TELEGRAMMEN. Het Paarden-Stamboek. niet by den zieken Keizer, geantichambreerd. Nu moet ik dat ook leeren kennen." (Het Russische blad deelt dit en andere gezegden van Bismarck en den Keizer in het JDuitsch mede.) Toen de Keizer kwam, werd de grijze staatsman bp Z.M. ontboden. Hjj bleef aan den ingang van de kamer staan en zei dat hij gekomen was om zjjn opwachting te maken als nieuwe veldmaarschalk van het Duitsche leger. De Keizer gaf hem de hand, liet hem plaats nemen en begon terstond te spreken over Bismarck's weigeren van den Hertogstitel. „Dat zal ik niet dulden", zeide hij. „Een titel afwpzen, die ik wil dat U eeren zal, is mjj beleedigen. Ik wil U verheffen, niet vernederen." „Ik ben Uwer Majesteit dankbaar voor hare goedgunstige bedoelingen, maar ik verzoek toch verlof om den titel te weigeren," was het antwoord. Ook toen de Keizer, meenende dat Bismarck's be zwaren van geldelyken aard waren, hem een jaargeld toezegde, dat hem in staat zou stellen volgens zyn stand te leven, bleef de grijze staatsman in zyn wei gering volharden. „Ik wil U alleen groot maken," riep de Keizer opspringend. Mijn naam kan men niet grooter makenwas het Olympische antwoord van Von Bismarck. „Maar begrypt ge wel," zei de Keizer ietwat wrevelig, „dat als gy weigert, iedereen gelooven zal, dat gij niet vrp willig aftreedt, dat wy in onmin van elkander gaan, dat ik U uw ontslag heb gegeven; wilt gp dan dat men dit denkt?" „Ik kan daar niets aan doen, Majesteit." De Keizer trad naar Bismarck toe, die was opge staan, en zei: „Een deel der pers tracht buitendien al onware geruchten omtrent uw aftreden te ver spreiden." Daarop antwoordde Bismarck, dat hp geen macht en invloed meer had en er niets tegen kon doep. De pers was vrjj, zeide hp, en toonde hare vrij heid door hem met lompe scheldwoorden te overstelpen. Toen de Keizer niets daarop antwoordde, verzocht Bismarck verlof om heen te gaan. Hp dankte voor de gunsten, hem bewezen door 's Keizers grootvader, vader en den Keizer zeiven. Keizer Wilhelm was ontroerd. Hjj kuste en om- armde_ Vor8t Bismarck herhaaldclpk en riep uit„Ach, dat wp beiden niet kunnen samenwerken!" Toen bracht bp den oud-kanselier naar het salon, waar de Keizerin en de Prinsen waren —en daarmee was de af scheids-audiëntie afgeloopen. Von Bismarck moet volharden in het verlangen om publiciteit te zien geven aan het breedvoerig stuk, hetwelk hp bp zpne aanvraag om ontslag den Keizer heeft toegezonden, maar de Keizer moet ten eenenmale ongeneigd zijn het openbaar te doen maken. Nederland. Dongen, 8 April. Op den lsten Paaschdag had op de Wildert, in de Tilburgsche heide, onder deze gemeente een vreeselpk voorval plaats. By J. d. K., die volgens' gerucht, zonder patent en vergunning bierhuis en herberg houdt, kwamen 5 boruchte Til burgsche stroopera binnen. Bij tusschen hen ontstaanden twist werden twee handgemeen en vielen al vechtende op den grond. Ziende dat zijn kostbaas het onder spit zou delven, zou zekere v. T. hem te hulp komen door de tegenpartp met de kolf van het geweer op het hoofd te slaan. Hp trof echter den niet bedoelden, die daardoor vrp ernstig aan het voorhoofd werd verwond. Den slag herhalende kwam deze op deD vloer terecht. De kolf brak van het geweer af, een schot loatte zich, v. T. werd doodelijk in den buik getroffen en gaf na weinige oogenblikken den geest. Hij is een 28-jarig vrpgezel. Rotterdam, 9 April. De Minister van Binnen- landsche zaken heeft op het adres van officieren der schutterp te Gouda, om uiteenzetting van de gronden voor de berisping van de Rotterdamsche officieren, geantwoord: dat daartoe geen rede bestaat. De ontslagaanvraag van de Rotterdamsche