ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 2(1 April 1894. RECLAMES. Handelaar in Wijnen en Gedistilleerd. "bekendmaking. AANKONDIGING. WEEKMARKT. NIEUWSTIJDINGEN. „STAD ZIERIKZEE" en „ZEELAND". Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. ADVERTENTIËN. jp 35-jarige Echtvereeniging Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6452. Directeur-Uitgever J. WAALE. Ad verten tienvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" 1—5 regels 75 Cts. Elke regel meer 10 Cts. M. C. van der Vliet, Zierikzee, Havcnplcin 329. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, Gelet op art. 230 der Gemeentewet; Gelet op de circulaire van Gedeputeerde Staten dezer provincie van 8 Augustus 4879, No. 5 (Prov. blad No. 73); Brengen ter algemeene kennis, dat bij hen het voornemen bestaat om aan den gemeenteraad eene voordracht u> doen om te verklaren, dat het gedeelte gemeentegrond, grenzende aan het pakhuis, gelegen achter den tuin van het perceel aan de Oude Haven, plaatselijk gemerkt wjjk A. No. 407, en de kadastrale perceelen dezer gemeente, Sectie A, Nos. 4056 en 4345, welk stuk grond deel uitmaakt van het zich daarbevindend Stadsbrandpadniet meer voor den openbaren dienst bestemd zal zijn, en om dat gedeelte grond ia erfpacht af te staan aan den heer W. C. DE CRANE; Zij die bezwaren mochten hebben tegen die onttrekking van grond aan den openbaren dienst, kunnen deze aan Burgemeester en Wethouders schriftelijk kenbaar maken vóór den 30 April aanstaande. Zierikzee, den 23 April 4894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, te beginnen op den 7den Mei e.k., van wege de gemeente eene algemeen» opneming zal worden gehouden van de wegen en voetpaden met de kunstwerken. Zjj wijzen er de belanghebbenden op zorg te dragen, dat de wegen goed zyn geëffend, en de werken naar behooren zijn uitgevoerd, zullende hierop, evenals ten vorigen jare, gestreng worden toegezien, en zoo noodig Proces-Verbaal opgemaakt. Zierikzee, den 23 April 4894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. BEKEiïDIUAKM/G. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat zij aan Dionyslus Vingfcr- lioorl, wonende in deze gemeente, en zyne rechtver krijgenden, vergunning hebben verlet nd tot het oprichten van eene Bewaarplaats voor Petroleum op het erf achter het huis, staande in de Pieterceliestraat, plaatselijk gemerkt wyk C no. 368, kadastraal bekend sectie D no. 4475. Zierikzee, den 23 April 1894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch. W. VERMEIJS. Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat wegens het invallen van den vanrtsdag in de volgende week, de gewone MARKT DAG in deze gemeente zal worden gehouden op Woensdag den 2 Mei e.k. Zierikzee, den 25 April 4894. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Transvaal. Op 28 Maart is te Pretoria de 4e jaarlijksche landbouwtentoonstelling geopend met eene rede van President Krllger. De plechtigheid werd door zeer schoon wéér begunstigd en duizenden, zoowel van buiten Pretoria als uit de stad zelve, bezochten de tentoonstelling. Griekenland. AlheilO, 22 April. De schokken van aard beving herhalen zich met korte tusscbenpoozen en zóó hevig, dat zjj zelfs hier worden gevoeld. Er worden tal van ongevallen in de provinciën ver meld. De Koning en de Minister van binnenlandsche zaken vertrekken naar de plaats des onheils. Het aantal slachtoffers is zeer groot; alleen in drie dorpen van Lokris zijn 129 