ZIEMKZEESCIIE NIEUWSBODE. Donderdag 11 Februari 1892. AANBESTEDING Directeur-Uitgever J. WAALE. KIEZERSLIJSTEN. HERIJK 1892. Algemeen Overzicht. NIEUWSTIJDINGEN. Versohijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 48ste JAARGANG. No. 6117. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend Lyst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, over de le helft der maand Januari 1892: Van Zierikzee 1. M. A. Keuters, 's Gravenhage. 2. J. v. d. Klooster, Rotterdam. 3. Mej. Hoogerheide, Veenbuizen. Van Bruinisse: 4. L. van den OudeD, Oosterland. Van Noordgouwe: 5. P. van der Jagt, Rotterdam. Van Renesse: G. Mcj. Krenten, Middelburg. Briefkaarten. Van Zierikzee: 1. Mej. A. van der Klift, Rotterdam. Verzonden geweest naar België: 1. Mej. J. van Wyk, Brussel. De VOORZITTER van den Gemeenteraad te Zierikzee; Brengt bij dezen, met verwijzing naar zijne bekendmakingen van 5 Januari en 5 Februari 1892, nogmaals in herinnering van belanghebbenden, dat zij, die ver langen op de Kiezerslijsten te worden geplaatst, wegens bewoning van een ge deelte van een perceel of betaling van van een aanslag in de Grondbelasting, daarvan vóór den 15 Februari e.k. persoonlijk ter Gemeente- Secretarie aangifte moeten doen op modellen A of B, aldaar kosteloos ver krijgbaar. Zierikzee, den 10 Februari 1892. De Voorzitter van den Gemeenteraad voornoemd, Ch. w. veemeijs. door het GEMEENTEBESTUUR van Ziehikzee van het VERNIEUWEN van een gedeelte der verdedigingswerken van het Kwistegeld bij het Westhavenhoofd, op Maandag 15 Febrnari 1892, des namiddags 121/, uur. Bestek en voorwaarden zijn verkrijgbaar ter Ge meente Secretarie en by den Gemeentebouwmeestsr tegen betaling van ÏO Cent. De aanwijzing in loco zal geschieden op "Vrytlag- <le>n 12 Februari 189S, des voor middags te 9'/a ure« terwjjl ten Kantore van den Gemeente bouwmeester de noodige inlichtingen te bekomen zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend dat de Herijk der maten en gewichten in het loopende jaar voor deze gemeente zal plaats hebben te Zierikzee, in het gewone IJklokaal op het Raadhuis, den 16, '17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26 en 27 Februari, telkens van 912 en van 1—4 uren; den 16 Februari voor de ten verkoop bestemde, in magazijnen en winkels voorhanden nieuwe maten en gewichten. Zij verwittigen voorts de ijkplichtigen 1". dat de herijk van ten verkoop bestemde, in maga zijnen en winkels voorhanden voorwerpen dan alleen zal geschieden, wanneer die stukken zich in goeden staat be vinden, zooals voor nieuwe maten en gewichten betaamt en geschikt zijn om te worden geverifieerd; 2°. dat alleen behoorlijk schoon en droog gemaakte maten en gewichten kunnen worden onderzocht, en belangheb benden er aan worden herinnerd zich bij de terugontvangst hunner voorwerpen te overtuigen, dat deze duidelijk de wettige merken dragen, daar een beroep op verzuimen, die bij den herijk mochten zijn begaan, later niet zal ontslaan van rechtsvervolging; 3". dat lengtematenvoorzien van merkteekenen of aan wijzingen van onwettige of afgeschafte maten moeten wor den afgekeurd en ten allen tijde in beslag genomen worden; 4°. dat de onderdeelen van het Gram Milligram- gewichten\ uit hoofde der daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het IJkkantoor te Middelburg kunnen worden geverifiëerd (Ministeriëele beschikking van den 16 April 1872, No. 193); 5°. dat na het einde van den termijn van den Herijk (1 October a.s.) het gebruiken of voorhanden hebben van maten of gewichten, niet voorzien van de vereischte stem- pelmerken, verboden en strafbaar is, volgens art. 29 der wet van 7 April 1869 (Stbl. No. 57). Zierikzee, den 10 Februari 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ch. W. YERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. De vorige week is eindelijk in de Belgische Kamer een begin gemaakt