MIDDELBURGen ZIERIKZEE. ADVERTEfimÈfti. MAATSCHAPPIJ Afdeeling Zierikzee. Sociëteit »Ons Genoegen". Sociëteit «Concordia". Zieriltzee, 3 April. In de heden namiddag ge- Jiouden vergadering van den gemeenteraad waren afwezig de heeren W. A. Ochtman wegens ongesteldheid, de Clercq wegens ambtsbezigheden, S. J. Ochtman en de Crane. Na de voorlezing en goedkeuring der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering, worden medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen, twee brieven van de Gedep. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van boomen op de Oude Haven en den Scheeps- timmerdijk en tot af- en overschrijving van - en op posten der gemeentebegrooting voor 1890. De "Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een brief van de Gedep. Staten, houdende eenige bedenkingen tegen de onlangs vastgestelde verordening tot voorkoming en blus- sching van brand. Deze brief is door Burgem. en Weth, gesteld in handen van de Commissie voor de Strafverorde ningen, welke met haar rapport nog niet gereed is, doch omtrent enkele artikelen zoo spoedig mogelijk eene wijzi ging zal voorstellen. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen, evenals een brief van den heer J. Gloude, berichtende de aanneming zijner benoeming tot Regent van het Burgerlijk Armbestuur, en de mededeeling van den Voorzitter, dat de boomen op de Oude Haven en den Scheepstimmerdijk bij verkoop hebben opgebracht f 71,15. Op voorstel van Burgem. en Weth, gedaan, na overleg met het bestuur van den polder Schouwen, wordt besloten het steigerwerk aan het Westhavenhoofd niet weder geheel te doen herstellen, doch het overgebleven gedeelte bij te werken, hetgeen voldoende zal zijn en waarvoor 600 is geraamd, waarin de gemeente '/3 moet dragen. Op voorstel als voren wordt vervolgens besloten: 1°. tot het doen van een af- en overschrijving op de gemeentebegrooting voor 1890; 2°. tot het doen van eenige herstellingen aan de helling en aan eene schuur op den stads-commerciewerf, voor ge zamenlijke rekening met den huurder, waarvoor van de gemeente eene uitgaaf van 55 zal worden gevorderd 3°. tot opneming van tijdelijk kasgeld (hoogstens f 10000) voor den loopenden dienst ad 4 °/0 en tot wijziging in ver band daarmede van de gemeentebegrooting voor 1891. Bij de behandeling van dit laatste punt werd door de heeren Six, Röell, Fokker en Moolenburgh, aangedrongen op het vroeger opmaken van het kohier van den hoofde- lijken omslag en zoo noodig wijziging der verordening, op dat ook de betaling spoediger en geregelder plaats vindt. Aan M. Berrevoets wordt tot wederopzeggens vergunning verleend om oesters te bewaren in de geul der buitenhaven nabij de brug buiten de Zuidhavenpoort, over eene opper vlakte van 50 M2., tegen betaling van f 15 's jaars. Tot Ieeraar in de Wiskunde, Natuurkunde enz. aan de Hoogere Burgerschool, wordt met algemeene stemmen be noemd, Dr. L. M. J. Stoel te Leiden, met wien was aan bevolen Dr. P. T. Grinwis te Utrecht. Bij de daarop volgende omvraag vraagt de heer de Looze of voor de werken van het dempen der Oude Haven reeds een opzichter is benoemd, waarop de Voorzitter zegtdat door Burgem. en