TELEGRAMMEN. Stad Zierikzee en Zeeland. I EN J ZIERIKZEE en ROTTERDAM ADVERTENTIE1M. weinige uren overleed. De justitie heeft zich met de zaak gemoeid. Evenals gewoonljjk, ontving prins Bismarck ook nu op zjjn verjaardag de 101 kievitseieren van »zijn getrouwen uit Jever".' De ^getrouwen" zonden bij hun geschenk het volgende gedicht: ïMagst Du as Kanzier van uns gaan, In UDse Harten bliffst Du staan As Diitschland Stolt, an Ehren riek, Een luchtend Vörbild alle Tied!" Borlyn, 7 April. Met groote hardnekkigheid wordt het volgehouden, dat prins Bismarck ten stel ligste volhardt in het verlangen om publiciteit te zien geven aan het breedvoerig stuk, hetwelk hij bij zjjne aanvraag om ontslag den Keizer heeft toegezonden, maar dat de Keizer ten eenenmale ongeneigd is, het openbaar te doen maken. Zulk een fideele cipier als in de gevangenis te Finsterroth (in Wurtemberg) zal wel voor alle ver oordeelden een ideaal zijn. Het is namelijk gebleken, dat die goede man volstrekt geen bezwaar er in rond, den een of anderen gevangene verlof te geven óm 'e avonds uit te gaan. Een praatzuchtig boertje, zelf tot die gelukkigen behoord hebbende, heeft dit ver klikt. Dit mannetje, tot eenige dagen gevangenisstraf veroordeeld, klaagde dat zijn bed niét warm genoeg was, en toen gaf de cipier hem vrijheid om eiken avond naar huis te gaan, ten einde hij zich eens goed zou kunnen koesteren, onder voorwaarde van den volgenden ochtend terug te komen. Het boertje nam met alle bljjdschap dit aanbod aan en voldeed stipt aan de voorwaarde, maar heeft het niet kunnen ver zwijgen. Dientengevolge werd de cipier ter verantwoor ding geroepen, enbeklaagt zich nu, te moeten ondervinden dat ondank 's werelds loon is. Want het loon zijner goedhartigheid bestaat in eene veroordeeling tot drie maanden gevangenisstraf, natuurljjk zonder eenig vooruitzicht op zooveel vrijheid als hij den gevangenen toestond. Nederland. Amsterdam, 5 April. Aan de Handelskade is men weder aan het werkstaken. Sinds den eersten April namelijk hebben een aantal kolen werkers ver schil gekregen met cargadoors over het loon en over den werktijd; dit laatste wat betreft den h. i. te langen duur van den werkdag en den Zondagsarbeid. Het verschil omtrent het loon loopt over 3/4 cent per ton. Eergisteren avond hebben eenige cargadoors verga derd met afgevaardigden der werklieden, rpaar tot eenige schikking is men niet kunnen komen. De car gadoors bleven op hun eisch staan, dat men tot 1 Mei op den ouden voet zou doorwerken. Arbeiders uit Hilversum overgekomen om de werkstakers te vervangen, zijn weder vertrokken, zoodat weder een drietal kolenschepen aan de. Handelskade heden niet konden lossen. De werkstakers werden door een cordon politie-agenten op een grooten afstand gehouden, maar bleven rustig en zijn zeer toegankelijk voor de ver maning om zich vóór alles ordelijk te gedragen. Uit hunne mededeelingen blijkt dat zij genegen zouden zijn het werk te hervatten, indien er van den kant der cargadoors ook maar een blijk van toenadering werd gegeven. Het aantal stakers, die aan de kade stonden te wachten, was heden middag op hondervijftig te schatten. IJseeiidyiio, 4 April. Naar men verneemt, i3 de concessie verleend voor het Belgisch gedeelte der ont worpen tramljjn Schoondijke—Eecloo. Middelburg-, 5 April. Heden namiddag ten ongeveer 2 ure had hier een zeer ernstig ongeluk plaats'. De stelling voor een huis, staande op den hoek van het Hofplein