ZIERIKZEESGIIE NIEUWSBODE. Donderdag 9 Juni 1892. Directeur-Uitgever J. WAALE. RECLAMES. M. C. VAN DER VLIET, Zierikzee, Handelaar in Wijnen, Cognac, Likeuren, enz. POST E R IJ E N. AFKONDIGING. AANBESTEDING NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franoo per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 48ste JAARGANG. No. 8166. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regols 10 Cts., kunnen uiterlijk tot dea Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend 1—5 regels 75 Cts. Elke regel meer 15 Cts. HAVENPLETN, A 329. Ljjst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, over de le helft dor maand Mei 1892: Van Brouwershaven. A. Wildnort, Wormerveer. De DIRECTEUR van het Postkantoor te Zieriksee maakt bekend, dat zijn kantoor voorlaan voor do behandeling van postwissels en qmtentiën geopend is op werkdagen: Volgons spoortljd van 8.30 voor- tot 2.30 nam. plitatstijd 8.50 2.50 Zierïksfe, De Directeur voornoemd, 7 Juni 1892. DE BLOEME. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Provincialen Inspec teur der Dirccto Belastingen te Middelburg is executoir verklaard bet kohier No. 10 van het Patenrccht dezer gemeente, voor het dienstjaar 1891/92, dat op lieden aan den heer Ontvanger der Directe Bol.oatingon alhier wordt ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verplicht is zijn aanslag op don by do wet bepaaldon voet te voldoen. Zierikzee, den 3 Joni 1892. Ch. w. vermeijs. Loting voor de Schutterij. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zif.rikzee maken bij deze aan de belanghebbenden bekend, dat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zi'Uen liggen op het Raadhuis dezer gemeente, van "VT-ijilaft* «lei» ÏO «Tmli tot Vrijdag; <len IT Juni daar aanvolgende, ten einde een ieder in stoat zonde zijn, om, ingeval hem eenige personen of omstandigheden mochten hekend zijn, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan te moeten worden weggelaten, zulks aan het Bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare, klasse 1892, zal plaats hebben onder toezicht eener commissie uit liet Bestuur, ten Raadhuize dezer gemeente, op Zaterday; <len IS Juni o.Ir., des namiddags ten V ni-e precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato vermeld te laten vinden, ten einde aldaar voor den dienst der Schutterij te loten, of zulks door behoorlijke, bij de gedachte commissie bekende, gemachtigden te laten doen, zullende voor hen, die persoonlijk afwezend mochten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegen woordigen, door een der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze eene naloting zal plaats hebben, ten behoeve van die genen, welke tot de loting verplicht zijnde buiten hun toedoen niet onder dezelve mochten zijn begrepen geworden, alsmede ten behoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeenten zijn komen inwonen, en der vreemdelingen, welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen, om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personen, bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie te brengen, met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand h>ervan eenige onwetendheid zonde kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aan geplakt,. waar zulks te doen binnen deze gemeente ge bruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den 7 Juni 1892. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Cu. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. op Maandag 13 Juni 1893, 's namiddags 12 uur, ton Raadhuize van Zierikzee, van „Het maken van eene Hulp brug over liet Sas". Aanwijzing op Vrijdag 10 - en Zaterdag 11 Juni e.k., telkens des voormiddags te '10 uur, waartoe de gega digden moeten bijeenkomen ten kantore van den Gemeentebouwmeester, bij wien inmiddels de noodige inlichtingen to bekomen zijn. Bestekken zijn verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie en bij den Gomeentebouvvmeester, ad 10 cent. Amerika. Te Cleveland is dezer dagen zekere John Anderson, wegens veelwyverjj, tot zeven jaar tuchthuisstraf ver- oordoeld. De man zwierf altjjd in allerlei richtingen in zjju vaderland rond, knoopte overal teedeve be trekkingen aan en was met niet minder den tweo-en- twintig vrouwen wettig getrouwd, terwyl hjj ongovoor honderd-twintig verloofden beloofd had met haar te zullen huwen. Hjj wist van de lichtgoloovigheid dier dames misbruik te maken, door haar zooveel mogoljjk geld af te zetten. Duitsehland. Honnof, 4 Juni. Na in den ochtend een rjjtoer te hebben gemaakt, vertrokken de Nederlandscho Koninginnen precies te 12 uur, met een extratrein, bestaande uit vyf salonwagens, naar Nederland. Aan hot station overhandigden Haar eenige Hollandsche meisjes van het pensionaat van Frl. Bredau, uit Bonn, bouqaetten, terwijl tion Hollandsche meisjes, van het pensionaat van Frl. Schniewind, uit Godesberg, mot heldere stom het »Wien Niêrlandsch bloed" aanhieven. De beide Koninginnen zagen er recht gezond uit. Zy onderhielden zich vriendelijk met den burgemeester van Ilonnef en stegen na een zeer harteljjk afscheid van de Koningin van Zweden en de vorstin-moeder von Wied, met prinses Elisabeth van Waldeck in het Koninklijke rijtuig. Kort daarop stelde de trein zich in beweging en onder de luide toejuichingen der menigte, die beantwoord werden door buigen en wuiven, ver dween de trein uit het gezicht. Iiiel, 7 Juni. Onder bet donderen der salont- schoten van de vloot, liepen te kwartier ovor tien uren de >Hohenzollern", de »Polarstern", de »Zarewna'\ de vKermiloff" en de Wacht" de haven binnen. Keizer Wilhelm was aan boord van de »Hohonzollern" den Czaar en den Russischen Kroonprins te gemoet gevaren tot Friedrichsort, hetwelk de »Polarstern" te 9 uren 50 minuten passeerde. Te half elf voeren de Keizers naar de Barbarossa- brug, van waar zy zich naar het paleis begaven, Waar zjj met groote praal door een talvyk gezelschap ontvangen werden. By de BarbaroBsa-brug stond eene eorewacht van het regiment van den hertog van Holstein opgesteld, en op het slotploin eene eerewacht van hot eerBte bataljon mariniers. Men schryft uit Wiesbaden aan CJélria: Dr. Mezger, die reeds lang plan had Wiesbaden te verlaten, zal zich naar alle waarschijnlijkheid in het najaar te Rome gaan vestigen, alwaar hjj zijn séances voor massage in het «Palazzo Doria" zal houden. De bevoegdheid, om in Italië de geneeskunde uit te oefenen, die de beroemde dokter, voor wat Frankrjjk on Duitseh land aangaat, reeds lang bezat, is hem dezer dagen door de Italiaansche Regeering verleend. Eon reeds lang gekoesterd plan zal daardoor nu tot uitvoering komen. Des zomers wil dr. M. in Syracuse of Palermo doorbrongen, terwyl ook Domburg nu en dan met een bezoek zal worden vereerd. DezeD zomer reeds, in de maanden Juli en Augustus, zullen dan ook zittingen voor massage in de Zeeuwsche badplaats worden ge houden, en vele vreemdelingen hebben daarom huu voornemen te kennen gegeven dr. M. derwaarts te willon volgen. Dier verdringen do patiënten zich bij den grooten man. Russen en Franschen, die het grootste contingent leveren, maken queue, en de Vorsten en Prinsen zyn altjjd tegenwoordig. Wat