ZIIIMMOÏÏMI. DE KERMIS, Stad Zierikzee en Zeeland. Gewijzigde Dienstregeling. Niet dan nadat een 15tal politiedienaren aanwezig was, konden de 4 personen naar het politiebureau aan de Nieuwe Haven worden overgebracht waar zjj den nacht doorbrachten. Heden ochtend konden zij vertrekken, terwijl tegen hen wegens wederspannigheid proces-verbaal word opgemaakt. Terneuzen, 7 Sept. De heer Ejjke, die in de laatste zitting van den gemeenteraad op nieuw als lid der plaatselijke schoolcommissie werd benoemd, heeft weder voor aeze benoeming bedankt. De schok, door het springen van het depot van kardoezen te Antwerpen veroorzaakt, werd ook hier gevoeld en de slag gehoord. Velen dachten aan een donderslag, anderen aan een aardbeving; ramen en deuren stonden te trillen. Weldra was er in de rich ting van Antwerpen een dikke rook waar te nemen en spoedig verbreidde zich het gerucht van hetgeen gebeurd was. Naar de N. Ct. mededeelt, zouden po gingen zijn aangewend om de lading kardoezen alhier te doen lossen, en zou dit door de autoriteiten ge weigerd zyn. Middelburg, 7 Sept. In eene gisteren avond alhier gehouden, druk bezochte vergadering van liberale kiezers, is tot candidaat gesteld voor den ge meenteraad, de heer dr. A. van der Swalme, oud geneesheer-directeur van het krankzinnigengesticht te Delft. Goes, 9 Sept. Heden heeft hier plaats het groote nationale kolfconcours. De ingezetenen van Goes heb ben zich niet onbetuigd gelateDzjj hebben grootere en kleiuere bijdragen geschonken om aan het feest het grootst mogelijke succes te verzekeren. De prijzen voor het concours hebben cene gezamenlijke waarde van 245 gulden. De hoofdprijs is eene sierljjke marmeren pendule met coupes of een voorwerp in zilver van dezelfde waarde. De heer J. Fabery de Jonge heeft in de zaal waar het concours wordt gehouden, eene nette etalage gevormd van de verschillende prjjzen. Die zaal heeft een recht feestelijk aanzien. In haar gewone voorkomen ziet ze er reeds netje9 uit en nu versierd met groen en bloemen en de schilden der concurreerende vereenigingen, maakt de zaal op iederen vreemdeling een prettigen indruk. Vreemdelingen zjjn ten getale van ongeveer 130 gedeeltelijk Zondag, ge deeltelijk heden gearriveerd om elkander den korpsprjjs, eene medaille, als de verschillende personeele prjjzen te betwisten. Zestien vereenigingen dingen mede, nl.Recht door van Alkmaar, Deljt van Delft, De Prins van Oranje van Goes, Gouda van Gouda, Keerniet en Haarlem, beide van Haarlem, Over de helft van Nieuw-Niedorp, De vier eenen van Spanbroek, Op maat van Zuid Scbar- woude, Overschie van Overschie, Vrede Best van Zeven huizen, Gezelligheid van Hoorn, Schiedam van Schiedam, De Roos van Dordrecht, Bolsward van Bolsward en Koljlust van Boskoop. In Zeeland schijnt de liefhebberij om te kolven nagenoeg verdwenen. W|j meenen dat er in onze geheele provincie slechts twee kolfvereenigin- gen zijn, beide te Goes. De kolfwedstrjjd is dezen morgen om negen uur begonnen, duurt bijna den geheelen dag voort en wordt morgen eerst beslist. De deelnemers hebben om 5 uren een gemeenschappeljjken maaltijd, waaraan door ruim 80 personen zal worden deelgenomen. Na afloop van het dhoé wordt de algemeene vergadering ge houden. Ook op de biljart zal een wedstrijd plaats hebben, en wel een voor liefhebbers van elders (waarvoor zich onderscheidene matadors hebben aangegeven) en een voor de rustende leden der kolf-societeit te Goes. Morgenavond worden de prijzen uitgereikt, bjj welke gelegenheid de gymnastiekvereniging Hercules o. a. eenige tableaux-vivants zal vertoonen, en het harmonie gezelschap Euphonia concert