ZlllllkZUSIIII NIEUWSBODE. Zaterdag 18 Juni 1892. Directeur-Uitgever J. WAALE. RECLAMES. TEN KANTORE 340e STAATSLOTERIJ. Maakt uw lichaam waard van te leven. 1,25 Gld. de flacon. COLLECTE KENNISGEVING. Algemeen Overzicht. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAGDONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 48ste JAARGANG. No. 8170. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot dei Maandags, "Woensdags en Vrijdags middagi 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. 1-5 75 Cts. Elke regel meer 15 Cts. van den Collecteur J. A. LEGEMAAT te Zierikzee, zijn floten of Cledeeltcn van Tioten verkrijg baar voor de Gij kunt uw lichaam waard maken van te leven alleen door u te herinneren dat slechte spijsverteringen en hare gevolgen genezen worden door het gebruik van Sequali'a Prairie Bloem, wanneer men het gebruikt zooals het voorgeschreven is. De teekonen dezer afgrijselijke kwaal, inderdaad zeer onverdraag baar en pijulijk voor den lijder, zijn niet zichtbaar, zoodat wanneer eene genezing voorkomt, het zoo wonderbaar niet schijnt voor uwe vrienden en ken nissen, als waart ge een kreupele en in staat zonder krukken to gaan. Maar gij zei ven die verlichting en troost bekomt, zult wel weten dat het eene werkelijke genezing is. De hevige maagpijnen zullen verdwijnen, evenals hot zuur in den mond en in plaats van zware gevoelens, ongerustheid en geesteszwak te, zullen deze veranderen in gezondheid van geest en hart. Somtijds zult gij door een enkel fleschje genezen zijn, maar meestal is een flesch of twee noodig deze kwaal geheel en al te genezen. Voor inwendige pijnen moet $equah'N Onmiddellijke Verlichting ge bruikt worden. Sequali's Olie is met geen ander uitwendig geneesmiddel te vergelijken. Deze drie won derbare geneesmiddelen mogen in geen één huisgezin ontbreken. De heer L. J. PLOMP, Nieuwer Amstel, schrijft Nooit zal ik vergeten wat uwe wonderbare genees middelen mij gedaan hebben. Na zes-en-een-half jaar aan de vreeselijkste pijnen geleden te hebben, kan ik betuigen dat van het oogenblik dat ik uwe genees middelen gebruikt heb, ik niet de minste pijn meer bespeur. Mijne wensch is, dat mijne landgenooten denzelfden troost in deze geneesmiddelen mogen vinden als ik. Indien deze geneesmiddelen bij Uwen Apotheker niet verkrijgbaar zijn, schrijft aan: Den Heer T. M. POLAK, Nieuwe Hoogstraat 28, Amsterdam, Hoofd-Depóthouder en C. T. W. SNA- BILIÉ, Steiger, Rotterdam. voor liet. londs toe aanmoediging on ondersteuning; van den gowa- penden «lionst in de ]Ne<loe1uit<len. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- bikzee maken bekend, dat de gewone jaarljjkscbe Collecte, ten behoeve van het fonds toi* aan- moediging; on ondorstouning van don gewnpeuden dienst in <le Neder landen, in deze gemeente aan do huizen der ingezotenen zal worden gehouden op Maandag den Juni a.s., aan te vangen te 12 uur des middags. Zjj noodigen de ingezotenen nit, die vaderlandache instelling, die aan de nlgeraeene hulp bjj voortduring dringende behoefte heeft, ook thans krachtdadig te ondersteunen, en bevelen haar daartoe in hunne belangstelling aan. Ziebtkzee, den 15 Juni 1892. Da Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ce. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Dinsdag deu 31 •Juni c.k., des namiddags te 1uur, op het Raadhuis, eene openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden. Zierikzee, den 17 Juni 1 De Burgemeester, Cu. W. V E R M E JJ S. ZAKEN TER TAFEL TE BRENGEN: Mededeeling van ingekomen stukken. Voorstellen van Burgem. en Weth. betreffende liet adres van P. van Weezei, houdende verzoek om te worden ontheven van de huurder Scheepstimmerwerf »de Commercie werf', betreffende het adres van W. II. Swets, houdende verzoek om ontheffing van de door hem als aannemer van het dempen van een gedeelte der Oude Haven beloopene boete, en