jaar beliep op 't einde van 't jaar 330. Het aantal leerl. boven de 12 jaar 77. Het product van leerl. en schoolt, bedroeg 148145. Hiervan werden wegens veldarbeid 18936 schoolt, of nog 12,8% verzuimd en wegens overigen arbeid 6841 Bchoolt. of 4,7 Het minst werd om deze redenen verzuimd in de maand Januari 1,8%, en het grootste verzuim 43% had in September plaats. Deze verzuimen betreffen alleen de leerl. van 6 tot 12 jaar. Staveiiisse, 30 Jan. Met het oog op eene eventueele misschien wel aanstaande contrac teering van Buikerbieten op gehalte, besloten enkele landbouwers en particulieren in het afgeloopen jaar tot den ouderlingen aankoop van een toestel, bestemd tot het zelf onderzoeken van het suikergehalte der te leveren bieten. Bedoeld toestel - uit Parijs afkomstig - voldoet zeer goed. Verscheidene monsters werden in het najaar onderzocht, waaruit bleek dat het gehalte der geleverde bieten nog al sterk uiteenliep. Dezer dagen werd aan de aandeelhouders van het toestel rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek dat het ook op financieel gebied gunstige resul taten heeft opgeleverd. Aan het verhandelde op de jaarvergadering van de aandeelhoudei-3 der weegbrug alhier, ontleenen wy het volgende: Er werden in het afgeloopen jaar gewogen 5,334,616 E.G. suikerbieten, 579,970 E.G. aardappelen en uien, 516,428 E.G. pulp en 97 stuks vee. De uitgaven, met inbegrip van de verdiensten van den weger, bedroegen 199,92, terwyl er een saldo overbleef van 468,35. Evenals het voorgaande jaar werd er een gedeelte van het saldo afgezonderd voor het vormen van een reserve fonds. De aftredende voorzitter, de heer L. J. Dorst, werd bij acclamatie als zoodanig herkozen, terwyl ook de weger P. J. de Vos weder voor een jaar werd her benoemd. Zierilïseee, 30 Jan. Dinsdag j.l. werd alhier gehouden eene Algemeene Vergadering van het Bestuur van het Waterschap Schouwen, waarin de geloofs brieven der nieuwgekozen Hoofdingelanden H. C. Bolle en P. C. van der Vliet werden onderzocht en goed gekeurd, en daarna eerstgenoemde door den Voorzitter beëedigd en met een toespraak geïnstalleerd. Na voorlezing der notulen, mededeeling van inge komen stukken en behandeling van een aantal andere onderwerpen, werden eenige zeer belangryke zaken behandeld. In de eerste plaats deelde de Voorzitter mede het ongeval, in September j.l. aan het Sas der gemeente Zierikzee overkomen, waardoor de Leverdijk, in zynen tegenwoordigen toestand niet iu staat zooveel water te keerenernstig gevaar had geloopenzoodat verhooging van dien dyk op de laagste punten onmiddellijk vereischt was. Naar het oordeel van het Bestuur, waarvan de gronden werden uiteengezet, was de onderhoudsplicht van dien dijk bij de gemeente Zierikzee, waarom die gemeente door den Voorzitter werd uitgenoodigd, dat werk ten spoedigste aan te vangen. Voorlezing werd gedaan van de met dat gemeentebestuur gewisselde brieven, waaruit bleek dat bedoeld Bestuur de uitvoering had geweigerd en daarna onder reserve de kosten op Zierikzee later te verhalen, onverwijld door het Waterschap zelf de verhooging was ter hand genomen en aanbesteed. Nadat de heer J. Hoogenboom Bz. den Voorzitter dank had gezegd voor de uitvoerige mededeelingen en voor zijn doortastend en vlug optreden, werden in afwachting van den uitslag van door het Bestuur nader gedane stappen, deze mededeelingen voor ken nisgeving aangenomen en goedgekeurd, wat door het Dagelyksch Bestuur was verricht. Daarna werd behandeld de op 25 November 1889 voorgevallen oeverafschuiving aan het Westhavenhoofd van Zierikzee en het voorstel van het