Haagsche Brieven. gaan, als: zeer sterke en zeer kleine mensehen, eene dame électrique in den trant van „pak de leuning." Roode Kris en professor Mullens tappen uit hetzelfde vaatje, zy het ook met verschillende kraan. Terwyl eerstgenoemde voor een kwartje u uit de kaart de toe komst voorspelt, wendt de professor, tevens chévalier sauveteur maritime (wie vertaalt dat even voor my?) spiritisme en somnambulisme voor. Nu ds. Huet aan professor Mulleus het terrein voor het spiritisme heeft overgelaten, drukken wij den wenach uit dat de hoogleeraren" geen misbruik van zyne alleenheer schappij moge maken. Behalve deze gewone kermisvermakelykheid hebben we ook uitspanningen van beter allooi: Vrijdagavond Concert van de kapel van Bouwman, Zondag en Maandag voorstellingen door bet Antwerpsche gezelschap van F. Doeselaer. Met het oog op het vele by werk, waardoor de termya van oplevering van het nieuwe postkantoor, 1 November a.s., zeer zeker zou overschreden worden, is die nader bepaald op 1 Mei 1891. Tegelykertyd is het oude kantoor tot dien datum ingehuurd. De rekening over het afgeloopen jaar van het waterschap „De Breede Watering" bewesten Ievseke bedraagt in ontvangst f 162098 en in uitgaaf 186901, alzoo een goed slot van 25197. Door uitlating van verschillende obligatiën ver minderde de schuld van het waterschap met 15000. Die schuld heeft oorspronkelijk 431000 bedragen. Uit de dezer dagen gehouden publieke en onder- handsche verhuring van peren en appelen bljjkt, dat niettegenstaande er nog al wat vruchten zyn, hooge prijzen zijn besteed. Volgens taxatie berekendt men dat de vruchten gemiddeld vier gulden aan 'thout op brachten. De juttepeeren, die wel beneden het middel matige opbrengen maar toch niet schaars zyn, worden tot 7.75 per H.L. verzonden. lerselte, 28 Aug. Als eene byzonderheid kan gemeld worden, dat by den landbouwer J. van de Velde alhier vijf eetbare reuzenkalebassen gegroeid zyn, waarvan de grootste een omtrek heeft van 1 Meter en 37 centimeter en de tweede in grootte 1 Meter en 27 centimeter. Bij den landbouwer E. de Jonge alhier zyn sny- boonen gegroeid ter lengte van 35 centimeter met 10 tot 12 boonen in ééne peul. De ziekte onder de varkens kan als geweken beschouwd worden. In 't geheel zyn er 52 aangetast, waarvan er 16 zyn bezweken en 1 hersteld. De overige zyn geslacht en voor de conBumtie gebruikt. St. Maartensdijk, 28 Aug. Door den bond van bietsuikerfabrikanten zyn o. a. tot opzichters aangesteld in Schouwen en Duiveland voor de cam pagne 1890 de volgende personen: B. Hage, E. van Splunter, L. Mosselman, A. de Wijde, L. B. Knook en J. Bazen, allen van St. Maartensdyk. Brouwershaven, 29 Aug. De feestcommissie, belast met de regeling der feestviering ter eere van H. K. H. Prinses Wilhelmina, heeft bepaald, dat de feestelijkheden zullen plaats hebben op Woensdag 3 September a.s. en bestaan uit: Onthaal der schoolkinderen, optocht, matinée musi- cale, diverse volksspelen, alsringsteken, maatklimmen, loopen met hindernissen, kruiwagentje loopen, drie- beenshardloopen en stroophappen, Boirée musicale, enz. Op het havenplein, alwaar de spelen enz. zullen plaats hebben, wordt een ververBchingstent opgericht, terwyl het muziekkorps van Zonnemaice zoo welwillend is geweest door zich bereid te verklaren de feestelijkheden met fanfares te