officieren is om advies gezonden aan den Commissaris des konings in Zuidholland. "Willemstad. Bij de gehouden verpachting van dpken en buitengronden van den Ruigenhilschen polder waren de huurprijzen 38 percent minder dan het vorig jaar, zoodat de polderuitdeeling, die het vorige jaar 13,50 bedroeg per hectare, dit jaar waarschijnlijk niet hooger zal zyn dan 7 per hectare. TVemeldïng;©. Tot tijdelyk gemeente-genees heer alhier is benoemd de heer Fideldp, arts te Ierseke. Middelburg'. Door een of meer personen is bp den landbouwer-herbergier D. aan den nieuwen Vlissingschen weg een zaag gestolen, waarmede een boom kort bij den grond is doorgezaagd en gedeel telijk over den weg en de tramlijn gelegd. Gelukkig is het tpdig ontdekt, zoodat ongelukken zpn voorkomen. 't Is te hopen, dat het der politie moge gelukken den dader of de daders op te sporen, opdat dezen hun welverdiende straf mogen ontvangen. Goes. Yoor de betrekking van bewaarder in de rpksgevangenis alhier op een jaarwedde van 500 hebben zich reeds meer dan vpftig sollicitanten aan gemeld. Tholon. Op de Donderdag alhier gehoudene vee markt waren slechts 4 stuks rundvee aangevoerd, waarvan er 3 verkocht werden. De eerste ansjovis is gevangen door schipper W. Bout te Tholen. Wp vestigen de aandacht op achterstaande ad vertentie, waaruit bljjkt dat Doctor W. Wagtho, oogarts te Utrecht, van heden af wederom te Tholen te consulteeren zal zpn. Sdieirpeiiisse, 10 April. Door den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht is verklaard, dat de keelziekte in deze gemeente heeft opgehouden epidemisch te heerschen. Burgh, Aan de gemeente Burgh is over 1890 door het Rjjk een subsidie van ƒ800, volgens art. 49 der onderwpswet, verleend voor de gewone kosten van het lager onderwps. Voor eenigen fcyd is een aanvang gemaakt met het sloopen van het slot >Kraapenstein" onder deze gemeente. Naar wp vernemen, zal er nu door den tegenwoordigen eigenaar een landbouwerswoning ge sticht worden. Met dit slot verliest Zeeland een zijner oudste gebouwen. Bruinisso, 10 April. De kommiezen Van Oost en Vy verberg alhier worden respectievelijk met 1 Mei a.s. verplaatst naar Zierikzee en Tholen. Naar wjj vernemen heeft het Leger des Heils eene schuur te Bruinisse gehuurd, zoodat het weldra zjjn intocht in deze eilanden zal doen. Bruiiiiiese, 10 April. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad is tot gemeente opzichter op eene jaarwedde van 100 benoemd de heer Brouwer met vier stemmen. Twee stemmen waren uitgebracht op den heer J. J. Capelle. Een raadslid was afwezig. Zieriltssee, 11 April. Naar wp vernemen, heeft de heer Kolff, burgemeester van Brouwershaven, zpn ontslag als zoodanig ingediend. Heden middag is het tweede der kolossale stuk ken ter oeververdediging aan het Westhavenhoofd gezonken. Het derde en grootste volgt denkelpk Maandag a.s. Onder de geslaagden voor commies-roeier bp de administratie der directe belastingen enz. komt ook voor de heer J. J. Pannekoek van Brouwershaven, gestationeerd te Tegelen. Tot onderwpzer aan de gem. school no. 4 te Dordrecht zpn benoemd de heeren R. J. Geldof te Middelburg en A Bujjze te Biervliet. Volgens vrp zekere berichten wordt het geheele gezelschap der directie A. v. Lier to Amsterdam met primo Mei ontbonden. Ziorilczee, II April. Door de arrondissements rechtbank werden heden veroordeeld: lo. A. J. en A. A. Q., arbeiders te St. Maartensdijk, wegens diefstal, elk tot 3 weken gevangenisstraf; 2o. J. van der M., arbeider te Serooskerke, wegens diefstal, tot 1 maand gevangenisstraf; 3o. P. van der L., schipper, wonende te Den Bommel, wegens vernieling, tot 1 maand gevangenisstraf. - Dezer