APVERTEIMTIEN. Staten van Zeeland gewonnen, ten kosto van de anti revolutionairen. Wordt de vacature van den hoer Brevet vervuld door een liberaal, wat te wachten is, dan zal do verhouding der partyen in onze staten zyn23 liberalen, 12 anti revolutionairen, 6 katholieken en 1, do heer graaf Van Ljjnden, die zich by geen party aansluit. Door ingelanden van den Zaamslagpolder is Dinsdag jl. herbonoemd als dijkgraaf, do heer C. de Bokx, niet 27 van de 38 steramen en benoemd tot outvanger-grifiier do hoer E. A. Wortman te Zaamalag raat 30 van do 40 stemmen. Thans is de heer Jan Willemsen, slager te Bior- vliot, naar men ons mededeelt, de gelukkige winner van de 12 Zilveren Theelepeltjes, welke gevallen zjjn op N«. 11151 iu de 4e klasse der 339o Staatsloterij op de Jacobs' Humoristische Premiën-Scheurkalender. Benoemd tot onderwijzer te Coljjasplaat de hoer H. Jansen te Tholen. Maandag word in het huis der Haarlemsche Kookschool do tweede algemeene vergadering dezer instelling gehouden. De presidente, mevr. De Clereq van Weel, gaf een kort verslag van de werkzaamheden en lotgevallen der school gedurende dit eerste jaar. Er was veel redon van tevredenheid, en de deelneming aan de lessen was zeer voldoende; 57 dames-leerlingen en 32 dieustboden hebben de lessen gevolgd, terwjjl 54 privaatlesnon zyn genomen. Da aanvraag om spy zen, waardoor een groot deel der onkosten moet bestreden worden, was dikwerf meer dan men kon leveren. De directrice heeft met grooten jjver hare taak volbracht. De rekening sluit met een nadeelig saldo, ontstaan door de onkosten der inrichting. Nu de hoop op financioolon steun van de gemeente werd teleurgesteld, vleit, men zich het tekort mot bjjdrageu van particulieren te dekken. In een gezin te Hendrik Ido Ambacht, waar gedurende hot huwelyk van zeker echtpaar achtereen volgens 17 dochters geboren werden, werd dit de vorige week voor de 18de maal verblijd en wel door de geboorte van een zoon. De burgemeester van Amsterdam bljjft voortgaan met de toepassing van de Zondagswet. Zoo bljjkt thans weer, dat ook do Zondagmiddag- concerten in het «Tolhuis" Of grond van deze wet zyn verboden. Een ongeveer ll-jarige knaap, wiens ouders onlangs zyn overleden en die sedert bjj zyne te Utrecht wononde grootmoeder wordt verpleegd, kwam Maandag middag Tater dan gewoonljjk en met gehavende kleereu uit de school thuis, hetgeen tengevolge had, dat zyno grootmoeder hein hierover ernstig onderhield en met een strenge straf bedreigde, indien het zich mocht herhalen. In de plaats echter van berouw te toonen, maakte de kleine man zich zoo driftig, dat by ylings het huis uitliep met de verzekering er nimmer weder te zullen terugkeeren. Dat het hem met die bedreiging ernst was, bleek weldra, want even nadat by zyne woning had verlaten, sprong hy in de vaart en zoude ongetwijfeld verdronken zyn, indien niot een schipper, die van een en ander getuige was, hem- nog in tjjda had gered. Het pak slagen, dat de schipper daarna den kleinen driftkop op zeker lichaamsdeel toediende, was zeker verdiend en zal wellicht meer uitgewerkt hebben dan de berisping van grootmoeder. De gedeeltelijk afgebrande kerk en toren te Roermond waren verzekerd by de Alg. Brandwaarborg- Maatschappij te Brussel, de kerk voor fr. 474,000, de toren voor Ir. 200,000. De schade kan nog niet worden opgegeven. De drie groote klokken zyn gesmolten. De huizen in de nabjjheid van de kerk, gelegen aan de zjjdo van het hooge koor, zyn ontrnimd, omdat men