ZIERIRZEESGUE NIEUWSBODE. Dinsdag 14 Maart 1893. Directeur-Uitgever J. WAALË. RECLAMES. DRANKWET. OMROEPER. hekendj!l4king- bekendmaking. BEKENDMAKING. HET KIESRECHT. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco por post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, 10,per jaar. 49ste JAARGANG. No. 6283. Advertentiën, van 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot de« Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnenients- of Advertentie-gelden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierihzeesche Nieuwsbode" 1—5 regels Cts. Elke regel meer 155 Cts. Christina Holly— Groenhard, MKMjKMARKT, ZIMRIKLKBt. ATELIER voor het vervaardigen van DAMES- en KINDER-COSTUMES en MANTELS. OUDE MANTELS worden volgens de nieuwe, modellen VERMAAKT, [Fravsche coupe). Spoe dige afleveringGOEDKOOPE PRIJZEN. Aan bovenstaand-adres hunnen NETTE LEER LINGEN geplaatst worden, legen zeer billijke conditiën, voor NAAI- en KNIP-CURSUS. Plaatsing van kinderen op de school A. Zitting van Commissarissen dier school in het schoollokaal in den Wevershoek (Hoofd de onderwijzer J. Tit. Oosterman), op XVocnsdng- den Sasten Maart 1893, des avonds te *7" uur, tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school. Plaatsing van kinderen op de school B. Zitting van Commissarissen dier school in het schoollokaal aan liet Kerkhof (Hoofd de onderwijzer P. van der Have), op Woeiisdag' den 33sten Maart 1893, des avonds te T uur, tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzee herinneren de belanghebbenden, die wonscben, dat de hun verleende vergunning, tot het verkoopen van sterken drank in het klein zal worden geacht wederom voor éév jaar te zjjo verlengd, «lilt i vóór «lei* 1 April a.s. daarvnu aai* lie** beliooren kennis te geven. Zierik7.ee, den G Maart 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu W. V E R M E IJSBurgemeester. J. G. B E THE, 1.° Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierik7.ee - maken bekend, dat in die gemeente de betrekking van Stadsomroeper en Omroeper bij den openbaren afslag van visch op de Visehmarkt vacant komt. Sollicitanten worden opgeroepen om zich hij gezegeld verzoekschrift te wenden tot den Gemeenteraad, terwijl inlichtingen te verkrijgen zijn ter Gemeente-Secretarie. Zierik7.ee, den 7 Maart 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. J. G. BETHË, 1.° Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, Gelet op de bepalingen der Verordening tot voorkoming en blnssching van brand in deze gemeente; Gelezen het voorstel van de Directie der Brandweer; HEBBEN GOEDGEVONDEN l9. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of de veldgewassen in deze gemeente te benoemen: de heeren C. .T. vuil ciei* Bont, J. E. va** <le** Bont, Ju» ton Haul", en L. Huge, aan welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 17 der Verordening, tegen het broeien van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de ingezetenen te verstaan met de Directie der Brandweér. 2U. De ingezetenen te herinneren aan de voorschriften van gemeld art. 17, en de overtreding daarop gesteld, luidende: »De eigenaars en bewaarders van hooi en andere veld gewassen, binnen de bebouwde kom der gemeente op- «geslagen, zijn verplicht: a. »te f.edoogendat de brandm:estcrs der wijkals hun «dat noodig voorkomt, een of meer ijzers in de stapels te «steken; b. i>te zorgen, dat de ijzers zonder toestemming dier «brandmeesters, er niet uit verwijderd worden en te allen «tijde, des daags, voor hen toegankelijk zijn; e. «indien er, bij broeiing, volgens uitspraak der brand- «meesters gevaar voor brand bestaat, onmiddellijk, «overeenkomstig hunne bevelende stapels te verwerken ;.)0f op andere doelmatige wijze in het gevaar te voorzien De overtreding van dit artikel wordt gestraft: van litt. a en b met eene geldboete van ten hoogste vyf en twintig gulden; en van lilt, c met hechtenis van ten hoogste zes dagen pf geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Zierikzee, 10 Maart 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. SCHOOLVERZUIM. