ZWARE OLMEN BOOMEN, BOUWLAND, RUHRKOLEN, UIENZAAD ADVERTENTIE*!. Huis- en Schuurafbraak, ruim 10 stuks Olmen en Populierenboomen, GROENE MUSTAARD. 53 zoop: 7-jarig Esschen HAKHOUT, WEILAND, 733 koof 733 koop Trap- en Hand-Naaimachines, koop: der scholen voor de orde te waken, terwijl tevens werd bepaald, dat kinderen van buiten tusschen de schooluren in de lokalen mogen blijven vertoeven, onder behoorlijk toezicht. Daarna hadden de benoemingen plaats van leden voor de Nieuwjaarscommissie, voor het Burgerl. Armbestuur, en twee voor de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs. De heer van IJsselsteyn, die bij de herbenoeming der leden voor de laatste commissie niet in de zaal aanwezig was, maakte bij zijne terugkomst zijne bedenkingen kenbaar tegen de uitgebrachte benoeming. Zonder persoonlijk te willen zijn, meende hij toch, dat daar, waar de leden geen kennis van vreemde talen hadden, zij ook niet konden be- oordeelen, of het onderwijs daarin goed werd gegeven, een opmerking, die de voorzitter beantwoordde rnet de opmer king, dat dit niet opging, want hoe goed zich enkelen ook kunnen uitdrukken in vreemde talen, hunne gramaticale kennis laat soms zeer veel te wensclien over. Ons dunkt de opmerking van den heer v. IJ. kwam nu niet meer te pas. De zaak was afgedaan en de voorzitter had niet mogen toelaten, dat daarover nog het woord werd gevoerd. Meende de heer v. IJ. dat hij de gemaakte opmerkingen in het raidden had moeten brengen, hij had op zijn post moeten zijn bij de stemming. Na nog eenige zaken van minder gewicht werd deze zitting gesloten, waarin het openbaar onderwijs alhier er zeer ongelukkig is afgekomen. 14 Dec. In de geldleening door het gemeentebestuur uitgeschreven en groot 85,000, is voor 495,000 ingeschreven. 3ü<l<I©ll>u.rg:, 14 Dec. De gemeenteraad be- haudelde heden het voorstel van het anti-revolationaire lid, den heer W. J. J. Koole, om de koffiehuizen te sluiten van 12 uur des nachts tot 6 uur des morgens. Overeenkomstig het advies van de commissie voor de strafverordeningen werd het voorstel met 10 tegen 4 stemmen verworpen, zoodat de koffiehuizen ook in het vervolg deu geheelen nacht geopend mogen blyven. Burgem en Weth. van Middelburg stellen den Raad voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van enkele hoofden van scholen en een aantal onder wijzers, om verhooging hunner jaarwedden. De gemeenteraad heeft de jaarwedden van de onderwijzers, belast met het geven van herhalings- onderwjjs, met ƒ100 verhoogd. Bp beschikking van den 12en dezer heeft de Minister van Binneulandsche Zaken tot onderwijzeres in de nuttige handwerken by de leerschool, verbonden aan de rijkskweekschool voor onderwyzers te Middel burg, benoemd Mejuffrouw J. W. Meertens aldaar Middelburg, 15 Dec. Door de heeren A. Reyuierse Wz. en A. de Wolf Jz. alhier is, nadat in de maand November door hen eene proef was genomen met het verzenden van versche melk naar Londen, sedert 1 Decembar een definitieve dagelyksche melkverzending van Zeeland uit naar Engeland georganiseerd. De ondernemers maken daarvoor gebruik van de mailbooten der maatschappij »Zeeland" te Vlissingen «n benuttigen zoowel de middag- als de avondbooten. De melk wordt hoofdzakelijk geleverd door land bouwers te Nieuwland, Middelburg, Abeele, Souburg en Vlissingen aan gene zjjde van 't kanaal en door de ondernemers op het dorp Nieuw- en St. Joosland en verder langs den weg naar