met de grondwets herziening. Te vroeg is dit niet; de lijdens geschiedenis, eer het zoo ver kwam, is overbekend niet vrijwillig, maar gedwongen door het volk, neemt de regeering de herziening ter hand en moet ze het thans doen, durft ze niet meer uit stellen; tot het laatste toe doet zij wanhopige pogingen om haar tegen te houden. En toch, te vroeg is het niet. Tegen te spreken valt het niet, dat wij snel leven, dat in de laatste halve eeuw de toestanden aanmerkelijk gewijzigd zijn en dat dus eene constitutie, die voor meer dan 50 jaren werd vastgesteld, thans niet meer past in de lijst van onzen tijd, niet meer aan de behoeften voldoet. Reeds voor meer dan 20 jaar werd dan ook in België de behoefte gevoeld om de grondwet te wijzigen en werd er een voor stel toen ter tijd reeds daarvoor ingediend. Thans is de eisch echter ander3. België met zijn zeer hooge belasting tot maatstaf der kiesbevoegdheid neemt, wat het aantal kiezers in verhouding tot het bevolkingscijfer aangaat, de laatste plaats in onder de Europeesche staten. Kiesrecht-uitbreiding is de eerste en voornaamste eisch geworden en daar dan ook, dat de herziening allereerst betreft de artikelen 47, 58 en 56 der grondwet. Art. 47 luidt: De Kamer van Afgevaardigden, overeenkomende met onze Tweede Kamer, bestaat uit afgevaardigden, rechtstreeks gekozen door de burgers, die den door de kieswet vastgestelden census betalen. Deze belasting mag niet meer bedragen dan 100 gulden en niet minder dan 20 gulden. Art. 53 zegt: De leden van den Senaat, de le Kamer, worden gekozen in even redigheid met het bevolkingscijfer van elke pro vincie, door dezelfde burgers die de leden dei- Kamer van Afgevaardigden verkiezen; terwijl volgens art. 56, om tot lid van den Senaat te worden gekozen, men moet zijnle. Belg van geboorte of als zoodanig genaturaliseerd; 2e. in het bezit zijn van zijn burgerlijke - en burger schapsrechten; 3e. in België woonachtig zijn; 4e. meer dan 40 jaar oud zijn en 5e. meer dan 1000 gulden belasting betalen aan directe be lastingen, onder welke dan ook de patentbelasting is begrepen. Deze artikelen komen het eerst aan de beurt om gewijzigd te worden. Maar behalve deze wil zij nog tal van andere artikelen wijzigen. Haar doel is om den Senaat op eene andere wijze te doen kiezen dan de Kamer. Voorts zou aan den Koning het recht worden verleend om bij ontstentenis van mannelijke nakomelingen, zijn opvolger te benoemen, behoudens de goedkeuring der volksvertegenwoordiging. Aan de Kamer zou de toestemming moeten worden gevraagd voor de huwelijken der prinsen; wanneer de prinsen echter huwelijken sluiten zonder toestemming dei- vertegenwoordiging, dan verliezen zij daardoor het recht op den troon. En eindelijk zou de koning het recht hebben om een referendum te houden. Deze laatste bepaling vooral sluit bij beide par tijen op groote bezwaren. De koning zelf is er echter bijzonder op gesteld. De bedoeling is om den koning de bevoegdheid te geven rechtstreeks het volk te raadplegen, hetzij over een door de regeering ingediend wetsontwerp, hetzij over eene reeds door de Kamer aangenomen wet, voordat de Koning daaraan zijn goedkeuring hecht. Ook zonder Kamerontbinding zou dus de koning zich kunnen overtuigen of de meerderheid der be volking zich met het wetsontwerp in kwestie vereenigde en of de vertegenwoordiging nog wel de juiste uitdrukking is van het gevoelen dei- natie op een of ander punt. Het is dus zonder twijfel, dat een dergelijk referendum een zeer groot voordeel heeft en veel nut doen kan. Ontegenzeggelijk kan het zijn nut hebben het volk te raadplegen, zonder tot den uitersten stap, Kamerontbinding, over te gaan, maar de bepaling, dat een dergelijk beroep op het volk slechts zou kunnen plaats hebben met toestem ming der aan het bewind zijnde ministers, maakt het geheele voorstel tot een wassen neus. Maar toch, wanneer