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zif.rik7.ee maken bekend, dat door hen, ter voldoening aan Art. 81 der Wet op liet Lager Onderwijs, is opgemaakt en ter Secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegdeen staat van kinderen hoven de zes en beneden de twiiiilf jaar, die zich op den 1 Januari 1.1. in de gemeente bevonden, en die niet gevonden zijn op de lijsten van schoolgaande kinderen, ingezonden door de hoofden der openbare en bijzondere scholen voor lager onderwijs, noch op de lijsten dér kinderen, die huisonderwijs ontvangen. Zij vestigen voorts de aandacht van belanghebbenden op de wetsbepaling: «dat ouders of verzorgers van op »dien staat voorkomende kinderen geene ondersteuning «van wege de gemeente verkrijgen (geneeskundige hulp «uitgezonderd), tenzij zij aantoonen, dat hunne kinderen «ten onrechte op dien staat zijn gebracht, of het niet ^schoolgaan van deze aan hen niet is te wijten". Zierikzee, den 11 Maart 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, Gelet op hunne bekendmaking vanden2osten September 1874, waarbij wordt bekend gemaakt, dat de algerneene ligplaats van puin, aan de buitenzijde der Westbrug bij den ingang van den Miereweg, buiten gebruik is gesteld; brengen bij dezen nogmaals ter openbare kennis, «la t op voormelde plaats j»* «i o i* pain, most, vuilnis onz. mag worden ge bracht, maar dit moet geschieden op de algerneene stads-mestput buiten de Zuidhavenpoort. Zierikzee, 13 Maait 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Naar aanleiding- van het Voor- loopig* Verslag. Het met belangstelling tegemoet gezien Afdeelings- verslag over de kiesreebtontwerpen is verschenen. Het is een zeer uitvoerig stuk en de zaak wordt er zeer breed in behandeld. Een juist oordeel te vellen over de meening der leden, die aan dat onderzoek deelnamen, is niet wel mogelijk. Daarop zijn zulke verslagen niet ingericht. Zooveel in- tusscben blijkt er wel uit, dat tegenover leden, die vele en' velerlei bezwaren hadden tegen de strekking der voorstellen van den Min. Tak, er ook vele waren, die ze met warmte en talent verdedigden. Vele en velerlei bezwaren werden gemaakt. Zijn ze even gewichtig als talrijk? Hetzelfde verschijnsel doet zich hier voor, wat ook bij de beschouwingen in de pers waar te nemen viel, dat de beteekenis der gemaakte bezwaren in omgekeerde verhouding staat tot den nadruk, waarmede zij geopperd en veelal breed uitgemeten werden. Het is zoo, er waren er blijkens het afdeelingsverslag, die, voors hands geen voldoende reden zagen om verandering te brengen in de bestaande regeling van het kies recht." Er waren er ook, die bezwaar hadden tegen «een zoo diep ingi-ijpend voorstel in een tijd van Regentschap." Voorts velen, «die wel erkenden dat eene nieuwe regeling van het kiesrecht wenscbelijk ware, maar die bet afkeurden, dat de regeering hare voorstellen had ingediend reeds bij den aan vang van het tweede jaar der vierjarige zitting periode." Ook werd er bezwaar ingebracht, dat het kiesrecht voor de Provinciale Staten wel, of <Tat het kiesrecht voor de gemeenteraden niet in de voor gedragen regeling begrepen was, maar de gebeele inhoud van het verslag, de toon der ge voerde gedachten wisseling en de aard der aange voerde bedenkingen wettigen de opvatting, dat er een groote meerderheid te vinden zal zijn voor eene zeer belangrijke uitbreiding van het kiesrecht. De