MIDDELBURG en ZIERIKZEE. APVERTENTIËN. Ierselte, 23 Oct. Gelukkig is 't hier weer rustig. Het Heilsleger houdtdagelijkszyne godsdienstoefeningen, zonder dat de orde meer verstoord wordt. Zou men eindelek gaan begrijpen dat het Leger des Heils even veel vrjjheid heeft om zyne oefeningen te houden als andere secten? Wy betwijfelen zeer of dit de reden is van de rust en orde. Vele kwaadwilligen zyn door de rechtbank streng gestraft, dus de vrees weerhoudt hen om de tooneelen van vroeger te herhalen. We hopen dat die vrees moge verandereu in ware verdraagzaam heid jegens andersdenkenden, opdat voortaan ieders gevoelen weêr moge geëerbiedigd worden. Stavenisse, 23 Oct. De bevolking dezer ge meente was volgens de laatste gehouden tienjarige volkstelling op 31 Dec. 11. 1606 inwoners, nl. 833 mannen en 773 vrouwen. De suikerbietenoogst alhier is in vollen gang. Allerwege op de haven, de weiden, in één woord op ieder vrjj plaatsje ziet men kolossale hoopen suiker bieten opstapelen, wegens gebrek aan scheepsruimte. Men zou wel bijna zeggen, dat er hier niets verbouwen wordt dan genoemd product. Zoo erg is het evenwel niet, hoewel de oppervlakte gronds, die met bieten bezet wordt, van jaar tot jaar sterk toeneemt. Al die bieten, die nu opgestapeld worden, moeten, wanneer er scheepgelegenheid komt, natuurlijk weder naar de kade vervoerd worden, zoodat het te begrijpen is, dat deze cultuur velen handen werk verschaft. De gewichts opbrengst schijnt wel wat beter te zijn, dan men oor spronkelijk meende, terwijl ook het suikergehalte der bieten er in de laatste weken niet op verminderd is. Burg^h, 24 Oct. Aan het strand te Haamstede, tusschen het Kustlicht en den "Verklikker, is aange spoeld een wrak, afkomstig van het dezer dagen op het Nieuwe Zand gestrande fregatschip >Dunrobin". Het heeft eene lengte van bijna 30 M. Door de schippers van Burghsluis zyo eenige vaten petroleum en eenig rondhout aangebracht. De aldaar binnengebrachte schoener William en Mary1' ia verleden Woensdag weder naar zee gegaan. Zierikzee, 23 Oct. Heden namiddag hield de Centrale Liberale Kiesvereeniging alhier eene vergade ring tot het stellen van een Candidaat voor het lid maatschap der Provinciale Staten in Zeeland, ter vervanging van wijlen den heer J. Hoogenboom Bz. Vier-en-vijftig afgevaardigden waren tegenwoordig. De Voorzitter, Mr. J. Moolenburgh, opende de ver gadering met een woord Van waardeering van den heer Hoogenboom, als lid der Prov. Staten en verzocht daarop den Secretaris Mr. A. J. F. Fokker voorlezing te doen der verschillende rapporten uit de afdeelingen. Daaruit bleek dat over het geheele district hadden verkregen de H.H. Mr. J. A. Bolle 91, D. Hocke Dz. 29, A. v. d. Weijde 22, Chr. Gr. de Kater 17, C. Hocke Hoogenboom 13, J. v. d. Bent 7, J. A. Bolle (Zonne- maire) 3 en P. Goemans 1 stem. Bij het bespreken der verschillende Candidaten ver klaarden de H.H. D. Hocke Dz. en Chr. Gr. de Kater, hoewel zeer ingenomen met de hun toegedachte onder scheiding, voor de eandidatuur te bedanken en aan te bevelen den heer Mr. J. A. Bolle te Renesse. Bij de daarop gevolgde stemming verkregen de H.H. Mr. J. A. Bolle 41, v. d. Weijde 4, Chr. Gr. de Kater 4, Hocke Hoogenboom 4 en v. d. Bent 1 stem, zoodat Mr. J. A. Bolle, notaris te Renesse, als Candidaat der Vereeniging was gekozen. De Voorzitter, Mr. J. Moolenburgh, sloot de ver gadering met een woord van waardeering aan de HH. De Kater en Hocke, dat zjj om het beginsel hunne eandidatuur prjjs gaven en alzoo toonden mede te willen werken tot het doel, nl. om als één man, één van zin, te stemmen op Mr. J. A. Bolle, van wien hy meende overtuigd te zyn dat hy zeker zal beantwoorden aan de verwachting, die van hem gekoesterd wordt. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Wissenkerke mej. A. Boone, kweekelinge aan de Chr. school te Goes. Zjj heeft die benoeming aangenomen. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. bewaar- en handwerkschooi te Middelburg, mej. A. Vermeulen te Arnhem. Bij resolutie van den Ministér van Financiën zyn, met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot Commies 4de kl., bjj de administratie der directe belastingen, invoer rechten en accijnsen: te Philppine (tijdelijk) A. Over state Kiuysse Ezn., te Axel; te Overslag (tjjd.) A. J. W. Korff, te Vlissiogen; te Koewacht (tijd.) H. Keuning, te Gaasterland, en te Koewacht (tijd.) J. Smid te 'tZand. Ook zijn met gelyken datum de onderstaande amb tenaren verplaatst: J. G. Vaags, Commies 4de kl., van Axel naar Malden (Gelderland); J. S. Bondewel, Commies 3e kl., van Rosaura naar Axel. Zierikzee, 24 Oct. De gisteren alhier gehouden Veemarkt was druk bezocht, ook door kooplieden van buiten deze gemeente. Er waren 76 stuks hoornvee aan de markt, waarvan 39 stuks verkocht. De prijzen liepen van 110 tot f 180. Mocht deze markt in bloei toenemen, dan zou zulks weder eenig vertier in deze gemeente geven. Omtrent de schipbreuk der >Dunrobin" op de kust van Schouwen bij Brouwershaven wordt het vol gende nader gemeld: Tegen 10 ure in den morgen van den 18n Oct. strandde op den Banjaard het Engelsche fregatschip »Dunrobin", geladen met 10000 vaten pe troleum, komende van New-York met bestemming naar Rotterdam. De equipage bestond uit kapitein Travis met jonge vrouw, 18 matrozen van verschillende natiën, een Vlissingschen dekjongen en een Holland- schen loods, die te Dungeness aan boord was gekomen. Het was vreeselyk stormweer en ontzettend hooge zee het schip had de zeilen verloren en was daardoor on handelbaar en onbestuurbaar geworden. Op het kuBt- wachtbericht van Westen-Schouwen omtrent het on geluk zijn door het reddingwezen van Brouwershaven alle pogingen in het werk gesteld om hulp te ver- leenen, door het seinen om sleepbooten en het uit zenden der reddingboot, die door den loodskotter een eindweegs gesleept, het schip trachtte te naderen, het geen eveneens door de reddingboot van Burghsluis werd beproefd. Door den storm kon niemand het schip naby komen, zoodat de 21 zich daarop bevindende personen een zekeren dood te gemoet waren gegaan, wanneer niet met bovenmenschelijke inspanning en met ware doodsverachting het de bemanning der Brouwers- havensche reddingboot gelukt" was, na 5 uur worstelens tegen de woeste baren, het schip te bereiken, dat reeds wrak was en vol water liep. Na ontzaggelijk veel moeite werd de geheele equipage behalve een man die beneden in het schip was, in de kleine boot geladen en alzoo de terugtocht met 24 man en 1 bjjna bewus- telooze vrouw aanvaard. Na 3 uren roeien in storm, harden regen en in volkomen duisternis bereikte men na veel angst en koude te hebben doorgestaan de veilige haven van Brouwershaven en weder kon Ne derland trotsch zyn op