dagen werd te Wolfaartsdijk een kalfkoe verkocht voor de kapitale som van ƒ340. Daarbjj moet de kooper in Holland nog verdienste maken! Het Rijkstelegraafkantoor te Kortgene en het Telefoonkantoor te Koljjnsplaat zpn op werkdagen open van 8l/2 tot 12 uur voor- en van l'/2 tot 3l/s en 47a tot 7 uur namiddags. De diensturen op Zon- en feestdagen blpven onveranderd. Aan het departement van Binnenlandsche Zaken zal eerstdaags begonnen worden met de bewerking van de door de Prov. besturen verzamelde gegevens, be treffende de volkstelling. Een honderdtal buitengewone ambtenaren worden daartoe werkzaam gesteld. Door den heer mr. P. F. Hubrecht, secretaris generaal bp het Dep. van Binnenl. Zaken, is tot de Eerste Kamer een adres gericht, waarin hp haar ver zoekt bij de behandeling, gevolgd, naar hp hoopt, door goedkeuring van de aanhangige Pensioenwetten, van de Regeering een categorische verklaring uit te lokken, waaruit onverholen blijke, dat de vraag omtrent den eigendom van het bestaande weduwenfonds later, bp de nadere wettelijke bestemmingsregeling, zal behandeld worden. Art. 24 der wet tot regeling van het pensioen der weduwen van burgerlijke ambtenaren bepaalt namelijk o. a., dat bp de wet de bestemming zal worden geregeld van het bestaande weduwenfonds. AdressanGmi-wensoJÈfc, dat de Eerste Kamer er voor wake, dat uit haar goedkeuring van het wetsontwerp voor het eigendoms recht dat z. i. aan de deelgerechtigden in het fonds behoort geenerlei praejudice geboren worde, waar door dat recht zonder vorm van proces zou te gronde gaan. De anti-rev. kiesvereeniging te Loosdrecht heeft besloten dèn brief der voorzitters der Noord-Brabantsche R.-K. kiesvereenigingen te beantwoorden meteen schrij ven, waarin ontkend wordt, dat de anti-lib. fracties een verbond hebben gesloten. Wel bestaan er eenige punten van aanraking tusschen anti-revolutionaire en Katholieke partijen, doch omtrent de plaatsvervanging heeft eerstgenoemde zich duidelijk genoeg in haar program van actie uitgesproken. Verder wordt de raad gegeven den Alg. Bond der Katholieke kiesvereenigingen te laten onderhandelen met het Centraal comité der anti-revolutionairen »Wjj zien ook niet in zegt de schrijver verder dat de zaak der rempla9anten een Roomsche zaak is, en worden hierin gesterkt door het feit, dat onze Minister van Oorlog, die de afschaffing daarvan zal voorstellen, een uwer geloofsgenooten is. Welnu, laten wjj, nu wij een Regeering hebben die tegen de revolutie is, met een meerderheid in de Tweede Kamer achter zich, ons overgeven aan het vroed beleid van hen, onze geestverwanten. >Gp kunt uw wenschen kenbaar maken, ook wjj doen dat; maar alles opofferen aan één zaak achten wij gevaarlijk en doen daaraan niet mee." Te Kampen werd dezer dagen hot zeldzame jubilé gevierd, dat M. C. Everlee 70 jaar in het R.-C. weeshuis was verpleegd geworden. Op öjarigen leeftijd was zjj blind daarin opgenomen. Een aantal Nederlandsche vrouwen doen een be roep op hare landgenooten ten behoeve van het Nederlandsche. gasthuis voor oogljjders in Utrecht. Sedert jaren moeten in het thans bestaande gebouw, wegens gebrek aan ruimte, tal van lijders, die ver pleging noodig hebben, worden afgewezen. Het gebouw is slechts een zeer oud woonhuis; het eischt klimmende .kosten van onderhoud en is gebrekkig ingericht Het. is ongunstig gelegen wegens den grooten afstand van andere voor medisch onderwijs bestemde inrichtingen. Om het werk van prof. Donders te voltooien, wordt er nog 80,000 vereischt, welk bedrag de dames hopen door giften te kunnen bijeen brengen. Als een goed middel om oud te worden, wordt aanbevolen, dat men in de gemeente Nunhem (Limburg) zich ga vestigen. Daar toch is sedert den dood van den heer J. H. van Herten, burgemeester, op 1 Nov. 1886, niemand meer overleden. Naar het gerucht meldt, heeft zich een notaris in het arrondissement Roermond van zjjn standplaats verwpderd met achterlating van een aanzienlijk deficit. Men spreekt zelfs van 200,000. 