tn Mi.iisiiim „VOLLENHOVEN". I I SIGAREN. Let vooral op liet etiket. PLEIZIERREIS J. LA BRASD ZOON. 000 1, ADVERTENTIE N. VLAS-L\ DIS TRIE. Braakmachines zeer solied voorradig bij SCHUUR, en verdere TIMMERINGEN met ERF EK TUIK, naar Antwerpen, DRACHTIGE VARKERS, Bij Gebr.s BUIJZE te Zierikzee iZALF HOLLOWAY met het oogmerk hem later op eene andere manier te verschalken, of hem anders by eene zoo vriendschappe lijk mogelijke executie het pand te doen ontruimen. In de N. Rott. Ct. brengt een oud-Indisch ambte naar het schrijven in herinnering van den heer Spanjaard, hoogleeraar aan de Indische Instelling te Delft, dd. 28 Mei jl., waarin werd aangetoond, dat de ai voor hen die zich bestemmen voor den ambte lijken dienst in Indië, thans zeer gunstig zyn. Dit schrijven lokte destijds tegenspraak uit bij den Leidschen hoogleeraar Van der Lith, die meende te moeten waar schuwen tegen den al te optimistischen geest van dit schrijven. De oud-ambtenaar wyst er nu op, dat de feiten den heer Spanjaard in het geljjk hebben gesteld. Konden namelijk in de laatste jaren hoogsten slechts acht personen, na voldoend afgelegd groot-ambtenaars examen, den Gouverneur-Generaal worden ter be schikking gesteld, dit getal is voor het jaar 1889 gebracht op twintig. Bij het groot-ambtenaars-examen, in de vorige maand hier te lande afgenomen, slaagden evenwel slechts negentien candidaten voor den burger lijken dienst. Eén plaats bleef dus daarna nog open. In Indië waren dit jaar tien plaatsen beschikbaar, maar daarvan slechts vier vervuld, zoodat daar te lande zes plaatsen onbezet bleven, terwijl tevens werd opge merkt dat »de voorraad van hen die vroeger het examen met voldoenden uitslag aflegden, uitgeput is." Iemand zendt aan het D. v. N. het volgende schrjjven „Dezer dagen zou een mjjner familieleden, opgeno men in het gesticht Meerenberg en daar gestorven, begraven worden. Wij hadden bericht gekregen van zyn plotselingen dood en waren verzocht Maandag 29 Juli te 11 uur aan het gesticht te verschijnen, om zjjn begrafenis by te wonen. Op de gewone vraag of wn den overledene nog wilden zien, werd „Ja" geantwoord en wij werden naar het lijkenhuis gebracht. Wie be schrijft onze verbazing en 6chrik echter, toen wy in plaats van het lyk van een jongen man, dat eener vrouw aanschouwden. Vooral de schrik der ouders was groot. Het ljjk der vrouw werd alsnu zonder ons geleide ter aarde besteld, en wy gingen terug naar de spreek kamer, waar ons werd medegedeeld dat er een ver gissing had plaats gehad, daar ons familielid reeds Zaterdag te voren begraven was. De huismeester, die zich zeer beleefd en deelnemend gedroeg, liet nu nog den dokter roepen, doch de jonge man, die als zoodanig verscheen, vertelde ons op ongevoelige wyze van de laatste oogenblikken van den overledene. Een ieder zal kunnen begrijpen, wat vooral de moeder gevoelde, die door lichaamsgebreken niet in staat was geweest haar kind somtijds op te zoeken, doch by de begrafenis toch tegenwoordig had wil len zyn. Op onze vraag of de overledene nog niet opgegraven zou kunnen worden, werd geantwoord, dat de justitie daarbjj tegenwoordig zou moeten zyn. De onkosten van de reis werden ons door het ge sticht vergoed, doch wy vragen of het niet wenschelyk is, dat een nauwlettend toezicht worde uitgeoefend, opdat gevallen als hierboven omschreven, onmogeljjk worden. De onverschillige houding door eenige der beambten aangenomen, bracht ons op het vermoeden, dat het feit niet alleenstaand is." =T E L E G R A M. Portsmouth, 7 