tot wijziging der Gemeentebegrooting voor 1892. Rapport van den heer A. II. W. van der Vegt, omtrent het onderzoek naar den toestand van de brug buiten de Zuid-Havenpoort, met voor stel van Burgem. en Wetli. Ontwerp-Verordening op de heffing en invordering van eene belasting op de hondenenz. De afgeloopen week zou met veel recht de week der verrassingen genoemd kannen worden. Zooals de vorige week reeds gemeld werd, had de ontmoeting lusschen den Keizer van Dnitsch- land en den Czaar van Rusland te Kiel plaats. Deze ontmoeting moet beschouwd worden als een contra-bezoek van den Czaar voor de visite, die de Dnitsche Keizer hem in 1890 bracht, en men zal gereedelijk toestemmen, dat de bebeerscher aller Russen lang gewacht heeft met bet brengen van dit contra-bezoek. De ontmoeting was vol gens enkele bladen zeer hartelijk en natuurlijk deed men van Duitsche zijde alles om aan dit feit de beteekenis te hechten, alsof Rusland op meer vriendschappel ijken voet met het Duitsche Rijk wilde komen en zijne liefde voor Frankrijk aan 't afnemen was. Men borduurde ijverig op dit thema voort, totdat eensklaps de tijding werd verspreid, dat de Grootvorst Nicolaas van Rusland, neef van den Czaar, den President der Fransche Republiek een bezoek bad gebracht, terwijl deze de feesten te Nancy bijwoonde. Dit werkte als een donderslag bij een onbewolkten hemel. Men was er innig van overtuigd, dat de Grootvorst niet tot een dergelijken stap zou zijn overgegaan zonder de goedkeuring van den Czaar, en daar die dus verkregen scheen, daar bleek het ook glashelder, dat de ontmoeting tusschen de beide Keizers niet beteekende eene nauwere verbintenis tusschen Rusland en Duitscbland, noch eene ver zaking van Frankrijke vriendschap, maar integen deel eene geruststelling voor de Fransche natie, dat bet bezoek van den Russischen monarch aan den Duitschen, slechts eene beleefdheids-formule was en dat er aan de onderlinge verhouding tusschen Rusland en Frankrijk niets zou worden veranderd. En als zoodanig werd dan ook het bozoek van Grootvorst Nicolaas aan President Carnot algemeen beschouwd. Ter eere derFranschen dient gezegd, dat zij er hoegenaamd geen drukte van maakten; dat zij niet pochen noch hatelijk heden richten tegen hunne Duitsche naburen. Wel werden te Nancy de Russische en de Fransche volksliederen gezongen en gespeeld; de Fransche en de Russische vlaggen wapperden naast elkaar; de kreten »vive la France" en »vive la Rnssie" wisselden elkander af; maar daarbij bleef het. De feesten van Nancy werden zonder eenig. antecedent ten einde gebracht; noch de afwezig heid der Duitscbers, noch de aanwezigheid der Czechischo studenten verwekten een enkelen wanklank. Ook hier is weder President Carnot de held van den dag geweest, en ook hier is weder gebleken, dat de Republiek in Frankrijk hoe langer hoe meer wordt vastgeworteld. Bekend is liet, hoe een tijdlang van clericale zijde de Republiek werd veroordeeld. De Paus heeft echter onlangs verklaard vóór de Republiek te zijn; dien regeeringsvorm te eerbiedigen, en thans was het niet alleen de bisschop van Verdien, maar ook de bisschop van Nancy, die, ofschoon juist voor korten tijd door de Regeering gestraft met inhouding van zijn traktement, toch den president bij do officiëele receptie met hartelijke bewoor dingen begroette. Hij zoide o. a.»Ik kom bet hoofd van den Staat de eerbiedige gevoelens vertolken van den bisschop van Nancy en van de geestelijkheid. Wij deelen de vaderlandslievende gevoelens van de dappere bevolking van Lotha ringen en wij willen de vereeniging van alle Franschen. Wat ook de instellingen en regeorings- vorraen mogen zijn, wij zullen tegenover de regeering onze plichten als onderdanen vervullen." Het is echter begrijpelijk, dat de koningsgezinde partij de uitspraak van den Paus niet met vreugde heeft begroet. De groep dier partij, die in de