Weth. benoemd is de heer F. T. Wisse alhier. De heer de Looze betreurt het, dat hieromtrent de Commissie van Fabricage niet is gehoord, zooals steeds vroeger met dergelijke benoemingen geschiedde. Hij acht de benoemde niet de geschikte persoon, omdat hij meent, dat zijn tijd door andere werkzaamheden te veel in beslag genomen wordt. De Voorzitter zegt, dat hij niet wist, dat het de ge woonte was, bij dergelijke benoemingen de Commissie van Fabricage te hooren en dat de benoeming is geschied door Burgem. Weth., op aanbeveling van den Gemeentebouw- rneester. Ilij zal onderzoeken of de mededeeling van den heer de Looze, dat de benoemde te weinig tijd heeft om de hem opgedragen betrekking behoorlijk waar te nemen, juist is en zoo noodig zal dan de noodige voorziening ge nomen worden. Daarop sluit hij de vergadering. Aanbestedingen, Verkoopingenenz. Wolf er tsdijls. Zaterdag 4 April zal worden aanbesteed, ten 2 uur by Jonker380 M3. onderbouds- grint vry wal Wolfertsdijksche veer in Mei en Juni voor het waterschap Oud-Wolfertsdijk. Biljetten vóór of op 4 April by den heer P. Koeman Sr. Idem 140 M3. van 1—4 cM. Biljetten by den heer G. de Jager voor Westerlandpolder. Voorts door besturen van Oud-Wolfertsdijk, Heeren- en N. Sabbingepolders lo. vervoeren van 250 M3. grint van het veer naar de wegen in het waterschap Oud- Wolfertsdyk. 2o. id. 70 M3. naar de wegen in Heeren polder. 3o. 22 M3. naar wegen in N. Sabbingepolder. Inlichtingen geeft de heer P. Koeman Jr. dykgraaf. H E lï K NIE U W S. By de Ned. Geref. gem. te Middelburg is beroepen ds. J. W. A. Notten te Ermeloo. Bij de Ned. Geref. gem. te Borsele zijn Maandag tot ouderlingen benoemd de heeren C. Hoogerland en J. Walhout en tot diaken de heeren J. Van Liere en J. Bras. Mgr. P. M. Snickers, aartsbisschop van Utrecht, die Vrydag zyn gouden priesterfeest vierde, is benoemd tot commandeur van den Ned. Leeuw. De jubilaris ontving op zyn feest de gelukwenschen zyner geestelijkheid, van den Commissaris de9 Konings in de provincie, de leden van den hoofdraad der Vereeniging van den H. Vincentius a, Paulo," der Kamerleden Borret, Bevers en Schaepman, den heer Blankenheim, het bestuur der j Vereeniging van R.-K. bijzonder onderwijs," en der «VereenigiDg van R-K. onderwijzers in het. aartsbisdom." Voorts de leden van den bijzonderen raad der Vincentius-vereeniging en eene deputatie van het seminarie Hageveld, bestaande uit de heeren De Rjjk en Calier. Onder de verschillende schriftelijke en telegiaphische gelukwenschen behoorde ook een telegram van kardi naal Rampolla, bevattende eene felecitatie namens den Paus. Gemengde Berichten. Een trouwlustig heer bood eene vermogende dame schriftelijk hart en hand aan, en sloot zyn brief met deze woordci.»Ik verzoek u spoedig te antwoorden, omdat ik ook nog eene andere op het oog heb." Zekere rijke gierigaard hoorde eens eene preek over den plicht der weldadigheid nan. >Eene waarlijk roerende, aangrijpende preek", zeide hjj by het uitgaan, »ik zou haast lust hebben zelf te gaan bedelen." By een schoolexamen vroeg een lid der commissie eenen knaap, hoe het bjj hem stond met de kennis der jaar tallen uit de geschiedenis. >De