Augustus. Op het oogenblik van het vertrek der vloot, zyn twee Engelsche pantserschepen „Invisible" en „Black- prince" in botsing gekomen, waardoor beide schepen zwaar beschadigd werden. Keizer Wilhelm is heden hier aangekomen. Zijn verblyf in Engeland is tot Vrijdag verlengd. KERKNIEUWS. Da. J. C. Montjjn, uit Schiedam, onlangs tot predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Groningen beroepen, werd Zondagmorgen door da. Talma als zoodanig be vestigd, en hield 's avonds naar aaleiding van Job 1 6—8 zyn intreerede. Beide plechtigheden werden door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. Ds. J. A. van Tuynen, predikant te Borssele, heeft het beroep naar Goudswaard aangenomen. Bier-vliet. De heer Schuurman Steekhoven, leeraar by de Vlaamsche gemeente Reusselaere, heeft de toezegging van beroep naar onze Herv. gemeente aangenomen. Ingezonden Stukkon. Mijnheer de Redacteur! Mag ik, ook namens vele vreemdelingen, door mid del van uw blad, aan het Gemeentebestuur verzoeken de namen der straten door bordjes aan te duiden, zoo als in vele andere zelfs kleinere plaatsen dan Zierikzee gedaan wordt Het is dikwyls moeilijk voor ons, want al heeft men een adres, weet men dikwyls nog niet in welke straat men zoekt. U dankende voor de opname, EEN REIZIGER. VERSCHEIDENHEID. AAN DE HEIDENEN OVERGELEVERD. Het drama dat ik u ga vertellen en waarvan alle dramatische personen nog in leven zijn, en de held of wilt ge liever: het slachtoffer van het stuk, vermoedelijk ook, werd in de Meimaand van een der laatste jaren afgespeeld. Het gebeurde in ja, om de boven vermelde reden mag ik geen namen en plaatsen noemen laat mij dus zeggen in de akademie van beeldende kunsten, staande op een zekere kade van een der hoofdsteden van Europa. Het was 's morgens negen uren, de zon scheen helder, de straten waren droog, de leeuwerik van den portier kwinkeleerde vroolijk op zijn zoodje, de leerlingen kwamen, in kleine groepjes, bedaard en ordelijk het gebouw binnen, kortom: niets was er, dat had kunnen doen vermoeden, welke vreeselijke tooneelen daar weldra ten aanschouwe zouden worden gebracht. Te kwart over negenen trad een man van rijpen leeftijd, met een goedig, maar niet al te snugger gezicht, en een langzaam slenterenden gang, die veelal den gezeten burger of buitenman kenmerkt, de ves tibule van het akademie-gebouw binnenïijn verlegen houding en dralende bewegingen verrieden genoegzaam, dat het voor de eerste maal van zijn leven was, dat zijn voet den drempel van dit heiligdom der schoone kunsten ontwijdde. Eerbiedig naderde hij den portier en liet zich door dezen het atelier van den kunstschilder laat ik hem eenvoudig bij zijn voornaam Gustaaf noemen wijzen. Voor do deur van het atelier gekomen tikte hij aan heel bescheiden en wachtte. In de eerste oogenblikken hoorde hij niets, behalve een gesmoord gelach en gedempte voetstappen, totdat eindelijk een diepe, ernstige stem »binnen" riep. Hij gaf aan die uitnoodiging gehoor, maar nauwe lijks had hij de deur geopend, of een emmer water, die toevallig daarboven te balanceeren stond, kantelde om en overgoot den armen man met een ijskoud stortbad, dat hem van het hoofd tot de voeten doorweekte. In een ommezien was de geheele bende leerlingen van den afwezigen maestro naar hem toegesneld en putte zich uit in allerlei gehuichelde betuigingen van leedwezen, met de verontschuldiging dat zij hem voor een hunner makkers hadden gehouden, wat niet heel waarschijnlijk was, omdat zij, alvorens binnen" te roepen, hem wel