zal geven, waarvoor de heer Kooiman een feestmarsch heeft gearrangeerd. Brouwer shaven, 7 Sept. Door den Raad dezer gemeente werd in zjjne vergadering, die tot heden door ontstentenis der te installeeren leden moest worden uitgesteld, o. m. herbenoemd tot wethouder en tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer Cent van Schelven, en aangeboden de gemeentebegro ting voor 1890. Genoemde begrooting bedraagt in ontvang en uitgaaf de som van 16850, terwijl de post van onvoorziene uitgaven 845,86 groot is. Daarin zjjn o. a. geraamdde onderhoudskosten van de open bare gemeente-eigeDdommeD op 2530, de kosten van het armwezen op 1540, de kosten voor het lager onderwjjs op 4385, de renten en aflossing van aan gegane geldleeningen op 2279, enz. Bruinisse, 8 Sept. Alhier werden in de 1.1. Dinsdag gehouden raadsvergadering de heeren D. van den Berg en J. Goudzwaard Jz. als leden geïnstalleerd. In plaals van den heer A. van den Berge (overleden) werd tot wethouder benoemd de heer C. Hage. Tot ambtenaar van den Burgeljjken Stand werd de heer Z. Hoogerheide gekozen. Sedert Vrijdagmorgen misten verschillende personen een hunner konijnen. Of zjj dit verlies aan honden of aan dieven moeten toeschrijven is niet met zekerheid be kend. Wel is het merkwaardig, dat juist overal het grootste konjjn verdwenen was. Het bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen heeft in eene ware behoefte voorzien door het benoemen van vier buitengewone opzichters, namelijk: A. Bastiaanse te Bruinisse, Van Larm te Bergen op Zoom, P. Narebout te Tholen en Verhage te Terneuzen, op eene jaarwedde van 50, te rekenen van af primo Juli j.L; eerstgenoemde is Zaterdag reeds beëedigd. Als een bijzonderheid kan worden bericht dat op een gedeelte Zuid-Hollandsche mosBelbank, genaamd „het Vlot", voor Bruinisse, waar bij gunstig weder sedert half Augustus druk gevischt wordt, Woensdag een stuk hardsteen is opgekord, waarop met ingekapte letters, als randschrift om een vierkant veld waarop een stuk van een wapen gebeiteld, de woorden Committeerde Raad van Staete en d' Burgemeester der Sde rest is afgebroken en vermoedelijk verloren. Zieriltscoe, 9 Sept. Bjj Kon. besluit zjjn benoemd tot dijkgraaf van den polder Karei J. Krijgertot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Margaretha-, Klein Huisens- en Eeudrachtpolders W. de Klerk Sr., tot lid van bet bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Anna Friso D. de Rcgt Mz.; tot lid van het bestuur der waterkeering van het ca- lamiteu8e waterschap Ellewoutedjjk en den calamiteusen lder Borssele C. Minderhoud Pz. tot lid van het stuur der waterkeering van het calamiteuse water schap Oud- en Jong-Breskens J. B. Beou Sr. Door den slag, die Vrijdag de ontploffing te Antwerpen veroorzaakte, dreunden te Bath, waar men, evenals in andere gemeenten in Zuid-Beveland dien slag duidelijk kon hooren, de ramen der woningen, terwjjl te Hulst eveneens de dreuning werd gevoeld, waardoor op verschillende plaatsen deuren werden geopend en ramen rinkelden, zoodat velen verschrikt op straat kwamen. Ook in de omgeving van Middel burg beweren enkelen een slag te hebben gehoord. Aan het station Delftsche poort te Rotterdam is dezer dagen een Haagsche juffer bjj het stappen in een waggon, geholpen door een persoon, die haar toe riep«Maak wat voort, alsjeblieft!" Het bevreemdde de juffrouw echter, hoewel haar tevens geruststelde, dat de kerel niet mede in de waggon ging, maar verdween. Onderweg bemerkte zjj dat hare portemonnaie, inhoudende ƒ55, haar ontroofd was. De diefis onbekend. Tengevolge van de voortdurende uitbreiding