Kamer over 70 stemmen bijna beschikt, beeft eene verklaring openbaar gemaakt ter zake van 's Pausen raad om de Republiek voortaan te steunen en alle kroonpretendenten ter zijde te laten. Zij verklaart daarin: Als Katholieken eerbiedigen wij het gezag van den Paus, maar als burgers vragen wij het recht, om eene vrije meening te mogen hebben over de staatkunde." En dit antwoord is als teeken des trjda zeer merkwaardig. Het wil zooveel zeggen als: Gij hebt geen recht mede te spreken in de staat kunde. Bemoei u alleen met godsdienstzaken. Troon en altaar zijn niet meer samen verbonden." Wat is bet anders in de kern der zaak als de erkenning van de scheiding tusschen Kerk en Staat, als een zich neerleggen, ja meer nog, een zich beroepen op het ontbreken van de wereldlijke macht van den H. Stoel. Is deze erkenning van ultra-katholieke zijde geene ver rassing Eene verrassing ook is het, dat de Kamer in Italië het voorstel der regeering, om voorloopig 6 twaalfden der begrooting toe te staan, heeft aan genomen. Men weet het, in de begrootïngscommissie niets dan leden der oppositie en daar was dan ook besloten tot bet verleenen van slechts 1/12- In de Kamer oppositie te over, evenals motie 's. Niet minder dan 19 werden er voorgesteld. Het regende groote woordende leden wierpen elkaar allerlei liefelijkheden naar 't hoofd; de zitting werd zelfs voor een poosje opgeheven, maar 't eind was, dat ondanks eene weder onbeteekenende rede van den Italiaanschen premier, zijn voorstel werd aangenomen. Thans kunnen de Ministers aan den arbeid gaande natie moet afwachten en blijkt na verloop van 6 maanden, dat Kamer-ontbinding nog noodig is, welnu do kiezers zullen gelegen heid hebben, om met hetgeen de regeering deed te beslissen of zij gehandhaafd of verworpen moet worden. Ook in Engeland zal weldra het volk worden opgeroepen om een nieuw Parlement te kiezen. Een der Ministers heeft ter gelegenheid van een feestmaaltijd verklaard, dat het Parlement in de week vóór 25 Juni zal worden ontbonden. In- tuaschen is de verkiezingsstrijd daar reeds in vollen gang. De eerste mannen der verschillende partijen treden reeds hier en daar op, om de beginselen hunner partij uiteen te zetten of reken schap te geven van de wijze, waarop zij het hun toevertrouwde mandaat vervulden. De Keizer van Oostenrijk heeft dezer dagen den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar tot Koning van Boheme werd gekroond. Groote feesten werden daarvoor te Buda-Pest gehouden, wer- waarts de Koning zich ook had begeven, ten einde daaraan deel te nemen. Aan hartelijke toespraken heeft het niet ontbroken; de Keizer was zeer opgewekt en heeft een besluit geteekend, waarbij Buda-Pest tot hoofdstad wordt verheven. Volgens berichten in Buitscliland ontvangen zou Emin Pacha, de bekende ontdekkingsreizigër, zijn overleden. In hem wordt een der meest beroemde reizigers in Afrika verloren. Sommigen stellen hem zelfs hooger dan Livingstone en veel hooger dan Stanley. Emin Pacha heette eigenlijk Eduard Schuilzler en werd in Sileziü geboren. Hij studeerde in de geneeskunde te Berlijn en te Koningsbergen, bezocht op betrekkelijk jeugdigen leeftijd Klein-Azië en Turkije, ging in 1875 naar Egypte, waar bij een jaar later als Emin Effendi in dienst trad van Generaal Gordon. Na ver scheidene ontdekkingstochten in het bronnengebied van den Nijl te hebben gedaan, werd Emin in 1878 benoemd tot Gouverneur der Equatoriaal- Provincie. Veel heeft hij in die betrekking gedaan verlaten, door de Egyptische regeering, ter zijde gestaan door een ambtenaarspersoneel, bestaande uit veroordeelde misdadigers, schiep hij uit de inlandsche elementen een nieuw beambtencorps, een politiemacht, een leger; hij onderdrukte de corruptie; hij zuiverde de provincie van de slaven handelaars; hij bouwde stations en bracht de inlanders van ontevredenheid tot gehoorzaamheid. Hij Het