b.v. thans in Pruisen een zoo danige volksstemming over de aanhangige school wet kon worden gehouden, zou men wellicht vreemde dingen zien. De eerste lezing van het ontwerp is geëindigd en het is gesteld in handen eener commissie, bestaande uil 28 leden, waar onder 15 voorstanders en 13 tegenstanders. Een belangrijke wijziging is dus niet te verwachten, tenzij de regeering hel noodzakelijke daarvan zelf inziet. En dit gelooft men niet. Integendeel, men meent op te maken uit eeu gesprek, dat de Keizer op een diner bij Von Caprivi met een der hoofdpersonen der liberale partij had, dat hij het noodzakelijk vindt de wet onveranderd aan te doen nemen. In den Jtuitschen Rijksdag werd bij de behandeling der begrooting er over geklaagd, dat de Hollanders wat zondigden tegen de bepalingen van het zalmcontract en met het oog daarop herinnerd, dat het contract bijna afloopt. De regeering was het blijkbaar niet eens met deze bedekte raadgeving, om het contract niet te ver lengen, want de betrokken minister antwoordde, dat er moeielijk sprake kon zijn van roofvissche- rijen door Hollandeis, daar het contract juist gesloten was om die roofvisscherijen tegen te gaan. Dat de Hollanders meer vangen, achtte hij zeer natuurlijk, daar zij aan de monding der rivier wonen. De Oostenrijksche minister van financiën heeft in den Rijksdag verklaard, dat de regeering niet tegen het ontwerp betreffende de beurs- helasting is. De regeering zal de aanneming van dit wetsontwerp, dat uit den boezem van den Rijksdag is voortgekomen, niet beschouwen als een bewijs van wantrouwen. De minister wees echter op het groote gewicht, dat een vrije markt voor de belangen van den staat heeft. Hij deelde mede, dat ook voor Hongarije een dergelijke wet ontworpen is. De Rijksdag heeft dan ook al de artikelen van de wet op de beurszaken aan genomen en eveneens de wet goedgekeurd be treffende het zegelrecht, dat geheven zal worden van buitenlandsche aandeelen en obligatiën. In Portugal blijft men zich maar steeds bezig houden met bezuinigingen. Zoowel werden de traktementen der gezanten bij vreemde hoven verminderd en den gezant bij den Heiligen Stoel vervangen door een eenvoudigen zaakgelastigde. Ook in Spanje blijft de toestand der geld middelen zorgwekkend; daarbij komen binnen- landsche onlusten, die nog wel tot heden steeds met succes door de regeering worden bedwongen, maar die toch den ongezonden toestand teekenen, waarin dat rijk verkeert. don nacht van den 7den, omstreeks 3 uur, in brand geraakt en binnen korten tyd geheel vernield. Yan de in het hotel vertoevende gasten hebben er zich 81 gered, gedeeltelijk door in hun nachtgewaad uit de vensters te springen. Er zyn, voor zoover men tot dusver weet, 5 personen omgekomen en 24 gewonder ontbreken er nog 69. In geen tijd heeft het te New-York zoo fel gebrand ala Zaterdagnacht in het »Royal-Hotel". Het hotel was vyf verdiepingen hoog en kon 200 logeergasten herbergen. Slechts vier kamers waren dien nacht niet in gebruik. Om 3 uur 's nachts wordt de machinist wakker door het geknetter van brandend hout en een ver st) kkendon rook. Hy vliegt het bed uit, en ziet dat de brand in de centrale lift woedt. Wel maakte bij toen onmiddelljjk alarm, maar het was reeds te laat, zoo snel greep het vuur om zich heen. De reizigers konden niet meer gewekt worden, en zeker zou het aantal slachtoffers nog grooter geweest zjjn, indien niet het gefluit van een langs het hotel rgdende locomotief de logeergasten- had V/akker gdmaakt. Dat was een gegil en gejammer 1 Op alle verdiepingen verschenen personen in nachtgewaad aan de vensters, gereed om er uit te springen. Alleen aan den achter kant van het hotel waren brandladders aangebracht, aan de roorzjjde ontbraken ze geheel. De bewoners der kamers langs de Avenue konden daarom enkel redding verwachten van de brandweerlieden. Deze verschenen een kwartier na