komen opluisteren. Ziex'iLczee, 28 Aug. De Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen op Schouwen en Duiveland hield heden eene buitengewone vergadering, ter be noeming van twee leden in het bestuur in de plaats van de heeren Mr. Ermerins en Locker de Bruyne, die wegens vertrek naar elders hun ontslag hebben genomen als leden der Yereeniging. Tot bestuursleden zyn benoemd de heeren Ch. W. Vermeys, Burgemeester van Zierikzee en Gr. Aling.B Sevenhuysen, Secretaris en Ontvanger van Duivendyke. Het bestuur heeft zich daarna geconstitueerd als volgt: de heer Vermeijs, Voorzitter; Mr. J. F. van der Lek de Clercq, Secretaris en de heer Sevenhuysen, Penningmeester. Landbouiotentoonstelliiig te Dordrecht. Naar wy vernemen zal de Zierikzeesche Stoombootmaatschappij gelegenheid geven op de voornaamste dagen, zijnde 9, 10, 11 en 12 September, de reis op denzelfden dag heen en terug te maken. Bij koninkl. besluit zyn benoemd: tot kantonrechter te Oirschot, mr. R. H. A. M. Romme, advocaat en procureur, tevens adjunctcommies ter provinciale griffie van Noord-Brabant, te 's-Hertogenbosch tot kanton rechter plaatsvervanger in het kanton Zierikzee, mr. J. C. van der Lek de Clercq, advocaat en notaris te Zierikzee; en tot notaris binnen het arr. Groningen, ter standplaats de gemeente Groningen, G. J. Gerhards, eervol ontslagen notaris aldaar. Te 's Hage is voor de hoofdakte geslaagd de heer E. M. van der Maas van Wissenkerke. Te Koudekerke zyn twee bejaarde vrouwen hand gemeen geworden en sloeg de eene de ander zóó met een handbijl op het hoofd, dat de andere met ont- bloote hersenpan neerzonk. De beschuldigde verklaart hare tegenstandster wel met beide handen aan het hoofd gegrepeD, maar geen bijl gehanteerd te hebben. Op de vrasg: van waar die geweldige wond? was het antwoord: „Het kan zyn, dat ik haar even gekrabd heb". De gewonde is niet buiten levensgevaar. Naar wy vernemen, zal met 1 Januari a.s. op de Staatsspoorwegen het kring- of zonetarief worden ingevoerd. Volgens becyleringen van beambten der Maatschappij, zou de bruto-ontvangst met 23 percent moeten toenemen om de verlaging van het tarief te neutraliseeren. De vraag is of reed# de Maatschappy voldoend materieel heeft om aan een sterke toeneming van het verkeer het hoofd te kunnen bieden. Zierikzee, 29 Aug. Programma van het Feest- Concert, te geven door het Harmonie-Gezelschap „Kunst en Eer", in den tuin der Sociëteit „Ons Ge noegen", op Zondag 31 Aug. a.s., 's avonds te half acht: I. Volksliederen. n a. Princesse-MarschSchweinsberg. b. Prince8se-LiedS01" 3. Feest-OuvertureHamm. 4. FantaisieHeymans. 5. Potpourri de l'opéra „Martha". Kessels. 6. Nationale Schuttersmarsch met zang Schwefnsberg. 7. La belle Argentière. FantaisieTack. 8. Der Kladderadatech. Grosses humo- ristisches PotpourriLatann. 9. L'infernal. GalopCanivez. Aan het station Rijnspoor, te Utrecht, stapte gisteren een bejaard boertje uit den trein en liep, na eenige oogenblikken te hebben rondgezien, op een be ambte toe, waarop het volgende gesprek plaats had Boer: »Wat he'k geheurd menheer, gaot de Ryn- spoor weg Beambte: »Ja, dat iB waar vrind. Boer: Me'n hemel, en 't was neu zoo gemakkelijk van Maasbergen naar Uitert, (Utrecht)." Beambte: »Ja maar je behoeft je niet ongerust te maken, er komt een ander spoor." Boer: »Miar met je