voorstellen, die gedaan worden om eene andere grens te stellen dan die van het Regeerings-ontwerp, zullen allen het getal kiezers niet alleen belangrijk uitbreiden, maar ook de grens, die de Regeering getrokken heeft, zeer nabij komen. Men kan zich de zaak zóó voorstellen, dat de meesten het kies recht willen toekennen aan den «gezeten" werk man. Zoo goed nu als bijna ieder zich weet te verklaren, wat onder die uitdrukking te verstaan is, zoo groot is de moeielijkheid om 'dat begrip in de wet te formuleeren, of daarvoor kenteekenen aan te geven, die niet alleen den gezeten werkman doen kennen, maar welker gemis aanduidt dat men lager staat op den maatschappelijken ladder. Er zijn allerlei denkbeelden aangegeven meestal in verband staande met zekeren aanslag in de belasting, of met het gedurende eenigen tijd wonen in eene zelfde woning, maar die kenmerken, hoewel over 't geheel wel geschikt om hen, bij wien ze gevonden worden, als gezeten werkman te doen kennen, worden gemist bij velen, die ongetwijfeld ook tot die klasse van medeburgers behooren. De Minister, dit gevoelende, heeft daarom het tegenovergestelde gedaan: hij heeft kenteekenen genomen, welker gemis hen, die ze niet bezitten, ontwijfelbaar doen kennen als niet tot de gezeten werklieden te behooren, zonder dat daaruit volgt, dat allen die ze bezitten wél gezeten werklieden zijn. Het juiste midden schijnt moeielijk te vinden. Toch is er in de verschillende aangegeven denk beelden wellicht een en ander, dat de Minister in staat stelt aan sommiger bezwaren te gemoet te komen, zonder afbreuk te doen aan zijn stelsel, dat aan een eisch der rechtvaardigheid voldoen wil. Omdat tot dit doel een belangrijke uitbreiding van het kiesrecht noodig is, en zooals wij zeiden, ook wel in de richting der meeste leden schijnt te liggen, lazen wij met verwondering eene philippica tegen kiesrecht-uitbreiding, waarin o. a. het vol gende voorkomt: «Voorts werd aangevoerd dat de aanneming der voordracht, die het bestaand aantal kiezers meer dan zal verdubbelen, overwegenden invloed op de samenstelling der Volksvertegenwoordiging zou geven aan dat deel des volks, dat men gewoon is aan te duiden met den naam van de niet-bozittende klassen. Zij zou tengevolge hebben dat de invloed van de verschillende klassen der natie in rechte reden zou komen te staan tot haar getalsterkte, in omgekeerde reden tot hare ontwikkeling en gegoed heid. Men vreesde, dat het streven der nieuwe kiezers in meerdere mate dan eene goede beharti ging der algerneene belangen toelaat, gericht zou zijn op het verkrijgen van politieke maatregelen tot verbetering van de maatschappelijke positie der mingegoede klassen. Het was een bekend feit, hoe verspreid ook in de meer ontwikkelde kringen der werklieden het geloof is, dat de Staat alle maat schappelijke kwalen vermag te genezen. Men wilde niet zeggen, dat de minder gegoede klassen er op uit zouden zijn uitsluitend hare bijzondere belangen te behartigen, maar alleen dat bij hen, die de ge legenheid missen om zich met de openbare zaak bezig te houden, het juiste besef ontbreekt van hetgeen' de Staat op maatschappelijk gebied vermag te doen. Het was alleszins begrijpelijk, dat van den Staat meer verwacht wordt, naarmate het begrip van de grenzen zijner macht minder ont wikkeld is, en dat degenen, wier ontwikkeling en wier oeconomische positie te wenschen overlaten, een meer gewillig oor leenen aan personen, die hun allerlei wettelijke maatregelen voorspiegelen, waar door hun lot zal worden verbeterd, dan aan hen, die hun eerlijk verklaren, dat zij geene beloften van dien aard kunnen doen, omdat die naar hunne meening onmogelijk zijn te vervullen. Het scheen duidelijk, dat, waar de belangstelling van het