ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Zaterdag 12 September 1891. Directeur-Uitgever J. WAALE. Kermis te Zierikzee. Algemeen Overzicht. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 48ste JAARGANG. No. 6052. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. 't Is kermis hier en kermis daar, Ook nu te Zierikzee; En bij den anti-liberaal Daar kermt men ach en wee! Ook 't Christelijk Historisch blad Spreekt »'tis voor 't land een vloek, En alle zegen gaat zoo doend' Voor iedereen te zoek." Die splinters zoeken, waar soui9 is Een balk in eigen oog, Dat 's net als 't spannen van een pijl Op een verkeerde boog. De viering van het Pinksterfeest, Van Pasehen, Kerstmisdag, Ziet men dat aan, men zegt er van 'tls zonde dat dat mag. De atheïst zelfs ja die walgt, Al was 't alleen om 't doel, Waarom men dan aan 't brassen gaat In 't ergste kroeggejoel; En de geloovige? wat smart Berokkent men die niet, Wanneer hij op zoo'n heiligdag Het volk aan 't vieren ziet. En toch daarover zweeg men nu, Men sprak slechts van den dag, Dat 't volk genieten mag en kan, Niet één maar allen slag. Alleen viel men de kermis aan, Dat echt en prettig feest; En zie het is waratjes waar, Dat viel niet in mijn geest. En 't ligt in 't doel zooal9 elk jaar, Om ied're abonné Te melden wat er is te zien Dit jaar te Zierikzee. Bezoek, bekijk dat nieuwste nieuws, Daarmee doet men geen kwaad, Wanneer men zich in kroeg of krot Maar niet te buiten gaat. De Schouwburg Tlvoli, die ligt Het eerste aan de beurt, Niet een die als ontwikkeld mensch d' Entrée daaraan betreurt Want dit gezelschap staat bekend Als goed, door 'tgansche land En 'k weet dat gaat men er eens heen Men werk'lijk zich ontspant. En heeft men meer op met 't gezicht Dan met 't gehoor, gaat dan Naar Schuitenvoerders Paardenspel, Als men er nog in kan. De rijders doen daar wonderen, De paarden evenzoo; En elk moet lachen om de clowns, Al was men nog zoo bloö. Doch 't wonderbaarste dat men ziet Is zeker wel de tent Van het Theater van Alber, Door kranten welbekend. Daar ziet zelfs d' anti-spiritist De geesten, o zoo klaar Ook goocheltoeren, die men doet, Zijn onbegrijp'lijk raar. Dan is er ook voor 't volk te zien Twee beren in een tent, (Als waren er tot nog toe geen In onze stad bekend). Een Schuitjesmolen is er ook, Welnu vaart maar eens rond, Verdrinken is onmogelijkheid, Al valt men op den grond. Komt laten wij nu even gaan In 't Circus Renterghem, Voor liefhebbers bevalt 't daar goed, En juist daar zit et em. Wil men eens in de Toekomst zien Gaat in zoo'n tentje dan, Men kan er voor en achter in, Nu weet j'er alle9 van. Wil men soms een Photographic, Welnu zit even néér En een twee drie men is dan klaar En ziet zijn beelt'nis weör; En denkt ge soms dat 't gauw verkleurt Wel, leek het maar een dag, 't Is menigeen soms al genoeg Als 't morgen kleurloos lag. Van al het loopen, hoorerij zien, Verlangt de maag ook wat, Gaan wij nu om een Poffertje, Maar 'k vraag eerst lust je dat Zoo niet, welnu een Broodje dan Met Paling in Gelei Of Vleesch of Zalm of wat men wil, Koopt anders maar een Ei. En nu de plaats waar allerlei Men hooren kan en zien, Is de Concertzaal, die 't publiek Dit jaar veel aan zal biên, Want de heer Stroober's wel bekend Spectacle Varié, Kan men gerust bezoeken, en Het valt U zeker meé. Ook in 't Café 't Huis van Nassau Heeft men Café-Chantant; En ook in 't Duivelandsch Koffiehuis Zoo iets in zelfden trant. Bezoekt de laatsten ook een keer, Men wisselt dan eens af, 'k Weet zeker in die laatste twee Is 't koren ook, geen kaf. En nu viert kermis deze week, Viert vrooljjk kermis nu, Laat 't Katzenjammer in de steek, da „Boda" wenscht het U. Thans, nu de burgeroorlog, die Chili gedurende