ZllltlkZIISdll NIEUWSBODE. Zaterdag 11 November 1893. Directeur-Uitgever J. WAALE. RIJKSKEURING Algemeen Overzicht NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. LIEFDE en PLICHT. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6383. Advertentiën, van 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot don Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzecsche Nieuwsbode" van paarden ten behoeve van het leger. L O TIN G voor de volgorde op de verzamellijsten der KIJ. ou TREKPAARDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee Gelet op art. 17 van het KoninslyR Besluit van 10 November 1892 (Staatsblad No. 253), houdende vast stelling der reglementaire bepalingen ter uitvoering van de Wet betrekkelijk de inkwartieringen en bet onderhoud van het krjjgsvolk, en de transporten en leverantiën voor de legers of verdedigingswerken van het Rjjk gevorderd; Brengen hiermede ter algemeens kennis, dat op Maandag*, deu SO Novombor 1893, des namiddags ten één ure, ten Stadhuize, ten over staan van het Gemeentebestuur, in het openbaar zal worden gehouden de LOTING ter bepaling der volgorde, waarin de in deze Gemeente aanwezige paarden [in zoo verre zij daarvoor in aanmerking komen) zullen worden gebracht op de verzamellijsten voor rij- en trekpaarden volgens welke lijsten later de keuring geschiedt. De eigenaar van een in te ecbryven paard is ge rechtigd in persoon voor dat paard te loten; is hjj eigenaar van meer dan ééa in te schrijven paard, dan loot hjj voor elk paard afzonderlijk. Is de eigenaar niet bij de loting tegenwoordig, dan loot de Burge meester voor hem. Voorts wordt hierby de aandacht gevestigd op art. 16 van voornoemd Koninklijk Bjsluit, waar by o. a. is bepaald Op de verzamellijsten worden niet vermeld: lo. de paarden, welke jonger zyn dan vijf of ouder dan veertien jaar; 2o. hengsten en klophengsten; 3o. schimmels en bonte paarden; 4o. paarden, welke bij eene vroegere keuring voor den militairen dienst voor altijd ongeschikt zjjn bevonden 5o. de paarden van niet-Nederlanders, behoorende tot een vreemden Staat, alwaar, ingevolge eene soort gelijke bepaling als deze, Nederlanders niet tot de leveriDg by eventueels vordering ten behoeve van den brjjgsdienst verplicht zyn; Co. do paarden, welke genoesheeren, veeartsen of geeste lijken bezitten tot uitoefening van hunne praktyk of hunnen dienst, doch niet meer dan één paard voor ioderen geneesheer, veearts of geestolyke; 7o. de paarden, welke onmisbaar zyn voor den Ryks-, den provincialen of den gemeentelijken dienst; 8o. de paarden, welke onmisbaar zyn voor den geregelden dienst der publieke vervoermiddelen. Of een paard tol de hier voren genoemde categorièn behoort, wordt door het Gemeentebestuur beslist. Afgekondigd en aangeplakt te Zierikzee, den 8 November 1893. De Secretaris, De Burgemeester, JAN SNELLEN. Cs. W. VERMEIJS. d.er vorige week. Admiraal Avellan heeft met zijne officieren en manschappen Frankrijk verlaten; de rust is daar te lande wedergekeerd, en dadelijk na het vertrek der Russische vrienden heeft men zich weer bezig gaan houden met de binnenlandsche politiek en zich de vraag voorgelegd, boe zal bet ministerie bet aanpakken om met deze Kamer, die 14 November bijeenkomt, te regeeren. Naar men meent zal het geene interpellatie afwachten, maar die voorkomen, door dadelijk in de Kamer het program van werk zaamheden te verkondigen, een program, dat in al zjjne onderdeelen eerst in den ministerraad zal worden behandeld. Maar niet alleen de Fransche pers, ook de Europeesche komt tot rust en wijdt thans niet alleen meer bare aandacht aan de drukke en luidruchtige verbroederingsfeesten, en zoo treedt thans de strijd, die Spanje met Marokko voert, meer en meer op den voorgrond. Een paar weken geleden zijn de vijandelijkheden tusscben de Spaansche