wegen aanleggen en-richtte een postdienst in; bouwde hospitalen, kortom bracht het land tot grooten bloei. De val van Gordon oefende op zijn rijk weinig invloed uit. De geschiedenis met Stanley ligt nog te versch in het geheugen, dan dat zij behoeft te worden herhaald. Thans is de Witte Pacha, zooals de negers hem noemen, heengegaan, doch niet voordat zijn arbeid door bijna alle beschaafde natiën op den juisten prijs is geschat. Perzië. De cholera. Uit Teheran wordt aan de Times gemeld, dat de aterfte te Meahed Donderdag en Vrydag jl. telkens op 400 personen geraamd werd. De bazaars zjjn gesloten en de handel Btaat stil. Ook te Sebsewar (t. W. van Meshed) is de cholera uitgebroken. De Regeering zond een Europeesch geneeskundige derwaarts en de noodige soldaten om een cordon om de stad te trekken. Uit Petersburg verneemt de Timesdat de cholera zloh vertoont in het land aan gene zyde van de Kaspische zee, en volgens de Standard is de ziekte ook in den Kaukasu3 doorgedrongen. Engeland. Da nieuwe Jack the Ripper. Het bljjkt thans dat de man Neill heet, een Iersch- Amerikaan is en in het najaar naar Londen kwam. Hjj gaf zich uit voor dokter, was met achtenswaardige families bevriend en had zich onlangs verloofd met ceno jonge dame van goeden huize, liet lyk-onderzoek van een der vrouwen heeft aangetoond dat stiyehnine den dood veroorzaakte. Hongarije. De jonge mijnarbeider Havelba heeft vrijwillig de bekenlenis afgelegd, dat bjj door onvoorzichtigheid den brand in do Maria-mjjn te Przibram veroorzaakte, waarby honderden meuschen en o. a. ook de twee broeders van Havelka don dood vonden. Hjj had de brandende pit van een lamp weggeworpen. JDuitschland. Yeel aandacht trekt alom een bericht van de Kölniscke Zeitung, dat de Czaar te Kiel, zonder voor behoud" verklaard heeft, dat hy er niet aan zou denken Frankryk by te Btaan, indien dit land de qunestie Elzas-Lotharingen op den voorgrond bracht. De Vossische Zeitung merkt dienaangaande op: »Zeer belangwekkend klinkt het verhaal van de Kölniscke, maar wie zal het gelooven?" De Freisinnige Zeitung zegt: Wordt het bericht bewaarheid, door de Kölniscke Zeitung medegedeeld, dan verschjjnt 't bezoek van den Czaar te Kiel voor ons in een geheel ander licht. Te Kiel moet de Czaar namelijk ongeveer gezegd hebben »Indien Frankryk met het oog op de quaeBtie Elzas- Lotharingen op de hnlp van Rusland rekent, vergist 't zicb. Ik denk er niet aan Frankryk tot bereiking van dat doel te ondersteunen". Da Kölniscke voegde hieraan toe: »De verklaring, door den Czaar gegeven, is zeer helder en duidelijk. Zjj ademt vrede en wy kunnen haar zeer wel beschouwen als een tegenwicht voor de ontevredenheid, die Duitschland gevoelen mocht over het bezoek te Nancy. Daar do Kölniscke dit bericht alleen van den Keizer of zjjn onmiddellijke omgeving heeft kunnen ontvangen, is dus de eenige vraag, of dit bericht officieus is, ja of neen. Prins Bismarck beeft van de militaire vereeniging van Osten het eerelidmaatschap aangenomen. De Prins hield een toespraak. Hy zei o. a. »Als gy het vaderland blyft liefhebhen en u steeds goed gedraagt, zullen wy de vruchten kunnen plakken van de overwinningen van 1870. Wie zal ons iets kwaads kunnen doen, zoo alle soldaten den Keizer en het vaderland trouw bysfaan? Ik juich elke poging, die de soldaten onderling kan vereenigen, van harte toe. Zonder soldaten is de werkman niet zeker van zyn loon". Oston is de hoofdplaats van het district, dat Bismarck naar den ryksdag heeft afgevaardigd. Bismarck vond dan ook goed tot de mannen van Oaten te zeggen: Ik heb tót heden van mjjn mandaat geen gebruik gemaakt. De tjjd zal echter wel komen, dat ik zulks doe. Het mandaat loopt nog drie jaren en ik zag in het afgeloopen jaar geen kans in 't parlement verbindingen aan te knoopen, samenwerking te voorschyn te roepen, zooals ik die bedoelde. Misschien vervallen