acht maanden teisterde, is geëindigd en er dus een einde gekomen is aan de tegenstrijdige berichten, die dag aan dag uit dit land naar alle oorden werden heengezonden, achten wij bet noodzakelijk onzen lezers een kort overzicht te geven van het gebeurde daar te lande. We moeten beginnen met de erken tenis, dat Chili zich gedurende tal van jaren gunstig onderscheiden heeft vaïl de overige Zuid- en Centraal-Amerikaansche Staten. Een geregeld be stuur, eene krachtige administratie waven daar steeds aan het roer en niets wettigde het vermoeden, dat President Balmaceda, toen hij vóór vijf jaar het bewind aanvaardde, zijne regeering zou eindigen met den smet, die thans op hem kleeft, van het land te hebben blootgesteld aan een burgeroorlog en zich te hebben aangesteld als een tyran. In de eerste jaren van zijn bestuur ging alles naar wensch, maar weldra bleek het, dat de President, ook al hield hij zich aan den letter der grondwet, het grondwettig denkbeeld niet huldigde, volgens hetwelk het hoofd van den Staat het Ministerie niet mag handhaven, wanneer dit het vertrouwen van de meerderheid der volksvertegenwoordiging klaarblijkelijk heeft ver loren. Toch deed Balmaceda dit en het gevolg hiervan was, dat de Congrespartij, de meerderheid der volksvertegenwoordiging, zich openlijk verzette tegen de regeering en er een opstand uitbrak. Reeds in het begin van dien burgeroorlog bleek het dat de vertegenwoordiging zich meester had gemaakt van de vloot en daarmede de noordelijke, de zoogenaamde salpeterprovinciën in hun macht hadden. Het is later ook gebleken, dat de sympathieën voor de Congrespartij in Balmaceda's onmiddellijke omgeving zeer sterk waren en naarmate dit uitkwam ging zijn bestuur meer en meer in een schrikbewind over. De President, die zich als dictator had geproclameerd, zocht zijn steun bij de heffe des volks, bij schurken en veroordeelden en bleef niettegenstaande zijne verschrikkelijke vergrijpen tegen het gemeene recht, door het buitenland al9 de machthebbende erkend, omdat zijne regeering feitelijk nog niet was omver geworpen. Met afwisselend geluk werd de burger oorlog gevoerd, doch de Congressisten wonnen langzaam maar zeker veld, en toen zij inzagen, dat hunne pogingen, om do uitlevering van enkele door de regeering in Europa bestelde pantserschepen te verhinderen, vruchteloos bleven, besloten zij een beslissenden slag te slaan. Onverwachts vertoonde hunne vloot zich in de onmiddellijke nabijheid van Valparaiso. Daar werd een leger ontscheept, dat den vijand in zijn sterkste stelling zou aantasten. De sterkte was ongelijk8000 man slechts waren de Congressisten sterk en Balmaceda beschikte over 'het dubbele aantal. Maai- de regeeringstroepen waren voor een groot deel tot den krijgsdienst geprest en hunne leiders steunden elkander slechts ten gevolge hunne onderlinge nap ver; de tegenpartij daarentegen beschikt over uitmuntende wapenen en goed geoefende troepen. Toch was de strijd zeer onzeker, maar in enkele dagen was de bloedige strijd beslecht en Valparaiso en Santiago vielen in handen der congrespartij en daarmede was de tegen stand der Balmacedisten gebroken. De rust was spoedig hersteld. Balmaceda's voornaamste hand langers hebben zich door de vlucht geredomtrent het lot van den gewezen President verkeerd men nog in onzekerheid. Een gerucht meldt, dat hij gepoogd heeft, over het Andesgebergte te ontvluch ten en dat bij bij een sneeuwstorm, toen de vlucht hem niet snel genoeg ging, de hand ophief tegen muilezeldrijver, die hem uit wraak zou hebben staan, dat bij afzonderlijke vergunning, de schepen der Russische vrij willige vloot, die soldaten ver voeren, hetzij uit Rusland door de Dai-danellen en den Bosporus, hetzij in omgekeerde richting, de vrije vaart zal toestaan. Met deze uitlegging is men tevreden en de rust teruggekeerd. Dat het echter broeit, wordt door bijna alle bladen erkend. Vooral de Duitsche bladen zijn dit jaar in hunne beschou wingen naar aanleiding van den pas gevierden Sedaru-dag, ernstiger «lan ooit, en er wordt gedoeld op mogelijkheid om te bewaren wat men in 1870?