ZIERIKZEESGHE NIEUWSBODE. Zaterdag 28 October 1893. Directeur-Uitgever J. WAALE. BEKENDMAKING. KEURING VAN VOOR DEN KRIJGSDIENST GESCHIKTE PAARDEN. NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. LIEFDE en PLICHT. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden ia f 1,30, franco per poat 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending een8 per week, f 10,per jaar. 50ste JAARGANG. No. 6377. Advertentiën, van 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot dei Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend Betalingen van Abonnements- of Advcrtmtie-gclden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee; Gezien het Koninklijk besluit van den 25 September 1893, No. 28, houdende mededeeling, dat in het jaar 1894 over het geheele Rijk eene keuring zal plaats hebben van voor den krijgsdienst geschikte paarden; Gelezen de circulaire van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, van den 17 October 1893, A, No. 2506, 3e afdeeling (Provinciaal blad No. 105); Gelet op de artt. 32 en 32bis der wet van 14 September 18(56 (Staatsblad No. 138), laatst gewijzigd bij de wet van 10 Mei 1890 (Staatsblad No. 83) en op de artt. 13 en volgende van het Koninklijk besluit van 10 November 1892 (Staats blad No. 253); Maken aan de ingezetenen bekend: dat aan ieder in de gemeente metterwoon gevestigd eigenaar van een of meer paarden, waarvan aangifte voor de in 1894 te houden keuring moet geschieden, een formulier ter in vulling zal worden gezonden, welk formulier binnen 8 dagen na de dagteekening daarop voorkomende, behoorlijk en naar waarheid ingevuld en door den geadresseerde onderteekend, door dezen aan het Gemeentebestuur moet worden ingeleverd dat de aangifte ten behoeve van de bedoelde keuring moet worden gedaan van allo paarden, met uit zondering van: 1°. de paarden, welke behooren aan H. M. de Koningin of aan een der leden van het Koninklijk Huis; 2°. de paarden van de diplomatieke agenten van vreemde Mogendheden 3°. de paarden, welke officieren en ambtenaren in dienst van den Staat, verplicht zijn te houden. Zij noodigen de ingezetenen uit de bedoelde formulieren behoorlijk naar waarheid in te vullen met duidel\jlï leesbaar sclivift, te onderteelienon enuiterlUkoi» den eerstenNoveinber a.s. in te leveren ter Secretarie dezer gemeente, die geopend is van 91 en van 24 uur, terwijl de eigenaars van paarden, die onverhoopt geen formulier mochten hebben ontvangen, er ter Secretarie kosteloos een kunnen bekomen. Zierikzee, den 23 October 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Engeland. De zes burgemeesters te Sheffield opnieuw vergaderd, hebben huDne handen gewaBschen van de werkstaking en het kolengruis van hunne voetzolen geslagen. Daar geene der beide partgen tot eene toenadering bereid bleek, hebben zg verklaard deze houding te betreuren en geweigerd met verdere vooratellen voor den dag te komen. De kolenprgs rees hierop te Londen alweder 2 Bh. per ton. Van het antwoord der werkstakers op hot ruiterlgke aanbod der patroons om hunne boeken open te leggen, heeft men tot dusver nog niets vernomeD. Indien het parlementslid Pickard en anderen te goeder trouw meenen te zgn met hunne bewering, dat de mgnwerkers vóór de werkstaking gemiddeld slechts 16 sh. 'a weeks verdienden, dan hebben zg thans de schoonste gelegen heid om de waarheid nit onweerlegbare gegevens aan het licht te brengen. Doch al meer en meer blgkt, dat de eigenaars der mgnen inderdaad niet zonder billgke reden op eene verlaging der loonen blgven aandriogen. Zoo richtte nu weder de heer Emerson Bambridge te Sheffield, die als aandeelhouder in vgf kolenmgnen sterk bg de zaak betrokken is, tot de werkstakers eene vermaning om toch in hunne houding niet zoo onverzettelijk te vol harden. Hg verklaarde dat in Juni, nog vóór de lagere contract-prgzen in werking traden, het verlies op de ontginning van de bedoelde vgf kolenmgnen 2500 bedroeg, en over een geheel jaar 11,000. Hij