jaartallen weet ik allen wel, was het antwoord, «maar de gebeurtenissen niet." Notaris P. M. te Delft, wien velen meer vertrouwen hebben geschonken dan hjj wel verdiende, is thans op eene »buitenlandsche reis." In het Algemeen Politie blad" wordt hy beleefdelijk uitgenoodigd weder tehuis te komen, daar enkele dingen en alle dagen komen er meerdere bjj niet in den haak zyn op zijn kantoor. Wel mogelijk, dat de notaris v. d. H. te Schiedam er op uit is gegaan, om zyn collega te zoeken. Ook deze is namelijk plotseling en zoo overhaast vertrokken, dat hy zich zelfs geen tyd heeft gegund om eenige orde op zyne verwarde zaken te stellen. De familie heeft bericht ontvangen, dat hy zich thans in Turkye bevindt, precies een land, zoo men weet, waar heeren met ver warde administration zich thuis kunnen gevoelen. Juffrouw, ik ben zoo verkouden; geef u me gauw wat blik uit de droppen trommel." »U meent zeker trom uit de blikken droppel; och neen, nu vergis ik my ook, ik bedoeltrop uit de blikken drommel." »Ja juist, drop uit den blikken trommel." Zoo is het ook met een zoogenaamde ponny-juffrouw te St. M., die zich verbeeldt dat zy ban gebruiken ver schillende soorten van drop, en eiodelyk in den laten avond uitgaat met een schoenmakereknecht, 't Is haar echter aangeraden dat zij wat vroeger iehuiB moet komen, want anders zou de deur wel eens kunnen zyn gesloten. Een jongen te Oud-Vosmeer moet zooveel praatjes niet uitstrooien van eenige meisjes aldaar, want als hy op zich zelf ziet, heeft hjj meer als genoeg. Dus A. met je witte haren, Wil voortaan toch wat bedaren, Denk dat gjj veel te veel praat En daarom wordt ge zoo gehaat. Harteljjk dank wordt gebracht aan eenige jongens te Nieuwerkerk. Nu zegt men Wanneer een lastertong mjj steekt, En veel tot nadeel van mij spreekt, Zal ik toch nooit om klagen, Het is gelyk men dikwjjls ziet, Dat zjju de slechtste vruchten niet, Waaraan de wespen knagen. Iemand te Westeinde wordt aangeraden zooveel praatjes niet uit te strooien van fatsoenlyke jongelui, waar niets van te zeggen valt. Een schippersknecht te St. Philipsland moest zich wat fatsoenlijker gedragen en zich niet langer ophouden met eene Hoeksche dochter, want laat ze nu maar voor een ander over. Een kastelein te Ter N. mag wel voorzichtig zyn dat de kannen niet breken, want dat zou best kunnen als hy zoo blyft loopen naar Leentje. Iugexondon Stukken. Saimenspraike tusschen Stoffel Bieze en Jilles Krukel. VI. Jilles. Goeijen aivend buurt, ik komme nog is wat bie je praite, want de winter is toch nog niet verbie in de drukte mit de werkzaimheden is nog niet groot. Stoffel. Porjeu, ik weet niet wat ik mee m'n volk mot doe, je kunt mar niet vordere. Jilles. As men noe aolemaile mar veel geld aode, dan zou 't nie indere al liepe z'n dag of wat zonder ^verk, mar noe kunne de mensen et nie misse; in de boeren kunne nai zoo'n winter mit zooveel schai oak niet veel toegeve. Stoffel. Ja buurt, het loopt nie mee, m'n vier beesjes die 'k emest ek verkocht, ik kan niet zegge zoo goed- koap, mar ik de rekenienge is opemaikt, in noe weet ik percies de uutkomste. Ik ze mit weitied ekocht in goed eweid, ze noe 150 daigen op 't stal estai