dooden, en het cijfer der gewonden is niet te ramen. Deze ramp is veel grooter dan die waardoor Zante getroffen werd. Rusland. In verscheidene deelen van Russisch-Polen is weer de cholera uitgebroken. Te Plock kwamen verleden week elf ziekte- en zeven sterfgevallen van cholera voor. Engeland. De kleermaker Dowe, de uitvinder van het bekende pantser dat tegen geweerkogels beschermt, zal weldra de geheele wereld doorreizen om in »specialiteiten-tbéatres" te laten zien dat zijn harnas werkelijk ondoordringbaar is. Londen zal het voor recht hebben den uitvinder het eerst te genieten; de directeur van het »Alhambra" heeft den kleer maker met twee kunstschutters geëngageerd voor drie maanden. Dowe zal nu ten minste op deze wijze rijk worden: hij krijgt een maandeljjksch salaris van 16,000 Mark. IiOll(lci). 22 April. De politie arresteerde heden namiddag to Stratford, eene voorstad van Oostelijk Londen, den anarchist Gamot, wiens ware naam Giuseppe Ferrara is. Ferrara, een Italiaan, bood geen verzet. De politie legde in zijne woning beslag op anarchistische papieren. 23 April. Ferrara, alias Carnot, verscheen heden voor den politierechter in de Bowstreet. Hij verklaarde dat zijne bedoeling was geweest de bommen van Polti te bezigen tot het doen in de lucht vliegen van de »Royal Exchange", in het centrum van de stad, waar vele rijken zouden vergaderd zijn. Zijn verhoor werd tot morgen verdaagd. Frankrijk. Een leening, groot fr. 200 millioen, door de stad Parijs uitgeschreven, is 84% maal volteekend. België. Een verschrikkelijk ongeluk heeft te Seraing bij Luik een bruiloft verjjdeld. Het eerste rijtuig vau den stoet, die op weg was naar het raadhuis, reed door den- geopenden slagboom van den spoorweg overgang, toen juist de trein uit Luik kwam aan snorren en het rijtuig greep. De vier personen die er in zaten werden er uit geslingerd. De vader der bruid werd gedood; de moeder levensgevaarlijk opgenomen. De bruid en de bruidegom waren licht verwond. Nederland. ?s Gravenhage, 28 April. H. M. de Koningin-Regentes heeft heden namiddag te 5 uur ten paleize ontvangen de staatscommissie voor de droogmaking der Zuiderzee. De voorzitter der commissie, de heer Lely, Minister van Waterstaat, bood H. M. het eindverslag van de werkzaamheden der staatscommissie aan en stelde H. M. de leden voor, die, voor zoover aan hunne betrekking of functie een ambtskleeding verbonden is, in kostuum of uniform waren. De secretarissen vergezelden de commissie op hare audiëntie, die te 5 ure 20 min. was afgeloopen en gedurende welke de Regentes zich met verschillende leden onderhield. Hare Majesteiten de Koninginnen zullen eerst Maandag 30 April naar Soestdijk vertrekken, met het voornemen de geheele maand Mei daar te ver- bljjven. "Vier Maandaghouders hebben Maandag in eene herberg aan de Paulus Potterstraat te 's Gravenhage den boel kort en klein geslagen. Zjj kwamen in de herberg, gebruikten iets, en toen de kastelein om betaling vroeg, gingen zij hem, in plaats daaraan te voldoen, te lijf en sloegen de glazen stuk. De man trok toen uit noodweer eene revolver en loste een schot, waardoor een der belhamels in het been gewond werd. Na het lossen van het schot verlieten de ruzie makers het hnis, maar buiten gekomen bestookten zij met keisteenen de woning zoodanig, dat geon ruit heel bleef. Na veel moeite gelokte bet de politie de kerels naar het commissariaat aan de Groenmarkt over te brengen. De man, die aan het been getroffen