ZIERIKZËESCE1E NIEUWSBODE. Zaterdag 18 Februari 1893. KADASTER. RECLAMES. HEK IJ K 18 9 3. De Verkiezing te Leeuwarden. Verschijnt DINSDAGDONDERDAG en ZATERDAG. De prils per 3 maanden is f 1,30, franco per post 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, 10,per jaar. 49ste JAARGANG. No. 6273. Directeur-Uitgever J. WAALE, Advertentiën, van 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot c Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Betalingen van Abonnements- of Advertentie-géiden gelieve men te zenden aan de Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode" 15 rei T'ö Cts. Elke regel meer 1£> Cts. ATTENTIE s. v. p. De Winkel van CHR. HOLTY Groeniiard zal omreden zij voor het aanstaande Zomer-seizoen op reis moet, van Zondag 19 Februari tot Woensdag 22 Februari (aankomst der boot) gesloten zijn. Openbare Aanbesteding op Yt'Udnff den 34 Folbriiarï 18Ö3, des voorraiddugs to ll'/s uro, ten .Raad hui zo van Zierikzee, van: //Het bestraten van het gedempte gedeelte z/Oude Haven bij het Kraanplein, en het //opnemen en opnieuw leggen der bestaande //keibestrating van het Kraanplein en van z/ccn gedeelte van de Oude Ilaven (Noord- z/zijdc), in verband met de voornoemde te //leggen nieuwe straat". Aanwjjzing op IMnsclnfif 31 en DoncIoWlag; 33 Februari e.lc., telkens des voormiddags te ÏO uur, waartoe de gegadigden moeten bijeen komen ten kantore van den Gemeentebouwmeester, bjj wien inmiddels de noodige inlichtingen te bekomen zijn. Bestekken zyu verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie en bjj den Gemeentebouwmeester, ad ÏO Gent. Openbare Verpachting op Vrijdag den 34 Februari 1S03, des middags te 13 uur, ten Raadhuize van Zierikzee, van: z/Ee» gedeelte van liet Zuid-Zelketerrein, langs z/den Provincialen Straatweg, ter grootte van //ongeveer 70 Arcs, kadastraal bekend //Gemeente Zierikzee, Sectie E in No. 026, z/tlians in pacht bij I I. C. VAN DEN EN DE, z/voor den tijd van 2 jaren, ingaande met //liet rooven van den oogst van 1S93 en //eindigende mot liet rooven van den oogst z/van 1895"; zullende de verpachting plaats hebben in drie perceelen, zooals op het terrein met paaltjes is uitgezet, en in massa. De Voorwaarden dezer verpachting liggen tor lezing ter Secretarie der gemeente. Opneming terreins-veranderingen. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat een der Landmeters van het Kadaster, bij gunstig weder, eerstdaags zijne eerste rondreis in deze gemeente zal aanvangen, tot het opnemen van alle terreins-veranderingen, die eene wijziging in de kadastrale stukken tengevolge hebben. Zierikzee, den 46 Februari 1893. De Burgemeester voornoemd, Cu. W. VERMEUS. «Holland, Zuid-IIolland, Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant, «Limburg, Gelderland, Overijsel, Drenthe en 'Groningen. «Deze beschikking zal worden geplaatst in de Neder- «landsche Staatscourant. 's Graveniuge, 6 Februari 4893. (get.) TAK VAN POORTVLIET". Zierikzee, den 47 Februari 4893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat de HERIJK der maten en gewichten in het loopende jaar voor deze gemeente zal plaats hebben te Z:erikzee in het gewone ijklokaal op het Raadhuis, den 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28 Februari en den 4, 2, 3 en 4 Maart, telkens van 9-42 en van 1-4 ure, doch den 4 Maart alleen van 9-41 ure; den 21n Februari voor de ten verkoop bestemde, in magazijnen en winkels voorhanden nieuwe maten en ge wichten. De tijd wordt geacht te zijn AMSTERDAMSCHE TIJD. Zij verwittigen voorts de ijkplichtigcn: 4U. dat de herjjk van ten verkoop bestemde, in magazijnen en winkels voorhanden voorwerpen dan alleen zal geschieden, wanneer die stukken zich in goeden staat hevinden, zooals