Amsterdamsche Schetsen. MIDDELBURG» ZIERIKZEE. ADVERTENTIËN." COLLECTE „School met den Bijbel." "gaskolenT De levering van 10,000 Hectoliter Engelsche Gaskolen. cratisch". Wanneer Koosje te Sta. weer groote heeren wil bedienen, is het haar aangeraden zich dan wat fatsoenlijker te gedragen en niet doen als die heer, toen hij door twee jongens zich moest laten thuis brengen, doordat ze te veel vergunning had verschaft. Een boerenzoon te St. P. wordt aangeraden zooveel leugens niet te vertellen van een buurmeisje dat trouwen gaat, en daarom zegt men: Johantje met uw grauw gezicht Houdt voortaan uw. mond wat dicht. Twee meisjes te Oesterdorp Worden in hun eigen belang aangeraden zoo niet te praten van jongens waar niets op aan te merken is. Nu zegt men: Ida uit de mosselstraat. Loopt 's morgens vroeg tot 's avonds laat, Ofschoon ze niemand krijgen kan, Want ach, een ieder schrikt er van. En Jannetje met uw valsche streken, Wil nooit geen kwaad van jongens spreken. Want ieder die u kent en ziet, Zegt: Jannetje ik begeer u niet". En past nu beter op voortaan, Want, die de schoen past trekt ze aan. Twee meisjes uit een estaminet te Terneuzen worden aangeraden zoo niet te babbèlen, want dat past niet voor fatsoenlijke dames. Het hindert niet veel, zegt Huibrecht te St. A., al heb ik een schip dat geladen was naar Poort- dorp laten varen. Ik kan toch nog meisjes krijgen en zelfs wel zooveel, dat ik er een ander ook mede kan voorzien, want om ze te houden voor mijn naamgenoot dat zal niet gaan. Te Kruiningen zal met de aanstaande kermis ten tooneele worden opgevoerd het volgende stuk: »De ver waande Klaas, of de molenaar zonder geld, daarna: de vervolging van Jacob of het gezicht op de paraplu. Johanna te O. V. moet zooveel praatjes niet uitstrooien van anderen, daar volstrekt niets op te zeggen valt; zij was al mooi blij dat zij met de kermis een vrijer had. Een commissionair in aalbessen en kruisdoorens te N.k. wordt aangeraden in zijn eigen belang, niet zooveel beweging te maken als hij te veel vergunning heeft en met meisjes mee te loopen, want zulks staat niet voor een heer. XIX. De Gevangenwagen. Onder de vele en veelvuldige verschijnselen, die het oog en de opmerkzaamheid van den met- Amsterdammer-bewoner eener kleine plaats treffen en opwekken, behoorde tot voor nog enkele jaren een groote, geel geschilderde wagen van een vreemdsoortig model, die vaak over 's Heeren straten rolde en niet naliet aller aandacht, zelfs die der volbloed Amsterdammers, tot zich te trekken. Wanneer wij zeggen, dat dit geel ge schilderde voertuig voor nog enkele jaren dienst deed, zou men daaruit kunnen opmaken, dat die diensten tegenwoordig niet meer noodig zijn. En het is, helaas 1 nog verre van daar. Nog steeds schier dagelijks kan men hetbedoelde rijtuig bespeuren, zich een weg banende door het drukst gewoel, onvermijdelijk een der volgende wegen berijdendeof van een der beide gevange nissen naar het Gerechtshof; of van daar naar het station en omgekeerd. De eenige verande ring, die gezegde wagen in den loop der tijden heeft ondergaan, is, dat hij zijne gele gedaante voor eene bruine heeft verwisseld. Het bedienend personeel schijnt voortdurend hetzelfde te blijven. De koetsier zit al sinds jaren op den hoogen bok de beide rijksveldwachters, palfreniersdienst doende, schijnen een intregeerend deel van het rijtuig uit te maken, schoon gezegd moet worden, dat som tijds een dier heeren met die functie belast is. Wij zouden haast vergeten te vermelden, dat het rijtuig nog eene verandering voor het uiterlijke ondergaan heeft. In plaats, dat de