's Gri'aveivhLag'e, H April. Eerste Kamer. Aangenomen de ontwerpen tot herziening der consulaatrechten, onteigening voor uitbreiding van het station te 's Hertogenbosch en verhooging der uitgaven voor Justitie over 1889. De Minister meent dat van Staatswege niet gezorgd kan worden voor invalide bedelaars. De Kamer is daarop gescheiden tot Mei. 's Gravenliage, 11 April. Men verzekert, dat op aandrang der Duitsche Re geering Nederland aan Frankrijk heeft verzocht de vele bezoekenvan Franscho oorlogsschepen aan onze wateren te beperkenomdat daarin verkenningen worden gezien. 's Gravenlvage, 11 April. Z. M. heeft benoemd tot Notaris te St. Maartensdijk de heer P. L. A. van Seters, cand.-not. te Vught. Madrid, 11 April. De komst van den Markies RiDaldo, hoofd der Carlisten, veroorzaakte te Valencia een volslagen oproer. Het Jezuïten-klooster werd in brand gestoken en de Carlisten-club vernield. De troepen moesten op de menigte vuren, zoodat velen gewond werden. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naarde Herv. Gem. te Veere door Ds. J. van Dyk te Buurse. By de Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse is be noemd tot voorzanger de heer J. Muller Sz. Gemengde Bei'iehteu. Een algemeen bekende verschijning in de menschen- wereld zal eerstdaags haar honderdsten verjaardag vieren, 't Is de hooge hoed, die den driehoekigen steek verdrong en nu by den deftigen stand een zoo »hooge" plaats inneemt. Van het heugeljjk feit zal echter geen feest gemaakt worden. Alleen het gouden- en zilveren vaatwerk van Koningin Victoria van Engeland, dat in twee brand- en inbraakvrjje kamers wordt bewaard, vertegenwoordigt eene waarde van 260 millioen guldens. Gelukkig voor vele jonge paren, die klaar staan om met Mei in het huwelijksbootje te stappen, dat men ook voor een beetje minder geld een fatsoenlijk huishoudentje kan opzetten. Gedurende de maand Maart werd aan het koloniaal werfdepöt te Harder wjj k nitbetaald 44.250. Brandgevaar. In het uitstal-raam van een handelaar in optische instrumenten is, tengevolge van de werking der zon op een der lens-glazen, een begin van brand ontstaan door het vuurvatten van een vilten tochtlat. Men bluscht den boel zonder veel moeite met een puts water, maar Mie, de keukenmeid, is er toch erg ontdaan van en zegt, aan alle leden bevend, tot het loopmeisje: »Ik zeg maar, Bet! nou moet je eens zoo iets in den nacht overkomen Dwaasheden. Een zeeman op 't dek, een boer op het land, - Met een geopend regen- óf zonnenscherm in de hand. Een lieve meid niet te willen kussen als zjj haar rozenmondje toesteekt. Menschen goed te doen zonder bijoogmerk. Menschen te vertrouwen als men iets te verliezen heeft. Je laatste gulden uit te leenen of weg te geven. Verder te willen springen als je Btok lang is. Te schreien over menscheljjke verdorvenheid, waardoor je je neusdoek voor een ander doel verslyt, dan waarvoor dat ding bestemd is. Dood eerljjk, strikt waarheidslievend te zjjn. IJverig te werken bjj slechte belooning, miskenning, onderdrukking en achteruitzetting. Volkomen te vertrouwen, Op maagden en vrouwen, Op mannen en jongelingen, En dergelijke breekbare dingen. De anti-rev. te Br. begrypen het belang der ge meente. Zjj werken in het duister, doch onderling zien en verstaan zij elkaar voor den raad begint. Dit bleek ook dezer dagen bjj