grootste deel der kiezers bijna uitsluitend gericht zou zijn op lotsverbetering, het volksmenners en eerzuchtige personen, die de ontevredenheid der minder gegoeden prikkelen, gemakkelijk zou vallen eene plaats in de Volksvertegenwoordiging machtig te worden. Tegenover kiezers, die het bereikbare van het onbereikbare niet kunnen onderscheiden, zou het beloven van allerlei sociale hervormingen een doeltreffend middel zijn om stemmen te werven. Langs dien weg zouden de beginselen van het staatssocialisme en van de sociaal-democratie lang zamerhand een gevaarlijken invloed kunnen krijgen." Zou men inderdaad meenen, dat men door ont houding van kiesrecht, die meening kan doen keei-en Juist de omstandigheid dat men den minder be deelde heeft doen gelooven, dat hij, het stemi-echt bezittende, zijn lot zou kunnen doen verbeteren, maakt voor de minder ontwikkelden onthouding van kiesrecht tot een onthouden van lotsverbeteringen daarom tot een gereed middel om ontevredenheid te kweeken en de socialistische gelederen te ver sterken. Het is bovendien een dwaling te meenen, dat alleen de meer ontwikkelde kringen der werk lieden gelooven aan de macht van den Staat om alle maatschappelijke kwalen te genezen. Of zijn het, om een enkel voorbeeld te noemen, werklieden, die door beschermende rechten den landbouw en de nijverheid willen doen bloeien? Juist wanneer hun alle invloed onthouden wordt, zullen de uitgeslotenen in het geloof blijven, dat de Staat meer voor hen zou kunnen doen dan hij doet. Nemen zij zelf deel aan de samenstelling der Vertegenwoordiging, dan zal ook hun de ervaring allengs leeren, wat langs den weg der wetgeving wel en wat niet bereik baar is. Met volle instemming ontleenen wij daarom aan hetgeen in het Voorloopig Verslag tegen die be schouwingen wordt aangevoerd, het volgende: «Opdat met voldoende kennis van zaken op de belangen van alle klassen gelet worde, scheen het dus noodig aan geene daarvan het recht te ont houden op de samenstelling en daarmede op de gezindheid der Volksvertegenwoordiging invloed uit te oefenen. Dat de uitbreiding van het kiesrecht den stoot kon geven tot nieuwe wettelijke maat regelen van socialen aard, betwistte men niet, en indien het gevolg van de uitbreiding is, dat in de Kamer ook eenige aanhangers der sociaal-democratie zitting verkrijgen, zou men zich daarover niet ver wonderen, maar het evenmin afkeuren. Geheel iets anders was het echter te verwachten, dat de nieuwe kiezers, onder de leiding van volksmenners en eerzuohtigen ter stembus gevoerd, aan de sociaal democratie de zege zouden verschaffen. «Zulk een verwachting scheen enkel mogelijk wanneer men voorbij ziet Jat gezond verstand, ordelievendheid en gehechtheid aan het regeerend vorstenhuis in de kringen der werklieden in niet mindere mate worden aangetroffen dan bij het overige gedeelte van het Nederlandsche volk. Deze eigenschappen gaven, meende men, voldoenden waarborg tegen het gevaar van misleiding der nieuwe kiezers door personen, die hun allerlei onbereikbare zaken zouden voorspiegelen of hunne ontevredenheid zouden trachten op te wekken. Het was juist het onthouden van kiesrecht aan de arbeidende klassen, die den vijanden van de bestaande orde van zaken thans gelegenheid geeft tot opwekking van on tevredenheid. Indien aan de werklieden door toe kenning van kiesbevoegdheid het recht wordt gegeven om, als mondige staatsburgers, mede te werken tot de verkiezing der Volksvertegenwoordi ging, dan zou aan degenen, die streven naar eene .sociale omwenteling, het krachtigst middel van agitatie uit de hand worden geslagen. Ruime uit breiding van kiesrecht was, naar men meende, een middel tot pacificatie en apaisement. Zij zou de toenadering der verschillende maatschappelijke