Middelburg en Zierikzee. Schipper A. v. d. HUCHT, APVERTENTHIN Rotterdam beeft boar tyd gebad. Op de Woensdagen 16 en 23 Maart zal bet uitgestrekte terrein, groot 32 aren, ia 23 perceelen geveild en verkocht worden met de opstallen voor af bi aak. Een aantal huizen zullen er ongetwijfeld verrijzen. Middellfcmrfi:, 3 Maart. Maandag vergadevt de liberale kiesvereeniging »Gemeentebelang" om in de vergadering (eindeljjkeen definitief bestuur te benoemen en namen te bespreken van candidaten voor bet lidmaatschap van den Gemeenteraad. Ia de op 9 Maart a.s. te hóuden buitengewone zitting van de Prov. Staten dezer provincie zal in behandeling komen de aangelegenheid betreffende de verpleging van arme krankzinnigen uit deze provincie. Gedep. Staten stellen aan de Prov. Staten voordat de Staten als hun gevoelen zullen uitspreken, dat de oprichting van een provinciaal geneeskundig gesticht voor krankzinnigen vooralsnog niet wenschelijk is; Gedep. Staten te machtigen op de bovengemelde grond slagen overeenkomsten aan te gaan tot het doen opnemen van arme krankzinnigen uit deze provinoie in de gestichten te Coudewater, Dordrecht en Loos duinen Gedep. Staten op te dragen in de zomer vergadering nadere voorstellen te ontwerpen in verband met de nieuwe regeling. Wolfaartsdgk, 3 Maart. Gisteren zyn tot de keuze van een gemeenteraadslid, om te voorzien in de vacature, door het overladen van den heer Jan op 't Hof ontstaan, 122 kiezers opgekomenterwjjl heden bij het openen van de stembus bleek, dat de heer Joost van Damme Jacz. met 114 stemmen gekozen is. Van de 8 overige biljetten waren er 4 blanco en verder hadden de heeren A. Fontein Dz. en C. Pnilipse ieder 1 en D. Meeuse 2 stemmen. St. Maartensdijk, 4 Maart. Bij de heden gehouden verkiezing vour een lid van den gemeente raad waren uitgebracht 169 geldige stemmen. Hiervan verkregen de H.H.: A. Kloet Mz., 53 st.A. N. Snouck, 35 at.; I. P. Hage Cz., 25 st.; Joh.s Pot, 28 st. Joh.s Noom Jz., 11 st., terwjjl de overige stemmen over verschillende personen verdeeld waren. Herstemming alzoo tusschen A. Kloet Mz. en A. N. Snouck. Stavenisse. Dezer dagen werd alhier de jaar vergadering gehouden van de aandeelhouders van het toestel Excelsior", bestemd tot eigen onderzoek van het gehalte der suikerbieten. Aan het verslag van den secretaris onderzoeker ontleenen wij het volgende: •Volgens de zooeven gedane rekening en verant woording over het dienstjaar 1891, sluiten wjj meteen saldo. Hoeveel grooter zou dit saldo kunnen zijn, indien meer algemeen de moed ik herzeg de moed bestond, om te willen weten, welke pryswaarde ons te weinig voor de te leveren suikerbieten wordt betaald. Waar ik hier voor my heb liggen den uitslag der door mij verrichte onderzoeking,en waar ik cijfers zie van 15,25 dus vertegenwoordigende eene waarde van ruim ƒ14 per 1000 K.G., terwjjl den desbetreffenden eigenaar hiervoor hoogBtwaarschynljjk niet meer dan ƒ9,50, de gecontracteerde prjjs, zjjnde slechts 67 van de waarde, is uitbetaald, dan durf ik hier de meening te mogen uiten: »De Bond der Nederlandsche suikerfabrikanten maakt niet gebruik, maar misbruik èn van het goed ver trouwen èn van de onkunde van vele landbouwers." Ik hoop, dat u my, die zich hier bevindt in eene vergadering van landbouwers, dit na bespreking zal toegeven. Zoolang de bondsfabrikanten en door de sterkte van dien bond verschuilen ook de niet-bondsleden zich achter hen zooveel minder dan de wezenljjke waarde aan de -bietenverbouwers uitbetalen, noem ik dit een onwaardig bestaan. Daarom, vriendenAlleen coöperatie, gesteund op