een 5-tal eenvoudige mannen, die zich niet ontzagen om hun leven te wagen om dat van anderen te redden. Hulde dus aan den Bchipper J. de Korte, loodsen Meerman, De "Voogd, Vermeulen en den varensgezel Bouwman voor hun moedig gedrag en onverschrokkenheid; dat hun diensten door Engeland en Nederland op prys worden gesteld en zij daarvoor naar behooren zullen worden beloond! De geredde schipbreukelingen, die bjjna ongekleed, druipnat en verkleumd van koude waren, werden door d9 goede zorgen van den heer de Kater, Engelsch consul te Brouwershaven, gekleed, gevoed en ODder dak gebracht. Het schip is, zooals wjj reeds gemeld hebben, thans geheel uit elkander geslagen en honderden vaten olie drijven voor Walcheren en stranden daar. Volgens berichten uit Luxemburg zou, ingeval weder een regentschap moet worden ingesteld, hertog Adolf van Nassau niet persoonljjk naar het groothertog dom komen, maar de beëediging plaats hebben voor een commissie uit de Kamer, die zich daartoe naar 'a Hertogs verblyf Königstein zou begeven. Onze Jachtwet. Het Hoofdbestuur der Neder landsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde heeft het volgende adres aan den Minister van Justitie verzonden Reeds meermalen is in de vergadering der leden van de Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plant kunde de noodzakelijkheid ter sprake gekomen eener herziening van de thans vigeerende jachtwet. In de jongste algemeene vergadering, op den 23en Augustus j.l. te Hilversum gehouden, werd na uitvoerige be raadslagingen het Hoofdbestuur belast met de taak, om zich tot de regeeving te wenden met een ernstig betoog van de nadeelen, die thans de tuinbouw van het wild ondervindt, en met het verzoek om met het oog daarop de noodige wijzigingen in de bestaande wet op de uitoefening der jacht ea visscherjj voor te stellen. De aanzienlijke schade aan de teelt van bloembollen b.v. door hazen en konijnen toegebracht is uwe Excel lentie bjj herhaling kenbaar gemaakt door adressen van de algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, maar ook elders brengt het wild niet weinig nadeel toe aan hen, die door groenten- en bloementeelt in hun onderhoud moeten voorzien. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde wenBcht zich in geenen deele verantwoordelijk te stellen voor de overdrijving, die niet zelden in de klachten te dezer zake aange troffen wordt. Het acht het echter onbetwistbaar, dat het wild, en meer in het bjjzonder hazen en konjjneu, belangrijke schade aanbrengen in bedrjjven, die thans reeds onder lage prjjzen en andere ongunstige om standigheden gedrukt gaan, en dat zjj, die deze be drijven uitoefenen, het recht behoorden te hebben zich voor die schade te vrjjwaren en zich tegen de toe brengers er van te verdedigen. Op welke wjjze dit doei bereikt kan worden, meept het Hoofdbestuur aan uwe Excellence's prudentie te moeten overlaten. Overtuigd van de gegrondheid der klachten van belanghebbenden, maakt het zich gaarne tot tolk daarvan en verzoekt uwe Excellentie, met ernst het noodige te willen verrichten om die klachten te doen verminderen of geheel te doen ophouden. Het Hoofdbestuur houdt zich overtuigd, dat daarmede een gewichtige dienst aan den tuinbouw, dien zoo belang rijken tak van 's lands welvaart, door uwe Excellentie bewezen zou worden. De Haarl. Cl. meldt »Omtrent de vermoedelijke