permissie meheer! dat zal me'n tjjd dure eer dat die klaar is, en ik heur dat de Ryn- spoor op 15 October weg gaat!" Beambte: »0 dat gaat zoo vlug. Op den avond van 15 October ga je naar den trein kyken en dau zegje: dat ia de Rynspoor; den volgenden morgen doe je hetzelfde en dan zeg je, dat is de Staatsspoor." Boer: »H<iaa! nou hegryp ik-ie, 't zaokkie is over- gedaon Beambte Juist geraden L A7N D BO U W. Voor wie er belang by heeft daaromtrent nadere informatiën in te winnen, deelen wy bier mede dat de heer Jos. Reitter eene automatische graansorteermachine geconstrueerd heeft. Het graan wordt in den bak of trog, boven den trieur-cylinder, gestort en verder werkt de machine van zelf; het graan brengt namelyk het rad van den cylinder zelf in beweging en wordt in drie soorten verdeeld. Of deze trieur goed voldoet weten wy niet, maar onze importeurs van landbouw werktuigen kunnen dit vernemen bij den heer Richard Lüders, technisch bureau te Görlitz. Met een en ten behoeve van anderen die zich voor landbouwkrediet en landbouwassociatie interesseeren vermelden wy een daartoe schier onmisbaar boek, dezer dagen verschenen te Munster-Westfalen, Thes- singsche Buchhandlung (prys 4 Mark) namelyk: Die lündlichen Sparund Darlehnskassen- Vereine, nach Raif- feisen's System, als volledige handleiding tot de op richting dezer kredietbanken en de daaraan verbondene comptabiliteit, met breedvoerig omschreven en toe gelichte concepten of modellen, zoowel voor de afzonderlyke kredietvereenigingen als voor hare groepeering onder eene centraio bank en zoo voorts door dr. Faszbender, redacteur van het orgaan des Westfaalschen »Bauernvereins" en Kirchem, inspecteur der Raiffeisensche banken in de provincie Weatfalen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Tholen. Uitslag aanbesteding van wege de Vereeniging >Landbouwbelang" op het eiland Tholen. 50 200 kilo 14% Superphosphaat, 3,81 peï 100 kilo, te leveren door L. Knook te Oud-Vosmeer; 2300 kilo peru Guano a 10,50, door L. Knook 29,200 kilo Kainit h f 2,35, door L. Knook; 24,200'kilo Thomasphosphaatmeel h ƒ2,14, door Maingay en Co. TELEGRAMMEN. St. Maartensdyk:, 29 Augustus. De voordracht voor de betrekking van Djjkgraaf is aldus vastgesteld1°. A. Kloet Mz.2°. I. Hage Iz. en 3°. M. D. Hage. 'g Gravenhage, 29 Augustus. Benoemd tot rechter in de Arrond.-Rechtbank te Zierikzee mr. H. J. Kronenberg, thans substituut- griffier te Rotterdam. Berljjn, 29 Augustus. Op aandringen van den Keizer van Oostenryk en den Prins-Regent van Beieren, zou eene poging tot verzoening van Keizer Wilhelm met Bismarck worden beptoefd en zou laatstgenoemde eerstdaags bier komen. Gemengde Berichten. »P. Blom, koperslager te Woudbrugge, zoekt eene vrouw tusschen de 50 en 55 jaren. Liefst met eenig fortuin, ter uitbreiding zjjner zaak." Deze advertentie, iets nieuws op het thema Van 't zoeken eener weder helft langs den >meer en meer gebruikelyken weg", komt in het Leidsch Dagblad voor. In het Hotel des Indes te 's Gravenhage kreeg een boer uit den omtrek een toeval. Weer bijgekomen, miste hij tot zijn schrik een som van ƒ2000. Er werd lang naar den >vermoedelyken" dief gezocht, tot de man thuis gekomen het geld in zijo vestzakje vood. Wat is een lijster? Een zangvogel! Ja, vroeger mis schien, maar sedert de Friezen er deu smaak in ge