in emest mit paireboonen, mangels in ooi, in wat meen je, ze kostte m'n 70 cent per dag, want ze goed evrete, in noe ek net honderd in vuuf gulden meer emaikt as ze mien bie inkoap ekost Hoeveel verdien ik noe an die vier beesten. Jilles. As ik goed erekent dan zul jenie nair Jasper oeve, om 'n spairboekje voor 't overschot, want ek et wel, dan bij je van je vier beesten eel je weiuure kwiet. Stoffel. Jao, dat loapt in de pampieren, want ze vier gemeten weije mit d'r vieren in gebruuk aod, je. weet wel, die van meneer S., in die koste f 45 per gemet. Jilles. Noe kameraad, ze zegge dan wel is, dair is melk in, mar o jé, dit zaikje is zoa droag as 'n Kees. Stoffel. Ik zal ten minsten meer van 'tjair mit de duunknienen verdienen, as mit 't beeste mesten. Jilles. Jao da's wair oak, ei je nie oort oe of 't mit de sehoenmaiker of zal loape? Stoffel. Die eit ommes tegen de eeren van de aize- rechtbank eliegt? Jilles. Jao, dat ek oort, ik gloave dat ie ezeid ao tegen de dienders, dat ie die jongen van Smietegeld nie kende of zoa iets van dien aird, en noe et er op ankomt kende ie um wel. Stoffel. Ze dochte, dat die jongen stroapte, Jilles. Zoa iets gloaf ik. 'T is toch 'n vreeselike toe stand dat 'n mens in deze eeuwe nog totoal bedurve wordt deur 'n ais. Verbeel je dat die sehoenmaiker, dat o zoo'n goeije man is, in nog nooit 'n pikdraitje estolen eit, zeis om geen schoenpinne zou liege, mogelijk noe wel levens lange zal motte zitte, omdat ie zonder te weten 'n ais eit belogen. Stoffel, 'n Ais belogen, mar oe is dat? Jilles. Wel die jongen ao mogelik 'n ais kwaid wille doe, in de sehoenmaiker zei dat 'n de jongen nie kende, dus ie getuugde in 't naideel ran 't ais. Stoffel. Noe, voor mien part was d'r geen een ais meer in eel de wereld, en vernietige ze de wet op de jacht in visterie, want dair worre veel mensen ongelukkig deur. In wat de voordeelen bin voor de schatkiste, zulle niet veel meer weze as bie mien van 't beeste mesten. Jilles. 'Is toch 'n vrimden tied tegenwoordig, ieder drieft zoa mar vort op z'n tekort, je oort zoo zelden roemen. Stoffel. Nee buurt, 'tis niet zoo as in den ouwen tied, toe roemde ze nog in de verdrukkenje. Jilles. In toch is 't'n goeijen tied, Stoffel, ik mit de paise in de stad eweest, in toe docht ik zoo bie m'n zeivers, zou er noe in eel de stad geen èrrnoe weze, want ik zag al de mensen wandele (zegge ze in de stad) mit d'r vrouwe of meisje, je zou ezeit dair is geen vuultje an de lucht, 't leeken aolemaile eeren en dames, de eeren meestal mit 'n sigarre in d'r oot in 'n oetje op, in de dames mit japonnen mit strikjes in kantjes. De groote van de ouwe aiven waire toch nog te kennen, omdat ze een voudiger ekleed waire as de vrouwen in meisjes, die mit de kurf bie ons an de deure komme. Stoffel. Je zou zegge wair aile ze 't van daine? Jilles. As je dat wist, zou je je anden te gaire slai. Ik oorde van neef Dik eel die toestand vertelle, in oe kort die in de stad woont, weet ie d'r al veel van, je begriept as wienkelier kan ie oak al niet veel zegge, want ze aile bie um oak al is 'n spieker om 'n gat toe te maiken. Stoffel. Ze kriege toch zeker die kleeren niet van de groote luu om