dan ook de reden is, dat dr. M. weer verandert, is mooilyk to zeggen. JBelgii Le. Brussel, 4 Juni. Tusschen België on Nederland zal alhier eene overeenkomst worden geteekend, be treflende de verdeeling van het grondgebied van Baarle- Nassan en Baarlo-Hertog. De twee gouvernementen zyn het eens geworden over cobo gelijkmatige verdeeling. Do bewoners dor streek zullen eenen zekeren tjjd hebben om to kiezen lusscbon do Belgischo on de Nederlandscho nationaliteit. De bewoners van Castelbié, bjj Baarlo- Hertog, zullen Belgen worden. Hot verdrag zal binnenkort worden geteekend. Nederland. Ban.ru, 5 Juni. Gisteren middag kwamen nil. MM. do Koningin en de Koningin-Regen tos alhier aan, om do zomermaan den op het vorsteljjk slot te Soeatdjjk door te brengen. Op verlangen van de Koningin-Regentc-s had er geen oflieieele ontvangst plaats. Niettegenstaande het uur van aankomst zooveel mogelylt geheim gehouden was, waren er toch honderden personen van allerlei stand aan het station aanwezig, om de vorstinnen een wolkom toe te roepen. Moortiyir, 4 Juni. Niettegenstaande tegenwoordig vele houten schepen door jjzeron worden vervangen, is het hier aan de drie scheepstimmerwerven thans zóó druk, dat men niet eens allo begunstigers op tjjd kan bedienen. 's Hèrtogcnhoseli, 4 Juni. Hadden do van don horloge-diefstal by den heer Ebeling alhier ver dachten Thomas en Verbeeton, tot op beden halsstarrig hunne schuld bljjven ontkennen, de commissaris van politie mocht heden do voldoening hebben bedoelde horloges op te sporen. Zjj waren achter hot tramweg- station alhier in den grond verborgen en een der verdachten, door do mand vallende, wees ze dien ambtenaar aan. Hiermede is natuurlyk de schuld van gedótineerden volkomen bewezen en de zaak opgehelderd. Tornonzen, 5 Juni. Met ingaDg van 1 Juni is de stoomvaartdienst tusschen Terneuzen en Gent geopend. Dageljjka vertrekt een der vroegere barges van Mid delburg naar VliBsingen, van Terneuzen naar Gent v. v. De reis duurt circa 4 uur en levert, zoodra men op Belgisch gebied gekomen is, vele mooie gezichten op. De mazelen breiden zich in deze gemeente zoo sterk uit, dat het naar hot zich laat aanzien niet lang meer zal duren, of do ziekte wordt hier epidemisch verklaard. In de Vrydag gehouden vergadering van den mteraad waren alle leden present, behalve de heer Grenu, die nog altijd boos is, omdat de Raad hem niet gelooft. By heeft nu aan den Raad ter inzage gezonden de bescheiden betreffende den aankoop van grond aan het Schelpenpad. Do Voorzitter zegt, dat de heer Grenu blyk geeft van zeer groote gevoeligheid omtrent het gesprokene in de vorige vergadering. Hij meent dat van het toen medegedeelde, waarbjj toch alleen de opgegeven cjjfors werden betwyfeld door den heer Grenu eene verkeerde opvatting wordt gegeven. Maar, dat geloof ik nu niet. Ik geloof dat het genoeg is, als men twyfelt of iemand, cn wel een raadslid, meedeelt aan den Raad, ik hob dit voor zoo en zooveel gekocht; men zou het uitspreken van den twjjfcl kun nen overzetten in de uitdrukking „gjj liegt" of iets dergelyks en my dunkt dat is ook nooit lekker, afge scheiden nog van de wjjze, waarop de brief van den heer Grenu werd gepubliceerd. Daarom, ómdat dien twjjfel in 't openbaar werd uitgesproken ben ik het met den Voorzitter en den heer Wieland eens, dat open baarheid wordt verlangd, en begrjjp volstrekt niet hoe do heer Moes kon voorstellen, die zaak, al kon ze het daglicht niet zien, in eene gesloten vergadering te behandelen, noch boe de heer Nelemans kon voorstellen eens te laten vragen of de heer Grenu openbaarheid