DE HOFSTEDE WEILAND, Amsterdamsclie Schetsen. MIDDELBURG.,, ZIERIKZEE. le kl. f 1,50; 2 kl. f 1— le kl. f 1,20; 2e kl. /"0,80. ADVERTENTIEN. NUTSSPAARBANK.. KABINET, GLAZENKAST, VERPACHTING. Wel, wel, zegt het grauwe Kaatje te Scherpenisse, wat heb ik toch veel moeten schrijven in den laatsten tijd, doch 'tzal alles te vergeefs zijn, en nu zingt men: Kaatje met haar roodc dop. Ze is gelijk een modepop. Machieltje met zijn min verstand, Reist door 'tgeheele vaderland. Leendert uit de N straat te Bruinisse wordt aan geraden, geen valsche geruchten meer uit te strooien en kwaad te spreken van jongens en meisjes waar niets van te zeggen valt. Indien hij op zich zelf zag dan had hij meer dan genoeg. Dus Leendert houdt toch op met spreken, En wil geen mensch door midden breken, Want ieder die u kent en ziet, Zegt Leendert ik begeer je niet. XXVI. De Brandweer. Indien eene der vele instellingen, waardoor Am sterdam zijnen naam van hoofdstad des Rijks met eere handhaaft, op populariteit kan hogen, is het voorzeker wel de Brandweer. Het volk heeft ze lief, die mannen, die met ongekenden moed en doods verachting hunne medemenschen behulpzaam zijn in de bestrijding van den verschrikkelijken vijand, het vuur. Hun snel, beslist optreden bij brand, de wel doordachte, juist uitgevoerde maatregelen, dan ge nomen, de geest van orde en tucht, die uit alles blijkt, dit vervult het volk met eerbied en ontzag voor die kloeke mannen. Zoo heel lang is het nog niet geleden, dat de brandweer te Amsterdam op de ouderwetsche, voor eene groote stad hoogst ondoelmatige wijze werkte. In het jaar 1871, lang nadat Parijs, Londen en Berlijn hunne beroemde brandweer" reeds bezaten, werd eindelijk ook bier het besluit genomen de Amsterdamsche te herzien niet alleen, maar uit de oude eene nieuwe te scheppen, of liever eene geheel nieuwe te voorschijn te roepen, die welhaast overal eene welverdiende reputatie genoot, zoo zelfs, dat deskundigen uit het buitenland onze Brandweer allen lof toezwaaiden en beschrijvingen over haar in ver schillende vreemde tijdschriften en bladen eene plaats vinden. Hoe is nu de Brandweer ingericht? Vooreerst de spuiten. Van het oude materieel werd in den beginne eene enkele maal nog gebruik ge maakt. Thans is dit evenwel voorbij. De nieuwe spuiten voldoen te goed aan alle te stellen eischen, dat men de oude nog uit hare bergplaatsen ver ondersteld dat zij nog bestaan zoude halen, om hare druppels te voegen bij de machtige water- stroomen, die de nieuwe in het vuur werpen. Er zjjn landspuiten en drijvende spuiten. De laatste, stoomspuiten, bewjjzen vaak uitstekende diensten in eene stad als Amsterdam, doorsneden door tallooze grachten. De grootste, de Jan v. d. Heyden", ver leent hare gewichtige diensten slechts bij hevige uitslaande branden, die van landzijde soms zeer moeielijk bereikt kunnen worden. De landspuiten worden onderscheiden in stoom spuiten en handspuiten. De stoomspuiten worden getrokken door twee paarden en kunnen, eenmaal in werking zijnde, tot 1200 Liters water per minuut geven. Wanneer zij uitrukken voeren zij steenkolen mede voor drie uren, zoodat er tijd genoeg is zoo- noodig den vooi-raad te vernieuwen. Men heeft handbrandspuiten van de le, 2e en 3e klasse, getrokken, 't zij door paarden, 't zij door de manschappen zelf. Naar gelang hunner grootte kun nen zij, in volle werking, van 200 Liters tot 90 Liters per minuut geven. De personenwagens met een groot getal man schappen, kan men gevoegelijk een rijdend tuighuis noemen. Die wagens voeren met