AANBESTEDING. K E RSTGA V E. Zierikzee en Rotterdam Sociëteit „Ons Genoegen", Doctor J. DORST, KRACHT VEEVOEDER. ADVERTENTIES. Uitbreiding Stoombootdienst MIDDELBURG, ZIERIKZEE vice versa. De Vereeniging „LANDBOUWBELANG" Openbare Verkoopirtg WINDK0RENM0LEN c. a., vbhzoofeit: Eene Schuur, enz., frJp EEN PAARD 3 éénjarige OSSEN Een groot STIERKALF, Een Karnhond 1 Heet. 28 Aren 50 Cent. bouwland in Cor- nelis Leendert Witteblok aldaar, voor 276 per 39 Aren 24 Cent. 66 Aren bouwland aan den Dreischorscken dijk aldaar, voor f 350 per 39 Aren 24 Cent. 84 Aren 90 Cent. bouwland aan den Zonne- mairscken weg aldaar, voor f 405 per 39 Aren 24 Cent. 2 Heet. 98 Aren 20 Cent. bouwland in Stoffel Adriaan Ooraeblok aldaar, voor f 385 per 39 Aren 24 Cent. 3 Heet. 86 Aren 80 Cent. bouwland aan den dijk naar 't Veer, in Bommenede aldaar, voor 266 per 41 Aren 68 Cent. 1 Heet.' 96 Aren 50 Cent. bouwland aan Gaanderse's weg, onder Dreisckov, voor 728 per 39 Aren 24 Cent. 99 Aren 30 Cent. weiland aan den Noord- gouwBcken dijk, onder Noordgouwe, voor 515 per 39 Aren 24 Cent. Heet. 54 Aren 50 Cent. bouwland aan den Nieuwerkerkschen wegonder Kerkwerve, voor 576 per 41 Aren 68 Cent. 6 Heet. 65 Aren 54 Cent. of 16j/2 gemet in de Tienden in Oudnieuwland, onder Nieuwerkerk, voor 4750 de massa. LANDBOUW. Tien geboden voor den stal. ■1. Gy zult uwe paarden niet te jong gebruikenontzie geen weer, doch geef ze dagelijks beweging. 2. Gij zult uwe paarden niet op eenmaal te groote en te zware vermoeienissen doen ondergaan; bedenk dat ze daardoor te vroeg verslijten. 3. Gij zult toezien, dat uwe paarden volgens voorschrift goed en op tijd beslagen worden. 4. Gij zult toezien dat uw paarden in geen dompige en benauwde stallen geplaatst zijn, want dit is de grondslag van vele ziekten. 5. Bedenk dat gij steeds een goed opzicht in uwe stallen houdt of laat houden (het oog van den meester maakt het paard vet). 6. Wees indachtig dat gij uwe paarden op vaste tijden voert en poetst, want de prikkel der lucht op hun huid is evengoed noodig als de werking der lucht op hunne longen. 7. Gij zult zorgen dat orde en netheid de eerste wet in uwe stal blijft, want onder wanorde komt het paard in zijn verzorging tekort. 8. Gij zult uwe paarden niet gelijk ossen behandelen en schoppen ze tegen been of buik, want bij zachte behandeling zal het dier u vluggpr begrijpen. 9. Gij zult steeds toezien dat tuigen passen en in goeden staat zijn, wilt ge uw eigen leven niet in gevaar brengen en uw paard voor kwetsuren vrijwaren. -10. Blijf steeds indachtig dat ge uwe paarden behandelt gelijk ge zelf behandeld wilt zijn. Wees streng bij verzet. Inffezouden Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Ge hebt mij eene moeielijke taak opgedragen om gisteren avond naar »het Huis van Nassau" te gaan, ter bijwoning der toopeelvoorstelling, te geven door de Rederijkerskamer «Bellamy" van Dreischor. Niet dat ik het zoo onaangenaam vond daarheen te gaan, maar oindat ik te voren Uwe opinie omtrent zoodanige opvoeringen weet, nl. dat men deze niet moet critiseeren en steeds in aanmerking behoort te nemen dat het slechts «liefhebberij" is. Ik heb mij echter van mijn taak gekweten en zoo goed mogelijk geef ik U mijne gedachten weör. Om te beginnen moet ik verklaren, dat de Rederijkerskamer «Bellamy" te Dreischor in zich zelve kracht moet hebben gevoeld om «in de stad" op te treden. Dit bewees reeds iets goeds en wij hopen dat andere dorps-rederijkerskamers haar voorbeeld zullen volgen. Door zich meer en meer te ontwikkelen, door ook anderen dan eigen dorpsgenooten onder de oogen te kunnen en te willen zien, daardoor wordt zeker ook den ijver der leden opgewekt. En wat de uitvoering der twee