beschouwt de werkstaking als eenen reusachtigen mis greep, aangezien een groot aantal mgnen onmogelgk op den ouden voet der loonen kunnen heropend worden, indien zg niet willen werken met verlies. Nog veelzeggender is de hernieuwde sluiting der schachten van de firma Leonard Roults en van den heer Beauchamp in het hekken van Radstock. De heer Beauchamp, die zelf van mg nwerker tot mgnbezitter opklom, heeft in zgne omgeving veel goeds voor het werkvolk gesticht, staat bekend als een door-en-door humaan man, en zou de laatste zgn om zich door louter willekeur of winstbejag te laten leiden. Hg verklaart eenvoudig dat bg niet langer, gelgkbg al jaren achter een gedaan heeft, kan laten werken met verlies. Frankrijk. JPnv^js, 26 Oct. President Carnot heeft heden ochtend de grootvorsten Sergius en Paul van Rusland, broeders van den Cziiar, ontvangen en daarna hun bezoek beantwoord door hnn een tegenbezoek te brengen in het «Hotel Continental" België. De verrassingen van den burgerlgken stand. Het Handelsblad van Antwerpen vertelt het volgende: Voor eenige dagen ging een brave Brnsselsohe been houwer naar Antwerpen zgne papieren halen om te trouwen, toen hg tot zgne groote verbazing vernam dat hg een meisje en geen jongen was. In afwachting heeft de sukkelaar een proces tot hervorming van burger lgken stand mogen inspannen. Maar de klucht die aan eene meid, in dienst te Brnssel, is overkomen, is veel pgnlgker. Zg ging ook tronwen en had hare papieren gevraagd aan het gemeentebestuur van haar dorp in Luxemburg, toen zg voor antwoord kreeg: Ge kunt niet trouwen, want go zgt dood! Inderdaad, het meisje, geboren in 1860, was in 1880 opgeschreven als overleden. Daar de dooden niet kunnen trouwen, moet ze wachten tot ze terug levend is in de boeken. Nederland. 's Graveuhage, 25 Oct. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting barer werkzaam heden bgeengeroepen tegen Dinsdag 14 November, des namiddags te 3 uur. In 1869 reeds richtte de heer J. J. van Kerkwgk het verzoek tot den gemeenteraad om voor den hand werksman de gelegenheid te openen tot het nemen van een goedkoop zeebad. En gisteren nog verwierp de gemeenteraad een voorstel van den heer Yan Malsen, om voor de inrichting van zulk een volkszeebad 3000 op de begrooting uit te trekken. Volgens een correspondentie in de Amst. (D. v. N.) zouden de onaangenaamheden tuBBchen den minister van oorlog en kolonel Vogel het gevolg zgn der bevoorrechting, die de zoon van laatstgenoemde, als sergeant bg de infanterie, ter wille van zgn vader geniet. Zoo zou, ondanks zgne ernstige overtredingen, zgn strafregister nog onbeschreven zgn en werd de lui tenant van de compagnie, waarbg hg dient, naar een ander bataljon overgeplaatst, omdat hg niet toegevend genoeg was voor den sergeant Vogel. Deze mededeeling wordt bevestigd door een schrgven in het Utr. Dbld. Er is, zoo heet het daarin, in deze wel degelgk kwestie geweest van ongerechtigheden en en van grove inbreuken op de hiërarchische verhoudingen die het prestige van het gezag in het regiment in ge vaar moesten brengen. Zóóveel is zeker, dat, al was kolonel Vogel een bekwaam regiments-commandant, de inspecteur der infanterie en de minister van oorlog niet anders konden handelen dan zjj gehandeld hebben. Zg hebben getoond, zonder aanzien des persoons, mis bruiken in het leger te willen tegengaan. Rotterdam, 26 Oct. Alhier brak Dinsdag middag omstreeks 5 uur, aan de Linker Rottekade, een hevige brand uit in een groot lompenmagazgn, beboorende aan den heer Mok. Dit pand wordt ter rechterzgde begrensd door de diamantslgperg van den heer Cones, en ter linkerzijde door de tricotfabriek van den heer Hahn. Als in een oogwenk verhieven de vlammen zich van den grond tot hemelhoog boven het dak, en van binnen geleek het gebonw een vuurzee. Een aantal sloom- en handbrandspuiten waren spoedig aanwezig, doch konden het vuur niet meer dooven. Zelfs bestond er groot gevaar voor de genoemde aan grenzende