luchtgaten, vroeger met stevige ijzeren traliën voorzien, zich in de zijwanden van het rijtuig bevinden, heeft men die onmisbare openingen nu boven in den kap aangebracht. Kon men dus vroeger eene enkele maal het gelaat van een misdadiger, die zijn hoofd voor het luchtgat bracht, waarnemen, thans is dit onmogelijk. De wanden van het rijtuig zijn geheel gesloten. Het binnenste van den wagen is verdeeld, vooreerst door een midden schot in twee gelijke helften. De deelen zijn weder in afgesloten hokjes verdeeld, die elk ruimte voor één persoon hebben. De achterzijde van den wagen wordt gevormd door twee deuren, waarvan elk toegang verleent tot een afdeeling. Dan treft men er nog twee zij waarts-aangebrachte zitbankjes voor de rijksveldwachters aan en twee paarden trekken het geheel. Wanneer die hokken, die afdeelingen van den wagen eens konden spreken, van wat ellende, wanhoop, wroeging en schaamtelooze verstoktheid konden zij gewagen. Hoevelen zullen reeds dien rampzaligen wagen bestegen hebben, van wie eene liefdevolle vader, eene teedere moeder de schoonste droomen voor de toekomst droomden. Slecht gezelschap bracht menigeen in dat rijtuig, menigeen, die het beste beloofde voor de maat schappij. De hartstocht telt ook hare slachtoffers onder de velen, die dien droevigen rit mede- maakten. Maar ook de laagste, de gemeenste bedorvenheid nam plaats met den spotlach op de lippen, of een vloek tegen de maatschappij, die haar uitstiet, wijl zij onwaardig was, lid te zijn van de groote vereeniging der menschheid. Rampzalig zij allen, voor wie eenmaal de wagen zijne deuren opende; maar bovenmate ongelukkig zij, die onschuldig het voertuig der schande moesten bestijgen, die het wederom bestegen om naar de gevangenis teruggevoerd te worden, waar een ellendig leven hen onverdiend wachtte. De wanden van den wagen zullen vaak getuigen zijn geweest van de wanhopige tranen, door die ongelukkigen gestort. Eenigen tijd geleden kwamen wij over den Heiligenweg. Zooals men weet of weten zal, staat aldaar een der beide gevangenissen dei- stad Amsterdam en wel de kleinste, die gewoon- Ijjk slechts dient als plaats vau verzekering voor voorloopig in arrest genomenen of van hen, die tot lichte straffen zijn veroordeeld. De Heiligen weg is een drukke verkeerweg, die van de Kalverstraat Amstels hoofdstraat naar den Singel, verderop naar de niet minder drukke Leidsche straat voert. Natuurlijk beweegt er zich dan ook voortdurend eene groote menigte menschen van alle standen. Toen wij er langs kwamen, stond de gevangeniswagen voor de poort der gevangenis, omringd door een dichte menigte, die zich verdrong, om getuige te zijn van het naderend droevig schouwspel, waarin enkele diep beklagenswaardige wezens de hoofdrol zouden vervullen. De soldaat, die met het geweer op schouder voortdurend de plaats op en neder stapt, was ook naderbij getreden, om van nabij het treurige beloop der zaak te zien. De rijksveld wachter met zijne grijze bokkebaarden en ernstig gelaat hield het volk een weinig op den noodigen afstand. Onder het publiek bevond zich eene vrouw, aan wier roodgeweende oogen men zien kon, dat eene hevige droefheid haar overmeesterd had. Zij leunde zwaar op den arm eener jonge dochter, die haar kind scheen te wezen, terwijl het zwoegen harer borst getuigde, dat nog steeds een vreeselijke smart haar folterde. Beide vrouwen zagen er eenvoudig, doch fatsoenlijk gekleed uit. Uit de gesprekken om ons heen maakten wij op, dat de beklagenswaardige vrouw de moeder was van eene gevangene, die straks met den noodlottigen wagen zou vervoerd worden. Over den aard van haar