Dagelyksch Bestuur om door eene bezinking en bestorting daarin te voorzien, waarvan de kosten op ongeveer 100,000 geraamd worden. Daar de gemeente Zierikzee 'n ^eze kosten te betalen heeft, was het plan voorat aan het Gemeente bestuur toegezonden. De Gemeenteraad heeft echter op grond van het advies eener Commissie geantwoord dat hy voorloopig die verplichting niet kon erkennen en zeer gaarne het oordeel van Gedep. Staten zoude vernemen. In eene uitvoerige rede, waarin de gronden van de verplichting van Zierikzee en de bezwaren dier gemeente werden uiteengezet, zeide de Voorzitter verder dat het Dagelyksch Bestuur gemeend heeft, om groote ver traging in de uitvoering van het werk en de zekerheid eener langdurige en kostbare procedure te vermyden, de gemeente Zierikzee hierin ter wille te moeten zyn en Ged. Staten dezer provincie verzocht heeft haar oordeel te zeggen. Ofschoon daartoe onverplicht, hebben deze, ter wille van het groot belang, zich daartoe bereid verklaard en is deze zaak Vrijdag j.l. voor Gedep. Stoten behandeld, waarbij de Burgemeester voor Zie rikzee en hy, Voorzitter, voor Schouwen optrad, zoodat binnenkort de uitspraak van Gedep. Staten kan worden tegemoet gezien. Is deze gunstig voor Schouwen, dan vleit het Dagelyksch Bestuur zich dat de Gemeenteraad geene verdere bezwaren maken, doch zich by de feiten neerleggen zal. Het was intusschen niet raadzaam die uitspraak en het besluit van den Raad af te wachten, wijl de toe stand van het Hoofd dagelijks achteruitgaat, en door die verschillende onderhandelingen reeds zooveel ver traging is ontstaan dat het noodzakelijk is, wil men het Hoofd behouden, ten spoedigste de handen aan het werk te slaan. Mocht de uitspraak van Gedep. Staten voor Schouwen ongunstig zyn, dan zal het Dagelijksch Bestuur een nader voorstel aan de Algemeene Vergadering doen; voor het geval de uitspraak gunstig is, stelt het Dagelyksch Bestuur voor: 1°. te besluiten tot de ge projecteerde werken, onverschillig of de gemeente Zierikzee bij hare weigering volhardt of hare ver plichting 73 f0 betalen, erkent; 2°. wanneer Zierikzee blijft weigerenhet volgens 't reglement noodig rechtskundig advies in te winnen by Mr. W. A. van Hoek te Middelburg, ten einde in de volgende ver gadering tot het voeren eener procedure te kunnen besluiten3°. een crediet voor reiskosten etc. te geven van f 100, en 4°. goed te keuren wat het Dagelyksch Bestuur iu deze heeft verricht. Bij de discussiën vroeg de heer J. Hoogenboom Bz., of het belang van Schouwen in de eerste plaats mede bracht dat het Hoofd behouden werd, daar hij anders zeer genegen zou zyn na 't gebeurde het Hoofd te verlaten. Daarop antwoordde de Voorzitter, dat ook het Dagelyksch Bestuur niet ongenegen daartoe zou zyn, doch het Hoofd, al moge het voor Zierikzee een belangrijk punt zyn, ook voor Schouwen niet zonder gewicht is, en een onderzoek heeft doen zien dat wanneer Schouwen het Hoofd aan zyn lot overliet, door de kosten van andere werken, die dan in staat van verdediging gebracht zouden moeten worden, geene noemenswaardige besparing zou worden verkregen. Na beraadslaging werd het vierledig voorstel van het Bestuur met algemeene stemmen aangenomen. Nog werd behandeld een voorstel van Mr. J. A. Bolle tot het sluiten eener conversie-leening van 352000, met de adviezen van het Dagel. Bestuur en een conversie-voorstel der Maatschappij voor Gemeente- Crediet. Daar de Maatschappij niet aanneemt de wyze van aflossing door Mr. Bolle voorgesteld en hare aflossingen voor de toekomst te bezwarend zijn en te geringe winst opleveren, trok de heer