een paar minuten lang door een reet van de deur zorgvuldig in oogeuschouw hadden genomen. Ten slotte boden zij aan, den rillenden bezoeker te drogen en lieten hem tot dat doel zijn druipende jas en pantalon uittrekken. De goede man maakte wel eenige bezwaren, om zich van het laatstgenoemde kleedingstuk te ontdoen, maar toen de grappenmakers hem hadden verzekerd, dat hij Donder artisten" was, die er wel »anderen" gezien hadden, zonder echter een nadere toelichting van die »anderen" te geven, en hij vreesde een verkoudheid op te doen, indien hij in zijn natte plunje bleef rondloopen, eindigde hij met hun raad op te volgen en alleen zijn hemd en onderbroek aan te houden. Terwijl zijn bovenkleederen bij de kachel hingen te drogen eene operatie, die nogal tijd vereischte, omdat een der snaken ze nu en dan begoot, uit vrees dat ze anders schroeien zou - werd de argelooze bezoeker uitgehoord. Hij maakte zich bekend als de oom van een der leerlingen van het atelier en had, naar hij vertelde, nu hij toevallig eens in de hoofdstad kwam, niet kunnen nalaten, en passant zijn neefje even op te zoeken, in de stellige meening, hem op dit uur druk aan het werk op het atelier te vinden. »0! uw neef komt nooit voor tienen", werd hem geantwoord. «Hij heeft een kwaal, die hem ver hindert vroeg op te staan." »Zoo, Is hij ziek?" »Dat juist niet. Zijn kwaal is niet zoo zeer een ziekte, als wel Dnachtvergunning." »Ah!" zei de oom, die er niets van begreep. Intusschen hadden de andere, die boosaardige plannen schenen te koesteren, onder druk over en weer fluisteren en ginnegappen, de kachel zóó gloeiend gestookt, dat de temperatuur in het atelier schier ondragelijk werd. 't Is stikkend heet hier", mompelde de goede sukkel. »Hebt u 't zoo koud, heeren »Neen, maar het moet hier goed warm wezen minstens honderd-twintig graden voor het model, begrijpt u?" luidde de verklaring, die met een hoogst ernstig gezicht werd gegeven. »Het model?" »Ja, dat hier komt poseeren. Vandaag zou Kappel van Zuiderwoert komen, de nieuwe Gouverneur-Gene raal DWat blief? Ik dacht dat het allemaal betaalde lui waren en »Dan hebt u 't glad mis, hoor! Niet aan de academie van beeldende kunsten. De fijnste lui komen hier om zich door onze penseelen te laten vereeuwigen en 't is zoo'n groote eer, dat alleen zij, die een mooien lichaamsbouw hebben en een hooge maatschappelijke positie bekleeden, door ons worden toegelaten. Kijk! ziet u daar die schets, die figuur met den opgeheven linkervoet in de rechterhand?" oJa Nu, dat is Putterman Bierckson, de afgetreden eerste minister." »Wat u zegt!" 9 En de forsche gespierde gestalte met vervaarlijken duim?" DJa, Ja!" 9 Dat is de beroemde wrijfdochter van het Water hotel." «Och kom!" 9*t Is heusch waar! Maar op den duur is 't ver velend zulke groote heeren tot model te hebben ze zijn gewoonlijk alles behalve punctueel!" »Ja dat is waar viel een tweede in. «'t Is ten minste vandaag al weer een bedorven ochtend dO! maar als mynheer wilde," zei hierop een derde dzou hij ons een grooten dienst kunnen bewijzen." zlk?" riep de eenvoudige buitenman verbaasd. 