misdrijf konden wij eenigszins oordeelen, uit de wijze, waarop het volk, wreed in zijn mededoogen, zich uitliet. Zij scheen eene dier ongelukkige meisjes te zijn, die door een laf hartige verleider verlaten, de vrucht van eene ongeoorloofde liefde, met niettemin schuldige hand gedood had. Verder merkten wij nog enkele havelooze jongens, tusschen de 15 en 20 jaren, op, die met luidruchtigheid en groote vloeken over hunnen kameraad spraken, die straks deftig zou wegrijden in de mooie equipage. Eindelijk, daar ging de deur der gevangenis open. Gelijktijdig opende de rijksveldwachter een der portieren van den wagen en met de handen voor het gelaat stormde een man van omstreeks dertig jaren het plein over en den wagen in, aan gegaapt door de nieuwsgierige menigte, van welke velen louter uit nieuwsgierigheid vereenigd waren. Een paar opmerkingen uit den mond der havelooze jongens schooiers zeggen de Amsterdammers als b.v. »nou Jan, die schijnt der ook haast bij te hebben", en »wel G. wat zou die uitgehaald hebben" werden weldra vervangen door eene alge meens stilte, terwijl de rijksveldwachter de deur van het hokje achter den ongelukkige sloot. Een oogenblik later en daar kwam nummer twee. Een opgeschoten bengel, wien de ondeugd en de gemeenheid duidelijk op het terugstootende gelaat te lezen waren, slenterde, dood op zijn gemak, in het gevangenispakje gehuld, de plaats over en kwam met een gemeene lach op straat. Brutaal keek hij de verzamelde menigte aan en toen hij zijn makkers zag, die niet nalieten hem luidruchtig toe te juichen, als had hij de grootste heldendaad bedreven, barstte hij in een hartelijk gelach uit. Bezoer, ouwe jongens!" riep hij, »hou je maar hoor! ik ga met equipage rijden, net as 'n meneer van de Keizers gracht. Zie je, ie doet het portier al voor me open. Heb ik niet een mooie palfrenier Terwijl de anderen hem allerlei toeroepen toesleurden, als b.v. >Veel pleizier hoor!" »Zeg die ouwe pruiken op de Prin sengracht op deze gracht staat het gerechtshof maar goed de waarheid", enz., werd de vermetele schelm door den politiebeambte in den wagen geduwd, niet zonder protest van den jongen mis dadiger, die met krasse bewoordingen verzocht of meneer de smeres" asieblieft zoo goed wou wezen op zijn likdoorens te passen, G Onder het volk werd er schande gesproken over de beestachtige brutaliteit van den boosdoener. Maar de fatsoenlijke lieden onder het publiek lieten zich zooals het gewoonlijk gaat gauw den mond snoeren door de Godslasteringen en ruwe woorden van het gepeupel en ook zooals gewoonlijk schitterde de politie de veldwachters er buiten gerekend door hare afwezigheid. Onderwijl kwam de derde ongelukkige aan, de dochter van de beklagenswaardige moeder, die zich van haar andere dochter losrukt, om haar gevallen doch nog teeder bemind kind tegemoet te snellen. De gevangene was eene knappe jonge dochter; dat kon men nog zeer goed zien, niettegenstaande het verdriet de eenmaal roode wangen vermagerd en met een doodsche bleekheid overdekt had. Weldra lagen moeder en dochter op de plaats der gevangenis in elkanders armen en in menig oog parelde een traan van mededoogen bij dit droevig schouwspel. »Om Godswil kind", kermde de arme vrouw, »zeg dat je het niet gedaan hebt en ik zal je gelooven, al wordt je ook veroordeeld". Met tranen in de oogen rustte het ongelukkige meisje eenige oogen- blikken aan de borst harer moeder, totdat de veld wachter met zacht geweld de vrouwen scheidde. »Ik heb het bij God niet gedaan, moeder!" hoorden wij het arme kind schier uitgillen. »Mijn kind leefde niet meer; bet is van zelf