werd, is opgenomen in het ziekenhuis. Alle vier kwamen reeds herhoaldeljjk wegens vechterijen enz. in aanraking met de politie. Rotterdam^ 24 April. Sedert jl. Donderdag bevindt zich bij de politie alhier in bewaring, een jongen, oogenschijnlijk 14 of 15 jaar oud, door haar zwervende op de straat aangetroffen, zonder geld om in zijn onderhoud te voorzien. Deze jongen/.egt niet te weten hoe bjj heet, waar hij geboren werd, hoe oud hjj is; hij weet van zjjne ouders niets af, noch vau iemand bjj wien hij inwonende is geweest. Tot heden toe is de politie omtrent hom niets te weten kunnen komenalleen zogt de jongen dat men hem gewoonlijk Domini noemt en dat hij woet te of nabij Halst in Zeeland te zijn geweest. Het voornemen bestaat om met den jongen op transport te gaan naar Zeeland, van plaats tot plaats, tot men meer licht omtrent hem heeft verkregen. Riilteloorri. 24 April. Heden nacht is bjj den landbouwer II. v. d. W. in den Oud-Prinsland- schen polder onder deze gemeente, ontvreemd het waschgoed uit de keet, benevons één H.L. haver uit de schuur. Middelburg, 23 April. Door Burgera. en Weth. is aan den gemeenteraad voorgesteld, om ter verbetering van de duinwaterleiding geen gebruik meer te maken van den ingenieur Stang, die belast is geweest met den aanleg, doch in het vervolg van de adviezen van den ingenieur Schotel en aan B. en W. een crediet van f 5000 te verleeuen, ten einde onder leiding van laatstgenoemden ingenieur eene coaks-toren te doen bouwen, door den bouw van welke toren verwacht wordt, dat het wator aan de eischen, die men hiervoor mag stellen, zal voldoen. Goes, 24 April. Het is Zondagmorgen, moedor zal bij het ontbijt de familie tracteeren op eieren. Op tafel staat het brandend petroleumtocstel, waarop de ketel kokend water met de eieren. Terwjjl moeder voor enkele tellen uit de kamer is, wil een zevenjarige jongeheer zich overtuigen hoeveel eieren moeder wel zal koken, en vooral of er ook een voor hem bij is. Hij klautert op tafel, smijt het heele toestel omver. De nieuwsgierige jonge heer krijgt al het kokende water over de beenen, schreeuwt moord en brand, en de petroleum ver oorzaakt een begin van brand op het karpet. En nog altijd weet de jongen niet, hoeveel eieren er in den ketel waren. Ten aanzien van den 18-jarigen B. uit Wemeldinge, die zich hier aan oplichterij heeft schuldig gemaakt, verneemt men nader het volgende Hij vervoegde zich hier bif de weduwe N., wier zoon met B. te Ierseke als timmermansknecht werkzaam is. Daar liet hij zich op vertoon van een quasi door dien zoon geschreven briefje 4 gulden ter hand stellen. Deze 4 gulden, die dus voor den zoon der weduwe N. bestemd waren, heeft hij zich toegeëigend. Thuis komende vond de weduwe N. het brieQe (hare dochter had B. de 4 gld. gegeven) en ont dekte onmiddellijk dat haar zoon dit niet ge schreven had. Bij onderzoek bleek dat B. den nacht had door gebracht in het logement van G. alhier, waar hij een valschen naam had opgegeven. De oplichter is te Middelburg in arrest, en de weduwe is haar 4 gulden kwijt. In het weeshnis alhier doet zich een geval van roodvonk voor. Met het oog op het feit dat vele weesjongens óf op de ambachtsschool óf bij particulieren werkzaam zjjn, is strenge afzondering natuurlijk zeer gewenscht. Aan de Kamerverkiezing namen heden van de 704 kiezers 583 jleel, dat is 70 meer dan voor 14 dagen. Te Kapel le is men ijverig in de weer geweest om de deelnoming aan de herstemming te doen