Bolle zijn voorstel in en werd het voorstel der Maatschappij met alge meene stemmen verworpen, waarna besloten werd aan eene Commissie op te dragen een tweeledig onderzoek naar het wenschelijke eener conversie van eenige lee ningen; tot leden dezer Commissie werden benoemd de heeren Mr. J. A. Bolle, M. Hoogenboom en D. Hocke Dz. Na mededeeling eener plaats gehad hebbende oever afschuiving in het district Brouwershaven, en van eenige andere gebeurtenissen, werd de vergadering op een vergevorderd uur door den voorzitter gesloten. De heer en mevrouw Van den Toorn te Middel burg hebben aan de Weesinrichting te Neerbosch een gift van f1000 doen toekomen. In de vorige week werden te Bergen op Zoom naar het buitenland verzonden circa 1,135,000 oesters en 300 balen mosselen. Pryzen der oesters per duizend imperials onbepaald (deze soort wordt weinig gevraagd), le soort (beste) 40 a 42, le soort (gewoon) j 87 f 38, 2e soort (beste) 27 a 30. Mindere soorten niet verhandeld. Prijzen mosselen per baal le soort 2,50 en 2e soort 1,75. Als eene bijzonderheid kan worden vermeld, dat in de gemeente St. Eruis met eene bevolking van ruim 1200 zielen, zich dit jaar voor de Nationale Militie heeft aangegeven slechts een, zegge 1 persoon. Het uit het Haagsche Dagblad overgenomen be richt, dat aan den heer J. Eoch (niet Cock), wegens het ongeluk te Ruinerwold, eene schadeloosstelling van f 50,000 was uitgekeerd door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen dit bericht is, volgens de verzekering van den betrokkene zelf, onwaar. De Geneeskundige Ct. kon haar oogen nauwelijks gelooven, toen zij in een der dagbladen het bericht las, dat op 's Eonings verjaardag te 's Hage in de Maliebaan een vuurwerk zal worden afgestoken. Hoe! schrijft het blad. Hoeterwijl de gansche burgerij onder een epidemie lijdt, die, ze moge al niet doodelijk zijn, toch schier het geheele menschdom voor eenigen tijd op het ziekbed werpt en tot tydelyke onmacht doemt, zal men, in den barren tijd van een Februari- avond, het volk naar een open veld lokken, waar het meer dan een uur aan de koude lucht blootgesteld, onbeweeglijk staat te bibberen van de koude, en dat met een .lichaam, 't welk reeds zooveel onder de Ijeer- schende ziekte geleden heeft en Bteeds worstelt Tegen-ile hoogst onaangename gevolgenHoe kan het denkbeeld een oogenblik by iemand opkomen, staande een zoo algemeene malaise, nog aan feestvieren te denken en wel feestvieren in de kille avondlucht. De Geneesk. Ct. hoopt dan ook, dat het plan, zoo het al ooit bestaan heeft, zal worden opgegeven. Woensdag zijn bij gebrek aan bewijs uit de gevangenis te Roermond ontslagen de twee personen, onlangs te Lissabon aangehouden als verdacht van diefstal bij de bankiers Berger te Venloo; deze per sonen zijn op last der Ned. justitie uit Spanje her waarts gevoerd. Zjj zullen op 's Ryks kosten naar Rio Janero worden overgebracht. Zierilcaseo Dat de methode der jongste Volks telling geene algemeene sympathie heeft verworven, kan blyken uit het voorloopig Verslag der Commissie van Rapporteurs in de Eerste Earner over het ont werp van Wet tot vaststelling van Hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1890. Men leest daar o. m.: De wijze, waarop de Minister gemeend heeft de tien jarige volkstelling te moeten regelen, vond bij ver scheidene leden ernstige bestrijding. De uitkomst, meende men, had nu reeds bewezen, dat daartegen met reden werd gewaarschuwd in het Eindverslag der Earner, d.d. 13 October 1889 over het wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1889. Daarom moest te meer