9Ja; wat is hij prachtig gebouwd wat een gestalte wat 'n type van een Sileen," klonk het van verschillende kanten. DEen Sireen!" monpelde de oom gevleid. DNeen, heeren! neen", zeide de belhamel van het troepje Dge vergeet dat mijnheer, hoe achtens waardig bij overigens moge zijn, misschien geen positie bekleedt, die DLoop heenDe oom van een leerling aan de akademie! wat is uw maatschappelijke positie, mijnheer?" »Ik? Ik ben burgemeester van Plensburg." dO! is u burgemeester? Zoo! dat verandert de zaak! Als u dan de onwaardeerbare goedheid zou willen hebben vooral omdat het nu zoetjes aan laat wordt te meer omdat uw kleederen nog niet droog zijn zouden wij u willen verzoeken, ons te veroorloven aan 't schilderen te gaan «Hinder ik u soms?" »Neen, zoo is 't niet bedoeld wij meenen naar u te schilderen." «Hoe zoo? Naar mij?" dU zoudt u alleen nog maar van de andere helft van uw kleeren behoeven te ontdoen!" »0, neen maar! 't Idéé! «De kroonprins heeft het wel voor ons gedaan!" dDe kroonprins!!" »Ja zeker u gelooft ons toch wel?" De grappenmakers gingen nog een poosje op dien zelfden toon door, totdat de goede man, gevleid en en overwonnen, eindelijk toestemde, om ook de andere helft van zijn kleeding uit te trekken. Juist toen hij op punt stond, zijn flanelletje over zijn hoofd cn de bottines van zijn voeten te trekken, werd er eensklaps driftig aan de deur geklopt, waarop een der jongelui toesnelde en haar op een kier opende. »Hé! Mevrouw Therese Gelbe! Komt u ook een schetsje maken? De Gouverneur-Generaal is niet ge komen, maar wij hebben toch een goddelijk model. Wees zoo goed binnen te komen!" zeide de snaak, op den natuurlijksten toon ter wereld, maar zonder de deur verder te openen, om de eenvoudige reden dat er geen sterveling achter stond. »Neen! Neen niet binnenlaten," schreeuwde de arme burgemeester, wien het angstzweet uitbrak bij de gedachte, zich in dit oorspronkelijk kostuum voor eene dame te moeten vertoonen »Gauw! Verberg me, stopt me weg! «Hiorzoo!" riepen een paar zijner plagers, terwijl zij een grooten koffer openden, waarin een paar op gerolde stukken doek lagen en tegelijkertijd zijn nog half natte kleederen erin wierpen. «Kruip hier maar even in we zullen wel maken dat die dame heel gauw weer opstapt." De ongelukkige liep in den val Nauwelijks was hij, half gesticht, in zijn bekrompen schuilplaats ge kropen of do schavuiten lieten het deksel vallen, draaiden den sleutel om en tilden den koffer op. Daarna droegen zij hem uiterst voorzichtig de trap af, op straat, waar zij hem voor de deur van een wasch- en strijkinrichting nederzetten en na onhoorbaar het slot weer te hebben opengedraaid, maar de sleutel er in te hebben gelaten, in een naburig koffiehuis voor de glazen gingen zitten, om den loop der zaken af te wachten. De arme buitenman, die geen sikkepit begreep van wat er met hem gebeurde, bleef, nadat hij zich had voelen nederzetten, geduldig wachten, totdat hij zou worden verlost, maar na verloop van een groot kwar tier kon hij het niet langer uithouden; de deksel kwam in beweging en rees behoedzaam een eindje omhoog, zijn kruin verscheen voor de opening en vervolgens zijn verschrikte oogen, die een droevig angstigen blik wierpen op de straat. «Een onthoofde!" riep een oude juffrouw, die juist op dat oogenblik voorbijkwam en met een vreeselijken gil viel zij ilauw in de armen der guiten, die, schuddend van pret, op het eerste teeken van leven naar hun slachtoffer waren toegesneld. De koffer was met een klap toegevallen en scheen niet meer van zins open te gaan. Terwijl een paar van de boosdoeners de oude juffrouw bij een apotheker binnen droegen, kregen twee politieagenten, die in een wijsgeerig gesprok verdiept, doodbedaard de kade langs kwamen wandelen, den koffer in het oog. Verontwaardigd maakten zij halt. «Bespottelijk!" zei de eerste, «om die kist met linnengoed op dit uur van den dag onbeheerd buiten te laten staan." »£n de