bezetting van Melilla en de Reff-Kabylen begonnen. Gelukte bet in de eerste dagen aan de Spaansche bezetting de aanvallers op de vlucht te jagen, enkele dagen daarna leden zij bij een uitval eene gevoelige nederlaagna een hevig gevecht moesten hunne troepen zich terugtrekken, en niet alleen vele officieren en manschappen, maar ook de aan voerder, Generaal Margallo, vonden den dood. Met alle kracht rust thans de Spaansche regeering eene expeditie uit, die de bedreigde bezetting van Melilla hulp zal bieden en de Kabylen tuchtigen zal. Niet onmogelijk is het, dat deze gebeurtenissen de aan leiding zullen zijn van een bloedigen oorlog, die niet alleen voor Spanje en Marokko, maar ook voor andere Europeesche Staten van groot belang kunnen zijn. Melilla behoort tot de in bet bezit der Span jaarden zijnde versterkte plaatsen in het Noorden van Marokko. Reeds in 1859, na den dood van sultan Abdoerkaman, trachtten de Kabylen Melilla bij verrassing in te nemen en die aanval was de aanleiding tot den oorlog tusschen Spanje en Marokko, waarin O' Donnell en Prim zich zoozeer onderscheidden. De Marokanen, die in talrijke gevechten en ten slotte op 22 Maart 1860 in den slag bij Telocan bet onderspit moesten delven, zagen zich genoodzaakt een vernederende vrede te sluiten, oorlogsschatting te betalen en hunne toestemming te geven tot een bandelstractaat; en deze overwinning der Spanjaarden beeft bij de half barbaarscbe stammen een onoverwinnelijken baat tegen de Europeesche indringers gezet, die zich telkens en telkens in kleine botsingen uitte en waartegen de sultan van Marokko, die meer in naam dan in de daad souverein ook der Kabylen-stammen ia, weinig vermag. Toch is de sultan verantwoordelijk voor de houding dier stammen en bij het tractaat van 1860 beeft hij zich uitdrukkelijk: verbonden tot handhaving van den vrede ook met de Kabylen. De sultan zou dan ook nu evenals vroeger misschien wel tu9schenbeide gekomen zijn, edoch men weet niet precies waar bij is; de man is op reis om belasting te innen, en ofschoon de Spaansche re geering lang aarzelde zelfstandig tusscbenbeide te komen, eindelijk gebood haar de plicht dit te doen, en na bet geleden échec moet zij doortasten. De nederlaag, door de Spaansche troepen geleden, de dood van generaal Margallo, hebben in Spanje een diepen indruk gemaakt en bij de natie een zucht naar revanche doen ontwaken. Voldoening moet worden gegeven, de bevolking dringt aan op de uitzending van troepen. Blijft bet eenvoudig bij bet tuchtigen van de Kabylen, dan zal bet wel losloopen, maar wordt Marokko er in gemengd, dan is het einde niet te voorzien, want dan komt bet even wicht aan de Middellandsche Zee in het spel. De keizer van OostenrijTc zit nog altijd in groote moeilijkheden, wat aangaat de oplossing der dreigende ministeriëele crisis. Zooals men weet ontmoet graaf Taaffe met zijn voorgestelde kieswet allerwege groote moeilijkheden en de overgroote meerderheid van Hongarije wil van de invoering van bet burgerlijk huwelijk, voorgesteld door minister Wecberle, niets weten. Kon de keizer nu beide ministers bun ontslag geven en bun vervangen door mannen, die meenden meer rekening te kunnen houden met de wenscben der volksvertegenwoor digers, de zaak was spoedig geschikt. Maar juist daar zit de moeilijkheid. Oostenrijk-Hongarye wordt verscheurd door partijschappenvooral de z.g. nationale groepen maken bet den keizer lastig. Graaf Taaffe heeft voortdurend door schipperen den gang van zaken in 't reine gehouden, en ook thans beeft men weer een vergelijk te treffen, waardoor de gemoederen voor het oogenblik althans tot kalmte zullen komen. Voordat de keizer naar Gödöllö vertrok, om daar het feest van Allerheiligen te vieren, heeft hij met den minister beraadslaagd en de hoofden der verschillende groepen bij zich ont