KLEEDINGSTUKKEN, ATTENTIE!!! Jaarlijksche Uitpakking Heeren-, Jongeheeren- en Kinder- Winter- en Najaars- DOOR HET UITSTELLEN DER KERMIS AANBESTEDEN, H.0.111I1K! ANTOINE MES, Raadszitting van 29 Aug. j.I. te Wissenkerke. Haagsche Brieven. ADVERTENTIEN. DE DIRECTIE. Oogarts WAGTHO SOCIËTEIT „ONS GEKOPT NOORD-BEVELAND. 340e STAATSLOTERIJ. Microscopisch- en Chemisch onderzoek. Ouders en Voogden Commandiet Kas, Eerste kwaliteit Biggen kon het niet eerder en Spr. bljjft er by, dat het zaak is de kermis uit te stellen. De Voorzitter zegt, de redenen te hebben opgegeven ■waarom Bnrgem. en Weth. het niet noodzakelijk hebben geacht een voorstel te doen om de kermis niet te laten doorgaan. Ten aanzien van hetgeen de heer de Vos zegt, dat het hier slechts geldt een uitstel, merkt Spr. op, dat het twijfelachtig ia of de toestand op 3 Oct. niet erger zal zyn dan nu. Als de cholera zich nog verder had uitgebreid en meer nabjj de stad was ge komen, zouden Bargem. en Weth. vanzelve hebben voorgesteld de kermis niet te laten doorgaan of zelfs al ware zjj in gang, die te doen ophouden, doch het gaat niet aan, die aan den vooravond uit te stellen, waar reeds door velen zooveel kosten zjjn gemaakt. De heer de Vos acht de schade voor de winkeliers te licht; vooral voor de kleine burgers is die van belang en Spr. gelooft, dat deze er groote schade van zouden hebben, wat bij Burgem. en Weth. ook een der argu menten is geweest, om geen voorstel tot verdaging te doen. De Voorzitter sluit daarop de beraadslagingen. Het voorstel van de genoemde raadsleden, om de kermis tot 3 Oct. uit te stellen in stemming gebracht, wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren van der Vliet, Franse, Röell, de Vos, S. J. Ochtman, Houwer en van den Bout. Tegen de heeren W. A. Ochtman, Boejje, de Looze en de Crane. De Voorzitter geeft vervolgens te.kennen, dat zooveel mogelyk zal worden getracht de belanghebbenden van elders, met dit besluit in kennis te stellen. Nadat hierover nog het woord was gevoerd door de heeren van den Bout, de Vob en Franse, stelt de Voor zitter voor, de bestaande verordening op de markten te wjjzigen, door het nemen van een besluit, dat de kermis dit jaar zal aanvangen 3 October, en 11 dagen duren zal. Aldus besloten. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Zierikzee, 2 Sept. //De kermis is uitgesteld" ziedaar deri hoofd-inhoud van bovenstaand verslag, dat wij uitvoerig hebben gemaakt om verkeerde meeningen, die konden bestaan, weg te nemen. Elk ingezeten zal hieruit zien, dat beide partijen, voor- en tegenstanders hunne meeningen openlijk hebben gezegd, dat het Hoofd der gemeente de materiëele belangen der ingezetenen heeft willen behartigen, doch nu eenmaal de beslissing is gevallen (en naar wij vermeenen in den goeden zin) is het de plicht van elk inwoner dezer ge meente te zorgen, dat de orde niet worde ver stoord. Wat baat dat? Niets! Wat geeft het? Niets dan dat enkele personen worden verbaliseerd en anderen, die achter de schermen zitten, zich vrij houden Daarom, burgers van Zierikzee! U op 3 October eene genoeglijke kermis toegewenscht. DB CHOLERA. Ia de zitting van den gemeenteraad te Hamburg, gehouden 29 Augustus, is geconstateerd, dat bet aantal choleragevallen, nadat het in acht dagen van 50 tot 700, en dat der sterfgevallen van 14 tot 261 op één dag was gestegen, aanmerkelijk was afgenomen. Van wege den saniteitsdienst waren er vervoerd den 20en Augustus 16 ziekenden 27en bedroeg het 806, den 28en 684, den 29en tot 's middags 12 ure 237. Het genees kundig bureau kon natuurljjk slechte