passage te belemmeren!" voegde de tweede er op gewichtigen toon by, terwijl hij aanschelde en de juffrouw van de waschinrichting kortaf beval de openbare weg niet voor eene bleekerij aan te zien en haar vuile wasch binnen te halen." De juffrouw betuigde bij kris en kras, dat ze van geen waschgoed afwist en kwam nieuwsgierig buiten, om den geheim- zinnigen koffer in oogenschouw te nemen, gevolgd door haar acht helpsters en leermeisjes, terwijl de jeugdige artisten intusschen met goed voorgewende verbazing, maar half stikkend van bedwongen pret, weer naderbij waren gekomen en den kring, die zich allengs om hun slachtoffer, vormde, hielpen vergrooten. «Open maken," besloten de agenten na voel over en weer praten. «Wacht dan even totdat ik op een afstand ben," waarschuwde een der rakkers: er mocht eens een helsche machine inzitten Deze veronderstelling deed den ijver der twee be wakers van de openbare orde oogenblikkelyk tot onder nul afkoelen en voorzichtig een pas of wat achter uitgaande, kwamen zij tot de overtuiging, dat het hun plicht was eerst mijnheer de commissaris te raadplegen. Juist maakte een hunner zich gereed om naar het politiebureau terug te keeren, terwijl de andere ter bewaking dor geheimzinnige kist zou achterblijven, toen de oude juffrouw, die onderwijl uit haar flauwte en verder uit de apotheek was gekomen, deze beide vertegenwoordigers van het gezag kwam geruststellen door de stellige verklaring, dat zij met eigen oogen een afgesneden menschen hoofd in de kist had gezien. «Dan kan het geen helsche machine wezen," besliste de eerste, den koffer heldhaftig naderende. «Misschien een zelfmoordenaar," veronderstelde de tweede, plotseling even dapper geworden. «Open maken," was het eenparig besluit der twee gehelmde sabeldragers, en met doodsverachting op het gelaat wilden zij het deksel oplichten, toen uit den koffer een klagelijke stem zich verhief, die angstig bad «NeenNeenIn Godsnaam niet opendoenEr zit iemand in!" Sprakelooze ontzetting van de zijde der politieagenten, die eerst elkaar, vervolgens het publiek en eindelijk den koffer weer aankeken, met oogen waaruit alle spoor van geest en leven geweken was. Maar door die stem in zooverre gerustgesteld dat de inhoud althans niet van ontplofbaren aard was en hoe gevaarlijk misschien op een andere wijze, in elk geval onscha delijk mocht worden geacht zoolang het deksel gesloten bleef, draaiden zij fluks den sleutel weer om en staken hem in den zak. Vervolgens pakten zij na een korte beraadslaging elk een hengsel beet en sleepten den dikken burgemeester naar 't bureau. 't Was een jolige stoet. Voorop liepen de toekomstige Rembrandt's en Jan Steen's en bliezen een fanfare op hun vuisten, zonder zich in het minst te storen aan de agenten, die met luider stem tot rust maanden, maar helaas de handen te vol hadden om dat bevel kracht bij te zetten. Daarop volgde de wascbjuffrouw, omschaard door haar acht trawanten, allen luid gie chelend van nieuwsgierigheid en pret. Na haar kwamen de agenten, zwoegende onder den last van Plensburg's burgervader en een tijdelijk omhulsel van twee en een half duimshout, terwijl het geheel werd omgeven en besloten door een stpeds aangroeiendo gillende en joelende massa straatjongens en nieuwsgierigen, welke eerewacht de snelle verplaatsing van de stoet echter meer hinderlijk dan bevorderlijk bleek te wezen. Eindelijk, na veel gevloek van de zijde der politie en menigen kwinkslag van den kant der burgerij was het doel bereikt. De kist werd voor een oogenblik op