kregen hebben, is het een braadvogel geworden. Bij duizenden worden ze jaarlyks gestrikt en de Friezen, die er vooral een goede daghuur mede maken, zyn voornemens dit jaar te verzoeken om in plaats van 1 October reeds 15 September met de strikkery te mogen beginnen. Om niet in den Btrik te loopen wordt een boerenjongen beleefd verzocht geen praatjes uit te strooien van meisjes waar hoegenaamd niets van te zeggen valt. Want, Piet! het is met u ook zoo gesteld, Veel beweging en geen geld. En ieder die u bent en ziet Zegt toch, 'k begeer dat Pietje niet. Do zwarte bakker te T. N. zal zonder wielen aan zyn kar te huis komen, want hy rydt recht naar dikke M., alwaar de CitroeDjuffrouw op hem zit te wachten. Een kassiersmeid te Oesterdorp moest zichzelf wat fatsoenlijker gedragen en haar nydige mond wat in toom houden, want anders zal men nog genoodzaakt worden haar naar een verbeterhuis te moeten transporteeren. Wat ben ik toch bly, zegt bet Vlammetje te Kamperveld, dat myn schip weer behouden aan wal en ook weer al ontladen ia, en nu zingt by: Nu is het voor de laatste keer, Voor my gebeurd op 't eind van 't veer, De lading voor myn risioo Te sturen naar Hendriko. Ik neem ontslag als kapitein En neem in plaats van my dan Hein. Teuntje te NoordDie nu nog, thans, Geheel doorboord Is vriend van hem Van minneplichten, En me de stem Wordt aangeraden Het niet te doen, Niet te smaden Dan die uit 'tlaag, Van personen, Zou zjj niet graag. Die niet toonen Mocht by zoo zyn, Te betuchten, 't Was meer fenyn. Want zy zullen Die beste vrind Z' anders kullen, Is niet gezind De knappe meid Zich als een kind Die wel eens schreit, Te zien bemind, Omdat, helaas! Met kermis nog De bakker Klaas Was 't veel bedrog, Niet is gezind Krom was toen recht, Of haar bemind, Ik heb gezegd. En dan ook Hans! Koosje, de dochter van een winkelier te Krabben- dorp, moet oppassen dat zy niet te veel gaat buren by een bakker, want zoo iets gaat in 't oog loopen. De broeder zet de zuster aan Om Koosje te verzoeken, En deze is daarop gestelJ, Men praat veel over doeken, (De meisjes doen dat allemaal), Maar wat er na zoo'n praatje volgt Dat zullen wy bier zwygen, Want no. 3 komt er dan bjj, Dan is 't op lange na geen kyven. Krina te Zonnedorp wordt aangeraden zooveel praats niét te hebben van iemand, daar niets van te zeggen valt, want andere zou Bchoppen wel eens troef kuünen worden. 's Gravenhage Aug. 1890. Wij hebben heel wat hooge personaadjes op 't oogenblik in de stad of liever in onze achtste afdeeling, Scheveningen. Graven en baronnen, prinsen en een groothertog, en indien het Hof nog zetelde in Den Haag zou er zeker veel drukte heerschen, want de Saksische groothertog, de schoonbroeder van den Koning, met zijne dochter, zouden natuurlijk dan druk aan 't Hof worden ontvangen. Doch het Paleis in het Noordeinde ziet er eenzaam en verlaten uit en de Groothertog vergenoegt zich met baden, nu en dan met bezoeken af te leggen in de residentie bij aanzienlijken, aankoopen te doen in magazijnen, die er op azen, en bij wijle een museum te gaan bezich tigen. Intusschen zal de doodsche stilte in het Koninklijk Paleis waarschijnlijk, zij 't ook voor korten tijd, misschien wel één enkele dag, worden afgebroken, daar het voornemen bestaat dat de Koningin en Prinses Wilhelmina binnenkort in Den Haag