te gebruuken? Jilles. Nee man, de groote luu bin net as r.e scsajelist Nieuwenhuuze, ze geve liever niks as 'n klein bitje, ten minste voor d'n opschik. Stoffel. Dair ze gliek in, ik zegge mar dat ieder z'n teeringe nair z'n neeringe mot zette, in die varder wilt sprienge as z'n stok lank is, mot z'n eige geweld an doe, in as je je eige geweld an doet, dan leef je mar moelik in de wereld. Jilles. Da's wair, nie makkelikker as bie je's gelieken, mar ieder wil deur 't oogste gaitje kieken. Stoffel. Ik wel is oort dat de stadsmensen pais- maindag altied nair de Zelke gai, ei jie dair oak eweest? Jilles. Ik bin mit Dik nog 'n endje opekujjert tot zoo varre as ze de ouwe aivende wille dempen, mar toe begon 't zao te sturmen in te sneeuwen, dat m'n eventjes in 'tDuuvelands kolïieuus egai bin om wat te schuulen. Stoffel. Jao. 't was bie ons oak erg weer, je zou geen ond buute jogen Jilles. Den bais van 't koflieuus wees m'n deur de ruuten is an, oe varre of die aiven dair toeëmaikt wordt. Stoffel. Mot die aivende toe, dat zal oak wat koste. Jilles. Jao, in die tied toe dat ander ende toeëmaikt is, waire d'r eeren van de stadsraid, die tot an de brigge de aiven toe wouwe doe, in dat ao nai perpossie veel minder ekost, omdat ze zooveel muure nie oefde te bouwen, in noe motte ze 't voor de kosten van de slechte kaoi- muren doe, dus noe bin 't dubbele kosten. Stoffel. Ik oore 'tal, in de stad laite de eeren van de raid net zoo wel 'n steke vaole, as de raid van boeren bie ons. Jilles. Mit die overtuugenje bin 'k oak uut de stad ekomme. Toe 'k tuus kwam zei 'k dan oak tegen m'n Saore, da'k niet gairn in de stad zou wone. Oir is buurt, je mot in de stad ebore weze om et goed nai je zin te è'n. Stoffel. De stadsmensen zegge net as jie, lest zei Basar van de Variemart tegen m'n toe 'k nair uus ree, wel 't uus Stoffel, ik zou niet gairn in je plekke weze in zoo varre van de stad wone. Ik docht i i in'n eige geniet jie mar bie je straitkeien. Jilles. Dat kunne de mensen mar niet van mekaore begriepe oe 'n ieder z'n geboorteplekke lief eit. Stoffel. Dat mot oak wel wat weze as je uut 'n groote stad van Olland komt, op n'achterofplaisje in Schouwen, in je mot dair as domenie of burgemeester gai wone. Jilles. Och voor 'n dominie is dat zoo erg niet, omdat die mensen aolles uut 'n geestelik oogpunt beschouwe, in juust liever mit de nederigen van geest ommegai; mar voor 'n burgemeester die h't stoffelikke meer op 't ooge eit, zal dat wel naor weze. Want StoITel het mooiste uus op 'n durp is voor iemand (ek wel is oore zegge) mar krek as'n uus van Janus de porder in Amsterdam. Stoffel. In dan de mensen, zou zoo'n meneer h't boere- volkje wel kunne verstai? Jilles. Ik geloave dat ze menkander niet verstai kunne, in oak zelden begrieppe, dairom is 't 'n dwaisheid as iedere gemeinte d'r eige niet vooi-ziet van 'n burgemeester. Stoffel. Jao dat zeg ik oak, ik oope dat et bie ons nooit beurt, want dan liet ik joe nair de Koninginne gai om te vraigen of ze 't joe wouw maike. Jilles. Dat komt laiter buurt, ik zou daer niet voor deugen, ik gai liever nair Kazand as nair den Haig. Stoffel. Nair Kazand, wair is dat, in wat is dair te