vangen. Het ontslag, dat minister Taaffe hem aanbood, heeft hij niet aangenomen en ook niemand met de vorming van een nieuw ministerie belast. Toch veronderstelt men, dat het ontslag van het Kabinet binnenkort zal worden aangenomen en dat een lid van den adel zal worden belast met de samenstelling van een ministerie, uit de drie groote parlementaire groepen bestaande. Deze onder handelen ondertusschen ook reeds om tot een gemeenschappelijk regeeringsprogram te komen maar dit gaat met groote moeielijkheden gepaard. Intusschen gelooft men toch, dat zij slagen zullen, mits zij den raad, in de troonrede neergelegd, opvolgen, om alle netelige kwestiën terzijde te laten en zich eenvoudig bezig te houden met practische vraagstukken. De drie partijen zouden het reeds eens zijn omtrent het aannemen der wet op de landweer, om daarna de belastinghervorming voort te zetten en een ontwerp tot kiesrechtwijziging aanhangig te maken. Verschillende personen worden reeds genoemd als opvolger van graaf Taaffe, maai de meeste kans schijnen te hebben de gouverneur van Boheme, graaf Tnein, graaf Hohenwart en vorst Wendischgratz. De verkiezingen voor den Pruisischen Landdag, die dezer dagen werden gehouden, zijn, gelijk bekend is, getrapte verkiezingen. Vóór de hervorming van het kiesstelsel, die in het voorjaar tot stand kwam, waren de oorspronkelijke kiezers in drie klassen verdeeld, naar hun aanslag in de belastingen, en wel in dier voege, dat iedere klasse een derde van de geheele opbrengst der belastingen betaalde. De eerste klasse omvatte de hoogstaangeslagenen en zoo vervolgens. De grenzen van iedere klasse bleven dus slechts onveranderd, zoolang het totaalcijfer der geheele belasting-opbrengst in ieder district onver anderd bleef. Het onvermijdelijk gevolg dezer in deeling was de ongelijkheid van het aantal kiezers in ieder der drie klassen, en de voortdurende wisseling van klasse voor een groot aantal kiezers. Nu heeft elke klasse evenveel invloed, want iedere klasse kiest een derde der eigenlijke kiezers. De resultaten van deze nieuwe wijze van kiezen zyn zeer zonderling; somtijds komt het o. a. voor, dat ministers van den staat tot de tweede klasse van kiezers behoorendaar bovendien de stemming niet geheim is, en dus de werkgever weet hoe zijne arbeiders gestemd hebben, is het aantal onthoudingen zeer groot onder de kiezers der derde klasse, die weten, dat zij toch maar voor den vorm kiezen. Daarom hebben de socialisten dan ook nu weder besloten geen deel te nemen aan de verkiezingen voor den Landdag en alleen te werken voor de Rijksdag-verkiezingen, die, dank zij het algemeene directe kiesrecht, hen in staat stellen met gelijke wapenen te strijden. Amerika. Washington, 8 Nov. By de verkiezingen van gisteren hebben de democraten in New-York eene verpletterende nederlaag geleden, waar de republikeinsche candidaten voor alle staatsambten gekozen zyn. De republikeinen zyn ook verzekerd van de meerderheid in de wetgevende vergadering van den staat, waar de democraten in de vorige zitting eene groote meerder heid hadden. De democraten zyn ook geslagen in New-Jersey. Mac Kinley is met eene meerderheid van 60,000 stemmen tot gouverneur van Ohio gekozen. Men gelooft, dat dit hem zjjne benoeming tot candidaat naar het presidentschap in 1896 zal bezorgen. De republikeinen hebben verder gewonnen in Pennsylvania, Massachusetts en Jowa; de democraten in Virginia, Kentucky en Maryland. Spanje. Een verschrikkelijk ongeluk heeft de vorige week Zaterdag te Santander plaats gehad. Een schip, geladen met dynamiet, heeft vuur gevat, dat zich heeft medegedeeld aan de vaartuigen aan de kade en de nabygelegene wyken. Verscheidene huizen geraakten in brand. Het dynamiet in het schip is ontploft en bedekte de stad en de omliggende dorpen met brandende overblijfselen van huizen