van het Leger des Heils, en bet steeds toenemend aantal korpsen in ons land, worden de werkzaamheden voor het te Amsterdam gevestigde hoofdkwartier te be zwarend, en zal daarom ons land verdeeld worden in «districten", aan het hoofd waarvan «divisie-officieren" zullen worden geplaatst, die verantwoordelijk zjjn voor hun district en onder onmiddellijk toezicht staan van het Loofdkwartier. Elk district zal eenige korpsen omvatten. Van Ds. van Koets veld's «De kinderen in den b|jbel, voor kinderen geschetst," is het eerste gedeelte «Het Oude Testament" verschenen. De grjjze predikant heeft er het volgende woord ter inleiding bjjgevoegd: Aan H. K. H. Prinses Wilhelmina der Nederlanden. Gaarne wilde ik nog eens iets uit den Bjjbel ver halen, en liefst aan het eerst. Ik weet, dat onze lieve Koningin U graag uit den Bijbel leert en ook Uw Koninkljjke Vader het goedkeurt. Want alle boe ken worden oud, maar de Bijbel bljjft altjjd jong. De b|jen lezen honing uit alle bloemen, en een vroom hart vindt overal het goede in den Bijbel. Wie dat nu vroeg leert en nog laat betracht, die blijft zegt een Apostel een kind in de boosheid maar wordt in 't verstand volwassen. Dut wenscht U mjjn gansche hart. De zon van uw tiende jaar ga vroolijk voor u op! Voor m|j gaat z|j reeds onder. Maar 't is dezelfde zon, het licht van Gods Vaderliefde. 's Graven hage, 31 Augustus 1889. Uw gr|jze Doop vader, C. E. VAN KOETSVELD. Zierilfjeee, 9 Sept. Naar wij vernemen zal op Maandag 16 September a.s. voor de arrondissements rechtbank alhier de zaak worden behandeld van C. V., commissionair in effecten te Tholen, thans in hechtenis, beklaagd van verduistering. In deze zaak z|jn 18 getuigen gedagvaard, terwijl aan den beklaagde als verdediger is toegevoegd Mr. A. J. F. Fokker, advocaat en procureur. die wij vluchtig in oogenschouw namen, is niet zoo ruim vertegenwoordigd door uitspannings gelegenheden als het vorige jaar. Bij een eersten oogopslag ontmoeten wij ledige plaatsen, waar ten vorigen jare eene of andere tent was ge plaatst, die den kermisbezoekers genoegen en afleiding aanbood; een en ander stemt ons dan ook niet tot eene dichterlijke omschrijving van wat het publiek wordt aangeboden, zooals wij dit anders gewoon zijn. Daarbij gevoegd de groote ramp, welke er in onze nabijheid plaats greep, gevoelen wij ons slechts gestemd u te verzoeken ons op onze rondwandeling in prozaïschen geest te volgen. De tent van den heer Alex. Faassen van Rotterdam is op het Havenplein geplaatst. Dit gezelschap opent heden avond de rei zijner Voor stellingen met het tooneelstuk S of Z, en zal den kunstvrienden ook thans weder de gelegenheid schenken eenige avonden van genot door te brengen. Zaterdag avond was het reeds op te merken dat het Alcagar van den heer Hart als oude bekende nog steeds gretige bezoekers vindt. Het aldaar in de nabijheid geplaatste Pano rama, ofschoon ons mogelijk vroeger door eene andere Directie gepresenteerd, is met zijn entrée van 10 cent niet onbescheiden, al was het slechts door de Tableau, welke U een gezicht aanbiedt op het Tentoonstellingsterrein te Parijs en door eene afbeelding van het ijzeren kunstgewrocht van Eifel een bezoek overwaard. Op het programma afgaande, dan kunnen de persoonsverdwijningen en gedaanteverwisselingen, welke de heer C. Gorter in zijne tent te aan schouwen geeft, wel een aardig kermisvermaak zijn en durven wij een ieder aanraden dit Theater eens met ons te gaan bezoeken. Men krijgt aldaar inderdaad wat interessants te zien. De heer Gorter gaat op het tooneel staan, na eerst het publiek overtuigd te hebben dat de ruimte om hem geheel