fabrieken. Niettegenstaande het dreigend aanzien van den brand, slaagde de brandweer er tooh in de aangrenzende fabrieken tegen het vuur te beschutten, doch eerst te omstreeks 8 uren had men daaromtrent zekerheid. De waterschade, welke deze geleden hebben, is evenwel bgzonder groot. Als oorzaak van den brand kan voor het oogenblik nietanders dan broeiing der lompen worden aan genomen. Om een denkbeeld te vormen van de buitengewoon groote hoeveelheid lompen, welke aldaar geborgen waren en een prooi der vlammen geworden zgn, meldt man, dat, zooals op het terrein ver zekerd werd, alleen in den kelder voor een waarde van ot\v ton geborgen was, terwgl het pand zelf drie verdiepingen hoog was. Er is tgdens den brand gelukkig niemand gekwetst. Terwgl de handspuiten langzamerhand één voor één konden inrukken, bleef een der stoomspuiten nog den geheelen nacht op het terrein, om de steeds Bmeulende en nog telkens opvlammende massa in bedwang te houden. Zevenbergen, 25 Oct. Sedert het in werking zgn der suikerfabrieken is het havenwater geheel onbruikbaar geworden, en heeft dit een kleur gekregen gelgkende op inkt, zoodat het ongeschikt is voor huiselgk gebruik. Als men nagaat dat de meeBte arbeidersgezinnen geen waterputten bezitten, kan men begrgpen welk ongerief dit aan vele ingezetenen berokkent. Ook in de polders is het water van slechte qualiteit, zoodat de veehouders eveneens in verlegen heid verkeeren. Waaraan de buitengewone vervuiling van het water moet worden toegeschreven, weet men niet met zekerheid te zeggen. Te Zevenbergen heeft men uit een herberg een biljart gestolen! Dïnteloortl, 24 Oct. In het huisgezin van den heer P. kwam bg de laatste loting de jongste der zonen met een vrjj lot uit de bus, nadat dit in vroegere jaren reeds te beurt was gevallen aan de andere vier. Axel, 25 Oct. De heer Dr. S. J. van Nooten, gemeente-geneesheer alhier, is als zoodanig benoemd te Apeldoorn. MictöeTbuirg?, 24 Oct. De Liberale Kiesveree- niging «Gemeentebelang" vergaderde heden avond tot het stellen van voorloopige candidaten voor het lid maatschap van den Raad in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van den heer J. H. Sngders. De bespreking der candidaten had in eene beslotene ver gadering plaats, en werden in de heropende vergadering als zoodanig gesteld de heeren jhr. mr. J. T. Schuur- beque Boefje, J. H. Sngders (aftr.), A. A. Mes Gz. en D. J. Mes (beiden katholiek) en J. C. van den Broecke. Niet onvermeld mogen wjj laten dat de voorzitter, de heer H. L. Gerth van Wgck, een wel verdiend woord van hulde bracht aan het afgetreden lid, den heer Sngders, voor de wgze waarop hg steeds de belangen der burgerg heeft bevorderd. De heer T. L. v. Wag- tendonck heeft zgn ontslag genomen als bestuurslid. Hg meent dat hg in zgn betrekking, hg is officier, niet langer aan het hoofd van eene politieke vereeni- ging mag staan. Maandag vergadert «Gemeentebelang" opnieuw tot het stellen van een definitief candidaat voor den Raad. De verkiezing heeft 7 November plaats. Middelburg, 25 Oct. De gemeenteraad hield heden morgen ten half tien ure eene vergadering, die in den beginne door elf leden werd bezocht. Onder de ingekomen Btukken was een verzoek van de Hollandsche Melkmaatschappg te Amsterdam, tot het in erfpacht uitgeven van de voormalige Commercie-Compagnie om daarop eene fabriek te stichten tot het stereliseeren van melk. De begrooting van het Burgerlgk Armbestuur voor 1894 werd goedgekeurd tot een bedrag van 38609,38s. Eveneens werd goedgekeurd de begrooting der Schut terij voor 1894 tot een bedrag van 3660. Tegen deze begrooting werd gestemd door ons anti-revolu tionair lid, omdat een derde was uitgetrokken voor de muziek, voor de lol, zooals hg het noemde. De heer Koole verliest zeker uit het oog, dat het veredelen der kunst er ook mede bedoeld wordt. Vervolgens kwam de gemeente-begrooting voor 1894 in behandeling, en namen de heeren Van Dunné en J. A. Tak aan de algemeene beschouwingen deel. De heer