mededeelen de ziektegevallen, die bjj dit bureau waren aangegeven. In het geheel waren er tot nog toe vervoerd 2353 Ijjders en 1068 Ijjken. Berlyn, 1 Sept. Te Hamburg maakt de cholera nu ook in de betergeatelde klassen slachtoffers. Zoo zjjn aan de ziekte overleden de componist Cobelli en dr. Miersch, redacteur van de Hamburger Nachrichten. Webesohn, directeur van het oude Hamburger Zieken huis, werd mede door cholera aangetast. INew-York, 31 Aug. Op de van Hamburg gekomen stoomboot »Moravia" zjjn gedurende de reis 22 personen aan de cholera overleden, als: 2 volwassenen en 20 kinderen. Alle Ijjken zjjn in zee geworpen. De Moravia" is in quarantaine gelegd. Antwerpen, 31 Aug. Gisteren zjjn 8 cholera- ljjders in het hospitaal opgenomen. Twee zjjn overleden. Heden zjjn vier Ijjders in het hospitaal gebracht. De Opinion meldt, dat zich te Mechelen negen gevallen van Aziatische cholera hebben voorgedaan. KERKNIEUWS. Beroepen bjj de Herv. Gem. te Zierikzee Ds. Blanken, predikant te Lutjebroek. Bedankt voor Cortgene door ds. L. F. A. Westerbeek van Eerten te Seroopkerke; voor Nichtevecht en Zjjderveld door ds. F. Ch. Geerling te Domburg. Een stoel neen waarde lezers, 'k heb er weer geen gehad, toch had ik er wel eenigszins op gerekend, deze keer, ik heb toch zoo zuchtend den laatsten keer in den Bode het ongemak van het staan te kennen gegeven, edoch verhard schijnen de harten, ze weten mijn wensch! zoo niet allen, zullen de meeste onzer vroede mannen den Nieuwsbode op merkzaam lezen, vooral wanneer ze weer zoo eens vergaderd zijn geweest. Mijn vonnis is aldus geveld en hoewel noode, zal ik er dan maar in berusten. Alle leden waren present en op de notulen der vorige vergadering werd geene aan merking gemaakt, dus goedgekeurd. Ingekomen zijn 4 missives van Heeren Gedep. Staten, die de lezers geen belang kunnen inboezemen en allen voor kennisgeving werden aangenomen. Nog is ingekomen een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarin wordt gemeld, dat een candidatenlijst van 4 leden voor het college van zetters moet worden opgemaakt, waartoe men overgaat, nadat door den voorzitter is gezegd, dat de heeren Janus de Loofl' en P. de Regt aan de beurt van aftreding zijn. Vervolgens gaat men tot stemming over, terwijl de heeren Helderman en van Damme als stemopnemers fungeeren. Als r.o. 1 wordt met algemeene stemmen gekozen de heer Janus de Looff; no. 2, de heer P. de Regt met 10 stemmen, 1 biljet was blanco; no. 3, de heer Aart van der Maas, timmerman alhier, met 7 stemmen en ten slotte met 10 stemmen, een biljet blanco, de heer J. Marcusse Mz. Vervolgens wordt namens raadsleden door den heer Kluit in gunstigen zin rapport uitgebracht over de voorloopig vast gestelde gemeenterekening over 1891, die rekening bedroeg in ontvang f 21297,54 en in uitgaaf f 19019,61 en werd aldus vastgesteld. Is ingekomen van het burgerlijk armbestuur de rekening over 1891, die rekening bedroeg in ontvang f 1391,52, in uitgaaf f 1386,74'/j, sluitende met een goed slot van f 4,77'/ï- Burgem. eu Weth. stellen voor, deze rekening goed te keuren, waartoe wordt besloten. Vervolgens is aan de orde de begrooting voor 1893 van het burgerlijk armbestuur, in ontvang en uitgaaf geraamd op f 1397,27'/i en wordt die begrooting goedgekeurd. Onder de uitgaven werden genoemd f 1040 voor bedeeling, f 80 voor medicijnen, f 40 voor kleedingstukken, enz. Wordt nog goedgekeurd dat adressanten af- en over schrijven een post van onvoorziene uitgaven, groot 79,161/.,. Vervolgens worden Burgem. en Weth. gemachtigd eene subsidie van genoemd bestuur uit de gemeentekas te ver- leenen van f 1350. Ten slotte vragen Burgem. en Weth. machtiging tot het verhuren van het water in de regenbakken der openbare school en der kerk, benevens den verkoop van den inhoud der aschbakken, welke wordt toegestaan. Alsnu niets meer te behandelen zijnde en niemand meer 't woord verlangende, werd de vergadering gesloten. Wissenkerke. WITTE IIAGE. 