ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE. Dinsdag 9 September 1890. Directeur-Uitgever J. WAALE. MEUWSTIJD1NGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden ia f 1.30, franco per poet 1.60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per weet, f 10,per jaar. 47ste JAARGANG. No. 5896. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Verkiezing van drie leden voor den Gemeenteraad te Zierikzee. Voor deze vacaturen zijn door de Liberale Kies- vereeniging onderstaande heeren tot candidaten gesteld. In ons vorig nummer hebben wij reeds te kennen gegeven, dat de keuze van de L. X. bijzonder goed is. Het kan schier onmogelijk geacht worden een beter drietal manuen bijeen te brengen; wij hebben dan ook goed vertrouwen in de wijsheid der kiezers, dat zij hunne stemmen zullen uitbrengen op deze drie heeren. Wit stembriefje. 1. Jhr. A. C. Röell, sinds ruim drie jaar in onze gemeente gevestigd, heeft van den aanvang af ge toond te zijn een man, met een werkzamen geest, die belang stelt in de openbare zaken, die een hart heeft voor de ontwikkeliug van het algemeen, die door de politieke lezingen, die hij, hier en daar, in de buitengemeenten heeft gehouden, en die ook door de tegenstanders met belangstelling werden gevolgd, heeft getoond een goeden blik te hebben in 's lands zaken, en wiens geest door trokken is met een liberalen gloed, van den waren stempel, die van hem, ook voor de toekomst, voor de liberale zaak veel doet verwachten. Een man, gelijk hij, in de kracht der jaren, toegerust met veelzijdige kennis, woekerende met zijn tijd, zal een goed figuur maken in den gemeenteraad en wij houden ons overtuigd, dat hij, gekozen wor dende, door zijne medeleden spoedig zal worden gewaardeerd. 2. C. J, van den Bout Cz., landbouwer, wiens keuze mede zeer gewenscht is, toegerust met veel kennis in landbouw- en polderzaken, zal in den Baad, waar deze belangen veelmalen ter sprake komen, een hoogst uuttig lid zijn, van wien wij goede verwachtingen hebben. Bood stembriefje. De keuze van Mr. J, C. van der Lek de Clercq is ook eene zeer géwensohte; waar twee rechts geleerden zijn uitgetreden, is zijne verkiezing hoogst nuttig, ook omdat hij is een man van de Sractijk, die Zierikzee en zijne belangen door en oor kent. LIBERALE KIEZEBS1 Het is u bekend, dat de tegenstanders ook hun candidaten hebben gesteld. Laat u door hen niet verschalken Zij komen ten getale, man aan man, ter stembus. Doet gij desgelijks! Dat ieder, wien het niet onver schillig is, wie de zetels in den Gemeenteraad bezetten, zijn plicht doe en zijn stem nitbrenge, en wij zijn er zeker van, dat zegevierend uit de stembus te voorschijn komen, de namen van de heeren Wit stembriefje: Jhr. A. C. Röell, C. J. v. d. Bout Cz. Rood stembriefje: Mr. J. C. van der Lek de Clercq. "Wij herinneren, dat het stembureau geopend is van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 5 uur. CONCURRENTIE. Het Feest. Zooals het gaat met alle zaken, Moest ik voor U thans ruimte maken In straten en op 't Havenplein EJn toch, ik zeg 't niet om te snoeven, Of U uit wrevel te bedroeven, Maar ach, wat wordt Uw bijval klein Do Kermis. Mjjn bjjval klein? Welk valsch beweren, Mijn vriend met Uwe mooie kleören Wat is dat een verwaand idéé Wat ijdelheid, welk zelfbehagen, Terwijl ter nauwernood twee dagen Uw haring braadde in Zierikzee l Het Feest. Nu, nu, bedaar 1 bjj oud' en jongen, Zweeft nog myn naam op aller tongen, Terwijl men U den nek toekeert. Gjj kunt met al Uw krameryen Het volk van thans niet meer verblyen Daar 't edeler genot begeert. De Kermis. Wat snoeverij, Gij moest U schamen^ Zoo met mijn spellen en mijn kramen Den draak te steken, nuffig wicht! Zal men niet ter Concertzaal vloeien? En Alex. Paassen 't volk niet boeien, Die reeds zyn tent heeft opgericht? Het Feest. 