de benoeming van een opzichter. Met eenparige stemmen werd door hen een van het fijne hout benoemd, ofschoon er misschien kundiger op de aarde te vinden waren. Het is voor twee meisjes van Dinteloord niet erg aan te raden, willen zy niet te veel in het kladboek komen, om de knecht van Jacob des avonds in de schuur te helpen afvoeren. Jannetje te Zonnedorp wordt aangeraden zooveel praats niet te hebben van een ander, waarvan niets te zeggen valt. Dus, Jannetjenu maar opgepast, Anders krjjgt ge Marien niet vast. »Wat heb ik met Paschen een pret gehad," zegt Reetóe te ^ë-mperveld, »ik heb des avonds twee goede klanTen gehad uit den Onrustpoldèr en daai? heb ik het wat goed bij gehad, want die zien op geen centen en nu krijg ik met de Pinksteren nog meer klanten aan myn winkel." Ingezonden Stukken. Meermalen bleekdat het doel en de werking van de Afdeeling Zeeland der Vereeniging het „Neder- landsch Paarden-Stamboek" niet altijd goed werd begrepen en men zich van hare keuringen eene ver keerde voorstelling maakt en wel in verband met betgeen door de commissie ter aanmoediging en ter bevordering van de verbetering der Paardenfokkerij in Zeeland wordt verricht. Ten einde omtrent het een en ander meer licht te verspreiden, tot vermij ding van verkeerde opvattingen en om de aangiften voor de April-keuringen in de hand te werken, ver zoekt het Bestuur uwe aandacht voor onderstaand schrijven. Wil men een paard fokken, dat aan bepaalde eischen zal voldoen, dan dient men allereerst nauwkeurig de eigenschappen van de ouders te kennenalsmede die van de voorouders want deze worden, zooals in de praktijk door eenvoudige waarneming bekend is, op het veulen overgebracht. Het jong zal in meer of mindere mate aarden naar vader en moedermaar tevens ook hoedanigheden toonen, die bij vorige geslachten voorkwamen. Het Paarden-Stamboek nu is' het beste middel voor iederen paardenfokker om zich omtrent de eigen schappen op de hoogte te stellen. Dit boek, dat in druk uitgegeven en voor deze Afdeeling aan de leden gratis wordt uitgereikt, bevat als het ware eene ver zameling van de beste hengsten en merriönmet vermelding van ouderdom, kleur, ras, enz., en van naam en woonplaats van den eigenaar. Mist men nu zelf de meest geschikte fokdieren tot bereiking van een bepaald fokdoel, hetzij dat dit zal gericht zijn op den handel of eigen gebruik, dan kan men door het Stamboek ter hand te nemen, nagaan waar deze te vinden zijn, en wordt zelfs door de beschrjj%ing eene belangrijke vingerwijzing gegeven omtrent de hoedanigheid van het paard, waarmede men fokken wil. Want reeds geeft de inschrijving toch de zekerheid, dat het bedoelde paard vrij is van ingrijpende, voor de fokkerij hoogst gevaarlijke en overerfelijke gebreken; uit dat oogpunt is het boek als het ware onzen raadsman, die ons aan de noodige kennis zeer welkom moet zijn. Den eigenaars wordt daartoe nog meer gelegenheid verschaft. De eigenaars kunnen op aanvrage inzage nemen van het ingevulde keuringsformulier, waarin de jury meer breedvoerig hare bevinding bij bet onder zoek heeft omschreven. Hieruit zal hun dan ook over tuigend kunnen blijken, op welken grond het paard onvoorwaardelijk voor de fokkerij werd afgekeurd, en het ook derhalve niet geschikt was om in het Stam boek te worden opgenomen. Vooral moet in het oog gehouden worden, dat het Stamboek in de toekomst alle inlichtingen omtrent de afstamming van paarden zal verschaffen. Dit is van des te meer beteekenis, aangezien men er door kan bewijzendat een paard de afstammeling is van den een of ander bekenden, eertijds ingeschreven, uit stekenden hengst of merrie, of uit een zeer goede familie