plaats hebben. Twee rjjtuigen waren beschikbaar om de verstafwonenden naar het raadhuis te voeren. Algemeen koestert men daar de verwachting dat de heer van Deinse gekozen zal zijn. KolUuspluat. Mej. A. A. A. van Bekura, sedert 16 Juni 1893 onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, heeft tegen half Juni a.s. haar eervol ontslag aangevraagd. icherpeili SS e, 24 April. Aan de her stemming voor een lid van de Tweede Kamer hebben er 104 van de 147 kiezers deelgenomen. Haamstede25 April. De regelings commissie van het onlangs te Dreischor gevierde feest, ter gelegenheid eener honderdjarige, bracht Zondag deze gemeente eeu bezoek. Het hoofddoel van dit bezoek betrof de Harmonie Witte van Haamstede", het muziekkorps dat toen zooveel heeft bijgedragen om de feestvreugde te verhoogen, eene verrassing te bereiden. De commissie bood der Vereeniging aan eene Zilveren medaille, voorzien van herinneringen in beeld en schrift aan het te lijke feest Renesse, 25 April. Gisteren hielden de leden der Steenkolen vereeniging hunne gewone voorjaars vergadering. Er waren van de 70 leden 55 aanwezig. De Voorzitter opende de bijeenkomst en deelde den vergaderden de berichten mede, die waren ingekomen omtrent de prijzen der kolen. Besloten werd evenals in vorige jaren, tot Augustus met het contracteeren te wachter, mits omstandigheden het bestuur nopen vóór dien tjjd de benoodigde hoe veelheid te koopen. Verder werd besloten het vervoer der kolen van Burgsluis naar de woningen der leden, die voor rekening der Vereeniging laten mennen, te vergunnen aan voerlui, die tevens lid der Vereeniging zjjn. Conform een voorstel van een der commissarissen werd nog het besluit genomen, het aantal zakken met 50 te vermeerderen, om een geregeld vervoer te bevorderen. Staande de vergadering worden pl. m. 1000 H.L. kolen aangevraagd, tegen den gestel den prjjs van ƒ0,80 per H.L. Xlerlk/.CC. 24 April. Zondagavond werd hier eene prachtige meteoor waargenomen. Het was eerst als een helder lichtende streep, gaande van ongeveer 70° in het N.W. tot op ongeveer 40° in het Z.W. en in parabolische richting. Op de hoogte van 40° spatte de meteoor uit elkaar, vertoonende toen een grooten vuurbol van ovale gedaante en verscheidene kleinere, die steeds in parabolische ljjnen bij den grooten in beweging achter schenen te blijven. Het was nog niet duister genoeg en de hemel nog te helder, om waar te nemen of het licht ook den omtrek op bijzondere wijze bestraalde. Hot vertoonde zich nu bolder wit, ongeveer als electri8ch licht. Men kan zich bjj dergelijke ver schijnselen gemakkelijk bedriegen in de afstanden; deze meteoor scheen echter met ver verwijderd te zjjn. Geluid werd er niet bjj gehoord en allee duurde ongeveer een halve seconde. Bjj Kon. besl. is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Dokkum Mr. J. L. N. van IJssel- steyn, thans griffier bij bet kantongerecht te Heerlen. Door den commissaris dor koningin in Zeeland zjjn, op voorstel van den voorzitter der keurings commissie, dc volgende wijzigingen gebracht in de aanwijzing der gemeenten en der plaatsen, dagen en uren, waarop do keuring van voor don krijgs dienst geschikte paarden zal plaats hebben St. Annaland (Kaaiplein) 9 Mei te 9 ure voor St. Annaland, te 9,45 ure voor Stavenisse en te 10,30 ure voor St. Maartensdijk. St. Philipsland (Dorpstraat) 9 Mei, te 3 ure voor St. Philipsland. Ellemeet (kom der gemeente, gehucht Oudendijk) 10 Mei, te 10 ure voor