ADVERTENTIËN. 4 Tooneelvoorstelling 06 Aren 30 Cent. TUIN TWEE JONGE PAARDEN, Eene jonge Melkkoe. 1 of 2 Koeien van 4 Kalvers, Een vet VARKEN, In den toestand van Z. M. den Koning is plotseling een zeer ongunstige wending gekomen. Nadat de Koning gedurende de twee laatste dagen zeer onrustig was geweest, hebben zich heden avond verschijnselen van uraenie voorgedaan, die den toestand des Konings hoogst zorgelyk maken. In afwachting van de komst van professor Rosen- stein en doctor Yinkhuyzen heeft hare Majesteit doctor Roessingh uit Deventer ontboden om my in deze ernstige omstandigheden ter zyde te staan. Zaterdag 22 November. De hofarts, (get.) J. Vlaanderen Cz. Een nadere Staatscourant meldt: Z. M. de Koning is heden morgen te 5.45 uur zacht en kalm ontslapen. Doctor Roessingh heeft by zyne komst op het koninklyk paleis circa half twee uur het bestaan der uraenie by den koning insgelijks geconstateerd. Alle door de beide geneesheeron aangewende pogingen om verbetering in den toestand te brengen bleken helaas! niet mogelyk. Voor dames is er wel geen nuttiger en eleganter Sint Nicolaas-Cade/j/ dan eene goede Naaimachine, want daarmede wc.dt zeer veel tyd en geld bespaard en bovendien levert dezolve duurzamer, juister en schooner werk dan aan de geoefendste hand mogelyk is. Zy brengt met hare onverdroten bedrijvigheid eene goede geest in huis en wie haar eenmaal bezit, wil haar nimmer meer missen. De Origineele Singer-Naaimachines, die op alle Wereld-Tentoonstellingen met de hoogste pryzen en ook in dit jaar weder te Edinburgh alsmede te Keulen met de hoogste pryzen bekroond werden en die te Middelburg in het depot van de Singer Maatschappij Langedelft 94, in ruime keuze voorhanden zyn, ge nieten het voorrecht dat zy eenvoudig en solide samengesteld zyn en daarby bewonderenswaardig en elegant werk leveren, hetgeen dan ook de geëtaleerde naaimonsters voldoende bewyzen. Men zy daarom by zyne inkoopen deze gerenomeerde zaak gedachtig. Het verdient nog eene bizondere vermelding dat The Singer Manufacturing Co. aan minder gegoede familiën of op zich zelf Btaande weduwen of ongehuwde vrouwen de aanschaffing van Naaimachines door levering op afbetaling gemakkelyk maakt; terwyl het onderricht door bekwame personen gratis wordt verstrekt. Ieder die in genoemden winkel komt, wordt op de voor- komenste wyze ingelicht met de samenstelling en de buitengewone nuttigheid van deze »yzeren naai meisjes", zooals onze oostelijke buren vaak de Naai machines noemen. In Duitschland houdt men trouwens dan ook veel van Naaimachines, zooals de volgende anecdote uit eene der laatste nummerB der Fliegende Blatter niet onaardig aantoont: Dochter. Toe, Pa, zult U my nu ook niét eens gauw een bycicle aanschaffen? Alle myne vriendinnen zyn al lang leden van de nieuwe Dames-Bycicle-club en noodigen mjj herhaaldelijk uit eveneens lid te worden. Vader. Neen, kindlief, als je dan toch volstrekt spartelen wil, dan prefereer ik verreweg je eene Naai machine te koopen, want het trappen op deze is op zyn minst even gezond als op eene Velocipede, terwyl het verrichten van naaiwerk in elk geval beter met de roeping van de vrouw strookt, dan het rondzwerven op 's Heeren straten. In de Donderdag gehouden zitting van den Leidschen gemeenteraad werd de ontslag-aanvrage van de commissie van financiën behandeld. Na een uit voerige rede van mr. H. Was, die betoogde dat de commissie van financiën haar arbeid te laag schatte en dat de gemeenteraad, in stryd met haar meening, integendeel haar arbeid op hoogen prys stelde, bracht deze een motie ter tafel om de commissie van financiën uit te noodigen aan te blyven. Die uitnoodiging, door den raad overgenomen, zou, zoo