worden betreurd, dat ditmaal is afgeweken van de methode, die tot nog toe hier te lande werd toegepast en waarvan de deugdelijkheid door de ondervinding is bevestigd. Terwyl daar'oy altyd te recht is gestreefd naar een voud, duidelijkheid en vermijding van omslag, heeft de Minister nu de voorkeur gegeven aan het stelsel van individueele telkaarten. Dit scheen eene gewaagde proefneming, waartoe hij allerminst de toevlucht had behoeven te nemen op grond van de ervaring, bij de vorige tellingen verkregen. Aan het stelsel der telkaarten zijn vele bezwaren verbonden. Vooreerst moest overal, waar de bevolkingsregisters lexicographisch zijn ingericht, aan de uitreiking der kaarten een verbazende arbeid voorafgaan. En de ^ver- vloed van materieel, waarvan het vervoer naar de verschillende gemeenten geen gering bezwaar gaf, eischte in grootere gemeenten dé beschikking over ruime localiteitendientengevolge moesten soms zeer hinderlijke buitengewone maatregplen worden genomen. Het kon ook niet anders, of het gebruik van vierderlei verschillende kaarten, terwijl niet duidelijk bleek wie voor de juiste invulling verantwoordelijk was, moest aanleiding geven tot veelvuldige vergissingen, die de nauwkeurigheid der telling in gevaar brengen. Van zulke vergissingen bij de joDgste telling heeft men trouwens herhaaldelijk en in de verschillende streken des lands gehoord. Een voornaam doel van de tienjarige telling con trole der bevolkingsregisters scheen bovendien bij de toepassing van het hieuwe stelsel uit het oog ver loren. Terwyl men vroeger de namen der leden van ieder gezin op één biljet vermeld vond in dezelfde volgorde als voor de inrichting van het bevolkings register is voorgeschreven, waardoor vergelyking van de biljetten met de bladen van het register zoo ge makkelijk mogelijk was gemaakt, zullen de gemeente besturen nu. te doen hebben met losse kaarten, die slechts één persoon vermelden en waaraan, indien zy uit de omslagen geraken hetgeen zoo licht ge beurt zelfs Diet is te ontdekken tot welk gezin die persoon behoort, noch welk huis hij bewoont. De zoo noodige contröle zal hierdoor dermate worden bemoei lijkt, dat zy, naar men vreest, in vele gevallen zal worden nagelaten bij gebrek aan tijd en personeel. Ook de poging om, bij gelegenheid der volkstelling, onderscheidene bijzonderheden te verzamelen voor eene beroepsstatistiek, vond geen goedkeuring. Wil men het aantal, het geslacht en den leeftyd der ingezetenen leeren kennen dit toch is het hoofddoel der volks telling men kan daartoe niet geraken zonder met de gansche bevolking in aanraking te komen; maar dan is ook vermijding van allen omslag een eerste vereischte om te slagen. De toevoeging nu van een aantal vragen ter verkrijging eener beroepstatistiek, zelfs al waren die duidelijk gesteld geworden, moet dus noodwendig de kansen eener juiste telling verminderen. Ook de verlangde opgaven van blinden en doof stommen waren beter achterwege gelaten; tc meer, omdat daaruit vooral wat de blindheid betreft, geen statistiek kan worden opgemaakt, die eenige waarde heeft. Daarvoor toch is het onmisbaar, ook de oor zaken der blindheid te kennen en dient men te weten of iemand blind geboren is of op welken leeftyd hij met blindheid werd getroffen. Bovendien, de opvatting wanneer iemand «blind" moet heeten is zoozeer ver schillend, dat men op de te verkrijgen antwoorden niet zal kunnen afgaan om het getal blinden te bepalen. Een ingezetene uit Utrecht heeft aangifte gedaan dat hem gisteren nacht te Amsterdam is ontroofd eene zwart lederen portefeuille, waarin een bankbiljet