solidariteit, kan en moet het wachtwoord onzer dagen, ook in den landbouw zyn, zonder »eendracht" geen macht! Sluit de handen ineen en werkt zooveel mogeljjk ten allen tjjde solidair, om betaald te worden voor hetgeen gy levert. Dan zal misschien eens de tyd komen wij hopen van spoedig dat er hier in onze gemeente niet één, maar vele toestelletjes voor eigen onderzoek van bieten zjjn." De uitslag der onderzoekingen was als volgt beneden 12% (ƒ10) g0en enkele; van 12^-13% 11) 15 pCt. der onderzoekingen; 13-14% (ƒ12,25) 23 14-15% (ƒ13,75) 47 boven 15% 50 Als een bewjjs, dat het toestelletje aan billjjke eischen voldoet, diene dat 5 vergelijkende proeven, verleden jaar te Breda en alhier genomen, hoogstens '/s verschil opleverden. Volgens den alhier van wege het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te Utrecht geplaatsten regen meter, viel er in Februari 11. 40 m.M. regen, in 10 aftappingen, tegen 10 m.M. in Februari 1891. De hoogste barometerstand was 774, de laagste 741 m.M. Bruinisse, 2 Maart. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd het suppletoir kohier van den hoofdeljjken omslag goedgekeurd. Aan het Burgerljjk Armbestuur werd subsidie toegestaan over 1891 75,07, in 1892 250. Ingekomen was een bericht van den ambachtsheer, waar bij vergunning verleend werd tot oprichting van een wachtlokaal tegen betaling der kosten van de acte van opstal. Eenige wijziging werd gebracht in de begrooting over 1892 en af- en overschrijving van eenige posten óver 1891 goedgekeurd. Besloten werd de nieuwe kaart van Zeeland aan te koopen. Eveneens besloot men het oude postkantoor vooreerst onveranderd te laten. In de vergadering van 2 Maart van den djjkraad Van het calamiteuse waterschap der water keering >Bruinis8e" werd het djjkgeschot vastgesteld plus de bjjdrage der achterliggende polders voor 1892/93 respectievelijk op 13954,91 en 2801,37. Af- en overschrijving werd toegestaan van eenige posten op de begrooting 1891/92. Eveneens werd toestemming verleend tot betaling van nagekomen coupons uit de onvoorziene uitgaven 1891/92. Na enkele wijzigingen werd de begrooting vastgesteld tot een bedrag van 20142,13 in ont vangst en uitgaaf met een post voor onvoorziene uitgaven van 1918,50. Renesse, 2 Maart. Heden morgen geraakte door 't achteruitgaan (z.g. duizen) hit en wagentje van den winkelier P. V. alhier, terwjjl by zich even voor zaken verwyderd had, onder de gemeente Noordwelle, te water. Door spoedig aangewendde hulp mocht men er in slagen de vrouw van den winkelier en hare zuBter, die zich in 't wagentje bevonden, op 't droge te brengen. Met een nat pak en den schrik kwamen zïj vry. Zierikzco, 4 Maart. Woensdag 11. hield het Depar tement van de Maatschappij van Nijverheid alhier eene vergadering, die, waarschijnlijk tengevolge van het gure weder, niet zeer druk was bezocht. Na mededeeling door den Voorzitter van eenige ingekomen stukken, hadden de verkiezingen plaats ter voorziening in bestaande vacatures en periodieke aftredingen. Tot secretaris werd verkozen de heer J. W. D. Boeije en tot bestuurslid, in plaats van den heer Mondt (uit de ge meente vertrokken) de heer Ch. W. Vermeijs, terwijl tot bestuurslid werd herkozen de heer P. O. v. d. Velde Olivier en tot leden van verschillende commissien, de heeren G. A. de Looze, N. Huson, II. Lakenman en Jhr. A. C. Roëll. Alsnu werd in behandeling genomen het voorstel van Directeuren der Maatschappij tot wijziging van de wet, waarover door de Commissie van algem. zaken rapport werd uitgebracht, bij monde van den heer Bastmeijer. Na besprekingen, waaraan