het uitbreken van den brand vóór het hotel. Het vuur woédde toen reeds zóó hevig, dat men alleen op redding der gasten be dacht was, en de spuiten niet eens werden natgemaakt. De verschillende tooneelen van wanhoop te beBohryven, die overal in het hotel werden afgespeeld, zou slechts een herhalen zijn van wat reeds duizend en eenmaal in de schrilste kleuren werd afgeteekend. De machinist, die den brand ontdekt had, zag op zyn vlucht uit het hotel, op de tweede verdieping een kind, dat hg in zyn armen nam om het te redden. De brandladders kon hij eohter niet meer bereiken en zoo snelde hy naar voren, waar hy, door een misstap, uit een raam naar beneden stortte. Het kind bleef onge deerd, hy zelf werd zwaar gewond in het hospitaal opgenomen, waar voor zyn leven wordt gevreesd. Even ongelukkig liep het met den eigenaar van het hotel den heer Macars, af, die zyn vrouw redde, doch zelf ook door een val ernstig werd verwond. Aan de onverschrokkenheid der redders, die tot de bovenste verdieping tegen het brandende gebouw op klauterden, hebben vele gasten het behoud van hun leven te danken. Het aantal reeds gevonden dooden bedraagt 5, dat der gekwetsten 24, terwijl 64 personen worden vermiBt, van wie wel de meeaten in de vlammen zullen zyn omgekomen81 personen zyn ongedeerd gered kunnen worden. Het hotel is tot den grond toe afgebrand. Engeland. De influenza scbynt te Londen aan het afnemen te zyn. Ia verband met dit heuglijke verschijnsel, uit de Pall Mall Gazette den wensch, dat er door de overheid evenveel bezorgdheid mocht aan den dag gelegd worden voor men8chen, als voor vee. Heel de regeeriDg (zegt het blad) is op hare achterste beenen wegens het ontschepen van 46 DeeDsche runderen, die beschuldigd worden van mond- en klauwzeer. Hadden deze koeien influenza meegebracht, dan zouden wy vermoedelijk heel wat Bpoediger op de hoogte zijn der middelen tot het weren en tegengaan der plaag, dan nu zy slechts onder menschen heerscheode is. Spanje. MeD herinnert zich de vele pogingen tot oplichterij in het werk gesteld door een Spanjaard, die personen in het buitenland en ook in Nederland in kennis bracht met een hier of daar begraven schat. Dat heer, Don Miquel Lopes Fernandes y Mata geheeten, is eindelyk te Madrid gearresteerd, 't Is een gewezen secretaris van Keizerin Engenie, later kwartiermeester in het Carlistische leger. Don Miquel, die dikwyls van naam veranderde en zya gouden bergen belovende epistels nu eens uit Saragoasa, dan weder uit Barcelona of elders verzond, heeft vooral in Frankrijk veel slachtoffers gemaakt. By zyn gevangenneming was by in het bezit van post wissels van 2700 en 3000 francs, hem uit SuresneB Vier medeplichtigen van Don Miquel Mata zyn insgelyks in Spanje aangehouden. Dagelyks komen tal van klachten in het aantal lichtgeloovigen was vooral in Frankryk zeer groot. Eene dame liet zich, na betaling van 6000 fr. die zy de vrouw van den bedrieger te Barcelona over handigde, bepraten om een buitenverblijf niet ver van Meaux gelegen te koopen. Ergens op dat buitengoed lag de schat. Toen men echter aan het graven giDg, bleek het, dat de grond reeds geheel was omgespit door andere slachtoffers 1 Duitschland. Berlyn, 9 Febr. Naar aanleiding van de jongste gevangenneming van anarchisten alhier meldt de Post dat de anarchisten >van de propaganda van actie" hier ter stede elf groepen van elk tien tot vyftien personen vormden, die maandelyks drie vergaderingen hielden en eene oorlogskas" van 980 mark bezaten. In de gisteren gehouden anarchisten-vergadering werden twee uit Rusland gevluchte nihilisten broederlyk wel' kom Amerika. New-Yorlf, 8 Febr. Het Hotel Royal" De Berlynsche lijkbezorgers verlangen 50 pf. hooger loon voor eiken doode, dien zy grafwaarts brengen. Nederland. "Veuloo, 9 Febr. Door de familieleden van wylen mej. Lampe alhier is heden gerechtelijk beBlag gelegd op hare geheele nalatenschap, die ongeveer drie ton bedraagt. De overledene had haar geheele vermogen vermaakt aan de R. K. Martinus-kerk, doch in het testament staat alleen: >Ik vermaak myn geheele ver mogen aan de parochie van den Heiligen Martinus te Venloo". Wyl nu een dusdanig lichaam te Venloo niet bestaat, vermeenen de familiebetrekkingen dat de schenking nietig ia. 