-71 verkreeg. Laat ous hopen, dat de bijeen komst, die de Keizer van Duitschland thans heeft met die van Oostenrijk, bijdragen zal tot behoud van den zoo zeer gewenschten vrede. Is de vrede dus in Zuid-Amerika hersteld, een oogenblik scheen het, alsof de oude Dardanellen- quaettie de rust in Europa zou verstoren. Op 8 Juli 1883 werd te Unkrar-Iskelessi tusschen Rus land en de Porte een traktaat gesloten, waarbij de vrede van Adrianopel werd bekrachtigd. Door dit traktaat werd aan Rusland een groot overwicht toe gekend in de Oostersche aangelegenheden. In art. 3 ontving de Porte de toezegging, dat zoo dikwijls zij dit verlangde, zooveel Russische troepen en Rus sische oorlogsschepen te barer beschikking zouden worden gesteld als zij noodig oordeelde, terwijl in het eerste artikel tusschen den Czaar en den Sultan vriendschap, alliantie en wederzijdsche bescherming werd afgesproken. De wijze, waai'op de bescherming zou plaats hebben, was eenvoudig voor Rusland nader omschreven. Deze bepalingen waren natuur lijk zeer tegen den zin van de overige Europeesche groote mogendheden, doch het duurde acht jaren eer in die bepalingen veranderingen werden ge bracht. Na langdurige onderhandelingen kwam in 1841 een tractaat tot stand tusschen de Porte, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Pruisen en Rus land, waarin werd vastgesteld, dat de Dardanellen en de Bosporus, zooals voor 1833 regel was geweest, in vredestijd zouden gesloten blijven voor alle oorlogs schepen, dus ook voor de Russische. Dit laatste ver drag werd bevestigd bij den vrede van Parijs. Uitzonderingen worden slechts gemaakt voor kleine oorlogsschepen in dienst van bevriende gezantschap pen, mits deze vaartuigen bij bijzonder besluit van den Sultan, machtiging tot de doorvaart hadden gekregen en voor de kleine oorlógsschepen, die de verschillende natiën bij de Donau-mondingen lieten stationeeren, mits geene natie daar meer dan twee schepen onderhield. In 1871 en in 1878 werd deze conventie opnieuw bekrachtigd. Thans werd gemeld, dat de Porte evenals voor 1833 weder alleen aan de Russische oorlogsschepen de vrije vaart door de Dardanellen en den Bosporus had toegestaan. Indien dit waarheid was, zou daaruit blijken, dat de invloed van Rusland op de Porte weer was toegenomen en Engeland daar terrein had verloren. Geen wonder dan oo£ dat de Engelsche bladen vuur en vlam spuwden en reeds spraken van maatregelen om de Porte deze bevoorrechting van Rusland betaald te zetten. De zaak is echter opgehelderd. De Porte heeft alleen toege- Transvaal. In Transvaal is bepaald, dat voortaan alle ambte naren der republiek, die niet reeds burger zjjn, zich als zoodanig zullen moeten doen naturaliseeren. Amerika. IVerw-Yoflc, 10 Sept. Pe Herald ontvangt uit Sau-Salvador bericht van een geweldige aardbeving, welke dat gedeelte van Midden-Amerika beroerd heett. Bjjna alle Diet aan de kust van den Stillen Oceaan gelegen steden zjjn er door geteis'e d. Reeds eeoige dn gen te voren werd het onheil door onderaardsche rommelingen aangekondigd. Den den dezer, te 1 u. 55 m. in den nncht, had de schudding plaats, die twintig seconden aanhield. De inwoners vlogen in nachtgewaad ten bedde en de stad uit naar het open void, terwjjl de grond in lange golven zich bewoog en lichte schokkeu den geheelen voormiddag zich voelen deden. Anaiquito en Gomeaagua zjjn