straat gezet, om hulp te halen, vervolgens door de vereende krachten van drie agenten en een inspecteur de vier treden opgesjouwd, en verdween, door een oorverdoovend hoeral van de eerewacht op haren intocht binnen de de gastvrije muren van het politiebureau begeleid. Hoe het afliep, hoe de gefopte burgemeester er na het verlaten van zijn onvrijwilligen kerker uitzag, welke uitleggging hij aan de zaak gaf, en wanneer hij is heengegaan is niet bekend. Niemand heeft hem weer uit het bureau zien komen zelfs de nieuwgierigste straatjongen voelde zijn geduld eindelijk op een te zware proef gesteld en droop teleurgesteld af. Vermoedelijk heeft hij, geheel van streek en doodelijk met zijn figuur verlegen, zich eerst tegen den avond op straat durven wagen en is dadelijk naar zijn vredig Plensburg teruggekeerd. Welke moeite de politie ook aanwendde om de daders of den eigenaar der kist op te sporen, het mocht haar niet gelukkenze lagen op het kerkhof en den koffer, die nooit werd opgeëischt, heeft nog verscheidene jaren dienst gedaan als turfkist in de wachtkamer der agenten. (A.) STOOMBOOT EN Stad Zierikzee en Zeeland. STOOMBOOTDIEN ST Augustus 1889. Van ZIERIKZEE: Dond. 8 's morg. 8,— Vrydag 9 8,- Zaterd. 10 8,— Zondag 11 9,- Maand. 12 8,- Dinsdag 13 8,- Woensd. 14 8,- Van ROTTERDAM Dond. 8 '8 midd. 12,u. Vrydag 9 12,— Zaterd. 10 12, Zondag 11 12, Maand. 12 'snam. 2, Dinsdag 13 's midd. 12, Woensd. 14 12, De Directeur, P. O. OLIVIER. STOOMBOOTDIEN ST Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. Augustus 1889. Vrydag Zaterdag 10 Maandag 12 Dinsdag 13 Woensdag 14 Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Rotter dam n. Mid delburg en Vlissingen. voorin. 8,30 8,30 8,30 8,30 8,30 8,30 voorm. 9,45 9,45 9,45 9,45 9,45 9,45 voorm. 9.45 9,45 9,45 9,45 9.45 9,45 C. ADMIRAAL te Nieuwerkerk, hoopt op den 10 Augustus zijn 76sten Jaardag te gedenken. Nieuwerkerk, Augustus 1889. Wed. J. C. MASSEE ZOON te Goes. voldoet zoo goed als het merk Voorspoedig bevallen van eene Dochter k. POTAPPELv. d. Wekken. Zierikzee, 6 Augustus 1889. Zondag morgen zes uur, overleed in den ouder dom van 15 jaar en 11 maanden, onze oudste Zoon en Broeder COBKELIS LEEWDEBT. J. LEMSON. J. LEMSON—Stevense en Kinderen. Ierseke den 5 Augustus 1889. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het plotseling overlijden van mijne geliefde Echtgenoote, betuigt de ondergeteekende zijnen op rechten danK. C. FLIKWEERT. Zierikzee, 7 Augustus 1889. De Notaris Mr. J. MOOLENBURGH te Zierikzee zalten verzoeke van L. van den BERGE Az. te B r u in i s s e op Woensdag 11 Augustus 1889, 's voormidd. te 11urein de Hei berg van de Wed. L. Cornelisse aldaar, publiek presenteeren te verkoopen staande en gelegen te Bruinisse, kadaster Sectie C, No. 1986, groot 13 Ares. Verhuurd aan A. Zoeter Cz. tot 31 December 1894, voor f 300,^- 'sjaars. per Stoomschip „SCHELDE", op Zondag 18 Augustus a.s., ter gelegenheid van de groote PROCESSIE. Bij genoegzame deelneming zal de Stoomboot „SCHELDE" vertrekken: Van Zierikzee Zondagmorgen 5 uur. Antwerpen Maandagmorgen ongeveer -I.30 u. lste klasse 1,50, 2de klasse/1,— Kaarten nan het Kantoor te bekomen tot Donderdag 15 Augustus. DE DIRECTEUR. BESTE te koop, bij ARNOLD, Zierikzee. uit de «Vlissingsche Varkensfokkerij", gekruist met volbloed groot wit Yorkshire Holyvellras, bekroond op de Landbouw-Tentoonstelling met eerste prijzen. Brieven franco VL1SSINGSCHE VARKENSFOKKERIJ. TE KOOP: TWEE GEMETEN PUIK LUCERN- KU4VER, (3d" SNEDE), te bevragen bij JAN OLREE