zullen komen om een tegenbezoek te brengen aan den Groothertog, die onlangs op het Loo is ont vangen. Ben ik wel ingelicht, dan zou dit in begin September geschieden, doch de dag is nog niet vast bepaald. Ge begrijpt, dat, indien het zoover mocht komen, de Hagenaars bijzonder verheugd zullen zyn weer eens de Koningin te zien en persoonlijk te kunnen constateeren den groei en bloei van haar lief dochtertje, dat wij sedert eenige jaren niet aan schouwd hebben, 't Zal dan een ware feestdag zijn, vooral als het weer wat beter wordt, want op dit oogenblik is het eenvoudig onbegrijpelijk slecht. Regen en wind strijden met elkaar om ons te doen vergeten dat wij in de hondsdagen zijn en maken dat wij van hondeweer spreken. Op zulke dagen is het strand natuurlijk eenzaam en verlaten, wat te meer te bejammeren is omdat het stampvol is in de badplaats. Zoo zelfs, dat de Prins van Thurn en Taxis met zijne jeugdige gemalin nergens anders meer plaats kon krijgen dan in het Hotel des Galeries", een best hötel op zich zelf, doch minder bestemd om hooge gasten te ontvangen, terwyl ook, daar het rechthoekig op het Kurhaus staat, het uitzicht er lang zoo fraai niet is als in de aan zee gelegen hótels. Dat dit jonge, prinselijk echtpaar het leeft nog in de honey-moon, want pas weinige dagen geleden werd het in den echt verbonden werkelijk wat in de melk heeft te brokken, kan wel blijken uit het feit dat de Prins er een afzonderlijk spoorwegrijtuig op na houdt, dat als salonwagen ingericht al de geriefelijkheden bevat die de moderne élégance meebrengt. Evenals de Engelsche groote heeren hun eigen yacht bezitten, waarmede ze de wereld door varen, heeft deze Prins zijn particulier reisvertrek op wielen, dat bij langer verblijf op eenige plaats, aan 't station onder dak wordt gebracht om op 't eerste bevel weer aangehaakt te kunnen worden aan een of anderen trein. Komen de vreemdelingen bij hoopen hier, de Hagenaars, die 't even doen kunnen, zoeken hunner zijds de ruimte. Er zyn wijken in de stad, waar ik huis aan huis gesloten vond, en nog steeds trachten anderen nog van de laatste weken van den zomer te profiteeren voor ontspanning en rust buitenslands. Zóó zijn verschillende Ministers op reis om eerst tegen September terug te komen en men leest nog voortdurend in de Staatscourant dat deze of gene Minister geen audiëntie verleent. Trouwens de tijd begint weer te naderen waaiin het najaarswerk aan vangt en zooals te voorzien is, zal de parlementaire arbeid althans dit jaar niet licht zijn. De begrootin gen zijn opgemaakt, de financieele wetten zyn inge komen, vele zaken wachten op behandeling. Onder dezen is er één, de postwet, die nog al de aandacht heeft getrokken en, als het Regeerings-antwoord zal zijn ingekomen, wel spoedig zal worden behandeld. Toch bevat de nieuwe postwet geen zeer belangrijke wijzigingen. Het stelsel van Staats-monopolie van de posterijen is behouden en zeker te recht, want, hoe verdienstelijk zelfs de voorvaderen van den nu le Scheveningen regeerenden Prins von Thurn en Taxis, van wien ik zoo even sprak, ook mogen geweest zijn voor het postverkeer van de Duitsclie Staten, waarvan zy het monopolie bezaten en waaruit zij ruime winsten trokken, het ligt voor de hand dat de Staat de meest aangewezene is om voordeelen te behalen uit de posterijen. Daarbij