Ellemeet, te 10,45 ure voor Eikerzee, te 11,15 ure voor Noordwelle, te 12 ure voor Brouwershaven, te 1,30 ure voorDui- vendijke, te 2 ure voor Renesse, te 2,15 ure voor Haamstede en te 3 ure voor Burgh. Door de Ned. Maatschappij van Nijverheid en »Arti et Industriae" te 's Gravenhagezijn examens op touw gezet tot veredeling van het ambacht. Van de 25 candidaten, die zich voor het timmeren hadden aangemeld, slaagdon 4 als meester, waaronder H. Ossenwaarde te Goes en A. van Pagó te Middelburg. Vau do 9 candidaten, die zich voor het huis schilderen hadden aangemeld, slaagden 2 voor meester, waaronder W. C. van As te Sommelsdjjk. XieriliiKCe. 25 April. Naar wij vernemen zal prof. Henry Wilden op aanstaanden Maandag avond in de sociëteit Concordia" alhier eene biljart-seance geven. De gunstige naam van geuoemden heer op dat gebied zal voorzeker tot een druk bezoek uitlokken. De bevolking der provincie Zeeland op 1 Jan. 1.1. bedroeg, blijkens de opgave in de Staatscourant: 101,135 m. en 103,426 vr., tezamen 204,561 zielen, waarvan: te Middelburg 17,932; te Vlissingen 15,228; te Terneuzen 7241te Zierikzee 6983te Goes 6626 te Hontenisse 5053te Axel 3679te IJzcndijke 2766; te Hulst 2463; te Sluis 2375; te Tholen 2940; te Ierseke 2208; te Arnemuiden 2120; te Aardenburg 1900; te Brouwershaven 1426; te Sas-van-Gent 1405; te Domburg 1030; te Veere 839, enz. Akte-examens in Zeeland. Voor het examen voor de akte volgens art. 56a, dat te Middelburg den 3 - en van den 11 - tot den 20 April gehouden werd, hadden zich 53 candidaten aangemeld, n.l. 28 mann. en 25 vr. Daarvan zjjn 20 mann. en 13 vrouw, geslaagd. Voor de vrije- en orde-oefeningen, waarvoor 12 mann. en 8 vrouw, candidaten waren, slaagden alle mannelijke en 7 vrouwelijke. Voor de nuttige handwerken werden 10 candi daten geëxamineerd; daarvan slaagden er 6. Door den minister van binnenlandsche zaken zijn alsnog benoemd tot kweekelingen van de rijks kweekschool voor onderwijzers te Middelburg D. A. Meeuse to Oud-Sabbingo en T. A. van der Bilt te Zaandam. De booten der Zeeuw6che Stoomvaartmaat schappij Vlissingen—Huil zullen in den loop van Mei niet meer van Vlissingen, maar van Rotterdam varen. Een hond, door een ingezetene van Philippine voor drie weken aan een inwoner van een dorp boven Gent verkocht, kwam dezer dagen weer uit eigen beweging terug. Het beest had daarvoor een afstand van tien uur afgelegd. Dr. Ritter, opperrabbijn te Rotterdam, heeft verzocht, uiterlijk met ingang van 15 Mei a.s. eervol ontheven te worden van bet interimair opperrabbi naat bjj de Ned. Israëlitische gemeente te 's Gra venhage, hem, na het overlijden van den opperrabbijn Berenstein, opgedragen. De bakkers te Hoofdplaat hebben den prjjs van het brood met 2 cent per kilogram verminderd. Aanbestedingen, Verkoopragenenz. Ten overstaan van den Notaris Mr. J. C. van der Lek de Clercq, d.d. 23 April 1894, is voor de erven van den heer S. de Graaff verkocht: Een woonhuis en erve, aan de Oude Straat te Bruinisse, voor ƒ1751. Ten overstaan van den Notaris Mr. J. A. Bolle werden ten verzoeke van de Wed. Joh. Boot te Duivendijke, verkocht: Koeien voor ƒ171, ƒ151 en ƒ111; ossen en vaarzen voor 80, f 72, f 73, 71, 3 a 65, 51, f 55, f 52, f 36, f 46, f 79, f 66, f 38, f 33, f 30 en ƒ15; 2 mestputten, samen groot 60 voer, brachten f 243 op. Onkosten 10%. L A 1\ II R O tl tv. Dinsdag stonden te Goes 119 stuks hoornvee aan de lijn. Onder het vette vee waren vele pracht exemplaren, doch