van 1000, een van 300, eenige van 100, benevens een hypotheekbrief van 2000. Vroeger werd beweerd en een paar jaar geleden herhaalde de heer Eeuchenius die bewering, dat Willem Beukelszoon, de uitvinder van het haringkaken, niet te Biervliet maar te Sluis had gewoond. De familie Beukels schijnt echter wel van Biervliet afkomstig te zijn, zooals o. a. blijkt uit een charter van het jaar 1308 voor Burgemeester en Schepenen van Biervliet verleden en thans berustende in het archief te Gent, waarby Elisabeth Beukels eene rente van tien ponden 's jaars verkent ten behoeve eener cappellerie, door haar gesticht ter eere van de H. Maagd en de Lieve Vrouwe kerk te Biervliet, met bovendien twintig schellingen 's jaars ten behoeve van hem, die de mis in deze capel bedienen zal. Haar zoon Willem en haar dochter Adelise stemmen toe in deze gift, welke gehypothekeerd wordt op het huis der gevers, staande aan de westzyde van de Hoogstraat naast het huis van Hugo die Munter. De donatrice en haar kin deren behouden zich ten eeuwigen dage het recht voor, om den priester en den dienaar, die de cappellerie be dienen zal, te benoemen. Willem S. te Amsterdam was smoorljjk verliefd geraakt op de blonde, lieftallige Emma, de dochter van een bekeüd handelaar in sigaren aldaar. Emma's hartje klopte ook voor Willem en weldra waren de jongelui verloofd. Aangezien onze vriend er vrij goed byzat, had by geen pleizier om zyn huwelijk lang uit te stellen en hij liet zich in dien geest tegenover zyn aanstaande schoonvader uit, die hem volkomen gelyk gaf en onder vier oogen de woorden toevoegde: „Best, jongen, mijn kapitaal bestaat wel hoofdzakelijk uit zaken, die in rook opgaan, maar toch krijgt Emma achtduizend meê." „Dat 's een buitenkansje," dacht Willem, die er vol strekt niet op gerekend had, dat zijn liefje hem fortuin zou aanbrengen en hij maakte nog wat meer haast met het trouwen. De blonde Emma en de kranige Willem werden man en vrouw, maakten een klein huwelijksreisje en keerden de vorige week in Amsterdam terug. Toen zij hun nieuwe woning binnen kwamen en de keurig gemeu belde huiskaner betraden, wachtte hun eene verrassing. Op de stoelen, op de tafel, op een rustbank, op den schoorsteenmantel, in een buffetkastje, kortom overal stonden kistjes sigaren't waren tachtig kistjes ieder van honderd stuks. Een briefje, dat onzen Willem overhandigd werd, bevatte de mededeeling „Ziehier waarde schoonzoon, de achtduizend, die ik beloofd heb, Emnia meê te geven." In 't begin keek de jonggehuwde man wat zuur, maar hij eindigde met te lachen en is alweder tevreden door het vooruitzicht, dat hy een jaar of wat vrij rooken heeft. Tot naricht van trouwlustige jonge lezers kunnen wij mededeelen, dat de wakkere sigarenhandelaar nog twee allerbekoorlijkste dochters in voorraad heeft donker soort ze krijgen elk tien duizend meê. Op Oudejaarsavond werden een 70tal werklieden van 's Rijks werf te Helder ontslagen; een 130 zullen nog moeten volgen. Op de uiarine-begrooting komt (conserveerdere, bewaarders en politie buiten rekening latende) ongeveer 4 ton voor aan arbeidsloonen voor scheepsbouw. Door de intrekking vaD de torpedobootjager door den Minister van Marine, is die som met 90,000 verminderd en nn moet het aantal werklieden naar rato worden verminderd. Ten eiode het ontstaan van ongeregeldheden te voorkomenzou, naar men meldt, deze vermindering zooveel mogelijk buiten de werf te Amsterdam om en eeDigszins geleidelyk geschieden. Natuurlijk zullen de jongste en goedkoopste werk krachten worden verwijderd, en op die wyze blyft alleen het beste en