'k Wil van 't Tooneel geen nadeel spreken Maar, d' ouderdom komt met gebreken Dit voelt gij zelf toch wel mijn vrind! Gy wordt steeds meer en meer vermeden, Ik, daarentegen aangebeden Daar elk in mij behagen vindt. De Kermis. Uw doel is zelfs in de engste straten De luitjes op den mond te praten, En breekt zoo huichelachtig baan! Men heeft wat aan uw groene takjes; Ik streel de menschen met gebakjes, Myn vriend! daar heeft de maag wat aan! Het Feest. 'k Ontzeg U geenszins wat genoegen Doch 't minder dweepen met Maakt U aan beide beenen mank! Ik vind bij Bachus veel gebreken En maak, door schoonheidszin te kweeken Myn vrienden vroolijk zonder drank. De Kermis. Ik tracht bij myn vergunningsmannen De zorgen tijdelijk te bannen, Gij laat wis alle keelen droog! Want 'k hoorde laatst uw beste klanten Boven bet koor van muzikanten Nog schreeuwen om Olie en Loog! Het Feest. Dit lied, waarop gij thans durft smalen Hoor ik altijd met vreugd herhalen Als blijk van echte vroolijkheid. Het is in staat mij op te beuren Meer dan de muffe poffergeuren Op kermis door de stad verspreid! De Kermis. Genoeg, ik wensch 't debat te staken En U er op attent te maken, Dat ik ook volksgenot bedoel, De kikkers op den stoel wil halen En het betreur dat zij weer dwalen Naar 's levens vuige modderpoel. Ook ik laat zaal en plein verfraaien, Myn orgels en mijn molens draaien, Zorg voor 't tooneel en goed muziek. Ik laat voor elk mijn feestzon schijnen En zyn dit paarlen voor de zwijnen, Zoek dan de schuld bij het publiek! Het Feest. Bravozoo mag 'k U hooren spreken En neem het aan, dat Volksgebreken Veel afbreuk doen aan Uw bestaan 1 Ik stel dus voor, ons te verbinden Om voortaan als twee Volksvrinden De handen trouw in één te slaan! De Concertzaal alhier opende Zondagavond hare deuren voor een buiten gewoon talryk publiek, waaruit bleek, dat de ver wachting boog gespannen was. En deze is niet teleurgesteld! Waarlyk, de heer Stroober beeft ons dit jaar een gezelschap aan geboden, dat getoond heeft in staat te zyn bet publiek den geheelen avond te boeien, daar het geheele per soneel daartoe medewerkte. Namen te noemen is thans zeer moeilyk, daar allen zonder onderscheid lof ver dienen, maar één naam mag toch zeker genoemd worden, n.l. die van den heer Abr. de Winter, van wien wy in Zierikzee veel hadden vernomen, doch die de meeaten onzer nog niet hadden gehoord. Zyne verschillende voordrachten waren onbetaalbaar, vol komi8chen ernst, doch juiste opmerkingen. Ook de lieve voordrachten van Mej. Anna Slouff werden door het publiek daverend toegejuicht. Voeg daarby de bewonderenswaardige werkzaamheden der acrobaten, der gedresseerde honden, van het beroemde Marionetten spel enz. enz., en elk zal moeten toestemmen dat de Concertzaal dit jaar vooral een bezoek over waard is. De heer Stroober heeft voor de Matinée op Woens dagmiddag vry entrée toegezegd voor de Weezen alhier. Het Huis van Nassau had Zaterdag een druk bezoek. Naar wy vernemen is er een flink gezelschap werkzaam; tot ons leedwezen waren wy niet in de gelegenheid dit te bezoeken. D© H.H. A-lex. Faasseu «Sc Co. zullen heden avond hunne voorstellingen1 beginnen met een zeer gunstig bekend Volkstooneelspel „Haar Familie". De schouwburg is voor onze ingezetenen steeds eene gezochte plaats tot uitspaning en wy zyn er verzekerd van, dat de Directie zulks ook dit jaar zal ondervinden. Japa: n. Voor de eerste maal beeft onlangs de keizer van Japan, op honderd mylen afstands van zyne hoofdstad zich aan zyn volk vertoond en wel ter gelegenheid van de legermanoeuvres in den omtrek van Nagoya, uitgevoerd door 30,000 man, geheel op zyn Europeesch uitgerust en waarby vonkelnieuwe