's-Gravenhage, 30 Augustas 1892. Ofschoon de vacantiën paa overmorgen zijn afge- loopen, ziet men overal reeds aanstalten maken om het reisseizoen te veranderen in het werkseizoen. De logé's vertrekken om tijdig weer school te kunnen zijn, hetzij op dan wel voor de schoolbanken, want het aantal reizende schooljuffers en heeren is tegenwoordig legio. De uitspanning is hun natuurlijk even hartelijk gegund als aan ieder ander, maar er blijkt toch uit dat in 't algemeen genomen de toestand van de onderwijzers man nelijke en vrouwelijke veel verbeterd is. Wie kon er 25 jaar geleden denken aan een reisje of uitstapje van eenig belang? Maar ook blijkt de nadering van het werkseizoen, behalve uit het vertrek van vele vreemdelingen uit Scheveningen, uit de verschijning van het verslag der Eerste Kamer over de belastingwetten. Ofschoon het stuk met zorg is gesteld en men zich beijverd heeft verschillende vragen over betwiste punten aan den Minister te onderwerpen, kan ik niet zeggen dat het zeer belangwekkend is. Trouwens, hoe kan het anders? Een onderwerp, dat wekenlang is uitgeplozen, wordt er niet frisscber op als het nog eens moet worden opgewarmd. De hoofdzaak trou wens is te weten dat er geen gevaar hoegenaamd bestaat voor de aanneming der ontwerpen. De gi'oote meerderheid der leden beaamde in de af- deelingen de strekking van de voorstellen in hun geheel en de beschouwingen over sommige onder- deelen schijnen niet van dien aard om ernstige critiek in het openhaar debat te duchten. Hoogst waarschijnlijk zal dit zich bepalen tot de vraag der opportuniteit, in verband met de aanstaande indiening van de bedrijfsbelasting en als de Eerste Kamer het openbaar debat eerst zal houden na de opening der nieuwe zitting wat vermoed wordt zal er alsdan zeker verband worden gelegd tusschen de vermogensbelasting en de in de Troonrede toe te zeggen of alsdan misschien reeds ingediende wetsvoordrachten. Wat hiervan ook zij, eene aan gename gewaarwording brengt de lezing van het kamerverslag toch te weeg, n.l. waar door het Hoogerhuis wordt erkend dat de belastingvoorstellen eene gewenschte verlichting van den druk der mingegoeden en eene gerechtvaardigde verzwaring van lasten op de sterkere schouders ten gevolge zullen hebben. Opnieuw blijkt hieruit, dat de Eerste Kamerleden onzelfzuchtig genoeg zijn om zich niet door hun eigenbelang te laten leiden, wat jaren geleden en niet zonder grond wel eens betwijfeld is geworden. Gorden zich velen reeds aan voor den politieken strijd, die ons in het aanstaande zittingjaar te wachten staat, nog veel krachtiger wordt thans opgetreden tegen den gevaarlijken vijand, de cholera, die in ons omringende landen uitgebroken, ook onze grenzen reeds heeft overschreden en hier en daar heden werd verteld dat er zich ook in de residentie een geval heeft voorgedaan enkelen heeft getroffen. Dat de menschen dien vijand liever ontloopen is volkomen begrijpelijk, maar waarom zooveel vrees moet worden gekoesterd voor deze ziekte en met zooveel onverschilligheid het leven wordt in de waagschaal gesteld in vele andere gevallen, is minder duidelijk. Men begint nu pompen af te danken, privaten en riolen te ont smetten, zuiver