Vlissingen afgehaald. Deze week werd voor het eerst ook melk uit Zuid- Beveland voor dit doel naar Middelburg gevoerd en aan het station aldaar in ontvangst genomen; het vooruitzicht bestaat dat deze zending weldra belangrjjk zal toenemen. De verzending geschiedt in tinnen kannen van 50 liters inhoud, die te Londen aan één kooper worden afgeleverd. Dank zij de medewerking der stoomvaartmaatschappij sZeeland" ia deze onderneming mogelyk geworden, die, hoewel op 't oogenblik van betrekkelyk kleinen omvang, levensvatbaarheid toont te bezitten niet alleen, maar ook uitzicht geeft op sterke toename. De melk wordt bij de landbouwers gekocht op soort gelijk gewicht en betaald met 67a cent per kilogram, wat, wanneer men nagaat dat 100 liters melk 103 kilogram gewicht vertegenwoordigen, een goeden prys te achten is. Met dien pry3 is voor den veehouder uit zyn vee stapel meer voordeel te maken dan door het fabriceeren van boter en velen denken er dan ook over om zich meer dan tot dusver op het aanhouden van melkvee toe te leggen. M. Cl. Zuid-Bevelaud. Moest voor een paar weken er op gewezen worden hoe noodzakelyk het is, dat de politie zich bemoeide met het dragen en vooral met het trekken van vervaarlijke zakmessen, deze week leverde een nieuw bewys van die noodzakelijkheid. In de herberg van C. Ryk te Heinbenszand ontstond ruzie, die met een gevecht eindigde, waarby J. B. zjjn makker J. V. eene gevaarlijke wonde toebracht, die geneeskundige hulp noodzakelyk maakte. Natuurljjk i9 proces-verbaal opgemaakt en het gevaar lyke mesmin beslag genomen. De heer J. J. Vermet van 'a Heer Arendskerbe verwierf te Leiden het diploma als apotheker. Goes, 15 Dec. Men wil trachten hier eene provin ciale bondaafdeeling op te richten van den algemeenen Nederlandschen politiebond. Woensdag 21 Dec. wordt in de «Prins van Oranje" tot dat doel eene vergadering gehouden. Niet zoo druk als andere jaren waren om St. Nikolaas de pakketten op het postkantoor. Toch heeft de goede Sint voor niet minder dan 2992 pakketten de hulp ingeroepen van ons postkantoor, n.l. 1707 om in Goes en op de dorpen te verspreiden en 1285 welke naar elders bestemd waren. Goes, 16 Dec. Gisteren avond had in de groote zaal van het slot Oostende bet gewone Sint-Nicolaas- ieest plaats van de Vereeniging voor Volksvermaken. Als gewoonlijk bracht de tombola de grootste ver rassingen, die niet nalieten de vroolytheid ten top te doen stijgen. De atdeelingen der tombola werden aangevuld door een café-chantant. Het St.-Nicolaasfeest is en bljjft the great attraction voor de leden en met volkomen gerustheid kan worden beweerd, dat de vereeniging met dit jaarfeest staat of valt. Tliolen. Woensdag namiddag reed de landbouwer G. Hermus, met een veehandelaar uit België naar Oad-Vosmeer. Op den rechten dijk zynde, werd by op eens door den landbouwer A. van Tilburg voorby gereden, waarvan zyn paard verschrok en zoo schichtig werd dat het niet te houden was en van den dyk sprong. Beide personen hebben zich een weinig bezeerd met uit het rijtuig te springen, terwjjl het rytuig tegen een boom aankomende, grootendeels vernield werd. Tholeu. In de laatst alhier gehouden gemeente raadsvergadering werden na lezing en goedkeuring der notulen 2 misaieven van H H. Ged. Staten, betreffende goedkeuring raadsbesluit omtrent uitgifte van gemeente grond i ij recht van erfpacht en een exemplaar van de gemeentebegrooting over 1893 voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens werd op verzoek eervol ontslag verleend met 1 Jan. '93 aan B. J. Greep als gemeente bode en concierge met toekenning van een jaarlyksch pensioen ad ƒ300. Werd besloten gednrende de winter maanden eens of tweemaal per week de verschillende barriè.