mag dankbaar worden erkend, dat er in de laatste vijf-en-twintig jaar in Nederland zeer veel is gedaan om het post verkeer te bevorderen en het publiek te bevredigen. Toch schijnt het mij toe, dat er in den laatsten tijd een periode van stilstand is geboren, alsof de bewegende kracht, die vele en goede nieuwigheden deed ontstaan, heeft opgehouden te werken, alsof de Zondagsrust die le mot d'ordre is geworden, vooral op het gebied van posteryen en telegraaf eene ver- doovende werking heeft uitgeoefend op de leids lieden en dezen ook de rest van de week niet meer tot arbeid prikkelt. Ik spreek nu alleen van Den Haag, omdat ik daar de toestanden het best kan waarnemen. De hofstad is als zoodanig een eigen aardige stad, die zeer bijzondere eischen aan het verkeer stelt, omdat zij het centrum is van de Regeeringswerkzaamheden. Daarbij is haar ligging tüsschen Amsterdam en Rotterdam ook van eenig gewicht, omdat zij met beide groote steden zeer belangrijke gemeenschap onderhoudt. Welnu, hoeveel malen kan men bij dag ik spreek niet van de posten van 12 uur 's nachts en 6 uur 's ochtends die alleen voor nachtwandelaars bestemd zijn met de hoofdstad correspondeeren. Slechts vijfmaal, met Rotterdam is 't iets gunstigerzesmaal. Maar noch naar Rotterdam, noch naar Amsterdam kan men na 5VS of 6 uur 's avonds meer een brief verzenden. Toch loopen er na dien tijd nog 5 treinen van het Hollandsch spoor naar Amsterdam en 6 naar Rot terdam. Gaat het nu aan op deze wijze want omgekeerd is het net zoo het verkeer te regelen tusschen de drie grootste steden des lands. Wellicht echter vindt ge dit voorbeeld nog niet treffend genoeg. Dan zal ik trachten nog iets treffender te vinden. Er worden in Den Haag slechts zesmaal per dag brieven besteld. Dit schynt voor een provinciestad veel, maar inderdaad is het voor een groote stad veel te weinig. Ja, voor 't verkeer naar buiten kan het desnoods voldoende geoordeeld worden, maar voor dat in de stad zelve is het veel te gering. Stelt u eens voor, een bevolking van 150,000 personen, wonende op afstanden van een uur of misschien meer wat de uithoeken betreft. Daar wordt wat geschreven onderling eiken dag. Invitaties, aankondigingen, circulaires, oproepings briefjes voor vergaderingen, enz.; ik verzeker u,geen kleinigheid. Welnu, wat beteekent bij zoo'n massa van stadsbrieven, kaarten en circulaires, zes bezor gingen. Daarbij moet men in 't oog houden dat zy, die aan de uiteinden der stad wonen, hun brieven op de hulpbussen moeten doen./De lichting dier bussen nu is zoodanig geregeld, dat de daarin geworpen brieven pas vallen in de bezorging van een paar uur later. Heb ik b. v. 't geluk een brief vóór 10.45 in een hulpbus te steken, dan gaat deze brief om 12.30 naar zijne bestemming, waar hij gewoonlijk binnen 't uur aankomt, want de wijken zijn vrij groot. Om één uur it half twee aankomende, zal de geadresseerde waarschijnlijk wel uit zijn, zoodat hij waarschijnlijk net te laat in zijn bezit komt, als er een invitatie om te dineeren in mocht staan. Maar heb ik 't ongeluk om 11 uur den brief in de hulpbus te steken, dan valt hij pas in de bestelling van 3.15 en komt misschien om 4 uur in het bezit van den geadresseerde. Dit nu is voor een groote stad geen regeling. Daar behoorde te zijn een stadspost, die b.v. geregeld om het uur