en schepen. Niet minder dan 150 personen zyn by dat ongeval om gekomen, terwyl een even groot getal gewond werd. Blijkens nadere berichten begon de brand, die aan leiding gaf tot de ontploffing van het dynamiet, waarmede het schip was geladen, in het tusschendek. Ondanks de spoedige hulp breidde de brand zich uit tot het ruim, waar zich twintig kisten dynamiet bevonden, benevens een aanzienlijke voorraad petroleum, welke men poogde binnen te smokkelen. Deze gevaarljjke stoffen ontploften, waardoor niet alleen de matrozen, die by het blusschen hielpen, werden gedood, maar ook vele personen omkwamen van de talryke menigte nieuwsgierigen, die op de kaai naar den brand stonden te kyken. Ook van de be ambten, die ter plaatse aanwezig waren, verloren velen het leven. Brandende stukken van het schip werden naar alle kanten geslingerd, waardoor een tiental der naburige huizen in brand geraakte. Een trein, die juist op dat oogenblik het station binnenliep, werd verbrijzeld. Vele reizigers werden daardoor gedood of gewond. De lndépendance Beige deelt nog eenige by zonder heden mede over deze ramp. Het telegraaf-kantoor werd geheel vernield, vandaar, dat de berichten over de ramp van het naburige plaatsje Bon moesten verzonden worden. De gouverneur van Sintander, die op de kaai stond, is verdwenen en omgekomen. Een der andere beambten stond naast den gouverneur, toen de ontploffing plaats had. Hy bleef als door een wonder gespaard, maar weet niet waar de gouverneur is gebleven. De ontploffing veroorzaakte natuurlijk groote ont steltenis in de geheele stad. Vandaar, dat het geruimen tjjd duurde, voordat de brandweer kon helpen.- Niet alleen in de stad, maar zelfs in ds naburige dorpen werden tal van ruiten door den schok verbrijzeld. Eerst toen eene afdeeling soldaten ter hulp kwam, kon met kracht hulp worden verleend en kon men overgaan tot het blusschen van den brand, die vele der houten loodsen en huizen op de kaai had aangetast. Het dynamiet, dat zich aan boord van het vaartuig bevond, was bestemd voor een fabriek. Naar het schynt, beeft men het dynamiet onder andere koopwaren willen binnensmokkelen. Van het vaartuig iB niets over gebleven. Als een regen van vuur vlogen de brandende stnkken naar alle kanten. Uit de naburige plaatsen werden in allerjjl met extra-treinen brandspuiten aan gevoerd, zoodat men het vuur tot de aangetaste huizen kon beperken. Nader meldt men dat deze verschrikkelijke ramp nog ernstiger gevolgen hec-ft gehad, dan eerst werd gemeld. Eirst werd bericht, dat 150 personen het leven hadden verloren, maar het schijnt, dat dit cjjfer veel te laag iB opgegeven. Het juiste aantal der slachtoffers is evenwel nog niet bekend. Het ljjk van den gouverneur is gevonden en herkend. Het verongelukte vaartuig is de »Cabo Machichaco" van Bilbao. Behalve het dynamiet-vaartuig, werd ook de fraaie mailboot »Alfonso XII", die ernaast lag, geheel ver nield. Van de bemanning van beide schepen werd niemand gespaard. De geheele stad is in rouw, daar van de vele toeschouwers, die op de kaai stondeD, slechts weinigen behouden bleven. Santander iB niet alleen bekend om zyn goede haven, maar is ook sedert eenige jaren zeer gezocht als bad plaats, vooral door de bewoners van Znid-Frankryk. De breede kaden zyn byoa uitsluitend met houten huizen bebouwd. Vandaar, dat de brand zich ook tot daar uitstrekte en zich zoo spoedig kon uitbreiden. Uit Santander wordt gemeld, dat er onder toezicht der overheid telkens duikers onder het water gaan om lyken naar boven te brengen. Op zekere IV. Bij al die weclerzijdsche ellende was niemand vriendelijker dan John Pococke. Ofschoon op zulk een leeftijd grote marschen onaangenaam en lastig zijn, verscheen hij toch geregeld twee of drie malen per week, om to troosten, te raden en met Mr. Deer te overleggen, wiens