voor nieuwe rnaten en gewichten be taamt, en geschikt zijn om te worden geverifieerd; 2°. dat alleen behoorlijk schoon en droog; gemaakte maten en gewichten kunnen worden onderzocht en belanghebbenden er aan worden herinnerd, zich bij de terugontvangst hunner voorwerpen te overtuigen, dat deze duidelijk de wettige merken dragen, daar een beroep op verzuimen, die bij den herijk mochten zijn begaan, later niet zal ontslaan van rechtsvervolging; 3°. dat de lengtematen, voorzien van rnerkteekenen of aan wijzingen van onwettige of afgeschafte maten, moeten worden afgekeurd en ten allen tijde in beslag genomen kunnen worden; 4°. dat de onderdeelen van het Gram (Mil II- grain-gewiohteu), uithoofde der daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het ijkkantoor te Mi<i<l«ll>iii*g; kunnen worden geveriliaerd (Minis- teriëele beschikking van den 16 April 4872, No. 193); en 5°. dat na het einde van den termijn van den Herijk (1 October a.s.) het gebruiken of voorhanden hebben van maten en gewichten, niet voorzien van de ver- eischte stempelmerken, verboden en straf- bnar is, volgens Art. 29 der wet van 7 April 4869 (Staatsblad No. 57). Zierikzee, 46 Februari 4893. De Bargemeester en Wethouders voornoemd, Cir. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. HEkENDUAKIXG. Veeartsenijkundig Staatstoezicht. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, Gezien de circulaire van de Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 40n dezer, No. 87 (Prov. blad No. 49); Brengen ter algemeene kennis de volgende beschikking van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, opgenomen in de Staatscourant van den 7n dezer; «De Minister van Binnenlandsche Zaken; «Gelet op het Koninklijk besluit van den 27 Juni 4892 «(Staatsblad No. 167) HEEFT GOEDGEVONDEN «met ingang van 40 Februari 4893, het vervoer van «kalveren, jonger dan zes maanden, naar Friesland te ver bieden uit den kring, omvattende de provinciën Noord- In hei kiesdistrict Leeuwarden heeft bij de herstemming voor lid van de Tweede Kamer de radicale candidaat liet gewonnen van den liberalen candidaat met 53 stemmen meerderheid. Deze nederlaag van de liberalen in het Noorden, heeft tot heel wat geschrijf, vooral van anti liberale zijde, aanleiding gegeven. Dat ook wij er heden nog eenige regelen aan wijden, vindt zijne aanleiding in de opmerking van De Zeeuw, die den uitslag dezer verkiezing //een groote, //vooral zedelijke nederlaag voor de liberalen" noemt. Dat de liberalen de nederlaag hebben geleden erkennen wij rondweg, zij het ook met leedwezen, maar de zedelijke nederlaag werd niet door de liberalen geleden, deze, wij willen het hier met de stukken nantoonen, werd geleden door de calvinistische anti-revolutionairen, door de volge lingen van dr. Kuyperdie den radicaal en democraat C. V. Gerritsen gestemd hebben als tweede-kamerlid. De Standaard heeft bij de herstemming tusschen de heeren Gerritsen en Troelstra eerstgenoemde krachtig aanbevolen. De anti-revolutionaire kiesvereèniging te Leeu warden deed hetzelfde. Van sociaal-democratische zijde werd de heer Gerritsen onder anderen aanbevolen //als protest //tegen het schandelijk stuk van de school opzieners in Leeuwarden en tegen het schandelijk //wegblijven van afkeuring hiervan van liberale //zijde". De heer Gerritsen toog zelf met twee zijner partij- genooten, de Amstordamsche advocaten Mr. Trenb, redacteur van liet Sociaal Weekblad, en Mr. Calisch, secretaris van het Vrijdenkersfonds, naar het Noorden om zijne candidatunr te bepleiten. Het radicale dagblad voor Nederland De Amsterdammer, meermalen de courant van den lieer Gerritsen genoemd, beval natuurlijk zijne candidatunr krachtig aan. De he.er Gerritsen is dan