en Lange Noordstraat, viel met een donderend geraas naar beneden doordien de zware uit steen gemetselde kroonlijst brak, en op de stelling neerviel. Vier werklieden waren boven aan de kroon lijst aan het werk, en drie van hen vielen van een hoogte van 9 Meter naar beneden. De vierde werkman, zekere L., had de tegenwoordigheid van geest zich aan het nog staande deel der stelling vast te grjjpen, en werd hij spoedig uit zijn netelige toe stand verlost. Een van hen, zekere vrd. E., is ernstig gekwetst en werd naar het gasthuis gebracht, de twee anderen, de B. en A., werden per vigelante naar huis gebracht. Justitie en politie waren weldra ter plaatse aanwezig; er werd onmiddellijk onderzoek ingesteld omtrent de oorzaak van het ongeluk. Middelburg, 7 April. In uw vorig nummer werd gemeld, dat gedurende den aanst. zomer geregeld eiken Zondag een pleizierboot in Middelburg en Vlis- singen zou arriveeren. Behalve dat deze pleizierreizen veel voordeel voor hoteliers, sigarenhandelaars enz. oplevert, en het bovendien heel wat drukte veroor zaakt, zal men ook in de gelegenheid zijn eiken Zondag middag een matinée musicale bjj te wonen in den prachtigen Schuttershof tuin, waarbij evenals verleden jaar bjj de Zeeuwsche tentoonstelling, de entrée zoo laag gesteld is, dat ook een ambachtsman hiervan zal kunnen profiteeren. Tholen. In de Dinsdag alhier gehouden zitting van den gemeenteraad, waarbij alle leden tegenwoordig waren, werden na lezing en goedkeuring der notulen de ingekomen stukken, zijnde: 1°. een schrijven van Burgem. en Weth. van Rozendaal omtrent persoonljjken dienstplicht; 2°. een missieve van H.H. Ged. Staten omtrent goedkeuring kohier hoofdelijken omslag en hondenbelasting; 8°. een verslag van het hoofd der sohool omtrent den toestand van het openbaar onder wijs in 1889, voor kennisgeving aangenomen. Met algemeene stemmen werd besloten aan het verzoek van M. L. Lindhout Pz. te voldoen, met aan hem 8,5 meter gemeentegrond te verkoopen. Wat het verslag van het hoofd der school betreft, werd op voorstel van den wethouder van Stapele met algemeene stemmen besloten dit aan de redactie van de Thoolsche courant te geven, ten einde zulks in het belang van de ouders der schoolgaande kinderen open baar te maken. Met algemeene stemmen werd besloten de gasfabriek, behoorende aan den heer Pook van Baggen te Apel doorn, niet te koopon. Het verslag van den toestand der gemeente over 1889 zal aan de raadsleden ter inzage gezonden worden. Ten laatste werd besloten wat den leeftijd der school gaande kinderen op de openbare school betreft, die te bepalen van 6 tot 15 jaar. Hierna gaat de openbare in eene gesloten vergadering over. Maandag avond heeft er oen ontzettend ongeluk plaats gehad op den stoomtram tusschen Tholen en Halsteren. De zoon van den landbouwer F. te Oud- Vosmeer had het ongeluk van den tram te vallen, toen hjj trachtte zijn hoed te grjjpen. Hij werd zoo danig gewond, dat door de geneeskundigen dienzelfden nacht nog het been en de voet geamputeerd zijn. De ongelukkige bevindt zich naar omstandigheden vrij wel. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door den chemie-arts D. Quakkelaar, die zich mede in den tram bevond. Ziei'ilcscee, 9 April. Tot baas in de gasfabriek alhier is benoemd P. M. Warners van Rotterdam, thans werkzaam in de gasfabriek te Oud-Beierland. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 April a.s. benoemd tot hulpsluismeester aan de Oranjesluizen van het Noordzeekanaal, ter standplaats Schelliugwoude, J. A. G. Robjjn te Amsterdam. Bjj het te Maastricht gehouden examen voor roeier en weger der dranken bjj de administratie- der directe belastingen enz. komt onder de geslaagden voor de heer D. de Klerk Az., van Noordgouwe. Bjj Kon. besluit is benoemd tot ontvanger dei- directe belastingen en accjjnzen te 's Gravenpolder c. a. G. A. Meerding, thans te Leek c. a. Door de heeren I. P. Nord en L. Goudsmit te Amsterdam wordt eeu nieuw gepatenteerd toestel in den handel gebracht, de »snelplakker" genaamd, waar mede de behangers in buitengewoon korten tijd, zonder behulp van schragen, planken en stijfselkwast, een kamer of plafond kunnen behangen. Dit apparaat belooft een ware uitkomst in drukke tijden te zjjn voor heeren behangers. Volgens de ons toegezonden ge bruiksaanwijzing is de bewerking zeer eenvoudig, zoodat ieder behanger zich gemakkelijk op de hoogte kan stellen, terwijl door besparing aan stjjfsel een groot voordeel verkregen wordt. De prijs is zeer matig te noemen, slechts 25 gulden. Voor belangstellenden zullen genoemde heeren een bijeenkomst houden in 'tNutsgebouw N.Z. Voorburgwal 212 te Amsterdam* op Vrjjdag 11 April, 's avonds 71/2 uur precies, alwaar het toestel in werking te zien zal zijn. Weder heeft zich te Rozendaal (N.-Br.) een geval van hondsdolheid voorgedaan. Verscheidene honden, waaronder prachtexemplaren, zijn als verdacht van gebeten te zjjn, afgemaakt. De heer Moens, oud-inspecteur van het lager onderwjjs, heeft met het volgend woord afscheid ge nomen: Tot mjjn innig leedwezen verplicht mjjn ambt neer te leggen, zend ik aan allen, die met mij in betrekking stonden, onderwjjzers en onderwijzeressen in hoogeren en lageren rang, met mjjue beste wenschen voor hen en hun werk, mijn harteljjken afscheidsgroet. De minister van binuenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op 1 September e.k. bjj de rijkskweekscholen voor onderwjjzers te 's Her- togeubosch, Haarlem, Middelburg, Devbnter, Groningen en Maastricht, kweekelingen kunnen worden geplaatst. Zij moeten zelf in de kosten van huisvesting en ver pleging voorzien. Onderwijshoeken en leermiddelen worden hun van Rijkswege kosteloos verstrekt. Zij, die voor plaatsing in aanmerking willen komen, moeten zich vóór 15 Mei e.k. aanmelden bjj den directeur der kweekschool, die zjj wenschen te bezoeken. Voor verdere inlichtingen verwjjzen wjj naar de Staats-Courant van Zondag en Maandag 6 en 7 April. Het Nederlandsche stoomschip »Hollander," dat na zijne aanvaring met het Engelsche schip Royal Sovereign" verlaten in zee gevonden en naar Duinkerken gesleept werd, is niet, zooals men allicht na de eerste berichten vermoeden zou, verlaten door zijn kapitein (die evenals de bemanning veilig te Dover aankwam), zonder dat deze al wat hjj kon, gedaan had tot behoud van zjjn schip. In een brief aan een vriend te Bordeaux verhaalt de gezagvoerder, kapitein van Emmerick, de toedracht dei- zaak. Toen de aanvaring met het Engelsche schip dat men eerst op het uiterste oogenblik bemerkte plaats had, was de kapitein op de brug, en door den schok werd hjj daarvan afgeworpen. Hjj verloor het bewustzijn, maar instinctmatig rolde hjj een binnen zjjn bereik zjjuden ketting om zijn rechterband. Toen hjj weer tot zichzelven kwam, hing hjj boven het water aan een gedeelte van den boegspriet van de Royal Sovereigu." Met veel moeite gelukte het hem op het dek te