Van Dunné drong ten zeerste op bezuiniging aan; hg constateert dan ook met genoegen gezien te hebben dat de finan- ciëele commissie op eenige bezuinigingen aandringt. Hg acht het ook noodig dat men de uitgaven voor onderwgs wat zal verminderen; bg is een voorstander van goed onderwgs, maar men moet van Middelburg niet één sohool maken. (Hoofdstuk onderwgs enz. is alleen geraamd op 94625,86). De heer Van Dunné zeide verder met leedwezen gezien te hebben dat belastingverhooging wordt voorgesteld op de perBoneele belasting. Hg .zou, wanneer belastingverhooging noodig is, liever zien dat de hoofdelijke omslag werd ver hoogd. De heer Tak aluit zich aan bg het betopg van den heer Van Dunné. Ook bg is voor bezuiniging, vooral moet ook geëindigd worden met het doen van geldleeningenhet bedrag der geldleeningen is zoo hoog, dat dit niet meer stggen kan en mag. Daarna werd overgegaan tot de artikelsgewgze be handeling der begrooting, waarbg verschillende punten werden verminderd, alles uit het oogpunt van bezui niging. Hiervan melding te maken is ons onmogelijk, ruim 4 uur is hierover gesproken en gediscussieerd. Alleen vermelden we dat op voorstel van den heer J. A. Tak met 11 tegen 5 stemmen besloten werd aan de nieuw te openen gecombineerde scholen H en I slechts één hoofd te plaatsen, die dan het toezicht zal hebben over 600 leerlingen. MicUaelltmrgr, 26 Oct. In de heden namiddag alhier gehouden raadszitting is benoemd tot lid der commissie voor het ontwerpen van een nieuw contract met «de Schelde", in plaats van den heer Van Dunné, de heer J. A. Tak, die de benoeming aannam. De heeren Koole en Van der Swalme, eerst benoemd, bedankten. Een landbouwerszoon, wonende op «Arnestein", onder deze gemeente, heeft, doordat hg de hand hield op de tromp van een geweer, terwgl door een onge lukkig toeval het schot afging, de geheele lading in zgn hand gekregen, waardoor een groot gat geboord werd. Met 7 draden is de wond dichtgenaaid moeten worden. lerselte, 25 Oct. De bouwplannen van de beide openbare soholen dezer gemeente zgn deze week door den Minister teruggezonden, dus het bericht in Uw blad van Donderdag is op dat punt onjuist. Vermoede lijk zal 20 November de aanbesteding plaats hebben; met primo Maart zal er dan met den bouw een aan vang gemaakt worden. Volgens De Toekomst is in deze gemeente een afdeeling gesticht van den sociaal-democratischen bond. De afdeeling telt 14 leden. De heer G. J. Vrolgk, klerk der telegraphie 2de kl., is verplaatst van Oudenbosch naar Ierseke. 's Heer Aroudskerke, 26 Oct. Hier ligt het terrein van het station vol met suikerbieten, terwgl wagons wel disponibel sohgnen te zgn voor het vervoer van ijzererts b.v.b., doch niet of slechts in geringe mate voor het vervoer van. een artikel, dat bg even- tueele invallende vorst waardeloos wordt. Wolfertsdjjk, 26 Oct. Deze gemeente zal op a.s. Woensdag den 1 November door den heer Commissaris der Koningin, 's nam. omstreeks 2 uur, bezocht worden en audiëntie verleenen, aan wie hem over een of ander verlangt te spreken. Men verwacht, dat de ingezetenen door het uitsteken van vlaggen hunne ingenomenheid met dit bezoek wel zullen betoonen. St. Maartensdijk, 26 Oct. Heden namiddag werd in de buitenhaven alhier het schip van D. Flugt, geladen met suikerbieten, met bestemming naar Bergen op Zoom, aangevaren door het tjalkschip van H. Larooy, met het gevolg, dat het schip van Flugt zoodanig beschadigd werd, dat het naar de diepte ging, terwgl het Bchip van Larooy mede eenige schade bekwam. Schip en lading waren verzekerd; de opvarenden konden zich tgdig redden. Evenwel is de schade voor Flugt niet gering te achten, daar het tegenwoordig, II. Nu was het ook zeer natuurlijk van haren vader dat hij haar zoo noemdeeven natuurlijk was het van hare moeder, maar nog natuurlijker was het, dat een ander persoon in het dorp haar zoo be titelde. Wie die persoon eigenlijk was, blijft ons nu nog over te berichten, en langen tijd zullen wij den