waarvan de geboden prijzen ongelukkig te wenschen over lieten. Naar verhou ding waren de prijzen voor mager en jong vee veel hooger; daarin werden dan ook veel zaken gedaan. Ook veel varkens waren aangevoerd; de prijzen voor biggen waren 9 en hooger. Voor het afnemen van het eind-examen van de afdi B der rijks-landbouwschool voor 1894 zyn benoemd tot lid en voorzitter der commissie do heer F. B. Löhnis, inspecteur van het M. O., en tot leden, de heeronB. G. van der Have te Ouwer- kerk (lid der commissie van toezicht op de rijks- landbouw-proefstations), L. Broekoma, directeur der R. L. S., dr. E. Giltay, J. Jarling, S. Lako, prof. dr. A. Mayer, dr. O. Pitsch, Mr. W. Reilingh en dr. J. Ritsema Bos, allen leeraren aan de R. L. S. Als naar gewoonte houdt de commissie zitting te Wageningen. R C H T W. I k II V üftleriliZCtN 24 April. Ter terechtzitting van de arrondissements-rechtbank van 13 April 11., stond terechtJ. W., smidsknecht te Zonnemaire, beklaagd van diefrtal van steenkolen ten narTeele van P. V., smid aldaar. De beklaagde ontkende zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. De substituut-officier van justitie, nr. van Eeten, acht, na het hooren der getuigen, het bij dagvaarding ten laste gelegde bewezen en vordert beklaagde's veroordeeliDg tot eene gevangenisstraf van ééne maand. Mr. A. J. F. Fokker, die als verdediger optrad, concludeerde tot vrijspraak van zijn cliënt. De rechtbank heeft lieden beklaagde vrijgesproken. In boocer beroep werden ook behandeld de zaken van A. ae H., J. D. en J. F. de R., schippers te Graauw en Hontenisse, die door den kantonrechter alhier waren veroordeeld tot eene boete van f 1, wegens het visscben van mosselen in de Grevelingen binnen den afstand van 500 Meter zeewaarts, ge meten uit den buitenteen van de zeewering, zonder schrifteljjke vergunning van den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid. De ambtenaar van het O. M. vorderde bevestiging van de vonnissen door den kantonrechter in deze zaken gewezen. De verdediger van de beklaagden, Mr. A. J. F. Fokker, concludeerde in deze zaken op daartoe aangevoerde gronden, tot ontslag van rechtsver volging. Bij vonnissen van heden werden beklaagden ver oordeeld tot betaling van 1 boete, subs. 1 dag hechtenis en in de kosten, ook in hooger beroep gevallen. Voorts werden nog veroordeeld: 1°. A. van den H., bierhuishouder te Zierikzee, wegens mishandeling, gepleegd tegen een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bedie ning, tot eene gevangenisstraf van 14 dagen; 2°. A. J. Th., schippersknecht te St. Annaland, bij verstek, wegens wederspannigheid en vernieling van eenig goed dat aan een ander toebehoort, tot 14 dagen gevangenisstraf. Ter openbare terechtzitting der arrondissements rechtbank te Middelburg, van Dinsdag, werd be handeld de zaak tegen: Leonie Marie Notelaar, oud 19 jaren, dienstbode, geboren te Koewacht, wonende te Groede, thans te Middelburg in hechtenis, ten einde te worden terechtgesteld ter zake dat zij 1°. in den morgen van den 31 en Augustus 1893 op de hofstede van de Milliano te Groede opzettelijk een blauw baaien rok, twee gouden oorbellen en twee paar kousen van Machiel Lampier, als geschenk beeft aangenomen, terwijl zij wist, dat die goederen door deze den vorigen avond waren ontvreemd uit- eene kist, staande in eene woning aan den Marolle- put te Oostburg, en toebehoorende aan Melatiie Octavie Bert; 2°. in den avond van den 30en Augustus 1893, omstreeks 