bevreest is voor het instorten van een muur. Als eene bijzonderheid meldt men, dat te Poede- rooyen voor dit jaar geen vergunning meer werd verzocht tot het verkoopen van sterten drank in het klein. Dezer dagen had in een der Hollandsche steden een eigenaardig geval plaats. Naast elkaar wonen twee concurrenten in gemaakte heerenkleeding, of liever, een woonde er reeds lang, en een ander kwam onlangs het huis naast zyn con current. huren. Deze zag dat om den dit en dat niet graag! Vooral daar zyn concurrent buutman by mooi weer jassen buiten bing voor een spotprys. Op een dag der verleden week werd het hem te erg. De concurrent had een menigte jongeheorenpakjes op de stoep uitgestald voor 10 het pakje, en wel zulke kwaliteit, waarvoor by altijd 16 17 ontving. Doch by wilde zich niet laten overvleugelen. Hy ook stalde een menigte pakjös uit en prysde ze ƒ8. Een half uur na do uitstalling kwam eene dame in den winkel, die met geld in de hand en met een zoetsappig gelaat en een zacht stemmetje alle pakjes tegen don genoteerden prys wonschte te koopen. Zjj 70nd ze beelderig, zy vond ze charmant, en zjj vond ze spot, spot goedkoop ook. Onze koopman kon voor de eer van zyn huis niet weigeren, maar toch ging het hem aan zyn hart, dat de pakjes voor zoo'n iutteloozen prys weg moesten. Maar zyn smart verkeerde in woede, toen hy vernam, dat de dame in kwestie do vrouw was van zyn nieuwen haarman en concurrent. Nu hangen de pakjes in het huis daarnaast te koop en zyn geprijsd: 16 gulden!! Do beruchte Schroder is, na van het tegen hem gewezen vonnis in appèl te zyn gekomen, Dinsdag middag por trein van 3 uur, zwaar geboeid, van Win schoten naar Leeuwarden getransporteerd. Bjj de politie te Gouda is Woensdag morgen aangifte gedaan van het navolgend schrjjven, iu don laten avond van Dinsdag ontvangen by den heor H. M. Dercbson. «Waarde bakker Dercksen, «Als je het nog eens waagt bjj eene verkiezing ons heilig dierbaar gymnasium aan te tasten evenals in bjjgaand strooibiljet ia gedaan en je nog eens mot politiek bemoeid, in plaats van bjj je oudbakken kadetjes en fijne beschuiten tebljjven, 't ia wel vurdomd geof ik jou do verzekering dat je 24 uur na verspreiding van hetzelve, met. je faaele fijne batkory in de lucht zult vliegen." »Do liberale Anarchist." >24 Mei." KERKNIEUWS. Beroepen bjj de Chr. Gor. Gem. te Voorschoten ds. H. J. Konwenhovon te Zaamalag. De heer A. J. Montjjn legde aan de Universiteit te Grouingon met goed gevolg het kerkoljjk voor bereidend examen af. Brieven uit België. VI. Mei 4892. Den 10 Mei 1.1. is een van die datums, waardig in België's geschied boeken opgeteekend te worden. Op dien dag immers werd door «Ie Kamer van Volksvertegenwoordigers het voorstel gestemd tot herziening der Grondwet, onder welker hoede het land ruim 60 jaren rust en voorspoed genoot. Het voornaamste doel dier hei7.iening, de uitbreiding van het stemrecht, al mocht liet in don beginne op velerlei tegenkanting stuiten, wordt thans door al de partijen zonder onderscheid voorgestaan. De katholieke meerderheid denkt er hare macht door te versterken; de liberalen hopen er door terug aan het bewind te komende radicalen en socialisten, sedert eenigen tijd nauw vereenigd, zien in het nieuwe kiezerskorps de elementen, welke hen later in de mogelijkheid zullen stellen hun program uit te voeren. 