wenschte. De heer Dronkers had volkomen geljjkto beslissen of 't een of ander in eene geheime vergadering zal worden behandeld, is de zaak van den raad, niet van hem, die iets bjj den raad indient. El fin, besloten werd het adres op het laatst der vergadering te behandelen, en toen 't behandeld zou worden was er niemand meerl Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat het bestek goedgekeurd was voor 't bouwen eener nieuwe school, zoodat nu tot de aanbesteding kan worden overgegaan. Werd er vroeger een voorloopig besluit genomen tot aankoop van den grond en naar het schynt ook eon tot koopon van het huis, thans werden beide besluiten difinitiof door den Raad goedgekeurd. In antwoord op een vraag van het lid Moes ver namen wjj, dat de school 6 lokalen zal hevntten en later zal kunnen worden uitgebreid. Het tjjdvftk, waarin de school moet opgeleverd zjjn, 6 maanden, kwam do heer Visser wel wat lang voor. Ily zou won8chen dat 5 maanden werden vastgesteld; maar liet bestek was eenmaal goedgekeurd zoi de Voorzitter, on er is dus niots meer aan te veranderen. Herinner ik mo goed, dan word elke voorgestelde verandering in hot bestek bjj de vroegere besprekingen afgeaoeden met de opmerking: laat ons daar nu niet over praten, eerst moeten wo geld hebben, en nu het geld er is, heet het, ja nu is er niets meer aan te veranderen. Zet dan een premie op het vroeger klaar zjjn, zei do heer van IJsselsteyn; maar de heer Nelemans, meende als ingenieur, dat G maanden werkeljjk niet te lang was voor de goede bouw, hoe wonschelyk het VisBer ook vinden mocht in 't belang van het onderwys, en ik ook voor don bouw, want we zullen bjj een spoedige aanbesteding aardig den winter naderen. Met algemeene stemuxöu wordt echter besloten tot aankoop van den grond en de woning. Do gemeente-ontvanger wordt eene verhooging zjjner jaarwedde met 100 toege staan en alzoo gebracht op G00. Eveneens wordt nan den onderwijzer J. J. van Doeselaar eene verhooging zjjner jaarwedde toegestaan van 50 in afwachting eener nadere regeling dor tractementen van het onder wijzerspersoneel, die toch mot het openen der nieuwe school zal moeten tot stand komen. Was er onlangs voorgesteld eene belasting te heffen op danstenten, Burgem. en Weth. konden thans mededeelen, dat do regeeriog niet geneigd was, een dergeljjke verordening good te keuren. Wel kan eeno belasting op het dansen worden opgelegd, muar niet enkel op de danstenten. Terecht achtte de heer Jos. do Fejjter dit onbilljjk. Betalen herbergiers, die laten dansen, reeds vergun ningsrecht de houders der danstenten doen dit niet, en nu moge volgens den Voorzitter daartegenover staan, dat de eersten dan ook sterke drank mogen tappen, ik betwijfel sterk of de laatsten dit altjjd laten, en al is het zoo, wie hot meeste winst maakt. De heer Moes merkt op, dat hier iederen avond gedanst wordt. Dit kon de voorsteller niet ontkennen, maar 't waren meestal matrozen onder elkaar, onder begeleiding van een harmonica, iets anders is het als personen van verschillende geslachten met elkaar dansen. Nu, appliceerde de heer van IJsselstein, dat gebeurt juist. Aan het Kanaal is 't eiken avond bal. Laat janmaat de gelegenheid zich te amuseeren zooveel en zooals bjj 't wil, maar houdt dan toezicht. Zooals 't nu is, kan men zjjn dienstmaagd thuis krjjgen, en niet woten ot men zichzelf of zyn gezin benadeelt. Ja, vulde de heer Moes aan, alBof 't nog niet mooi genoeg was, er zjjn zelfs menschen, die klagen, dat hunne kinderen er naar toe gaan om te dansen, 't zyn niet onkel matrozen.. De Voorzitter had groot geljjk