duurbezoldigde personeel over, dat dan ook voor het eenvoudigste werk moet worden ge bezigd. Als men het gemiddelde dagloon voor de weg te zenden personen op 1,40 stelt, zal de geheele vermindering aan personeel een 200tal moeten zyn. Een aanzegger met zyn steek dwars op het hoofd, in rob, witte kousen en lage schoenen met strikjes, was te Utrecht het mikpunt der straatjeugd, daar hy zoo beschonken was, dat hij niet op zijn beenen kon staan. Onze zwartrok strompelde voort, waggelende als een zeilschip en zich inspannende om zijn evenwicht te houden. Eindelyk nam de man diep bedroefd plaats op een kruiwagen, die voor een tapperij stond en waarop eenige botjes lagen. Hij wiegde zich dusdanig in een zoeten slaap dat de kruiwagen kantelde met de bot en den aanspreker een buiteling in de modder maakte. De botboer, die juist een hapje nam, was woedend en eischte vergoeding, zoodat de drinkebroer nog eeo paar gulden mocht opvisschen uit de diepte zyner zakken. Daarop werd hij door twee werklieden naar huis gebracht. Te Grubben vorst heeft een man zyn by na 80- jarigen vader deerlijk mishandeld en verwond. De politie heeft zich de zaak aangetrokken. Uit Wiesbaden wordt aan het Handelsblad o. a. geschreven Het proces tusschen dr. Mezger en de badmaatschappij zal den lOn Maart voor het Landgericht worden be handeld. Of de maatschappij dan nog bestaan zal, is echter zeer onzeker. Naar men zegt, is de directie nu in onderhandeling met een bankiershuis te Frankfort, dat de zaak wil overnemen. De bouw van het Sanatorium vordert niets. Ofschoon het gebouw nu reeds onder dak moest zyn, is men nog niet verder dan de fondamenten gekomen en op het oogenblik werken niet meer dan 4 man aan het groote gebouw. ZierilcsBee, 31 Jan. De rechtbank heeft heden J. de B., arbeider te Renesse, beklaagd van mishan deling van den burgemeester van Haamstede, veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf en zyn medebeklaagde E. van der W. vrijgesproken. Verder werd den lljarigen koewachter J. T. alhier, beklaagd van oplichting en diefstal, van alle rechts vervolging ontslagen, als hebbende gehandeld zonder oordeel des onderscheids. KERKNIEUWS. Ds. Eeulemans van Zierikzee zal D. V. a.s. Zondag namiddag optreden in de Chr. Geref. Eerk te Oosterland. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een notabele by de Ned. Herv. Eerk te St-Maartensdijk waren uitgebracht 144 geldige stemmen. Hiervan ver kregen de heeren G. de Wilde Iz. 49, Johs. Noom A.Cz. 29, M. D. Hage 22, Chr Hoek Mz. 15 en A. Rijnberg 12 stemmen, terwijl de overige stemmen over ver schillende personen verdeeld waren. Er moet alzoo herstemming plaats hebben tusschen de twee eerst genoemde heeren. TELEGRAMMEN. Mïclcleltmi'gj, 31 Januari. In de heden te Middelburg gehouden algemeene vergadering der afdeeÜDg «Zeeland" der Vereeniging »Het Nederl. Paarden-Stamboek" werd verslag uitge bracht omtrent den toestand der Afdeeling. Tot be stuurslid voor ZeeuwschVlaanderen (westelijk deel) is benoemd de heer L. J. Roggeband te Groede; tot af gevaardigden der Afdeeling tot bijwoning van de Vergaderingen in 1890 der vereeniging »Het Nederl. Paardenstamboek" zyn benoemd de H.H. Th. J. Voor- beytel te Ritthem, J. Polderdijk te Nieuw- en St. Joostland en J. J. van Weel te Wolfertsdyk; tot leden der Commissie tot onderzoek der rekening over 1889 werden benoemd de H.H. H. van den Bout te Dreischor, B. G. van der Have te O uwer kerk en C. J. Hocke Hoogenboom te Zonnemaire. Ter gelegenheid der tentoonstelling der Afdeeling »Heinkenszand" van de Maatschappij ter bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland bij gelegenheid van het in 1890 te houden Landhuishoudkundig Congres te Goes, werden de volgende prijzen beschik baar gesteldter verhooging van den eersten prijs voor hengsten f 50 en voor merriën f 25, mits de paarden in het Stamboek der afdeeling opgenomen zyn. De volgende vergadering der afdeeling zal gehouden worden te Zierikzee. *s Gravonhago, 31 Januari. Eerste Earner. In de heden gehouden zitting werd de begrooting voor Suriname goedgekeurd. De Minister van Eoloniën onthield zich van een oordeel over de houding van den Gouverneur wegens on voldoende gegevens. De heer Wertneiin constateerde gemis van zelfbeheersching en benadeeling van het gezag door den Gouverneur. Eene wyziging van het regeerings-reglement zou de Minister overwegen. Het hoofdstuk Eoloniën werd verworpen mot 20 tegen 19 stemmen. Gemengde Berichten. In Noorwegen wordt eene bijzondere soort aardappelen verbouwd. Gekookt hebben zij eene prachtige goudgele kleur en zijn meeliger dan elke andere soort. De reis van den Shah van Perzië door Europa heeft vrij wat geld gekost, bijna 3 millioen francs. Wie moet dat betalen? Niet de Shah en ook niet de schatkist, want daar is niet; maar de onderdanen van den vorst, wiens gast hij op reis is geweest, dus de buitenlandsche gezanten van Perzië met elkaar. De gezant te Londen, die werd aan gesproken om zijn deel te voldoen, maar weigerde, is reeds per telegraaf uit zijn ambt ontzet. De man zal wel zoo verstandig zijn, niet naar Perzië terug te keerenzijn hoofd zou niet buiten gevaar zijn. Wij krijgen weêr nieuwe muntbiljetten, die iets kleiner dan de tegenwoordige zijn. Eene modiste te Parijs heeft een nieuw middel gevonden om klanten te lokken. Haar cliëntele is verdubbeld, sedert zij een papegaai heeft geleerd, om telkens wanneer eene dame den winkel binnentreedt, te roepen: »0, wat is die mooi!" Kees met zijn opgebonden haar te Kruiningen moest zooveel praats niet maken van een meisje, waarvan niets te zeggen valt en dat hij toch niet krijgen kan, terwijl hij ook niet zooveel zoogenaamde burgerrechten moet opvragen, dat een fatsoenlijk jongrnensch niet betaamt, want anders zou het wel eens kunnen gebeuren, dat de een of ander hem onthaalde op een flink pak slaag. Twee meisjes te O.-Vosmeer moesten zoo niet langs dijken en wegen loopen, want dat past niet voor zulke brave meisjes. Dus Pietje met uw scheef gezicht, Houdt voortaan uw mondje dicht, En Dingena houdt toch uw fatsoen, Want 't is bij u om Jacob te doen. Te Biervliet is tegenwoordig de kapitein van het schip genaamd Krulhond, zoo verblind, dat hij voor de derde keer, wanneer hij 's avonds uit de haven komt, Janna aan gevaren heeft; de onkosten moet hij telkens des avonds tusschen 8 en 9 ure betalen aan boord van het stoomschip Betje. Op het feest te O. T. had een baard- of haarman zoo aan Bachus geofferd, dat men hem als lijk bij een zieke bracht, waar hij hulpeloos bij werd gelegen. Jan te Tholen zegt, wat heb ik toch spijt dat ik die meid van de Markt niet kan krijgen, nu heb ik al vier keer een blauwtje geloopen. Dus, Jan! eer dat gij van een ander gaat spreken, Overziet dan eerst uw eigen gebreken, Want het is met u zoo gesteld, Veel beweging en weinig geld. BEURS- EK MARKTBERICHTE!». Amsterdam. STAATSLEENINGEN. 29 30 Jan. Jan. Nederland. pCt. Bedrag stukken. Cert. N. W. Sch. 2% f 1000 83% 83% dito dito3 4000 973/4 97% dito dito34000 402% 402% dito Obl3% 4000 4023/4 102% Hong. O. L. 4867 5 11. 120-1200 dito Goudl5 400 Italië. Inschr. '62/81 5 Lir. 100-100000 893/4 Oostenrijk. Obl. MeiNov5 11. 4000 75% 75% dito Jan.