gestorven 1 O, moeder, ze zullen me in de gevangenis blijven houden, maar dan ga ik dood, moeder, ik kan daar niet leven 1" Met zachten dwang leidde de veldwachter de ongelukkige naar den wagen en wees haar hare plaats aan, waarna hij onmiddellijk het portier' sloot en voort rolde het rijtuig. Wat toch bewoog die arme vrouw zich op die plaats te bevinden? Was zij thuis gebleven, zij had zich een bitter verdriet bespaard. Nu zagen wij haar heengaan, na zoolang mogelijk de wagen met strakke blikken te hebben nagestaard, met gebogen hoofd, steunende op hare dochter, die bij het be schreven tooneel snikkend was blijven staan. Arme vrouwen Ongetwijfeld is het goed, dat de gevangenen op deze wijze vervoerd worden, beter dan dat zulks te voet zoude geschieden. Maar wat ons onbillijk, ja zelfs onrechtvaardig toeschijnt is het feit dal zelfs zij, die voor vechten of anderszins veroordeeld zijn, met denzelfden wagen vervoerd worden naar het station. Wie den wagen instijgt is in het oog der toeschouwers een dief; want waarom zou hij anders met den dieven wagen" vervoerd worden. ZELANDUS. Ingezonden Stukken. Aan .9 Er kwam laatst uit een kleine kroeg Een werkman aan (hp waggelt wat), Men wees ©p hem en zei tot my": Die vent ia lekker zat. Vriend Joris kwam van een party, Hij hield zich zelve o zoo stom, Toch zei ik, toen ik hem zoo zag: Je hebt 'em danig om. Een groote heer kwam uit zpn club En liep zeer wank'lend over straat, Dat heer verkeert naar mpn idéé ln kennelijken staat. Met nieuw'jaar zag 'k iemand gaan Zoo rood als een gekookte kreeft, Ik dacht: 't is zeker dat die man Hem ook wel staande heeft. 'k Was in stad en daar zag ik Een militair, een ware reus, 'k Bekeek hem goed en zag dat hp Een snee had in zijn neus. Op bruiloft was laatst Jan gevraagd, Hp ging, want zie hp deed dat graag, Hp kwam raar thuis, want 'k meen hp had Een stuk in zijne kraag. Veel namen vindt men nog misschien Voor hen die zich te veel bedronken. Wil men zoo'n naam niet, 'k raad je dan Loop niet op straat beschonken. Want 't is zeer schadelijk tegenwoordig Als men zich veel te buiten gaat, De glaasjes zpn zoo klein tooh dat er Voor een die zuipt geen geld meer staat. Ook als men maar een beetje slingert Krpgt men direct proces-verbaal, Dat 's erger nog dan kleine glaasjes, Pas op dus, 'k raad je 't allemaal. Wissen kerke, Juli 1890. WITTE HAGE. TELEGRAMMEN. 's Gravenhage, 1 Aug. Benoemd tot directeur van het Rpkstelegraafkantoor te Goes, de heer W. F. A. de Rjjk, thans te Edam. BuenoS'Ayres, 31 Juli. De drukperscensuur is ingevoerd, in de stad is het kalm. De banken zpn heropend, de beurs is nog gesloten. Weenen, 1 Augustus. Alle Bulgaarsche hoofdofficieren zpn naar Sofia ont boden. Ah de vorst erkend is, wil Stambonloff aftreden. .Burgerlijke Stuud van Zierikzee. geboren: 24 Juli. Eene dochter van M. Veltman en W. Adriaanse. 29 dito. Eene dochter van F. Schoo- nen en D. J. Moermond. 30 dito. Eene dochter van J. J. Vermeule en M. J. Flikweert. overleden: 26 Juli. P. C. de Clerck, oud W. A. Wierikx. vrouw van MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 29 Juli. Meekrap. Heden werd weinig aangeboden tot de onveranderde iets hoogere prijzen, niette min bleef de kooplust beperkt en werden slechts enkele partijtjes afgedaan. Noteering f 16,25 a f 16,75 naar kwaliteit. Dordrecht, 31 Juli. Tarwe. Tweejarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 7,80 a f 8,—, Jarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f0, a f 0,—. Jarige Overmaassche, goede en mindere f 7,40 a f7,70. Nieuwe puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 8,— a f 8,50, dito goede f 7,50 a f 8,—, dito mindere en blauwe f 7,— a f 7,20, dito zomer f 0,— a f 0,—. dito Canada f0,a 10,Rogge. Nieuwe Z., VI. en Overm, f6,20 a f6,50. Gerst. N. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 0,— a f 0,—, dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 0,— a f 0,—, dito Zomer- Zeeuwsche en VI. f 4,50 a f 5,—, dito Overmaassche en Flakkeesche f 4,50 a f 5,—. Spelt (nieuwe) f 0,a f 0,Haver. Nieuwe (lange) f 3,30 a f 4,30. dito (dikke) f 3,50 a f 4,50. Paardenboonen f5,30 a 15,60. Duivenboonen f6,50 a f7,—Witte Boonen f 8,— a f 8,50. Bruine Boonen f 7,50 a f 9,—. Erwten (kook-) f 7,50 a f 8,—, dito (mesting) f 0,— a f 6,50. Kool zaad f 9,— a f 9,50. Zomerzaad f—a'f—Kanarie zaad f 6,a f 7,Lijnzaad zonder handel. Oostburg, 30 Juli. Ter graanmarkt van heden bestond de aanvoer meest uit Koolzaad en enkele monsters Tarwe en Paardenboonen. De twee laatste artikelen werden bij gerieven tot ruim vorige prijzen verkocht. Koolzaad, vrij algemeen op f 10,gehouden, was daarvoor niet te plaatsen. Na deugd werd de noteering geboden doch er werd bijna niets afgedaan. Men besteedde heden voor: Jarige Tarwe ff a f—Nieuwe Tarwe f7,—f7,50 a f8,75. Jarige Rogge f j—f a f Nieuwe Rogge f ,6—, f 6,10 a f 6,40. Jarige Wintergerst 1 f a f Nieuwe Wintergerst f 0,—, f 0,— a f 0,—. Jarige Zomergerst f f a f Nieuwe Zomergerst f 0,f 0,a f 0,—. Haver f 0,—, f 0,— a f 0,—. Paardenboonen f 5,25, f 5,50 a f 5,75. Groene Erwten f 0,—, f 0,— a f 0,—. Koolzaad i 9,— a f 9,25. Kanariezaad f a f per 100 K.G. Middelburg-, 31 Juli. Ter Graanmarkt yan heden was de aanvoer uit Walcheren van Tarwe zeer klein en van nieuw Koolzaad vrij goed. Tarwe werd gekocht van f 8,10 tot f 8,25, mindere kwaliteit f 7,90 tot f 8,—. Ronde Brnineboonen op f 10,— en Krombekkende dito mede op f 10,— gehouden. Puike Witteboonen f 10,— a f 10,25 be taald. Paardenboonenop f 6,— gehouden. Koolzaad werd voor olieslagerijen weinig en voor verzending veel gekocht tot f 9,50. Overige artikelen ontbreken. Met het snijden van Gerst en het pikken van Erwten is men begonnen. Versche Boter f 1,10 a f 1 20 per kilo. Eieren per 100 stuks f 3,30. Goes, 29 Juli. Jarige Tarwe onveranderd in prijs. Koolzaad aanzienlijk lager in prijs, doch vrij goed droog. Kar wij volgens noteering verkocht. Oude Tarwe f 7,75 a f8,Nieuwe Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Rogge f 0,— a f 0,—. Wintergerst f 0,— a f 0,—. Zomergerst f 0,— a f 0,—. Haver f 0,— a f 0,—. Kook- erwten f 0,a f 0,Mestingerwten f 0,a f 0, Bruineboonen f 0,a f 0,Paardenboonen f 0,a f 0,Platteboonen f 0,a f 0, Boter per Kilogram f 1,15 a f 1,20. Eieren per 100 stuks f 3,10 a f 3,20. lerselte, 1 Aug. OESTERBEURS. Verkocht: Zaaigoed l1 It tot 21/, c.M. f 2,30, 2i/j tot 3'/. c.M. f 3, 21/. tot 4 c.M: f4. Weekmarkt te Zierikzee, 31 Juli 1890. Boterprijzen De Boter is verkocht voor 52i/2i 58 en 60 Cent de 5 Hectogram. Eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor f 0,85, f 0,87 ya en f 0,90 per 25 stuks. Eend-eieren voor f 0,90 per 25 stuks. STOOMBOOTDIEN ST Augustus 1890. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: Zaterd. Zond. Maand. Dinsd. Woens. Woens. Dond. 2 'smorg. 11,u. 3 's midd. 6, 4 'smorg. 11,t 5 8, 6 7, 6 's midd. 4,30 7 6,— Vrijdag 8'smorg. 11, Zaterd. 2 's morg. 6,30 u. Zond. 3 6, 4 9 6,30 4 's midd. 3,30 5 3,30 6 'smorg. 11,30 Maand. Maand. Dinsd. Woens. Dond. 7 6,9 Vrijdag 8 9 6,30 Vrijdag 8 'snam. 