lezer niet in onzekerheid omtrent hem laten, door de vervulling van dezen plicht uit te stellen. Den persoon dan, die den naam van Annie Deer met een bijzonderen toon uitsprak, zullen wij daarom aanstonds den lezer voorstellen. Er woonde in het dorp een arme weduwe, die wel eens betere dagen gekend had. Alles wat zij had, bestond in een klein jaargeld, maar zij trachtte daarvan op fatsoenlijke wijze te leven, en haar zoon, dien zij als 't licht barer oogen beminde, een opvoeding te geven, overeenkomstig den stand, dien zijn vader in de maatschappij had bekleed. Toen Mr. Deer en zijn familie voor de eerste maal te Saltham kwamen, gelijk wij zijn nieuwe woonplaats zullen noemen, was William Stanhope afwezig met een Oosl-Indievaarder, waarop hij als derde stuurman diende, in welke betrekking hij zich met een kleinen privaathandel in overzeesche waren onledig hield, en Mr. en Mrs. Deer deden al, wat zij konden, om der goede Mrs. Stanhope het leven zoo aangenaam mogelijk te maken en haar te troosten over het afzijn van haren zoon. Toen deze eindelijk terugkeerde, verwelkomden zij hem als een oud vriend en overlaadden hem met alle blijken van goedheid en beleefdheid. Hij was een zeer knap jongmensch, los, vroolijk en luchtig, beschaafd en welopgevoed, en daarbij ge heel en al van het echte zeemanskarakter maar waardoor hij Mr. Deer het meest beviel, was een voorzichtige en spaarzame berekening van zijn inkomsten, die hem leerde, wat hij aan zichzelf en wat hij aan anderen verschuldigd was. Mr. Deer had al zeer spoedig een warme genegenheid voor hem opgevat, en vermaard als hij was door zijne voorzichtigheid en de hem eigen gave om de dingen te voorzien, die volgen zullen, besloot hij, het karakter van den jongen man nauwgezet en oplettend gade te slaan, wijl het geenszins een zaak van onmogelijkheid was, dat Annie, schoon thans nog maar even veertien jaren, eenmaal eens op hem verliefde. Dat jaar had William Stanhope geen zeer groot kapitaal medegebracht, tengevolge van eenige on vermijdelijke rampenmaar in weerwil daarvan was hij toch voorzien van eenige geschenken voor zijne moeder, waaruit bleek, dat hij een deugd zaam jongeling was, die zijn plicht kende. Het volgende jaar was het hem beter gegaan en, be halve een goed gevulde beurs, bracht hij geschenken mede voor zijn moeder niet alleen, maar ook voor Annie, die hij echter aan haren vader Ier hand stelde, met de betuiging van dankbaarheid voor al de goede diensten, die aan zijn moeder ge durende zijne afwezigheid bewezen waren. Mr. Deer nam die geschenken aan, en deed met blijkbare belangstelling onderzoek naar de ondernemingen van den jongen zeeman en den uit slag daarvan. William Stanhope was oprecht en deelde hem alles mede, en schoon de som, die hij had overgewonnen, niet zeer veel beteekende, beloofde dit begin toch zooveel, dat Mr. Deer begon te rekenen en bevond, dat eene ruime ondersteuning zonder veel risico den jongeling spoedig vooruit zou helpen, en daarom deed hij hem het voorstel van een geldelijk voorschot. Het werd met dankbaarheid aangenomen, en William vertrok met blijde verwachting en hoop in liet hart. Hij had evenwel grooter plannen in het hoofd. Zijn ondervinding en bekwaamheid gaven hem het recht, om naar het kommando van een schip te staan. Hij werd geëerbiedigd, en geacht door allen, die hem kenden; een gunstig aanbod werd hem gedaan, maar de som van gereed geld, die er geëischt werd, was zeer groot; en hoewel hij het aanbod met alle daaraan verbonden voordeelen aan zijn moeder mededeelde, sprak hij er met niemand anders over. Op den avond, toen Mrs. Stanhope dit van haren zoon vernam, was zij bij de familie onder het kasteel op de thee genoodigd; maar William bleef thuis, voorwendende dat hij brieven had te schrijven, en den volgenden morgen ging hij, in plaats van als naar gewoonte zijn weg naar het huis van Mr. Deer te nemen, eenzaam op den zandigen oever der zee wandelen, waar hij ieder keisteentje voor zijn