Amsterdamsche Schetsen. Stad Zierikzee en Zeeland. Ml APVERTEIMTIËN. Zioxrikseee» 26 Maart. Programma van het Militair Concert, te geren door het Muziekkorps der dienstdoende Schutterij, op Vrydag 28 Maart a.s., 's avonds 8 uur precies, in de Concertzaal. 1. Aurore de chasaeCanivez. 2. Mosaique de l'opéra Nabuchodonosor Kessels. 3. Concert voor clarinetScholtens. 4. Rêve de bonheur. Fantaisie Kessels. 5. L'Amitié. Duo de concert. Voor cornet en tromboneSchtueinsberg. 6. Dorpsfeest. Beschrijvende fantaisie. Heymans. a. Optocht der jubilarissen naar de kerk. b. Koor en solo in de kerk. c. Vertrek uit de kerk. d. Uitnoodiging tot den dans. e. Dans der jubilarissen. Tarentelle. 7. Thüringer Gebirgskliioge. Fantaisie voor althoorn met pianobegeleiding. Lorenz. 8. Czardas. No. 1. Sur des airs natio- naux HongroisMichiels. 9. Premier concertino. Voor saxophonc- alto met pianobegeleidingBeeckmans. 10. Le postillon amoreux. Polka voor pistonvan Aken. Door Z. M. is, met 1 April a.s., J. D. Fokker opnieuw voor den tijd van drie jaar benoemd tot directeur, uit den handel van het vrjj-entrepot te Middelburg. De verdeeling van de miliciens der lichting van 1890 over de verschillende wapens is als volgt: 8140 voor het reg. gren. en jagers en de overige regimenten infanterie, 375 voor de regimenten huzaren, 2290 voor de artillerie, waarvan 675 voor de veld-, 70 voor de rjjdende- en 1380 voor de vesting-artillerie, 95 voor het korp pontonniers en 70 voor het korps torpedisten; voorts 195 voor het korps genietroepen. Het kantongerecht te Kampen veroordeelde Za terdag den heer M., Luth. pred. aldaar, tot ƒ50 boete of 20 dagen hechtenis, wegens weigering om de kaarten der volkstelling in te vullen. Omtrent den merkwaardigen publieken verkoop' die dezer dagen onder Lichtenvoorde plaats had, hooren wjj thans nog de volgende naderende bijzonderheden. Deze verkoop geschiedde op laat van het waterschap van de Berkel, wegens achterstallige belasting, die oorspronkelijk slechte f 1,75 bedroeg, maar door S. steeds geweigerd was te betalen en door onkosten, enz. tot een bedrag van 56,367a was opgei oopen. Daar het genoemde waterschap zich bjj sommige boeren in die streek in een zeer geringe populariteit verheugt, waren op het uur der verkooping een groot aantal hunner bjjeen, die met twintig of dertig man tegeljjk opboden. Op deze wijze werd een koe, die het eerst werd geveild, opgejaagd tot 3200. Door steeds in koor op te treden werd de verkoop onmogelijk gemaakt. Het waterschap zal nu trachten door andere maat regelen zjjn belasting te innen. Voor eenige dagen vervoegde zich aan de Uni versiteit te Groningen een Fransch sprekende Rus, die het verlangen te kennen gaf tot den hoogleeraar in de pbysica te worden toegelaten. Dezen bood bjj in fleschjes verschillende mengsels kleurstoffen, die bp physische proeven dienst moesten doen, te koop aan. Aangezien de hoogleeraar deze stoffen evenwel niet noódig had en de gevraagde prjjs, 25 per fleschje, fabelachtig hoog was, werden er geene „zaken" gedaan. Nu werd evenwel de prjjs aanmerkelijk verlaagd, doch toen ook hierdoor de hoogleeraar nog niet werd ver murwd en vertrok, ging de Rus hem, telkens meer dringend zjjne aanbiedingen herhalende, op straat achterna; maar ook nu vond zjjne welsprekendheid geen gunstig gehoor en wierp hp, woedend geworden, de aangeboden waar tegen de straatsteenen. W&ar- schpnlpk was de man de „baron" uit Leiden die daar, zooals wjj reeds meldden, de Universiteit bezocht. Uit Joure wordt gemeld: Eene alhier wonende weduwe had een zoon, die als korporaal bjj het Indische leger diende op Atjeh. Ge regeld werd er briefwisseling gevoerd, doch deze werd plotseling