vergiftiging te Roden* vernemen wij nog, dat na het overlijden van het meisje aan den geneesheer geweigerd werd, het ljjk te schouwen. Natuurlijk deed deze hiervan aangifte bjj de justitie. De misdaad had, geljjk zoo dik wjj ls, zich zelve verraden. Opmerking verdient nog dat herhaaldelijk doch vruchteloos bij den dokter gezonden was om een slaapdrank. Ware hy gegeven, waarschjjnljjk zou de moeder dan hebben uitgestrooid, dat de drank te sterk en de oorzaak van den dood geweest was. De vrouw had bjj allen, die haar kenden, een zeer slechten naam. Na het overlijden van haar man was het geld, van hem geërfd, spoedig opgemaakt, evenzoo het erf deel van den zoon. De bezitting van het meisje was bjj den voogd in veiligheid; doch zoodra zjj den wettigen leeftijd voor het maken van een uitersten wil 19 jaren bereikt had, liet de moeder haar een testament maken, waarbij zij zelve tot erfgenaam werd benoemd." Men meldt uit Assen, dat in de ingewanden van het te Roden zoo plotseling gestorven meisje een groote hoeveelheid arsenicum (rattekruit) gevonden moet zjjn. Ook werd ten huize der moeder een flescbje met dat goed ontdekt. Een vrachtrjjder had het voor haar uit Groningen medegebracht. Een kop koffie als barometer! Iemand heeft gedurende verscheiden jaren de ver schijnselen onderzocht en nagegaan, welke een schepje suiker te weeg brengt in een kop koffie. Uit zjjn waarnemingen meent hjj »met zekerheid" het volgende besluit te kunnen trekken: Laat men de suiker, zonder de koffie om te roeren, zich kalm oplossen, dan komen er, naar men weet, luchtblazen aan de oppervlakte. Vormen deze nu eene schuimige massa in het midden van het kopje, dan kan men vast en stellig op aanhoudend mooi weder rekenen; zet zich het schuim daarentegen ringvormig aan den rand vast, dan zjjn zware regenbuien in aantocht; blijfb het schuim tusschen den rand en het midden, dan wordt het weder veranderlijk, terwijl eindeljjk, wanneer het schuim, zonder zich te verdeelen, naar een enkel punt van den rand drjjft, een matig buitje volgt. Hjj heeft, naar by zelf mededeelt, deze voorspellingen geregeld met die van den barometer vergeleken, en eerst nadat hjj zeker was van de juiste overeenstemming, is hjj er toe gekomen zyn waarnemingen in het licht te geven. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Borssele, 22 Oct. Door het bestuur der water- keering van het calamiteuse waterschap Ellewoutsdyk en den calamiteuseo polder Borssele werd heden middag in de directiekeet alhier aanbesteed het maken van werken tot verdediging van den oever te Borssele. Raming 40,360. Hiervoor werd ingeschreven door de »Basaltmaat- schappy te Rotterdam voor 40,990, C. van der Hooft voor 40,100, P. A. v. d. Velde voor 39,900 en J. Jansen voor 38,985. De drie laatste inschryvers wonen te Terneuzen. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep bjj de Herv. Gem. te Zaam- slag door ds. J. B. T. Hugenholtz te Zuid-Beierland. Bedankt voor Koudekerke door ds. H. J. Reuyl te Nieuwer-Amstel. Ds. H. J. L. Poort, predikant te Harmeien, heeft het beroep naar de Nederd. Herv. gemeente te Middel burg aangenomen, waardoor de vacature-Rynders i6 vervuld. Gemengde Berichten Men haalt overal wat uit! Dr. Schaepman zal op Maan dag a.s. te Hulst eene politieke rede houden in de R.