'tls echter tot hiertoe een raadsel, welk kiesstelsel zal aangenomen worden, wijl er zooveel, ja zelfs meer stelsels worden vooruitgezet dan er in en buiten de Kamers partijen zijn. De een wil de Engelschc kieswetten ingevoerd ziende ander de bekwaamheid als basis voor liet kiesrecht zien aannemen. Een derde predikt het beperkt algemeen stemrecht; weer een ander het algemeen stemrecht zonder beperkingen. Er zal dus nog heel wat papier zwart gemaakt en er zullen nog heel wat woorden gewisseld worden, eer men daaromtrent tot akkoord zal gekomen zijn. Het is voor liet publiek geen geheim, dat de koning in den beginne der herziening in het geheel niet gunstig was. Toen hij echter zag, dat al de partijen het voorstel van den Brusselschen afgevaardigde in aanmerking narnen, stemde ook hij er in toe, doch slechts onder voorwaarde. Hij verlangde n.l. het recht van referendum te verkrijgen voor de door de Kamers gestemde wetten. Om duidelijker te spreken, hij wenschte de macht te bezitten, om, indien hij liet noodig oordeelde, het volk te laten uitspraak doen over het al of niet uitvoeren eener door de gekozenen des volks gestemde wet. Het verzet tegen deze nieuwigheid is om zoo te zeggen algemeen. Noch conservatieven, noch liberalen willen er van hooren. Alleen de radicalen en socialisten verdedigen het ontwerp, zoodat Z. M. in dit geval alleen rneêwerking ondervindt bij de republikeinsche partij. Die bijna algemeene tegenkanting is "echter niet in staat den Koning van zijn gedacht te doen afzien. Nu, het mag gezegd worden, dat Leopold II een man is, «lie niet spoedig achteruit gaat voor eene moeilijkheid en in de meeste gevallen zijn wil weet door te drijven. Of hij ook ditmaal zal gelukken, is volgensliet algemeen gevoelen meer dan twijfelachtig, maar onmogelijk is het niet. Een paar woorden over de betrekking tusschen de wetgevende en de uitvoerende macht in België zouden hier zeker kunnen plaats vinden en wellicht de gebeurtenissen, welke de toekomst zal aanbrengen, verduidelijken. België heeft eene politieke organisatie, waarbij die van Engeland als voorbeeld genomen is. Zoo min hier als daar mag het koniukdom er zijne persoonlijke politiek opdringen. Zijne rol is, zich in eene volkomene onzijdigheid hoven de partijen te houden. Doch in de praktijk is «lp invloed des Konings hier grooter en machtiger dan in Engeland. Immers er zijn zaken, waar de Koning op werkdadige wijze is tusschengekomen. In militaire zaken b.v. is de Koning de politieke stootgever geweest. Wel bezit België geen persoonlijk gouvernement, zooals Pruisen, waar ondanks de Grondwet de ministers uitsluitend de vertegenwoordigers huns vorsten zijn en geenè andere politiek te verdedigen en uit te oefenen hebben dan die huns meesters, maai- een ware grondwettelijke regeering als in Engeland heeft het evenmin. België heeft een half persoonlijk en half grondwettelijk gouvernement, hetwelk door de toegevingen der ministers en hunne aanhangers van welke partij ook, van jaar tot jaar meer persoonlijk en minder parlementair geworden is. Niet alleen in krijgszaken is de Koning de ingever der op dat gebied gevolgde politiek. Men mag zeggen dat hij bijna altijd de wet aan de Kamers geeft door het geven en ontnemen der portefeuilles en de bedreigingen met ministerieele crisissen. Het is hier niemand onbekend, dat alleen die volksvertegenwoordigers en senateurs minister kunnen worden, welke geneigd zijn zich te schikken in zekere punten, waaraan hunne lastgevers nogtans houden. Zoo hadden de beide overwegende partijen vroeger in hun program de vermindering van het oorlogsbudjet tot •25 millioen. Wil