water verkrijgbaar te stellen alsof er behalve de Aziatische ziekte, niet reeds gevaar bestaat voor typhus, besmettelijke keelontsteking, roodvonk enz., meerendeels toch ook ontstaan of verergerd door slecht water, slechte faecaliën-afvoer enz. Men heeft waar het militaire zaken geldt steeds in den mond de spreukDie den vrede wil, bereide zich ten oorlog", maar buitengewoon zeldzaam zijn de gevallen, waarin die spreuk op hygiënisch gebied toepassing vindt. Het schijnt dat sommige gemeentebesturen en particulieren ook met blindheid zijn geslagen en eerst de oogen opslaan als de vijand voor hun neus staat, om dan in allerijl te gaan ontsmetten en de handen uit te slaan, alsof in een oogenblik de achteloosheid en veronachtzaming van jaren hersteld kan worden. Geregeld, voortdurend en zonder ophouden dienen autoriteiten en particulieren de hygiënische voor schriften te behartigen. Dan eerst is men eenigszins behoorlijk gewapend voor het geval dat de vijand voor de poorten mocht komen, maar dan ook is alle overdreven vrees schadelijk. Sterven kunnen wij allen dagelijks al heerscht er geen cholera en b.v. het plotseling sterfgeval van den President van het Uitvoerend Comité van de Sporttentoon- stelling te Scheveningen heeft evenveel indruk gemaakt al gold het daarbij volstrekt geen besmet telijke ziekte, maar een hartkwaal. Niets erger in tijden van epidemieën dan vrees. Ieder voor zich kan thans niet beter doen dan zich eenvoudig in acht nemen, geen buitengewone dingen doen, vooral niet zich overeten aan fruit of verfrisschende dingen, waken tegen belangrijke verkoeling en verder gewoon leven en zooveel mogelijk huis en hof rein houden. Zooeven sprak ik van het water als een der belangrijkste tusschenatoffen, die besmettelijke ziekte kiemen overbrengen. Vreemd dat juist datzelfde water namelijk zonder ziektekiemen tevens zoo heilzaam kan werken. Toevallig was ik dezer dagen te Kleef en woonde daar eenige begietingen in de inrichting van Dr. Bergmann bij, volgens bet systeem van Pastoor Kneipp. Het is merk waardig te zien hoevelen en hoeveel verschillende soorten van zieken daar genezing komen zoeken en in vele gevallen reeds hebben gevonden. Hol landers vindt men er bij menigte, doch ook vele Duitscbers, terwijl Franschen en Engelschen in het najaar worden verwacht. Godsdienstig onderscheid wordt er volstrekt niet gemaakt, al zijn er zeer vele katholieken onder behandeling, blijkbaar aan de kerkelijke gewaden die zij dragen. Het kurhaus is zeer eenvoudig, eeu villa voor den geneesheer, met ruimte rechts voor grasveld, links voor badhuis. In het geheel 12 badkamertjes, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen, natuurlijk afgescheiden en voor ieder dier beide afdeelingen een vrij groot bad vertrek met kuipen en de noodige slangen voor de begietingen. De dokter schrijft bij de eerste raadpleging in ieder boekje 8 begietingen 2 per dag dus voor 4 dagen eu men geeft den badknecht (voor de vrouwen een badjuffer) regelmatig op welke begieting nu volgt. De begietingen duren zeer kort, een of twee minuten voor sommige, even zoovele seconden voor andere gevallen. Na aangekleed te zijn zonder afdrogen moet men zich warm loopen, terwijl kreupelen te bed moeten gaan liggen totdat zij zich warm ge voelen en het water aan het lijf is opgedroogd. In sommige gevallen worden inwikkelingen in huis aan de patiënten voorgeschreven, die op aanvrage door geestelijke zusters met de meeste liefde geschieden. Dagelijks worden er 200 a 300 patiënten begoten. En in 't algemeen zijn de uitwerkselen goed, soms zeer