gegeven stukjes »'t Lied van Moeder" en «Een gezellige Kamer" betreft, ik kan en mag er niets anders van zeggen, dan dat zij zeer goed was. Er waren enkele oogenblikken dat men niet zou meenen in eene rederijkerskamer te zijn. Aan de beide dames de eereplaats; zij werkten zóó vrij, zóó gemakkelijk, alsof men bij den schipper te Dreischor een kop thee zat te drinken. Doch alle medewerkers verdienen lof, en al mogen ook enkele woorden niet precies volgens de woordenboeken der Ncderlandsche taal zijn uitgesproken, (wat enkele II. B. S. jongens stof tot lachen gaf), wij verzekeren U dat in menige Rederijkerskamer te dezer stede de Ned. taal nog meer is en wordt geradbraakt. De bovenzaal van het «Huis van Nassau" is thans'ook goed gerestaureerd, wat natuurlijk medewerkt tot het genot. Alzoo, Mijnheer de Redacteur! kan ik niet andere dan een gunstig oordeel over deze voorstelling geven. Het deco ratief werkte daartoe ook zeer veel mede. Maar toch ééne opmerking: «waartoe dienden die lange pauzen tusschende bedrijven"? Was dit in overleg met den kastelein? Zoo ja, dan is het doel bereikt; zoo neen, dan geve deze vereeniging nog eens hier een vooretelling, waarbij men op een behoor lijken tijd bij moeder de vrouw kan komen. Achtend, UW VERSLAGGEVER. Ziemkzee, 19 December 1891. Rustenburg, 16 November 1891; Waarde Redacteur I Mijn laatste brief bracht U het bericht van onze aan komst te Vrijburg, het eindstation van de spoorlijn door de Kaapkolonie en van onze ontmoeting met drie Trans- vaalsche heeren, die ons en ons goed kwamen afhalen. Het was donker en omdat de'wagens een goed eind van het station verwijderd stonden, verlieten zij ons echter spoedig, daar zij ongaarne hunne wagens en ossen alleen lieten. Daar stonden wij nu geheel in den vreemde. Onze kin deren sliepen spoedig, doch mijne vrouw -en ik konden nog niet slapen. Wij waren te vol van allerlei gedachten. Het was, zooals ik U schreef, Zaterdag voor Pinksteren, toen wij te Vrijburg aankwamen en toen wij daar zoo vóór ons hotelletje rondliepen met de sterren boven ons, hadden wij een gevoel van eenzaamheid en verlatenheid, dat wij elkaar vroegen: «wat zyn wij begonnen". Het was ons zoo vreemd in dat vreemde land en hadden de sterren niet zoo vrien delijk geschitterd of het bewustzijn mij opgebeurd, dat ik aan de hand van God dezen weg was ingeslagen, ik was zeker diep bedroefd geweest en ik zou wel hebben willen teruggaan met den spoortrein, die denzelldèn Zaterdag avond weer naar Kaapstad reed. Zondag morgen scheen de zop echter weer zoo vriendelijk en waren wij allen weer zoo uitgerust, dat wij met frisschen moed naar de wagens gingen. Daar wachtte ons eene groote teleurstelling. Ons was bericht, dat wij van Vrijburg gehaald zouden worden met twee paardenwagens en twee ossenwagens voor ons goed. Wij vonden echter slechts drie ossenwagens, die ons met al or.ze bagage naar Zeerust en niet naar Rustenburg zouden voeren. Eerst was ik niet recht gemutst, toen ik dit hoorde, doch ik toonde dit niet en dacht wij zullen de dingen maar nemen, zooals ze zijn. Van achter gezien ben ik blijde, dat ik niets heb gezegd, want de ondervinding leerde mij, dat de ossenwagen in Afrika het beste vervoermiddel is, waar de spoorwegen ontbreken en lange reizen te maken zijn. Verbeeldt U een groote boerenwagen, van boven met een zeil gedekt, getrokken door tien tot zestien ossen en ge hebt het vervoermiddel, dat van Kaapstad tot de Zeam- besi, duizenden menschen en millioenen ponden goed ver voerd. Zoo'n wagen is een huis in het klein. Voorop staat een kist, waarin de boer zijne kleeren, geld, patronen, enz. bergt; daarachter hangt een vierkant raam, van hout en gevlochten riemen, waarop