afgebroken, doordien een brief in de maand September van het vorige jaar, van hier naar Atjeh (Segli) afgezonden, ongeopend bp de familie terug ontvangen werd, voorzien van den stempel »décédé", en bovendien van het geschreven woord: overleden. Die tpding was natuurlpk voor de betrekkingen van den overledene smartelpk. Men twjjfelde niet aan de waarheid van het doodsbericht, en daarom werd het overlijden bjj advertentie in sommige nieuwsbladen bekend gemaakt en ook de gebruikelpke aanzegging gedaan. Maar even plotseling als de doodstpding, werd thans het levensbericht bp de familie vernomen. Van den betrokken militair zelf kwam een brief, waaruit bleek, dat hij in blakenden welstand verkeerde. Vrijdagmorgen j.l. vond K. Postma, te Hennaard (Fr.), het eerste kievitsei. Gewoonlijk worden in die streken aanzienlijke sommen voor het eerste ei uit geloofd. De gelukkige vinder ontving voor zjjn eer steling f 18. Na drie dagen aaneen geslapen te hebben is M. K. te Loon-op-Zand geBtorven. In die gemeente zjjn ook vele gevallen van influenza met doodeljjken afloop voorgekomen. Voor de Maandag te Deventer gehouden Palm markt waren 337 paarden aangevoerd. Voor weelde- paarden werd betaald ƒ400 tot ƒ725; voor werkpaarden 70 tof ƒ300; voor de slachtbank bestemde paarden brachten 35 50 op; de handel was redelpk. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar Opperdoes, door da. B. Wielinga te Kruiningen. Ds. J. H. Gerlach, pred. bjj de Waalsche ge meente te Middelburg, nam Zondag jl., na een 43-jarig verbljjf aldaar, afscheid van zjjne gemeente met eene rede, waarvoor tot tekst was gekozen Matth. 28 16 en 17. XIII. Iii de „Ijommord". Wij zijn geenszins van plan u in de volgende regelen een kijkje te geven in de Stads Banken van k0enmg, die het Gemeentebestuur in zijne vaderlijke goedheid voor de armen en noodlijdenden op verschillende punten der stad heeft doen ver rijzen. Prachtig zijn enkele dier gebouwen. Als altijd bezorgd en zorgende Amsterdam een zoo fraai mogelijk uiterlijk te geven, heeft het Dagelijksch Bestuur gemeend de Banken van Leening, evenals de Hoogere Burger- en andere scholen, een prachtig aanzicht te geven. Op een punt der stad staan waarachtig zoo'n Hoogere Burgerschool en een Bank van Leening broederlijk of liever zusterlijk naast elkander en de veelbelovende jeugd, die van de nuttige leasen in het eerste profiteert, vindt misschien later twee stappen verder gelegenheid een pandje" in te brengen, wanneer de aanzienlijke hoeveelheid geleerdheid in de school opgedaan niet practisch genoeg bleek te zijn, haren eigenaar voldoende het dagelijksch brood te verschaffen. Maar wij dwalen nu reeds af. Ons plan is, u een particuliere Bank van Leening of te wel Lommerd" te schetsen. Meent nu niet, lezers, dat een dier beide namen als opschrift op het uithangbord of voor het raam van zoo'n inrichting prijkt. In het geheel niet. Of er staat geen naam, öf het huis prijkt met den weidschen titel: »Huis van verkoop met recht van wederverkoopEn in dat recht, daar zit hem in de kneep. Hier in dat smalle, smerige dwarsstraatje, dat huisje met dien hoogen stoep, daar moeten we zijn. Zooals ge ziet, wordt in het onderhuis wilt ge kelder zeggen, ook goed wordt in den kelder eene affaire gedreven in gerookte bokking, dweilen, knikkers en suikergoed. Andere handelsartikelen zijn petroleum, schuurzand en doove kolen. De energieke persoon, die dezen handel drijft, ziet ge daar staan in dat eenigszins smerige vrouwmensch met een oliekleurig gezicht en ongekamde haren onder en door hare gescheurde muts. Haar echt vriend, die zich met aardkundige studiën bezig houdt in vereeniging met een menigte anderen, die