bestelde. En het bezwaar valt nog meer in 't licht als men let op Scheveningen nota bene een afdeeling, een wijk van de stad, die dezelfde lasten draagt als de rest van de gemeente. Vijf a zesmaal kunnen er brieven verzonden worden en als ik wel heb, drie a viermaal van daar ont vangen worden. Maar wat is dat voor een gemeen schap voor dezen tijd. Een afdeeling van een gemeente met zulk een druk vreemdelingenverkeer zal per post de rest van de gemeente niet dan in 4 5 uur tijds kunnen bereiken, want ik heb brieven ge zien die tusschen 10 en 11 uur ter post bezorgd te Scheveningen, hier in Den Haag eerst om 3 uur ontvangen werden. Ja maar, zal men zeggen, de kosten zullen anders zoo hoog worden. Waarom Er rijden naar Scheveningen binnen het half uur vier of vijf paardentrams en misschien even zoo veel zoo niet meer stoomtrams. Men behoefde dus niets anders te doen dan elke tramwagen tot postwagen te bevorderen, zooals in Brussel, en jongens aan te stellen die bij aankomst de bussen ledigden of ver wisselden, dan kon men met de trams de stad in alle richtingen doorsnijden. Doch gaat dat niet, waarom dan niet een stadspost ingericht? Tien, twaalf, twintig bureaux, waaruit om het half uur of uur per vélocipède de brieven naar het hoofdbureel werden gebracht, daar gesorteerd en aan devélocipè- disten weer hun wijkbrieven meegegeven, die door een besteller van elke wykafdeeling in kleinen kring spoedig worden bezorgd. Wie weet of by de dis cussies over de Postwet niet nog dergelijke voor vele groote steden zeer nuttige zaken aan de hand worden gedaan en een frisscher geest de administratie gaat bezielen. Nu heeft het er veel van of zy uit verkeerd geplaatste zuinigheid, te weinig beambten heeft en van dezen veel te veel arbeid vergt. Er zijn nog zoo velen, die een bestaan hard noodig hebben, dan dat de Staat moet voorgaan met dergelijke bezuinigingen van het personeel ten nadeele van het algemeen. Een bescheid er maar niet alledaagsch kunstenaar is heden ter aarde besteldHolswilder, de man die als caricatuurteekenaar naam verwierf en in Uilen spiegel, Lantaarn, Spectator, menig geestige plaat teekende. Hoezeer zijne gavenwerden gewaardeerd, getuigde de belangstelling van zyn medeleden van Pulchri Studio bij zijn graf. De groote Mestdag sprak een woord aan de groeve. Iraëls, Bisschop, van de Sande Bakhuijzen, Stroebei, Verveer en zoovele anderen lieten niet na een laatste hulde te brengen aan den man, die, ofschoon geen schilder door zijn geest en talent, een echten kunstbroeder was. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Het zij vergund een korte repliek te uiten naar aanleiding van het ingezondene in het jongste nommer van UEds. veelgelezen blad. Ontegenzeggelijk verdient genoemde heer X. een woord van lof voor zijn goede bedoelingen jegens de kinderen des volks. Doch onverklaarbaar is het, dat diezelfde s volks kindervriend", die in zoo ondubbelzinnige bewoordingen de ijverige Feestcommissie eens op zijn nummer zetten wil, zoo weinig op de hoogte is van het karakter der vermaken, die de volkskinderen zelve uit vrije beweging najagen. Wanneer n.l. genoemde heer eens een Woensdag- of Zaterdag- vacantie-middag zijne beschermelingen in hunne vermaken volgde, dan zou hem ontegenzeggelijk blijken dat de door de Commissie aangekondigde spelen nog in