een bed wordt gespreid; onder dat raam zijn allerlei kleinigheden geborgen en de rest van de ruimte wordt door allerlei goederen ingenomen; aan den buitenkant zijn twee kastjes aangebracht, waarin kopjes, messen, vorken, enz. worden geborgen of allerlei ander huishoudelijk gereedschaplangs de zijden loopen reelings of houten latten, waarop de zweep, tentpalen, brandhout, enz. wordt vastgemaakt en onder aan den wagen zijn nog zaken, waaraan potten, ketels, enz. kunnen worden opgehangen en vastgebonden. Men kan dus in zulk een wagen zitten, liggen, slapen, evengoed als in een huis, daar het zeil ondoordringbaar is voor den regen en wanneer de beide achterkleppen dicht zijn, is het er 's nachts warm genoeg. Een Afrikaansche boer reist liefst met den ossenwagen. Hij begint vroeg in den morgen in te spannen en rust liever op het midden van den dag, dan 's nachts omdat de ossen in den nacht beter loopen, dewijl de zon hen al te mat maakt. Hij rijdt per dag pl. m. 30 Engelsche mijlen af, waaruit men kan opmaken dat de reis zeer stadig of zeer langzaam vooruitgaat. Desniettemin is dit voor lange reizen nog de beste wijze. Ik heb in Afrika gereden met karren, met spiders, met de coach, en dat gaat vrij snel, maar zeer ongemakkelijk. De ossenwagen heeft dit voordeel, dat men op zijn gemak is, op geschikten tijd eet, drinkt, slaapt en dan voor familie verkieslijk. Zooals ik zeide, 's morgens vroeg wordt ingepannen, na het gebruik van een kop koffie en een stuk beschuit. Heeft men drie ii vier uur gereden, dan wordt er uitgespannen, koffie gekookt, soms vleesch gebraden, soms soep gekookt en als dit verorberd is, na een rust van twee uur weer ingepannen, om na drie uur rijdens weer uit te spannen. Heeft men nu geen haast, dan worden de tenten' opge slagen en anders nog een schoft gereden, totdat men tegen 8 uur in den avond bij een grasrijke vlakte en bij goed drinkwater komt, waar dan nachtkwartier wordt gehouden. Zeer gezellig zit men dan nog een paar uur bijeen rondom het vuur, totdat men gaat slapen, vroeg natuurlijk, pm 's morgens vroeg weer op te staan. Zoo hebben wij zeven dagen gereden van Vrijburg naar Malmani. Van het landschap dat wij doorreden valt weinig te zeggen: het was eene eentonige boomlooze grasvlakte, waar bijna geen menschen woonden. Ik geloof, dat wij al dien tijd slechts drie of vier huizen gezien hebben. Ge kunt u dus begrijpen, hoe' vervelend dit was en waren onze menschen die ons haalden, niet zoo gezellig en aangenaam geweest, dan was zekerlijk de reis ons verbazend lang ge vallen. De eenige afwisseling was een springbokje, dat hier of daar graasde. Ons werd verhaald dat het veld vroeger vol van zulk wild gedierte was geweest, doch dat het óf uitgeroeid óf verder getrokken wasnaar de hoogerop gelegen grasvlakten, waar het niet zoo aan het moordend lood der Ilenri-Martinigeweren was blootgesteld. Het gelukte een onzer leidslieden Zaterdag een klein springbokje te schieten, dat Zondags gebraden, een overheerlijk rnaal opleverde. Na die vreeselijk eentonige vlakte was het werkelijk eene verademing, toen wij Maandag morgen vroeg de vriendelijke vallei van de Malepo-rivier bereikten. Zij zag er uit als een kleine Duitsche vallei, met frisch groen, fraai geboomte en enkele fraaie witte huizen, tusschen welke de Melepo heenstro'omde. Hier was een winkel waar wij enkele kleinigheden konden koopen, die op de reis onontbeerlijk waren. Na nog een dag rijdens kwamen wij te Malmani, waar twee Hollandsche families woonden, die ons gastvrij en vriendelijk ontvingen en ons voor een paar nachten onderkomen verleenden. Hoe aangenaam ons dit was, en hoe genoegelijk wij daar zaten te praten, behoef ik U wel niet te