verwoest; van C.vjuteptque, Santatecla, Sanpedro, Masahuete zjjn niet veel meer dan puinhoopen over; te Santa-Anna en Suusuntept quo, zestig mjjlen van San-Salvador, is groite verwoesting aangericht. De schade wordt op millioenen dollars begroot, vele raenschen /jja omge komen, te San Salvador slechts twee. Engeland. Te Camden Town, Londeu, heett een handelsreiziger eerst zjjn vrouw, daarna zjjn kind van anderhalf jaar en toen zichzelvon met strychnine vergiftigd. Een kindje van vier maanden liet hjj in het leven. Zorg om het dageljjkscti brood moet den ongelukkigen man tot deze daad hebben gedreven. Frankrijk. Tengevolge van een verzuim van den wissel wachter is op het statiou Maroeuil, nabij Arras, een persoLen- trein in volle vaart op een doodloopend zjjspoor gereden. De waggons werden letterljjk op elkander gehoopt. Twintig pasBngieis bekwamen verwondingen. De oud-president der Fransche Republiek, de heer Jules Grévy, is op zjjn buitenverbljjf te Mont- Söus-Yaudriy plotseling overleden. De-be«r--G»-évy~ leed aan een hartkwaal, die vermoede!jjk een einde heeft gemaakt aan zija leven, zonder dat een ziekte voorafging. Grévy bereikte den leeftjjd van 84 jaren. In 1807 werd hjj te Mont-Sous-Vaudrey geboren, studeerde te Parjjs in de rechten en vestigde zich daarna alsadvo- kaat in de hoofdstad. Giévy behoorde toen reeds tot de Rcpublikeiuen. Als lid van de Republikeinsche re geering na de omwenteling van 1848, verzette hjj zich tegen het voorstel om den president by algemeen stemrecht te kiezen. Met 643 tegen 158 stemmen ver wierp echter de nationale vergadering het verstandige voorstel en weldra was Lodcwijk Bonaparte President en spoedig daarna Keizer. Ook onder het Keizerrjjk bleef Grévy zjjn Repu- blikeiDtche beginselen getrouw. In 1868 werd hij tot doken der Parjjnche advocaten benoemd, en in hetzelfde jaar overwon hjj by de Kamerverkiezing den candidaat der regeering in de Jura. Ia de Kamer voerde de advocaat steeds zeer gematigd oppositie tegen Napoleon, maar toen het Keizerrjjk whb gevallen, verklaarde Grévy zich even sterk tegen de dictatuur van Gambetta. Iu 1871 koos de Kamer den Parjjschen advocaat tot haar voorzitter, die na den dood van Thiers optrad als de leider der gematigde Republikeinen. Zoo werd G é.y, toen Muc-Mahon in 1879 moest aftreden, met groote meerderheid tot President der Republiek gekozen en in 1885 herkozen. Grévy was een goed President, die zich steeds aan de conBtitutioneele regelen hield, maar wien het als een groote liefde werd toegerekend, dat hjj zoo zuinig leefde en zich niet bekommerde om de vertegenwoordiging der Republiek naar buiten. Zjjo tweede ambtstjjd mocht de President echter niet ten einde brengen, want voor een paar jaren noopten de knoeierjjen van zjjn schoonzoon WiUon hem zijn ambt neer te leggen. De heer Sadi Carnot werd toen tot President gekozen en de heer Grévy ging naar Mont-sous Vaudrt-y, waar hjj het grootste gedeelte van het jaar doirbracnt. Oudanks de minder schitterende wjjze, waarop de President genoodzaakt werd zijn ambt neer te leggen, zullen toch alle Fransche republikeinen erkennen, dat zjj in Gré/y een hunner beste mannen hebben ver loren, aan wie de republikeinsche party, vooral in de eerste en moeiljjkate jaren, zeer veel te danken heeft gehad. Duitschland. Berljju, 9 Sept. Volgens een bericht uit Bucharest aan de Kreuzzeitung wordt aaD de omstandigheid, dat de minister-president Floresku koning Karei van Rumenië voor de ontmoeting met den koning van Italië vergezelt, groote beteekenis gehecht. Daaraan worden vermoedens vastgeknoopt betreffende eene nauwe aan sluiting van Rumenië aan het drievoudig verbond. Hiermede hangt samen, dat als zeker wordt beschouwd, dat Lahovaro weer tot minister van buitenlandsche zaken zal worden benoemd. Die benoeming, heet het, zal na de terugkomst van koning Karei te Bucharest openbaar gemaakt worden. Nederland. 