verzekerde de heer Fockema Andrme, door de commissie van financiën in ernstige overweging worden genomen. Omtrent de overzeiling van het Enkhuizer visschersvaartuig E. H. 61 op de Noordzee, kan nader worden gemeld: Men had juist gewend om voor de kor te gaan liggen. Bjj het wenden was de scheepslantaarn onge merkt uitgegaanhet fokkezeil zou worden gestreken, toed vlak voor den boeg een botter gezien werd; in het volgend oogenblik had de overzeiling plaats; de bemanning van het Urker vaartuig deed eene poging om de opvarenden te redden, doch te vergeefs. De schepelingen klampten zich aan den zinkenden botter vast; een hunner werd door een aanrollende golf weg geslagen; de anderen hielden zich vast, doch hunne krachten geraakten weldra uitgeput. Elke golf eischte een offer, tot van de vyf opvarenden alleen de knecht J. van der Molen overbleef, die zich aan het gezonken vaartuig geklemd hield. Na ongeveer 2 uur in den donkeren nacht te ver geefs naar redding te hebben uitgezien, kwam een Urker vaartuig in de nabyheid van den schipbreuke ling, doch hoewel hy werd opgemerkt, scheen het niet mogelyk hem hulp te verleenen. Eenigen tyd daarna kwam weer een Urker schuit aanzeilen; de ongeluk kige, die byna alle hoop om gered te worden bad opgegeven, spande nog eens al zyn krachten in en schreeuwde om hulp. Hy werd opgemerkt; de Urker liet zyn vaartuig naar het wrak afzakken en meer dood dan levend werd de man binnen boord gehaald. De weduwe Blok, die door deze ramp haren man en een zoon heeft Verloren, is daardoor in behoeftige omstandigheden geraakt. Zierihzee, 24 Nov. In de jl. Zaterdag gehouden algemeene vergadering der afdeelingsleden der Maat schappy tot Bevordering der Toonkunst, is gekozen tot Bestuurslid de heer Dr. Helder, die deze benoeming heeft aangenomen. Het bestuur bestaat dus voor 1890/91 uit de heeren Helder, de Jonge en M. C. Mulock Houwer, tot wie belangstellenden in de afdeeling en in de zangvereeniging zich kunnen wenden. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. By de Donderdag te Kapelle, ten verzoeke van de erven der weduwe J. de Jager gehouden verkooping van eene hofstede met gebouwen, erf, tuin, boomgaarden, wisschenbos8chen, bouw-, weilanden en zykanten van wegen en een hoefje met boomgaard, een en ander ter gezamenlijke grootte van 67 hectares 22 area 51 centiares, gelegen in de gemeenten Kapelle, Kattendyke en Hoedekenskerke; benevens twee woonhuizen, cyne en tiendrechten en een zeer wildryk jachtrecht, groot pl. m. 446 hectares, aaneengelegen, nabij het Btation Kapelle—Biezelinge; was de totale opbrengst 93.170.27, waaronder f 6312.80 aan accessoires. Ten overstaan van den Notaris P. Way te Zierikzee, zyn op 24 November 1890 in openbare veiling verkocht, de navolgende perceelen: 1°. Een Woonhuis en Erf in de Meelstraat, Sectie A, No. 1120, groot 1,47 Are, voor 901; 2°. een Woonhuis en Erf daarnaast, Sectie A, No. 1121, groot 56 c.A., voor 675; 3®. een Pakhuis en Erf in de Meelstraat, Sectie A, No. 369, groot 72 c.A., voor 626. ~K~3BRK~N "f ËTrWS"." Het adres, door de Algemeene Synodale Commissie der Nederl. Herv. Kerk aan H. M. de Koningin- Regentes verzonden, is van den volgenden inhoud: Aan Hare Majesteit de Koningin-Regentes. Mevrouw J Op den dag, waarop Uwe Majesteit het regentschap heeft aanvaard, is het der Algemeene Synodale Com missie van de Nederlandsch Hervormde Kerk eene behoefte aan Uwe Majesteit hare eerbiedige hulde te brengen. By den toestand waarin Zyne Majesteit tot droefenis van het gansche Nederlandsche volk verkeert, strekt het tot verzachting van onze smart, dat U we Majesteit de noodzakelyk geworden maar zware taak van Regentes heeft gelieven op zich te nemen. Moge