schrijven. Woensdag morgen vertrokken wij van Malmani naar Zeerust. De ossenwagens waren met ons goed vooruitgegaan en wij volgden nu met paarden en karren. Halfweg kwamen ons reeds kerkeraadsleden tegen om ons te begroeten en toen wij bij Zeerust kwamen, waren ongeveer vijf rijtuigen en een twintigtal ruiters bij ons, om ons feestelijk in te halen. Het huis, dat voor ons voorloopig gehuurd was, werd betrokken, doch was klein, zonder tuin en vreeselijk ver waarloosd. De pastorie was tengevolge der kerkkwestie voor ons niet beschikbaar. De menschen waren echter vriendelijk en hartelijk en daar wij slechts korten tijd in Zeerust zouden blijven, hebben wij ons maar'geschikt. Maar't was behelpen, daar wij ons goed niet wilden ontpakken en wij dus zoo wat aan alles gebrek hadden, wat wij in Holland voor onontbeerlijk houden. Acht dagen later reden mijne vrouw en ik met den oudsten en de jongste onzer kinderen naar Rustenburg, in eene kar met zes paarden bespannen, om daar als predikant der gemeente Rustenburg en Marico te worden voorgesteld en bevestigd. Aan den avond van dien dag bleven wij bij een ouderling van Marico. Woensdag avond logeerden wij bij een ouderling van Rustenburg en Donderdag middjjg kwamen wij eindelijk daar aan. Ook daar was de ontvangst hartelijk en ontmoette ik voor het eerst in Afrika mijn collega, Ds. Goddefroy, die het pad had klaar gemaakt en hulp hoog noodig had. Reeds waren, met het oog op-het Nachtmaal, vele menschen van buiten ingekomen. Het was een eigenaardig gezicht rondom de kerk al die wagens en tenten te zien, 's avonds verlicht door kaarsen en houtvuren, die voor de tent branden om koffie en eten te koken. De kerk zelf bleef voor ons echter gesloten, daar de vereenigde kerk haar in bezit hield en wij zoolang eene noodkerk gebruiken moesten, die van zeildoek was gemaakt en slechts moeielijk beschutting tegen zon en regen gaf. -Vrijdag, Zaterdag en Zondag waren erg drukke dagen voor mij, zoodat ik niet veel rust genoot. Maandag middag ging ik weer op reis naar Zeerust, om ook daar voorgesteld te worden en Avondmaal te houden, nu niet vergezeld van mijne vrouw, die te Rustenburg .bleef, omdat wij toch daar zouden wonen. Nadat ik ook te Zeerust Avondmaal gehouden had, werd ons goed op ossenwagens geladen en ging ik zelf met de overige familie weer op reis met die wagens. 18 Juni kwamen wij laat in den avond aan op onze eindelijke bestemming. Van 15 April afhadden wij gereisd en waren dus dankbaar dat wij zoover gekomen waren, zonder ongelukken of ziekte. Hier richten wij ons dus voorloopig in, want de woning, die wij kregen, was niet de pastorie, maar een gehuurd huis, voor ons allen eigenlijk te klein. Nu wij er zijn, weten wij ons goed daarin te helpen en wachten nu maar geduldig op de dingen die komen zullen. Voor ditmaal genoeg. Ik beschreef U onze reis en hoop een volgende keer wel weer stof tot schrijven te hebben. Vele groeten van t.t. VAN BELKUM. VERSCHEIDENHEID. Wat is de huiselijke haard? Voor den vader de haven der ruste, voor de moeder de wereld, voor den zoon het plechtanker, voor us dochter de oefenschool. De plaats, waar men allen, die in het drama des levens eene rol spelen, zonder blanketsel en klatergoud ziet. De toetssteen van het karakter. Iets, waar de jeugd op hoopt, waar de mannelijke leeftijd voor zorgt en waar de ouderdom dankbaar voor is. Een schip op de levenszee, waar de kapitein door een bekwamen eereten stuurman wordt ter zijde gestaan. Een groote spiegel, waarin wij van beide zijden gezien worden. Eene plaats, die gemakkelijk verlaten, maar niet zoo ge makkelijk vergeten wordt. De plaats, waar de grooten soms klein en de kleinen soms groot zijn. De school voor het menschdom, waar man en vrouw, ouders en kinderen elkaar wederkeerig opvoeden. Het rijk der liefde, waar de moeder koningin is. De beste plaats voor een getrouwd man, als zijne zaken afgeloopen zijn. De plaats, waar een man het best behandeld wordt en waar hij het meest bromt. De plaats, waar alle getrouwde mannen 's avonds be hoorden te zijn. Wat ons het liefst is als wij het voor goed moesten missen. Kortom: Home, sweet home, there's no place like home. (Naar het Engelsch.J TELEGRAMME Ni. 