insgelijks de moederaarde bestudeeren, is nu op het oogenblik als polderjongen bezig een der vele grachten uit te baggeren. Dat in den kelder. Maar als wij den hoogen stoep opgeklommen zijn, waarbij wij u beleefd, doch dringend verzoeken, goed acht te geven op dien losliggenden stoepsteen, opdat ge door uw val de uitstalling op den keldertrap niet in desolaten toestand brenget, als wij den hoogen stoep opgeklommen zijn, dan landen wij aan in het »huis" zelf, waarin de Lommerd" gehouden wordt. Hoewel de deur niet gesloten is en wij dus dadelijk kunnen binnen stappen, blijven wij toch nog eenige oogenhlikken staan en turen naar de ruiten, waarvoor enkele voorwerpen hangen. Wij turen naar de ruiten en niet er door, om de eenvoudige reden, dat de glazen te dik met vuil bedekt zijn, om nieuwsgierige oogen gelegenheid te geven naar binnen te zien. Het gelukt ons echter nog om op een naambordje voor de onderste ruit geplaatst, te lezen>1. S. Yet, huis van verkoop met Regt van weederinkoop." Onze kennis van den vorm te hulp roepende, gelukt het ons ook in een rond voorwerp, dat voor de middelste ruit hangt, naar alle waarschijnlijkheid een horloge te ontdekken, terwijl nog een papier, tegen een der ruiten aangeplakt, ons de moeite, die wij doen om het daarop geschrevene te ontcijferen, beloont met de belangwekkende mededeeling, dat er is »te koop een spik splinternieuw veeren bet voor jongelui." Ons lang vertoeven voor de deur heeft evenwel reeds eene kleine verzameling dwarsstraatbewoners en voornamelijk bewoonsters voor het huis bijeen gebracht. Daar het ons naar het schijnt aan te zien is, dat wij niet komen om een pandje" te brengen en de menigte in hare loffelijke nieuws gierigheid toch graag de reden van on3 bezoek verlangt te weten, worden er reeds hoorbare gis singen gemaakt, die niet allen in het voordeel van den achtbaren heer I. S. Vet spreken. Laat ons dus maar naar binnen gaan. Het geluid van de gebarsten schel hingelt door het nauwe gangetje, waarin wij ons nu bevinden, terwijl een uit eene openstaande deur tot ons komende duffe, vunzige lucht ons wijst waarheen we verder moeten. We treden dus de deur in en staan nu in een tamelijk groot vertrek, waarin het dag licht om bovengenoemde vuile glazen niet al te best kan doordringen. Om het lieve zonlicht zijne taak wat gemakkelijker te maken, brandt er dan ook voortdurend een klein olielampje, op een soort toonbank geplaatst. Rondziende, bespeuren wij, dat de wanden van het vertrek voorzien zijn van eene menigte planken op latten gelegd, die dienst doen als bewaarplaatsen van de ingebrachte goederen. De planken zijn bedekt met eene menigte opgerolde en toegebonden pakjes, allerlei soorten van goederen inhoudende, allen voorzien van een briefje met een nummer. In een kastje met glazen deksel zien wij enkele horloges, kettingen, kruisjes en dergelijke voorwerpen van edel metaal liggen. Dat zijn dus de kostbaarheden. Hoe gaat het nu toe in zoo'n huis? Overdag is er weinig te doen. Midden in de week gewoonlijk ook niet. Maar wel Zaterdags avonds en Maandags. Dan heeft de heer I. S. Vet het soms zoo verbazend druk, dat hij dikwjjls genoeg zijne beminde echt- genoote, mejuffrouw I. S. Vet, geb. Augurkiesman, van hare huiselijke, echtgenootelijke en moederlijke plichten moet roepen om hem te »assisteere." Laat ons zien, hoe het daar gaat. Het is Zaterdagavond. De werklieden hebben het werk geëindigd. De vrouwen hebben het weekloon min de centjes, die moeder Leen uit het Vergulde Anker" nog van manlief moest hebben, ontvangen. Morgen is het Zondag. Dus dan moeten de Zondag- sche kleören voor den dag gehaald worden. De heer I. S. Vet is wel zoo goed