MIDDELBURG», ZIERIKZEE. Schipper REGOORT A P V E R TENTIÉN. ontstond hierdoor een gevecht met de agenten, die natuurlijk ook werden aangevallen door de niet in arrest genomen Ylissingers. Het gevecht werd evenwel zoo ernstig, dat de gerechtsdienaren van de wapenstok moesten gebruik makeneen der agenten kreeg een slag in het aangezicht en werd omvergeduwd, waar door hij met de lendenen op een kruiwagen terecht kwam en zich nog al vrij ernstig bezeerde. Onmiddellijk werd meer politie gezonden en gelukte het drie der woestelingen in arrest te nemen; de anderen werden met de wapenstok de stad uitgedreven tot op den Nieuwen Ylissingschenweg Dat de Vlissingsche heeren wel berouw zullen krjjgen van hunne handelingen, is aan geen twjjfel onderhevig. Zjj zullen hun optreden wel gestraft zien. 't Is evenwel te verwonderen, dat er niet meer botsingen met de politie en Vlissingers ontstaan; bijna iederen Zondagavond wordt er gevochten tusschen Middelburgsche en Ylissingsche aankomende mannen. Zondag j.l. werd er zelfs met messen gevochten, waar door een Vlissinger eene belangrijke wonde aan het hoofd heeft bekomen. Geersdijk, 14 Mei. Het zoontje van den koffiehuishouder Willemsen alhier werd heden voor de verderfelijke gewoonte van achter rijtuigen te loopen, zwaar gestraft. Op den grintweg op den djjk tusschen Wissenkerke en Geersdijk, raakte zjjn eene been tusschen de vaste en de bewegende deelen van een rijtuig, zoodat er zich even boven den enkel eene duidelijk zichtbare wonde vertoonde. Daar het jongentje niet kon loopen moest hy een eind huiswaarts ge dragen worden, tot gelukkig dokter D. J. .Helder man van Wissenkerke met zyn rijtuig aankwam en het jongentje verder in zyn wagen naar huis vervoerde. Bij onderzoek moet het den geneesheer gebleken zyn, dat het been nog al beschadigd was en dat het geruimen tyd niet gebruikt mag worden. Dat andere jongens zich daaraan spiegelen! Bruinisse, 15 Mei. Toen heden avond de ge broeders de R. van Sir-Jansland, de Nieuwstraat in onze gemeente wilden binnenryden, schrikte het paard, toen het de brug, die toegang tot die straat geeft, moest overgaan. Het sprong eensklaps ter zijde en kwam in de sloot terecht. Gelukkig sprongen de beide broeders tydig uit het wagentje, dat op den kant bleef staan en kwamen met den schrik vrjj. Het ge lukte, het paard dat ook geen letsel bekomen scheen te hebben, behouden op den wal te brengen. Door den geweldigen schok werd de ijzeren baning der brug geheel weggerukt en in de sloot geworpen. Zierikzee16 Mei. Aan een onderhoud, dat een der medewerkers van het Vaderland dezer dagen had met generaal Booth van het heilsleger, ontleenen wy het volgende »Hoe gaat het met de beweging in Holland vroeg de medewerker van genoemd blad. •Vrij goed, maar niet zonder moeite. Men begrijpt ons blijkbaar niet," antwoordde de generaal. Ik veroorloofde me op te merken, dat velen, mis schien instemmende met het doel en de beginselen van het leger, zich door de wyze waarop het zich manifesteert, laten terughouden. »De vorm is inderdaad vreemd," gaf de generaal toe, »maar die vorm is noodig. Ziet ge, we wenden ons niet tot de beschaafde menschen. God heeft hun verstand genoeg gegeven om te weten, wat zij moeten doen of laten. Maar wij bemoeien ons alleen met de laagste klasse der maatschappy, en voor wie daartoe behooren zyn onze vormen inderdaad een attractie. Die menschen kunnen beter gemaakt worden dan ze zijn, maar in de kerk komen ze