doen? Jilles. Ik ontmoette lest 'n boer uut 't land van Kazand, die kwam in Schouwen om schaipen te koapen in die ver telde zooveel van z'n land dat 'k er oardigheid in ao. Kiek zeit ie, je mot bie ons is komme kieke, dan zie je nog boerderien in mooie schaipen in pairen. Stoffel. Is dat varre ier van daine, nog varder as Sterjansland. Jilles. Ik weet et precies niet, mar ik meene dat et bie Vlissinge leit. As ik kan zou ik er wel is nai toe wille, ze dair zukke goeie pairen zegge ze, in ik zou mit de zomer nog 'n paird motte Stoffel. Die kaije toch beter ier koape, wacht tot de pairemart in Zurkzee, in neem dan 'n lootje, as je er dan eene eit dan eije zeker 'n goeijen. Jilles. Nee Stoflël ik veel zin om in dat land is te gai kieken, dan zie je is veranderienje in je kunt in de boerderien nog wat leere, want nai dat dien boer zei, motte ze dair goeije koppen Stoffel. Als je dan mar meer eleerd eit as in Tole, want dair eije op de boerderien niet veel biezonders ezie. Jilles. Jao da's wair, mar toe was 't winter, 's zorqers gait dat beter. Stoffel. Zoodrai je verornme komt dan kom ik bie je stoppe in dan motje m'n weer is vertelle. Jilles. Dat is ofgesproken, noe buurt ik zal m'n oagen de kost geve. Ik gai je groete oor. Wel te rusten. TELEGRAM31EN. 's Gravenhage, 3 April. De beide Koninginnen zyn gisteren middag ten 6,40 uur in goeden welstand te Arolaen aangekomen. Aan het station werden zy ontvangen door den regeerenden vorst Waldeck, den erfprins en de prinses Elizabeth. Eene groote menigte begroette H. H. M. M. VERBETERING. Mijnheer de Redacteur! Een myner vrienden vroeg my: wat »Vernissen op klompen" beteekende? Dat is eenvoudig een drukfout, en moet gelezen wordenVenussen (het meervoud van Venus) op klompen. Een ander vroeg mywie is de wijsgeer Jelgersma? Misschien willen sommigen uwer lezerB daarop ook wel een antwoord. Welnu, de wijsgeer Jelgersma is de wijs geer van de Nieuwe Gids. Hjj heeft de groote ontdekking gedaan, dat wij menschen (en de dieren natuurlijk ook) geen wil hebben we worden betrild en bewild, op dezelfde wjjze als wij door Dokter Van Eeden behyp- noosd worden. Als Willem Kloosons betrild met Nieuwe- Gïtfe-willingen, worden wjj beklooBd. Wat is Vondel, wat da Costa, wat Beets bij de Nieuwe Gidsiaansche dichters vergeleken? Dankzeggend, Uw Dw. Dr. JAN DE RIJMER. 336e Staats-Loterij. Collecten uit het Se district van Zeeland. 2e Klasse, le Lijst. Prijzen van 3D. 42 4258 5404 8247 8702 40470 3480 4270 5436 8256 8708 42429 4243 5347 5444 8258 8724 42468 4232 5372 5449 8273 9042 42520 4238 5374 8232 8679 9626 2e L ij s t. Prijzen van f 30. 2348 5327 5450 8274 8700 48444 4245 5306 5457 8278 9020 48760 4229 5416 5474 8290 9638 4255 5448 8255 8692 40469 3e L ij s t. Prijzen van f 30. 4243 40406 COURE SPONDENTIE. Wij verzekeren dat de heer O. niet is den inzender van het ingezonden stukje get. X., voorkomende in den Nieuwsbode van 2 April j.l. Red. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 30 Maart. Meekrap. Bijna zonder aan bieding, daartegenover evenwel ook zeer weinig vraag, voor Onberoofde op de hooger prijzen. Petroleum loco f 7,50 a f 7,40 E. Dordrecht, 2 April. Tarwe. Tweejarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f af Jarige puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 9,50 a f 40, Jarige Overmaassche, goede en mindere f a f Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 9,50 a f 10,10 Dito goede f 9,a f 9,30 Dito mindere en blauwe f 8,30 a f 8,80 Dito zomer f 40,a f 12, Dito Canada f 7,20 a f 7,70 Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. f 6,60 a f 7,10 Gerst. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,70 a f 6,20 Dito dito gestort f a f Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 5,50 a f 6, Dito Zomer-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,50 a f 6, Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 5,50 af 6,— Spelt f 3,50 a f 4,50. Haver, (lange) f 3,80 a f 4,80 Dito (dikke) f 4,50 a f 5,20. Paardenboonen f 6,50 a f 7,20 Duivenboonen f 7,a f 7,50. Witteboonen f 9,a f 13, Bruineboonen f 11,50 a f 14,Erwten (kook-) f 9,50 a f 11, Dito (mesting) f 7,50 a f 8,50. Koolzaad f a f Zomerzaad f a f Kanariezaad f 7,50 a f 8,50 Lijnzaad zonder handel. Oostburg, 1 April. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot bij weinig kooplust. Dooreen waren de prijzen iets lager, uitgezonderd voor de beste monsters die omtrent als voren zijn betaald. Men besteedde heden voor: Jarige Tarwe 1 f a f Nieuwe Tarwe f 7,50, f 8,50 a f 10,— Jarige Rogge f f a f Nieuwe Rogge f 6,50, f 6,75 a f 7,10 Jarige Wintergerst 1 f a f Nieuwe Wintergerst f 5,f 5,75 a f 6,20 Jarige Zomergerst f f a 1 Nieuwe Zomergerst f 5,f 5,70 a f 6, Haver f 3,50, f 4,— a f 4,25 Paard enboonen f 6,f 6,50 af 7,10 Groene Erwten f 7,f 8,a f 9,50 Koolzaad f f a f Kanariezaad f f a f Middel burg, 2 April. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren matig, en ook de handel niet van belang. Jarige Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 9,50 a f 9,75. Rogge f 7,25 a f Zomergerst f 5,90 a f6,— Wintergerst 1'6,30 a f6,40 Bruineboonen f 43,25 a f 43,50. Witteboonen f 13,— a f 43,25. Paardenboonen f 7,25 a f 7,50. Groene Kookerwten f a f 41,—. Koolzaad hield mer. op f 12, Versche Boter f 1,15 a f 1,25 per kilo. Eieren per 100 stuks f 3, Goes, 31 Maart. De aanvoer was lieden van alle artikelen gering met vrij levendige vraag tot genoteerde prijzen. Oude Tarwe f 0,a f 0,—Nieuwe Tarwe f 9,a f 9,75. Nieuwe Rogge f 6,25 a f 6,50. Wintergerst f 5,50 a f 6,—. Zomergerst f 5,40 a f 5,80. Haver I 3,30 a f3,80. Kook erwten f 10,50 a f 11,25, Mestingerwten f 7,a f 8,50. Bruineboonen f 11,— a f 13,—. Paardenboonen f 6,50 a f 6,75. Zomer-Koolzaad f 0,— a f 0.—. Karwijzaad f O,— a f 0,— de 50 kilo. Versche Boter f 1,05 a f 1,15. Eieren f 3,20 a f 3,30. Zioi-iltzee, 2 April. De prijzen aan onze Graan markt waren heden als volgt: Puike Nieuwe Tarwe f 9,50 a f 9,75. Goede en mindere f 8,50 a f 9,—. Rogge f 6,a 1 6,10. Puike Chevalier f 5,70 a f 5,90. Mindere f 4,50 a f 5,—. Wintergerst f 5, a f 5,25. Zomergerst f 5,a f 5,25. Kleine Groene Erwten fa fBruineboonen naar kwal. f 11,50af 12, Witteboonen f 13,a f 13,50. Haver f 3,a f 4, Paardenboonen f 0,— a f 0,—. Lijnzaad f 8,50 a f 9,50. Weekmarkt te Zierikzee, 2 April 1894. Boterpryzen: De Boter is verkocht voor 57 60 en 65 Ct. de 5 Hectogram. Kip-eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor 0,77% en ƒ0,80 per 25 stuks. Eend-eieren: De Eend-eieren zijn verkocht voor 0,90 en 4,12per 25 stuks. 