klimmen, waar hij den eersten officier, eeu machinist en een scheepsjongen van de Hollander" vond, die bij de aanvaring op het Engelsche schip waren overgesprongen. Hy vroeg toen een boot, om daarmee de bemanning van zijn schip, dat hjj verloren waande, te hulp te gaan, maar men kon niet aan zijn verzoek voldoen. Eenige oogenblikken later vernam hij, dat een voorbijvarend schip, »Tudor Prince," zjjn bemanning had opgenomen en hij ging daarop met de drie anderen van de ^Hollander" aan boord van dat schip over. Zondag a.s. zal in de kapel van het Koninklijk paleis Het Loo het Heilig Avondmaal worden gevierd, waaraan ook, voor zoover de ruimte dit toelaat, zal kunnen worden deelgenomen door leden der Hervormde gemeente te Apeldoorn, wier kerkgebouw onlangs is afgebrand. Z. M. de KoniBg heeft 1000 geschonken voor den bouw eener nieuwe Hervormde kerk te Apeldoorn. Door de rechtbank te Assen is tegen vier boe renknechts uit Koekange anderhalf jaar gevange nisstraf geëischt, omdat zij op oudejaarsavond een man zoo goed als dood hebben geslagen. De verslagene was kort te voren door de rechtbank vrijgesproken van een tegen hem ingebrachte beschuldiging van brandstichting; maar de thans gedetineerden meenden, dat op den ongelukkige, die stervende nog zjjn on schuld staande hield, de lynchwet mocht worden toe- Een 80-tal ingezetenen van den Bommel hebben zich bjj adres tot Gedep. Staten gewend met verzoek geen spoorwegverbinding Hellevoetsluis—Rotterdam te steunen, waarbij het onbelemmerd scheepvaartverkeer door het Spui niet ten volle is gewaarborgd. Ia het geheel zijo nu uit het stoomschip »Ger- mania", dat bjj Ylissingen zonk, de navolgende goederen geborgen: circa 336 groote cn kleine kisten kaarsen, 9 vaten katoenzaadolie, oleine en andere olie, 27 kisten glaswerk (karaffen, bier-, wijn- en andere glazen), 3 kisten met ledige blikken biscuitdoozen, 1 vat ge zouten darmeD, 1 kiet met ijzeren bouten en moeren, 12 kisteu oud model geweren (vuursteen en haan- geweren), 2 jjzeren buizen (gegoten), 1 7at hars, 2 kisten stearine, 8 kisten sigaren van verschillende merken en inhoud gehpel door zeewater beschadigd. Over de kortstondige, doch bloedige werkstaking te Uden leest men in De Stad Osch: Toen de werklui het huis van Coenen, die een her berg houdt, wilden binnengaan, trachtten de maré- chaussées dit met geweld te beletten, doch met het gevolg, dat weldra alle maréchaussées ontwapend waren en bloedend de vlucht moeston nomen. Vier maré chaussées zijn gewond en enkelen zeer erg. Men spreekt van groote gaten in het hoofd. De sabels en geweren der maréchaussées werden af genomen, stukgeslagen en weggegooid, terwijl in het huis glazen werden vernield en deuren ingeduwd. Reeds 's middags kwam van alle kanten hulp op dagen, zoodat er 's avonds ruim 24 maréchaussées waren, alsmede het gerecht uit Den Bosch. Daarop begonnen de arrestaties, wat een tooneel moet geweest zjjn van groote verbittering. De vrouwen toch dei- gevangenen (acht in getal) giügen de maréchaussées te lijf en werden slechts met moeite teruggehouden. Tot 's nachts 2 uur zat het gerecht op het raadhuis en Dinsdag werden de acht gevangenen naar 's Bosch vervoerd, onder nieuwe tooneelen van jammer en ellende. Thans is alles weer rustig en wordt aan de fabriek ook weer gewerkt. Alle gevangenen zjjn gehuwd en laten meestal allen een vrouw met vijf tot acht kinderen onverzorgd achter. Hetzelfde blad over de werkstaking te Osch spre