de verste verte hun dolste liefhebberijen niet vertegenwoordigen. Steller dezes spreekt hier van dolle vermaken en gelooft dat in betrekking tot het feest van dien dag (in aanmerking genomen de wijze waarop het gevierd zal worden) het aan iedereen, onverschillig van welken rang of stand, veroorloofd zal zijn op een gematigd dolle, d. w. z. vroolijke, ongedwongene wijze zijn feestvreugde te uiten. En daarom zal ieder gezond en ongedwongen feestvoor- stander instemmen met die afdeeling der vermakelijk heden, waarbij de Janrapsmaten gelegenheid gegeven zal worden om op h u n manier en volgens hun karakter ook eens te toonen dat ze met een echt Hollandsch gemoed vroolijk kunnen zijn en door hun vermaak ook andere niet-zwartgallige feestgangers vermaken kunnen. Het lachen der toeschouwers zal onze jongens dan als muziek in de ooren klinken. U bij eventueele plaatsing dankzeggende, mijnheer de Redacteur! verblijft hoogachtend UEd. Dr., O. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 23 Aug. Eene dochter van J. de Ronde en K. Quant. 26 dito. Een zoon van G. J. Lunenberg en M. C. Pieterse. 27 dito. Een zoon van J. Ringel- berg en J. Hoogerland. 28 dito. Eene dochter van M. Beye en J. Bolier. o verled en 22 Aug. G. A. Labrujère, 2 m., z. 2S dito. C. van der Vliet, 59 j., echtgenoot van A. C. Cats. 27 Aug. J. J. Phernambucq, 8 m., z. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 25 Augustus. Meekrap. De vraag was in de laatste dagen zeer gering, zoodat ook heden de omzet niets beteekende. Prijzen blijven steeds onveranderd. Dordrecht, 28 Augustus. Tarwe. Tweejarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 8,50 a l 8,80, Jarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 8,80 a f 9,30. Jarige Overmaassche, goede en mindere f 8,30 a f8,70. Nieuwe puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 7,80 a f 8,30, dito goede f 7,a f 7,60, dito mindere en blauwe f 0,a f 0,—, dito zomer f 0,— a f 0, dito Canada f 0,af 0,Rogge. Nieuwe Z., VI. en Overm, f5,50 a f6,Gerst. N. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,10 a f 5,30, dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 4,60 a f 5,dito Zomer- Zeeuwsche en VI. f 4,50 a f 4,80, dito Overmaassche en Flakkeesche f 0,a f 0, Spelt (nieuwe) f 0,— a f 0,—. Haver. Nieuwe (lange) f 3,50 a f 4,50. dito (dikke) f 3,80 a f 4,80. Paardenboonen f5,20 a f5,50. Duivenboonen f 0,a f0,Witte Boonen f 0,a f 0,Bruine Boonen f 0,a f 0,Erwten (kook-) f 7,50 a f 8,60, dito (mesting) f 6,20 a f 6,50. Kool zaad f 9,a f 10,Zomerzaad f a f Kanarie zaad f 6,a f 7,Lijnzaad zonder handel. Oosttourg-, 27 Augustus. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering en de kooplust meest beperkt tot gerieven voor dadelijk gebruik. Van Tarwe is nog al wat verkocht en evenzoo van Koolzaad. Tarwe 25 cent en Kool zaad 10 cent hooger. Men besteedde heden voor: Jarige Tarwe 1 8,—, f 8,50 a f 10,Nieuwe Tarwe f 0,f0,a f0,Jarige Rogge f f a f Nieuwe Rogge f 5,— f 5,25 a f 5,50. Jarige Wintergerst f f a f Nieuwe Wintergerst f 0,f 0,— a f 0,Jarige Zomergerst f f a 1 Nieuwe Zomergerst f 0,—, f 0,— a f 0,—. Haver f 0,1 0,— a f 0,Paardenboonen f 5,25, f 5,50 a f 5,60. Groene Erwten f 0,f 0,a f 0,Koolzaad f 9,25 a f 9,50. Kanariezaad f a f per 100 K.G.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 2