ook afgezien van zijne verhouding tot De Amsterdammer, Voorzitter van den Radicalen Bond, en maakte als zoodanig reeds aanspraak op den steun van het radicale orgaan. Dat de voorstanders van algemeen stem- en kiesrecht in Eriesland hem steunden spreekt ook van zelfradicalisme toch is evenmin als socialisme van algemeen stemrecht te scheiden. Volgens De Amsterdammer is Gerritsen //tegen //alle slechte liberale dingen"//hij is voor z/staatslaudbouwcrediet, hij is voor hervorming van z/het notariaat, hij is voor belastingheffing naar //draagkracht, voor een humane armenzorg, voor //wetten tot verbetering van den toestand der //arbeidende klasse, voor een volksleger, voor goed- v/kooper en snellere rechtsbedoeling, voor scheiding //Van kerk en staat, voor proportioneele sclioolgeld- //heffing, voor algemeen kiesrecht" Als de heer Gerritsen dus geen progressieve radicaal is, wie is liet, dan, zou men kunnen zeggen. Buitendien als de Voorzitter van den Radicalen Bond niet voorgaat in vooruitgang, wie zal dan voorgaan? Wat willen de radicalen eigenlijk? Volgens Mr. Meyer te Leeuwarden, heulen zij met de socialisten. In die opmerking schuilt eene groote waarheid, al kon zij misschien juister en scherper geformu leerd worden. De radicalen zijn de mannen van de moveele politiek, en die moreele politiek wordt in de praktijk: politieke eerlijkheid, een eerlijkheid anders gezegd die zoover gaat als zij strooken moet met de politiek. Politieke eerlijkheid brengt mede dat men de menschen gebruikt oin zijn doeleinden te verkrijgen. Zoo ook gebruiken de radicalen de socialisten. Als het noodig is dat de radicalen, de socialen verre van zich houden en het onderscheid tusschen hen en de laatstcn eens goed iu het oog valt, dan worden de laatsten eens afgestraft, dan wordt er luidkeels geroepenziet eens hoe anti-sociaal wij zijnDat zelfde //anti-sociaal" wordt echter als een groote ondeugd beschouwd als de radicalen onderling aan 't disputeeren geraken. Als de be kende radicaal Mr. Heineken den heer Gerritsen toeduwt: dc radicale bond is anti-sociaal, dan wordt dit genoemde bond als een groote fout toegerekend. De radicalen zijn dan ook niet anti-socialistisch- gezind. De radicalen zijn anti-liberaal, dat staat vast. Een clericaal geldt bij hen meer dan een liberaal. Dat de liberalen zich niet laten gebruiken door de radicalen, dat is de reden waarom de laatsten zoo gebeten op de eersten zijn. Waren de liberalen maar wat makker en wat karakter- loozer, de radicalen zouden even lief tegen hen zijn als zij nu kushandjes maken tegen de anti-revolu tionairen en calvinisten. In den gemeenteraad van Amsterdam is kort geleden de calvinist Wormser met behulp van de radicalen tot lid verkozen. Geen wonder dat nu als wederdienst voor de betoonde hulp, door Dr. Kuyper den radicaal Gerritsen werd aan bevolen als lid voor dc Tweede Kamer. Afgezien van den uitslag der Leeuwarder ver kiezing, is het dan ook juist die politiek van onderling hulpbetoon die onze aandacht trekt. Noch bij de radicalen, noch bij de calvinisten is in dezen iets te vinden dat aan zedelijke groot heid denken doet maar wel veel dat aan parasitische politiek doet denken. De radicaal Gerritsen behaalde de overwinning met behulp der calvinisten. Dat feit geeft ons geen hoogen dunk van de calvinistische beginselen, en doet ons in de anti-revolutionairen van het merk van Dr. Kuyper allerminst eene christelijke partij zien, maar veeleer eene zeer wereldsche partij in den meest ongunstigen zin van het woord. De heir Gerritsen heeft het toch nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij behoort tot de godsdienst lozen. Hij is er altijd voor uit gekomen dat hij een Vrijdenker is. Hij is oud-Yoorzitter