niet. Ze be grijpen geen hoogdravende taal en kunnen geen klassieke muziek genieten. De kerk is voor hen te flauw, te week." Ik zeide, dat ik dan ook nooit in de kerk kwam. »Ziet ge", vervolgde mr. Booth, »daar hebt ge 't nu alMaar jt does 'nt matterGe kunt toch een goed mensch zijn en dat is de hoofdzaak." Ik vertelde hem, dat ik zelfs geen christen was. •Maar dat behoeft u niet te beletten in God te gelooven en een goed mensch te zyn. Ik houd hetgeen ik geloof voor 't beste voor mij. Maar ik ontzeg niemand het recht om te meenen, dat zijn godsdienst de ware is. Onze godsdienst, die van het heilsleger, is de godsdienst der humaniteit. Armen kleeden we, hongerigen voeden we, luiaards leeren we werken, dronkaards verbeteren we, door hun te leeren: God is liefde. Geloof me, we maken de menschen tot goede menschen. En als ik wist, wat ik niet onderstel (de generaal kan erg aardig zyn) dat gy niet een goed mensch waart; als ik dat wist en we waren onder vier oogen, want dat zeg ik nooit als er anderen by zyn dan zou ik niets anders tot u zeggen dan laat ons te zamen God bidden, dat by u goed make. Ik zou u niet eerst vragenwelken godsdienst belijdt ge?" •Inderdaad?" •Neen wy nemen menschen aan van eiken stand, van elke godsdienstige richting. Yoornamelyk Protes tanten, maar ook Katholieken en Joden behooren tot onze volgelingen. Maar meestal behooren ze tot de lagere klassen." •En hoe staan de machten in de verschillende Staten tegenover u?" •Niet overal zoo welwillend als hier. Men schynt niet te begrijpen welk nut wy opleveren voor den Staat, omdat wy verbetering aanbrengen in den toe stand van de laagste categoriën van personen, van degenen die in den regel het gezag van den Staat ondermijnen. En de kerk! Wel, die moest ons al zeer dankbaar zjjn, want wjj zuiveren haar van het vuil, dat haar aankleeft. •Verbiedt ge het kerkgaan?' Volstrekt niet. We laten een ieder vrjj. Maar ze komen liever bij ons, omdat ze aantrekkelijkheid vinden in ons bidden en zingen." •Wij houden anders in Holland niet van die aardige deuntjes althans voor een godsdienstig doeleinde." •Ten onrechte. Het is veel natuurljjker vrooljjk te wezen, dan met een lang gezicht te zitten." Volkomen waar, generaal," zei ik, »maar by u schjjnt men niet alleen vroolijk, maar zelfs opgewonden en zenuwachtig te zyn." •Gij doelt op de meeting van dezen middag. Maar dat is iets ongewoons. Ze waren bjjzonder vrooljjk en voor velen hunner is 't nog alles zoo nieuw. En boven dien 't gebeurt niet eiken dag dat zjj den •gene raal" in hun midden hebben". Wy" lachten eens en ik vroeg den generaal verder of hij dacht dat het leger invloed oefende op de maatschappjj in 't algemeen. •Voorzeker," antwoordde hy. »Onze beweging is internationaal. Dat belet ons met eerbied te prediken aan het gezag van elk der bjj onze beweging betrokken landen. Als ik in Amerika woonde, zou ik een goed republikein zijn, geljjk ik nu ben een gehoorzaam dienaar van Hare Majesteit. Politieke richting hebben we niet, maar toch doet onze beweging ongemerkt den socialisten veel afbreuk. Want onze beweging is die van het practisch socialisme. De socialisten beloven brood, wjj geven het. De socialist zegt: ik zal uw toestand verbeteren met de wet in de hand, wy zeggen: ik zal u beter maken door de liefde Gods." (Socialist» say: I'll make you richer by law; we say: I'll make you better by love zoo was de oorspronkelijke woordspelling). Z. M. heeft pensioen verleend aan