aan Uwe Majesteit, daarby gesteund door de toe genegenheid en de erkentelijkheid der Natie, door God Almachtig kracht en wysheid worden geschonken tot de vervulling dier taak. Verhoore Hy daartoe genadiglyk de gebeden, ook in deze dagen opgezonden voor Z. M. den Koning, voor Uwe Majesteit en voor Neerlands Kroonprinses, mede ter bevestiging van den alouden band tusschen Nederland en Oranje. De Algemeene Synodale Commissie der Nederlandsch Hervormde Kerk, M. A. Perk, President. L. Overman, Secretaris. Beroepen te Herkingen de heer F. J. J. Loeff, cand. te Dordrecht. Beroepen by de Herv. gemeente te Haamstede, ds. J. A. F. Sperna Weiland, pred. te Dongen. Bedankt voor het beroep bjj de Herv. gem. te Wateringen door ds. J. F. F. van den Hamme te Wemeldinge. Colyusplaat, 22 Nov. Bjj de verkiezing voor een lid in het College van Notabelen by de Herv. gem. alhier, welke moest plaats hebben tengevolge der vaca ture ontstaan door het overljjden van G. Boaman, werden 38 stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen: D. de Looff 7, C. Kievit 6, J. Visser 6, J. Vermeulen 4, P. C. Boone 3, P. Tazelaar 3, J. de Vlieger 2, H. de Looff 2, T. Mouthaan 1, A. J. Ridder 1, M. de Jonge 1, W. D. van der Moer 1 stem, terwjjl 1 briefje in blanco was. Herstemming moet alzoo plaats hebben tusschen de heeren: D. de Looff, J. Visser en C. Kievit, op wien de meeste stemmen zyn uitgebracht. Sclieirpenisse. Bij de herstemming voor een notabele verkreeg de heer M. Kievit Mz. 54 en de heer C. van Dalen 41 stemmen, zoodat de eerste is ge kozen. TELEGRAMMEN. 's Gravenhage, 24 Nov. De Minister van Oorlog heeft ter keonis gebracht van het Leger, dat de militaire rouw zal worden aangenomen. Heden zullen de voorschriften worden gegeven omtrent sluiting van openbare vermakelijkheden. Waarschynlyk zal de Koning van België de be grafenis van Z. M. bjj wonen. Bjj verschillende particu lieren ziet men de rouwvlag en rouw-étalages. In verschillende rechterlyke colleges hielden de presidenten toespraken ter huldiging van de nage dachtenis des Konings en ter betuiging van gehechtheid aan de jeugdige Koningin en de Regentes. Heden wordt door escadrons van het regiment huzaren uit Zutphen en Deventer een eerewacht betrokken op het Loo paleis. Het stoffelyk overschot, dat tot na de aankomst der lykkist," die in een mahoniehouten omhulsel zal besloten zyn, op het sterfbed blyft liggen, zal in militairen uniform worden gekleed en moet een bjjzonder daar voor ingerichten rouwkamer worden aangebracht. De Koningin legde gisterenavond een groote palmtak, die uit de Residentie was ontboden, op het stoffelijk overschot. Den burgemeester van Apeldoorn en het Hofpersoneel was het vergund afscheid te nemen van den overleden Vorst. Dit afscheid was zeer treffend. De burgemeester van Apeldoorn heeft schorsing van alle vermakelijkheden aldaar gelast; het Stadhuis is gesloten. 's Gravenhage, 24 Nov. De vice-president van den Hoogen Raad sprak heden eene gedachtenisrede uit en herinnerde aan de gewetens- en godsdienstvrijheid, verworven onder het Oranjehuis, waarvan nu de laatste telg bezweken is en die zelf den grondslag legde tot afschaffing der doodstraf. Van het Loo wordt bericht, dat dagelyks eene eere wacht door honderd man voor het paleis is betrokken. De buitenlandsche vorsten zyn zonder rouw. De Groot-Hertog van Saksen wordt verwacht. Omtrent de overbrenging van het lyk van Z. M. is nog niets zeker. 's Gravenhage, 24 Nov. Zeer waarschynlyk zal het lyk van Z. M. den Koning op Maandag 1 December, des morgens 11'/s ure, per extra-trein naar den Haag overgebracht worden. Op dien dag zullen de Koningin en Koningin-weduwe ten 103/4 ure te 'a Hage aankomen. Zondagavond 30 November zal eene plechtige lijk dienst gehouden worden in het paleis op 't Loo, waarin zal voorgaan ds. Beets. 