ZMISIk/IISIIII IVIËIJWS1I0I>E Zaterdag 4 Februari 1893. Directeur-Uitgever J. WAALE. KENNISGEVING. bekendFiakii\g. KAMffiRJJRMMTING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-Amerika, Transvaal, Indië enz. verzending eens per week, 10,per jaar. 49ste JAARGANG. No. 6268. Advertentiën, van 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot 6 Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, gezien art. 73, 2de lid, van de wet regelende het Kies recht en de benoeming van afgevaardigden ter Eerste en ter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 Juli 1850 (Staats blad no. 37), gewijzigd bij de wet van 6 November 1887 (Staatsblad no. 193); noodigen de inwoners der provincie uit, zoo zij in de grondbelasting, de ■personeels belasting of het patentrecht, op de kohieren tot den loopenden dienst bchoorende, elders zijn aangeslagen, daarvan door toezending van de vereischte bescheiden (aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren en eene berekening van hetgeen in hoofdsom en in Rijks-opcenten afzonderlijk wordt betaald) vóór 1 April aanstaande aan hen te doen blijken. Middelburg, 27 Januari -1893. Gedeputeerde Staten, DE BRAUVV, Voorzitter. W. POLMAN KRUSEMAN, Griffier. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat zij aan Adrianus Leijdeklcers, van beroep slager, wonende in deze gemeente, en zijne rechtverkrijgenden, vergunning hebben verleend tot het op richten van eene slachterij in de schuur, staande in den Hem, plaatselijk gemerkt wijk A, no. 01, kadastraal bekend sectie A, no. 1491. Zierikzee, den 30 Januari 1893. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee, Gelet op Art. 15 der Wet van den 26stcn Mei 1870, (Staatsblad no. 82) betrekkelijk de Grondbelasting; MAAKT BEKEND: dat de staten no. 75, houdende opgaven der uitkomsten van de kadastrale meting en schatting van af heden op de uren, dat de Secretarie geopend is, gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter Secretarie dezer gemeente ter inzage zyn nedergelegden dat, ingevolge Art. 16 der boven aangehaalde Wet, binnen dertig dagen na den dag dezer afkondiging door belanghebbende, ten koste van ongelijk, in een aan Gedeputeerde Staten gericht verzoekschrift (op ongezegeld papier) hermeting of herschatting kan worden gevorderd. Zierikzee, den 3 Februari 1893. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. DE PLICHT DER ONDERWIJZERS ALS STAATSBURGERS. De volgende waarschuwing is door den districts schoolopziener en de vier arrondissements-school- opzieners in het district Leeuwarden aan de hoofden en onderwijzers gezonden: //Kunnen wij, Nederlanders, fier zijn op de //vrijheden, ons bij de Grondwet gewaarborgd, deze //veronderstellen eene ordelievende natie, die van //hare rechten het gepaste gebruik weet te maken. z/Nu is het een helaas niet te ontkennen feit, //dat bij een deel der bevolking, opgeruid door //volksleiders en volksmisleiders, vooral in het //Noorden des lands, zich een geest van verzet //tegen de overheid heeft geopenbaard, welke op //enkele plaatsen reeds tot betreurenswaardige //tooneelen aanleiding heeft gegeven. //Dit kan U niet onbekend zijn. z/In deze voor de burgerlijke vrijheid moeilijke //omstandigheden is het de plicht van eiken wel- denkende, het openbaar gezag in zijne zware taak z/te steunen. n Deze plicht rust niet het minst op U, die niets //slechts als ambtenaar, maar eerder nog als opvoeders //der jeugd, met uw voorbeeld behoort voor te z/gaan. De overgroote meerderheid uwer handelt //overeenkomstig dit beginsel. //Toch valt hel niet te loochenen, dat enkelen z/den goeden naam van den onderwijzersstand in //opspraak hebben gebracht door optreden in //vergaderingen op een wijze, waardoor de eerbied //Voor de wet niet wordt bevorderd en zelfs pro paganda hebben