kende, zegt, dat in de vorige week de bekende socialist Van Asdonk in de gemeente was geweest, en dat hjj de werklui uit de machinale houtzagerjj van den heer A. I. van den Berg schjjnt te hebben opgezet. Het gevolg daarvan was, dat voorstellen over ver hooging van loon met bedreiging van werkstaking werden gedaan, waarbjj het echter bleef. Maar toen in de fabriek twee werklui de anderen begonnen op te ruien, werden beiden Maandag bedankt. De andere werklui, een twintigtal, eischten toen, dat die twee zouden teruggenomen worden, of allen zouden het werk 6taken. Dat gebeurde dan ook, en zoo zagen we hier Maan dag een twintig kuipers met roode zakdoeken om den hals en voorafgegaan door een harmonicaspeler, door de gemeente trekken. Daar is het bij gebleven, want reeds vroeg in den avond was het overal rustig. Dinsdag hebben veel kuipers beproefd om tot de fabriek te worden toegelaten, wat is geweigerd. Vrijdag avond vermaakten te Harlingen zich drie jongelingen met te zeilen in de Nieuwe Willemshaven. Een van hen stelde voor om ook eens op zee te gaan, doch de beide anderen achtten den wind daarvoor te sterk en lieten zich aan wal zetten. De derde, een jongeling van twintig jaar, leerling der zeevaartschool en studeerende voor tweeden stuurman, zette zjjn plan door, met het ongelukkig gevolg dat ten noordwesten der stad de boot omsloeg en de jonge man verdronk. De boot is later binnengebracht, doch men heeft nog geen Ijjk gevonden. De ouders van den ongelukkige wonen te Haarlem. KERKNIEUW! Beroepen te Brouwershaven Oude- en Njjehorne. A. Adama Pz., te "Weoixen, 9 April. Twee eskadrons huzaren en een bataillon infanterie waren gisteren avond noodig om eene oproerige be weging van werkelooze arbeiders in de voorstad Neulerchenfeld te bedwingen. Onderscheidene koffie huizen werden geplunderd en twee politie-wachthuizen vernield. Tien agenten benevens vele burgers zjjn gewond, terwijl 37 personen gearresteerd zjjn. Parijs, 9 April. Heden is verschenen een manifest, onderteekend door allo socialistische Kamerleden en leden van den Ge meenteraad, waarin alle Fransche werklieden worden uitgenoodigd op 1 Mei a.s. op vreedzame wijze de noodige hervormingen op te eischen. Louden, 9 April. Het gerucht wordt bevestigd, dat de KoniDgin eerst daags naar DuitBchland vertrekt. H. M. verlangt in het strengste incognito te reizen. Ingezonden Stukken. Het Leger des Heils in Zeeland. Ook in deze provincie tracht het Leger des Heils vasten voet te krijgen en op verscheidene plaatsen zjjn de operation reeds begonnen, waarbij echter hier en daar op veel tegenstand wordt gestuil. En geen wonder! De vreemde luidruchtige manier waarop de Heilsoldaten proselieten maken het abrupte hunner getuigenis doorspekt met haleluja's en waarbij zjj niet zelden in geestvervoering ge raken en de banale melodiën waarop zij hnnne lofliederen zingen, zijn zoo geheel in strijd met de christelijke traditiën, dal menig goedgeloovige zich er aan ergert. De verheerlijking van het Christendom toch heeft, gedurende eeuwen, aan dichters, schilders, bouw meesters, beeldhouwers en toonkunstenaars de schoonste motieven gegeven, waaruit de heerljjkste scheppingen op kunstgebied zijn ontstaan. Dat er tusschen het verhevene en het belachelijke vaak slechts ééne schrede ligt, toont maar al te zeer het Heilsleger. Toch zou men zich aan erge partijdigheid schuldig maken, indien men het slechts naar het uiterlijke, naar den vorm beoordeelde. Al