geweest die onontbeerlijke kleedingstukken tegen vergoeding voor de zorg, zoolang in bewaring te nemen. Moeder de vrouw of wel het oudste meisje uit het gezin gaat dan naar »Vet", legt het "briefje, waarop vermeld staat in drukletters nog wel, dat het verkochte goed weer mag teruggekocht worden, welke belofte be krachtigd is door de handteekening van den keer Vet zeiven, over en ontvangt den Zondagscben jas van vader, benevens den mooien omslagdoek van moeder terug, nadat zij den verkoopsprijs, ver meerderd met niet meer dan 15 voor 00n0 week, heeft betaald. En dit pleit voor de buiten gewone schranderheid van den heer Vet in zaken het blijft hem hetzelfde, zegt hij, of hij het goed een week of een dag in zijn huis heeft. En omdat dit hetzelfde blijft, betaalt de eigenaar of eigenares evenveel voor een week als een dag, bierbij in aan merking genomen, dat de maatstaf, waarvoor zich de intrest regelt, een volle week is. En des Maandags? Wel dan zijn natuurlijk de meeste centen van het weekgeld verdwenen en dus maar weer naar Vet. En weg gaan weer de kleeding stukken tot den volgenden Zaterdag of langer nog. Maar niet alleen die vaste klanten maken van des heeren Vet's diensten gebruik. Er zijn nog anderen, die slechts een enkele maal, met schaamte, met tegenzin, uit vertwijfeling naar het smerige huis sluipen, om daar misschien de laatste kost baarheid te verpanden. Dezulken zouden beter doen met naar de Stadsbanken van Leening te gaan. Doch velen onder ben maken ook nog gebruik van de inrichtingen vam Vet. Neem b.v. een arme weduwe. Haar man stierf, haar en hare kleinen onveizorgd achterlatende. De betrekkelijk goede woning, met haren echtvriend betrokken, heeft ze moeten verlaten en een onaan zienlijk kamertje op de bovenste verdieping in eene der volksbuurten gehuurd. Met inspanning, neen met overspanning harer krachten heeft ze gearbeid om het hoofd boven water te houden. De kinderen moeten toch nog knap voor den dag kunnen komen. Het valt zoo hard, iets van zijn fatsoen ten offer te moeten brengen! Haar oudste dochtertje, een kind nog van veertien jaren, dient als kindermeisje. Zij zelve, zij naait den ganschen dag, soms nog den halven nacht. Haar tweede kind, dat lieve Willempje, een aardig ventje van vier jaar, is nu ziek geworden. De busdokter" schrijft voor versterkende middelen. Versterkende middelen? Waar zal de arme die halen? Vragen? Bedelen? Zij gruwt er van. Reeds heeft ze de weinige voorwerpen van waarde, in gelukkiger jaren verkregen, verkocht. Een blik in de kastAch hoe weinig bevindt zich daarin. Een blik op haar kindWat zijn die wangetjes ingevallen en bleek. Wat blauwe kringen om die oogjes! Wat rest haar nog? Een enkel kleinood rest haar nog. Een kerkboek met gouden slot. Een geschenk van haren onvergetelijken man. Verkoopt zij het, nooit ziet zij het meer terug. Als 's avonds haar dochtertje thuis komt en de medegebrachte boterhammen verdeeld en gegeten zijn, zegt moeder met iets pijnlijks in de stem: Marie, wilt ge nog een boodschap doen?" Graag moeder" is het antwoord van het meisje, dat er loch ook zoo bleek uitziet en nu reeds zoo'n peinzenden trek om den mond beeft. Ge moest eens gaan naar de ***dwarsstraat, ge weet wel, boven dat winkeltje van vrouw Rommels." Wat doen moeder?' ♦Broertje is zoo ziek en enik heb geen geld om wat voor hem te koopensnikt de arme moeder." Huil niet, moe", troost het meisje, zeg maar wat ik doen moet." En reeds heeft ze het hoedje en het dunne manteltje gegrepen en zich gekleed. De moeder bedwingt zooveel mogelijk hare tranen en na nog een blik op het bedje, waar haar kind koortsachtig sluimert, opent zij een kastje en haalt het kerkboek, netjes