te Sirjansland. LOS DOS TIP0S is eene fijne Bra ziel sigaar en zorgvuldig bewerkt. LA SIESTA is eene zacht geurige sigaar. LA LINDA is eene zeer aanbevelens waardige kleine sigaar. Alléén verkrijgbaar bij is op de 2e lijst der 2e klasse getrokken op No. 10072 de hoogste prijs van f 30,000, 4580 2e klasse, 3e lijst, de kapitale prijs van - 3000 en op 10086 de kapitale prijs van - lOOO. Ten hunnen Kantore zijn nog onderscheiden Loten, koop en koop per klasse voor het geëerd publiek te bekomen. geeft GELDEN tegen persoon lijken Borgtocht of tegen Onder pand van Effecten en andere Geldswaarden. Nadere informatiën geeft de Correspondent le klasse der Ned. Bank, W. O. JOJE CRANE OUDE HAVEN, A 308. DE RENTEN der gedeponeerde gelden op 5 dagen en op één maand na opzeggings bedragen van af 1 Juni 1888 2V. °/0. Gelden verkrijgbaar op solied onderpand 4ya °/0. Onder voldoenden waarborg5 R. KOOLE «Se ZOON. Bij i. Bevelander Schoo te Groede, gelegenheid tot voorbereiding voor toelat'. ex. H. B. S. 1', 2e en 3® kl., gymnasium, mach. school te Amst., mach. leer!., adelb., adsp. administr., Mi!, akad. lith. math., examens, tel"., veeartsenijschool, surnr. poster., surr. belast., enz. TE KOOP: Zware Draadpalen en Tolhouten, 'oy P. H. de Ryke, Bergen-op-Zoon?. getrokken in de 2e kl., 3e I. der thans trekkende 331e Staatsloterij, op No. 4580s ten Kantore van J. „«JIITJI W. Ü®T DE ECHTE COCOSZEEP van Kerkhoff, per stuk 15 Ct.per pakje (4 stuks) 50 Ct., bij R. W. J. OCHTMAN, Papiermagazijn. Vrouwelijke kwalen. Op de moeders rust eene groote verantwoordelijkheid, wat aangaat het zorgen voor eene bestendige gezondheid harer dochters: te dikwijls, helaas wordt zij echter opgeofferd aan laakbare schaamte, in een bijzonder tijdperk des levens, wanneer zeer belang rijke veranderingen plaats grijpen in het vrouwelijke gestel, van welks goede verzorging toekomstig geluk of wel toekomstige ellende afhangen. De Pillen van Hol- lowny, in het bijzonder indien zij door de Zalf geholpen worden, hebben het gunstigste resultaat verkregen in het vaststellen dezer werkingen, van welker goede in achtneming de gezondheid, ja zelfs het leven afhangt. Moeder en dochter kunnen veilig deze krachtige openende geneesmiddelen gebruiken, zonder iemand te raadplegen. Algemeen aangenomen als het eenige groote middel voor vrouwelijke kwa'-en, feilen deze Pillen nooitook verzwakken zij het stelsel niet en brengen altijd den gewenschten uitslag teweeg. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f 1,85, f 3. f 6,75, f 13,50, f 20,50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533, Oxford Street. Van stonden aan benoodigd, een bekwame Smids knecht, P. G. Brieven franco, onder letter 56, aan de Boekh. S. OCHTMAN ZOON, Zierikzee. IIOEFSMIDSKiNECHT. Van stonden aan benoodigd een bekwaam ongehuwd Iloefsinidsknccht, tegen hoog; loon. Adres J. VERHAGE, Mr. Smid, Haamstede. Terstond gevraagd een Smidsknecht, van de P. G. en van goede getuigen voorzien, bij TIBOUT te Haarlemmermeer. Brieven franco of in persoon, loon naar bekwaamheid. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt terstond gevraagdeen Brood- bakkersknechtwelke 4 a 5 jaren op het vak is werkzaam geweest. Franco brieven aan het adres von A. de RU IJ TER, Broodbakker, te St.-Philipsland. Terstond eene DIEKSTBODE benoodigd, bij Mejufvrouw LAKENMAN, Oude Haven. Terstond eene Dienstmeid benoodigd, "3 Te bevragen bij R. W. J. OCHTMAN, Papier en ttp# magazijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1889 | | pagina 2