's Grnvenliag;©, 9 Sept. Het programma voor de opening der Staten-Generaal op Dinsdag 15 Sept. is thans openbaar gemaakt. De samenstelling van den stoet en de te volgen weg stemmen overeen met die van vorige plechtigheden tot hetzelfde doel. Alleen verdient vermelding, dat dames thans deel daarvan uitmaken. De Koningin-Regentes wordt, aan het gebouw der Tweede Kamer gekomen, ontvangen door eene com missie uit de Staten-Generaal, die voorafgegaan door den ceremoniemeester, de kamorheeren, de groot-officieren en den opper-ceremoniemeester, Hare Majesteit zal geleiden naar de zaal der Staten-Generaal. De grootmeesteres vau Hare Majesteit de Koningin-RegenteB, de dienst doende dame du palais van Hare Majesteit, benevens de officieren van het Militaire Huis van Hare Mujesteit de Koningin volgen onmiddelljjk. De grootmeesteres van Hare Majesteit de Koningin-RegenteB en de dienstdoende dame du palais van Hare Majesteit plaatsen zich onmiddelljjk ter zjjde achter Hare Majesteit. De groot-officieren en de Gouverneur der koninbljjke residentie plaatsen zich achter den koninkljjken zetel. De beide Kamers der Staten-Generaal zjjn bjjeen- geroepen tegen 15 September des namiddags te 3 uren. 's Gravonhage, 10 Sept. Naar wjj vernemen, sluit de dezer dagen in te dienen Indische begrooting met een tekort van elf millioen, wat ongeveer opge wogen wordt door de buitengewone uitgaven voor spoorwegen en irrigatiewerben. De gewone ontvangsten en uitgaven zouden dus ongeveer in evenwicht zjjn; maar de juiste stand onzer Indische financiën zal eerst kunnen beoordeeld worden, wanneer de hoeveelheden der in te koopen en te verkoopen producten bekend zullen zjjn. Is het Dagbl, wel onderricht, dan houdt men zich aan 't departement van oorlog bezig met de samen stelling eener zoogenaamde noodwet, welke erop moet zjjn ingericht de definitieve legerwet lang overbodig te maken. Volgens hetzelfde blad zou de minister van oorlog hit voornemen koesteren om de schutteryen onder het departement van oorlog te brengen. Graveuliage, 10 Sept. In de heden ge houden vergaderingen van het Landbo uwcongres nam de derde afdeeling, ten aanzien van het rapport betreffende de betaling van melk naar de hoedanig heid, conclusion aan, strekkende om aan te dringen op krachtige aankweekitig van vee, op bevordering van boekhouding door landbouwers, en op het uitloven van prjjzea voor de eenvoudigste methode voor melkonder- zoek. Mede werden aangenomen conclusion, waarbjj de wenBch uitgesproken werd om eigenaars schadeloos te stellen voor in slachthuizen afgekeurd vee en om vèe- verzekering8maatscbappjjen op te richten voor even- tueele onteigening van vee op last der overheid. In de vjjfde afdeeling zette men de behandeling voort van het vraagstuk der verhouding tusschen landeigenaar en pachter. Aangenomen werd het begin sel van schadeloosstelling aan den pachter van den grond voor aangebrachte verbeteringen, blykende uit de vermeerderde opbrengst. De vijfde en de zesde afdeeling, gecombineerd, be handelden de mutatierechten. Dit onderwerp werd ingeleid door den heer Armand Sassen, die de mutatie- rechten in verschillende opzichten nadeelig noemde en tevens de noodzakeljjkheid betoogde eener verlaging van het tarief van kosten, door notarissen te heffen. De conclusiën, voorgesteld door den heer Paisant, werden aangenomen, waarbjj als beginsel werd aange nomen de handhaving van het mutatierecht, doch de wenscheljjkheid uitgedrukt dat een billyker berekening zal worden gevolgd. De overige sectiën vergaderen heden niet. In de heden