M. Beneker, hoofd der school te Hoedekenskerke, ten bedrage van 600 's jaars. De gemeente Biervliet heeft een weigerend ant woord ontvangen op het verzoek tot vrjjstelling van schoolgeldheffin g. Op de voordracht van onderwjjzer aan de gemeente school aldaar, hoofd de heer Den Bouwmeester, staan alphabetisch de heerenA. Cavaal te Ritthem, P. van Hekken te O. en W. Souburg, W. J. van Nieuwen- huizen te Tholen, D. S. Oosterhout te Warfum en H. Workman te Usquert. Zierikzee, 16 Mei. Naar wjj vernemen, zjjn Woensdag j.l. door het Kantongerecht alhier o. a. veroordeeld D. V., arbeider te Zierikzee, wegens openbare dronken schap, tot 3 weken hechtenis en plaatsing voor één jaar in eene rjjkswerkinrichting. G. L., scbaren8ljjper te Zierikzee, wegens openbare dronkenschap, tot 14 dagen hechtenis en plaatsing in eene rjjkswerkinrichting voor den tijd van drie maanden. Naar men aan het N. v. N. mededeelt, werden door eenige belangstellende heeren pogingen aangewend om het pensioen van den gepensioneerden kapitein van het Indische leger, Willink Ketjen, in kapitaal om te zetten, waarmede genoemde heer naar Californië zal emigreeren. Woensdag in den vroegen morgenstond woedde boven het land van Kuyk een hevig onweer. De blik sem sloeg te Linden in het woonhuis van De Wildt, dat met de schuur eene prooi der vlammen werd. Na genoeg alles werd gered. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd, de inboedel echter laag. Te Gassel werd het huis van den burgemeester Poos getroffen, doch het begin van brand werd spoedig gebluacht. De hagel die hier en daar viel heeft geluk kig geen noemenswaardige schade aangericht. Ook te Heumen werd eene boerderjj eene prooi der vlammen, door het inslaan van den bliksem. Ten gevolge van het inslaan van den bliksem brandde heden morgen te half zeven uren onder Leerbroek een der watermolens van den polder Middelkoop af. De bliksem sloeg te Lithojjen in de boerenwoning van Willem van Leuken, landbouwer, nam zynen weg door de openstaande voordeur, gang en door het achterhuis naar buiten, zonder brand of schade te be rokkenen. De verschrikte bewoners namen eene sterke zwavellucht waar. Te Alem sloeg de bliksem in het huis van den brigadier der rjjbsveldwacht, onder ge- ljjke omstandigheden als te Lithojjen. Nader schrjjft men uit Maas en Waal: Te Dreumel en Alfen richtte de hagel groote ver woestingen aan; glasruiten werden er verbrjjzeld, terwjjl aan boom- en veldvruchten veel schade werd veroorzaakt. Het regenwater stroomde over de wegen en akkers naar de lager gelegen velden, die totaal onder water werden gezet, zoodat men heden ochtend het vee uit het water moest halen om naar hoog ge legen weiland te brengen of op stal te zetten. Ook te Maasbommel, Wamel en Leeuwen werden de lagere weilanden overstroomd, doch de schade door hagel en stortregen geleden is er betrekkeljjk gering tegenover die van Alfen, Dreumel en Heerewaarden. Verscheidene boomen, telegraafpalen enz. werden getroffen en enkele stukken vee gedood. Te 's Bosch is bjj de heeren gebr. Van Mackelen- bergh, magazjjn van jjzerwaren, Hinthamerstraat, het hemelvuur ingeslagen. Op eene der slaapkamers de bewoners waren, zooals zeker in vele huishoudens, op gestaan, baande zich de bliksem een weg door den schoorsteen, kwam door het open gat van de kachel- pjjp in de kamer en sloeg over op den draad van eene electrinche schel, dien hij volgde naar beneden in eene andere slaapkamer, waarin zich ook huisgenooten