zich alle gereed schappen om het vuur te beperken, menschen te redden of gewonden te verbinden. Geen brand, hoe vreeselijk ook, is tegen den water vloed, dien de gezamenlijke spuiten kunnen uit werpen, bestand. Meer dan 16000 Liters water toch zijn zij in staat tegelijk te geven per minuut. En de brandweermannen? Behalve de commandantenbrandmeesters machinisten, voerlieden, zijn er een groot aantal gewone brandgasten, in drie klassen verdeeld. Het zijn allen zorgvuldig uitgezochte mannen, in de kracht huns levens, zonder eenig lichamelijk gebrek, dat hen voor den dienst minder geschikt zou maken. De mannen der eerste klasse zijn telegrafisten en wachtcommandantedie der tweede klasse heeten redders" of pijpvoerders", die der derde dragen den naam van «pomper". De kleeding is voor allen dezelfde, alleen de wapening verschilt. Voortdurend worden de mannen geoefend in klim men en andere gymnastische oefeningen en geen hunner gaat tot eene boogere klasse over, dan na afgelegde proeven van bekwaamheid, zoowel wat de praktijk als wat de theorie aangaat. De dienst is nogal zwaar, als men weet, dat een wacht gewoonlijk viermaal 24 uren duurt. In dien tijd mag de man zich niet van zijne kleeding ontdoen, doch het is hem vergund, op zijn beurt op stroo te slapen. Is er evenwel onraad, dan moet hij onmiddellijk gereed zijn. Voortdurend staan er paarden, geheel getuigd, gereedin den vuurhaard der stoomspuiten i9 steeds een voorraad brandstoffen gereed, om on- - middellijk te worden ontstoken; een telegrafist is bestendig op post bij het telegraaftoestel in de ver schillende wachtpostenkortom, alles is gereed. In de politiebureaus, in de voornaamste stedelijke gehouwen, in verscheidene particuliere woonhuizen zijn de brandschellen aangebracht, die in gemeenschap staan met de kazernes der brandweer. Komt er brand, men vliegt naar de meest nabijzijnde brand schel, geeft het teeken en binnen tien minuten ge woonlijk zijn de spuiten op de plaats des onheils, om geen minuut later reeds water te geven. Het is nacht. De straten zijn in dikke duisternis gehuld, terwijl de straatlantaarns slechts een somber licht verspreiden. Weinig menschen bevinden zich" maar op straat. De politieagenten wandelen rond, met scherpe blikken overal heenkijkende, om zoo mogelijk het minste kwaad te voorkomen. Eene straat in de volksbuurt. De hooge huizen vertoonen geen schijn van leven. Alle bewoners slapen. De twee agenten, die op hunne ronde door de straat komen, bespeuren niets verdachts. Plotseling, daar vertoont zich een flikkerend vlammetje achter het neergelaten gordijn op eene eerste verdieping. Beide A mannen staan stil. Het vlammetje verdwijnt, ver schijnt weder, nu reeds grooter dan een oogenblik te voren. Geen twijfel meer, er is brand. Haastig snelt een der beide agenten heen naar de naaste brandschel, op zijn alarmfluit blazende, zoodat spoedig andere agenten van alle kanten komen toeschieten. De tweede is reeds bij het huis, waar de brand ontslaan is en trekt uit alle macht aan de schellen, om de bewoners der verschillende verdiepingen te wekken. Binnen enkele oogenblikken slaan de vlam men het venster uit en lekken hunne vurige tongen den gevel. Angstige gezichten vertoonen zich uit de vensters der omliggende woningen. Ook de be woners van het aangetaste perceel zijn ontwaakt en verschijnen voor de ramen, doodelijk verschrikt, in de grootste verwarring. Zij, die in het «huis" wonen, haasten zich zooveel mogelijk te redden. De onge- lukkigen van de verschillende verdiepingen zien zich