in vloeipapier gewikkeld, te voorschijn. Breng dat eens naar Vet in de dwarsstraat, kindlief en vraag hoeveel hij er voor geeft." Dat kerkboek, moeder?" is de smartelijke, ver wonderde vraag van het meisje, dat zich nog heel goed herinnert, hoe blijde haar moeder was, toen zij dat geschenk kreeg van haren goeden vader. Dat kerkboek, moeder?" ♦Het moet, kind! het moet"! zucht de vrouw onder een nieuwen tranenvloed. Ons Willempie is zoo ziek en zoo zwak Ook het meisje wischt een traan weg en neemt het boek uit de hand harer moeder. Zorgvuldig verbergt zij het onder haar manteltje en gaat de deur uit. In de dwarsstraat gekomen, is zij weldra voor het huis van Vet. Zal zij binnengaan? Zij aarzelt. Er is misschien volk binnen. Zij wil nog even wachten. Daar wordt de deur geopend en waggelt een dronken man naar buiten, die misschien een voorwerp uit zijn huishouden verpand heeft, om geld voor drank te bekomen, terwijl zijn vrouw als schoonmaakster nog hard aan het werk is. Nu gaat het meisje haastig naar binnen en staat weldra voor Vet. De kleine, roodharige man ziet haar onderzoekend aan en op scherpen toon vraagt hij En jij, wat mot jij?" Och meneer" zegt het meisje, ♦of u dat koopen wou?" En ze toont hem het kerkboek. De lange, puntige vingers grijpen het boek aan en het slot wordt nauwkeurig bekeken. Hm, hm!" kucht hij, als het onderzoek ge ëindigd is, hoeveel mot je er voor hebben?" Daarover heeft zij niet nagedacht. Zij peinst even. Het is toch zoo'n mooi slot en moeder was er zoo blij meö. »Tien gulden, baas, meneer!" zegt ze, half verlegen." »Daar hebt je je prul terug," schreeuwt de man, schijnbaar in de grootste woede. »God van Abraham, tien gulden! Hoe durf je het vrage!" »Hoeveel dan, meneer!" vraagt het kind, bang geworden door den uitval. Ik geef een daalder, meer niet en as je bij een ander komt, krijg je nog geen gulden. Ik doe vrouw en kinderen te kort." Geef as je blieft twee gulden, meneer", zegt het meisje smeekend. In stede van antwoord te geven, roept de koop man achter zijn vlakke hand naar de achterkamer »Saar, Saar, Saartje Op dat geroep verschijnt zijne wederhelft, die zich met vragenden blik en de handen in de zijden naast I. S. Vet plaatst. ♦Dit meisje vraagt twee gulden voor dat ding, Saar", licht hij in. Twee gulden!" »Is ze gek?" Twee kwartjes." En weg is Saar. ♦Je hoort wel, meisje, dat ik je niet meer dan één gulden kan geven," zegt de man nu. »Wil je of wil je.niet?" Wat zal ze doen? Ze neemt den gulden aan, benevens het bijgevoegde briefje en verwijdert zich. Zijn zulke huizen nu in het belang van den arme of van I. S. Vet, Saar en hunne kindertjes? ZELANDÜS. TELEGRAM. 's Gravenliage, 26 Maart. Tweede Kamer. De heerKeucheniusisbeëedigd en toegelaten. De Minister van Financiën heeft de belastingvoorstellen der h.h. Borgesius o.s. in zjjn geheel bestreden. Zjjn programma is: vermindering der personeele belasting, die dit jaar zal voorgesteld worden, verlaging met den zout-accjjns, behoud van het patent en eene uitvoerbare belasting op het roerend vermogen. Omtrent den vorm zijner ontwerpen wilde bjj zich volkomen vrjjheid voorbehouden. Vele replieken volgden, onder anderen van den heer Nieuwenhuis, die vóór art. 1 zou stemmen als motie. Ingezonden Stukken. Zekere heer Bloot heeft onlangs in eone door hem uitgegevene brochure een vonnis geveld over alle assu rantie-wezen, over verzekeringen tegen brandschade, enz., en wel met een ellenlange reeks van over wegingen, wortelend in zjjn godsdienstig geloof. De titel van het geschriftje luidt als volgttliet assurantie-wezen beschouwd in het licht van Gods Woord yen van de Christelijke leer"' (te Middelburg bjj K. Ie