leeg is en niet voorzien van eenig toestel. Na eenige oogen- blikken smelt zjjn persoon weg. In zijn plaats verschijnt op dezelfde plek Diana, die, door Apollo achtervolgd, op even geheimzinnige en wonder baarlijke wijze versmelt tot een laurierboom, die aanvangt te bloeien en uit wiens geopende bladeren u muziek toeruischt. Maar men ziet den boom meer en meer een nevelachtige gedaante aan nemen en hij verandert wederom tot Diana, die haar compliment maakt voor de toeschouwers en als een wezen van vleesch en bloed een deur opent en verdwijnt. Ook bestaat er tevens gelegenheid voor de liefhebbers om hunne vaardigheid aan den dag te leggen tot het stukschieten van pijpen en ontbreekt het niet aan inrichtingen, zoo door hand- als stoombeweging, voor groote en kleine kinderen om hunne draailust op onbekrompen wjjze bot te vieren. De liefhebbers van dit vermaak mogen een bezoek aan de Balie bij Madam Verstraate volstrekt niet verzuimen, daar hare aangekondigde Menagerie van wilde beesten werkelijk in teressant is en hoegenaamd voor het publiek geen gevaar oplevert, daar de dieren zoo mak z|jn dat men zich gerust aan een rijtoer op dezelve wagen kan. Wie het in twijfel mocht trekken dat onze stadge noot Bexooijen en andere eigenaars van wafel- en ververschingskramen, hun oude standplaats weder hebben ingenomen om aan het verlangen der Gastro nomen te voldoen, die zullett-bp een bezoek, aan-het Kraanplein al dadelijk van dit bezwaar genezen zijn, daar de geur van hun heerlijk gebak er toe dwingt hun salon binnen te gaan, of eenige dozijnen wafelen aan huis te bestellen. Voegt men daarbij eenige nette Koek- en Galanterie-Kramen en de bezienswaardige uit stalling van eene groote collectie fraaie Stnnl- werjken van Mej. de Wed. Muller, dan bewijst dit, dat ook op dat gebied zorg is gedvagen dat er voor elk wat wils is. Zoo overigens hetgeen wij vernamen, waarheid bevat, zou eene Dame een aanbod hebben gedaan ons eene Kermisverrassing aan te bieden, die voor Zie- rikzee wel als geheel nieuw zou te beschouwen zijn geweest, namelijk bet opstijgen met eene luchtballon, doch daar hier de voorwaarde aan verbonden was om van eene zekere hoogte per parachute weör naar de aarde te retouvneereu, was de bescheidene meening van den heer Burgemeester van oordeel, dat hieraan te veel persoonlpk gevaar verbonden was om dit toe te staan. Dat de Kermis tot nog toe weinig bezocht was, daartoe gaf veel aanleiding dat het grootste gedeelte der vermakelijkheden eerst hedèn (Maandag) geopend werd. Immers voor Maandag geen Schouwburg. Het Huis van Nassau gaf Zaterdag morgen en de Concert zaal 's avonds de eerste uitvoering. Zoowel 's morgens in 't Huis van Nassau als 's avonds in de Concertzaal hebben wij ons uitstekend geamuseerd. Is bij het eerste gezelschap het aantal leden gerin ger dan bij het laatste en kan er dus bij gene niet zoo groote verscheidenheid bestaantoch moeten w|j getuigen dat de Heer Nieuwenhuijzen een goede keuze heeft gedaan. Zoowel hij als onze oude bekende de heer Bell, hebben menigmaal onze lachspieren doen trillen; terwijl het damespersoneel lief zong en ons niet zoo als dikwijls gebeurt, met gebarsten trommelvlies naar hüis liet gaan. Met volle overtuiging kunnen wij den heer Nieuwenhuijzen recommandeeren. En wat hebben wij nu in de Concertzaal genoten? Met het uitgebreide programma naast ons, kunnen wij van de 24 daarop vermelde nummers geen enkel vinden, waarop wij bepaalde aanmerking kunnen maken. Om al de medewerkers en werksters te be spreken zou on8 te ver voeren en allicht den eenen of anderen kunnen kwetsen. Als wij dus getuigen dat niets