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tjjdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemeu voor den wagen van Cat- sche veer, zal om een bywagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. In de maand Augustus zullen des Zondags üetourbilletten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzelfden dag: Middelburg, Zierikzee, vice versa, eerste klasse a f 1,509 tweede klasse f 15 Tusschenveerenvice versa, eerste klasse a f 1,309 tweede klasse a f 09@0. Schipper A. van der HUCHT, vertrekt Woensdag van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrydag-namiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. V Getrouwd C. P. BLOM en E. VERSEPUT, die, mede namens wederzydache betrekkingen, hunnen hartelylren dank betuigen voor de vele bljjken van belangstelling by hun huweljjk ondervonden. zonnema.ire, 30" Juli 1890. Bevallen van een' Zoon, CORNELIA VERMEULE -Giljam. St. Maartensdijk, 27 Juli 1890. m Bevallen van een Meisje, M. L. DIKSCHEIKerscheling. Zierikzee, 31 Jnli 1890. 9 Bevallen van een Meisje, TANNETJE KODDE, echtgenoote van A. VAN LUIJK Cz. Jr. St. Annaland, 31 Juli 1890. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt zyn Bar tel ij ken dank voor de vele bljjken van belangstelling bjj het overljjden zjjner Moeder, de Wed. P. v. WOUWE, ondervonden. Namens Broeders, Zusters en verdere Familie, 4 L. UIL. Zierikzee, 1 Augustus 1890. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt zijn dank aan allen, die hebben medegewerkt en die van .hunne belang stelling hebben doen blijken, bij zijne benoeming tot Lid van den Gemeenteraad te Ellemeet. A. v. d. WERF Bakker en Winkelier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Oosterland brengen ter algemeene kennis, fat overeenkomstig 1 van Art. 28, juncto Art. 14, van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland, Provinciaal blad No. 2 van 1887, van den 8 Augastus tot en met den 8 September 1890, dagelyks op de werkdagen ten Gemeente huize voor ieder kosteloos ter inzage ligt, een door Burgemeester en Wethouders opgemaakt Ontwerp ■van Wjjziging van den ligger der Wegen en Voetpaden in de voornoemde gemeente, met de kaart; alsmede dat gedurende dien termjjn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bjj den Raad. Oosterland, den 1 Augustus 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DER HAVE, Voorzitter. WAS, Secretaris. VOOR DE Bovengenoemde collecte zal D. V. gehouden worden Maandag 4 Augustus e.k. Zjj, die bereid zjjn bij te dragen, maar worden voorbijgegaan, kunnen hunne gaven storten ton huize van den Penningmeester, W. J. VAN DEN BERGE, Horlogiemaker, Poststraat 106, alhier. De COMMISSIE voor de GASFABRIEK en de STRAATVERLICHTING te Zierikzee, zal, op Kater- dag 9 Augustus 1890, des namiddags te 3 uur, ten kantore van den Directeur van voornoemde fabriek, AANBESTEDEN: Inlichtingen zijn te bekomen bij den Directeur, bij wien ook, op franco aanvrage, de voorwaarden van aanbesteding, tegen betaling van 35 Cent verkrijg baar zijn. De Voorzitter der Commissie, W. A. OCHTMAN. fljwHe Deurwaarder J. FRANSE zal publiek llf verkoopen s Maandag 4 Augustus 1890, 's namiddags 2 ure, op de Schuithaven te Zierikzee, aan het door Mejuff. de Wed. BOOT bewoonde huis 1 mahoniehouten Kabinet, dito Secre tarie en Kastje, Tafels, Stoelen, Spie gels, Schilderijen, Porselein-, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk, mooie Vloerkleeden, 2 Toonbanken1 met zink beslagen, Vleeschreltken, Slach tersgereedschap, 1 gegoten Kookfor- nuisAfbraak en meer andere Goederen. Te zien op den verkoopdag van 14—4 ure. Tor overname aangeboden BOEKEN voor de verschillende klassen der H. B. S. Adres H. LAKENMAN, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 3