afkomstig is; ja, men zal er zelfs door in staat zijn de stamboom van het bewuste paard op te geven. Daardoor komen we gevoegelijk op de voordeelen, die het Stamboek in den handel aanbiedt. Wordt n.l. een paard ten verkoop aangebodendat blijkens het Stamboek van eene uitmuntende afstamming is, dan zal dit punt ten zeerste tot het verkrijgen van een hoogen prijs medewerken. Komt een handelaar in eene streekwaar hij totaal vreemd is, dan wijst het Stamboek hem als het ware den weg naar de fokkers, die hem de verlangde paarden kunnen toonen. Deze voordeelen zullen dan vooral genoten worden, wan neer het Stamboek belangrijke uitbreiding heeft, en daardoor meer onder de aandacht van een ieder zal komen. Een ruime inschrijving van paarden is daar toe hoogst wenschelijk, hetgeen in de hand zal ge werkt worden door een groot ledental. Wij noodigen dientengevolge alle belangstellenden uit, lid te wor den van onze Vereeniging; men zal daardoor het bestuur in zijne pogingen steunen en handelen in zijn eigen belang, alsmede van de paardenfokkerij in het algemeen. Ten slotte nog een enkel woord omtrent de keu ringen in het bijzonder. Wil men aan de keuring deelnemen, dan vraagt men zich af, heb ik daartoe geschikte paarden? Het verschijnsel doet zich dan voor, dat, afgezien van werkelijke gebreken, men het paard niet op de keu ring brengt, uithoofde van allerlei bezwaren, die voornamelijk voortvloeien uit eene verwarring van de keuring voor het Stamboek en de provinciale keuring. Deze laatste toch wordt in een anderen geest gehouden, want het geldt bij haar de uitreiking van prijzen, die door de Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij voor de beste fokdieren beschikbaar zijn gesteld met het oog op zekere voorschriften en be hoeften, die tot verbetering van de paardenfokkerij in deze provincie kunnen leiden. De provinciale keuringscommissie moet derhalve bij de beoordeeling vergelijkenderwijs te werk gaan, wil zij met alle bil lijkheden kunnen bepalenwelke paarden eene bekroning verdienen. Voor de keuring voor het Stamboek heeft de jury, bestaande uit 3 leden, be noemd buiten de provincie, met geen toekenning van prijzen te maken, maar onderzoekt eenvoudig of het ter beoordeeling aangeboden paard voldoet aan be paalde eischen, waardoor het dier voor de fokkerij waarde heeft en een plaats in het Stamboek verdient in te nemen. Zoo ja, dan heeft inschrijving plaats, onverschillig af het paard in kwestie bij de anderen ver ten achteren stond. Neemt men dus in aanmer king dat elk paard geheel afzonderlijk, d. i. geheel onafhankelijk van de overige aanwezige exemplaren wordt beoordeeld, dat men voorts niet aan leeftijd gebonden is, voor zoover het dier volwassen is, en men er dan goed over oordeelen kan. (Aan te raden is te wachten tot dat het dier volwassen is, en men er feitelijk goed over oordeelen kan.) Dat zoowel lichte als zware paarden, kortom van allerlei slag, aangenomen kunnen worden, dan zal men moeten erkennen, dat menig landbouwer allicht paarden op stal heeft, die hij met een eenige verwachting op een goeden uitslag op de keuring zal kunnen brengen. Men laat zich soms nog afschrikken ingeval het paard op dat tijdstip juist mager of veulendragend is, en het uiterljjk minder gunstig is. Men denkt dan minder kans te hebben eenig succes te behalen. Dit idéé is^ongegvond, want de jury laat zich bij de beoordeeling door geen dezer toestanden afleiden; zij zal daarentegen bij een vet paard des te scherper toe zien ten einde geen fout over het hoofd te ziendie door bedekking met vleesch en vet niet zoo dadelijk in het oog viel. Wij willen met deze uitweiding besluiten, in do hoop dat