kanonnen zich drie dagen lang van den ochtend tot den avond deden hooren. Een ontzaglyke menigte nieuwsgierigen was toegestroomd, die zich echter uitermate eerbiedig toonden en ternauwernood de keizerlyke estrade durfden naderen. Z. M., 37 jaar oud, droeg met zekeren zwier de generaals-uniform hy had een ruigen baard, zware, geboogde wenkbrauwen, een grooten neus en dikke lippen, kortom, deed zeer denken aan de oude voorstellingen van Japansche krijgslieden. By 't défilé der troepen werd een bataljonschef zoozeer van ontzag vervuld, dat hy deu afgemeten, langzamen gang aan nam, overeenkomstig de oude hofétiquette, met de elleboogen buitenwaarts en hoog opgeheven knieën. Natuurlijk volgden al de manschappen „zyne manieren" terstond na. De Chineesche gezant, die niet ryden kon, maar evenals zyn collega's de manoeuvres te paard wilde bywoneD, werd tweemaal uit den zadel geworpen. Wat de manoeuvres betreft, ofschoon de verdedigers des vaderlands het tegenover den vijand hadden moeten winnen, en het door welke oorzaken dan ook, anders nitviel, schynen zy toch bljjk gegeven te hebben van opmerkelyke vorderingen. Curieus was het, dat de in DuitBchland vervaardigde laarzen, waar mede de soldaten voorzien zyn, maar waaraan zy niet kunnen wennen, voor de marschen by deze gelegen heid door de nationale stroosandalen moesten worden vervangen, welke in weinige uren slyten, zoodat men er 100,000 paar nieuwe daags noodig had. Engeland. De geest van muitery, by zijn eerste uitbreken niet streng genoeg onderdrukt, Bchynt in het Britsche leger epidemisch te worden. Dezer dagen sloegen weder een twintigtal manschappen van het 7de regiment huzaren te Canterbury de verzenen tegen de prikkelen, door te weigeren aan de exercitiën deel te nemen. Zy wer den onder arrest geplaatst en openbaarden ook toen nog hun misnoegen over de wereldorde in het alge meen en hunne dienstplichten in het byzonder, door het verbryzelen van eenige glasruiten. Duitschland. Een misdadiger, wiens naam tot nog toe onbekend is gebleven, schijnt gezworen te hebben, dat het stadje Simmern, niet ver van Trier, zal verwoest worden. Versoheidene branden, die aan kwaadwilligheid worden toegeschreven, zijn in de laatste week aldaar uitge barsten; dank zy den yver van de brandweer, zyn tot nu toe nog alle tydig gebluscht. Donderdagavond be merkten __de inwoners, dat er in hun huizen geen water te verkrygen was. Men waarschuwde de overheid, die Bpoedig tot de ontdekking kwam, dat het toestel voor waterlevering onklaar was gemaakt en de vergaarbak leeg was. Terwyl de inwoners zich in gissingen ver diepten, hoorde men plotseling de alarmklok luiden. Een hout- en stroopakhuis, in het midden van het stadje gelegen, stond in lichte laaie! Het vuur deelde zich aan de aangrenzende gebouwen mede en weldra waren vier huizen een prooi der vlammen. Men kan zich den schrik en de ontsteltenis der bevolking voor stellen. Gelukkig was het kalm weder. Als de wind ongunstig was geweest, zou het geheele plaatsje waar- schynlyk verwoest zyn. Na geruimen tyd kreeg men eengoede hoeveelheid water uit een naburig dorp en aan de vereenigde pogingen der inwoners gelukte het het vuur te blusschen. Men zoekt yverig naar het spoor van den brandstichter. De ongerustheid te Sim mern is groot. Nederland. 