verschillende leden deelnamen, en na het aannemen van een amendement voorgesteld dooi den heer J. A. de Bruyne, werd besloten een brief aan het Hoofdbestuur te richten, houdende het besluit der verga dering, waarbij, behoudens een paar wijzigingen, in hoofd zaak met het voorstel kon worden meegegaan. Na eene korte pauze, behandelde de heer W. Koole in eene onderhoudende rede het onderwerp; »Onze woonhuizen voornamelijk die der nijveren en werkende klasse, beschouwd in verband met ons belastingwezen. Hij ging voornamelijk de werking der personeele en grondbelasting na, besprak liet verkeerde van dat belastingstelsel met betrekking tot de woningen van de werkende klasse en wees op den druk welke die woningen daardoor ondervinden, ten opzichte van hare ruimte, verlichting en verwarming, ten slotte als zijne meening verkondigende, dat woningen van een bepaalden omvang geheele of gedeeltelijke ontheffing van belasting behoorden te hebben. Aan de hierop gevolgde discussie werd druk deelgenomen, waarna de Voorzitter, nadat hij namens de aanwezige leden den spreker zijnen dank had betuigd, de vergadering sloot. Bij Kon. besluit is C. Bosman, met ingang van 10 Maart a.s,, benoemd tot burgemeester der gemeente Gent, met toekenning van eervol ontslag als burge meester van Brouwershaven. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Colijnsplaat, Kats en Kortgene de heer W. F. J. Wagtho, cand. notaris te Tholen. Benoemd aan de openbare school te St. Aonaland tot onderwijzer met hoofdakte de heer F. W. Buyze te Landsmeer en tot onderwijzer m. t akte voor vrije- en ordeoefeningen de heer W. Bruynzeel te Vrouwe polder. Men schrijft ons uit het eiland Tholen: Men zal zich herinneren, dat in het vorige jaar de oud-minister Lohman in gunstigen zin beschikte op het verzoek vau den directeur der Thoolsche Rijks normaalschool om de leerlingen uit de gemeenten, die door de omnibusdienst »Nieuwe Onderneming" verbonden zjjn, door die dienst op rjjkskosten te vervoeren, tea einde de lessen aan genoemde school bij te wonen. Deze maatregel schynt zeer gunstig te zullen werken op den bloei dier school, want wat sedert verscheidene jaren niet gebeurd is, doet zich thans voor, namelijk, dat een voldoend aantal nieuwe leerlingen zich aan gemeld heeft om de school aan hare bestemming te doen beantwoordenvyftien kweekelingen hebben zich voor het toelatings-examen aangegeven, terwijl dit getal in de laatste jaren slechts een derde of de helft van dat cyfer bedroeg. Het is echter nog volstrekt niet zeker, dat ook deze nieuwe leerliogen wederom het zelfde voorrecht zullen genieten als de oudere. Immers de aanvrage by den betrokken minister moet weder opnieuw geschieden en van het antwoord van Z.Exc. zal alles afhangen. Ongunstig zou overigens de ver houding der omstandigheden van de nieuwere en dus van de jongere leerlingen worden tegenover de oudere, die steeds per as vervoerd worden, indien de zienswijze van onzen tegenwoordigen minister in stryd mocht zjjn met die van zijn voorganger. Van regeeringswege zijn de besturen der water- keeringen van de calamiteuze polders of waterschappen in Zeeland uitgenoodigd in de bestekken van uit te voeren werken bepalingen op te nemen, die de werk lieden verzekeren tegen invaliditeit en ongelukken, zooals dit bij de rijkswerken plaats heeft. De verzeke ring geschiedt tot een maximum van 1000 tegen betaling van 2/3 pet. der aannemingssom. De heeren mrs. P. J. T. Van Voorst Vader en M. De JoDge Jz. hebben hun benoeming tot lid der- Pro v. Staten van Zeeland aangenomen. Door de verkiezing