-e's te doen schoonhouden door personen, aan te •wijzen door Burgemeester en Wethouders. Werd mede gedeeld dat zich voor de vacante betrebbicg van onderwyzeres aan de openbare school 3 sollicitanten hadden aangemeld. St. Maartensdijk, 15 Dec. Deze week werd door den arbeider J. Scherpeniese alhier, een varken geslacht ter zwaarte van 603 halve kilogrammen schoon, "'tis om vele arbeiders en ook nog anderen te doen •watertanden tegenwoordig. Bruinisse, 14 Dec. Gisteren namiddag is een tjalkschip met zwaren steen geladen, terwijl het de bocht van St. Jacob invoer, op de Noorderplaat aan den grond gevaren en blijven zitten. Toen het ongeval aan de haven bemerkt werd, zeilden terstond eenige schippers heen om zoo noodig hulp te bieden. Er is echter slechts een vaar tuig bijgebleven. Door ongeveer der lading over boord te werpen is het schip behouden gebleven en heeft het de reis naar het bestortingsterrein te Wemeldinge kunnen voortzetten. De schade is door onderlinge assurantie gedekt. Zïerilczee, 16 Dec. Woensdag avond vergaderde de Liberale Kiesvereeniging alhier. Er waren ruim vyftig leden tegenwoordig. Het bestuur, bestaande uit de heeren de Bruyne, Röell, Franse en van der Vliet, wenschte als één man af te tzeden en stelde daarom aan de vergadering voor, aanstonds tot stem ming over te gaan, ter vervulling van de vier bestaande vacaturen. Daartegen protesteerde de heer Fokker, als zynde dit in strijd met het reglement. VolgeDs dit laatste toch, moet er voor iedere vacature in het bestuur, eene aanbeveling van twee personen geschieden en is het dus wenschelijfe, dat men begint met eerst een nieuw bestuurslid te kiezen, opdat daarna de drie overige leden achtereenvolgens aftreden en in de bestaande vacaturen worde voorzien. De heer M. Koole betreurt het dat het bestuur aftreedt. De heer Helder dringt op een serieuse behandeling der zaken aan. De Voorzitter draagt, nadat de vergadering besloten heeft in den geest van Mr. Fokker en Dr. Helder te handelen, namens het bestuur, ter voorziening in de eerste vaca ture voor, de heeren Fokker en Legemaat. Laatst genoemde verlangt niet in aanmerking te komen voor bestuurslid, en eerstgenoemde wordt met groote meerder heid van stemmen verkozen en neemt zjjne benoeming aan. De vergadering wordt daarna eenige minuten geschorst. Bij de opening der vergadering is de voor zitterszetel nu ingenomen door Mr. Fokker, twee zetels achter de groene tafel staan ledig, het secretariaat wordt nog waargenomen door Jhr. Röell. De nieuwe president noodigt de heeren van der Vegt en van Os uit, het bureau voor stemopneming te vormen, waaraan genoemde heeren welwillend gehoor verleenen. De eerste stemming is volgens den heer de Brnyne niet wettig. Niet te verwonderen, dat sommigen meenen, dat het hier eene ahuize stemming ie, daar op de voordracht staan de heeren A. Buyze en G. A. de Looze. Het geschil loopt over de vraag, of de blanco stemmen by de berekening der volstrekte meerderheid al dan niet gewicht in de schaal leggen. Tot opheffing van allen twyfel, stelt de Voorzitter voor, nogmaals te stemmen, en bij het einde dezer stemming blijft er