be vonden. Daar sloeg hij van den draad op de gaspjjp en schynt zoo zyn weg naar den winkel en in den grond gevonden te hebben. Gelukkig zonder iemand te deren of iets van beteekenis te beschadigen. Hjj liet een solferdamp achter, zóó sterk, dat men meende, dat er brand was ontstaan, hetgeen echter weldra bleek, niet het geval te zjjn. T EL E GRTM^M E N. Appelscha, 16 Mei. De werkstaking is heden algemeen. Slechts enkele schippers kunnen onder militaire bescherming turf laden. KERKNIEUWS. Bruinisse, 15 Mei. In de heden middag ge houden vergadering van het Kiescollege der Nederl. Herv. Kerk alhier, werd als predikant beroepen de heer J. Bolkestejjn, predikant te Ter Aar. De heer H. R. Offerhaus te Ulrum heeft bedankt voor het beroep naar Dreischor. Aangenomen het beroep naar de Herv. gem. te Poortvliet, door ds. A. F. Simons te Bergschenhoek. Aanbestedingen, Verkoopingenenz. Uitslag der door het Dageljjksch Bestuur van het Waterschap Schouwen den 14 Mei 1890 gehoudene aan besteding van de vernieuwingenherstellingen en leveranciën, behoorende tot de gewone aarde-, kram-, rjjs-, steenglooiing- en andere werken, aan de zeedjjken van het Waterschap Schouwen, in 6 perceelen, bjj inschryving en opbod, volgens bestek No. 141, dd. 24 April 1890, als: le perceel, district de Zuidhoek, inschrjjvers P. J. Visser Pz. te Hansweerd, 3744; H. Berrevoets Hz. te Kerkwerve, 3700; W. Berrevoets te Zierikzee,/3640; A. van Popering te BruinisBe, 3629; J. van Strien te Zierikzee, 3600; H. C. van den Ende te Zierikzee, 3499; W. Ringelberg te Duivendjjke, 3475; M. van der Linden te Zierikzee, 3450Jacob de Rjjke Jz. te Stavenisse, 3390. Aangenomen door en toegewezen aan Jacob de Rjjke Jz. te Stavenisse voor 3390. 2e perceel, district Borrendamme, inschry vers M. van der Linden te Zierikzee, 14950; W. Ringelberg te Duivendjjke, 14750; W. Berrevoets te Zierikzee, 14525; Jacob de Rjjke Jz. te Stavenisse, 14130; A. van Popering te Bruinisse, 13931; H. C. van den Ende te Zierikzee, 13900; P. J. Visser Pz. te Hans weerd, 13749; J. C. Bolier Cz. te Bruinisse, ƒ13648; Jacob van Strien te Zierikzee, 13600. Aangenomen door en toegewezen aan Jacob van Strien te Zierikzee voor 13600. 3e perceel, district Flaauwers, inschry vers H. C. van den Ende te Zierikzee, 6000; A. van Popering te Bruinisse, 5950M. van der Linden te Zierikzee, 5900; Jacob van Strien te Zierikzee, f 5900; P. J. Visser Pz. Hansweerd 5855W. Berrevoets te Zierik zee, 5750H. Berrevoets te Kerkwerve, 5700 J. C. Bolier Cz. te Bruinisse, 5697; W. RiDgelberg te Duivendjjke, 5675. Aangenomen door eb. toe gewezen aan Willem Ringelberg te Duivendjjke voor f 5625. 4e perceel, district Koudekerke, inschrjjvers M. van der Linden te Zierikzee, 2725; A. van Popering te Bruinisse, 2600; H. Berrevoets Hz. te Kerkwerve, 2500; H. C. van den Ende te Zierikzee, 2500; P. Vink te Noordgouwe, 2475; Jacob van Strien te Zierikzee, 2400; W. Berrevoets te Zierikzee, ƒ2350; H. J. Romcjjn te Burgh, 2197. Aangenomen door en toegewezen aan Hubertus Jan Romejjn te Burgh voor 2197. 5e perceel, district Scharendjjke, inschrjjvers W. Ringelberg te Duivendjjke, 6250; H. C. van den Ende te Zierikzee, f 6200; M. van den Hoek te Ter- neuzen, 6100; Pieter Vink te Noordgouwe, f 5650. Aangenomen door en toegewezen aan Pieter Vink te Noordgouwe voor 5650. 