gemoed tot wanhoop ver vallen en wiens anders zoo sterk en krachtvol lichaam op eenmaal oud en zwak geworden was. Hij wcnschte hem op te beuren en zijn zaken weder voor eigen rekening te doen beginnen, waartoe hij hem belangloos de noodige gelden aanbood, maar Mr. Deer aarzelde en Mr. John Pococke was spoedig overtuigd, dat zulks onuit voerbaar was. De likvridatie van het bankroet en de aanzuivering daarvan kostte hem dagelijks meer, zonder dat de zaak tot een gewenscht einde kwam. Hierdoor werd hij wrevelig en ongeduldig. Een zeer kleine jaarrente van zijn vrouw, onlangs in gekomen, voorzag gedurende eenige maanden in zijn behoeften en in die zijner familie, maar met angst en schrik zag hij toch ook reeds den dag in liet verschiet, dat dit alles zou zijn opgeteerd. Medelijden kwetste, vertroosting scheen hem een beleediging, en uren lang kon hij op zijn dochter staren, die zich bezig hield met teekenen, bor duren en knoopen, om daardoor zooveel mogelijk in den nood van het grijze ouderpaar te voorzien. Eindelijk was de laatste penning uitgegeven, en op dienzelfden avond werd Mr. Deer door een be roerte getroffen, die hem voor altijd aan den zetel van machteloozen ouderdom kluisterde. Annie ondervond nu, hoe weinig afdoende de middelen waren, tot welke zij ten behoeve harer ouders de toevlucht had genomen. Mrs. Deer droeg alles met christelijk geduld, en zij en haar dochter raadpleegden langen tijd met Johu Pococke over hetgeen haar te doen stond in zulke netelige om standigheden, als waarin zij zich bevonden, en zijn vriendelijkheid was en bleef even hartelijk. Hij staarde op de bedrukte weduwe, hij staarde op het schoone, maar thans verwelkende meisje, tot de tranen hem in de oogen kwamen, en na haar als 't ware gebedeld te hebben, om een kleine som ter leen aan te nemen tot hij een plan voor haar toekomstig leven had beraamd, verliet hij de beide vrouwen, met de belofte om den volgenden dag terug te keeren en met de verklaring van niet te zullen komen, tenzij voorzien van middelen tot haar onderhoud. Het was reeds avond op den be paalden dag eer hij verscheenmaar toen hij kwam, kwam hij met zijn eigen rijtuig, en daar lag zulk een opgeruimde trek in zijn blik en zulk een glans van vergenoegdheid op zijn gelaat, dat Mrs. Deer en hare dochter redenen meenden te hebben om te gelooven, dat hij niet ongelukkig was ge weest in zijn pogingen ten haren behoeve. Zijn haar was netjes gekapt en gepoederd, de haarzak met een nieuw lint opgebonden en zijn beste blauwe rok en wit piqué vest waren zonder vlek of rimpel, Mr. Deer bevond zich eenigszins beter; hij zat in een leuningstoel bij het vuur. De arme Mrs. Stanhope was gekomen, om de beproefde familie wat te troosten zooveel in haar was, en de verschijning van Mr. Pococke deed in allen de laatste vonk van hoop nog eenmaal opflikkeren. Mr. Pococke keek Mrs. Stanhope aan met een oog, dat duidelijk uitdrukte, hoezeer hij de ver wijdering der oude weduwe wenschte; maar hij was te vol van hetgeen hij zeggen wilde, en kon aan geen uitstel denken. //Mijn waarde Mr. -Deer", zeide hij, zich in den kleinen kring nederzettende, //en gij, mijn dier bare jonge dame, moet mij uw aandacht meer dan allen verleenen. Ieder raensch kan ongelukken overkomen, en gijlieden zijt inderdaad door zeer zware rampen getroffen. Nu zie ik op de gansche wereld maar één middel meer, om alles te her stellen en ons allen gelukkig te maken. Ik ben een oud man, Miss Annie, vier-en-zestig jaren, zoo ik de volgende maand mag beleven; maar indien gij de hand wilt aannemen van een eerlijk man, die u teeder bemint en de grootste achting toedraagt, dan zal hij alles doen, om u en de uwen gelukkig te maken. Zijn vermogen is de vrucht van zijn eigen vlijt, en dat vermogen is groot genoeg, om er u allen deftig van te kunnen doen