's Gcra-veutlittge, 9 Febr. Bljjkens nader bericht van Harer Majesteits gezant te Londen wordt het vee, dat in de laatste dagen in Engeland is ingevoerd, aan eene quarantaine van tien dagen onderworpen, terwijl verdere invoer van vee van het vasteland, ook uit Nederland, te rekenen van 12 dezer, verboden ia. Rotterdam, 8 Febr. Naar wy vernemen, is door wylen den heer Chr. Reub Czn. alhier aan de Zuid Hollandsche Maatschappij tot redding van schip breukelingen gelegateerd de som van vyfhonderd gulden, vry van successie-rechten. Rotterdam, 9 Febr. Een droevig voorval had gisteravond iu de Schaven9teeg, een bernchte buurt, gelegen tusschen de Leeuwenlaan en de Hofstraat alhier, plaats. Eenige lotelingen, die omstreeks 8 nren die straat bezochten, begaven zich naar het zich daar in pand no. 39 bevindende logement en bierhuis >Het Zwaantje" en eischten, hoewel reeds in een door drank opgewonden toestand verkeerende, bier en jenever, hetgeen hun door den houder G. Rietkerk werd geweigerd, waarop zy zoodanig tegen de deur schopten, dat er een ruit brak. Rietkerk, die zich inmiddels in zyn logement begeven had, kwam hierop naar buiten en loste in het wilde twee schoten uit een revolver, met het ge volg, dat een 13 jarige jongen, zekere Meyer Trytel, die juist voorby kwam, in den rug getroffen op den grond viel. Twee agenten van politie waren weldra aanwezig, arresteerden den dader in zyne woning, ontnamen hem zyn revolver, welke nog met drie scherpe patronen geladen was en brachten hem, gedekt door eene sterke politiemacht om hem tegen de woede van eene steeds aangroeiende volksmenigte te beschermen, naar het politiebureau in de Pauwen steeg, waar hy in bewaring gesteld "is. De getroffen jongen, inmiddels door een burger naar voornoemd politiebureau en van daar naar het Zieken huis gedragen, bleek onder het rechterschouderblad getroffen te zyn, doch het was nog niet uit te maken of zyn toestand gevaarlyk is. De dader Rietkerk maakte reeds meermalen kennis met de politie. Yrydag overleed te Rotterdam de heer Laoh, deurwaarder by de arrondiasements-rechtbank. De heer Lach was bekend doordat hy een der eerste genezenen van Sequah hier ter stede was en openlyk ten gunste van Sequah is opgetreden. Dordrecht. Sequah's beroep op het gevoel als man van eer van den schryver van het bekende cocaïne-champagne—Ingezonden Stuk, heeft blykbaar in het binnenste van dezen een gevoelige snaar doen trillen, want inderdaad bevatten Zaterdagavond de stedelyke bladen een ingezonden stuk van diens hand, thans echter niet geteekend met het pseudoniem >geen doctor en geen lid van de Vereeniging tegen kwak zalverij" maar met diens naam volnitJ. A. J. van de Yen. De heer van de Ven (apotheker) is een zeer achtenswaardig ingezetene van Dordt, die voor eenige jaren een bewys ontving van de achting, die de burgery hem toedraagt, door zyn verkiezing tot lid van den Gemeenteraad. Dat het dan ook niet tot zyn aange naamste plichten zal hebben behoord zioh openlyk bekend te moeten maken als de schryver van. het verdachtmakende ingezonden stuk, is te begrijpen. De herhaalde waarschuwing van Sequah om den apotheker niet lastig te vallen, heeft blykbaar het gewen schte resultaat gehad. Zaterdag- zoo min als Zondagavond was er eenig Bpoor van samenscholing in de nabijheid van de woning des heeren van de Yen waar te nemen. Het schrjjven van den heer v. d. Yen is van een eenigszins anderen aard, als Sequah zich had voor gesteld niet als boetvaardig zondaar meldt de schryver