ons niet beviel dan mogen wij toch wel er bijvoegen dat onze oude bekende de heer N. de Haas nog steeds dezelfde is en dat van al wat wij hier en elders gezien hebben, de werkzaamheden van Miss Mariette Pryr, onze hoogste bewondering hebben weggedragen. In dit gezelschap kunnen wij natuur en kunst bewonderen. Wij wenschen den heer Stroober telkens een druk bezoek toe. Ook ditzelfde wenschen w|j den heer Van der Jagt in het Duivelandsch koffiehuis, die. ook op dat drukke gedeelte der Kermis alles in het werk heeft gesteld om de vrienden van Muziek en Humor aangename uren te doen slijten. Dat het bij verschillende Societeithouders niet aan een goed Consumabel en pnike dranken zal ontbreken laat zich begrijpen, waarvan naar wij vertrouwen door een groot aantal bezoekers zulk een gepast ge bruik zal gemaakt worden, dat de goede toon niet wordt verstoord en de Directiën der Buffetten hoogst tevreden zijn, als de lade na afloop der Kermis wordt nagezien. Dat een en ander stof moge geven tot eene aange name Kermisvreugde, is de wensch van de REDACTIE. Ingezonden Stukken. EEN DROOM. Het was in een bosch, dat ik op een nacht in den droom verplaatst werd. Ik zat daar in de gedaante van een eekhorentje in een eeuwen ouden eik, welks kruin een verbazend grooten omvang had. Een kwartier uur gaan9 was de omtrek van de oppervlakte, waarover z|jn takken hingen. Onder dezen reuzenboom waven vele dieren bijeen, waaronder v. n. 1. vogels en wel met name kerkuilen. Van de geringste diersoorten, zooals mieren en dergelijken, zag ik er geene. Tegen den kolossalen boomstam op een heu veltje, gevormd door den opgehoopten grond, die de knoestige wortels ten deel© bedekte, zat een drietal dieren. De middelste van de drie was een kerkuil van de grootste soort. Het scheen dat deze door allen naar de oogen werd gekeken. Een groene en een zwarte pluim stak op zijn kop. Vlak tegenover deze verhevenheid was een tweede, iets lager dan de eerste. Hier had een viertal plaats genomen twee uilen, een vleermuis en een edelhert. Deze bleken eveneens dieren van gewicht te zijn. Althans hun uitzicht, voor zoover een dierentronie zich er toe leent, was deftig en drukte een gevoel van gewiclitigheids- hewustzijn uit. De overigen stonden of lagen gelijkgronds links en rechts van den zelfden kant van den boomstam. Hét getal der vergaderden bedroeg ongeveer honderd. De maan verlichtte, zooveel het dichte loover dit toeliet, deze plaats van bijeenkomst. Voor 't geval, dat de lucht, die nu helder was, be trekken mocht, waren glimwormen aanwezig om alsdan voor de verlichting te zorgen. De wijfjes glimwormen hadden tot taak om de beide ver hevenheden van het noodige licht te voorzien en de mannetjes zaten tegen de bladeren aan, zoo dicht bij elkander als de sterren aan den Melkweg, om van daar uit de vergaderden te besch|jnen. Rond m|j had ik dan ook een menigte van die lichtgevende diertjes. Eén er van, dat vlak voor mijn neus zat, sprak ik aan. Het diertje 'stond mij gedienstig te woord, doch het kon maar half mijn weetgierigheid bevredigen. Ik vroeg n.l. wat deze bijeenkomst beteekende. Het kon mij znlks niet zeggen. Alleen wist het, dat deze vergaderingen nog al veelvuldig plaats hadden en dat er gemeenlijk heel wat gekeftgehuild, gebalkt, geblaatgefluit, gekraaid, gesnaterd, gekwaakt en in den laatsten tijd meer dan ooit gekrast werd, daar de uilen in grooten getale opkwamen. «Kijk", zei het me, «daar rechts zie je er een heele zwerm zitten." En werkelijk daar zag ik heel wat van die leeljjke uilekoppenDe beesten kunnen 't niet helpen, maar ze hebben een alleronaangenaamst uitzicht. «Let