klassen in de hand werken en den invloed der sociaal-democratie, die haar kracht zoekt in op wekking van klassenstrijd, doen verminderen." Wanneer dat in het oog gehouden wordt zal het niet onmogelijk blijken, eene oplossing te vinden die, aan sommige bezwaren te gemoet komende, voldoet aan wat de Regeering wil en wij toejuichen: met de uitbreiding van het kiesrecht zoover te gaan als de grondwet toelaat. Transvaal. Een vreeaeljjke storm heeft in den nacht van 10 op 11 Februari te Pretoria gewoed. Vele huizen werden geheel verwoest; het gelukte den bewoners ter nauwemood het leven te redden. De rivieren wiesen met groote snelheid, zoodat het land over een vlakte van mjjlen ver we<-J overstroomd. Te Krokodile Drift steeg bet vnter 20 voet boven de brug, die door den stroom weid medegesleept. Hetzelfde lot ondergingen 40 boerenhuizen en een zich in de nabijheid bevindend hotel. De bewoners van het hotel wisten zich te reddenbet lot der bewoners van de 40 hoeven is onbekend. De Arkadiabrug, die de voor steden van Pretoria met de stad verbindt, kon niet begaan worden, zoodat de in de voorsteden wonenden hun hiiizen niet konden bereiken. Eenige kaffers verdronken. Ein Europecschó familie en een Iulandscbe vronw met haar kind werd door don stroom medegeslcard en yonden zoo den dood. OaBen, groote boomen en wagens dreven met het water mede. Het onlangs op gerichte gerechtsgebouw dreigde in te storten, zoodat de rechters het moesten verlaten. Even hevig woedde de storm te Johannisburg. Ia de stad werd overal veel schade aangericht. Vele huizen stortten in en vele menschen werden gekwetst. De hnizen in de arme wjjken zjjn een puinhoop en de bewoners zonder dak. Ook de nieuwe spoorweg werd zeer beschadigd en de dienst gestremd. De Vaalrivier steeg 8 voet boven de spoorwegbrug en daar eenige dammen wegspoelden, vreest men voor de brng. De mjjnen hadden eveneens veel schade te Ijjden; djjkou braken door. Vele mjjnen moesten worden gesloten. Te Klerksdorp kwamen vele menschen om het leven, evenals ossen en schapen. De aangelichte schade is nog niet met zekerheid bekend, doch men schat haar op meer dan 100,000 p. 6t. Amerika. Het salaris van den president der Vereenigde Staten is door de wet op vijftigduizend dollars per jnar, of tweehonderd-duizend voor zjjn vier-jarigen term be paald. Bjj het -begin van iederen term staat het congres een zekere som voor de meubileering van het Witte Huis toe, terwjjl hetzelfde lichaam zorgt, dat de keukeus en provisiekamers goed voorzien zjju. Het land betaalt alle beambten, van den bijzonderen secretaris tot den schoenpoetser; het zorgt voor vnur en licht, houdt de stallen in orde, en onderhoudt een tuin en tainlieden, om de tafel van den president met vruchten, bloomen en groenten te voorzien. Boston, 10 Maart. Een geweldige brand ver woestte heden avond een groot deel van de haudelswgk. Het kantoor van de Daaimachinefabriok van de firma Singer Co., een groot hotel en eenige groote kantoren zijn geheel nitgebrand. Twee menschen kwamen bij het onheil om en velen werden gekwetst. 11 Maart. De brand is gebluscht. De schade bedraagt 3 millioen dollars. Drie ljjken zjjn gevonden en dertig personen gewond. Griekenland. In Griekenland wordt het ambt van scherprechter zeer veracht, en de beul ia er geen oogenblik zijn leven zeker. Sedert jaren wordt de post vervuld door een misdadiger, die, onder voorwaarde dat hij het ambt zou waarnemen, begenadigd werd. De scherprechter en zjjn knecht wonen op een rotseiland in de haven van Nauplia; en telkens als er een terechtstelling inoet> plaats hebben, worden zjj door een oorlogsschip van bet eiland afgehaald, en naar de plaats gebracht, waar do terechtstelling moet geschieden. Italië. Bome, 10 