de beletselen, die my tot heden tegenhielden, binnenkort. Gy Boldaten voelt wel, dat het mjj zwaar valt de politiek van hot gouvernement te bestrjjden, juist als zjj over zaken handelt, die in betrekking staan tot myne. vroegere werkzaamheden. Voor veertig jaar vertegenwoordigde ik reeds de gevoelens van het gonvernement en thans zou ik een tegenstander moeten wezen, waar ik vroeger een bondgenoot was. Ik zal mij naar den loop der gebeurtenissen schikken. Ik verlangde er harteljjk naar, myn plichten tegen over mjjn kiezers te vervullen. Nederland. Amstordam. Janmaat was uit Indië terug gekomen, na een afwezigheid van drie jaren. Zjjne Antje wachtte hem met een verheugd gemoed, want de afspraak was, dat als de zeeman binnen kwam, het paartje zou gaan trouwen. Voor dit doel had Janmaat zyo spaargeld, een paar honderd galden, aan zjjne moeder in bewaring gegeven en gezegd»'t is beter dat 't ouwe menach er op past't glipt mjj toch maar j door do vingers!." i No toog het paartje in opgewekte stemming naar Jan's moedor. De onde vrouw was zeer in de war en zuchtte. Toen Jan eindeljjk haar zjjn geld vroeg, toen begon de oude ziel bitter te schreien, en bekende onder bittere tranen, dat er nog maar vjjf en twintig gulden van 't vermogen over was. Wy hadden zulke koude winters gehad en er was zooveel kon en gebrek geleden. De zeeman werd yselijk boos en was op 't punt hevig uit te varen, toen Antje tusschenbeide kwam en zei: »maar Jan, wy kannen evengoed trouwen; ik heb 'n goeie honderd galden op de postspaarbank." Janmaats gezicht klaarde op. Moeders fout werd vergeven en toen de zeeman met zjjne aanstaande eene wandeling ging doen, sprak bij tot Antje: »Eefin, toch nog vijfentwintig galden. Had ik 't zelf moeten bewaren, dan was't toch schoon door de kluizen geweest!" Een agent van politie te Amsterdam is er eenige dagen geleden leeljjk ingeloopen, maar heeft eigenljjk zyn verdiende loon gekregen. Deze dienaar der ëtedeljjke politie betrapte een venter op een dier overtredingen, welke nogal dikwjjls plaats hebben en met eene kleine geldboete worden gestraft. Hjj bracht den venter diens misdaad onder het oog en eindigde zjjne barsche toespraak met de verschrik kelijke mededeeling dat hjj tegen hem, overtreder der politie-verordeningen, proces-verbaal zou opmaken. Onze venter lachte hem ooljjk toe, knipoogde eens in de richting van eene tapperjj en wist het per slot van rekening zoo ver te brengen, dat de agent van het proces-verbaal opmaken afzag, nadat bjj, de venter, plechtig beloofd had, daar een borrel voor hem te zullen betalen, dien de agent dan, na afloop van zjjn diensttijd, op de gezondheid van den venter zou drinken. Hjj zou er na zelf even heengaan, om er eentje te nemen, en dan meteen den waard den agent aanwjjzen, die straks op zyn gezondheid »een pierenverachrikkertjo" zou komen gebruiken. Nu, dat gebeurde dan ook. De venter en de waard kwamen op de stoep, en de eerste wees in de richting van den agent, waarna de waard een vragende blik op den diender richtte, dien deze met een goedkeurend knikje beantwoordde. De dienst is afgeloopen, en de diender begeeft zich naar de herberg, om daar »het graantje" te pikken, dat reeds voor hem betaald is. Hy drinkt den ingeschonken borrel ledig en wil zich verwyderen, waarop de waard hem attent maakt, dat bij nog niet betaald heeft. »Wat", zegt de diender>dien heeft immers de venter betaald, van morgen." »Wel neen", zegt de waard, »bjj heeft er een voor uw rekening gedronken en gezegd dat gy dien zoudt betalen. Ik heb u toen gevraagd, en gjj hebt >ja" geknikt." Er schoot den agent niets anders over dan te betalen. In plaats van een borrel voor niets te drinken moest hjj er nu twee voor een betalen. 