een einde te maken nan de discussie. Er is al zooveel voor en tegen het toezicht op de publieke huizen geschreven, dat nieuw licht niet meer ontstoken worden kan en wanneer men bang is voor zjjn kindoren of zyn meid, men houde do eerste thuis, of verwydere zoo noodig de laatste. Aan de Regeoriug zal worden gevraagd om tegomoet- komiDg in de koBten van het onderwys. Mej. W. van Roojjen, die tegen 15 Juni eervol ontslag had aan- gevmrrgd, zal mooten wachtöh tot het adréa van het betrokken hoofd der school ia ingekomen; terwyl de heer J. J. van Doeselaar, als zjjnde benoemd te Hoek, voor zyno benoeming als ondorwjjzer alhier bedankt, en de heer De Caluwé zjjno betrekking als onderwijzer heeft aanvaard. De Voorzitter deelt mede, dat volgens een ontvangen belicht van den Commissaris dor Koningin, de be trekking van gemeente-veldwachter mot 1 Juli wordt opgeheven en onze veldwachter Mullié dus met ingang van dioo datum ontslagen is. Burgem. en Weth. vragen nu geld aan voor het aanstellen in zjjne plaats van een agent van politio. Het bleek al heel spoedig, dat achter deze schjjnbare eenvoudige verandering eene diepere oorzaak verscholen lag, die te zoeken was in do verhouding tusschen Mullié en den inspecteur dor politie Klaaesen. Deze verhouding schjjnt veel te wenschen le hebben over gelaten, en men maakte er nu don Voorzitter een vor- wjjt van, dat bjj nog onlangs had verklaard, dat het thans alles goed ging en van deze onaangenaamheid niet had gerept. Men vond hot hard, iemand zoo maar op eens aan den djjk te zetten, en als hot nu volgens des Voorzitters eigen woorden reeds maanden het geval is, dat Mullié niet meer onder Klaasseu wil staan, dan stem ik toe, dat kon zoo niet blijven, maar dan ging ook onlangs niet alles goed. 't Eind van al 't gespvokeno was, dat er een oproeping plaats zal hebbon voor politic-agent. Nu kan Mullié sollicitooron of bjj 't doen zal?!! Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan do openbare lagoro school te Axel, op eon jaarwedde van f 400, heeft zich bjj herhaalde oproeping geen enkele sollicitant aangemeld. "Vllssliitfon, 5 Juni. Den 21en zal eindelijk de aanbesteding plaats hebben van hot te bouwen nieuwe havenBtation alhier. Den 10 Juli geschiedt do toe wijzing, terwyl hot geheel in 1894 moet opgeleverd worden. De onderwijzers te Vlissingen hebben zich gewend tot Ged. Staten in Zeolaud, op grond dat de gemeente raad, op hun verzoek om verhooging van jaarwedde voor de akte vrjje- cn orde-oefeningen in de gymnastiek, afwijzend heeft beschikt. Miildolburgf, 2 Juni. De gemeenteraad hoeft met 12 tegen 2 stommen verworpen een voorstel van don heer W. J. J. Koole om het houden van openbare huizen van ontucht te verbieden. Door de verwerping van dit voorstel is tevens verworpen het verzoek van het hoofdbestuur van de Voreoniging tegen do prostitutie, welk verzoek dezelfde strekking had als het door den heer Koole gedane voorstel. Middelburg, 5 Juni. Heden middag kwamen hier met elk uur meer en meer vreemdelingen aan, natuurlijk allen Belgen. Ton 7,30 uur arriveerde por tram het muziekgezelschap »des Harmonie dos Eta- blissemonts do Conillct", sterk 75 werkende leden, welk muziekkorps dos avonds ten 8 ure een groot concert gaf in het Schuttershof, waarbjj hot onder de bekwame leiding van den Belgischen componist, do heer L. Canivez, proeven aflegdo, hoever ze het reeds op de baan der kunst had gestuurd. Eon zeldzaam schoon programma toch werd ten gehoore gegovcn, zeker was dan cok de hun uitgeroikto medaille wel verdiend. Nadat het concert was afgeloopen half twaalf uur begaven