dezer heeren staan thans de partyen in de Staten van Zeeland als volgt: (42 leden) 23 liberalen, 13 antirevolutionairen, 5 katholieken en de heer W. A. graaf Van Ljjnden, die tot geen der genoemde partijen kan gerekend worden. De Staatscourant van 3 Maart bevat een konink lijk besluit van 11 Febr. 1892 {SM. 42) tot uitvoering van onderscheidene bepalingen der postwet. Daaruit blykt o. m. Met gedrukte stukken worden gelijkgesteld ge- autographeerde stukken, alsmede die met en relief ingedrukte punten, ten gebruike der blinden, voorts alle op eenige andere wyze, dan door boek-, plaat-, steen- of lichtdruk, werktuigelijk vermenigvuldigde stukken (die, door de schrijfmachine verkregen, uitge zonderd), mits zy bij ten minste 20 volkomen gelijk luidende, met elkander overeenstemmende exemplaren, gelijktijdig ter post bezorgd worden. Een brief mag het gewicht van 2 kilogram niet te boven gaan. Behalve het gewone port, is voor aangeteekende brieven met aangegeven geldswaarde (hoogstens 6000) een opklimmend recht verschuldigd van 2'/j cent voor elke 100 of elk gedeelte van 100 aangegeven waarde, met een minimum van 12'/a cent voor eiken brief. Deze brieven moeten verzegeld zjjn. Ten aaDzien van gewone aangeteekende brieven is de verzegeling niet verplicht. Het bij vooruitbetaling verschuldigde recht der postbewijzen bedraagt 27a cent; dat der postwissels voor een bedrag: tot en met 5 27» ceDt, boven 5 tot en met 12,50 5 cent, boven 12,50 tot en met 25 10 cent, boven 25 tot en met 37,50 15 cent, boven ƒ37,50 tot en met f 50 20 cent, boven ƒ50 tot en met 75 25 cent en voorts 5 cent voor elke som van 25 of gedeelte van 25 boven 75 tot en met 500. Boven dit bedrag is voor elke 100 of gedeelte van 100 een recht van 10 cent te heffen. Het bedrag dat op quitantiëD, wisselbrieven, assig nation en ander handelspapier wordt ingevorderd, mag, voor elk stuk afzonderlijk, de som van 500 niet te boven gaan. Het is geoorloofd, briefkaartformulieren te bezigen, die niet van rjjkswege zjjn uitgegeven, mits zij met deze overeenstemmen, wat betreft de gedrukte op schriften, de afmetingen en de stevigheid van het papier. Naar de Oorlogskreet, orgaan van het Leger des Heils, mededeelt, zal generaal Booth van 24 tot 30 Maart Amsterdam, Rotterdam en den Haag bezoeken, en zullen op die plaatsen groote bjjeenkomsten plaats hebben, die geleid zullen worden door generaal Booth, waarin hij mededeelingen zal doen omtrent zijne reizen in Afrika, Australië en Iadië en spreken zal over het maat8chappeljjk plan en de overzeesche koloniën. Er worden schikkingen gemaakt omtrent eene openbare ontvangst te Amsterdam en om de bjjeenkomsten in het paleis voor Volksvljjt aldaar te doen plaats hebben. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zonnemaire, 2 Maait. By de heden alhier gehouden aanbesteding van Chili-salpeter werd in geschreven door de heeren: De Rjjke te Zonnemaire a 11,18, Adiiaanse te Walsoorden a 11,18, Kunst- mestfabriek te Bergen op Zoom a 11,19, D. Q. Mulock Houwer Zonen te Zierikzee a 11,12s. Iugoxondeu Stulclten. Aan den laagsten inschrjjver werd 29000 kilo of meer gegund. i levering van RECHTSZAKEN. Op last van den procureur-generaal heeft de subBtituut-officier van justitie mr. Lulofs appèl aange- teekend tegen het vonnis van de rechtbank te Amsterdam, waarby mr. W. G. Schimmel is vrijgesproken van de hem in de dagvaaiding te laste gelegde beschuldiging van vervalsching van geschrifte en verduistering van gelden, als directeur eener naamlooze vennootschap. Mr. Kist zal zelf in hooger beroep zijn requisitoir voordragen. KKRHN