's Gravenhage, 5 Sept. Op eene vraag aan den minister van justitie omtrent de toepasselijkheid der wet op het dragen van wapenen op schutters, die zich naar eenen wedstryd in eene andere gemeente begeven, beeft de minister geantwoord, dat in zoodanig geval voor de schutters voldoende is een bewyB van den burgemeester hunner woonplaats, en dat die wed strijden als optochten te beschouwen zyn. Mï<Meltmrgj, 7 Sept. Gisteren kwam hier tot stand de nieuwe vereeniging van onderwijzers aan kweek- en normaalscholen. Zy telt 52 leden. Het bestuur is samengesteld uit de heeren: Ph. Bank, Middelburg, A. van Schelven, Goes, P. G. de Jager, Middelburg, respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester, benevens de heeren D. H. C. Ittmann, Goes en G. A. Yorsterman van Oyen, Aardenburg. De heer Fabius, inspecteur, woonde de vergadering by, alsook de heeren van Yisvliet, districts-schoolopz. Middelburg, L. A. Bybau, Ph. M. v. d. Manden en mr. J. van der Lek de Clwrcq, arrond.-schoolopz. te Tholen, Goes en Middelburg. Tholen, 7 Sept. Benoemd aan de Ryksnormaal- school tot onderwijzer alhier in het teekenen de heer L. E. van Djjk en in de gymnastiek de heer A. H. de Carpentier. Burgh. Alhier had Zondag de eerste uitvoering plaats van het kinderkoor, onder leiding van den heer P. A. Hubregtse. De drukke opkomst en het herhaalde applaudissement, dat de kleinen na het zingen te beurt viel, waren er een bewys van, dat het streven van den directeur en van de jeugdige zangers gewaardeerd wordt, en dat zy het publiek een aangenamen namiddag hebben verschaft. De school, waar de uitvoering plaats had, was voor deze gelegenheid door het onderwijzers-personeel en enkele jongelui smaakvol versierd. Zierikzee, 8 Sept. Men meldt ons uit Tholen Nadat de komst van de Justitie in deze gemeente in de bekende zaak van den commissionair V., hier algemeen geacht en bemind, eenigszins in het vergeet boek begon te geraken, werd deze gemeente in den vroegen morgen van den 29 Augustus 1.1. bezocht door den rechter-commissaris belast met de instructie van strafzaken, jhr. mr. de Jonge van Ellemeet, de officier van justitie, mr. baron De Yos van Steenwyk en den subst. griffier mr. van Adrichem. Men vroeg zich af waarvoor en wat dat onverwacht optreden der Justitie wel kon beteekenen. Toen begon men te gissen dat een en ander in verband kon staan met de vermissing van een effect ter waarde van p. m. 1000, en toe- behoorende aan de Gebroeders W. te Oudvosmeer. Yan die vermissing was reeds in Januari 11. openlyk kennis gegeven enzooals men begryptde Zierikzeesche Justitie zat niet stil. Deze, geholpen door de Amster- damache Justitie, vond aldaar het verkochte effect, het welk in beslag genomen en aan den Officier van Justitie te Zierikzee werd ter hand gesteld. Maar nu den dader of heler? Ook daarvan kwam de Justitie op het spoor. Op den genoemden Yrydag toch werd na een gehou den instructie tegen D. Y., bierhuishoudster, wonende te Amsterdam, een bevel van voorloopige aanhouding verleend. Zy was denzelfden dag, dat de Justitie te Tholen kwam, juist verdwenen, maar werd te Goes gearresteerd en des Zaterdags onder begeleiding van een der rijksveldwachters uit Goes per Spoorboot naar de gevangenis alhier overgebracht. Toen begon aldaar de instructie en zooals men begrypen kan werd te Amsterdam omtrent genoemde bierhuishoudster een onderzoek ingesteld. Dit zal aanleiding hebben gegeven dat de Justitie, jhr. mr. de Jonge van Ellemeet, rech ter-commissaris, de Sub8t.-Officier van Justitie mr. Horch en mr. van Adrichem, op Vrydag 5 September onver wacht weder naar onze gemeente kwamen. Toen werd er een huisonderzoek ingesteld by een man, gezien en geacht, zoowel door zyne vroegere als tegenwoordige superieuren en wel ten huize van den brig. maj. tit. 0. V., brigade-commandant, broeder van de hierboven gemelde D. Y. De brigadier-majoor O verduin uit Mid delburg, zyn chef, was gerequireerd daar aanwezig te zyn, benevens den brig. tit. Bakker uit Zierikzee. Na verschillende verhooren, werd op requisitoir van den Officier van Justitie door den rechter-commissaris tegen C. Y. een bevel van voorloopige aanhouding verleend. De brigade-commandant