gemaakt voor den Socinal- Democratischen Bond. z/Nu echter op het te Zwolle den 25 en 26 //Dec. jl. gehouden congres van dien bond gebleken //is, dat deze verceniging beoogt de omverwerping //der bestaande orde met alle haar ten dienste //staande geoorloofde of ongeoorloofde (vredelievende of geweldadige) middelen, maken ambtenaars, die z/haar onmiddellijk of middellijk steunen, zich //schuldig aan ergerlijke plichtsverzaking cn stellen z/zich derhalve bloot aan het gevaar van uit hunne //betrekking te worden ontslagen. //Zoodra daartoe termen zijn, zal eene voordracht //van onze zijde ingevolge art. 29, letter b en c, i,en art. 31 op het Lager onderwijs niet uitblijven". Artikel 29 van de Wet op het Lager onderwijs luidt aldus: //Ontslag aan onderwijzers, aan gemeentescholen //verbonden, wordt door den gemeenteraad verleend na. rechtstreeks overeenkomstig eigen verzoek, //met ingang van den dag door den gemeenteraad //te bepalen; „b. op voordracht van burgemeester en wet- z/houders of van den districts-schoolopziener, indien //het een onderwijzer betreft, aan het hoofd eener //school geplaatst; nc. op voordracht van burgemeester en wet- z/houders of van den arrondissements-schoolopziener, i/indien het een onderwijzer betreft, die niet aan z/het hoofd eener school is geplaatst. //In de twee laatste gevallen kan het ontslag i/niet eervol worden verleend. z/Door Gedeputeerde Staten kan worden verklaard, //dat de niet-eervol ontslagen onderwijzer' de bevoegd- heul tot het geven van onderwijs heeft verloren. //Aan onderwijzers, verbonden aan eene school, //uitsluitend door het Kijk bekostigd, wordt., hetzij //overeenkomstig eigen verzoek, hetzij ambtshalve, //ontslag verleend door onzen Minister, die met de //uitvoering dezer wet belast is". Van sociale en radicale zijde vindt deze handel wijze der autoriteiten op schoolgebied, natuurlijk afkeuring. Men wil den onderwijzers op staatskosten de vrijheid geven, om den Staat te ondermijnen en ten onderste boven te keeren. Men vergeet geheel en al dat de heeren onderwijzers, voor zooverre zij verbonden zijn aan het openbaar ouderwijs, staats-ambtenaren zijn, en maakt veel beweging over hun goed recht als staatsburgers. Dat is van sociale en radicale zijde niet te ver wonderen. De socialen en radicalen zijn toch nooit uitgepraat over hunne rechtenaan hunne plichten denken zij weinig, gelijk blijkt uit het feit dat zij ze weinig of niet ter sprake brengen. Dat neemt echter niet weg dat ook de socialistische onderwijzers juist als staatsburgers hun plicht hebben, en dat het wel de moeite waard is aan dezen plicht de aandacht te schenken. In de Eerste Kamer is onlangs door enkele leden er op gewezen dat op vele plaatsen in ons land de onderwijzers voorgaan om de revolutionaire gevoelens te kweeken. In de Tweede Kamer klaagde eenigen tijd geleden over hetzelfde verschijnsel de ex-Minister van Karnebeek: Van den bekenden socialistischen onderwijzer Nawijn, te Beets, werd dezer dagen gemeld, dat hij des Zondags met volwassenen zangschool houdt, en dan liederen laat zingen, waarin onder anderen de regels voorkomen //Maar Koningen en Advocaten Verdwijnen slechts door dynamiet". Nu, dat er socialistische onderwijzers zijn, is een bekend feit. Eveneens weet men, dat zij hun orgaan hebben in het Maandblad de Volksonder wijzer. Zeer bekende sociaal-democratische onder wijzers hier te lande zijn bijvoorbeeld: A. H. Gerhard, Redacteur van het vrijdenkers-tijdschrift De Dageraaden H. W. J. A. Schook, medewerker aan het Sociaal Weekblad. In laatstgenoemd blad schreef Mr. A. Kerdijk in het vorige jaar (vergel. No. 31): //Het aantal radicaal en socialistisch //gezinde onderwijzers is niet gering te achten". Is dit zoo, dan rijst de vraag: dreigt er in dezen ook gevaar voor den Staat en voor de maat schappelijke orde? Zoo ja, wat dan hiertegen te doen? Zeer terecht schreef dezer dagen het Algemeen Handelsblad.