's-Gravouliag;©, 21 December. Tweede Kamer. Aan de orde was de Billiton-over- eenkomst. De heer de Geer vroeg of de Regeering het contract verdedigt ja of neen. De heer Levy keurde het juridische contract van 1882 en 1891 af en vond het goed wanneer de Regeeriog de kamer laat be slissen'. De heer Sanders had ook tegen de concesBie- grieven en was tegen verlenging, waardoor niemand benadeeld adviseert tot Staats-exploitatie. liotterdam, 21 December. Graanimurkt met middelmatigen aanvoer. Wintervorst 10 a 20 ets. lager. CUevaliex-- gerst 20 ets. lager, de prjjzen der overige artikelen onveranderd. UJuzaaJ vast. "Vlas. Aanvoer 33665 steen (blauw) en 3541 steen (wit), met goede kooplust doch onveranderde prgzen. Uion. Aanvoer 5000 H.L. Groote 1,50, kleine 2,10. Kunderen 66, 72 en 78 ct. Kalveren. 85, 90 ets. en 1. Schapen 50 en 60 ets. Varkens 22, 23 en 24 ets., lichtere soort 17 en 18 ets. WELDADIGHEID. Wie onzer lezers heeft niet bewonderd het moedige gedrag van schipper Everhabd van Bergen op Zoom, die met levensgevaar zijn kind redde, doch bij welke gelegen heid zijn scheepje verloren ging? Doch door bewondering krijgt hij geen nieuw vaartuigje om voor zich, vrouw en tien kinderen het brood te verdienen! Wie helpt een weinig? Wie geeft eene Kerst- gave aan dat gezin De ondergeteekende, daartoe aangezocht, verklaart zich gaarne bereid giften in ontvangst te nemen. J. WA ALE. DIENST SYMPH0NIE-C0NCERT, op Zondag: December, 's avonds 8 uur. Alleen toegankelijk voor H.H. Leden, hunne Dames en geïntroduceerden. Nadere kennisgeving per programma's. ARTS, zal zich beg'in Januari te Zieriiczee vestig-en. De Dorpsv. «EENDRACHT BINDT", Nieuwerkerk in/D., zal op 8 Januari a.s trachten aan te besteden, te leveren gezamenlijk of afzouderlyk: JEenige hoeveelheden Cliili-Sal- petcr, Superphosphaat, Opgei. Peru-GuanoXhomasphos- pliaat en Haïnit, tot een he- drag van minstens 50,000 Kilogram. Nadere inlichting wordt verstrekt door den onder geteekende, door wien tevens prysopgaaf wordt gevraagd, in partijen te leverenper 10,000 Kilogram D. KOOPMAN Pz., Secretaris. EN TÜSSCHENGELEGEN PLAATSEN. December 1891. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Woensd. 23 'smorg. 7,20 u. Dinsd. 22 'smorg. 9,45 u. Vrijdag 25 7,20Dond. 24 9,15 Kond. 37 8,3© Zaterd. 26 9, Verminderd Passagierstarief. Enkele reisRetour 3 maanden geldig 2de Klasse f -,50. f -.75. lste Klasse - 4,25. - 2, Salon - 4,50. - 2,50. De Directeur, •A. van GASTEL. V Ondertrouwd PIETER VERBOST Lz. en JOHANNA van DALEN Hd. Haamstede, 48 December 4894. Geboren ©ina Cornelia, Dochter van C. MOELIJKER en P. MOELIJKER-Karels. Sommelsdijk, -47 December 4894. Bevallen van een MEISJE A. P. PADMOS Janse. Wemeldinge, 18 December 1891. Bevallen van een levenloozen ZOON, K. KLOEK-Gast. Zierikzee, 20 December 1891. Heden behaagde het de Vrijmachtige door den dood van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Ecbtgenoote en Moeder LENA KORNEL1A JESTA, in den ouderdom van ruim 66 jaren. Diep bedroefd over dit zwaar verlies; moge de Heere ons sterken en vertroosten Mede namens mijne kinderen en behuwdkinderen P. VAN DER WERP. Oosterland, 20 December 1891 Heden overleed tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwdkind, na een langdurig lijden, onze hartelijk geliefde Echtgenoote en Moeder Hendriba Elizabeth de Vlieger, in den ouderdom van 64 jaar en 4 maanden. K. BIJKERK, Kinderen en Behuwdkind. Burgii, 21 December 4891. Strekkende deze tot algemeens kennisgeving. Hartelijk dank aan allen, die daartoe bijdroegen, voor de ontvangen blijken van belang stelling, op 19 dezer. OLIVIER. De ondergeteekende betuigt bij deze zijn' hartelijken dank aan allen, die hebben medege werkt tot zijne verkiezing als lid van den Gemeente raad, en tevens aan hen van wie hij bij die gelegenheid blijken van belangstelling mocht ontvangen. St.-Maartensdijk. N. J. NELISSE Cz. COMMISSARISSEN van het „Onder- Mr"» ling-Begrafenisfonds" te Brouwers haven, berichten den belanghebbenden bij dat Fonds, dat zij op heden hebben onderzocht de rekening en verantwoording van deszelfs Secretaris en Penning meester de Heer J. VINK over 1891, en dezelve in orde bevonden, sluitende met een batig saldo van ruim f I4IOO,waarvan f 4300,in de Spaarbank te Zierikzee*. berustende. Brouwershaven, 22 December 4894. Commissarissen voornoemd, G. van WAGE. K. STORM. J. C. CONSTANDSE. Te beginnen met Q Januari a. s. zal van MIDDELBURG en van ZIERIKZEE dageljjks des morgens en des namiddags eene Boot al varen, in Correspondentie met eene Omnibus Goes, Catsche Veer, vice versa. in Noord-Beveland, zal op Donderdag 14 Januari 189S, 's voormiddags om 10 ure, bij den Hepr Jao. de Keijzer te Cortgene, trachten AAN TE BESTEDEN De levering van minstens 47,100 K.G. Superphospliaat, bevattende 14 phosplioor- zuur oplosbaar in water en 5800 K.G. Chilï-Salpeter, be vattende 15 stikstof als sal peterzuur. Da levering moet geschieden franco op den wagen te Cortgene. Voorwaarden 'en inschrijvingsbiljetten zijn op franco aanvrage te bekomen bij den laatst ondergeteekende te Wissenkerke, alwaar de inschrijvingen tot uiterlijk 43 Januari a.s. worden ingewacht. Namens de Vereeniging voornoemd, H. MEULENBERG Dz., Voorzitter. WITTE HAGE, Secretaris. van een te Othene, gemeente Zaamslag. De Notarissen FERCKEN te Ter-Neuzen en DREG- MANS te Axel, zullen, ten verzoeke van de Weduwe en Erven PIETER de KRAKER, vroeger Molenaar te Otheneop Woensdag 30 Decem ber 1^91j des namiddags te 2 uur, in het «Hótel Donze" te Ter-Neuzen, in het openbaar X, I'liiiiiii, genaamd «DE HOOP", me' Huis, Schuren, Erf, Ros- n.'1 iB' L. molen, Bouw- en Weiland en verder toebehooren te Othene, gemeente Zaamslag, kadastraal bekend in sectie G., Nos. 985, geheel, 986, deel, en 989, deel, te zamen groot 16 Aren 32 Centiaren. Perceel twee. Eene partij Bouwland met Dreef, liggende ten westen van en -tegen perceel één, kadas traal bekend ïn sectie G., No.s 988, geheel, 987, ge heel, 986, deel, 987, deel, samen groot 45 Aren 67 Centiaren. Deze perceelen zullen ook gecombineerd worden geveild. Perceel drie. Betaling 15 Februari 1892. Grondlasten van 4 Jan. 1892 en Polderlasten van 4 November 4891 voor rekening der koopers. Nadere inlichtingen ten Kantore van genoemde Notarissen. TE KOOP GEVRAAGD van 21/, of 3 jaar oud. Adres met opgaaf prjjB, bjj den Boekb. A. C. de MÖOIJ. t© koop gevraagd. Adres Boekhandelaars S. OCHTMAN ZOON. TB ZOOP bp A. LEEUW BzZierikzee. DE HELFT UNIEI-VET VARKEN, wegende ongeveer 350 pond. Adres Boekhandelaars S. OCHTMAN ZOON. te koop gevraagd met opgaaf van prijs en leeftijd, door ADR. de VRIEZE Wz., Dreischor. TB ZOOP: De zware bak van de Wilgen-, Populieren- en ©linen-Kop- en Huot-Bóomen, aan den 5 minutenweg (Hofstede „Stadwijk") onder ZlcriKxee. Aanbiedingen worden ingewacht ten kantore van Jhr. W. M. H. DE JONGE,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1891 | | pagina 3