IEU W S. Door ongesteldheid van ds. P. F. van den Berg, is zyn bevestiging en intrede uitgesteld tot Zondag den 20en Maart. OSoes. Ds. P. N. Pikaar, alhier, zal Zondag 20 Maart a s. zijn afscheid prediken, en de daaropvolgende week te Dieren zjjue intrede doen. Bedankt voor 's Heer Abtskerke door ds. Z. J. Reyers te Vroomshoop. James A. Spurgeon, een jonger broeder van den vermaarden prediker, neemt nu voorloopig het leeraarsambt in de Metropolitan Tabernacle" te Londen, waar. Hjj staat bekend als een zeer practisch man en hij heeft al verscheidene jaren alle zaken betreffende de Tabernacle bestuurd. Pik. Zoo is dan eindelijk de lang verwachte be noeming geschiedt. Tot kolonel van het. regiment grenadiers en jagers is benoemd kolonel Vogel van het 4e regiment infanterie. Daarover heeft bet dagblad de Amsterdammer wat een drukte gemaakt en iu na volging van dit. radicale blad was ook de Middelburger in de weer en het Vaderland en Gelria en Puk. Ik lees alleen de Nieuwe Rotterdammer en die heeft over deze benoeming geen enkel woord vuil gemaakt. Pik. Natuurlyk! Die heeft altyd stof genoegen voldoende correspondenten, zoodat zjj haar toevlucht niet behoeft te nemen tot allerlei onderstellingen en vermoedens, waartoe een blad van minderen rang al spoedig moet afdalen. In dit opzicht is het dan ook bjjna jammer, dat een bron heeft opgehouden te vloeien, waaruit vele couranten-kolommen konden ge vuld worden. Enfin, de heer Vogel is benoemd en veel loos couranten-alarm tot zwijgen gebracht. P u k. Dan lees ik voortaan met nog grooter ge noegen de Nieuwe Rotterdammerdan ik tot op heden al deed. Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht" zegt pen spreekwoord terecht en daaraan houdt de Nieuwe Rotterdammer zich. Ook houdt het blad bljjkbaar niet van vogel vrijheid", waarop de ijagers" erg gesteld zjjn en wat in laatstgenoemden niet is af te keuren, hoe verkeerd het ook zjjn moge in »nieuwtjesjagers". Van vrijheid gesproken, heb je gezien hoe verontwaardigd Kerdijk in zyn Sociaal Weekblad is, dat de burgemeester van den Haag afwijzend beschikt heeft op de aanvrage om Recht voor Allen te mogen venten langs de straten. Hij schreef: »Vindt »men het ten Haagschen stadhuize wjjs martelaars le maken en met eigen hand de brandstof aan te dragen, •die den vuurstokerB o zoo welkom is? Maar wat van nog driekeer meer beteekenis is: hoe kan men dit onrecht goed praten, al heeft men bet gemaakt tot •een deel van de wet?" Pik. Vergeet niet, dat het de laatste woorden waren, die Kerdjjk in No. 9 Bchreef en dat er daarom misschien geen grooter waarde aan te hechten is dan aan eene bladvulling. Zyn ze echter ernstig gemeend, welnu, dan moet ik zeggen, dat hjj aardig op weg is de sociaal-democratie in de hand te werken, ook al kastjjdt hjj haar telkens, geljjk een liefhebbend vader zjj a kind tuchtigt. Wat »wet" is bljjft recht", zoolang de wet niet veranderd is. Dat een burgemeester gebruik maakt van zjjn recht, is dus waarljjk geen onrecht. Een burgemeester is toch minstens evenveel als een wethouder, houdt hjj zich dus aan de wet, dan heeft niemand wat op hem te zeggen, tenzjj men verlange: dat iedere burgervader niets gebiedt of verbiedt voor en al eer bjj aan Domela Nieuwenhuis, Kerdjjk of wion ook permissie vrage. Waarde Heer Redacteur! Getrouw lezer der gesprekken tusschen de heeren Pik en Puk zijnde, ontging mij de jeremiade over het gymnastiek onderwijs in mijne geboorteplaats niet. Met dubbele be langstelling volgde ik ze, wijl ik, als oud-leerling der II. B. S. bij eigen ondervinding over die zaak