leven; en hij zal er niet alleen trotsch op zijn, u tot vrouw te hebben, maar trotsch zijn op eene vrouw, die zichzelf wil opofferen, om hare bloed verwanten en haren echtgenoot gelukkig te maken". Annie Deer werd bleek als een doode; Mrs. Deer sloeg hare armen om den 'hals harer dochter en weende bitterhaar vader sprak geen woord, maar staarde haar gespannen aan. Hare oogen vloeiden niet over, maar zij keerde die naar Mrs. Stanhope en hare lippen stamelden„O, William, William //Sir!" vervolgde zij, zich tot Mr. Pococke wendende, //hem heb ik bemind, alleen bemind, en ik bemin zijn nagedachtenis en moet die voor altijd beminnen". z/Ik zal daar niet jaloerscli om zijn, mijn goede Annie", hernam 'hij, //uwe liefde voor den doode zal u zeker niet hinderen in het volbrengen van uwe plichten jegens de levenden. Ook verg ik van u niet, mij anders te beminnen, dan men van een jonge vrouw mag verwachten jegens een oud man, die haar vriendelijk en goed bejegent. Geloof mij, Miss Annie", zoo vervolgde hij, terwijl hij hare hand vatte, //ik ben geen zelf zuchtig man en doe dit voorstel niet alleen in mijn eigen belang". //Ik weet liet, ik weet het", stamelde zij, luid weenende. //O, Annie", viel Mrs. Stanhope haar in de rede, //laat de gedachte aan onzen dierbaren William u niet weerhouden, uwen plicht te doen jegens uwe brave ouders, die zich in zulke treurige omstandigheden bevinden". Heete tranen rolden over Mr. Deers verbleekte wangen. //O, Annie, Annie, mijn kind, maak u niet ongelukkig om mijDie woorden kwamen uit de diepte van zijn verbroken hart, maar in weerwil daarvan had Annie het jawoord, het woord van plicht, maar ook van zelfopoffering, op de lippen, toen de deur achter haar openging en Mrs. Stanhope, die met het gelaat daar naar toe gewend zat, met een luiden kreet van haren zetel opvloog en in hetzelfde oogenblik bewusteloos op den grond nederviel. Annie draaide zich om, om te zien wat dat alles beteekende, en ook zij zoude gevallen zijn, indien zij niet werd opgevangen in de armen en gedrukt aan het hart van William Stanhope. //Goede God! wat beteekent dit alles?" riep deze uit; iedereen schijnt voor mij te schrikken, de meid nam de vlucht, en mijn moeder valt flauw 1 Hebt gij mijn brief dan niet ontvangen?" Het tooneel van verwarring, dat nu volgde, in liet breede te beschrijven, de verklaringen, de ver- haleu, de vragen, de antwoorden, de nieuwe ver gissingen en nieuwe ophelderingen, ofschoon het hoogstens een uur duurde, dit zou te veel tijd kosten. Na verloop van dat uur waren er nog slechts twee dingen, die verklaring behoefden. Het was, wat er toch wel mócht geworden zijn van de beide brieven de een, die door William Stanhope op zijn uitreis naar Indië van St. Helena was gezonden, en waarin hij had gemeld, dat hij schipbreuk had geleden; dat hij, toen zijn schip gezonken was, zich in een boot had gered en door een anderen Oost-Indievaarder opgenomen was geworden; dat hij het kistje, waarin zijn klein kapitaal zich bevond, had gered, en dat hij, in Indië aangekomen, zich had voorgenomen, dit zoo aan te wenden, dat hij daardoor de geleden schade eenigermate herstellen kon. Den tweeden brief had hij geschreven uit Londen, drie dagen vóór zijn wederverschijning, en deze moest Mr. Deer melden, dat het geleende kapitaal, voor zooveel liera betrof, gestrekt had om de best mogelijke uitkomst op te leveren; dat hij in Indië op een geweuscht oogenblik was aangekomen; dat hij een van die gelukkige ondernemingen was begonnen, die juist niet ongewoon in de wereld zijn, ofschoon toch zeldzaam; dat hij rijk en geëerd in liet vaderland teruggekeerd was, en nu de hand zijner beminne lijke bruid kwam vragen als een man met oneindig grooter vermogen, dan hij ooit gehoopt had tQ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1893 | | pagina 1