van de vrij- denkers-vereeniging De Dageraad, de vereeniging hier te lande die met //den Heer en Heiland" van Dr. Kuyper een loopje neemt. Dr. Kuyper weet dit alles nog beter dan wijen toch beval hij de candidatuur van den heer Gerritsen aan. Het christendom van Dr. Kuyper draagt dus wel een zonderling karakter. De heer Gerritsen is altijd een warm voorstander geweest van den Nieuw-Malthusiaanschen Boud. In Maart 1892 hield hij in het gebouw der sociaal-democraten Constantia te Amsterdam eene openbare redevoering, waarin hij de dwaling der sociaal-democraten besprak, die het beginsel van het Nieuw-Malthusianismc bestrijden. De Nieuw- Malthusianen hebben, zooals men weet, ten doel op kunstmatige wijze de geboorte van kinderen te beperken. Zij zijn de personen van de //Moederschap naar Verkiezing". Dr. Kuyper weet dit alles even goed, ja nog beter dan wij. Hij is tegen de Nieuw-Malthusiaansche leer. Hij verklaarde er zich in zijne openingsrede bij de oprichting van de Vrije Universiteit krachtig tegen. En toch, terwijl hij weet dat de heer Gerritsen een Nieuw- Malthusiaan is, beveelt hij zijne candidatuur aan. Inderdaad de zedeleer van Dr. Kuyper draagt een eigenaardig karakter. Dr. Kuyper zal zich hier toch moeielijk kunnen verschuilen achter het voorwendseldat men zijne vijanden moet liefhebben, en dat hij daarom juist zijn tegenstander Gerritsen zoo krachtig aanbeval. Met het oog op de liberalen, zou hij die theorie toch liever niet in praktijk brengen, immers juist de haat, dien hij heeft aan de liberalisten, is de oorzaak dat hij aan een radicaal zijn steun gaf, om maar den liberaal tegen te werken. Een echt tafereeltje uit den strijd om het bestaan, van het recht van den sterkste. Yan de anti-revolutionaire leuze: in ons isolement ligt onze kracht, valt hier dan ook niets te bespeuren. Als deze calvinistische politiek christelijk is, nu dan is christelijke politiek wel politiek van een eigenaardig soort. Gelukkig dat alle christenen niet zijn als Dr. Kuyper en alle anti-revolutionairen niet beoordeeld mogen worden naar Dr. Kuyper. Duizenden zijner geestverwanten zullen in dezen dan ook niet met hem meegaan. Stemden er toch velen in hunne onwetendheid op den heer Gerritsen, dan wisten zij met recht niet wat zij deden. Voor een liberaal gelden natuurlijk de gronden niet, Wïiarop een anti-revolutionair iemand uit de Staten-Generaal of uit den gemeenteraad tracht te weren. Een liberaal zal iemand niet weren omdat hij vrijdenker of Nieuw-Malthusiaan is. Voor den anti-revolutionair is dit geheel wat anders. De anti-revolutionairen, die steeds beweren dat zij ook in hunne staatkunde de christelijk-historische richting volgen, en die clan, als het er op aankomt, niet alleen de mannen van bekend anti-christelijke richting niet weren, maar zelfs aanbevelendie anti-revolutionairen verrichten een daad, die, al had ze ook alleen praktisch belang voor de mannen van het Noorden, door ons bewoners van het Zuiden niet vergeten mag worden, en aange- teekend moet worden als een feit, waarop het misschien in vervolg van tijd noodig zal zijn te wijzen. Moesten wij argumenten tegen de candidatuur van den heer Gerritsen aanvoeren, wij zouden hoofdzakelijk herinneren, dat hij indertijd zich op de bres stelde voor den sociaal-democratischen werkman Vervaet, die aan de Amsterdamsche gas fabriek wegens het verspreiden van socialistische geschriften, werd ontslagendat hij verder, toen een sociaal-democratische onderwijzer, die nummer één op de voordracht stond voor hoofd der school te Amsterdam en niet als zoodanig benoemd werd, voor dezen partij trok. Wie, ofschoon zelf geen sociaal-democraat, maar radicaal, in deze qualiteit, het geheel onnoodig voor de sociaal-democraten