7 uren, en alzoo op een tijdstip waarop de moorden nog konden worden voorkomen, in den koestal op de hofstede van de Milliano te Groede, alwaar zij als meid in dienst was, van Machiel Lampier, die aldaar mede in dienst was als koe wachter, vernomen hebbende, dat hij van plan was in dien nacht de boel aan den Marolleput overhoop te gaan gooien, daarmede bedoelende zijne vrouw Rosalia Bert, zijne schoonmoeder Maria Theresia Banckaert en zijne schoonzuster Melanie Octavie Bert, die te zamen in een buisje aan den Marolleput woonden, van het leven te berooven met een egtand, die zjj gezien had, dat hij daarvoor achter de schuur had gereed gezet, en alzoo kennis dragende van het voornemen tot het vermoorden van genoemde vrouwen, welke moorden dan ook in dien nacht door ge noemden Lampier zyn gepleegd, opzettelijk heeft nagelaten van dat voornemen tot die moorden tijdig voldoende kennis te geven, hetzij aan de ambtenaren der justitie of politie, hetzij aan 3~ vrouwen. Vanwege het Openbaar Ministerie werden 9 go- tuigen, waaronder 1 tevens als deskundige, gedag vaard en door de rechtbank gehoord. Voor de beklaagde trad als ambtshalve toegevoegde verdediger op, Mr. C. de Witt Hamer J.Gz., advocaat en procureur te Middelburg. De eisch was 2 jaar gevangenisstraf. De verdediger concludeerde ter zake van bet eerste feit tot vrij spraak, en van het tweede tot ontslag van rechts vervolging. Uitspraak 8 Mei. De ex-predikant Barger zal in eene openbare zitting terechtstaan. KERkHIEU W S. Beroepen te Domburg en te Nieuw-Stadskanaal de heer Ij. H. K. Bleeker, cand. te Welsryp (Fr.). Beroepen naar Wezep bij Hattem, ds. L. A. F, Creutzberg te Pernis. jgceHjilingcH. Zierikzee. AANGEKOMEN: 15 April. „Carrisbrookcastle", kapt. Cribb, van. Londen naar Pruisen. ti „Warwickcastle", kapt. Sarnham, van Londen naar Dordrecht. ZEILKLAAR: 25 April. „Clara Manning", kapt. Rounsefell, naar Sunderland. Raderstoombooten STOOMBOOTDIENST Zierikzee en Rotterdam. APRIL—MEI. (Amsterd. tijd). Van Zierikzee: I Van Rotterdam: Dond. 26 'sm. 8,— u. Dond. 26 'sm. 11,u. Vrijdag 27 8,— ;Vrydag 27 11,— Zaterdag 28 8,—Zaterdag 28 H 11,— Zondag 29 9,— Zondag 29 11,— Maand. 30 8,Maand. 80 12, Dinsdag 1 8,n Dinsdag 1 12,v Woensd. 2 8,j Woensd. 2 n 11, De Retourkaarten ook voor de tusschenveerenzijn geldig gedurende drie maanden. De Directeur, K.. F. de Looze. *t»om hooi diens! APRIL—MEI 1894. Van Van V. Rotterdam Vlissingen Middelburg naar naar naar Middelburg en Vlissingen. Rotterdam. Rotterdam. AMSTEROAMSCHE TIJD. Dond. 26 'sm. 7,30 'sm. 8,45 's m. 10, Vrjjdag 27 7,30 8,45 v 10.— Zaterdag 28 7,30 u 8,45 10,— Maandag 30 n 7,30 v 8,45 H 10,— Dinsdag 1 H 7,30 8,45 n 10,— Woensd. 2 V 7,30 8,45 10,— H. BORRENDAMME hunne tO-jarige ISehtvereenl- ging te herdenken. Rotterdam, Fynoordstraat 23. Namens KinderenBehuwd- eu Kleinkinderen. Den 29sten April a.s. hopen onze ft geliefde Ouders: ADRIAAN OVERBEKE en MARIA KRIJGER j hunne JO-jarige Kelitvereenl- gillg te herdenken. Burgii, 26 April 1894. Hunne dankbare Kindeven, Behuwd- en i Kleinkinderen. van CORNELIS KRIJGER MARINA SCHULTZ. i Ziertkzee, 27 April 1894. Jj|Algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart bedroefd, daar het den Heere behaagde door den dood van ons weg te nemen, ons jongste Kind, Johannes, in den ouderdom van slechts 19 dagen. Zierikzee, 24 April 1894. L. DEN BOER. JACOM. DEN BOER— v. d. Wekken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1894 | | pagina 1