Coïntre.) Inderdaad een curieus boekje, de inzage waard als proeve van godsdienstwaanzin. Er is geschreven: »gjj >zult den Heer uwen God niet verzoeken" dat is het uitgangspunt; en dan krjjgt men, dertig bladzjjden lang, een bespreking van bijbelteksten, die daghelder bewjjzen, dat het» den Christen niet geoorloofd en zjjner ♦onwaardig is", zich te verzekeren, of waarvan wordt aangetoond, dat andere Christenen ten onrechte ze gebruiken als vjjgebladen voor hun assurantie-polis. De geachte schrjjver dier brochure is hoofd der Christeljjke School te Gorinchem". Arme kinderen, wier geestesleven door dezen on- derwjjzer wordt gekneed! En treurige gedachten, dat die kneding voortaan voor een deel zal geschieden met staatsgeld!Arm Nederland! B. VERSCHEIDENHEID. HERSTELLENDE GRIEPLIJDERS. Zjj turen door de ruiten Met vaalbleek aangezicht, En hunkeren naar buiten, Naar 't koesterend zonnelicht. Zjj wagg'len, waar ze loopen En ramm'ien, waar ze gaan; De maag is immer open, En neemt van alles aan. - Zjjn zjj nog jong van dagen, Dan lachen ze om geboön, En willen moeder plagen, Haar trouwe zorg tot loon. Zjju't ouderen van dagen, Zjj weten dan den last Met meer verstand te dragen, En denken: opgepast! Ja, opgepast, patiënten Dit geldt voor oud en jong; Elk dient dit in te prenten, Die erger lot ontsprong. 'k Hoop voor u, mjjn vrienden, Dat gjj bjj zachter weer Uw krachten zult hervinden, En griep, kom nimmer weer! (VI. BI. v. A.) w. M. Tz. STOOMBOOT EN STOOMBOOTDIENST Maart- Van ZIERIKZEE: Dond. 27 'smorg. 8,- Vrijdag 28 Zaterd. 29 Zondag 30 Maand. 31 Dinsd. 1 Woens. 2 7,— April 1890. Van ROTTERDAM Dond. 27 's morg. 41,u. Vrijdag 28 11, Zaterd. 29 's nam. 1,30 Zondag 30 's morg. 11, Maand. 31 11,30 Dinsd. 1 41,30» Woens. 2 14, De Directeur, P. O. OLIVIER. STOOMBOOTDIENST Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. Maart-April 1890. Van Van Rotter Vlissdtoek Middelburg dam n. Mid naar naar delburg en Rotterdam. Rotterdam. Vlmsingen. Donderdag 27 voorm. 9, Vrjjdag 28 voorm. 7,30 voorm. 8,45 9,— Zaterdag 29 7,45 8,30 9,— Maandag 31 7,30 8,45 9,— Dinsdag 1 7,30 8,45 9,— Woensdag 2 7,30 8,45 9, VERBETERING. In de advertentie der Verloting, gehouden door F. ROGGEBAND, (zie ons vorig No.), staat No, 39, dit moet zijn No. 3-41* Getrouwd Dr. B. RIENSTRA, Arts, Officier van Gezondheid O.-I. L. met W. G. A. VAN DER BENT, die, ook namens de wederzjjdsche familiën, hun dank betuigen voor de bjj hun huweljjk betoonde.belang stelling. Brouwershaven, 25 Maart 1890. Bevallen van een Zoon M. CONSTANDSE-Molenaar. Roon 25 Maart 1890. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot en Vader JAN LEENDERT LAVEN, in den ouderdom van 54 jaar en acht maanden. JANNA LAVEN, geb. Semeijn en Kinderen. Grand Rapids, 8 Maart 1890. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van 55 jaren, onze dierbare Moeder, Behuwd- en Groot moeder ELIZABETH MOELKER, laatst Wed. van K. Capelle. Wed. C. BOSSELAARdr Ruiter. E. KROON—de Ruiter. J. K. KROON. MARs. de RUITER. MARIA de RUITER. Kerkwerve 21 Maart 1890. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot en Vader JAN MUSTE, na een kortstondig doch smartelijk lijden, in den ouderdom van bijna 56 jaren. Wed. J. MUSTE, geb. v. d. Sluïjs en Kinderen. Zonnemaire, 28 Maart 1890. Vrijdag jl. overleed mjjn veel geliefde Echt- genoote CATHARINA QUIST, in den ouderdom van ruim 33 jaar, diep betreurd door mjj, mijne drie nog jeugdige kinderen, ouders, broeders en zusters. A. A. FORTUIN. Oud Vosmeer, 24 Maart 1890. Heden overleed zacht en kalmin den ouder dom van ruim 77 jaar LENA HOOGERWERF. ANTHONIE BEEKMAN. Bruinisse, 25 Maart 1890.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 2