verrassend. Een Nederlander, loopende op krukken, vertelde mij dat hij weinige weken ge leden in het bed moest gedragen worden. Tegen huidziekten en zenuwziekten vinden velen baat, maar bovendien tegen zeer vele andere kwalen, o. a. blindheid, die het gevolg is van zenuwen. Opmerkelijk is het dat gewoonlijk eerst na een dag of tien de kuur begint te werken. Natuurlijk is men aan diëet, door den dokter voorgeschreven, gebonden, terwijl velen de Kneippsche koffie en het Kneippsche brood gebruiken om de werking van de kuur te versterken. Mijn totaal-indruk is dat hier aan geen kwakzalverij hoegenaamd te denken is. De geneeskundige raadt de kuur af of ■aan, naar mate zijn onderzoek en ervaring hem die heilzaam doen voorkomen. De waterbegieting is een zeer natuurlijk middel en de kracht van uitstrooming en de wijze van begieting zijn door ervaring aangewezen. De methodische toepassing van water schijnt in vele gevallen zeer heilzaam te werken en men ziet vele patiënten, die met innige dankbaarheid aan Pastoor Kneipp heengaan, ofschoon de Kleefsche inrichting slechts in zoover met hem verband houdt dat Dr. Bergmann 6 jaar met en bij hem heeft gearbeid. Een paar dagen geleden waren er reeds 1850 zieken behandeld in eene inrichting, die eerst sedert Februari of Maart is geopend. Burg;eriyke Stand van Zierikzee. geboren: 26 Aug. Eene dochter van A. Schouls en P. de Graaf. 28 dito. Eene dochter van J. Tromper en M. Phernambucq. overleden: 27 Aug. G. van der Klift, 11 ra., z. 28 dito. M. Ver- meule, 64 j., vrouw van W. Roskam. 29 dito. J. Broersma, 70 j., man van M. Beversluis. A. H. Kerpestein, 13 j., d. 30 dito. A. Kwant, 30 j., vrouw van L. Hanson. MABKTB ERICIITEN. Dordrecht, 1 September. Tarwe. Jarige puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 7,a 7.40 Dito goede f 6,a f 6,30 Dito mindere en blauwe f 4,a f 5, Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 7,a f 7,50 Dito goede f 6,50 a f 7, Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. f 5,a f 5,50 Gerst. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 4,20 a f 4,70 Dito dito gestort f 5,a f 5,20 Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 4,a f 4,20 Dito Zomer-, Zeeuwsche en Vlaamsche 1 4,— a f 4,20 Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 3,80 a f 4, Haver. (lange) f 3,20 a f 3,80 Dito (dikke) f 4,a f 4,50 Paardenboonen f 6,a 1 6,50 Erwten (kook-) f 7,50 a f 8,50 Dito (mesting) f 6,a f 7, Kanariezaad f 11,af 14, Oostburg;, 31 Augustns. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer weder zeer klein en de vraag be paalde zich tot kleinigheden voor dadelijk gebruik. Enkele beste monsters werden met den hoogst genoteerden prijs betaald. Afwijkende soorten onverkoopbaar. Tarwe, Rogge en Gerst van den nieuwen oogst waren voldoende van kwaliteit doch niet zoo puik als werd verwacht. Men besteedde heden voor: Jarige Tarwe 1 5,75, f 6,50 a f 7,50, Nieuwe Rogge f 4,75, 5,a 1 5,25 Nieuwe Wintergerst f 4,75, f 5,a i 5,25 Jarige Zoraergerst f 3,25, f 3,50 a 1 3,75 Groene Erwten f 8,f 8,50 a f 9, Middelburg, 1 September. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer ruimer dan voorgaande week. Tarwe f 7,a f 6,75 Nieuwe Tarwe f 7,a f Nieuwe Rogge f 5,75 a f Nieuwe Zomergerst f 4,a I Witteboonen f 7,75 a f Paardenboonen f 6,75 a f Kleine Groene Erwten f 9,a f Koolzaad f 8,25 a f Versche Boter f 1,35 a i 1,40 per kilo. Eieren per 400 stuks f 3,70. Goes, 30 Augustus. Alleen in Gerst was eenige aan voer, die veel vraag ondervond. Overige artikelen volgens noteering vorhandeld. Tarwe f 6,a f 7, Nieuwe Tarwe f 7,a f 7,50 Nieuwe Rogge f 4,90 a f 5,10 Wintergerst f 4,30 a f 4,60 Zomergerst f 3.80 a f 4, Haver f 2,75 a f 3,40 Kookertwen f 8,25 a f 9, Versche Boter f 1,40 a f 1,55. Eieren f 3,20 a f 3,60 per 100 stuks. Zierikzee, 1 September. Bij ruim aanbod van alle artikelen doch flauwe stemming ruimde het aangevoerde slechts gedeeltelijk tot onderstaande prijzen op. Nieuwe Tarwe f 6,75 a f 7, Goede en Mindere soort f 6,a f 6,50 Jarige Tarwe f 5,— a f 5,50 Nieuwe Rogge f 4,50 a f 5, Nieuwe Wintergerst f 4,a f 4,25 Nieuwe Zomergerst f 3,75 a 1 4,10 Nieuwe Chevaüer f 4,50 a f 5*, Nieuwe Haver f 3,— a f 3,50 Nieuwe Groene Erwten f 8,a f 8,60 Ierseke, 2 September. OESTERBEURS. Verkocht: Zaaigoed boven de Rijksdaalder a f 13,91, boven de 5 centi- Meter op f 14,10 en f 15,ingehouden. V Heden ontvingen wjj het treurig bericht, dat op den 27 Jnlï j.I. te Singapore, (Ned Indië.) is over leden, ODze geliefde Zoon en Broeder, MARINUS, Matroos 3de KlasBe, aan boord van Hr. Ms. stoomjacht >Koerier", in den ouderdom van 18 jaar en 5 maanden. Namens de Familie, P. PADMOS. L. PADMOS—Blom. Reneme, 30 Augustus 1892. Algemeene kennisgeving. Heden overleed te 's Heerenberg, onze geliefde Broeder en Behuwd broeder, de heer M. L. KEIDEL, in leven Leeraar aan de H. B. School te Dordrecht, in den ouderdom van 54 jaar. Nijmegen, H. O. KEI DEL 31 Aug. 4892. en Echtgenoote. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote Moeder en Grootmoeder, betuig ik, ook namens mijne Kinderen en Kleinkinderen, mijnen oprechten dank. Stavenisse, 1 Sept. '92. A. KOSTENSE. Voor de vele blijken van achting en belang stelling bij hun 25jarig jubilé ondervonden, betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank. C. E. CHIVAT. H. CHIVATv. d. Polder. Zierikzee, 2 September 1892. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van St.-Maartensdijk, maken bekend lo. Dat zij, die dit jaar de Kermis, aanvangende den 7en October a.s., met Kramen, Tenten, enz. wenscben te bezoekeD, een toewijs zullen moeten overleggen, dat in de gemeente het laatst door ben bezocht, geen besmettelijke ziekte heerscht, noch in de laatste 3 maanden geheerscht heeft. 2o. Dat de Kramen enz., den 13den October d.a.v. moeten zijn opgeruimd. 3o. Dat de staanplaatsen voor Carousels zijn toege wezen aan W. M. Rijnberg en C. F. Vale. 4o. Dat Carousels, Kramen, Tenten, Herbergen enz., des Zaterdagavonds om 19 ure moeten gesloten zijn. St.-Maartensdijk, 1 September 1892. De Burgemeester, N. POLDERMAN. De Wethouder, I. HAGE LCz. Het van ouds gerenomeerde Amsterdamsche Kleeding-Magazijn, hetwelk elk jaar de Hoofdplaatsen van Zeeland bezoekt, zal ook weder dit jaar zijn houden van eene fraaie coUectie BESTAANDE IN /Heer dan 1000 Pantalons van af f 1,25 en hooger. 780 Winterjassen van af f 4,50 en hooger. 600 Demi-Saisons. 500 Costuums voor Heeren en Jongeheeren. Kinder Winterjasjes, Pakjes, Blouses en Broekjes, te veel om te noemen. is de UITPAKKING in de Meelstraat, (Voorzaal van den Heer Hillsmann). De ondergeteekende geeft kennis, dat de bovenzaal van het »HUIS VAN NASSAU", des ZONDAGS voor ieder toegan kelijk is, mits men zich onbeschonken, ordelgk en fatsoenlijk weet te gedragen. CONSTANDSE. is Zondag 11 September* a..ss. te consulteeren ten huize van Mejuffrouw WAGTHO te Tholen. Zondagavond 8 aar CONCERT. Vereeniging „LANDBOUWBELANG" IK Genoemde Vereeniging zal op ZATERDAG 10 SEPTEMBER a.s., 's namiddags half vier ure, in het Lokaal //De Kroon" te Wissenkerke, DB LEVEEING VAN: 35,200 K.G. Phosphaten Cambrésis. 5,200 Superphosphaat. 