Maart. In een onderhoud met een Fianschen bisschop, die op zjjn doorreis Rjroe bezocht, heeft de Paus zich op krachtige wyze verklaard voor eene besliste aansluiting bjj de Republiek. Rusland. De beambten vaa den Zuid-Wester spoorweg, die binnenkort in handen van den Staat komt, hebben bericht ontvangen, dat allen, die niet tot deu Griekscb- orthodoxen godsdienst behooren, ontslagen zullen worden, tenzij ze zich bekeeren. Deze maatregel treft meer dan 2000 beambten. Engeland. Een merkwaardig verschijnsel in deze eeuw, waarin het geld de spil is waar alles om draait, is het groote bedrag dat in Engeland officieel wordt opgegeven als niet opgevraagd. Het klinkt zoo romantisch: «niet opgevraagd geldWjj worden aan dit belangwekkend onderwerp herinnerd door een mededeeliug in de London Gazette van de vorige week, die de officieele opgave bevat van de fondsen, welke bjj de betaalmeesters geboekt staan en waarnaar sinds 1877 geen navraag is geweest. Maar behalve deze fondsen zjju er altjjd een zeker aantal nalatenschappen, waarvoor zich geen erfgenamen opdoen; niet alle zgo echter zoo groot als de 700,000 pd. at-, welke de heer Coghlan heeft nagelaten en die nog door niemand opgevraagd zjjo. Men kan hier verder lezen, dat de Nationale Schuld in deze eeuw verminderd is met ongeveer 12.000.000 pd. st. (144 millioen galden), altemaal geld, dat niet is opgevraagd en dus aan de schatkist verviel. Frankrijk. De Figaro, die vervolgd werd wegens het openbaar maken van de verklaringen der getuigen Floquet, Clémenceau en de Freycinet en van het verhoor van Cnarles de Lesaeps voor den rechter van instrnctie Frar queville, is door de rechtbank veroordeeld tot eene boete van 500 fr. Dö olficier van justitie had het maximum der Btraf geëischt. Parijs, 10 Maart. Het getuigenverhoor in het Panama-proces is begonnen met het hooren van deu expert Flory, die mededeelde dat de kanaalwerken hebben geëischt 558 millioen en dat alle uitgaven buitensporig geweest zjjn. De kosten van publiciteit hebben 105 mlllioenen bedragendeze nitgaven strekten hoofdzakelijk om zich zekere ondersteuning of medewerking te verzekeren. Het tegenwoordige actief der maatschappij beloopt nog 200 millioen. Duitschland. Te Hablingen a/d. Rnhr werd een mgnwerker H. Höffken uit Niederwenigem onschuldig tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Nu hg negen maanden lang in den kerker heeft doorgebracht, is het gebleken, dat bjj onschuldig was en heeft men de beschuldiging ingetrokken. Nederland. Amsterdam, 11 Maart. Gisteren avond om streeks half negen ontstond brand in de Haarlemmer Houttuinen alhier, en wel in een der vele gebouwen aldaar, welke als gemaakt schjjnen om in geweldige vlammen op te gaan; een 25 meter diep pakhuis, drie groote zolders zonder tusschenmnren, alle in gebrnik bjj den kistenmaker, den heer Lips. De vlam, achter op den derden zolder uitgebroken, verspreidde zich snel over de geheele diepte van het gebouw, welks dak reeds spoedig eeu vlam toonde, die over heel de stad zichtbaar was. Ia één opzicht was de brandweer gelukkig: een deel van den zjjgevel grensde aan een open plaats en daar waren tal van ramen, zoodat het weinig moeite kostte de vlam ten minste in het achtergedeelte van het. gebouw te beBtrjjden. Hier werd het vuur van drie zjjden aangetast. Verder werden ook over perceel 159, bewoond door den heer Klausb&ns, eigenaar van het brandende perceel, slangen gelegd. T. rwjjl op deze wjjze voor beperking van het vunr word zorg gedragen, brak de brandweer de deuren en laiken van het brandende gebouw open, en woldra vertoonden zich op alle verdiepingen de brandwachla te midden van den rook. Spoedig werden slangen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1893 | | pagina 1