de verschillende muzikanten en andore excursimisten, tot een getal van 350 personen, zich naar hun logementen, zoodat allo hótels in deze stad geheel bezet waren. Maandag morgen verêenigdon de excursimisten zich om het raadhuis en bezichtigden van daaruit >en compagnie" de bezienswaardigheden onzer stad, om daarna een bezoek aan de bolwerken en buitensingels te brengen, waarby ieder zyn lof uitsprak van hunne sierlijke ligging en fraaiheid. Na afloop hiervan begaven zjj zich naar de Loskade, alwaar te half een uur de extra-barge arriveerde, weder met twoe muziekgezelschappen en een zanggezel schap aan boord. Zoodra do boot was vastgemeord, spoelde, de op do Loskado opgestoldo harmonie uit Conillet: de Brabar^onne, welke door de andere muziekgezelschappen omniddellyk word gevolgd door het Wien Neêrlandsch bloed. Nadat de. muziekgezelschappen aldaar waren opgesteld, begaven zjj zicb, omstuwd door eene ont zaggelijke massa menschenal spelende naar het Schuttershof. Zoodra het eene muziekgezelschap zyn no. af had, begon het andore weer, zoodat aanhoudend muziek werd gehoord. Des middags word door ftllè gezelschappen deelgenomen aan hot bestendig muziek festival, hetwelk tot 28 Augustus duurt. Deze matirée was zeer druk bezocht en onder een toespraak werd aan alle gezelschappen een herinnerings- medaillo uitgereikt. Natuurljjk had een en ander nogal eenige drukte in de stad teweeggebracht, welke drukte dan ook niet was afgeloopen, dan nadat do Belgen per tram en per barge naar Vlissingen waren vertrokken, om vandaar weder per boot en trein naar huu vaderland terug te koeren. De tram hoeft het met de twee eerste Pinkster dagen zoo druk gehad, dat den geheélen middag de dienst moest uitgevoerd worden mot elf tramwagens, welke aanhoudend »propvol" waren. De stoombarge-, dienst bracht een tweede boot in de vaart en ver meerderde haar dienst op de Pinkstordagen met vyf reizen vice versa, zoodat men gedurende de Pinkster dagen 19 maal per tram en 17 maal por Large naar Vlissingen en ook hetzolfdo aantal malen van Vlissingen' kon vertrekken; in het geheel werden dus op die dageu 72 roizen uitgevoord por dag. Goes, G Juni. De lieer J. tor Pelkwjjk, ontvanger der registratie alhier is benoemd tot lid van het bestuur der visscherjjen op do Schelde en do Zeeuwsche. stroomen, district Goes. De eerstvolgende byeonkomst van de Christelijke Jongclingsvereenigingon in Zeeland, zal in October te Gocb worden gehouden. Referaten zullen bjj die ge legenheid niet worden gehouden. De heer de Hoogh, hoofd der Christelijke school alhier, zal worden nit- genoodigd om bjj die gelegenheid een gedeelte nit de vaderlandsche geschiedenis te behandelen. Eindeljjk is aan veler wensch voldaan. Op de groote markt is de muziektent van Volksvormaken opgeslagen, terwyl het gemeentebestuur kosteloos het noodige gas levert. De besturen van de hier bestaande harmoniegezel8chappon »Euphonia" en >Hosanna" zyn uitgonoodigd daarin af en toe eeno uitvoering te geven. Bjj het vele goede, dat ons kleine plaatsje bevat, ontbreekt ons o. m. eono geschikte gelegenheid voor de jongens om te zwemmen. Wel heeft men het z. g. „zwemplekje", dat voor eenige jaren op initiatief van de heeren Ramondt en den Boor van gemeentewege ia afgerasterd om ongelukken te voorkomen, maar onge lukkig hoopt zich al hot drjjvende vuil, kroos enz. dikwjjls dermate in dat „plekje" op, dat het dan onbruikbaar kan geacht worden. Mogeljjk dat er by het in gebruik nemen van de nieuwe sluis aan den mond der haven weer gespuid zal kunnen worden, waardoor het drjjvende vuil naar buiten wordt