-Kath. school. De toegangsprijzen zijn 4e rang ƒ1.50, 2e rang ƒ1. Goede staanplaatsen 0,25. In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika werden gedurende 1889 gerookt 41.087.889.983 sigaren of 630 sigaren per bewoner. Die sigaren hadden eene waarde van 1.232.636.669 dollars, voor welk bedrag de geheele nationale schuld kon worden afgelost en ieder bewoner nog een nieuwen hoed zou hebben kunnen koopen. Aan rooktabak werd uitgegeven 14.535.208 dollars, aan cigaretten 22.332.546 dollars. Dezer dagen kwam te Odessa een zonderling tourist aan, een Spaansche baron, die niet anders kan slapen dan in een spoorwegwaggon, wanneer de trein in vollen gang is, in een stoombootkajuit of in een omnibuswagen. Reeds vier jaar is hij van dag tot dag zwervende en heeft in al dien tijd nog geen bed gezien. Een vooruitgang, die het kenmerk draagt van achteruitgang, valt waar te nemen in het aantal fail lissementen in Nederland. Het bedroeg verleden jaar 921 of 18 meer dan in het vorige jaar. Voor kruideniers en winkeliers 'blijken de tijdsomstandigheden het moeilijkst te zijn geweest. Zij alleen maken een zesde deel uit van het geheele getal. De vereeniging voor lijkverbranding in ons land kreeg dit jaar 188 nieuwe leden. In 1889 werd reeds in beginsel besloten tot het bouwen van een lijkoven. In kas is nu eene geldswaarde van ruim ƒ22.060. "Wat is het toch een verschil in eenige kassen, althans in den achterweg te St. A. is een schip drijvende met oude centen. Daar de gezagvoerder zich noch aan het schip, noch aan deszelfs lading gelegen laat, zal het weldra genoodzaakt zijn koers te zetten naar de nieuwe straat, ten einde aldaar in den loop van den aanstaanden winter de ingenomen lading te lossen. Het witte Sientje van Vierwegen wordt aangeraden niet zooveel met Bram uit het Nieuweland langs den dijk te wandelen, want dat past niet voor een meisje, die zich nog al fatsoelijk voordoet. Een spreekwoord zegt: Een uur van onbedachtzaamheid Maakt dikwijls dat men jaren schreit. Te B. zegt men: De tooneelspelers gaan ons dorp ver laten. Het schip is lek. De ratten verlaten het. Op den dag van afreis wordt nog opgevoerd het bekende stuk, getiteld: »de jonge majoor en de timmerman met het breekijzer." Echter is een nieuw komediestuk in studie, hetwelk is getiteld: »een jongen bok knibbelt aan neefjes beddestroo", daarna zal het gezelschap vertrekken naar de Oost, en zal de gemeente het volgende toezingen: Gij waart der zeden ten verderf En bouwdet kwaad op ied're erf, De bijbel is u een roman Waaruit men stukken spelen kan. Te Krui. zijn er zooveel mannen verblijd dat Janna weer uit haar bakerdienst is, want nu gaat ze 's avondr om bood schappen en kan men haar nog eens te spreken krijgen. Zij mocht wel eens bedenken dat ze getrouwd is! Een meisje te 's Gr. wordt aangeraden haar mond wat in toom te houden, want het past niet voor een meisje, die zich nog al fatsoenlijk wil noemen. Dus meisje houdt uw mond maar dicht Want anders komt het aan het licht. Een zeker jongentje uit den Engelschen polder wordt in zijn eigen belang aangeraden niet zooveel langs den dijk te loopen met het bekende Sientje, want het gaat zijn eer te na. Ingezonden Stukken. EENE VRAAG. Is het ook reeds tengevolge de stijging der kolen- pryzen dat de Gasverlichting te Zierikzee in de laatste dagen zoo schraal is Wat meer zegt, op een gedeelte der Nieuwe Haven, waar druk wordt geladen, met Suikerbieten, zoo lang