1,800 Thomasphosphaatmeel. Voorwaarden en inschrijvingsbiljetten worden op franco aanvraag toegezonden door den Secretaris te Wissenkerke, alwaar inschrijvingen tot op den dag der aanbesteding vóór drie ure 's namiddags worden ingewacht. Namens de Vereeniging voornoemd, H. MEULENBERG Dz., Voorzitter. WITTE HAGE, Secretaris. De Notaris J. FRANSE zal Woensdag September 1899, 's namiddags l1/, ure, voor den Heer L. KIK Kz., in de Herberg »De Wereld" te Nieuwerkerkpubliek verkoopen: JEen hechte en sterke met het ISrfpnchtsrecht van den grond, waarop zij in 1891 nieuw gebouwd is, staande bij het dorp Nieuwerkerk, kadaster sectie M No. 896, groot lf/j Are. Cog-nao per flesch. 1,20 Cognac 1,40 Cognac 1,80 Siroop van Punch 1,30 Jamaica rum 1,30 II. C. VAW »EK VLIET, Zierikzee, Havenplein A 329. Opruiming van Hoeden tegen verminderde prijzen. M. A. VAN BLOPPOEL. Ten Kantore van den ondergeteekende zijn voor de 5e Klasse nog eenige Gedeelten van Loten te bekomen, de trekking begint op Maandag 12 September e.k. J. OCHTMAN. C. W. BAL, Apotheker. doet uw voordeel en sluit geen contract voor een PLAATSVERVANGER of NUMMER VER WISSE LAAR, voordat gij hebt geïnformeerd naar prijs, conditiën en goede behandeling bij een zeer s o 1 i e d kantoor, waarvan vertegenwoordiger is A. HEIJBOER te Serooskerke in SCHOUWEN, bij wien tevens PLAATSVERVANGERS, tegen hoog loon, voor de lichting 1893 gevraagd worden. De Zierikzeesche Directeur M. C. de Crane Jr., neemt gelden èl deposito. 1 jaar dato 4 °/0 I 8 dagen zicht 3 6 maand. 3l/j I 1 maand zicht 3l/s Ja 3 3 I KOOPT en VERKOOPT Effecten, Con* pons, buitenlandsche Wissels. Sluit beleening;en en geeft gelden uit onder Borgtocht Het KANTOOR is geopend de3 voormiddags van lO tot 3 uur. A. Ii. I'BEI VIGEB, bij de Nieuwe Kerk te Zierikzee, thans onder bekwame leiding van den Heer GOETJ1ALS, voorheen gewerkt op de voor naamste Ateliers in Nederland, is dagelijks geopend. Houdt zich beleefd bij bet geachte publiek aanbe volen en zal door eene alleszins keurig nette en spoedige aflevering, trachten bet in hem te stellen vertrouwen te zullen verwerven. Ik bied U aan voor dezen keer, Het allerbeste WAGENSMEER, MACHIEN-OLIE en beste TRAAN, Daar kunt U ook gerust op aanï En ZAKKEN heb ik bij den hoop, Zoowel te huur als ook te koop, Voor Tarwe heb ik ook nog wat, SMETPOEDER, tegen brand of zwart. Dit alles is er voor de hand, Bij C. VIJVERBERG, Oosierland. De ondergeteekende bericht dat door hem van af heden wordt geleverd: DTUn „iiuinunuu uiuu, a, IS et. per flesch, per ÏO flesschen 11 eent. Ook levering op Fust. Onder aanbeveling, F. TAZELAAR Pas., Wissenkerke. Jioom-piano-pabriek Bliddelburg. GOEDKOOPST ADRES voor PIANO'S EN AMERIKAANSCBE ORGELS. Men vrage Prijscourant en teekening. "Vijf jaar schriftelijke garantie. te koop, leverbaar half September, bij A. MOL, Bruinisse, Stelhoek. GEVRAAGD: ZUIVERE WITTE DIKKOPTARWE, door Ch. GROENEVELD DE KATER, Noordgouwe. Gevraagd een JONGEN, 3 Gulden in de week, by W. A. WIERIKX. Mevrouw CAU vraagt met November eena KEUKENMEID. Mevrouw de JONGE—Keller vaaagt tegen November eene zindelijke KEUKENMEID, hoog loon. Wordt gevraagd tegen November a. s., eene DIENSTBODE, die wat koken kan bij de Freules SCHUURBEQUE BOEIJE. TELEGRAMMEN. Parijs, 2 September. In de heden gehouden Ministerraad is vastgesteld, dat de President der Republiek as. Maandag een bezoek zal afleggen bij den Koning van Griekenland en von Giers. Antwerpen, 2 September. Heden kwam een cholera-sterfgeval voor op de stoomboot xGelderland", bestemd naar Amerika.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 4