geld aan Bos over en ontving als beloouing f 1. Toen D. Pronk thuis kwam, zag hij dat hot biljet valsch was en niets audors dan een uit knipsel uit liet Nieuwsblad van Nederland, welk blad indertijd afdrukken van bankbiljetten ver spreid had. Een strookje papier, aan den achterkant opgeplakt, verborg den naam van bet blad. Pronk bracht deze zaak onmiddellijk ter kennis van de politie, aan wie het gelukte de beide personen aan te houden toen zij op weg naar Weesp waren. Frank werd als ontoerekenbaar op vrije voeten gesteld, doch Bos is in arrest gehouden. Bij het fouilleeron vond men nog f 96,85 bij hem, benevens een portefeuille, waarin genoteerd stond »Kranse, zincograaf, Heerengracht, en Van Liemt", benevens eenige gegevens omtrent de vervaardiging van bankbiljetten. Ondervraagd zijnde, gaf Bos voor, het bedoelde biljet reeds t.vvee maanden geleden te hebben ont vangen van zekeren Toon Ligtev te Lavenbij den verkoop van een paard en tuig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1