voor abuizen geen plaats over, daar de heer A. Buyze met voldoende meerderheid verkozen wordt. Verder worden in het bestuur verkozen Mr. D. van der Vliet en Mr. van Geuns. Daar geen der drie nieuwbenoemde bestuursleden ter vergadering tegenwoordig is, kan eerst later bekend worden of deze heeren zich de keuze laten welgevallen. De voormalige Voorzitter houdt daarop een korte, doch krachtige toespraak tot den nieuwbenoemden Voorzitter, den beer Fokker. Hy verklaart mede uit naam van de drie overige aftre dende bestuursleden, dat zy de Liberale Kiesvereeniging in alle opzichten zullen blijven steunen, en het voor gevallene hun niet tot kleingeestig verzet of tot onverschilligheid in zake de Liberale Kiesvereeniging zal voeren. De heer Fokker verheugt zich over de woorden van den laatsten spreker. Op zijn beurt betuigt hy aan ieder der afgetreden bestuursleden zyn dank, voor al wat zjj in zake de kiesvereeniging ge daan hebben, en herinnert aan de vergadering, dat het nieuwe bestuur prijs bljjft stellen op vrjje gedachten- uiting der aanwezigen. Had de Liberale Kiesvereeni ging te Zierikzee ook heden avond met eene kleine revolutie te doen, de aanwezigen moesten niet vergeten, dat het een zeer vredelievende revolutie geweest ia. Op de voordracht voor onderwjjzer aan de o. 1. school te Monnikendam komt als no. 2 voor, de heer J. de Jonge, onderwjjzer te Ellemeet. Zierikzee, 16 Dec. In de op heden gebonden terrechtzitting der arrondissements-rechtbank is de heer J. Groebevroeger inspecteur van politie te Deventer, beëedigd als commissaris van politie alhier. Bij kon. besluit is aan mr. C. Cardinaal, ingevolge zijn verzoek, eervol ontslag verleend al hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, onder dankbetuiging voor de lang durige en goede diensten in verschillende betrekkingen aan de politie bewezen. De heer H. P. Hemmes is thans door den burge meester te Groningen ontslagen uit zjjne betrekking als hoofdinspecteur bij de politie. Door den brigadier der rijksveldwacht te Moerdijk werd Dinsdag voormiddag als landlooper aangehouden een onbekende, voorgevende mandenmaker te zijn van beroep, komende uit Antwerpen, op reis naar IJselrnonde. Na visi tatie en een langdurig verhoor bleek, dat bedoelde persoon met nog drie anderen verleden week in den nacht van Woensdag op Donderdag uit het hospitaal te Vlissingen waren gedeserteerd en vandaar naar Antwerpen gevlucht, doch door de Belgische gendarmes over de grenzen waren gezet. Door de maréchaussee werd hij naar de garnizoens commandant te Breda overgebracht; de anderen moeten volgens hem naar Duitschland zijn getrokken. Naar wy vernemen zyn de werklieden, werkzaam op 's rijks werf te Amsterdam, die voor pensioen in aanmerking komen, voorgedragen aan den minister van marine, om eerst met 1 April e. k. den dienst te mogeD verlaten. Woensdag is te 's Hage een examen aangevangen voor adspirant-opzichter bjj 's rijkstelegraaf. Voor een 3-tal plaatsen hebben zich voor dit examen, hetwelk 5 dagen duurt, 20 candidaten aangemeld. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierïlczee, 16 Dec. By de op gisteren door het Dagelyksch Bestuur van het Waterschap Schouwen gehoudene aanbesteding van het op nieuw delven van eenige waterleidingen in de districten Flaauwers en Koudekerks, in 5 perceelen, by enkele inachrjjving, volgens bestek No. 168, is de uitslag geweest: voor perceel 1, ingeschreven door P. Bezuijen Sz. te Duivendyke, voor 602 en M. Oosse te Serooskerke, voor 597 voor perceel 2, ingeschreven door P. Bezujjen Sz. te Duivendyke, voor 498 en M. Oosse te Serooskerke, voor 457. Beide perceelen niet gegund, doch by latere bespre king in massa aangenomen door P. Bezujjen Sz. te Duivendyke voor 920; voor perceel 3, ingeschreven door M. Oosse te Seroos kerke, voor 110, P. Bezuijen Sz. te Duivendyke, voor 99 en H. Berrevoets Hz. te Kerkwerve, voor 85, aan wien dit is gegund; voor perceel 4, ingeschreven door J. van Vessem te Burgh, voor 215,50 en Johs. de Glopper te Burgh- sluis, voor 154, aan wien dit perceel is gegund voor perceel 5, ingeschreven door J. van Vessem te Bnrgh, voor 140,50, Johs. de Glopper te Burghsluis, voor 112,50 en M. Oosse te Serooskerke, voor ƒ62,50, aan wien de toewijzing geschiedde. Door het Roomsch-Katholiek armbestuur te Goes, is aanbesteed de levering van levensmiddelen. Het tarwebrood van 8 HG. werd aangenomen door den bakker J. Slager aldaar, voor 6% cent. Ten verzoeke der erfgenamen weduwe Willem de Jonge te Goes, werden ten overstaan van den Notaris Pilaar geveild en verkocht 11 woonhuizen met erven, in die gemeente, te zamen voor 6885, ongerekend 12'/2°/o onkosten. 5 perceelen bleven wegens onvoldoend bod on verkocht. Re Nisse werd voor de erven S. A. Smits, ten overstaan van den Notaris de Ronde Bresser in het publiek verkocht, eene hofstede met 2 H A. 39 A. 20 Cent. bouwland, a 1660 de H.A. voor 3970,72, aan den heer J. A. Bevier de Fouw te Goes. Voorts in 15 perceelen aan verschillende personen, 23 H.A. 60 A. 40 c.A. bouw- en weiland voor ƒ22496,92 met 795 voor vruchten en 127ï °/n onkosten. De pryzen per H.A, waren j 1660 het hoogst en 800 het laagst. De openbare verpachting door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Dirksland, op den 6 Decem ber gehouden, heeft in zjjn geneel opgebracht, zynde de kavels van 2 tot 15 van perceel 8, Halsdiep ge naamd, de geheele som van J 165, zynde deze kavels vroeger verpacht op 26 Augustus 1884, voor de som van 25000 per jaar, wel een bewys, dat de oester- cultuur in een ziekelijken toestand is. KERKNIEUW! Beroepen bjj de Ned. Herv. gemeente te Kortgene, da. J. Draaisma te Klundert. De heer H. G. Rooseboom, candidaat te Groningen, heeft voor het beroep naar 's Heerhendrikskinderen (bjj Goes) bedankt, alsook voor 's Gravenpolder. Herkozen te Dreischor als ouderlingen de heeren A. Remeeus en P. Klompe en. als diaken de heer M. L. Slager. Tot commissie van toezicht der vereenigde christe lijke joDgelingsvereenigingen te Goes zyn benoemd de heeren B. van Asperen Vervenne, P. C. van Melle, J. Donner, M. de Jonge Jz., C. Beenhakker te Kloetinge en W. D avekot. Het bestuur over de gecombineerde vereenigingen bestaat uit de heeren J. Visser, voorzitter, J. Jongepier, vice-voorz., H. Janse en J. W. v. d. Weert, secretarissen, W. S. Duvekot en Pb. Wessels, penningmeesters, A. Verburg, bibliothecaris, W. Cense en L. Duvekot plaatsvervangende bestuursleden. Ds. W. A. van Griet- hujjsen is eere-voorzitter. Er zyn thans 100 leden. Iugezondeu Stukken. EENE VRAAG. Is de regeling der Zierikzeesche Stoombootmaat schappij in het belang van den ontworpen (misschien reeds verworpen) Tram? EEN REIZIGER. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 45 December. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer van de meeste artikelen vrij voldoende. Nieuwe Tarwe f a f 6,50 Rogge f 5,50 a f Wintergerst f a f 4,75 Zomergerst f 4,25 a f Witteboonen f 7,75 a f 8, Bruineboonen 1 8,a f Paardenboonen f 6.a f Tuinboonen f 6,25 a f 6,50 Kleine Groene Erwten f 8,50 a f 9, Koolzaad f 9,a f Versche Boter per kilo. f 1,20 a 1 1,30 Eieren per 100 stuks f 6,80 Goes, 13 December. Van den kleinen aanvoer ging slechts een klein gedeelte tot lagere prijzen van de hand. Nieuwe Tarwe f 5,50 a f 6,25 Rogge f 4,90 a f 5/15 Wintergerst f 4,a f 4,40 Zomergerst f 3.90 a f 4, Haver f 2.80 a f 3,10 Kookertwen f 8,— a f 8,25 Bruineboonen f 7,25 a f 7,75 Paardenboonen f 6,25 a f Boter per K.G. f 1,20 a f 1,25 Eieren per 100 stuks f 5.60 a f 6, Ziex-ilï^ee, 15 December. Bij kleine aanvoer doch zeer flauwe stemming ging er weinig om. Nieuwe Tarwe f 6,10 a f 6,40 Goede en Mindere soort t 5,a f 6,— Rogge f 4,25 a f 4,50 Zomergerst f 3,75 a f 4,— Wintergerst f 3,85 a f 4,15 Chevalier f 4,50 a f 5,10 Haver f 2 50 a f 2,85 Groene Erwten f 7,a f 7,50 Bruineboonen 1 6,50 a f 7, Witteboonen f 6,50 a f 7, Paardenboonen f 6,a f 6,25 Lijnzaad 1 10,a f 44, \m Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig ljjden, onze veel geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mej. CORNELIA DEN BOER, Wed. Joh.s Hanse, in den ouderdom van rnim 80 jaren. Uit aller naam, C. W. HANSE Cz. Duivendijke, 13 December 1892. Oogarts WAGTHO zal op den 2den Kerstdag, van des voormiddags 10 tot 2 uur te consul- te e r e n zijn ten huize van Mejuffr. ,T. A. WAGHTO te Thoien. Het DAGELIJKSCH BESTUUR DER VISSCHERIJEN op de Schelde en Zeeuwache Stroomen maakt bekend, dat de op SS-S4: JVo- vember 1.1. te Middelburg verpachte perceelen langs den oever van Noord-Beveland, in de Zandkreek, de Piet, het Schenge, het Sloe, het Veergat en de Ooster Schelde, met uitzondering van de perceelen No. 24 en 25 langs den oever van Noord-Beveland, aa.ii <1© hoogste bieders zjjn gegund. Tholen, 14 December 1892. Het Dagelyksch Bestuur voornoemd, C. J. DE VUL DER VAN NOORDEN, Voorzitter. J. A. FOKKER, Secretaris. Het BESTUUR van het Waterschap gBSIr Poortvliet zal, op Donderdag 39 December 1893, des avonds ten 7 nre, in de Herberg van .T. NOOM te Poortvliet, trachten te verpacb ten Het grasgewas der wegen in voornoemd Waterschap, voor den tijd van zeven achtereen volgende jaren. P DAANË VAN STAPELE, Dijkgraaf. GEUZE, Ontv.-Giiffier. De Notaris J. FRANSE zal, "Vrajdagf tpffnftr 33 December lü803, 's morgens 10 ure, op «Kopkensgors", onder Noordgonwe, publiek verkoopen FENE GROOTE PARTIJ als: Kamen, Kozijnen, Deuren, Balken, Gordingen, Platen, Dek-, Zolder- en Weegdelen, Binten, Latten, Ribben, Brandhout, 30,000 Steen (IJselvorm) 2000 roode Pannen enz. De BURGEMEESTER van Eikerzee zal, VV op Zaterdag 24 December lï80:2, 's voormiddags 10 ure, te beginnen op het dorp Eikerzee, publiek verkoopen: waaronder eenige geschikt voor werkhout. De Burgemeester voornoemd, J. v. d. BOUT Tz. Notaris vanSETERS zal Woensdag 38 December 1893om ÏO nui*. ten verzoeke van de Wed. JAN RIJSTENBIL te ScherpeniBse, publiek verkoopen Op de weide in de Wolfshoek, EENE PARTIJ ALDAAR WASSENDE geschikt voor WERKHOUT, en EEN PARTIJTJE Eene beste, nog flink melk gevende Vare Koe, of in ruil tegen een Paard of jong Vee. Te bevragen bjj den Boekhandelaar DE MOOIJ. De Notaris P. WAIJ zal, ten verzoeke van den H W.Geb. Heer Jonkhr. W. M. H. DE JONGE, op Woensdag den Sasten De cember 1893, des voormiddags om lmlf elf, in het openbaar