men weten wat van dit program geworden is? In plaats van te verminderen is het officieel budjet van oorlog thans tot dicht bij de 50 millioen geklommen; maar liet eigenlijke cijfer is veel liooger, indien men rekening houdt men den intrest der openbare schuld, voortkomende uit de buitengewone uitgaven aain 's lands verdediging besteed. Het is ook niet minder waar, dat, in menige omstandigheid de meerderheid van het Parlement door de Kroon in bedwang gehouden is. En niet tegen te spreken is het, dat zij niet tevreden met de overwegende positie, lang zamerhand en opvolgentlijk op 's lands Vertegenwoordiging gewonnen, zich mi ten doel stelt deze positie nog te versterken door het koninklijk referendum en de benoeming van een deel der leden van den Senaat of de aanduiding van zekere categories van kiesbaren voor dit Staatslichaam. Er bestaat dus hier in hoogere kringen eene strekking, om van het grondwettelijk en parlementair gouvernement eeiï. persoonlijk gouvernement te maken als in het naburige Pruisen. Doch wij zijn in België en deze poging tot verpruising zal, hopen wij, hier zoo min gelukken als dit in Nederland het geval zon zijn. Liberalen en katholieken zullen er van houden de nationale en grondwettelijke overleveringen te doen eer biedigen. Met het goede weêr komen, onder gewoonte, tal van vreemdelingen de Scheldestad bezoeken en er de haven inrichtingen, monumenten, enz. bezichtigen. Kan men zich daar hij dag mede bezighouden, ook 's avonds is er altijd gelegenheid op verzettelijke manier den tijd te dooden. Zoo b.v. kan men tegenwoordig in het Palais Indien den rekenaar lnaudi bewonderen. Niet achtereenvolgend, maar in dezelfden tijd maakte hij gisteren avond eene samentelling van zes getallen, elk uit een tiental cijfers bestaande, eene aftrekking, waarvan de getallen de gansche breedte van een bord van 2 M. besloegen; een vraagstuk ten doel hebbende den inhoud te vinden eener ronde kom van 7 M. middellijn op 3 M. hoogte, en eene deeling van 15 cijfers door een deeler van 5 cijfers. En terwijl hij deze ingewikkelde berekeningen deed, mocht men hem nog verschillende vragen stellen, waarop hij onmiddellijk ant woordde; b.v.: welke dag van de week was de 14e Maart 1841? Welke is de 4e machtwortel van 227, 627? enz. De vraag was nauwelijks gedaan of het antwoord volgde. Men moet eene zitting bijgewoond hebben, om te kunnen gelooven, welk verbazend geheugen lnaudi bezit. Vóór hem gaf M. Vitrio in hetzelfde lokaal voorstellingen op een geheel ander gebied. Die man eet zoo het schijnt met smaak stukken vensterglasgebrokene llesschen, lampeglazen, verroeste nagels en soortgelijke zaken. Hoe het mogelijk is, dat hij het er doorkrijgt, weet ik natuurlijk niet, of hij moet zijne darmen hebben laten vertinnen!!! Dat er geen bedrog onder schuilt bewijst hij door een veertigtal getuigschriften van even zooveel genees- heeren. Een gewoon mensch zou zeker al veel te veel hebben aan een dineetje uit bovengenoemde gerechten samengesteld, maar Vitrio veroorlooft zich daarbij ook nog de weelde van een nagerecht, uit een paar verslètene schoenen of laarzen bestaande. En dan geeft hij nog al de voorkeur aan schoeisels, waarin zweetvoeten gestoken hebben. Vitrio heeft hier druk bezoek gehad en geen enkelen navolger gevonden. Met Pinksteren viert men hier liet 25jarig jubelfeest der Vlaamsche Muziekschool en zullen dus de vreemde bezoekers, evenals wij, de meesterstukken van Pel er Benoit en de uitstekende werken zijner