—Juli5 4000 75% 75% dito dito Goud.4 200-1000 Polen. O. Sch. '44. 4 Z.R. 500 Port. Ob. Bt. '53/8-4 3 p.St. 400 63% 63%, dito dito 4888 4% 20 92 Rusland. Obl. Hope 1798/1845 f 4000 404 403% Cert. Ins. 5 S. '54 Z.R. 500 683/„ dito dito 6 S. '55 500 903/4 90% Obligatiën 1862 5 p.St. 50-400 dito 4864 5 f 4000 402'/, 402%, dito Oost. le S. 5 Z.R. 400-4000 65'3/„ dito dito 2e 5 400-1000 663/8 66% dito dito 3e 5 400-4000 dito '84 gec. dito 5 50-100 98% dito '60 2e 1. dito 4'/, 100 401 101'/, dito '75 gec. dito 4% 50-400 400% 401 dito '80 gec. dito 4 Z.R. 125-625 89% 893/4 dito 4889 dito 4 R. 125 893fi 91 Obl. 1. 4867/1869 4 p.St. 20-100 943/4 95 Spanje. O. B. Perp. 4 Pes. 4000-24000 69% 69 dito binn. Perpet. 4 Pr. 500-25000 Turkije. Geprivil. 5 fr. 500-2500 91% 90% Gecv. S. D. C. p.St. 20-1000 473/4 47% dito Gereg. 4869 fr. 500-12500 Egypte. O. L. 4876 4 p.St. 20-100 93% 933/4 dito sp. dito 1876 5 20-100 Brazilië. Obl. Londen 1865 5 400 4003/4 dito Leen. 18755 400 dito 4863 4 100 dito 4879 4% 56/5 112.40 87 86% Venezuela 4881 4 400-500 543/4 52 Industr. en financ. Ondernem. Nederland. pCt. Aandeel rescontre 5 f 4000 144% 443% N.-I. Uandb. aand. 150 97 97'/, Duitschland. Crt.. R.M. 3000 Oostenrijk. Aand 11. 600 435'/, Spoorwogleeniiigen. Nederland. pCt. Maatsch. t. Expl. v. St.-Spoorw. Aand. 250 439 Ned. Ctr. spw. A. 250 35 dito Gest. Obl. 235 92 N.-I. spoorw. aand. 250-4000 N. Rijnspoorw. volgef. Aand. p.St. 20-200 4153% 446% N.-Br. Boxt. Obl. gestemp. 4875/80. 400 61% 61'/,, Hongarije. Theis Spw. aand5 fl. 200 dito dito Obl.. 5 200-1000 Italië. Vict. Eman. spw. Obl3 Lir. 500 58'/, Zuid-Ital. Sp. O. 3 500-5000 59 59% Oostenrijk. Fransch- Oost. Sp. Oblig. 3 Ir. 500 78 Polen. W.-W. Aand. Z.R. 400 4083/s Rusland. Groote Sp.- Maatsch. Aand. 5 425-625 4213/4 424 3/4 dito Obl4% 500 99'/, 99 dito dito dito 4 4125 Balt Spw. Aand. 3 25-4250 623/4 62% Jeles-Griasi dito. 5 425-50 Losowo.-Sew 5 f 4000 400 400% Morsch.-Sysr. A. Z.R. 425-4250 32% 323/4 Mosk.-Smol. Obl. 5 f 4000 402% 402'/, Orel-Vitebsk aand. 5 Z.R. 425 400 400% R.-Wiasma Aand, t 125 32% 323/4 Zuid-West Sp. M. 5 400-4000 70% 70% Amerika. Ctr. P. O. 6 Doll. 4000 111% Win. St.-Peter do 7 500-1000 437 436'/, dito S.-W. Obl. 7 500-4000 4213/, 121% Illin. Cert. v. A. 500-4000 424% 424% dito Leas L. St. C. 4 500-4000 9998% St.-P. M.&M.Obl. 7 500-4000 41J3/4 Un Pac. Hfdl. do. 6 4000 411'/, 441'/, Rotterdam, 28 Januari. Meekrap. De aanbiedingen waren niet groot, voor vele partijen werd hooger prijs ver langd, die niet te bedingen was, zoodat er zeer weinig verkocht is. Noteering onberoofde f 16,a f 16,50. Dox'dreclit, 30 Januari. Tarwe. Tweejarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 6,40 a f 7, Jarige puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 6,40 a f 7,Jarige Overmaassche, goede en mindere f 5,70 a f 6,20. Nieuwe puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 6,70 a f 7,20, dito goede f 6,40 a f 6,40, dito mindere en blauwe f 5,20 a f 5,70, dito zomer f 5,80 a f 6, dito Canada f5,30 a 15,70. Rogge. Nieuwe Z., VI. en Overm, f 5,20 a f 5,50. Gerst. N. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche f 5,— a f 5,60, dito dito Overmaassche en Flakkeesche f 4,70 a f 5,30, dito Zomer- Zeeuwsche en VI. I 4,10 a f 4,60, dito Overmaassche en Flakkeesche f 0,a f 0, Spelt (nieuwe) f 2,70 a f 3,Haver. Nieuwe (lange) f 2,60 a f 3,60. dito (dikke) f 3,50 a f 4,Paardenboonen f 5,a f 5,60. Duivenboonen f 6,50 a f 6,80. Witte Boonen f 8,-^ a f 9,50. Bruine Boonen f 7,a f 9,Erwtey

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1890 | | pagina 2