verkoopen: Eene groote partij geslagen, lang en zwaar in het Oude-Nieuwland, genaamd »Kellersbosch", onder Oawerkerk, waarin vele BAKENS. De Deurwaarder B. den BOER te Zierik- e, is voornemens, ten verzoeke van zijne principalenop VrijdAg den 30 December 1892, des namiddags ten 2 ure, in de Herberg van P. van Langeraad te Ellemeet, publiek te verkoopen: Blauwe en Toolsche Baai, Japon- en Broek- stoffen Engelsch Leer Molton Piqué Dimet, Ratiné voor Winterjassen, wit en blauw Katoengekleurde Katoentjes Boezeroengoed, gebreide Kousen, eenige wollen en katoenen Dekens en wat meer zal worden gepresenteerd. Koopen beneden f 1,contant. Overige koopen betaaldag 4 Juni 1893. De Goederen zijn op den dag der verkoop te be zichtigen des voormiddags van 1012 uur en des namiddags van 1 2 uur. De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ zal teo verzoeke van den H.W.Geb. Heer Jonkheer W. M. H. DE JONGE, op Dinsdag 3 Januari 1893, des voor middags ÏO ure, in het Bosch »De Katte", onder Noordgouwe, publiek VEKKOOPEN: Eene partij zwaar 7- en 8-jarig De Notaris Mr. J. A. BOLLE te Renesse, zal, ten verzoeke van den Heer A. WAKKEE en anderen te Bergen-op-Zoom, op Woensdag 11 Januari 1893, 11 ure, in de Herberg van J. Bom te Haamstedepubliek presenteeren te verkoopen 2 Heet. 22 Ares 10 Centiaves in Haamstede, kadaster sectie C Nos. 124 en 133, in pacht bij M. O. Hanse tot 11 Nov. 1893, ad f 146,54 'sjaars; en 1 Heet. 86 Ares 30 Centiares aldaar, sectie D No. 99, in pacht bij J. J. de Glopper tot rooven oogst 1893, ad f '122,92 'sjaars. Inmiddels uit de hand te koop. Information te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris en van Mr. H. C. MOOLENBURGH te Zierikzee. TE PACHTEN GEVRAAGD met ongeveer 30 Heet. Bouw- en Weiland, gebruik Maart of rooven oogst aanst.pachtsom te voldoen naar verkiezing van den verpachter. Adres onder letter A., aan den Uitgever dezes. TJIT DE HAND TE KOOP: bestaande uit: HUIS, SCHUUR en ERF, ter grootte van circa 30 Centiaren, aan het Zuid-Be velandsch-kanaal. Brieven te zenden aan C. DEKKER Pz., Boek'n. te Wemeldinge. T E KOOP: Een NOTENBOOM, lengte en omvang der stam 3,12 en 1.44 M. Te bevragen bij A. KLOET te Scherpenisse. T E K O OF»: 'Een LOOP VARKEN, keur uit drie, waarvan één nog zoog is, geschikt om te beeren, bij A. R. van pen BERGE te Oosterland. k groote BIGGEN te koop, bij W. VIERGEVER, Zonnemaire. Jonge Kalkoensche Hanen, by STOLS te Kapelle. Te lioo£> of in ruil tegen Vee: Een nieuwe HAND BUIL, zeer geschikt voor een landbouwer. Adres Papier magazijn van R. W. J. OCHTMAN, ysg* naast 's Landskamer te Zierikzee. Puik UIENZAAD, verkrfjgbaar bij P. C. BOOGAART te Nieuwerkerk. Rijstmeel, merk „Vliegend Hart" a f 2,30, puik Ajuin-, Koebieten-, Jaapjes-, Reuzen- en Engelsche Mangelpeezadenbenevens andere Laudbouwzaden. Verder 500 bossen Tarwestroo en 3 drachtige Schapen. Tevens voorradigSpaden Mestrieken Schoppen, Draadnagels, enz., alles tegen concur- reerende prijzen, bij A. Langejan Pz., St.