- z/De vraag is echter of het in het belang der //maatschappelijke orde voldoende is, dat de onder wijzer aan die orde geen schade toebrengt, en of //niet veeleer van den onderwijzer positieve mede- nwerking in het belang der maatschappelijke en //staatkundige instellingen mag gevorderd worden. z/De opleiding o. a. tot maatschappelijke deugden //behoort tot de taak der onderwijzers, en daartoe //zal toch wel behooren de eerbied voor eens anders z/goed, gehechtheid aan de vaderlandsche instellingen. //Bestaat er niet gegronde vrees dat veel meer //onderwijzers in dit opzicht te kort schieten dan z/het schooltoezicht door de constateering van wel- z/bewezen feiten van inbreuk op de maatschappelijke //orde aan het licht kan brengen? De Regeering //dient deze quaestie, welke inderdaad niet zoo //gemakkelijk is op te lossen, met ernst onder de z/oogen te zien. Zij raakt de opleiding, de aaii- //stelling en de bezoldiging der onderwijzers. Er z/is in deze dingen op karaktereigenschappen te //letten, die moeilijker zijn te constateeren dan het //bezit van eenige kundigheden meer of minder". Zooals bekend is luidt de eerste alinea van ar tikel 33 der Wet op het Lager Onderwijs aldus: //Het schoolonderwijs wordt onder het aanleeren z/van gepaste en nuttige kundigheden dienstbaar //gemaakt aan de ontwikkeling van de verstandelijke //vermogens der kinderen en aan hunne opleiding z/tot alle Christelijke en maatschappelijke deugden". In de laatste alinea heet het: //Het geven van godsdienstonderwijs blijft aan z/de godsdienstleeraren overgelaten". Het onderwijs in de Christelijke zedeleer behoeft dus door den openbaren onderwijzer niet tot zijn werkkring te worden gerekend met de maat schappelijke zedeleer is dit echter wel -het geval. De openbare onderwijzer is verplicht zijn onderwijs dienstbaar te maken aan de opleiding der kinderen tot alle maatschappelijke deugden. Onderwijzers, die in dezen in gebreke blijven, doen eenvoudig hun plicht niet, noch in hunne qualiteit van onderwijzers, noch in hunne qualiteit van staats burgers. Als staatsburger heeft een ieder zich toch te wachten voor misdrijven tegen de openbare orde, en dobbel strafwaardig handelt daarom de openbare onderwijzer, die den kinderen leert dat de maat schappelijke orde geweldadig moet worden om gekeerd. Dc leer der sociaal-democraten is een revolutio naire leer, die kortweg neerkomt op de leuze: door opruiing tot opstand en omwenteling. De sociaal-democratische onderwijzers zijn en blijven aanhangers van die leer, daargelaten of zij er in de school over spreken of niet. Het feit alleen dat de leermeester die voor de klasse staat, sociaal democraat is is reeds voor vele ouders vol doende om ongerust te zijn voor hunne kinderen. Immers ouders, die niet ingenomen zijn met de leer der sociaal-democraten, ja, zeer tegen deze leer zijn, zullen ongaarne zien dat hunne kinderen in aanraking komen met en onder den invloed gaan staan van mannen, die het gif der ontevredenheid op minder of meerder sluwe wijze in de kinder harten weten uit te strooien. De grootste leven makers onder de sociaal-democratische onderwijzers zijn in dezen de minst gevaarlijken. De gevaarlijksten zijn zij, die niet als meester Nawijn, dvnamiet- liedjes zingen, maar zij, die op zalvenden toon langzaam maar zeker het onschuldige kinderhart prepareeren tot een toekomstigen oproermaker. Of dus al eenige rumoerige sociaal-democratische onderwijzers in vervolg van tijd zullen worden geschorst en misschien ontslagen, schijnt ons van weinig of geen beteekenis toe. Van meer beteekenis is zeker, zoo de gemeenteraden geen sociaal democraat tot onderwijzer benoemen, ook al is hij de eerste op de voordracht. De