uit onze gemeente werd daarop door den majoor O verduin en den brig, titulair Bakker naar de gevangenis te Zierikzee overgebracht. Het moet een aandoenlyk tooneel geweest zyn, toen die ambtenaar afscheid moest nemen van vrouw en kinderen. Ook de heeren. die daar tegenwoordig waren en Y. zóó kenden, was het aan te zien dat zy, hoe moeielyk ook, hun plicht moesten vervullen. Om trent de instructie is niets bekend. Laten wy ook de Justitie niet vooruitloopen. Er zjjn thans in een kort tydsbestek in onze gemeente treurige gedingen voor- Nader vernemen wij nog, dat de brig. tit. L. C. Straub van Rcnesse, vroeger jachtopziener te Oudvos meer, heden hier is aangekomen om voorloopig als brigade-commandant op te treden. In een der jongste nommers van de Staatscourant komt een zonderlinge considerans voor, omtrent het verleenen van eene vergunning in de gemeente, of liever het gehucht Neerkant van by na 400 zielen, boven de reeds aldaar bestaande vergunning. Overwegende" zegt de minister «dat te Neerkant eene R.-K. parochie is tot stand gekomen, en het aanwezig zyn eener tweede vergunning wenschelijk (nota bene) mag worden geacht etc., verleenen de ge vraagde vergunning". Wie ter wereld vindt eene tweede vergunning in een gehucht van bijna 400 zielen wenschelyk? Ge woonlijk krygt de drankduivel de schuld, wanneer men een kroeg plaatst, waar een ander een kapel zet; hier toch is het de regeering. O tempora, o mores!! En zoo'n beleediging doet het christelyk ministerie den katholieken aan. Aan de verslagen van het Hdlsblad omtrent de Yeiligheids-tentoonstelling te Amsterdam, ontleenen wy het volgende omtrent eene eigenaardige inzending: «Voor wy nu de galery verlaten, werpen wij nog een blik op de statistieken van de Aasurantie-maat- schappy tegen Brandschade De Nederlanden," van 1845, te Zutphen, kantoor te Amsterdam Sophiaplein, hoek Kal ver straat. Onder meer is er een belangryke statistiek van brandoorzaken in verband met de bedryven uitgeoefend in de door brand getroffen panden. Deze statistiek achynt ons te meer interessant, omdat zy, zoover wy weten, de eerste van dezen aard is, welke door eene brandverzekeringmaatschappy hier te lande wordt gepubliceerd. Door de groote verscheidenheid en de vele combinatiën van bedrijven schijnt het ondoenlyk voor elk bedry f het aantal verzekerde risico's en de daarop verzekerde som te stellen tegenover de brandgevallen en de schaden. Ten gevolge hiervan leidt deze statistiek niet tot eenig absoluut resultaat, maar by vergelijking van de verschillende onderdeelen toch tot belangwekkende relatieve uitkomsten. Zoo is het aantal schadegevallen by particulieren opvallend groot en ook het schadebedrag by land bouwers, maar vooral by winkeliers ten plattelande (in aanmerking genomen dat er van deze laatsten zoo weinig zyn). Op het punt van brandoorzaken valt op te merken, dat de op onverklaarbare wyze ontstane branden een onrustbarend groote rol schynen te spelen en dit te meer als men bedenkt, dat (blykens de Opmerkingen") onder het hoofd «Onbekend" niet de brandgevallen begrepen zyn, die der Maatschappij aanleiding tot verdenking van den verzekerde gegeven hebben. Verdachte branden komen (ten minste by de Maat schappij >De Nederlanden") volgens deze statistiek veel minder voor dan gewoonlijk wel geloofd wordt. Zierikzee, 8 Sept. Tot ons genoegen kunnen wy mededeelen, dat by den te Antwerpen gehouden Internationalen Schiedwedstryd de d.d, Sohuttery alhier den tweeden prys heeft behaald voor salvo-vuur op 300 Meter afstand, terwyl de korporaal J. Hogerheijde den 2n personeelen pryB (van 36) op 400 M. behaalde. De Rotterdamsche schutterij behaalde den eersten prys voor het salvo-vuur, zoodat onze schutterij op de meest eervolle wyze uit het Btrydperk is teruggekeerd. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN by 'sRykskustverlichting te Westenschouwen, gedurende Augustus 1890. Ruw, koud, byzonder buiig en regenachtig was Augustus by uitstek. Slechts 16 malen mochten we van een Zuidelijken-, tegen 25 malen van een Noor delijken-, 17 malen van een Westelijken- en 9 malen van een Oostelyken wind genieten. Donder, weerlicht en onweersbuien kwamen 14 malen voor, waarvan de buien op 10 en 19 zeer hevig waren en vergezeld gingen van hevigen regen en hagel. Over het algemeen genomen, was er weinig nevel, slechts eenmaal mist7 maal kon van de lucht gesteldheid «helder", 9 maal «licht bewolkt", 15 maal «bewolkt", 19 maal «zwaar bewolkt, buiig" en 14 maal «betrokken" worden genoteerd, terwyl de kracht der wind zeer ongestatig, slechts eenmaal stormachtig was. VoortB hadden we 7 malen een regenboog bij dag, eenmaal by nacht, 5 malen dauw. Ondanks al die lieflijkheden, werden de Bannen bedeeld met 1740960 vierkante Meters water, welke massa, ware er geen verdamping en doorzjjging geweest, de 1860 Heet., waaruit de Bannen bestaan, met een laag water van 93,6 m.M. zouden bedekt hebben. Tengevolge die oorzaken steeg de waterstand echter slechts 0,1 Meter. Als buitengewoon versohynsel verdienen vermelding: het den len byzonder heet en drukkend was, men den 3en en 3 len waterhoozen in zee waarnam, en den 18en en 19en de wolken aanhoudend jnist tegen den wind in dreven. De heer G. J. Weyers, uit Steenderen, behandelde op een vergadering van de Geldersch-Overyaelsche Maatschappij van Landbouw de vraag: «Welke maatregelen kunnen genomen worden om den smokkelhandel met Amerikaansch spek tegen te gaan?" De toenemende aanvoer van Amerikaansch spek berokkent den Nederlandschen spekhandel groote schade, vooral ook, doordat het Amerikaansche spek op groote schaal verhandeld wordt, waardoor het Hollandsch spek zeer in discrediet is geraakt. Niet voor en aleer een kenmerkend teeken voor het Amerikaansch Bpek is voorgeschreven, is eerlyke concurrentie in den spekhandel mogelyk. Het dagelyksch bestuur der Landbouw-Maatschappy is gemachtigd, na nader overleg met den inleider, eene audiëntie by den Minister van Waterstaat aan te vragen, ten einde een wetsontwerp te verzoeken. ZiexrilczeO) 8 Sept. In de heden namiddag ge houden raadsvergadering waren afwezig de heeren de Crane, Fokker en Houwer, en werd de voorlezing der notulen van de vorige vergadering aangehouden. Tot leden van het stembureau voor de aanstaande verkiezing van een lid der Prov. Staten, tengevolge van het Overlyden van den heer C. van der Yliet, werden benoemd de heeren Ochtman en Boeye en de overige leden tot plaatsvervangers. Na de mededeeling van den Yoorzitter dat de heer Dr. H. G. L. van der Meulen te Utrecht zyne be noeming tot leeraar in de Scheikunde enz. aan de H. B. S. aanneemt, werd de vergadering gesloten. Het Prinsessefeest te Haamstede op 6 September JL80O. Moge de dag van 1 September in vele plaatsen van ons land een ware feestdag geweest zijn, te Haamstede had men de feestelijke herdenking van den lOden verjaardag van onze geliefde Kroon- fjrinses tot heden uitgesteld, met het doel om andbouwer, zoowel als arbeider, wie plicht anders misschien op den akker zou hebben geroepen, met ambachtsman en verdere burgerij mee te doen feestvieren. En hoewel dus wel wat later dan elders, het was er te Haamstede niet minder om. En dat hadden we ook niet verwacht; de ijverige feest commissie, die zich vóór een paar weken reeds gevormd had, was er ons borg voor. In de laatste dagen waren een drietal eere poorten opgericht en algemeen versiering aan gebracht, waaronder een 17 M. hooge Eiffeltoren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 1