kan meepraten. Zeer veel zou ik U kunnen vertellen over 't onvoldoende onderwijs, dat ik genoten heb; 'tzij mij vergund eenige hoofdpunten aan te halen, in de hoop dat, wanneer de toe stand nog zoo is, onverwijld verandering korne. In mijn tijd dan (ruim 10 jaar geleden) beteekende dat onderwijs zoo goed als niets. U moet weten, dat we fei telijk tweemaal per week één uur les moesten hebben; de lessen begonnen echter te laat en waren te vroeg afgeloo- pen, nu eens wijl onze leeraar andere zaakjes had te verrichten en dan weer wegens de (volgons zijne meening altijd) te geringe opkomst der leerlingen. Werd de korte tijd van ons samenzijn nu nuttig besteed, dan zou ik nog niets zeggen, doch voor een groot deel werden die kostbare oogenblikken gedood met 't debiteeren van almanakmoppen en meer onzin. U begrijpt, dat bijna niemand meer zjjn schreden naar de Poststraat richtte en we een uur wandelen verkozen boven zoo'n uur gymnastiek-onderwijs. Waarom neemt men geen onderwijzer, die voor zijn taak berekend is? Er zijn te Zierikzee onderwijzers genoeg, die dolgraag, in 't vooruitzicht op de door de gemeente uitgetrokken som voor de gym nastiek, de akte zouden willen halen. In de hoop Mijnheer de Redacteur, dat de Zierikzeesche jongelui spoedig in de gelegenheid zullen gesteld worden degelijk onderricht in dat zoo nuttige vak te kunnen ont vangen, teeken ik, onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend Uw dw. dienaar, Leiden. N. MARKTBERICHTEN. Doï-drccht, 3 Maart. Tarwe. Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. Dito goede Dito mindere en blauwe Dito zomer Dito Canada Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. Gerst. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche Dito dito Overmaassche en Flakkeesche Dito Zomer-, Zeeuwsche en Vlaamsche Dito dito Overmaassche en Flakkeesche Haver, (lange) Dito (dikke) Paardenbooner. Duivenboonen Witteboonen Bruineboonen Erwten (kook-) Dito (mesting) Kanariezaad f 8,30 f 7,40 f 5,50 f 7, f 7,— a f 8,90 a f 7,90 a f 6,50 a f a i a f 7,50 7, i 4,— f 4,— f 3,— f 4,— f 6,20 f 1 f 8,— f 10,— f 8,— f 6, f 6,— a f 4,70 a f 4,50 a f 4,50 a f 4,50 a f 3,50 a f 4,50 a f 6,80 a f 7,30 a f 9,- a f 11, a f 9,— a f 6,50 a f 7,— Oostburg, 2 Maart. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer minder dan de vorige weken, doch de kooplust weder zeer beperkt. Om te verkoopen moest men weder aanmerkelijk lager afgeven. Men besteedde heden voor: Nieuwe Tarwe f 5,75, f 6,50 a f 7,75 Nieuwe Rogge f 6,- f 6,50 a I 6,75 Nieuwe Wintergerst f 4,f 4,75 a f 5, Nieuwe Zomergerst f 3,50, f 3,75 a f 4,— Haver f 2,1 2,50 a f 3, Paardenboonen f 5,50, f 5,75 a f 6, Groene Erwten f 7,f 7,50 a f 7,75 Middelburg, 3 Maart. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer voldoende, doch de handel onbeduidend. Jarige Tarwe f af 9,- - Nieuwe Tarwe f 8,— a f 8,25 Rogge f a f 7,50 Wintergerst f 5,25 a f Zomergerst f 4,75 a f 4,90 Bruineboonen f 11,a f Witteboonen f 9,50 a f 9,75 Paardenboonen f 6,75 a f Tuinboonen f 7,a f 7,50 Groene Kookerwten f 10,a f Versche Boter f 1,30 a f 1,40 per kilo. Eieren per 100 stuks f 3,20. Goes, 1 Maart. Bij vrij ruimen aanvoer waren alle artikelen lager. Nieuwe Tarwe f 6,50 a f 8, Nieuwe Rogge f 7,a f 7,10 Wintergerst f 4,25 a f 4,50 Zomergerst f 3,75 a f 4, Haver f 2,60 a f 3,25 Groene Ertwen f 9,50 a f 10,25 Bruineboonen f 10,a f 11, Paardenboonen f 6,— f 6,2o Plattebooncn f 5,50 a f 5,75 Versche Boter f 1,30 a f Eieren f 3,a f 3,20 per 100 stuks. Zieiriltzeee* 3 Maart. Bij kleinen aanvoer en zeer weinig kooplust was de omzet onbeteekenend. Puike Nieuwe Tarwe f 7,25 a f 7,75 Mindere soort f 5,50 a f 6,50 Rogge f 6,a f 6,50 Puike Chevalier f 4,50 a f 5, Wintergerst 1 4,50 a f 4,75 Zomergerst f 4,a f 4,50 Haver f 2,75 a f 3,25 Kleine Groene Erwten f 7,50 a f 9, Bruineboonen f 9,50 a f 10,50 Witteboonen i 7,50 a f 9, Paardenboonen f 6,25 a f 6,75 Lijnzaad f '12,a f 13, Iersekq, 4 Maart. OESTERBEURS. Aangeslagen pannen verkocht van f 60,tot f 67,50. TELEGRAMMEN. 