's Gravenhage, 24 November, In de Staatscourant van heden avond is opgenomen eene proclamatie van H. M. de Koningin-Weduwe Emma, waarin zy te kennen geef? het overlijden van Haren geliefden geëerbiedigden Gemaal, onder wiens regeering rust, vrede en welvaart aan het land is geschonken. De kroon is overgegaan op Prinses Wilhelmina. Haar troon vinde zijn hechtsten steun in de innige trouw en verknochtheid van het Neder landsche Volk aan het huis van Oranje. H. M. wenscht, dat de Almachtige God de gebeden moge verhooren, die tot Hem worden opgezonden voor onze Koningin Wilhelmina. Hij neme Haar onder Zijne heilige hoede en bescherming. Vertrouwende op 't Opperwezen, hoopt H. M. de Koningin-Regentes dat de vervulling Harer grondwettige taak in allen deele moge strekken tot heil van Land en Volk, en tot bevestiging van het Koninkrijk. Rotterdam, 24 November. Graanmarkt. De prjjzen der granen waren allen als voren, behalve Erwten die met tragen koop lust 10 a 20 ets. lager bedongen. "Vlas. Aanvoer 35948 steen (blauw,) 1300 steen (wit). De stemming was wel zoo flauw dat slechts langzaam is verkocht. Lijnzaad. Onveranderd in prys. TJien. Aanvoer 10,000 H.L. 70 en 85 ets., naar kwaliteit. Rundoren 66, 70 en 76 ets. Kalveren 871/a, 92,/j ets. en ƒ1. Schapen 50 en 60 ets. "Varkens 21, 22 en 23 ets., lichte 18 en 19 ets. VERSCHEIDENHEID. EEN BRAVE BANDIET. Een Bengaler heeft een levensbeschrijving vervaar digd van den beruchten struikroover Tantia Bheel, onlangs gevat en ter dood gebracht. Hjj beschrijft Tantia's karakter in de volgende merkwaardige be woordingen: »Hjj was geen gewoon misdadiger, deze Tantia ;^in hem bestond de aanleg, waaruit door ontwikkelin®| verfijning zielegrootheid in den besten zin vaq^R woord had kunnen ontstaan. Tantia wederstond en braveerde de gevestigde regeerders des lands, welke de barmhartige Voorzienigheid in hare oneindige genade bestemd heeft om de redders van Indië te zyn doch deze enkele omstandigheid daargelaten, zou op Tantia, gewogen op de weegschaal der zedelijkheid, ter nauwernood iets zyn aan te merken. Hy bezat bjj na alle groote deugden, die het geheel der mensche- ljjke zedelykheid uitmaken. Hjj bezat in de eerste plaats belangeloosheid, welke den grondslag van het geheele gebouw der zedelykheid uitmaakt; voorts de rechtvaardigheid en barmhartigheid, die als een zachte regen nederdalen, waarheidsliefde en ver draagzaamheid, onverschrokkenheid en moed, die alle vrees uitsluiten, vriendelijkheid en eerbied; kortom: zyn hart was vervuld met al wat uitmuntend iB. Zyn oor had de eeuwige melodiën gehoord, welke zonder ophouden gezongen worden door den geest, die zee, land en het licht der ondergaande zon beheerscht en het inwendige van het menscheljjk hart vervult het leven van zulk een man is eene studie, die de kostelijkste en meest veredelende leeringen verschaft. Tantia werd voor een der beruchtste vogel vry-ver klaarden van Centraal-Indië gebonden. Hy pleegde vele rooverjjen op vele plaatsen, bjj stak menig dorp in brand, hy sneed de neuzen van vele menschen af en lachte daarby, op een afstand staande, vrooljjk om hunne ontsteltenis en pyn; hjj was medeplichtig aan het vermoorden van vele menschen, en door het plunderen van vele dorpen stortte hjj vele menschen in do diepste armoede; toch kunnen wjj niet nalaten tranen over hem te storten; toch kunnen wy de aan doening niet bedwingen, die onze bomt doet hjjgen. Wiens hart zou niet door hevige en brandende smart verteerd worden, wanneer hjj aan het droevig einde denkt, waartoe, door bet verraad van een gemeen