voeten scheen te tellen. Nog had hij geen groot eind weegs afgelegd, toen er van achteren een vriendelijke hand op zijn schouder werd gelegd en Mr. Deer hem op zijde trad en dadelijk met hem over bezigheid van zaken begon te spreken. Hij vertelde hem, wat zijne moeder hem den vorigen avond had gezegd, net voorstel dat hem gedaan was aangaande het bevel van een schip, en vroeg hem daarop, waarom hij zich niet tot hem, John Deer, liad gewend om de benoodigde gelden. z/Ik wist niet, mijn goede heer", was des jonge- lings antwoord, //dat gij genegen zoudt zijn, mij zulk een groote som te leenen". //Niet genegen voor iedereen", hernam Mr. Deer, //maar volkomen genegen voor u, die in alle handelingen even nauwkeurig zijt als mijn kasboek." William Stanhope zweeg stil, en na eenigen tijd daarbij volhard te hebben, wendde hij zich, na eerst twee zeelieden te hebben laten voorbijgaan, die achteloos daarheen slenterden, tot zijn geleider en zeide, het hoofd opheffende: //Er is nog een andere reden, mijnheer, waarom ik u niet heb gevraagd. Ik bemin uwe dochter en indien ik voorspoed in de wereld heb, zal ik aanzoek doen om hare hand. Ik wil hiervan voor het oogenblik niet reppen, omdat ik nog zoo weinig heb om haar aan te bieden, behalve mijn hoop en mijn verwach tingen en ik kon er niet aan denken, zulk een groote som van u te vragen, zonder u tevens te zeggen, welke gevoelens mij omtrent uwe dochter bezielen". //Mijnheer, gij zijt een eerlijk man", hernam Mr. Deer, //die, naar ik zie, de beide zijden van uw boek, debet en credit, gelijkelijk optrekt. Maar ik zal de balans opmaken, en een nieuwe rekening met u openen. Dus, William, sta eens een oogenblik stil; ik zal u tienduizend pond leenen, om een schip te koopen, en als ge denkt, dat ge genoeg hebt opgezameld om een vrouw te onderhouden, zal ik u die som tot bruid schat voor mijne dochter geven en blijde zijn, dat ik u ala schoonzoon mag ontvangen"» //Dat is inderdaad een nieuwe rekening, mijn heer, Avant het zal mij altijd en op alle wijzen uw schuldenaar doen blijven". //Betaal die goedheid aan mijn kind", antwoordde Mr. Deer, en alzoo was de zaak met den vader geklonken. Wat de dochter betreft, William zat gedurende den maaltijd aan hare zijde, en op een kleine partij, welke dien avond ten huize van den predikant gegeven werd, verklaarde elk, dat de oogen van Annie Deer schitterden als twee sterren aan den donkeren hemel. De twee maanden, die nu volgden, gingen voorbij onder een genot, bij hetwelk de vreugde van het heden is vermengd en verhoogd door de verwachting van iets, dat in den eigenlijken zin niet treurig of pijnlijk of temederdrukkend kan worden genoemd, maar dat dan toch in allen ge valle een weinig geschikt is, om tot droefgeestig heid te stemmen. Intusschen genoot Annie ten volle het bijzijn van hem, dien zij beminde, ofschoon de gedachte aan zijn vertrek, bij zijn eerste reis als gezagvoerder van een naar China bestemden bodem, nu en dan een sombere wolk aan den helderen hemel van haar geluk deed op komen. De tijd, die oude vlugge rijder, die met iederen dag vaster in den zadel zit, zonder ook maar een oogenblik stil te houden en te bedenken, dat het nu reeds ruim zes duizend jaren is geleden, dat hij aan zijn ros voor 't eerst de sporen gaf, de tijd, zeggen wij, zette het nu in vollen galop en voerde William Stanhope en Annie Deer met bliksemsnelheid naar het oogenblik van scheiden. Annie weende bitter, en daar het eigenlijk dó eerste tranen waren, die ze stortte, waren ze, gelijk wel te begrijpen is, ook de smartelijkste. William deed alle moeite, om zich flink te houden, maar hij leed daarom niet minder dan zij. Zij scheidden evenwel; dit kon toch niet anders. Hij nam het bevel over zijn schip op zich en kort daarna las zij in de zeetijdingen en in zijn eigen handschrift, dat het compagnieschip z/Lord Spencer", kapitein Stanhope, werkelijk waa uitgezeild. Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1893 | | pagina 1