-Maartensdijk. Er wordt dageljjks verwacht door J. DEN BOER CzD-, Brouwershaven: Eene lading prima per schjpper B. VAN BEVEREN. Nog voorradig Puike grove KASTANJESa \3 Cent. AARDNOTENat Opruiming zoolang de voorraad strekt- JARIGE KRENTENalj Cent. ROZIJNEN met pittena 8 ONTVANG EJV Nieuwe Krenten, Rozijnen, Pruimen, enz, A. ADRIAANSE. zijn de Tricot-Tailles van af f 1,50. Tricot-Pakjes voor Jongens, van af f 195>0. Tricot-Broekjes 40 Ct. Tricot-Broekjes geheel wol, ijzer- sterk, van af f 0,85. Tricot-Broekjes, gebreid, voor Jongens, zeer warm, ijzer ijzersterk, van af f 1,35. Christina Holty—Groenhard. ^iclltzenciiEig-en worden op aanvraag direct afgezonden. Bij C. v. BLOOIS te Dreischor voorhanden: Aardnotenkoeken en Meel, LIJNKOEKEN en MEEL, KATOENZAADMEEL, SPOELINGMEEL met een gehalte van l2°/0 vet en 28% eiwit. van A. HOBBEL, is het beste en goedkoopste in o-ebruik. voor Kleermakers en Huishoudelijk Gebruik, zyn in ruimen voorraad voorhanden en worden tot zeer lage pryzen met garantie geleverd, door JOH. ENZLIN, Dam, Zierikzee. TE KOOF» GEVRAAGD KLEINE BRUINE JUIN, directe of latere levering. Brieven franco onder No. 93564 aan het Advertentie-Bureau HAASENSTEIN VOGLER, Rotterdam. Puik vertrouwd ZAAILIJNZAAD, by J. J. BEI JE, Dorpshuis", Oosterland. Puik nieuw Zeeuwsch UIENZAAD, verkrijgbaar bij .Tb. HOBBEL, Uienzaadteler te Ooltgensplaat. De COMMISSARIS VAN POLITIE te Zierikzee, vraagt prijsopgave van gemeubileerde Kamers, liefst met Kost. Uitkeering bij overlijden. Wordt gevraagd IEMAND inet eenig kapitaal, om als HOOFD van een dergelijke zaak op te treden, voor Zierikzee en omstreken tegen 1 Januari 1893. Franco brieven letter IJ. Z., bij den Boekhan delaar A. C. DE MOOIJ, Zierikzee. GEVRAAGD voor ZIERIKZEE en OMSTREKEN: een yvei-igj en bekwaam SUB-AGEGT, om Suiker bieten te contracteeren, enz. Brieven motto BIET, aan den Boekhandelaar VAN DISHOECK. örRnoiyBjyj) .lUt?{9SSIA\.I0A.I9UUUn\[ l na sjaSuBAJOASiuuid oijaoq 'imnarannoz 'iHOOUadTIHOS 'S 25 Plaatsvervangers gevraagd, voor een der soliedste Maatschappijen. Hoog loon. C. DE VALK, Scherpenisse. Met Mei a.s. een Ax*bei<ier*sgfezïn benoodigd en eene Dienstbode, by L. KOOPMAN Pz., onder Nieuwerkerk. Door naar huis gaan, terstond of met J Maart a.s. een goede aankomende Boerenknecht be- noodigd, bij L. A. BENTSCHAP KNOOK E.B.z., onder St.-Maartensdijk. Met 1 Maart een ongehuwde -A.rbeid.ers:- knecht benoodigd, bij M. BOOT Jz., Kerkwerve. Met 1 Mei a.s. een Boerenknecht met een klein gezin en 1 Maart a.s. eene Boeren- dienstmeid benoodigd, bij G. ÜOELEMAN te Noordweile. Adres D. VIERGEVER Joh.z., Noordgouwe, Met lo Mei a s. een ongehuwde Boereiilineclit benoodigd, by C. ZOETER, Oosterland. Tegen 1 Mei een Dienstmeid gevraagdbij D. HANSON, Logementhouder, Sommelsdijk. Met Mei a.s. eene Meid benoodigd, by ,J. W. KOOMAN te Duivendyke. Met Mei eene Boereudienstmeid benoo digd, by L. DALEBOUT, (Schelphoek) bij Serooskerke. TELEGRAMMEN. 's Gravenliage, 16 December. Tweede Kamer. Aangenomen zijn de ontwerpen op de Provinciale belastingen en de wijziging der schoolwet, waardoor tengevolge de aanneming met 76 tegen 14 st. het amendement TravaglinoMutsaers, de verplichte invoering van het leervak in de vrije- en orde-oefeningen is verdaagd tot 1897. Bij hoofdstuk Marine werd de aanbouw van nieuwe schepen bestreden door de heeren van Vlijmen en Lieftinck en verdedigd door den Minister en den heer van der Oye, die verzekerde dat zij voor Indië en Nederland geschikt zijn. Met oorlog zou hij overleggen om eergevecht in te stellen om een duel te voorkomen. F»»r*\js, 16 December. Heden zijn Charles de Lesseps (zoon), Fontaine en Sansleroy in hunne woningen gearresteerd. Een ander is naar Weenen gevlucht. Bij de gehouden huiszoeking ontdekte de Justitie een uitgebreide briefwisseling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 4