mensch, iemand gebracht is, die de wildernis be- heerschte en zoo vry was als een vogel Uit wiens oogen wellen geen tranen op in overvloedige stroomen?" XJit cl© geschiedenis vau den. bril. Volgens een levenswaardig Duitsch boekje van Josef Rodenstock viert de bril, die zegen voor zoo menigeen, in dit jaar zijn 600-jubilaeum. Het gebruik van de oogen met glazen te wapenen, om daardoor het gezicht te verbeteren, is trouwens in Europa reeds tot over de 2000 jaar na te sporen, en Nero, die bij ziende was, gebruikte reeds concaaf geslepen oogglazen, om de spelen der gladiatoren beter te kunnen zien. Tot de 13de eeuw waren slechts enkele glazen in den vorm der tegenwoordige louj>en in gebruik. De uitvinding van onzen uit twee glazen bestaanden bril dagteekent van het jaar 1290. In een grafschrift te Florence wordt zekere Salvino degli Armati als de uitvinder genoemddoor anderen wordt de uitvinding echter aan den in vele kunsten ervaren en bekwamen monnik Alexander van Spina toegeschreven. In de 14de eeuw waren de brillen reeds bij velen in gebruik en werden kostbare artikelen geacht, waarover dikwijls bij testament beschikt werd. De heilige Antonius van Padua, die voor de visschen preekte, als de menschen niet naar hem wilden luisteren, heeft volgens de legende, niet alleen zijn kleeren, maar zelfs zijn bril aan de armen weggeschonken. In den ouden tijd werd meermalen, in plaats van glas, een soort van smaragd, Berill genaamd, als bril gebruikt, en veelal word de naam »bril" daarvan afgeleid. Veel waarschijnlijker is het echter, dat die naam afkomstig is van het middeleeuwsche woord «parilium" (bij elkaar passend paar). De brillen, die aanvankelijk zeer duur waren, werden het eerst in Italië vervaardigd, later in Middelburg, maar weldra ook in Duitschland. Reeds in 1482 vindt men in Neurenberg brillenmakers vermeld, en sedert voorvaderlijke tijden draagt het stille Duitsche stadje Rathenow er roem op, eene vermaarde brillenstad te zijn. De bril bleef lang zijne oorspronkelijke bestemming getrouw van een helper der lijdende menschheid te zijn, totdat hij in Spanje tot een mode-artikel gemaakt werd en de Spaansche pronkers het dragen van een bril voor de hoogste elegantie hielden. Sedert de bril ook den vorm van een lorgnet en een pince-nez heeft aangenomen, heeft die mode-dwaasheid zich echter niet alleen tot Spanje bepaald; in onze onmiddellijke omgeving zien wij daarvan tegenwoordig bewijzen genoeg. Maar met dat al is er op den roem van den goeden ouden bril niets af te dingen; h\j is en blijft de redder der menschheid, die honderdduizenden geleerden, kunstenaars, handswerkslieden en ambtenaars in staat stelt hun beroep uit te oefenen en levensgenot te smaken. DIENST Zierikzee en Rotterdam EN TÜSSCHENGELEGEN PLAATSEN. IV ovember 1890. Van Zierikzee: Dond. 27 's morg. 7,u. Zaterd. 29 7,— Van Rotterdam: Dinsd. 25's morg.'10,u. Vrijdag28 9,30 Zondag 30 9,30 De Directeur, A. vau GASTEL 0 Geboren ELIZABETH CORNELIA, Dochter van C. D. BOLIER, Burgemeester van Scherpenisse en J. M. BOLIERWagemaker. Scherpenisse, November 1890. Voorspoedig bevallen van een Zoon, P. J. SCHELL—van der Valk. Zierikzee, 22 November 1890. Bevallen van een Meisje, M. C. HEUSEVELDT-Bibbe. Zierikzee, 22 November 1890. Bevallen van een Zoon Vrouwe F. H. VERMEIJS— Brunini Zierikzee, 24 November 1890. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lyden van slechts drie dagen, onze geliefde Zoon PIETER, in den jeugdigen leeftijd van 16'/a jaar. J. M. HELMSTRIJD. OirwERKERK, J. K. HELMSTRIJD, 22 November 1890. geb. Hage en Kinderen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden. Tot onze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm, na een langdurig, doch geduldig lyden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader W. KLOS, in den ouderdom van circa 72 jaar. Die den overledene van naby gekend hebben, zullen beseffen, wat we in hem verliezen. Scherpenisse, 23 November 1890. De Wed. W. KLOS—van Ettinger. WILH. VAN ZORGE-Klos. JAN VAN ZORGE. H. D. KLOS. G. KLOS—Jansens. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving aan Vrienden en Bekenden. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons veel geliefd Dochtertje PIETERNELLA CORNELIA, in den aanvalligen leeftyd van 21/3 jaar. H. T. LANDEGENT. C. J. LANDEGENT—Daleboot. Bubghsluis, 22 November 1890. Ondergeteekenden gevoelen zich gedrongen, om langs dezen meer gebruikelyken wee, hunnen ïunigen en welgemeenden dank te be tuigen aan alleD, zoo van hier als van elders, die by gelegenheid hunner veertig-jarige echtvereeniging, hun de meeBt ondubbelzinnige bewijzen van belangstelling en vriendschap hebben betoond. - Inzonderheid zy hun hartely kou dank toege bracht aan het Bestuur en de werkende leden van het fanfaren-gezelschap »Concordia", voor de alleraan genaamste verrassing, hun des avonds bereid en de eer hun toegedacht. By dezen oprechten dank voegen zy den wensch voortdurend die achting en vriendschap te mogen genieten, met de wederkeerige heilbede voor aller welzyn. J. SPEELMAN. W. SPEELMAN-Anker. Axel, 21 Nov. '90. Hartelyk dank aan allen, die blyken van belangstelling gaven by de geboorte van onzen Zoon. Th. A. VORSTERMAN VAN OIJEN. M. W. H. VORSTERMAN VAN OIJEN— Slierendregt. Aardenburg, 21 November 1890. Allen die hebben ingeteekend op de lijst waarmede mijn ongelukkig Zoontje heeft rondgegaan, wordt hartelijk dank gezegd voor hunne giften. Het doel is ten volle bereikt en het bedrag aan den Heer Kl. STEUR Kz. waarnemend Burge meester, verantwoord. H. DE FEIJTER. Renesse, 21 November 1890. Ondergeteekende betuigt zynen dank voor de bewyzen van belangstelling op 22 dezer. J. M. KNAAP. Zierikzee, 24 November 1890.. De Crediet-Vereeniging te Amsterdamcorrespondent schap Zierikzee, bericht dat van af heden de rente der déposito's is gesteld op De Correspondent, F. C. VAN DER VLIET. Zierikzee, 19 November 1890. der Rederykersvereeniging „Vooruitgang zij ons streven" TE BURGH, in het Schoollokaal (ingang zijdeur), met opluistering van Muziek, op Vrijdag 28 November 1890. AANVANG 7 UUR. ENTRÉE De Afdeeling „IVoord-Beveland" der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, zal aanbesteden: De levering van ruim 160 duizend Kilo's SUPERPHOSPHAAT, bevat tende 14 phosphorzuur in water oplosbaar. Inschrijvingsbiljetten vóór 4 December a.s. in te zenden aan den Heer G. J. van de LINDE te Cortgene, die op vrachtvrije aanvrage, modellen van inschrijving en voorwaarden toezendt. De Notaris Mr. J. C. van der LEK de CLERCQ, zal ten verzoeke der Erfgename van wijlen L.1 BAKKER, op Dinsdag 2 Decem ber 1890, des middags 12 uren, in de Herberg van M. Bal te Sirjansland, gemeente Oosterland, publiek verkoopen 1 Hectare 16 Aren 80 Centiaren aan den Dillingsweg onder Sirjansland, sectie A, No. 318. Verpacht aan L. Hanse tot 1 November 1892, om f 432,'sjaars. Eerst in 3 perceelen en daarna in massa. aldaar sectie A, No. 320. 2 jaar oud, (merrie en ruin). Adres by den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ, Zierikzée. TE KOOP GEVRAAGD: Te bevragen bij den Boekhandelaar A. C. DE MOOIJ, Zierikzee. TE KOOP TE ZIERIKZEE: uitmuntend voor vetmesting. Adres: R. W. J. OCHTMAN, Papiermagazijn. pl.m. 150 kilo te koop, tij M. VAN WESTEN te Nieuwerkerk. TE KOOI» OE ES 1(111. Een gebruikte Boerenwagen, in goeden staat, bij 0. DE ROO, Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 3