's Gr raven Iiajye, 16 Juni. Eerste Kamer De Minister Tak heeft uiteengezet, dat de verzekering van den goeden gang van zaken in verschillende gemeenten het subsidieeren der noodlijdende gemeenten dringend noodig maakt. De aangeprezen middelen zonden eerst later kunnen werken en deze subsidiën zullen hoogstens drie jaar duren. Met andere denk beelden tot hulpverleening kon de Minister niet meegaan. Vooral een subsidieering door de provinciën in vereeniging met het Rjjk was bezwaarljjk. Voor ziening in de maatschappelijke toestanden in Friesland lag buiten het kader dezer subsidiewet, welke de ver warrio gin de gemeen te-administratiëa wil beëindigen»- De heer Lohman verweet den Minister, dat hjj deze subsidieaanvragen heeft geprovoceerd en meende, dat hy beter had gedaan den begrootingspost voor subsidiën te verhoogen. De verwarde toestand ware te vermjjden, indien de Regeering de gemeentelijke belastingregeling had ter hand genomen, liever dan eerst de rijks belastingen te hervormen buiten invloed van het nieuwe kiezerscorps. De heer Rengers vroeg aanneming met het oog vooral op den armoedigen toestand van Friesche gemeenten. De Minister Tak deed den heer Lohman opmerken dat de vorige RegeeriDg blyvende subsidiën voorstelde, zoodat hjj allerminst de tjjdeljjke bon bestrijden. Het ontwerp is aangenomen met 34 tegen 8 stemmen. De Billiton-o vereen komst werd krachtig verdedigd door den heer van Gennep, die betoogde, dat de Tweede Kamer alleen het landsbelang had behartigd en dit contract 621/2 pCt. der netto winst aan den Staat verzekert tegen 10 pCt. bjj het contract van 1882 bedongen. De brochure Vroljjk achtte hjj vol komen beantwoord door den Minister in diens Memorie. Na verdediging door den heer Prins en den Minister is de overeenkomst aangenomen met 35 tegen 2 Btemmen. De Kamer is daarop gescheiden. Breda. Hier doet zich een gelyk geval voor als te Amsterdam. In het Roomsch-Katholieke Gasthuis bevindt zich nl. eene vrouw, enkele jaren geleden door de maiéchansEée te Zwaluwe als zonder middel van bestaan aangehouden en naar Breda overgebracht, on daar zjj geen papieren by zich had en ook geen woord kon uitbrengen, heeft men, ondanks de pogingen van justitie en politie, nooit kunnen te weten komen wie zy is of van waar zjj afkomstig is. Geeft men der doofstomme vronw een potlood, dan krabbelt zy eenige onleesbare teekens op 't papier. Sedert haar aanhouding heeft men baar voor rekening van het burgerlyk armbestuur in het R. K. Gasthuis doen verplegen, CUar men uit enkele gegevens meende op te maken dat zjj Katholiek is. Dïn tel oord, 16 Juni. Door de Zuidnederlandsche stoomtramweg-maatschappjj zal eerstdaags worden aanbesteed het amoveeren van de bestaande en hot maken van den onderbouw eener nieuwe draaibrug over den Rozendaalschen en Steenbergschen Vliet bjj het Gastelsche veer. Naar wy vernemen, zal daarna een begin worden gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg en de exploitatie van den stoomtramweg in aansluiting van Steenbergen naar hier. Biervliet. Zoodra hier Woensdag de uitslag der verkiezing bekend was de heer De Bats alhier is met groote meerderheid in het district Sluis als lid der Provinciale Staten gekozen haalden de meeste ingezetenen de driekleur te voorschyn. 'b Avonds bracht het muziekgezelschap den gekozene eene serenade. Een gal onthaal volgde. Te gelykertjjd werd bjj gecompli menteerd door zjjne medeleden der Biervlietsche liberale kiesvereeniging. Tot laat in den avond verkeerde hot dorp in feestvreugde, waaraan roomsch en onroomsch De heer A. den Bouwmeester, geb. te Brouwers haven, hoofd der school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs alhier, heeft aan den gemeenteraad om eervol ontslag uit zjjne betrekking gevraagd. Goes, 16 Juni. Op de tentoonstelling te Sommerset- East (in de Kaapkolonie) verwierf de heer E. van den Bosch een eersten prys voor een door hem in der tyd uitgezonden Noord- Hollandschon stier, torwjjl de firma

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 1