op dien met die twee pluimen", werd er mij aan het oor gefluisterd. Die hooggezeten kerkuil met zijn twee pluimen slqeg driemaal met zijn snavel- tegen een wortel-- stronk en liet daarna een kort maar doordringend gekras hooren. De verschillende dieren schikten zich in orde en toen er een plechtige stilte heerschte, opende een andere kerkuil met een nog leeljjker facie dan al de andere uilen, zijn bek en begon geducht te krassen. Die uilentaai klonk m|j in het begin vreemd en onduidelijk. Doch het lukte toch om den zin der krasgeluiden te verstaan. De uilevaar deed uitkomen: dat het geslacht der kerkuilen tot het gezegendste onder de dieren behoort; dat er geene dieren zijn, die zulk een philosophisch gevormden kop dragen als zijn geslacht; dat zij hunne uitnemendheid en wijsheid te danken hadden aan de plaats, waar zij hunne woon uitkozen. Nu volgde een aanmaning om. met hen (de kerkuilen) eveneens de nesten, de kweekplaatsen over te brengen naar de Kerk, de bakermat bij uitstek. Heel langzaam en met kracht hoorde ik hem uitstooten «Gij, dieren, die hier verzameld zijt en die nog «de vrije natuur verkiest boven de vroedheid «brengende tempelhoven, om uwe jongen uit te broeden of neder te leggen en groot te brengen, «keert terug van uwe dwaling tot heil van uw «dierbaar kroost. Neem mij en de mijnen tot «voorbeeld en aanzie, wat wij geworden zijn enkel «en uitsluitend door de kerklucht, waarvan we «doortrokken zijn tot in hart en nieren. Immer «zyn wij wandelende in het schemerlicht der «kerkgewelven. De zon, die daar buiten schijnt, «verzengt, verschroeit, verblindt en de veldlucht «blaast er als een ijskoude adem over de teedere «lichaampjes der lieve kleinen." Toen ik dat hoorde, keek ik rond naar een eikel om hem dien op zijn kop te gooien. Want toevalligerwijze had ik gedurende een poos de kerklucht ingeademd. Ik ben n.l. het eigendom geweest van een koster, die mij schier eiken morgen in de kerk liet losloopen. Die benauwende, muffe, lauwe atmospheer heeft m|j verzwakt en ondermynt. Nog ben ik de gevolgen er van niet te boven. En dan dat schemel duisterHet maakt een dier duttend en naargeestig. Dat zonlicht te vervalschen noem ik een schanddaad! Ik leefde wéér, toen ik het volle zonlicht kon genieten. Ongelukkig zag ik geen eikel. Hij kon dus zonder stoornis met dat leugengekras voortgaan. Nog lang duurde het eer het een einde nam. En toen de uilevaar zijn uilebek sloot en zijn uilenoogen naar den grond blikten, kwam er een oorverdoovend uilengekras van de uilenfamilie bij wijze van instemming met hetgeen de uilevaar onder de aandacht gebracht had. Alles was weer tot de vorige stilte terug gekeerd, toen een ander dier, op zijn achterpooten gezeten, zijn muil opensperde. Dat dier had een vreemde gedaante. Ik kende het bij den eersten oogopslag niet. Daar zag ik, dat het een wolf was in schaapskleören. Zijn spitse kop met die sluwe oogen deed m|j hem herkennen, eer hij eenig geluid gaf. 't Was dan ook echt wolven- gehuilj dat weldra in het rond klonk. Hij huilde zeer hard, zoodat de blaadjes trilden en de lichtjes der glimwormen op en neör dansten. Toch deed hij het mooi. Er zijn weinig wolven, die het zoo kunnen. In zijn gehuil legde bjj zijn gedachten en meeningen bloot over hetzelfde onderwerp, dat zijn voorganger had behandeld. Het kwam op hetzelfde neör. Nu, de wolven, vermomd als schapen, zag ik heel vriendschappelijk onder de kerkuilen geschaard. Hij prees de kerkook als de plaats, waar de dieren van jongs af aan moesten gebracht worden. Nergens konden zij beter zyn dan daar. «Ik zelf," huilde hij voort, «woonde er van