gevoerd. Het „zwemplekje" zal dan zeker in bruikbaarheid1 winnen. Jakob Schuiling en Jakob Sinke, twee leurders, zyn sedert eenigon tjjd spoorloos verdwenen. Het ge beurde wel meer dat dezo 17jarige jongens eenige dagen wegbleven, maar zo kwamen toch weer boven water om aan hunne ouders rekening en verantwoor ding te doen. Nu evenwel zjjn ze reeds eenige weken weg zonder taal of teokon van zich te geven. Zo zullen zeker hun geluk in de wjjde wereld beproeven. Onder do 80 deolnemers aan het vergelijkend onderzoek voor telegrafiit is door 4 Zeeuwen deelgeno men. Dezen Blaagden allen, n.l. do heeren v. d. Tol, klerk op het Telegraafkantoor te Middelburg als No. 2; Cornells, id. te Vlissingen, als No. 3; Poters, id. te Middelburg, als No. 4 en Polderman, id. te Goes, als No. 6. Scherpenïsso, 8 Juni. Op den avond van Hemelvaartsdag is een landbouwer uit de gemeente Poorvliet, die des avonds alhier ter kerke geweest was, bjj het terngkeeren naar zjjn hoove in een modder- achtige sloot geraakt; eerst dos avonds werd hjj in cen benardon toestand daar gevonden en ofschoon hjj zich in de eerstvolgende dagen vrjj wel gevoelde, is hjj toch ljjdende goworden. Een geneesheer, by hem ont boden, verklaarde, dat de patiënt zeer veel modder in ingowanden en longen had opgenomenthans is de man dan ook aan de gevolgen overleden. De brievenbesteller van Scherpenisse vond dezer dagen een oud koperen muntstuk ter grootte van een vroegere cent; op de eene zjjde staat een wapen, waar schijnlijk dat van de stad of provincie Utrecht, aan de andere zjjde vindt men do woorden ïStad Utrecht 1761". Mocht een muntvorzamelaar belang stellen in deze munt, de bezitter is geneigd haar af te staan tegen vergooding van de kosten van overmaking. 55ieri leasee, 7 Juni. Gedurende de Pinksterdagen hebben velen onzor ingezetenen gebruik gemaakt van de verschillende stoombooten om een uitstapje te maken. Diegenen, die in dezo gemeente bleven, hadden ge legenheid op hun gemak een reisje te maken op en langs de rivier de Maas on wel in hot Pauorama van de II H. Verver Co., in een der lokalen van de sociëteit »Ous Genoegen" alhier. Velen hebben daarvan gebruik gemaakt en hebben zich verlustigd in de prachtige gezichten op Aken, Bartscheid, Verviers, Spa, Luik, Soraing en Dinant. In deze gezichten ,ziet men natuur en kunst öf vermengd öf elk afzonderlijk en wy vertrouwen dan ook, dat den gunstigen indruk, die dezo maakte op do bezoekers, velen zal aansporen hun voorbeeld te volgen en alzoo dit Panorama een druk buzook zal ten deel vallen. Aangesteld: J. van Splunder tot oubez. rijks veldwachter te Zonnomaire (standplaats Scbnddebeurs, gemeente Noordgouwe), en met 11 Junia.s. verplaatst do rijksveldwachters: J. van Zanten van Womeldinge naar Biggokorke, en J. C. Adriaansen, van Biggekerbe naar Wemoldinge. Bjj Kon. besluit is benoemd tot notaris te Koude- korke (Walcheren) do hoor J. Loeff, cand.-not. De heer dr. J. da Hallu te Cadzawl is door den raad van Deventer tot archivaris benoemd. Voor do Prov. Staten zyn candidaat gesteld in het kieadistfiet Sluis (vacature Brevel), bjj de verkiezing op 14 Juni. ft.s.: van liberale zjjde do heer J. L I. do Badts, te Biervlietdoor do anti-revolutionairen de heer J. F. Ilenncquin, te Sluis. De katholieken onthouden zich. De hoor H. M. van Linschoton te Arnhem, leerling van hot instituut van Linschoton te Middelburg, heeft met good gevolg het litt. ma torn. examen afgelegd. Do suikerfabriek »Sa9 van Gent" te Sas van Geut, keert over het afgeloopen jaar 10 pet. dividend uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 1