openbare onder wijzer is en blijft toch: Staatsambtenaar. Èn als zoodanig èn als staatsburger mag hij den Staat niet ondermijnen die liern zijn inkomen verschaft. Als or«ie openbare scholen de lagere wel te verstaan, aan de Universiteiten is geen enkele sociaal-democratische professor, daarvoor zijn de hoogleeraren te verstandig als onze openbare lagere scholen, op kosten van den Staat dienen moeten om propaganda te maken voor de sociaal democratie, en de maatschappelijke orde te onder mijnen, dan zal de openbare school gaandeweg sterk in discrediet komen en zullen velen van hare voorstanders, tegenstanders worden. De Regeering drage daarom zorg, dat het openbaar onderwijs geen schade lijde van de sociaal-democratie. Kon er iets op gevonden worden dat de sociaal democraten hunne eigen scholen kregen, dan zou dit nog misschien het meest gewenschte zijn. Wenschelijk is het toch dat de ordelievende onderwijzers niet behoeven samen te werken met de voorstanders der revolutie; wenschelijk dat het kind der vredelievende burgerij niet gezeten zij naast het kind van den rustverstoorder en oproer maker. Transvaal. Den 8en dezer zal te Pretoria de uitslag bekend worden vau de stemming voor de Presidentekeuze in de Transvaal. In de andere districten blyft oom Paul, den heer Kriiger zjjn tegenstander, generaal Joubert, vóór, zoodat zjjn herkiezing bjjna ontwijfelbaar is. Volgens de tot hiertoe uit de districten ingekomen berichten kreeg Krijger 5004 en Jonbert 3966 stemmen. Als partjjmanoeuvre werd op het laatste oogenblik het. gerucht verspreid, dat Paul Krijger zich niet weder verkiesbaar stelde. Griekenland. Athene, 31 Jan. Naar bericht wordt, is heden ochtend vroeg Zante, de hoofdstad van het eiland van denzeifv.en naamdoor oeue vrecaelyke aardbeving geteisterd. Tot op dit oogenblik is het aantal slacht offers onbekend. Slechts weet men dat er twee lp ken gevonden en vele personen gekwetst zyn. Er zyn verscheidene huizen vernield. Onder de inwoners heerscht eene groote paniek. De Minister van Binnen- landsche Zaken zond aanstonds troepen met tenten en proviand daarheen. Aan de Indépendance Beige wordt door haren correspondert op Malta geseind, dat aldaar berichten ontvangen zjjn omtrent de aardbeving, waardoor Zante is geteisterd. De gevolgen zouden oneindig veel ernstiger zyn dan aanvankelgk werd gedacht; do dooden worden bp duizenden geteld. Bp den eersten schok was o. a. het dak der gevangenis vernield. Er zyn drie zware schokken waargenomen. De Engelsche oorlogsschepen Dreadnought" en >Camperdown,'l die van Malta naar de Jonische eilanden zouden stevenen, zyn thans het eerst naar Zante ver trokken om hulp te brengen aan de bevolking. Zg hebben tenten, beddegoed, verbandmateriaal en genees middelen medegenomen. >Havas" meldde uit Athene, dat het aantal gewonden een 200-tal bedroeg, en dat de regeering aan de Kamer een krediet heeft aangevraagd van 100.000 fr., ten einde onmiddellgk hulp te kunnen verleenen. Italië. De directeur van de bank der Handelsvereeniging te Florence, alsmede verdacht van bedriegelyke hande lingen, is gevangen genomen, en de rekenplichtige chef dier bank is te Livorno, waar hu op de vlucht was, gevat. Voorts wordt gemeld, dat de kassier van de volks bank te Caltanisetta, op Sicilië gepakt ia. Er moeten aan die bank ernstige vervalschingen zgn gepleegd. Tegen den directeur, die zioh uit de voeten heeft ge maakt, is een bevelschrift tot gevangenneming uit gevaardigd. Engeland. Het stoffelyk overschot van dr. Price, den aarts- Druïde van Llantrissant, is Dinsdag, volgens de wils beschikking, op het open veld verbrand geworden. De plechtigheid verslond drie ton steenkolen. Frankrijk. ParÜs, 1 Fehr. In de Kamer vroeg Pontbois de onmiddellgke behandeling van zgn wetsvoorstel tot opriohting van een financieel