opneemt, hij bewijst op zijn zachtst uitgedrukt, geen tegenstander der sociaal-democratie te zijn, zijn radicalisme vloeit nu en dan als van zelf in een met het socialisme. Een tijd geleden voerden te Amsterdam op eene volksvergadering de sociaal-democraat Domela Nieuwen'huis en de radicaal Gerritsen broederlijk het woord. Op deze vergadering gewaagde Domela Nieuwenhuis van de dynastie //Oranje- Wertheim". Nu, bij de verkiezing van den heer Gerritsen werd den bankier Wertheim een telegram toegezonden van dezen inhoud: //De //liberalen geslagen. Hoezee! Sic transit gloria z/mundi". Deze twee nuchtere feiten, bewijzen meer, dan ellen lange betoogende onderlinge geestverwantschap van socialen en radicalen; dat gemis aan karakter bij laatstgenoemden, om zich van de eersten scherp te onderschieden. Is de he9r Gerritsen dan ook gekozen met de hulp van üocialen en clericalen, door de hulp van een weergaloos allegaartje, wij liberalen kunnen en zullen voor een dergerlijke zedelijke nederlaag bewaard worden, wanneer wij gedachtig blijven aan de woorden die de Nieuwe Bolterdamsche Courant in haar nummer van 2 Mei 1892 schreef: //tracht niet in onze zeden te brengen eene //zoetsappige philantropische politiek van onderling //hulpbetoon, welke bij eene consequente toepassing //allen strijd zou overbodig maken". NIEUWSTIJDINGEN. Engeland. Loncleu, 13 Febr. In den omtrek van het Lager huis was hedenmiddag een dichte menigte bjjeen, velke verschillende i.fgevaardigdea, die zich naar de zitting begaven, toejaichte of aitjoawde. In de zitting zaal heerschte reeds vroeg groote levendigheid. De zitting werd te 3 aren geopend. Alle tribunes waren bezet en bet geheele corps diplomatiqae was aanwezig. Gladstone zeide by de indiening van het Home-Rule- ontwerp in hoofdzaak het volgende: Het opperbestuur bljjft aan hot Ryksparlement. Het Iersche Parlement, dat in Ierland zal worden gevestigd, zal zich alleen met zuiver Ierscbe zaken bezighouden. Het Iersche Parlement zal uit twee Earners zyn samengesteld. De eerste telt 48 loden, gekozen door kiezers, die een jaarljjksche huur van 20 pd. st. betalen en van wie ieder slechts ééa stem heeft. De tweede 103 afgevaar digden, gekozen naar het tegenwoordig kiesstelsel. Het is hun geoorloofd ook in het Lagerhuis te zetelen, maar zy moeten bepaaldelijk voor de Iersche Tweede Kamer gekozen zyn. De rechters zyn onafzetbaar. De zittingen van het Iersche Parlement zullen 1 Sept. een aanvang nemen. Een nieuw politiekorps zal worden opgericht en het tegenwoordige gaandeweg worden opgeheven. De Iersche vertegenwoordigers in het Ryksparlement zullen worden verminderd tot 80, in verhouding tot de bevolking van Ierland. De Onderkoning zal voor 6 jaren worden benoemd en de geheele uitvoerende macht bezitten. Hy zal worden ter zyde gestaan door een uitvoerend comité van den Ierschen geheimen raad. Op voordracht van dit comité zal de Onderkoning de wetten goedkeuren, met inachtneming van de lastgevingen van den souve- rein. Op geloofsbelijdenis zal by de keuze van een Onderkoning niet gelet worden. De wetgevende macht zal op bijzondere wyze aan de minderheden gelegenheid geven zich te uiten. De duur van het wetgevend tijd perk is op 6 jaren bepaald. De Iersche afgevaardigde in het Ryksparlement zal het recht niet hebben mede te stemmen over: lo. wetten of voorstellen, welker werking tot Groot- Britannië is beperkt; 2o. over financieele wetten, welke alleen Groot-Brittannië aangaan; 3o. over alle andere credieten, dan die welke dienen voor zaken, welke het gansche Ryk betreffen. Ierland zal een evenredig deel in de Rijksuitgaven bijdragen, en men gelooft, dat, daar de Ierscbe douane- ontvangsten 2 370.000 pd. st. bedragen, deze som het