biedt het ons ook geene gouden appelen op zilveren schalen, doch slechts eene vrucht gerijpt in de achterbuurten van Londen, zoo verdient toch de kern, de pit eene eerste plaats onder de geneesmiddelen tegen de maatschappelijke kwalen. In het Sociaal weekblad van 13 April 1889 komt een uittreksel voor van het maandschrift All the Worlclwaarin de heer Booth, de stichter van het leger, zijn vierenveertigjarigen loopbaan als her vormer beschrijft. Hieruit blijkt dat de ontzagljjke maatschappelijke ellende, waarvan hij dagelijks getuige was, hem op het denkbeeld zijner stichting bracht. Hjj schrijft toch o. a. »In de stad mijner inwoning zag ik mannen voorbijgaan, kwijnend en door honger verzwakt. Anderen zag ik zwelgen in dronkenschap, in on tucht en soortgelijk verderf, waardoor zij daalden beneden het peil van de dieren des velds. Arme vrouwen en kinderen zag ik gedwongen in hutten te wonen, vol vuilnis en ongezondheid, zonder licht en lucht Voor haar bloedde mijn hart Vurig verlangde ik mede te werken de zinkenden te redden." En toen hij zag dat al die ellende voortsproot uit gebrek aan godsdienstzin, riep hij uit: »Ik heb een geneesmiddel gevonden!" Op de vraag of hij zijn doel door andere middelen had kunnen bereiken, antwoordt hij ontkennend. Noch door een groot vermogen aan honderd duizenden weg te schenken, noch door zich aan sociale hervormingen te wijden, noch als genees heer, noch als matigheids-apostel, noch eindelijk door eene staatkundige beweging uit te lokken, zou bij zooveel hebben kunnen redden als het Leger des Heils in enkele jaren heeft mogen doen, over tuigd als hij is dat zijn stelsel om de ellende in deze wereld weg te nemen, veel dieper gaat dan eenige andere geneeswijze met mogelijkheid heeft kunnen doen. Hulde daarom aan het leger dat met zooveel zelfverloochening en ondanks spot, zooveel in het belang der menschheid verricht. Kan echter het geneesmiddel, hetwelk zoo uit stekend in de achterbuurten van Londen en andere groote steden werkt, even heilzaam worden toe gepast op onze Zeeuwsche landouwen? Die vraag moet ten stelligste ontkennend worden beantwoord. Aux grands maux, les grands remèdes. Waar volgens den generaal Booth elk ander stelsel nagenoeg vruchteloos zou gewerkt hebben; waar in de broeinesten van alle maatschappelijke zonden elke zedelijke prikkel op de gevoelloosheid der wezens afstuit, moest hij als eenig middel zjjne toevlucht nemen tot het formeeren van zijn heils leger. Heerscbt daar volkomen onbekendheid met een gevoelloosheid voor godsdienstige uitingen, hier in deze provincie wordt op godsdienstig gebied, vooral ten platten lande, eene overprikkeling waargenomen. Is daar ongebondenheid regel, hier is zij hooge uitzondering. Neenit daar de maatschappelijke wanverhouding eene ontzettende afmeting aan, hier is zij nauw merkbaar. Waar zóó de toestanden verschillen, is het toch waarljjk gewaagd een en hetzelfde sterk werkend middel op beide toe te passen. Wel verre van de toestanden bij ons ten platten lande als idyllisch te willen beschouwen, zijn zij toch niet van dien aard, dat een paardemidddel als het Heilsleger, hetwelk met alle tot dusver gevolgde gewoonten breekt, noodig is om verbetering er in aan te brengen en waar hier en daar ook een sterk ingrijpen noodig is, kan men zulkfc ge rust aan de voorgangers der kerkelijke gemeenten overlaten. En daarom bakene het Heilsleger zijn veroverings terrein af tot de groote steden; di&r kan het met vrucht werkzaam zijn, doch het mijde onze Zeeuwsche dorpen, waar, de ondervinding leert zulks, het waarlijk meer onheil dan heil aanbrengt. Brujnisse, 4 April 1890. A. Burg. Stand vair Brouwershaven. geboren: 5 Jan. 1890. Een zoon van C. Ringelberg en C. A. Klejjn. 