Instituut met 5 milliard kapitaal. Hg zette uiteen, dat de bedoeling van dit voorstel wub de instelling van pensioenkassen voor den ouden werkman, het verschaffen van crediet aan landbonw en nyverheid en het Btichten van een nieuwe maatsohappy tot voltooiing van het Panama-kanaal. De onmiddellgke behandeling werd geweigerd met 326 tegen 82 stemmen. Duitschland. Volgens een bericht uit Hamburg zgn er Dinsdag te Altona twee choleragevallen met doodelyken afloop aangegeven. Prof. Koch is toen uit Hamburg, wi vr hg met den Senaat in overleg is getreden over nadi e maatregelen tegen cboleragevaar, naar Altona gegaan, alwaar door zyne tneschenkomst bevel ia gegeven tot ontrniming van verscheidene woningen. was evenwel de trouwdag reeds bepaald. De jonkmau werd veroordeeld tot het betalen van 5900 frs. als vergoeding van materieele schade door hem veroor zaakt en 8000 frs. voor >zedelyk nadeel" door hem berokkend. Brussel, 2 Febr. Er is in den jongsten nacht een belangrgke diefstal gepleegd in net paleis van den Graaf van Vlaanderen, terwyl deze met zgne ge malin en hunne kinderen op een bal ten hove was. Men heeft in kasten ingebroken, waariu juweelen geborgen waren ter waarde van een half millioen franken. De onderzoekingen der politie by het per soneel van het paleiB hebben niets opgeleverd. Niemand wordt in bet paleis toegelaten. Nederland. Blokzijl, 1 Febr. Gisteren avond kwam hier berioht, dat er van het naburige Vollenbove twee kinderen van 7 en 10 jaar op de Zaiderzee waren zoekgeraakt. De kinderen hebben zich gisteren namid dag op het gs begeven en zgn door de plotseling opgekomen mist zeker aan het dwalen geraakt. Ofschoon het ys rondom vastzit, bestaat er voor do kleinen groot gevaar door de kistingen en de menig vuldige bytjes der spieringvisscbers. Onmiddellgk begaven zioh van hier talryke personen naar zee, om door lichten en misthoorns de aandacht der kleinen te trekken en hen den weg naar de kust te wyzeu. Tot heden zgn zg nog niet gevonden. 's Gravenhage, 2 Febr. De ronddeeling van het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de kieswet-ontwerpen wordt in de tweede helft dezer maand verwacht. Officieus wordt als datum van de hervatting der werkzaamheden van de Kamer Dinsdag 21 dezer België. Een zaak van trouwbeloftebreuk, naar Engelsch model, is voor het eerst in België van rechtswege behandeld. Een jong Nederlander te Brussel is door het hof van appèl veroordeeld tot het betalen van 13,900 frs. omdat bg tegen zgn beloften in een joDg meisje weigerde te huwen. De rechter erkende, dat elk der beide verloofden het recht had do verloving te verbreken, mits dat niet op het laatste oogenblik geschiedde. In dit geval Vlissïngen, 2 Febr. Door schipper L. Beyó, van den Belgischen loodakotter no. 6, werd heden morgen alhier aangebracht de equipage der Engelsohe barge »Volzy", welk vaartuig dezen nacht in ont redderden staat verlaten was. De boot, waarmede zy zich gered hadden, werd 'a morgens te 7 uur bg de Calloo-bank, door genoemden loodsschipper opgevischt. Goes. Door de heeren den Hollander, Ross, Maakardt eu Vonk is een symphonie-orkeat opgericht. Directenr zal zgn de heer J. Kooiman en een 20tal werkende leden ia toegetreden, waaronder eenige van het harmonie-gezelschap »Euphonia". Op de lysten der lagere scholen ontbreken de namen van 43 leerlingen, die den leeftyd (6 tot 12 jaar) bereikt hebben, waarop zg aan het lager onderwijs zouden moeten deelnemen. Door een spitsvondige rede neering komt men er toe, dat er eigenlyk slechts één ontbreekt, één dien de vader zelfs niet naar de sohool krijgen kan. Een dier 43 kinderen krygt b.v. onderwgs van de moeder, 'fc Zal er ook onderwgs naar wezen Ten voordeele van werkverschaffing zal door het Christel.