aandeel van Ierland vertegenwoordigt. De uitgaven voor het Ryk worden op 59 millioen begroot. De Iersche douane-ontvangsten zullen door Engeland worden beheerd. Het bedrag der accynzon daarentegen zal door Engeland worden vastgesteld en door Ierland worden gtïod. Indien deze voorstellen worden aangenomen, zegt Gladstone verder, zal het Iersche boBtuur aanvangen met een bate van 520.000 pd. Bt. Gladstone eindigde met het Huis aan te sporen deze wet aan te nemen, om het verledene te doen vergeten. Op een opmerking van Clarke antwoordde Gladstone, dat de zaak van het grondbezit gedurende drie jaren aan het Ryksparlement ter beslissing blyft. Ruim 500 Eagelsche en Schotsche katholieken, zich pelgrims noemende, vertrokken uit Londen naar Rome, om 's Pausen jubileum mee te vieren. De hertog van Norfolk is hun aanvoerder. Spanje. Een ontzettende misdaad maakt op dit oogenblik het onderwerp uit in een proces te Valverde del Fresno, in Spanje. Zekere Dona Pedra Lajas staat nl. terecht wegens moord op haar man gepleegd, met behulp van twee harer knechts en een dienstmeid. De man, Juan Lopez, trouwde haar, de beeldschoone vrouw, als 28jarige weduwe, toen hy 17 jaren oud was. Hy was een ver mogend landbouwer. Al spoedig begon hij zyn vrouw van ontrouw te verdenken en hy beschuldigde haar ook van vergiftiging van een oom, van wien hy veel had te erven. Vandaar dat hy voor zyn eigen leven vreesde, nooit zonder revolver onder zyn kussen sliep en nooit at voordat zyn vrouw hem wub voorgegaan. Dit baatte niet. Onder belofte, dat ze hem zou trouwen, haalde de moordenares haar knecht over den baas met een door haar nieuw gekocht hakmes in zyn slaap te doodenzy zelf ging eerst zien of de man Bliep, dronk een fl?sch wyn met de moordenaars, lichtte hen by en sprak hen moed in toen ze aavzelden en 1t slacht offer, na een eersten houw, zich oprichtte. Men vond later zyn lyk op een 60 meter afstand van 'thuis in een boschje, met 26 wonden, waarvan 20 ieder op zich zelf doodelyk waren. Terwjjl zy door de meid het bloed in de slaapkamer had doen verwijderen en 't beddengoed had laten wasschen, was de moordenaar, met een helper, die tijdens den misdaad wacht hield, bezig om het lyk te vervoeren naar 't kreupelhout; ook daarby diende de vrouw tot gids. Sedert haar gevangenneming is de moordenaarster geheel versuft zij begrjjpt de tot haar gerichte vragen niet en schjjnt weldra geheel krankzinnig te zullen zyn. De mededader en medeplichtigen hebben hun schuld berouwvol beleden. Rusland. Trekkende muizen. In het Zaidwesten van Rusland heeft men een zeer buitengewoon verschijnsel waar genomen. De maizen zyn er niet alleen uit het veld maar ook uit de steden en dorpen verdwenen. De Kiew-Slowt vermeldt, dat in het voorjaar van verleden jaar zulk eene overgroote hoeveelheid muizen in die streken voorkwam, dat de boeren ze onmogelyk konden uitroeien, en er eene belangrijke schade aan den oogst door werd toegebracht. Blijkbaar kwamen die muizen van elders; want aan eene plotselinge buitengewone vruchtbaarheid zonder reden kan niet gedacht worden. In dit voorjaar hebben deze knagers zich weder verder begeven, en die streken verlaten; de talrijke gaten, die zy in velden en tuinen gemaakt hebben, leveren alleen nog het bewjjs, dat zy daar doorheen getrokken zjjn. Frankrijk. Naar gemeld wordt, heeft Ferdinand de Lesseps zyn zoon Charles dadelyk bjj diens komst herkend en hem'langen tjjd omhelsd. Het was als eene plotselinge opflikkering van zjjn verstand. Alleen de gemalin van den afgeleefden man was bjj khet onderhoud tegen woordig. Er werd natuurlijk geen woord gesproken over de gebeurtenissen van den laatsten tyd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1893 | | pagina 1