6e perceel, districten Langendjjk en Brouwershaven, inschry vers M. van den Hoek te Terneuzen, f 3700; C. Kappers te Brouwershaven, 3500; H. O. van den Ende te Zierikzee, 3449; Pieter Vink te Noordgouwe, 3400; Willem Ringelberg te Duivendjjke, f 3400. Aangenomen door en toegewezen aan Willem Ringel berg te Duivendjjke voor 3300. Uitslag der verpachting van jachtrecht op Noord- Beveland, dd. 13 Mei 1890, gehouden door den ontvanger der registratie en domeinen te Goes. Ingeleverd waren vjjf biljetten: De heer B. Verhejj Pols te Ierseke schreef in voor perc. 1 ƒ60,10 en perc. 3 ƒ70,10; dhr. L. de Wilde te Koljjnsplaat voor perc. 4 150; dhr. V. Catoire te Rjjssel (Frankrjjk) voor de massa 706dhr. W. M. Roggenbacb de Haan te Loosduinen, bjj biljet dd. 12 Mei 1890, voor perc. 1 ƒ100, perc. 2 ƒ284, perc. 3 ƒ120, perc. 4 ƒ200 en de massa op ƒ704, en dezelfde bjj biljet dd. 13 Mei 1890 voor de massa 825. Aan den laatste is het jachtrecht gegund onder voorbehoud van goedkeuring. Gemengde Boricliteii. In den Bredaschen gemeenteraad heeft men weêr eens een pretje gehad. De heeren hadden het over de verbouwing van eene school en de benoeming van een paar onderwijzers. De heer Smits: «Mijnheer de voorzitter, ik heb vrede met die oproeping, als we hierdoor maar niet in principe uit maken, dat de school aan de Nieuwehuizen zal worden verbouwd". De voorzitter: »We zitten hier toch niet om elkaar voor den gek te houden?" (Hilariteit). De heer Smits: (Driftig.) »Dat doet ge ons zoo dikwijls! Ge houdt ons altijd voor den gekWat duivelkater is datDenkt ge soms, dat ge met een kwajongen te doen hebt, die zich bij den neus laat nemen?" (Opschudding.) De voorzitter: »Nu, nuDe heer Smits: »Ik ben niet van plan me te laten behandelen als een kwajongen!" Vrede, vrede en geen gevaar. Het Duitsche leger bestaat thans uit 486,983 manschappen, zonder degenen die slechts voor één jaar in dienst zijn. Een bleeker te Hilversum is bekeurd wegens het heimelijk vervaardigen van zeep en dientengevolge ver oordeeld tot f 100 boete of dertig dagen hechtenis. De katten-tentoonstelling te Amsterdam is door 3000 betalende perjonen bezocht. Kxoik. Volgens de lui, zou Trui van Holenben, niet voor zijne zuster, maar wel voor hem, heel aardig zijn. Kwali. Och maatdie Truitjespraat neemt men te baat om de gemeente te misleiden en de aandacht af te leiden van Tant, die vieze klant en van de nicht, 't scheefneuzig wicht. Neenboerenburgers, buitenlui. Ze komt pas zijn Trui. Eene vrouw te Ouderdorp moest zulke gemeene laster niet uitstrooien van hare meid, die vertrokken is; het was beter dat zij aan haar vroegeren tijd dacht: Dus, vrouwmet uw gemeene mond, Strooit zulke praatjes niet meer rond Ge zijt toch zelf te vol gebreken Om kwaad van and'ren te gaan spreken. Jansje te St. Philipsland moet zooveel praats niet hebben van meisjes waarvan niets te zeggen valt, want als zij naar haar eigen gebreken ziet, heeft zij meer dan genoeg. Een meisje uit de Kerkstraat te Sch. wordt verzocht zooveel onwaarheden niet uit te strooien van jongens die haar liever van achter dan van voren zien. Als men door de Kerkstraat Van 't Noorden naar het Zuiden gaat, Dan aan de linkerzij dier straat, Daar woont een dame van geweld Met veel beweging maar geen geld. Aldus nu dame van parade, Wees nu vriendelijk aangeraden, Om na het dansen van den wals, Niet meer te drinken limonade Vooral niet uit eeu warmen hals. Een meisje te Oosterland aan den Achterweg moest zooveel praats niet hebben van jongens waarvan niets te zeggen valt. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik u nog eenige plaatsruimte verzoeken voor het volgende De kapitein der stoomboot «Middelhamis" trachtte in een ingezonden stukje in uwe Courant van 9 dezer als laster en niets dan laster te doen voorkomen, hetgeen ik meende ter waarschuwing van anderen bekend te moeten maken in uw blad van 25 April 1.1. aangaande de door mij op 18 April 1.1. van hem ondervonden behandeling bij gelegen heid, dat ik met gemelde boot een paard zou doen ver voeren. Die onbeschofte, eenen gezagvoerder onwaardige, behan deling tracht hij nu ongedaan te maken door te beweren, dat ik niet ten half drie ure, maar eerst bij het voor de 2de keer luiden vóór de boot zou zijn geweest. Maar dat gaat niet. Van al hetgeen ik in mijn ter waarschuwing strekkend stukje schreef, neem ik niets terug, zoo min van het door mij opgegeven uur als van de daarbij vermelde feiten. Doch gesteld, dat ik wat laat gekomen ware, zou zulks eene reden te meer geweest zijn om te verwachten, dat het paardenhok dan toch stellig in orde en de noodige touwen ook bij de hand zouden zijnmen had dan immers nog meer dan tijd gehad, de noodige voorzorgen te nemen, die nu bij aankomst met het paard nog niet genomen waren. Ook zou hij bij eene te late aankomst het vervoer van het paard hebben kunnen weigeren, maar in geen geval paste het hem, na de inontvangstneming en na het door gemis van eenvoudige maatregelen veroorzaakt ongeval, mij met het paard weêr aan den wal te jagen onder bewoor dingen, die bij dergelijke gelegenheid zelf! in den mond van den gezagvoerder eener beerschuit misplaatst zouden zijn. Deze feiten wil hij blijkbaar vergoelijken door de bewe ring, dat het paard «alles schijnt stuk te willen slaan". Hij weet echter wel beter, dat het paard volstrekt niet geslagen heeft. Ook kan zoo noodig de getuigenis van de kapiteins der booten «Schelde" en »den Bommel", waar mede het paard zonder moeite denzelfden dag en een dag later vervoerd werd, ten bewijze strekken, dat er van een slaand paard of eenen zoogenaamden nslaander" geen sprake was. Voor 't overige gun ik den gezegden kapitein zijne be komen inlichtingen van »ter zijde" en tevens zijne illusie, dat het publiek wederom voor de zooveelste maal onrede lijkheden billijk noemen zal. Bij voorbaat dankend voor de opname dezer verblijve hoogachtend Nieuwe Tonge, 12 Mei 1890. UEds. dienaar, A. C. BREESNEE Tz. 333° Staats-Loterij. Collecten uit het 8e district van Zeeland. 5e Klasse, le L ij s t. No. 1359 prijs van f 200. D 2269 200. Prijzen van lO. 1317 3317 9685 10437 Nieten. 509 1465 7774 9613 10477 16736 510 2207 8705 9650 15433 16768 1051 2220 8724 9700 15478 16788 1404 2222 8760 10407 16724 16800 1416 2282 9521 10461 16734 2e L ij s t. Prijzen van f 70. 1077 7767 7792 9510 9629 1397 7776 8703 9518 11677 Nieten. 1006 2296 7705 7798 10471 13784 16781 ■1080 3301 7716 9549 11672 14341 1366 3322 7732 9666 11673 16741 1387 3331 7768 10191 11693 16742 1463 5740 7773 10442 13765 10758 3e L ij s t. No. 1021 prijs van f 100. 3357 100. Prijzen van 20. 1339 3302 5750 8748 9286 14321 2205 3367 7713 8780 9696 14372 Nieten. 519 1330 3338 8764 10404 14319 1076 1419 3343 8789 10426 14347 1079 1481 5732 9288 10456 14362 1087 2247 7703 9289 10496 15401 1100 2273 8702 9522 11658 16706 N.B. De uitkomsten der nummers der 4e Lijst van 16 Mei zullen in den volgenden Nieuwsbode worden opgenomen. MARKTBERICHTEN. 