-hiatorisch-anti-revolutionair muziekgezelschap Hosanna", directeur de heer L. de Beste, een concert worden gegeven. Eveneens ten voordeele dier vereeniging, heeft ds. van Koetsveld alhier een werkje het licht doen zien- Al deze werkelyk nuttige zaken, zgn volgens het oordeel van heeren socialisten slechts »lapwerk". Te Borssele ia op nieuw uitzicht geopend op het verkrygen vau een steiger aldaar. Hot bestuur dier gemeente en de besturen van eenige andere in den omtrek gelegen plaatsen moeten door Ged. Staten zgn uitgenoodigd spoedig maatregelen te nemen tot het verharden der wegen, leidende naar de Staartnol van Borssele, in welk geval aan laatstgenoemde plaats het bouwen van een steiger is verzekerd. Ierseke, 1 Febr. Gisteren avond Dam mejuffr. M. C. van Overbeeke, onderwyzeres aan school 1 alhier, op feestelgke wyze afscheid van de meisjes der hand- werkschool, en het dagelyksch bestuur en de onder- wyzera dier school namen afscheid van heur bg haar vertrek naar Droischor. Het hoofd der school, de heer Bouwens en de bnrgemeeater spraken, haar heengaan betreurende, haar waardeerende woorden toe en de kinderen schonken haar, na het zingen van enkele toepasselgke liederen, een gonden zakflacon en een fraai bloemenmandje met kunstbloemen. Ierseke, 2 Febr. Veelbelovende knaapjes. Dinsdag avond waren twee jongens van omstreeks 13 jaar, op den zolder bezig een geweer te poetsen. De vader van een hunner, de eigenaar der woning, be trapte hen, waarop de jongens wegliepen. De geheele nacht zgn ze weggebleven, en hebben in een geitenhok eene schuilplaats gezocht. Den anderen morgen kwamen ze wefir in de ouderlyke woning terng. Wats. In de laatstgehouden vergadering van den dykraad van het calamitense waterschap, den Leendert Abrahampolder, is tot schatter van de paohtwaarde der gronden in dat waterschap benoemdde heer P. Tazelaar van Kolgnsplaat. Seherpenïsse» 2 Febr. Op Maandag den 30 Januari j.l. werd alhier de gewone jaarlyksohe al- gemeene vergadering gehonden van leden der vereeniging •Algemeen belang". Tot voorzitter en secretaris werden respectievelgk herkozen, de heeren M. Kievit Mz. en H. Dgkman. In het geheel waren in 1892 ingeleverd 1408 musschen met inbegrip van eieren enz. Voor de onderscheiding van Koning, Hoofdman en Deken kwamen in aanmerking, de heeren C. D. Bolier, Iz. de Wilde en C. Hartog A.Az., die achtereenvolgens 325, 155 en 66 musschen hadden ingeleverd, en aan wien de premiën van 1.50, 1 en 0.75 werden toegekend. Stavenisse, 2 Febr. Aan don polder »Oud- Kempenshofstede", onder deze gemeente, heeft eene oeverafschuiving plaats gehad tusschen de peilraaien 12 en 13, ter grootte van ongeveer 5000 M2. In de laatste week doen zich alhier verscheidene gevallen van mazelen voor, welke gelukkig niet van kwaden aard schynen te zgn. Tot op Donderdagmiddag waren er niet minder dan 29 woningen, waarin de ziekte heerscht. In de gisteravond alhier gehonden jaarvergadering van de aandeelhouders der weegbrug, staande op het Havenplein alhier, bleek uit het jaarverslag van den secretaris-boekhouder, dat er in 1892 op gewogen werden: 1.000.505 K.G. aardappelen, uien en granen, 5.131.160 KG. bieten (tegen 2.505.311 K.G.in 1891)en 166 stuks vee. De ontvangsten bedroegen 601.62, de uitgaven 241.45'/st zoodat er na eene storting in het reservefonds nog per aandeel 32% kon uitgekeerd worden. Brulnisse, 2 Febr. Van de 156714 sohooltyden werden er op de openbare school alhier 40213 verzuimd, dus ruim 25%. Voor enkele klassen en maanden bedroeg het 76 en 82%. Eene enkele klasse had zelfs in een maand 100% verzuim. Op de lyst, aanwgzende de kinderen van 6-12 jaar, die geen onderwgs genieten, komen voor de namen van 3 jongens en 7 meisjes. Nieuwerkei'k; 3 Febr. Op Woensdag j.l. herdacht do heer J. L. vau Oost den dag, waarop hü

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1893 | | pagina 1