namiddag gehouden algemeene ver gadering van het congres, die bygewoond werd door de ministers van binnenlandsche zaken, waterstaat en oorlóg,""Benevens door een zestal vreemde gezanten, deelde de voorzitter mede dat de congresleden waren uitgenoodigd bjj H. M. de Koningin-Regentes op sHet Loo" te komen, doch dat zij tot hun leedwezen ver hinderd waren aan die uitnoodiging gevolg te geven. Er was namens de Regentes een telegram ontvangen, betuigende hare belangstelling in het congres en zjjne werkzaamheden, waarvoor onder applaus dank werd betuigd, evenals aan Hare Majosteits regeering. De heer Conrad gaf daarna een schets van den waterbouwkundigen toestand van odb land. itottertlam, 10 Sept. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen den drogist Sna'oilié, wonende Steiger 35, ter zake van het verkoopen van de zoo genaamde S- quah-middelen. De rechterljjke macht zal dienen uit tu maken, of Snabilié daartoe bevoegd is. Naar men verneemt, geschiedde het opmaken van het proces-verbaal na overleg met den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in deze provincie. De apotheker, door Sequah aangenomen om hem op zjjne reizen te vergezellen, moet genaamd zjjn Sunther- heim en is een 7'Jjarig man. Sequah bevindt zich nog hier. Dagelijks melden zich nog verschillende personen aan zijn hotel aan, die hem veel geld bieden om behandeld te worden, doch hjj bljjft weigeren; wel wil hjj hulp verleenen, maar dan moeten de patiënten op de tribune verschynen bjj zjjne openbare zittingen. Namens Cb. Davenport (alias Sequah) is appèl aangeteekend tegen het vonnis, door het Kantongerecht te Bergen op Zoom te zjjnen laste op 25 Augustus 11. gewezen. MidiTolburg1, 10 Sept. Ia het gebouw van het gewesteljjk bestuur alhier had heden de uitloting plaats van obligatiën in de provinciale geldleening van Zeeland ad ƒ490.000. De volgende obligatiën ad 1000 werden uitgeloot, nommers 15, 64, 69, 120, 130, 153, 161, 179, 192, 224, 260, 262, 311, 316, 341, 354, 365, 388, 396, 412, 422, 431. Voorts werden nog uitgeloot de volgende obligatiën ad 500 in dezelfde leening, nommers 476a, 4766, 477a, 4776. Hanswoert, 10 Sept. Heden (Donderdag morgen) omstreeks vier ure had alhier een treurig ongeval plaats, terwjjl de 19jarige zoon van schipper A. de Klerk van Walsoorden, zich in de roeiboot bevond om een touw van een in de buitenhaven staande due d'alve los te maken, geraakte hjj te water met het noodlottig gevolg dat bjj verdronk en in de diepte verdween. Hot mocht echter omstreeks negen ure gelukken den drenkeling door middel van dreggen boveu water te halen. Sohorponïsse, 10 Sept. Van regeeringswege worden in alle gemeenten van het eiland Tholen maat regelen genomen om de vlekziekte onder de varkens voor de volgende jaren te voorkomen. Alle hokken waarin varkens gestorven zjjo of ziek hebben gelegen worden afgebroken .en afgeschuurd; do aarde uit den bodem wordt weggegraven en daarvoor wordt zeezand in de plaats gebracht, vervolgens wordt den vloer met steenen geplaveid. Men gaat hierby van de veronder stelling uit, dat de ziektekiemen in do hokken aan- wezigbleven en telken jare de epidemie terugriepen. Stavonisse, 10 Sept. De nienwe 4"/0 leening van den polder „Oud-Kerapenshofstede" alhier, aan gegaan tengevolge van buitengewone - werken van oeververdediging in zake de laatste oeverafechuiving, is a pari geplaatst. Zierikzee, 11 Sept. Het moge voor bet nage slacht worden geboekstaafd, dat in het jaar 1891 de zomer, niet 21 Juni, zooals volgens den almanak zjjn plicht zou zjjn geweest, doch den 9en September een aanvang genomen heeft, dus ongeveer op een tjjdstip, dat hjj gewoon is afscheid te nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1891 | | pagina 1