den weg afgesneden door de vlammen, die den trap reeds bereikt hebben. Komt nog de brandweer niet? Ha, daar ratelen reeds de wagens. Eerst eene stoom spuit. Vuur en rook vliegt, door den schoorsteen. De personenwagen volgt. In een oogwenk, te midden eener schijnbare verwarring, is alles gereed. De commandant geeft op bedaarde wijze zijne bevelen. De slangen leggen reeds, de brandputten zijn geopend, daar vliegt de eerste waterstraal in den gloed, be groet door een hoerader inmiddels toegestroomde menigte. Een tweede, een derde spuit komt aan snellen. Spoedig vliegen drie dikke waterstralen in den gloed. De pijpvoerders zijn op de daken der naaststaande huizen geklauterd en werpen van daar het water in den zich uitbreidenden brand. Hevig is de strijd tusschen de twee vijandige elementen. In- tusschen zijn de maatregelen genomen, om den onge- lukkigen, die een ijselijken dood voor oogen hebben, te hulp te komen. Door de krachtige waterstralen wordt het vuur gedrongen binnenshuis te blijven. De gevel is vrij. Ladders worden opgericht, de redders" vliegen er tegen op, klemmen zich aan raamkozijnen vast en werken zich naar binnen. Met ware doodsverachting verdwijnen zij in de met eene verstikkende rook gevulde vertrekken. De armen, daar binnen, radeloos hebben zij rond- geloopen, handenwringende, biddende om bulp. Overal was hun de uitweg afgesneden. Eene moeder riep in doodsangst hemel en aarde aan om hulp voor hare kinderen; een zoon wrong zich in vertwijfeling de handen bij de gedachte aan zijne oude moeder; een echtgenoot hield in wanhoop zijne bezwijmde vrouw omkneld. En steeds nader komen de^ vlammen. Hoort, hoe ze reeds den vloer aantasten, waarop de rampzaligen zich bevinden. Het geknetter van het brandende hout vervult hunne harten met den vreeselijbsten doodsangst. Doch de wakkere redders zijn daar. In een oogenblik zijn de kinderen aan de reddings- lijnen vastgemaakt en spoedig bevinden zij zich beneden, verwelkomt door de menigte en in triomf bij de buren ingebracht. De ouderen volgen langs de ladders; eene oude zwakke vrouw, wie de schrik hare laatste geringe krachten ontnomen heeft, wordt gedragen op de schouders van haren dapperen redder. Het vuur neemt binnenshuis steeds toe, niettegenstaande de massa water, voort durend er in geworpen. Andere spuiten rukken aan. Nieuwe waterstroomen aanvaarden den strijd met het vuur, dat eindelijk den kamp moet opgeven en na lange worsteling bedwongen wordt. Hulde den wakkeren mannen, die het verdelgend monster, het vraatzuchtig vuur, weer zoovele kostbare mensehenlevens hebben ontrukt, die het reeds als zijne prooi beschouwde, waarnaar het reeds zijne vratige tongen uitstrekte. Altijd en overal werkt de brandweer met moed, met ijver, met volharding. De bevolking van Amsterdam toont hare sympathie met «onze brandweer" dan ook steeds op de duidelijkste wijze. Met welgevallen ziet men den brandweerman na. Hoe vaak men het reeds gezien heeft, trekt nog altijd het gezicht der uitrijdende wagens ieders aandacht. Het is dan ook een prachtig gezicht. In vollen ren trekken de flinke, moedige paarden de spuiten voort. In hunne schilderachtige kleeding staan of zitten de manschappen op den wagen. Een hunner beweegt voordurend een luid klinkende schel, op welker geluid alles uit den weg gaat; want de wagens rijden maar voort. Men is dus verplicht uit te wijken. Des avonds verspreidt eene groote petroleumfakkel haar rosachtig licht en tevens haar minder aangenamen geur. Talloos zijn de gevallen, waarin de brandweer optreedt, niet alleen bij wezenlijke branden. Ook op valsch alarm rukken zij vaak uit, om natuurlijk dan onverrichterzake terug te keeren. 