zich aan. Alleen verwyst hy er naar dat hy reeds vroeger, onder hetzelfde pseudoniem als waar mede hy het >cocaïne-artikel" onderteekende, zjjne beschuldiging in de Dordtsche bladen heeft gerectificeerd, roet de verklaring dat de hoeveelheid der door Sequah's dokter by den apotheker Baumann gekochte cocaïne niet toereikend was om Sequah te verdenken, dat by er zyne patiënten vooraf mede bedwelmde of gevoelloos maakte. Voor het overige verklaart de heer v. d. V., dat hij geene persoonlijke beleediging van Davenport bedoelde. Sequah blyft deze week nog in Dordrecht, en wel omdat hy heeft gehoord, dat een dokter hier in de stad het plan heeft eene brochure over hem uit te geven. En aangezien hy gaarne zou willen weten wat er in die brochure over hem wordt geschreven, zal hy tot aanstaanden Maandag wachten of ook deze week het geschrift zal worden gepubliceerd. Dat is evenwel de uitersts termyn voor zyn vertrek, daar hy met ingang van dien dag de zaal van het »Casino" in Den Haag heeft gehuurd. De heden namiddag gehouden eéance werd bezocht door de élite. De zaal was evenwel slechts half gevuld. De avond-séance kenmerkte zich door buitengewone woeligheid van het publiek; waar3chynlyk een gevolg van den »lappertjesdag", die samenviel met de loting voor de militie. De eenige bijzonderheid die er overigens voorviel, was dat de vrouw van een heden middag genezen patiënt met Sequah een dansje maakte. Dit is de eerste keer in Dordt dat een lid van het schoone geslacht zich op de tribune waagde. Terneuzen, 8 Febr. Ter completeering van het vereischte getal leden voor de kamer van koophandel en fabrieken alhier, had heden de verkiezing plaats voor het nog ontbrekende lid. Yan de 176 kiezers hadden er 37 gestemd, waarvan 36 op den heer L. Schalk, die deze benoeming aanneemt. De kamer is alsnu voltallig en bestaat uit de heeren H. C. E. van IJsselstyD, J. A. van Rompu, J. A. de Jonge, P. A. van de Velde, A. Hamelink, A. Tholens, Dignz. en L. Schalk. Volgens De Maasbode is een belangrijke uit breiding in den dienst der Harwich-booten te verwachten. Thans vertrekt eiken namiddag een boot in beide richtingen; zoodra echter de spoorweg naar den Hoek van Holland in exploitatie is, zonden er dagelyks twee booten in beide richtingen vertrekken. Bruinisse, 8 Febr. De verschillende moasel- verzendiDgen hebben de vorige week van hier bedragen pl. m. 1000 tonnen naar België, 300 dito Daar Rotterdam en 1600 balen naar het buitenland en eenige plaatsen in Nederland. De pryzen waren, behalve enkele uit zonderingen, alB voreD. De aanvoer van mosselzaad bedroeg 200 tonnen, dat tot vorige pryzen verkocht werd. Nieuwerlcevlf, 9 Febr. In de heden avond gehouden jaarvergadering van het Musschengilde bleek uit het verslag van den secretaris, dat er in 1891 waren ingeleverd 3896 mussohen of daaraan gelyk staande; door 22 leden. Als Koning en Deken werden geproclameerd de heeren C. Deurloo Az. en V. M. Krepel, respectievelijk met 955 en 904 mussehen. Leden, welke landbouwers zyn, moeten van ieder gemet bouwland 2 mussehen inleveren, terwyl het minimum aantal te leveren mnsschen voor ieder lid 40 bedraagt. Ellemeet, 9 Febr. Heden had alhier een treffend ongeluk plaats. De arbeider J. P., in dienst by den landbjuwer J. v. d. B., had het ongeluk de leidselB van een paar jonge paardeü, die voor een wagen ge spannen waren, los te lateD, waardoor deze op hol sloegen. De arbeider, niet bij machte de leidsels weer te grijpen, 6tortte van het voertuig, met het ongelukkig gevolg, dat hem een wiel over het lichaam ging, waardoor een zestal ribben braken en hij een ernstige wonde aan het hoofd bekwam. Badende in zijn bloed en in een bewusteloozen toestand vond men hem aan den weg. Dadelijk werd geneeskundige hulp ontboden, dooh de geneesheer kon slechts den dood constateeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1892 | | pagina 1