leerlingen kunnen hooren. Op dien dag begint ook de foor (jaarmarkt) in Antwerpen, en zal tevens de opening der internationale hondententoon stelling plaats hebben. Er zal dus mpt Pinksteren heel wat drukte, in de stad zijn. Zien de Antwerpenaren gaarne vreemdelingen komen, zij houden er ook van, nu en dan eens vreemden te gaan opzoeken. Zoo zal even als het vorige jaar ook nu weer de fanfaren- maatschappij de Vrije Antwerpenaren een uitstapje naar Zierikzee doen en wel op Zondag 19 Juni per stoomboot «Stad Zierikzee". liet is zeker een uitmuntend gedacht van die Maatschappij, haren stadgenooten in de gelegenheid te stellen, ook de Ooster-Schelde eens te zien. Weinige Antwerpenaars zijn ooit het kanaal van Zuid-Beveland doorgevaren. Weinigen hebben den breeden plas gezien, waar het hij storm weêr zoo schrikkelijk spoken kan. Dat dit uitstapje hernieuwd wordt, is wel een bewijs van de hartelijke ontvangst de eerste maal in Zierikzee genoten. Toevallig viel mij dezer dagen een dagblad van liet vorige jaar iu handen, waarin een kort verslag van dit plezierreisje voorkomt en ik onder anderen het volgende las: «Een kleine vijfhonderd man scheepte zich rond zes ure »in op de stoomboot „Zeeland", een goed, snelloopeiul «vaartuig met een wakkeren kapitein, Hink scheepsvolk, «nette salons en een goed buflet, dat dank aan een sspeciaal tarief van het consumabel (mooi Hollandsch!) «niet al te sterk gepeperd was, iets wat niet altijd op de «Hollandsche passagiersbemten het geval is. «Vroolijk klonken de tonen der muziek over de breede «watervlakte. Hartelijk was de ontvangst te Zierikzee en «puik de orde, door de politiemannen aldaar waargenomen". Mogen èn de Vrije Antwerpenaren én de neringdoenden van Zierikzee over het tweede uitstapje zóó tevreden zijn als over het eerste, dan zal zich zeer verheugen B R A B O. Iugezoiuleu Stukken. Mijnheer de Redacteur In uw blad No. 6161 komt in hot ingezonden stuk «Meten met twee maten" o.a. het volgende voor: «Eene zaak bevreemdt ons, deze n.l., dat do oudste Wethouder O., die zich onvoorwaardelijk heeft aan gesloten by do uitspraak van den Secretaris on van don Commies Griffier, in do Raadsvergadering geen kleur hoeft bekend". Naar aanleiding van dez,e zinsnede, weusch ik hier mede te verklaren, dat het besluit van het Dagelybsch Bestuur dezer Gemeente, om by wy/.e van prod de werkzaamheden tor Secretarie aan iwee ambtenaren op te dragen, en alzoo voorloopig in de pluals van don eervol ontslagen ambtenaar, geene benoeming te doen, is genomen met algemeene stemmen. W. A. OCHTMAN, Wethouder. Zierikzee, 27 Mei 1892. 't PRAATJE VAN DEN DAG. Denkelijk wel meer dan de helft van onze Noord- Bevelandsche landbouwers vraagt me «wat denkt je er van, Witte, zou de fabriek er komen, waar wordt ie geplaatst?'k Heb m'n schouders opgehaald en weinig of niets gezegd, maar ik hel) hij die vragen gedacht aan een kinderversje dat ik onlangs eens hoordeochmijnheer de Red.! noem 't eens op asjeblieft, die vragen in dat versje worden ook beantwoord. Het luidt dan Hoe hoog zou wel de hemel zijn? Hoe hoog? Ei liadt g' een vleug'lenpaar Zoo sterk als van den Adelaar En kondt g' als d' Arend ook zoo snel En krachtig stijgen naar omhoog Tot gindschen helderblauwen boog En altijd altijd hooger naar De schoonste van die sterren daar, En vroegt ge daar een Engelijn Hoe hoog zou wel de hemel zijn? Dan zei dat Engelijn gewis: 'k Weet niet heel goed hoe hoog die is, Doch vraag het eens aan gindsche ster, Maar