mogelyk, ontbreekt reeds in het begin van den avond eenige verlichting. De andere straten laten wij voor dit oogenblik rusten. GEEN PEE-AGENT. Zaemenspraeke tussen Stoffel Bieze en Jilles Krukel. St. Wel zoa Jilles buure mag ik je weet' is bie m'n zie, da's lange leê dat je hier eweost heit. J. Joa Stolfel buure 't eid oak altied nog zou druk mit den oest eweest da'k geen tied kreeg om m'n air uuttereeën, Jait stai op 'n buurpraitje te gain; mar dat zummen verandere en af en toe bie m'n kaere komme wauwele. St. Wel joa Jilles da's al wat m'n d'r van in vroeger jairen was dat beter, dan kwamme de boeren bienai alle dag bie m'n kaore in dan onder 'n glaisje aolebessewien wier d'r wat afeprait, dan sloege ze spiekers mit koppen, in dan hoorde je niet van al die nieuwigheden dair ieder noe z'n oot vol van eit. J. Joa Stoffel da's wair ze dronke toe schappelik aolebessewien, mar spiekers mit koppen wiere d'r weinig gebruukt. Onder de boerestand zag et er eel wat slechter uut as tegenwoordig. St. Jilles buure hoe kuije zoa praite, och! och! m'n groote vaoder en overgroote vaoder en oal die boeren die in dien tied leefde, aode nog rustiger leven as ons princesje, ze gaive d'r nie om of Korre 'n nieuwe ploeg ao, net zoa min as dat Freek tèrve mit geeste deur mekaore zaoide. As der eene 'n nieuw snufje ao, dan stakke ze d'r koppen bie'menkaore in zeije: da's aole- maile uut den duuvel! in da's wair ze aode wel'n bitje geliek, want kiek buure, 't wilt er bie mien mar niet in dat de boeren, nee mar aolle mensen, zoo oage klimme, porjuut kerel je kunt et niet bie ouwe wat er zoa al omraegait in de boerderiën. Je ziet op de hostiën zoa veel raore diengers dat, ik mot je et eerlik zegge, ik die vrimdigeen in 't geëel niet kenne. J. Dat is zoa Stoffel, in dat komt omdat de mensen wat wiesder worre en de boeren geen aolebessewien meer drienke, de mensen bin eel wat veranderd en da's gelukkig, want as ze nog zoa slaiperig waire as voor onderd jair, dan zou het er aokelig uutzie, want er komme jairliks meer mensen, die oak eete motte in as de opbringste van den akker noe nie meer was dan sturve m'n voor de leege spinne. St. Noe maik je 't toch wat erg buurt, nee, nee, vroeger waire m'n zoo kieskeurig niet as tegenwoordig toe atten m'n meest aolemaile roggebrood mit 'n stikje spek der bie en dat was kost dair je op kon werke, mar noe mot ieder fien wit brood mit butter, van dat blombrood, dair van aoles in verknoeid wordt (ek wel is oare zegge) in dair zit niks geen voedsel in, en wat er dan nog bie komt, (ik begriepe er eigenlik niks van) dan mot Jan en aoleman nog fien ekleed gai mit 'n laikenspak an in dan nog 'n jas over 'n jas. Noeme ze dat geen mielezonToen 'k een jongen was kreeg ik 'n bomraeziene broek voor Zondaigs in as ik dan die wat ofedrogen ao dan viel die op daigs, dan was ik oaltied knap, mar noe, je kan den erre- beijer Zondaigs nie meer uut 'n eer kenne, mit witte lappen an d'r aols, in pompoezen_(liefst gekleurde) an d'r voeten; verbeelje dat ze dair* is mee nair de slik- dulve moste, wat zei jie dair is van buurt? J. Joa Stoffel de veranderienge is groat, in toch goed bekeke is die veranderienge in veelal diengen zeer goed. Dat er flender egete wordt as vroeger, dat komt om dat de mensen in 't algemeen meer beoeften leerde kennen, d'r mond is oak van geen scbaipeleer. In vroeger jairen ek is