13 Mei. Meekrap. Heden zeer beperkte vraag, dientengevolge werd er weinig of niets verkocht. Aanbiedingen daarentegen waren tamelijk ruim. Oostburg, 14 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer bijzonder klein en er bestond minder drukke vraag. Meest alles werd echter op vorige prijs gehouden en gegadigden, hoewel lager gestemd, gaven aan die eischen schoorvoetend toe. Men besteedde heden voor: Jarige Tarwe f f a f Nieuwe Tarwe f 6,f 6,75 a f 7,25. Jarige Rogge f f a f Nieuwe Rogge f 5,25, f 5,50 a f 6,Jarige Wintergerst l i a f Nieuwe Wintergerst f 5,50, f 6,a f 6,25. Jarige Zomergerst f f a l Nieuwe Zomergerst f 4,75, f 5,a f 5,20. Haver f 3,t 3,50 a f 4,Paardenboonen f 5,f 5,25 a f 5,40. Groene Erwten f 0,f 0,a f 0,Koolzaad 1 a f Kanariezaad f a f per 100 K.G. Middelburg, 14 Mei. Ter Graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren klein, meesteel Tarwe en Witteboonen. Tarwe was begeerd en 25 cent hooger gekocht van f 7,25 tot f 7,50, afwijkende f 7,a f 7.15. Rogge en Wintergerst niet ter markt. Zomergerst met weinig handel f 4,75 a f 5,Bruineboonen zoo goed als opgeruimd en puike soort f 9,betaald. Voor puike Witteboonen werd f 9,besteed. Paardenboonen f 5,40 a f 5.50. Tuinboonen f 5,75 a f 6,Goene Kookerwten niet getoond. Versche Boter f 0,75 a f 0,85 per kilo. Eieren per 100 stuks f 3, Goos, 13 Mei. De aanvoer was uiterst gering; in de prijzen was bijna geene verandering, alleen Rogge werd iets hooger verkocht. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 6,75 a f 7,25. Nieuwe Rogge f 5,70 a f 6,—. Wintergerst f 5,— a f 5,20. Zomergerst f 4,30 a f 4,60. Haver f 2,75 a f 3,15. Kook erwten f 0,a f 0,Mestingerwten f 0,— a f O, Bruineboonen f 0,a f 0,Paardenboonen f 0,a f 0,Platteboonen f 0,a f 0,—. Boter per Kilogram f 0,70 a f 0,85. Eieren per 100 stuks f 2,60 a f 2,80. I©rs©lt©9 9 Mei. OESTERBEURS. Verkocht: diverse soorten Zaai-Oesters van f 2,tot f 10, STOOMBOOTDIEN ST Mei 1890. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: 11,u. Zaterd. 17 s morg. 6,30 u 4,— Zond. 18 7,— 11,— Maand. 19 6,30» Maand. 19 's midd. 3,30» 8,— Dinsd. 20 3,30» 8,— Woens. 21 3,30» 8,— Dond. 22 3,30 8,— Vrijdag 23 3,30» Dinsd. 20 Woens. 21 Dond. 22 Vrijdag 23 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tydig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Cat- sche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Schipper A. van der HUCHT, vertrekt Woonsdag van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrydag-iiamhhlHers van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. vertrekt Woensdag vnn Zierikzee naar Middelburg en des Vrijdags-namiddags van Middelburg naar Zierikzee. 25-jarige Echtvereeniging van F. HOUDKAMP en WILLEM IENA UIL. Mb Zierikzee, 17 Mei 1890. (O^ Jj Hunne dankbare Kinderen. Zondag a.s. (den 18 Mei) hopen onze geliefde Ouders: ADRIAAN DE JAGER en M JOZINA VAN DER WERFF hunne 85-jarige Echtvereeniging te j herdenken. rl Hunne dankbare Kinderen. /T Scherpenisse 18 Mei 1890. A U Zondag 48 Mei hopen onze geliefde (T OL Ouders Mb LEENDERT IZAaK VAN AST KAATJE GOEDEGEBUURE hunne 40-jarige Echtvereeniging te vieren. M9 Hunne dankbare Kinderen. Jj Zonnemaire, 18 Mei 4890. Aanstaanden Maandag 19 Mei /Z hopen onze geliefde Ouders PIETER BEIJE Lz. CORNELIA DALEBOUT Ld. i hunne 85-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Bebuwd- en Kleinkinderen. Kerkwerve, Mei 1890. V Ondertrouwd MARINUS van GASTEL en WILLEMIJNTJE van IIOEVE. schuddebeurs 14 Mei 1890. Sir-Jansland,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 2