haast u niet, 't is niet zoo ver, Slechts honderdduizend uren kind En vloogt ge dan (gelijk de wind) Van ster tot ster, van oord tot oord, Al hooger en al verder voort En vroegt ge dan nog keer op keer Hoe hoog zou wel de hemel zijn? Ge daaldet even wijs weêr néér, Want zulke dingen kindje mijn, Weet zon noch maan, weet onzer geen, Dat weet de goede God alleen. Zon 'ter komen? vroegen me die vragers, en dan dnrf ik zeggen: Zeker zal 't er komen, vooral wanneer men 't niet meer aan mij vraagt. Vooral als men ter vergadering komt. Vooral wanneer men niet alleen daar goed luistert, doch ook opheldering vraagt omtrent punten, die n duister schijnen. Komt dus ter vergadering op a. s. Maandag, want. die antwoord van mij wil hebben, verwijs ik naar bovenstaand versje. Wissenkerke. WITTE HAGE. TELEGRAM M IS IV. (irnvenhnge, 27 M«)i. Naar wjj vernemen zullen II.H. M.M. de Koningin en de Koningin-Regentes op do heenreis naar Berlyn eenige dagen te Frankfort vertoeven en op do terugreis eenige dagen te Honncf, alwaar ook de Koningin van Zwedon is. Benoemd tot Notaris te Terncnzen, de heer L. .T. van der Moer, Cand.-Notaris aldaar. Hotteivlnm, 27 Mei. Deden morgen ontstond een geweldige brand op het Handelsterrein. Loods No. 6, gevuld met verschillende koopwaren, werd geheel vernield, evenals vyf gevulde spoor weg waggons, vóór do gebouwen staande; vorder werden eenige ongeladen waggons vernield. De schade bedraagt, enkele tonnen. Kopenhngcn, 27 Mei. Schitterend was gisteren avond de verlichting bjj 's Konings gouden huwelijksfeest. Na eene prachtige gala-voorstelling doorreed de Kon. familie de si ad, onder verbazende geestdrift van honderdduizenden. Do C/nar vertrekt naar Kiel om Keizer Wilhelm te onlmootcn en keert daarna hier terug. 339° Staats-L o t e r ij. Collecten uit het 8e district van Zeeland. 5e Klasse. 9 e L ij s t. Prijzen van f lO. 3704 3709 19G10 19629 49632 Nieten. 3736 6956 7357 7380 7407 17404 4518 7328 7363 7394 7438 49614 10e L ij s t. No. 7419 prijs van ÏOO. Prijzen van 70. 4526 7409 Nieten. 2115 6952 7326 7349 7375 3734 6959 7340 7367 7432 11e L ij s t. Prijzen van f too. 4502 7344 Prijzen van f 70. 3706 5600 6963 17405 19586 Nieten. 3708 3744 7337 7371 7405 15494 17410 3711 4537 7355 7376 7424 15496 17413 Uiirgerlijlie Stniul vnn Zierikzee. geboren: 20 Mei. Een zoon van J. C. Schnlla en J. van kbpen. o E H u w n 25 Mei. J. C. van Aken, 23 j., jm. en M. E. Yerseput, 25 j., jd. J. van den Ende, 21 j., jm. en A. M. Wezenaar, 22 jjd. C. Mensch, 30 j., jm. en S. M. Lo Clerrq, 28 j., jd. J. A. Matthjjssn, 25 jjm. cn 11. do Zwarte, 24 jjd. P. J, Bilins, 27 j., jm. en M, van der Graaf, 23 j., jd. C. van Daveren, 22 j., jm. en T. van Strion, 18 j., jd. overleden: 20 Mei. E. Holdrika, 63 j., vrouw van J. Kloote. 21 dito. J. de Jonge, 74 j., vrouw van P. Geradts. 22 dito. J. A. Islieiui, 61 j, man van L. Bal. 26 dito. A. van don Berge, 20 j., jm. als lkvkni.oos aangeceven: 22 Mei. Een zoon van M. de Jonge on J. Heilmau. Zcetydiu^en. Zierilizee. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder liavtoiyico dnukbetuiglug; kennis, dat door hen in de voormiddag-godsdieustoelening iu de Kleine Kerk van Donderdag 26 Mei (Hemelvaarts dag) ten behoeve hunner Armen ia gecollecteerd een tieug^uRleiistulc. Zierikzee, den 27 Mei 1892. Diakenen voornoemd F. C. VAN DER VLIET, Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretaris. MAHKTIIERICHTEN. Oosttmrg-, 25 Mei. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer gering bij weinig vraag. De beste monsters konden omtrent vorigen prijs opbrengen, terwijl in gewone en mindere kwaliteiten nagenoeg niets omging. Men besteedde heden voor: Nieuwe Tarwe f 6,—, f 6,75 af 8,20 Nieuwe Rogge f f 6,25 a I 6,50 Nieuwe Wintergerst f 4,50, f 4,70 a 1 4,90 Nieuwe Zomergerst f 3,50, f 3,75 a f 4, Haver f 2,50, I 3,— a f 3,25 IVli«l«i«25 Mei. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer klein en het verhandelde onbeduidend. Nieuwe Tarwe f 8,— a f Bruineboonen f 9,50 a f Witleboonen f 7,75 a f Tuinboonen f 7,50 a f Paarde nboonen f 6,25 a f Versche Boter f 0,70 a f 0,80 per kilo. Eieren per 100 stuks f 3, Goes, 24 Mei. Bij iets meer vraag voor Tarwe en Paardenboonen bleven de prijzen onveranderd. Nieuwe Tarwe f G,— a f 7,50 Nieuwe Rogge f 6,a f 6,25 Haver I 2,60 a f 3,10 Paardenboonen f 5,80 a f 6, Versche Boter f 0,75 a f 0,85. Eieren f 2,50 a f 2,70 per 100 stuks. Zioi-ilcy.ee, 25 Mei. Bij kleinen aanvoer en voort durend zeer flauwe stemming ging er weinig of niets om. Puike Nieuwe Tarwe f 7,a f 7,50 Mindere soort t 5,a f 6,50 Rogge f 5.a 1 6,— Puike Chevalier f 4,25 a f 4,50 Zomergerst f 3,60 a f 3,75 Wintergerst f 3,75 a f 4,~ Kleine Groene Erwten f 6,50 a f 7,50 Bruineboonen f 7,a f 8, Witteboonen f 5,a f 6, Paardenboonen f 6,a f 6,50 CORRESPONDENT! F,. Do ondergeteekende verklaart, dat B. Joh. Rtycen «iet ia de inzender van 't bericht uit Noorddorp, voorkomende in het No. van 21 dezer. J. WAALE. STOOMBOOTDIE NST Middelburg en Zierikzee. Mei—Juni 189S TIJD m (iDEMICH, (SP00RT1JD). VAN MIDDELBURGVAN ZTERIKZEE: Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 1 7,1 Donderdag 2 7,15 Vrijdag 3 7,1 'smidd. 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 Zaterdag Zondag Maandag DinBdag 'smorg. 28 7,30 29 7,30 30 7,30 31 7,30 Woensdag 1 7,30 Donderdag 2 6, Vrijdag 3 6, 3,30 3,30 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Cat- sche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. v. d. HUCHT, vertrekt WoensMliiöT van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. 9* Den 30 Mei 1892, hopen onze ge- v liefde Ouders WILLEM KLIJN en TONA VAN MALLAND hunne 35-)arig;e Echtvereenl- ging te berdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behnwdbinderen, W. KRÜIJNE. A. KRÜIJNE, geb. Klijn. GEARRIVEERD: 26 Mei 1892. «Dawn", Kapitein Chaplin, van London naar Kralingen. J. KLIJN. A. M. KLTJN, A. KLIJN. N. F. EECKMAN. M. EECKMAN, geb. Klijn. W. KLIJN. Hellevoetslüis 28 Mei 1892. v. Wageningen. OiulertrouwH JAN CORNELIS VAN LANGERAAD en JANNETJE JACOBA KLOMPE Cd. Dreisciior, 26 Mei 1892. Heden overleed na een langdurigdoch geduldig lijdenonze waarde Broeder, Behuwd- broederOom en Behuwdoomde Heer JACOB JACOBSE van den BOUTin den ouderdom van 70 jaren en ruim vijf maanden. Mede ilit naam der Familie, M. VIS. Elkerzef-, 24 Mei 1892. *m* Heden oyorleed tot diepe droelbeid van mg, mjjne kinderen en behnwdkinderen, royn echtgenoot JOB BOM Lz., in don ouderdom van byua 59 jareD. Hy ontsliep in volle gemeenschap met God in Jezus zyn Zaligmaker. Hoe smartelijk bet ons ook valt, wenscben wjj in Gods nndnnrgrnndeljjkcn raad te berusten. Wed. A. BOM—Miebas. Iebseke, 25 Mei 1892. Heden overleed op het alleronverwachts onze veelgeliefde oudste zoon en broeder CHRIiTI A Aar, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Zierikzee, 26 Mei 1892. A. VAN DEN BERGE. E. VAN DEN BERGE—Hoogebheijde en Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 2