8TOOMBOOTÜIENST April 1891. Yan MIDDELBURG: Van ZTERIKZEE: Zaterd. 4 'smorg. 11,u. Zaterd. 4 'smorg. 7,— u. Zondag 5 'sraidd. 3,p Zondag 5 7,30 Maand. 0 's morg. 44, Maand. 6 1 7,— Maand. 0 'smidd. 3,— Dinsd. 7 7,30 Dinsd. 7 42,— Dinsd. 7 'smidd. 3,30 Woens. 8 9 3,30» Dond. 9'smorg. 7,30» Dond. 9 3,30 Vrijdag 10 7,30» Vrijdag 40 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendrcizec op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Cat- sche veer, zal om een bywagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. van der HUCHT, vertrekt Woensdag- van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vr(jdag-iiami«lduy;H van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. Ondertrouwd CORNELIS II. ORNEÉ Middelburg, Zierikzee, JOHANNA H. LEEUWE. 3 April 1891. V Bevallen van eene DOCHTER, H. J. K. RENSEN—D'huij. Zierikzee, 2 April 1891. Heden overleed na een langdurig, doch ge duldig lyden onze geliefde Zoon, Broeder en Bebuwd- broeder KRIEN BROUWER, in den loeftyd van 21 jaar en 3 maanden. Namens de Familie, W. BROUWER. J. BROU WE R T WJNMAN Nieuwerkerk, 1 April 1891. Op den Ion April 1891, overleed te Amsterdam, iu den ouderdom van ruim 57 jaar, CORNELIA VAN DER HOOFT, hartelijk geliefde Echtgenoote van J. A. FLEISCHER. Heden middag omstreeks 6 uur, trof ons de gevoeligste slag des levens, door betafsterven van ouzen geliefden Echtgenoot en Yader MARIENUS VAN DE VELDE, in den ouderdom van bijna 53 jaar. Zwaar valt ons dezen slag, maar wij hopen te berusten in den wil van Hem, die geen rekenschap geeft van zyne daden. Wed. M. VAN DE VELDE, geb. A. Geuze. W. VAN ENGELEN. A. VAN ENGELEN, gob. K. Neele. D. VAN ENGELEN. K. VAN ENGELEN. A. VAN ENGELEN. Scherpenisse, 2 April 1891. Gevoelig voor de vele en hartolykc blijken van belangstelling, ontvangen gedurende de ziekte en by het overlyden van ouzen veelgeliefden Zood, Broeder en Bohuwdbroeder PIET ER JAN VAN DE PANNE, betuigen wy onzen welmoenendon dauk. Mede uit naam zyner Broeders en Zusters, A. B0IJZE Az. H. BUIJZE—Jonker. Zierikzee, 3 April 1891. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zjjn aaD den boedel van wylen Mejuffrouw de Wed. J. L. MULLERVoorbeijtel, gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op 15 A.pr*il a.s., aan den onderge- teekende. J. GOUDZWAARD. Bruinisse, 2 April 1891. Belanghebbenden bij de Zierik- zeesche Stoomboot-Maatschappij Leest Huizengds Finan cieel Nieuwsblad van 2 April. IJsclub „Haamstede en Burgh". Vergadering der leden op Maandag <5 April 1891, des avonds ten 7 ure, in de Gemeente kamer te Haamstede. tot bevordering- van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. De LEZING over LANDBOÜWCOöPE- RATIE dooi- den Heer Mr. A. Slotemakeü is UITGESTELD door ongesteldheid van den Spreker. De Secretaris, M. C. MULOCK HOUWER. Ballotage op Zondag 5 April's nam. 1 unir. Ballotage op Zondag 5 April's nam. 1 uur,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1891 | | pagina 2