het doelen de werking van onze Vereeniging velen duidelijker zal geworden zijn en de leden zal doen besluiten hunne goede paarden bij de April- keuring aan te bieden. De aanvragen om inschrijving zullen nog steeds worden aangenomen, en ons tot bewijs strekken, dat dit schrijven U heeft doordron gen van de noodzakelijkheid, dat onze Vereeniging dan alleen kan bloeien en voor de praktijk gunstige resultaten zal afwerpen, wanneer de leden hunne belangstelling en medewerking daartoe willen ver- leenen door 1°. hunne vrienden of kennissen op te wekken lid te worden en 2°. door trouw hunne paarden aan de keuringen deel te doen nemen. Namens het Bestuur, I. G. J. VAN DEN BOSCH, Secretaris. UI,l ltS- E.\ MARKTBERICHTEN. Amsterdam. STAATSLEENINGEN. 9 10 April. April. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert. N. W. Sch. 2"/, f 1000 81% 81 dito dito3 1000 97 »/8 963/, dito dito3 1000 102%, 102% dito Obl3i/, 1000 102% 1023/. Hong. L. 1867 5 fl. 120-1200 95% 95% dito Goudl5 100 Italië. Insehr. '62/81 5 Lir. 100-100000 88 88% Oostenrijk. Obl. Mei—Nov5 fl. 1000 74'/» 73 dito Jan.Juli. 5 1000 74 74% dito dito Goud.4 200-1000 Polen. O. Sch. '444 Z.R. 500 90 Port. Ob. Bt. '53/84 3 p.St. 100 62S/% 62% dito dito 1888 4'/, 20 91% 92% Rusland. Obl. Hope 1798 1815 f 1000 104'/, 104'/, Gert. Ins. 5 S. '54 Z.R. 500 67% 67% dito dito 6 S. '55 500 88% Obligatiën 1862 5 p.St. 50-100 dito 18615 f 1000 102%, 102% dito Oost. Ie S. 5 Z.R. 100-1000 dito dito 2e 5 100-1000 65 64% dito dito 3e 5 100-1000 dito '60 2e 1. dito 4'/, 100 1003/% i003/% dito '75 gec. dito 4% 50-100 100% 1003/, dito '80 gec. dito 4 Z.R. 125-625 89 89% dito 1889 dito 4 R. 125 90'/, 90% Obl. 1. 1867/1869 4 p.St, 20-100 933/, 933/, dito '84 gec. dito 5 50-100 9999% Spanje. O. B. Perp. 4 Pes. 1000-24000 68% dito binn. Perpet. 4 Pr. 500-25000 Turkije. Geprivil. 5 fr. 500-2500 92% 92% Gecv. S. D. C. p.St 20-1000 17% 17 dito Gereg. 1869 fr. 500-12500 Egypte. O. L. 1876 4 p.St 20-100 93'/, dito sp. dito 1876 5 20-100 Brazilië. Obl. Londen 1865 5 100 dito Leen. '18755 100 dito 1863 4'/, 100 dito 1879 4'/, 56/5 112.10 Venezuela 1881 4 100-500 50'/, 50% Industr. en Iliianc. Onderuem. Nederland. pCt. Aandeel rescontre 5 f 1000 145'%, 146 N.-I. Handb. aand. 150 104'/, 101%, Duitschland. Crt.. R.M. 3000 Oostenrijk. Aand 11. 600 133% Spnorwogleenlugen. Nederland. pCt. Maatsch. t. Expl. v. St.-Spoorw. Aand. 250 Ned. Ctr. spw. A. 250 dito Gest. Obl. 235 90 90 N.-I. spoorw. aand. 250-1000 N. Rijnspoorw. volgef. Aand. p.St. 20-200 112'/, 111% N.-Br. Bost. Obl. gestemp. 1875/80. 100 Hongarije. Theis Spw. aand5 fl. 200 dito dito Obl.. 5 200-1000 Italië. Vict. Eman. spw. Obl3 Lir. 500 58'/, Zuid-Ital. Sp. O. 3 500-5000 58'/, 58% Oostenrijk. Fransch- Oost. Sp. Oblig. 3 fr. 500 Polen. W.-W. Aand. Z.R. 100 108% 109% Rusland. Groote Sp.- Maatsch. Aand. 5 125-625 119% 119'/, dito Obl4'/, 500 99 dito dito dito 4 1125 Balt Spw. Aand. 3 25-1250 61% 62% Jeles-Griasi dito. 5 125-50 Losowo.-Sew 5 f 1000 1003/8 1003/, Morsch.-Sysr. A. Z.R. 125-1250 323/, 33 Mosk.-Smol. Obl. 5 f 1000 403'/1G Orel-Vitebsk aand. 5 Z.R. 125 100% 100% R.-Wiasma Aand. 125 33 33 Zuid-West Sp. M. 5 100-1000 68% 69 Amerika. Ctr. P. O. 6 Doll. 1000 111»/, Win. St.-Peter do 7 500-1000 136'/, dito S.-W. Obl. 7 500-1000 1193/, Illin. Cert. v. A. 500-1000 115'/, dito Leas L. St. C. 4 500-1000 98 St-P. M. M. Obl. 7 500-1000 110% Un Pac. Hfdl. do. 6 1000 Rotter* lam, 7 April. Meekrap. De stemming blijft lusteloos zoodat de omzet zeer gering was, tot onver anderde prijzen van f 16,a f 16,50. Voor Onberoofde werd een enkel partijtje geplaatst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 2