kindsbeen tot op den huidigen «dag en oordeel zelf, gij allen, die te dezer plaatse «zijt, of ik er niet welvarend en welgedaan uitzie! «En dan kan men er een kracht verzamelen, «die de kracht van u lieden, die anders zijt «opgekweekt, verre te boven gaat. W|j", (hier ging zyn blik ook over de uilen), «die eertijds «niet meögeteld werden, hebben nu het gezag «in handen!" Hjj liet daarbij zijn tanden zien. Ik, die boven zat, keek in dien muil en huiverde er van. Het was of die valsche wolvensnuit nadel en nader kwam. Ik kreeg een schok door mjjn leden en was wakker. D IXI. IC 10 B IC IN I K U YV 55. Ds. J. Vermeer Az., pred. te Zwolle, beeft bi dankt voor liet beroep naar de Herv. gem', te Middelburg. Beroepen te Tholen b|j de Ned. Geref. Gemeente, Ds. G. J. Barger te Driebergen. Burgerlyke Stand vu»» Zierilrzeo. geb oren: 23 Aug. Eene dochter van C. Laban en M. Berre- voets. 24 dito. Twee dochters van W. Lokker en J. Krijger. 26 dito. Eene dochter van A. Strujjk en E. C. van Kosten. 1 Sept. Een zoon van H. Duson en T. Peute. Een zoon van J. Omée en H. M. van der Baan. Eone dochter van M. van den Houten en J. Houtman. gehuwd: 28 Aug. P. van der Weele, 26 j., jm. en P. Peute, 25 j., jd. - J. Klein, 30 j., jm. en E. J. vanderBjjl, 22 j., jd. J. J. Hendrikse, 52 j., weduwnaar en J. W. Kloek, 35 j. jd. overleden: 23 Aug. J. Dekker, 71 j., weduwe J. van der Welle. C. D. Kosters, 32 j., ougeb. d. N. Djjkgraaf, 40 j., vrouw van P. C. v. d. Boom. - 25 dito. J. Simons, 84 j., man van E. Monné. 29 dito. M. van der Klift, 6 m., d. P. B. Borrevoets, 22 m., z. 31 dito. C. van Dienst, 85 j, weduwn. 2 Sept, P. Duson, 54 j., weduwn. 3 dito. J. de Moor, 28 j., vrouw van J. van den Hamer. TELEGRAMMEN. 's Gravonliatfe, 9 September. De Hooge Raad behandelde heden het cassatie beroep van het Openb. Min. tegen het arrest van het Haagsche Hof, waarbjj met vernietiging van een vonnis der Rechtbank te Zierikzee, een inwoner van Bruinisse van rechtsvervolging was ontslagen, beschuldigd van door een valschen naam onderteekende aanklacht tegen den directeur eD een besteller op het Post- en Telegraaf kantoor aldaar. Mr. L. W. van Gigch betoogde dat na de feiteljjke beslissing van het Hof, het cassatie beroep was uitgesloten, terwjjl voor verwjjzing der zaak geen aanleiding bestaat. De conlusie is bepanld op 17 September. Londen, 9 September. De werkstaking bljjft voortduren, daar het noch Zaterdag noch Zondag tusscben de leden der werk staking en het Dokbestuur tot eenige overeenstemming is gekomen. Antwerpen, 9 September. De Koning bezocht gisteren van 3 tot 5 ure alle ziekenhuizen, sprak de gewonden toe en bedankte den Burgemeester voor zjjne verleende hulp en zorg. Z. M. gaf 12,000 francs voor de ovei bljjveilden der slachtoffers. Rotterdam, 9 September. Tarwe, beste onveranderd, mindere flauwer. Boy^e onveranderd. Zoniorgermt 10 20 ets. lager. Beste Olie vulior 5 5,75. Bruine Bonnen 7.50 ƒ9,50. Érw- tcu, beste onveranderd, niet kokende, 6 i\ ƒ8. Runderen, 1ste 76, 2de 70, 3de 66 Cts. Huiveren, 2de 87'/s 821/» Cts. Schapen, lste 75, 2de 65 Cts. "Vurltens 29, 28, 27, 25 en 24 Cts. STOOMBOOTEN isTOOMBOOTDIENST September 1889. Van ZIERIKZEE: Van ROTTERDAM Dinsdag 10 's morg. 7,30 u. Dinsdag 10 's morg. 11,15 u Woensd. 11 8,-» Woensd. 11 11,15» Dond. 12 7,— Dond. 12 11,15» Vrjjdag 13 8,-» Vrydag 13 11,15» Zaterd. 14 8,— Zaterd. 14 11,15» Zondag 15 9, Zondag 15 11,15» Maand. 16 6,30» Maand. 16 's nam. 1,— Diosdag 17 7,30» Dinsdag 17 'smorg. 11,15 Woensd. 18 8,-» Woensd. 18 11,15» De Directeur, F. O. OLIVIER.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1889 | | pagina 2