't Is waar, de mannen hebben dan een vergeefsche tocht gemaakt, doch beter is het, dat zij hunne ge waardeerde diensten niet behoeven te bewijzen, dan dat door te laat alarm maken de vlammen reeds zich te veel hadden uitgebreid. Is er een buis ingestort, de brandweer wordt gealarmeerd. Spoedig snellen zij aan en aan hunne bedrevenheid en moed heeft menigeen het leven te danken, dat hij zonder hen ongetwijfeld onder de puinhoopen zou verloren hebben. Hunne vlugheid komt hier ook bij dergelijke rampen zeer te stade. Amsterdam mag trotsch zijn op zijne brandweer. Nogmaals hulde aan het gemeentebestuur, dat dit keurcorps in het aanzijn riepdriewerf hulde aan het corps zelf, de lieveling van het publiek der hoofdstad. ZELANDUS. Ingezonden Stnliken. Nieuwerkerk, 19 Aug. 1891. WelEd. lieer Redacteur l Zoudt U zoo goed willen zjjn, mjj een plaatsje in uw veelgelezen blad te willen verleenen voor het volgende? In den Nieuwsbode van Dinsdag 11 Aug. 1.1. kwam een ingezonden stukje voor, waarin de Zangvereeniging «Oefening en Uitspanning" alhier door een belang stellende uitgenoodigd wordt op den verjaardag der Koningin eene uitvoering te geven. Nu wenschte ik dien belangstellende dit wel te vragenIs het zjjne bedoeling, dat er dan feest gevierd zal worden, omdat de Koningin verjaart (zoo ja, dan begrjjp ik niet, dat men er in ons vaderland geen nationalen feestdag van maakt) of is het ook om op dien avond eens een pretje te hebben. In het laatste geval zou ik de Zang vereeniging aanraden op dien avond geen uitvoering te geven, aangezien er op de a.s. kermis te Zieribzee genoeg gelegenheid daarvoor wezen zal, en er hoogst waarschijnlijk dien avond niet veel publiek aanwezig zal zjjn, daar men dan volop in den tarwe oogst ia. U, Mijnheer Redacteur, dankzeggende voor de ver leende plaatsruimte, noem ik mjj, Belangstellende No. 2. TELKGKAMMEN. 337° Staats-Loterij. Collecten uit het Se district van Zeeland. 3e Klasse, le Lijst. Prijzen van 45. 357 6414 20521 20557 2 e L ij s t. No. 2224 prijs van 40 O. Prijzen van f 45. 331 6302 6309 6352 9804 20592 3 e L ij s t. Prijzen van f 45. 2217 5577 G320 6333 20542 4e L ij s t. No. 6330 prijs van 45. Burgerlijke Stand van Zierilizee. geboren: 13 Aug. Eene dochter van W. den Herder en C. de Graaf. 14 dito. Een zoon van A. Schouls en P. de Graaf. 15 dito. Een zoon van C. J. Bethe en II. M. van der Have. 19 dito. Eene dochter van J. van der Wekken en K. L. Viergever. 20 dito. Een zoon van P. van der Have en M. van Espen. gehuwd: •10 Aug. J. P. van Krieken, 23 j., j.m. en A. Smalheer, 26 j., j.d. overleden: 14 Aug, I.. van As, 7 w., d. 19 dito. P. van den Berge, 11 j., z. 19 dito. C. P. J. Kenens, 63 j., weduwe van H. Koevoets. (Overleden te Alkmaar). MARKTBERICHTEN. Londen, 21 Augustus. De Koniogin bood gisteren den officieren van de Fransche vloot een groot feestmaal aan. De Koningin was gezeten tusschen den Franschen gezant en den Franschen admiraal. Zjj stelde een dronk in op den President der Fransche republiek. De revue over de vloot heeft heden drie uren geduurd. Dordrecht, 20 Augustus. Tarwe. Tweejarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f a f Jarige puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f a f Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 11,50 a f 12, Dito goede f 10,30 a f 10,80 Dito mindere en blauwe f 9,70 a f 10,20 Dito Canada f 9,a 1 10, Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. f 7,a f 8, Gerst. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,a f 5,50 Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 5,— a f 5,20 Dito Zomer-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,a f 5,20 Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 5,— a f 5,20 Spelt f 4,50 a f 5,Haver, (lange) f 3,80 a f 4,80 Dito (dikke) f 4,50 a f 5,10. Paardenboonen f 0,a f 0, Duivenboonen f 0,— a f 0,—. Witteboonen f 0,— a f 0,— Bruineboonen f 0,a f 0,Erwten (kook-) f 7,50 a f 10,50 Dito (mesting) f 0,a 1 0,Koolzaad f a f Zomerzaad f a f Kanariezaad f 7,— a f 8, Lijnzaad zonder handel. Middel burg, 19 Aug. Ter Graanmarkt van heden was uit Walcheren, met uitzondering van nieuwe Zomer- gerst, Rogge en groene Erwten (een en ander werd nog al aangeboden, voornamelijk Zomergerst,) de overige aanvoer vooral van Tarwe weder klein. Jarige Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 11,50 a f 11,60. Rogge f 9,a f 9,25. Zomergerst f 5,25 a f 5,50. Wintergerst f 0,a f 0,Bruineboonen f 13,a f Witteboonen f 13,a f Paardenboonen f 0,a f 0,Groene Kookerwten f 12,50 a f Koolzaad hield men op f 11,60. Versche Boter f 1,15 a f 1,25 per kilo. Eieren per 100 stuks f 4, Goes, 18 Augustus. Alleen jarige Tarwe werd tot genoteerden prijs voor consumptie gekocht. Van het nieuwe gewas werd Gerst in beide soorten aangeboden en volgens noteering verhandeld. Enkele monsters nieuwe Groene Erwten werden getoond, doch kwamen wegens afwijkende kwaliteit, zaken niet tot stand. Oude Tarwe f 0,a f 0,Nieuwe Tarwe f 10,a f 11 Nieuwe Rogge f 0,a f 0,Wintergerst f 5,a f 5,25. Zomergerst f 5,a f 5,25. Haver 1 0,— a f 0,Kook erwten f a f Mestingerwten f a f Bruineboonen f af Paardenboonen f a f Zomer-Koolzaad f 0,a f 0,Karwijzaad f 0, a f 0,— de 50 kilo. Versche Boter f 1,15 a f 1,20. Eieren f 3,40 a f 3,60 per 100 stuks. Zierilrze»;, 20 Augustus. De aanvoer op heden be stond wederom uit enkele klusjes Jarige Tarwe, dewelke tot 30 a 40 ct. hooger gretig werdt gekocht, daarentegen was er een ruime aanvoer van Nieuwe Erwten, Zomergerst en Chevaliergerst benevens enkele monsters Nieuwe Rogge. Over liet geheel was de kwaliteit voldoende en ruimde vlug op. Kleine Groene Erwten naar kwaliteit van f8,tot f '10,—, Rogge voor de zaai f 8,50 a 1' 8,75 per Heet., gewone f8,25 a f 8,50. Chevaliergerst, de beste f 5,50 a f 5,75 per Heet., afwijkende f 5,a f 5,25. Zomergerst, in de puike soort f 4,50 a f 4,70, afwijkende f 4,a f 4,25 per Heet. Getrouwd I1UIBERT GRINWIS Jz. en JANNA JACOBA FLIKWEERT Jd. Ouddorp, 21 Augustus 1891. Weekmarkt te Zierikzee, 20 Augustus 1891. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 60 en 02 Y2 Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor f 0,75, f 0,90 en f 0,95 per 25 stuks. STOOMBOOTDIEN8T Augustus 1891. Van MIDDELBURG: Zaterd. 22 'smorg. 11,u. Zondag 23 's nam. 6, Maand. 24 'smorg. 11, Dinsd. 25 Woens. 26 Dond. 27 Vrijdag 28 Bes 7,30 7,30» 7,30 7,30 Van ZIERIKZEE: Zaterd. 22'sraorg. 6,30 u. Zondag 23 6, Maand. 24 Maand. 24 'snam. Dinsd. 25 Woens. 26 Dond. 27 Vrijdag 28 6,30» 3,30 3,30 3,30» 3,30 3,30 Zondags zullen Retour- kaarten worden a l'g e g e v e n geldig voor de terugreis op denzelfden dag MiddelbnrgZierikzee v.v. Tusschenveeren v.v. Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bjj den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tjjdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemeu voor den wagen van Cat- sche veer, zal om een bjj wagen zoo noodig naar Gocf worden getelegrafeerd. Schipper A. van der HUCHT, vertrekt W oensdug van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrijtlag-uamitltlngw van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. Bevallen van een Meisje, CATALINA VOORLOOP, geb. de Koster. Pretoria, 18 Juli 1891. Heden middag ontviel onsaan de gevolgen van een smartelijke kankerkwaal, onze geliefde oudste en van drie de eenig ons overgeblevene Dochter, COBNEL1A JACOBA, in den oudordom van ruim 52 jaar, tot diepe smart van haren hoog bejaarden Vader, voor wien zij eene trouwe liefderijke verzorgster was. J. van der BAAN en Zoon A. L. C. van der BAAN. Wolfaartsdijk, den 17 Augustus 1891. Oiitlertrouwtl FERDINAND JOHAN JACOBI Mz. ANNA HARINGX. Zierikzee, 21 Augustus 1891. Heden overleed onze geliefde oudste Zoon PIETER, in den aanvalligen leeftijd van bijna twaalf jaar. N. K. v. d. BERGE. A. v. d. BERGE—Hagestein. Zierikzee, 19 Augustus 1891. Het Muziekgezelschap «Accelerando" betuigt zjjn Imrteiyiten clank aan den Eere-Voorzitter, den WelEd. Achtb. Heer A. J. BIERENS, voor de fraaie medaille, ontvangen bjj gelegenheid van zjjn 40-jarig ambt8-jubileum en voor het gulle onthaal, op den feestdag genoten. St. Annaland, 19 Augustus 1891. Namens «Accelerando", De Voorzitter, C. BERGERS. Allen, die nog iets te VORDEREN hebben van- of VERSCHULDIGD zijn aan G. J. TUITEN, worden beleefd verzocht daar van OPGAAF of BETALING te doen vóór 15 September a.s. aan C. PATERIK, Schoenen magazijn, Havenplein. Zij, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van wijlen JACOBA de JONGE, Wed. J. van den Berge, overleden te Brouwershaven, worden ver zocht daarvan opgaaf of betaling te doen, ten Kantore van den Notaris J. van der BENT te Brou wershaven, vóór den 15 September e.k. Bjj vonnis der Arrondissements Rechtbank te Zierikzee van 21 Augustus 1891, is het in het faillissement van CORNELIS METSELAAR, Kleermaker en Winkelier, woQende te Zierikzee, door Mr. A. J. F. FOKKER, namens den failliet aangeboden accoord gehomologeerd. De gewezen Curator, D. VAN DER VLIET. Voor de bewjjzen, afgegeven tot 31 Juli 1.1., gelieven de inleggers hun boeltjes af te halen. Zierikzee, De Boekhouder der Spaarbank, 14 Augustus 1891. J. FRANSE. DB MEESTOOF „DE EENSGEZINDHEID" 'te St.-Annaland zal dit jaar weder in werking zijn. Voor de reeders, geen aandeelhouders zijnde, is de reedhuur als volgt: Hartgoed f 68,— per 1000 K.G. Hacine - öO,1000 Adres: W. PAPE, Boekhouder, aldaar. De Deurwaarder J. FRANSE, zal Don derdag 27 Augustus 1891, 's namiddags 2 uur, voor Mejuff. M. SIMMERS, aan haar huis in den Wevershoek te Zierikzee, publiek verkoopen, op 3 maanden crediet: LATAFEL, 2 KACHELS, TAFELS, STOELEN, SPIEGELS, SCHILDERIJEN, GLAS- en AARDEWERK, WASCHGERIEF, enz. De Notaris WAGTHO zal, ten ver zoeke van den Heer J. H. C. HEIJSE, in het OPENBAAR VERKOOPEN: „WATERVLIET", gelegen in de gemeente Tholen, groot 27,97,80 Hectaren, in combinatiën en massa, alles breeder bij biljetten omschreven. Do toewjjzing zal worden gehou- clou to T holen, op Zaterdag S9 Augustus a.s., 's namiddags 3 uur, bjj A. HOEK. Het BESTUUR van het Waterschap SCHEBPE- MISSE, zal op Woensdag den 8 September 1891, des avonds ten 7 ure, in de Herberg van C. Elenbaas, voor den tijd van 4 jaren verpachten ZEVEIV PERCEELEHT aan voornoemd Waterschap toebehoorende. Het Bestuur voornoemd, CHR. HARTOG, Dijkgraaf. M. KIEVIT Mz., Ontv.-Griffier. Bij WIERIKX te koopTraan, Wagensmeer en de echte Javeline Machine-Olie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1891 | | pagina 3