van een boer oart die bie meneer z'n pacht gieng betaele, een van de booiën zei tegen mevrouw dat den boer d'r was. Mevrouw docht zeker dat bet 'n vrimd beest was en zei tegen de knecht: »Zet den boer maar op stal en geeft wat hooi op, dan zal ik straks eens komen kijken". Die tieden bin noe uut buurt, noe is den boer in den errebeijer net zoo goed mens eworre as de groote eeren in de stad. In die tieden mocht de mindere man wel dienke, mar, mondje dicht, niks zeggen en noe mag ieder z'n gedachten vrie uutspreke, noe mag ieder vrie werke, dienke en daerdeur kunne me veel leere, kiek mar is wat er 'n knappe jongers uut de mindere man op- stai, nog veel meer as uut den ouwen adel, en dair- deur Stoffel gait de leefwieze oak zoa vooruut. Vroeger jairen waire d'r weinig die konne leze in schrieve, noe kunne de kinders meest alemaile mit d'r zevende jair al lezen, noe worre de kinders al eleerd dat ze mens bin in bie mensen wonen, in dat wiste de mensen in vroeger jairen niet wat dat betijkende. St. Mer Jilles buure noem je dat noe zoa goed, dat ze aolemaile zukke geleerde koppen Het liekend er niks nui, het volk is veel te wies, nee in mien ooge motte ze dom weze dan kuije d'r wat mee doe, mar, ik zegge mar, ze bin tegenwoordig al te wies. J. Dair zummen op 'n andere keer is op ons gemak over praite, mar noe mot ik nair m'n ouwe Saore, die hoar ik dair roepe. Noe tot ziens hoorl overleden: 17 Oct. J. C. den Dekker, 8 m., z. 18 dito. P. Schoenmaker 89, j., Wednr., van W. van Lier. 19 dito. J. de Looft', 66 j., wednr. als levenloos aangegeven: 20 Oct. Een zoon van A. Geluk en K. Flohil. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 21 October. Meekrap. De vraag voor mooi blank goed was wel iets beter en werd voor een enkele partij circa vraagprijs betaald. Overigens onveranderd. Dordrecht, 23 October. Tarwe. Tweejarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 9,20 a f 9,40. Jarige puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 9,80 a f 10,30. Jarige Overmaassche, goede en mindere f 9,10 a f 9,60. Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 8,70 a f 9,20. Dito goede f 7,50 a f 8, Dito mindere en blauwe f 6,50 a f 7, Dito zomer f 0,a f 0, Dito Canada f 6,80 a f 7,—. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. f 6,a f 6,60. Gerst. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,10 a f 5,30. Dito dito gestort f 5,30 a f 5,50. Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 4,60 a f 5, Dito Zomer-, Zeeuwsche en Vlaamsche l 4,50 a f 4,80. Dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 4,50 a f 4,80. Spelt f 3,50 a f 4,Haver, (lange) f 3,a f 3,90. Dito (dikke) f 3,50 a f 4,50. Paardenboonen f 5,50 a l 6,20. Duivenboonen f 6,— a f 7,Witteboonen f 10,— a f 10,50. Bruineboonen f9,a f 12,50. Erwten (kook-) f 8,50 a f9,50. Dito (mesting) f 7,— a f 7,50. Koolzaad f 8,80 a f 9,30. Zomerzaad f a f Kanariezaad f 7,50 a f 8,50. Lijnzaad zonder handel. Oostburg, 22 October. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot bij weinig vraag, tenzij voor de beste Gerst en Erwten op de kook. Van deze laatste artikelen werd nog al veel verkocht tegen genoteerde prijzen, doch overigens ging er weinig om. Men besteedde heden voor: Jarige Tarwe i f a f Nieuwe Tarwe f 7,f 8,a f 9, Jarige Rogge f f a f Nieuwe Rogge f 5,75, f 6,— a f 6,25. Jarige Wintergerst f I a f Nieuwe Wintergerst f 4,75, f 5,a f 5,40. Jarige Zomergerst f f a 1 Nieuwe Zomergerst f 4,50, f 5,a f 5,20. Haver f 2,75, i 3,— a f 3,25. Paardenboonen f 5,50, f 5,75 a f 6, Groene Erwten f 6,75, f 7,75 a f 8,75, Koolzaad f 1 a f Kanariezaad f f a f MJL<icleH>TXX*|y, 23 October. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer van meest alle artikelen vrij redelijk en van Wittebóonenen ruim. Jarige Tarwe is prijshoudend betaald van f9,50 tot f 10, Nieuwe Tarwe blijft verschillend van kwaliteit opkomen en is gekocht van f 8,50 tot f 9,Rogge f 6,25. Wintergerst f 5,25 a f 5,50. Zomergerst gevraagd en van f 4,75 tot f 4,80 betaald. Bruineboonen in de hardste soort van f 11,75 tot f 12,gekocht. Witteboonen begeerd en de beste hardste 40 a 50 ct. lager gekocht tot f 10,80. Paardenboonen weinig aangeboden en voor f 6,— genomen. Tuinboonen weinig getoond en i 5,65 a f 5,75 afgegeven. Groene Kook- erwten gevraagd en f 0,25 hooger van f 9,25 tot f 9,50 besteed. Koolzaad f 9,40 a f 9,50 gehouden. Versche Boter f 0,85 a f 0,95 per kilo. Eieren per 100 stuks f 6; G-oes, 21 October. De vraag naar alle artikelen was levendig en in de prijzen kwam geen verandering, alleen Erwten zijn 20 ets. hooger te noteeren. Oude Tarwe f8,50 a f9,50. Nieuwe Tarwe f8,a f8,75. Nieuwe Rogge f 5,80 a f 6,20. Wintergerst f 4,80 a f 5,20. Zomergerst f 4,35 a f 4,60. Haver f 3,— a f 3,25. Bruine boonen f 10,af 11,50. Paardenboonen f5,75 a f6, Koolzaad f 0,— a f 0,—. Groene Erwten f 8,a f 9,25. Karwijzaad f 0,a f 0,de 50 kilo. Versche Boter f 0,96 a f 1,05. Eieren f 4,00 a f 5, Ierseke, 24 October. OESTERBEURS. Verkocht: Zaaigoed van 20 tot 24 m.M. f 3,—, van 24—36 m.M. f 4,50, boven de 36 m.M. f 6,75. Burgerlijk© Stand van Zierikzee. gehuwd: 18 Oct. J. M. Harinck, 41 j., jm. en C. van den Bout, 43 j., jd. 22 dito. J. Willemse, 22 j., jm. en E. de Graaf, 19 j., jd. TfeeKmarKt te Zierikzee, 23 October 1890. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor 50 en 52 ya Ct. de 5 Hectogram. Eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor 1,27 lL f 1,50 en l,62«/a per 25 stuks. STOOMBOOTDIEN ST October 1890. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: Zaterd. 25 's morg. 11 Zond. 26 's rnidd. 2, Maand. 27 2, Dinsd. 28 2, Woens. 29 'smorg. 11, Dond. 30 Vrijdag 31 8,-. Zaterd. 25 's morg. 7,—u Zond. 26 7,30» Maand. 27 7,30 Dinsd. 28 D 7,30 Woens. 29 V 6,30» Woens. 29 's midd. 3,— Dond. 30 J> 3, Vrijdag 31 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tydig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Cat- scke veer, zal om een by wagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. van der HUCHT, vertrekt Woensdag van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrytlag-numiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. V 30-jarige EcUtvereenigiug onzer geliefde Ouders P. VAN LUIJK en C. VAN DIEST. De Kinderen. IJzendijke, 25 October 1890. Ondertrouwd MELS VAN DER PLOEG Cz. en PRANKJE VAN DER VATE Bd. Zierikzee, 22 October 1890. V Ondertrouwd scherpenisse, St. Maartensdijk, M. LAROOIJ G.z. en L. J. STEKETEE D.d. 24 October 1890. Getrouwd J. D. ELENBAAS Mz. en J. J. MOL Md. die, namens wederzijdsche familie, hartclijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. St. Annaland, 5t. Maartensdijk, 23 October 1890.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 3