13 dito. Een zoon van Toontje W. Kroon. Een zoon van A. Duinhouwer en S. E. Eggebeen. Eene dochter van J. van Djjke en L. van de Velde. 17 dito. Eene dochter van J. W. Gast en A. Boo- gerd. 2 Febr. Eene dochter van M. Matthjjsse en M. Bolkenbaas. Eene dochter ran L. Smalheer en J. Fonse. 3 dito. Eene dochter van P. Krjjger en P. Gast. 7 dito. Eene dochter van J. W. Gunst en W. M. Legrom. 16 Maart. Een zoon van C. J. van Schelven en E. van Splunter. 24 dito. Een zoon van A. Vermaat en A. de Meijer. geduwd: 25 Maart. B. Rienstra, jm. en W. G. A. van der Bent, jd. o verled en: 7 Jan. P. J. ^lejjte, 18 m., dochter. 15 dito. J. Goumare, 5 w., zoon. 17 dito. J. v. Nieuwen huize, 5 m., zoon. J. H. Ravestein, 35 j., dochter. 25 dito. D. van Dongen, 72 j., weduwe A. L. Ravestein. 28 dito. J. Landman, 78 j., weduwe Corn. Dekker. 24 Febr. W. van 't Hof, 67 j., weduwe A. van Huize. 5 Maart. Jan Dalebout, 49 j., echtgenoot van J. Hallingse. 11 dito. Joost van 'tHof, 53 j., echtgenoot van K. van der Noot. 16 dito. P. van Be veren, 3 j., dochter. HT OOMBOOT EIS Van ZIERIKZEE: Dond. 10'smorg Vrijdag 11 A.prïl 1890. Zaterd. 12 Zondag 13 Maand. 14 Dinsd. 15 Woens. 16 8, 8,30 7,-» 8,— 8 Van ROTTERDAM Dond. 10 's raorg. 11u. Vrijdag 11 11,— Zaterd. 12 11, Zondag 13 11, Maand. 14 'snam. 1,30 Dinsd. 15 's morg. 11,30» Woens. 16 11, De Directeur, P. O. OLIVIER. 1. DIENST EN TÜSSCHENGELEGEN PLAATSEN. April 1890. Van Zierikzee Vrijdag 11 'sniorg. 7,20 u, Zondag 13 8,30 Woens. 16 7,45 Van Rotterdam Dond. 10 'smoi'g. 10,30 u. Zaterd. 12 10,45» Dinsd. 15 10,30 De Directeur, A. van GASTEL. STOOMBOOTDIEN8T Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. April 1890. Van Van Rotter Vlissingen Middelburg dam n. Mid naar naar delburg en Rotterdam. Rotterdam. Vlissingen. Vrijdag 11 voorm. 8,30 voorm. 9,45 voorm. 9.45 Zaterdag 12 8.30 9,45 9,45 Maandag 14 8,30 9,45 9,45 Dinsdag 15 8,30 9,45 9,45 Donderdag 17 8,30 9,45 9,45 Voorspoedig bevallen van een Jongen J. CHRÏSTIAANSEde Fouw. Thoi.en, 4 April 1890. Voorspoedig bevallen van een Zoon, C. DEKKER van Langeraad. Noordgouwe, 5 April 1890. Bevallen van een Zoon, K. M. ADRIAANSE, geb. van 'tHof. Zierikzee, 8 April 1890. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon, A. KÜIJPER—BOM. Ouwerkerk, 8 April 1890. Op 30 Maart jl. overleed zacht en kalm, na eene kortstondige ziekte, onze geliefde Echtgenoote en Moeder T. van SCHELVEN. T. C. de VRIES— Zierikzee. van Schelven. J. de VRIES en Kinderen. De Handel in Turf enz. zal op denzelfden voet worden voortgezet. Wegens buitenlandsche betrekking eerst heden geplaatst V Heden overleed mjjn geliefde Grootvader, de Heer ABRAHAM VAN KAMEN, in den ouderdom van ruim 81 jaren. Dordrecht, AART VAN KAMEN, 4 April 1890. Sigarenfabrikant. Heden overleed na eene ziekte van slechts drie dagen, onze waarde Vader en Behuwdvader JOHANNES QÜANT, in den ouderdom van bjjna 71 jaar. Zierikzee, P. QUANT. 7 April 1890. J. QÜANT—v. d. Panne Op den 7 dezer overleed te Rotterdam zacht en kalm onze Broeder JACOB, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Zierikzee. C. FLIKWEERT. Algemeene konnisgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 2