'sGravenhage, 4 Maart. Bjj de heden gehouden herbesteding van het onder hond en verbouwen van het Post- en Telegraafkantoor te Zierikzee was minste inschryver de heer H. C. v. d. Eode aldaar voor 5237. JBei-lyu, 4 Maart. De gemeenteraad verwierp heden met 86 tegen '16 stem men het voorstel van de socialistische leden, om door buiten gewone bouwwerken de werkeloosheid te verminderen. Weeuen, 4 Maart. De nood in Opper-IIongarije is veel grooter dan in 1846. Honderden kinderen zijn reeds gestorven, terwijl duizenden het land verlaten. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven kennis, dat door hen op Zondag 6 Maart a.s., ten behoeve der Armen van alle gezindten, eene Soop- bedeoliug zal worden gehouden. Zierikzee, 4 Maart 1892. Diakenen voornoemd, A. G. KIJN, Voorzitter. H. LAKENMANSecretaris. Weekumrkt te Zierikzee, 3 Maart 1892. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 55, 60, 62l/2 en 65 Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor 60, 75, 80 en 82% Ct. per 25 stuks. STOOMBOOTDIE NST Maart 189S. VAN MIDLELB URGVAN ZIERIKZEE: 'smorg. 'smidd. 'smorg. 'smidd. Zaterdag 5 7,35 3, Zaterdag 5 7,30 3,30 Zondag 6 7,35 Zondag 6 12, Maandag 7 7,35 3, Maandag 7 7,30 3,30 Dinsdag 8 7,35 3, Dinsdag 8 7,30 3,30 Woensdag 9 7,35 3,— Woensdag 9 7,30 3,30 Donderdag 40 7,35 3,— Donderdag 10 6, 3,30 Vrijdag 11 7,35 3,— Vrijdag 11 6,30 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Gat- sche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. vertrekt "Woensdag? van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrjj<lag;-uaini<ldat;s van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. U) V Zondag 6 Maart a.s. hopen onze vbi geliefde Ouders J) JOHANNES van MAANEN Vbi en P1ETERNELLA HUSON «y hunne 35-jarige lüchtvereeniging j) te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. "T) 2i, Zierikzee, 5 Maart 1892. Ondertrouwd HIJACINTHE JEAN GASILLE Officier der Infanterie en CHARLOTTE MARIE GERHARDA von der MARK. Arniiem, 3 Maart 1892. Ondertrouwd LEENDERT JOHANNES SPEELMAN Nz. en CORNELIA JOHANNA VENDEVILLE Md. Kamperland, 4 Maart 1892. Heden overleed op het onverwachts, na eene hevige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot en zorgvolle Vader de Heer ADRIAAN JAN VAN DER LINDE JOHz., in den ouderdom van 42 jaren en 7 maanden. Wed. A. J. VAN DER LINDE, geb. van der Linde Kinderen en Familie. Dreisciior, 29 Februari 1892. Op den 1 Maart overleed op 86-jarigen leeftijd, onze 'waarde Tante LIJNTJE DIETZ, Wed. J. Franse, Zierikzee, Namens de Familie, Maart 1 89 2. R. de KEIJZER. Heden ontsliep or.ze Vrouw en Moeder CORNELIA HAGE Ad.in den ouderdom van 56 jaar en 10 maanden. JOHANNES VAN DEN BERG, Kinderen en Behuwdkinderen. Bruinisse, 3 Maart 1892. Nog treurende over het verlies van onze g doohter en zuster werden wjj weder door een gevoelige slag getroffen, door het afsterven van onzen geliefden man en vader WILLEM STOUTEN, in den ouderdom van bjjna 74 jaar. God sterke ons in deze beproeving. Wed. W. STOUTEN-Kuijper, Kinderen en Behuwdkinderen. OüWBRKERK, 4 Maart 1892.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 2